Binnenland Uit de Provincie. ke niet direct van buiten komt, doch eerst door cylinders, die door middel van ijs op vriespunt worden gehouden, wordt gezo gen. Do lucht door de ventilatoren in be weging gebracht is dus sterk afgekoeld en hot eindresultaat is, dat de wagons gemid deld tien graden koeler zijn dan de ther mometer buiten in de schaduw aanwijst. Hot systeem is dus niet erg gecompli ceord en kan op ruime schaal toegepast worden. Communisten en Nationaal-Socialisten. Vrijdagavond is het te München tijdens een communistische vergadering die in de „stadtkeller" werd gehouden en belegd was met het doel, een anti-fascistische or ganisatie te vormen, tot ernstige botsingen gekomen met nationaal-socialisten, die in vrij grooten getale in de zaal hadden weten te komen. De inboedel van de zaal werd bij het tu mult kort en klein geslagen en men ging elkaar met bierpullen en stoelpooten te lijf. Verscheidene personen werden zoo ge ducht toegetakeld, dat zij in een ziekenhuis opgenomen moesten worden. De politie en de gendarmerie werd ge alarmeerd, aan wie het ten slotte gelukte de orde te herstellen. Zwaar weer boven Athene. Naar gemeld wordt, is het Donderdag middag te Athene bijzonder zwaar weer geweest. Het noodweer ging gepaard met een wolkbreuk, waardoor een groot deel van de stad onder water werd gezet. Van verschillende huizen werden de daken door den storm weggerukt. Barakken, waarin vluchtelingen uit Klein-Azië huis den, zijn geheel vernield, waarbij eenige personen moeten zijn omgekomen. De tiende Voikenbonrisvergaderlng. Zaterdag heeft de Griekscho premier Venizelos een rede uitgesproken. Ze was van opvallend pacifistische strekking en ten zeerste werd toegejuicht zijn verkla ring, dat Griekenland definitief afstand hoeft gedaan van ieder verlangen naar gebieds-uitbreidipg, hoezeer ook de natio nale aspiraties na1 den wereldoorlog onver vuld zijn gebleven. Doch boven het voordeel van eventueelo grenswijziging staat voor Griekenland het behoud van den vrede, zoodat de Griek- sche regeering zich beijveren zal, Grieken land tot 'n centrum van rust op den Bal kan te maken. Woldemaras (Litauen) uitte de hoop, dat in het tweede tiental jaren de proble men van Oost-Europa op even gelukkige wiizo zouden geregeld worden als die van West-Europa in de eerste tien jaren van hot. bestaan van den volkenhond. Hij uitte zijn sympathie met het denkbeeld van Briand om over te gaan tot de stichting van de vereenigde staten van Europa. Be debatten werden daarna verdaagd tot vandaag. Ban zal het een interessante dag worden met redevoeringen van Stre- somann en den Engolschen minister van handel, Graham. Zware typhoon boven Sachalin. Uit' Tokio word Zondag geseind: Sedert 24 uur woedt boven het Zuidelijke Japan- sohe deel van 'het eiland Sachalin een he vige typhoon. Het radio-station te Hako date zendt voortdurend S. O. S.-signalon uit. Do Japauscho oorlogsschepen in de ha ven van Hakodate hebben bevel gekregen uit te loopen en den in nood verkeerenden schepen hulp te verloenen. O.a. bestaat groot gevaar voor een schip met 600 Chi- neesehe arbeiders aan boord, die zijn aan geworven voor de Japauscho visscherij- concessios op Sachalin, welk schip ondor- wog is van Hakodato naar Sachalin. Ernstig ongeluk in een fabriek. Zes vrouwen gedood, achttien gewond. Door het instorten van den vloer in een fabriek van pyama's zijn to Napels vijftig mannelijke en vrouwelijke arbei ders in de daaronder gelegen zaal, waar eveneens vijftig personen werkten, te recht gekomen. Het reddingswerk lever de jjroote moeilijkheden op en aanvan kelijk konden slechts 14 arbeiders' in veiligheid word mi gobracht, van wio vier vrouwen, die naar eon ziekenhuis zjjn getransporteerd. Volgons de laatsto be richten zijn zes vrouwen gedood en acht tien tgewond. Militairen en brandweer begonnen on middellijk het reddingswerk en eerst te gen elf uur des .avonds werd by het licht der schijnwerpers het eerste lijk van onder do puinhoopen te voorschijn gehaald. Van de gewonden verkeeren eenigen in lovensgevaar, terwijl boven dien nog eenige menschen worden ver mist. Bij het reddingswerk werden nog twee leden der fascistische militie door vallende balken zoodanig gewond, dat zij in een ziekenhuis moesten worden op genomen. Korte berichten. Een autobus, die naar het terrein van de wedrennen te Vincemnes reed, is met een andere auto in botsing ge komen en omgevallen. 15 personen, wer den daarbij gewond, van wie 4 ernstig. In het Duitache Willenberg is een auto op een afdeeling rijksweersolda- ten van het garnizoen te Mariënburg, die op marsch waren, ingereden. 5 Sol daten zijn zoo ernstig gewond, dat zij naar het hospitaal moesten worden go- bracht. Toen Vrijdagmiddag een onderwijzer uit Hemsdorf met zijn klas schoolkinde ren een plein overstak, op het moment, dat de weg voor hem vrij was gemaakt, reed oen auto, ondanks het stopsein, temidden der kinderen. Vier hunner wer den door den wagen aangereden, waar bij twee hunner zulke ernstige verwon dingen opliepen, dat zyi naar het zie kenhuis moesten worden overgebracht. Eieren naar Engeland. Het Tweede Kamerlid do heer Kor- tenhorst heeft den minister van Bin nen! Zaken en Landbouw de volgendo vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van het rapport, voorkomend in „Handelsbe richten" van 29 Aug. 1929, van den Rijks- landbouwconsulent ir. Gerritzen, te Lon den, waarin ten aanzien van den uitvoer van Nederlandsche eieren naar Engeland o.m. wordt gezegd, dat het aantal absoluut versche partijen opvallend klein is, dat hij weinige, door hem gecontroleerde partijen het gewicht in orde was, dat hij zonder eenig voorbehoud tot de conclusie is moe ten komen, dat het Nederlandsche ei niet reclamewaardig is en dat de toestand van de Engelsche markt voor onze eieren hoogst kritiek is? Acht de minister deze schildering van den toestand van den export van eieren naar Engeland in het algemeen juist? Kan de minister de in Nederland zelf aanwezige oorzaken mededeelen, die tot dezen hoogst ongewenschten toestand hebben geleid? Is de minister niet van oordeel, dat naast de negatieve middelen, die reeds zijn ingevoerd, om den goeden naam van het Nederlandsche product op do buitenland- sche markten hoog te houden (de wet bo- treffende den in- en uitvoer van kippen en eendeneieren), de tijd 'dringt, om ook de in het vooruitzicht gestelde positieve voor zieningen te treffen, die het Nederiandsch product voor het doorstaan van een ver gelijking met buitenlandsche producten in staat moeten houden? Kan do minister mededeelen, in welk stadium de organisatie der controle op den export van Nederlandsche eieren zich thans bevindt en welk resultaat de invloed der Regeering op de totstandkoming daar van heeft gehad? Is de minister bereid om, wanneer be langhebbenden zelf niet binnen korten tijd tot een afdoende regeling geraken, maat regelen voor te bereiden, waardoor op meer afdoende wijze aan den kritieken toe stand van don Nederlandschen eierenhan- del op Engeland een einde wordt gemaakt? Staten-Gencraal. Do leden van de heide Kamers der Sta- ten-Generaal zijn thans in vereenigde ver gadering bijeengeroepen in het gebouw vau de Tweede Kamer op 14 Sept. a.s. 's middags te kwart voor drie uur. Nederiandsch bezoek aan Polen. Do Nederlandsche delegatie, bestaande uit industrieelen en financiers, welke thans Polen bezoekt, bracht gisteren, naar bet Poolsch Tel. Ag. meldt, een bezoek aan de tentoonstelling te Poznan, waar zij de gast waren van het tentoonstellings- bestuur. De minister Bertoni getuigde tijdens het diner, aangeboden door het bestuur der tentoonstelling, van Polens wensch naar vrede en orde in Europa en samenwerking met andere volken, die hetzelfde beoogen, zooals Nederland. 'Mr P. J. G. Peirode, dir. van Be Ned. Bank, beantwoordde de rede van den mi nister en gaf uiting aan zijn beste wen- schen voor Polens welvaart na het herstel der onafhankelijkheid. Denzolfden dag vertrok de delegatie naar Kaltowitz. De stakende werkloozen. Het gemeentebestuur van Den Haag heeft van den Minister van Binnenland- scho Zaken en Landbouw bericht ontvan gen, dat. de arbeiders die do vorige week in Vollonhoven het werk hebbon neerge legd, voor onbopaaldon tijd van werk wor den uitgesloten. De wensch is daarbij te kennen pep" ven, dat zij geen steun zullen krijgen. Omtrent de aanleiding tot het conflict wordt nog medegedeeld, dat eenige ploe gen van nieoning waren, dat de tarieven waren verlaagd. Dat was echter onjuist. Hoowel de voorschriften aangeven, dat de arbeiders met klachten zich moeten wen den tot den inspecteur te Zwolle is dit niet geschied. Men 'heeft aan niemand raad en advies gevraagd en is eenvoudig gaan sta ken. Ofschoon de uitvoerders van het werk opdracht hebben om, wanneer de werk loozen den arbeid noderleggen hen on middellijk. naar huis te sturen, hebben zij in dit geval nog 24 uur geduld gehad. Toen niettemin de stakers het werk niet wildon hervatten, moest tot terugzending worden overgegaan. Reeds thans 'hebben zich tientallen werkloozen bij 'het gemeentebestuur aange meld en verzocht, terug te mogen gaan. Verscheidenen van hen hebben verklaard slechts onder pressie den arbeid te hebben neergelegd en uit angst voor molestatie zich te hebben onthouden hulp bij de over heid te vragen. In hoeverre dit juist is, wordt thans door het gemeentebestuur onderzocht, doch reeds staat vast, dat eenige der ar beiders voor goed van hulp zullen worden uitgesloten. De opbrengst der wegenbelasting. In het weekblad „Bedrijfsauto" wordt medegedeeld, dat van 1 Mei 1927 tot 1 Mei 1928 do wegenbelasting f7.274.845,34 heeft opgebracht, of ruim een miliioen moer dan de Minister had geraamd. In het tweede belastingjaar was de op brengst f 8.907.357,12, dus drie miliioen meer dan do raming en 22,4 pot. 'hocger dan het jaar daaxvoor. Een miliioen van de hoogere opbrengst heeft de minister gereserveerd, omdat de rijwielhelasting is verlaagd. Schr. vraagt nu of nu niet een voorstel mag worden verwacht om de overige twee miliioen te gebruiken voor verlaging der autotarieven. Di \lederlandsch-Belgische betrekkingen. correspondent van de N. R. G r t. te II isel meldt: ■Jaar aanleiding van in de bladen ver enen berichten betreffende besprekin- .n, welke in Den Haag zouden hebben plaats gehad tusschen leden van de Ne derlandsche regeering en Belgische gede- i legeerden ter herstelconferentie, schrijft de Nation Beige, dat onmiddellijk voor den aanvang en ook tijdens de conferentie alle persaanvallen op België in de Nederland sche couranten werden stop gezet en de hartelijkste betrekkingen 'heerschten tus schen de Nederlandsche en Belgische journalisten gedurende gansch den duur van de conferentie. „Thans worden de pennen benoorden den Moerdijk echter weer gescherpt en in een sterk met azijn vermengden inkt gedoopt in verband met den compensatiebijslag door den Belgi schen staat aan de scheepvaart van Ant werpen naar den Rijn toestekend". De wethouderscrisis te Amsterdam. Zaterdagmiddag hebben afgevaardigden van de voornaamste raadsfracties te Amsterdam vergaderd over da oplossing van de wethouderscrisis. De federatie der S. D. A. P. in de hoofdstad had tevoren uitgesproken, dat de -,gioe. Dein. raadsfractie bereid zou zijn met drie wethouders in het col lege zitting te nemen, mits de andere fracties zich bereid verklaarden tot de uitvoering van een aantal punten mee te werken, o-a. i „De doorvoering van de toegezegde ta riefsverlaging voor het electrisch lieht- verbruik; de niet-doorvoering van de verhoogde precario (balcon- en erker belasting); verhooging vau het bedrag voor noodlijdende beeldende kunstenaars van f 15.000 op f30.000, alsmede het op de begroeting brengen van een post met betrekking tot de pensioen-premievermin dering van het gemeentepersoneel van '1 pet., zooals trouwens reeds tot 1 Juli 1930 is bepaald, tot het einde van 'dat jaar, opdat daaruit zou blijken, dat die 1 pet. vermindering is' van blijvenden aard." Het zijn dezelfde eischen, die „Het Volk" eenigen tijd geleden in een hoofd artikel over de Gemeentebegrooting voor 1930 stelde, en waarvan de doorvoering aan de gemeente niet minder d an een miliioen g tiH don zal kosten. De beer Boekman heeft ter bijeen komst uitdrukkelijk verklaard, dat over de punten, al bevat die lijst ook weinig nieuwe onderwerpen, als het ernst is een overwegend democratisch college te vor men, niet valt te loven, nóch1 te bieden. Mej. Katz beeft omtrent de bonding van de Chr. Hist, fractie een commu niqué verstrekt, waaruit blijkt, dat de bezwaren der Christ.-hist. tegen drie soc.-dem. wethouders thans niet meer overwegend zijn, temeer, daar de S.D.A.P. bij de Kamerverkiezing in aan tal stemmen zoodanig is vooruitgegaan, diat bet zich laat /aanzien, dat er over twee jaar bij de raadsverkiezing ook vooruitgang in het aantal harer raads- zetels zal zijn. Naar het oordeel der Chr. Ilist. frac tie zal het nieuwe college moeten be staan uit 3 Soc.-Dem., 1 C.-H., 1 R.-K. en 1 V. D. Gemeld wordt, dat de afgetreden wet houder de heer J. Ter Haar Jr zich niet meer beschikbaar wU stollen voor een wet'houderscandidatuur. Zijn fractie beeft zich echter bij dit besluit nog niet neergelegd. Van een partijdige benoeming. Men herinnert zich, wat onlangs te Amsterdam gebeurde, waar D r J. C. v. d. Doe® gepasseerd word bij' de benoeming van een gemeentelijk-inspec teur voor het lager onderwijs, alleen omdat hij voorstander is van Chr. On derwijs. Daarom werd hij als ongeschikt op zij' geschoven. In verband hiermede is het interessant te lezen, wat het orgaan van het Ned. Onderw. Genootschap hieromtrent op merkt: „Onder bet viertal voorgedragenen be antwoordt er feitelijk maar één aan de eischen, die ik aan een goed inspecteur heb meenen te mogen stellen. Dit is de heer van der Does. Deze zou werke lijk iemand geweest zijn, volkomen be kwaam voor de betrekking waar hot om ging. Maarnatuurlijk had hij geen schijn of schaduw van een kans. Hij was „politiek" ongeschikt en waarschijn lijk is zijn naam alleen op de voor dracht gezet om den scheidenden inspec teur Bergmans een genoegen te 'doen, en verder om .de kansen voor de drie andere heeren .grooter te maken. De hee- ren Feringa en Hollaer verkeeren beidein in het geval, dat zij een belooning ver diend hebben: de een als voorzitter van het Comité voor 'de openbare school, de andere als voorzitter van de afd. Amsterdam van den Bond van Nederl. Onderwijzers." Anti-revolutionair en daarom géén schijn of schaduw van een kans om benoemd te worden. En dat in den jare 1929. De Belgische compensatie- bijslag. Het Kamerlid, de heer Krijger, heeft aan de Ministers van Waterstaat en van Buitenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: Is het den Ministers bekend, en, zoo ja, zijn Hun Excellenties dan bereid, mede te deelen: le. de wijze, waarop door de Belgische Regeering op Nederiandsch gebied uitvoe ring wordt of zal wordon gegeven aan den Belgischen maatregel van bestuur in zake het verleenen van een z.g. „compensatie toeslag" voor schoepsvracht uit Duitsch- land, bestemd voor Antwerpen, en 2e. of tusschen de Nederlandsche en Belgische Regeeringen ter zake overleg is gepleegd? Bezuiniging s commissie. Bij Kon. besluit is aan den heer ir. J. A. Kalff op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid der Staatscommissie, inge steld bij Kon. besluit van 20 Dec. 1929 no. 81 (Bezuinigingscommissie) onder dank betuiging voor de door hem in deze func tie bewezen diensten. Oppositie tegen de waterleiding in Tholen. Men sclirjjft aan do „N. R. Crt." uit Zeeland: In Stavenisse stond men aanvankelijk met do verplichte aansluiting aau de Wa terleiding op minder goeden voet, en daar lieten heel wat hoofden van ge zinnen, uit gemoedsbezwaren, houten kastjes om de nu eenmaal „verplichte" kraan timmeren, opdat de huisgenooten zelfs in droge jaargetijden niet in verlei ding zouden komen het uitnoodigenide kraantje in dienst te stellen. (Blijkbaar is intussehen velen de verzoeking todh te machtig geworden, want de water kranen zijn daar niet langer slechts or namenten, die men alleen aanraakt om ze glimmend te poetsen.) Oud-Vossemeer is op Tholen eigenlijk de eenige gemeente, welke het de wa terleiding tot op den dag van heden, moeilijk heeft gemaakt. Van de oprich ting der waterleiding-maatschappij af heeft in Oud-Vossemeer een oppositie partij getracht roet in het eten te strooien. Dadelijk na het in werking stellen van het waterbedrijf meldden ziclh een aan tal personen, die weigerden de leiding in hun woningen te laten doordringen. De opstandigen werden gestijfd door de meerderheid van den gemeenteraad, die een bepaling maakte, dat ontheffing van verplichte aansluiting kon worden ver leend, indien de bewoners van een pond reeds beschikten over een regenbak, te vens deugdelijk middel van watervoor ziening. De Kroon vernietigde weliswaar dit raadsbesluit, doch do oppositie liet zich daardoor den moed niet ontnemen. De weigierachtigen volhardden in hun ver zet tegen aansluiting, lieten proces-verbaal tegen zich op maken, en gingen him vermeend recht bij het kantongerecht ver dedigen. De kantonrechter stelde de lie den in het ongelijk en veroordeelde allen tot geldboeten. Daar ten slotte ook een hooger be roep bij de rechtbank te Breda de ge wen schte uitkomst niet bracht besloten zjj zich bij de waterleiding voor aanslui ting op te geven. Het bestuur, dat zich reeds de illusie maakte den tegenstand in Oud-Vossemeer overwonnen te heb ben, gaf de eindelijk gekomenen het ge wone abonnementstarief, dat de minister had goedgekeurd, het liet in de nieuw aangesloten woningen controlemeters plaatsen, zooals het dit in tal van an dere dorpen in Tholen had laten doen, en het zag met belangstelling uit naar de in ©en aantal meters verbruikt water uit te drukken sympathie jegens de wa terleiding van de verloren gewaande zonen. Dit laatste viel niet mee, want bij de ©erste controle van de meters bleek, dat de opposanten nog juist tegenover de waterleiding stonden als in don beginne, en dat de aansluitingen slechts bedoeld waren als ©en slimme tactiek met be hulp waarvan zij door 'de mazen van hel; net wilden glippen. Met ©en triomphantelijk lachje om den mond verzekerden zij het bestuur aan de verordening, die tot aansluiting verplicht, te hebben voldaan. Verder luidden hun betogen ongeveer als volgt„In de veror dening staat wel dat we moeten aanslui ten, maar niet, dat we ook moeten ge bruiken. W© hebben geen druppol water uit de Leiding getapt, en we denken er daarom niet aan voor watery dat we niet gebruikten, te betalen." Het bestuur meende evenwel recht op de abonnementsgelden, in dit geval een vast minimum-tarief, te hebben, en het deed wederom proces-verbaal tegen de overtreders opmaken. De kantonrechter veroordeelde de beklaagden tot het be talen der abonnementsgelden, vermeer derd met 5 pet. rente. Het ©inde van de historie kan nog niet worden medegedeeld, omdat de veroor deelden bij den Hoogen Raad in cassa tie zijn gegaan, en omdat de uitspraak van dit college nog niet .gevallen is. Men kan liet intussehen verheugend noiemen, dat de oppositie zich te Oud- Vossemeer beperkt, en dat de waterlei ding in de overige dorpen, door de diensten die zij sedert eenig© jaren de samenleving ©n het Landbouwbedrijf be wees, een populariteit verkreeg, die haxe tot standkoming volkomen wettigt. De tramlijn HoofdplaatBreskens geopend. Zaterdag hoeft de officieele opening plaatsgehad van d© lijn Hoofdplaat Breskens van de Zeeuwsch-VIaamsche Tramwogmaatschappij. Deze lijn kan be schouwd worden als 'hef sluitstuk van het uitgebreide tramwegnet van genoemde maatschappij. Daardoor wordt een be langrijke aansluiting verkregen dio de ha ven van Breskens met oostelijk Zeeuwsch- VVi anderen verbindt.. Zij wordt zoowel voor personenvervoer als voor goederen vervoer van groote beteekenis geacht voor de streek die, zij doorsnijdt. Een deel van de streek wordt hierdoor uit een isolement verlost. Tegenwoordig waren het bestuur en de commissarissen van de Maatschappij, de Commissaris der Koningin Quarles van Ufl'ord, leden van Gedeputeerde Sta ten. De Minister van Waterstaat, dio ver hinderd was, werd vertegenwoordigd door mr Silvergieter Hoogstad, administrateur afdeeling spoorwegen van het departe ment. Voorts waren vertegenwoordigd hot Tweede Kamerlid van der Bilt, oen Zeeuwsch-Vlaming, verschillende wator- staatsautoriteiten en gemeentebesturen van de betrokken gemeenten eu verder genoodigden. Te Breskens werden do gasten van elders verwelkomd door muziek en oen groep schoolkinderen. Dit laatsto geschied de ook in de buurtschap Sasput en te Hoofdplaat. De Commissaris der Koningin opende de lijn door het sein voor ver trek te geven met de stoomfluit van do locomotief, waarna do tram met versier de personenrijtuigen van Breskens naar Hoofdplaat vertrok met zich voerende de genoodigden, de muziek en de school kinderen. Daarna werd do terugtocht naar Bres kens aanvaard. Te Breskens vereenigde zich het bestuur dor maatschappij mot de genoodigden in het hotel de Vuyst, terwijl muziekgezelschappen eu school kinderen werden onthaald in hot hotel Adriaans en. Aan den maaltijd bracht de plaatsver vangend voorzitter den eersten dronk uit op de Koningin eu het vorstelijk huis; de Commissaris der Koningin wenschte de maatschappij geluk met het voltooien dezer lijn, welke hij hoopte, dat, onder Gods zegen zou strekken tot bevordering van den bloei der maatschappij en de welvaart van .Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Silvergieter Hoogstad wensch te de maatschappij geluk namens den minister van waterstaat en bracht bo venal hulde aan de energie en voortva rendheid van haren directeur, den heer ,C. Wind van Merkesteyn, terwijl hij mode- deelde, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft dezen te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, hetgeen een algemeen1 applaus uitlokte. Vervolgens werden nog door autoritei ten en vooraanstaande personen uit de streek toespraken gehouden die alle ge tuigden van ingenomenheid met hetgeen is tot stand gebracht, en waarbij vooral hulde werd gebracht aan de werkzaam heid van den directeur dor maatschappij en de energie van het bestuur, dat iu da moeilijke oorlogsjaren mot het aan leggen van het tramnet was begonnen. Aan het slot van den disch bracht het muziekgezelschap van Breskens den. nieu- (wen ridder oen serenade, hetgeen groote bijval verwierf. Do directeur dankte in het algemeen voor do vele woorden van waardeering, aan zijn adres gericht. Hij was door het bestuur gemachtigd aan het personeel der maatschappij in ver band met dezen feestdag een extra week loon uit 'te betalen. De Spaansche Journalist Ferdinan- dus Floras komt Woensdagavond met deu laatsten trein hier aan en logeert in het Grand Hotel als gast van het Middelburgsche Vreemdelingen-Verkeer. De Donderdag en Vrijdag zal hij aan Wal cheren wijden. 's-Zaterdags is hij de gast van het Goosche Vreemdelingen-Verkeer. Goes. Aan den heer J. A. van Rompu, voorzitter der Prov. Bootcommissie, is het volgende telegram gezonden: De Goesche handelsvcreenigingen: Handelsbelangen en do Hanze, dringen er bij U ten zeerste op aan, onverwijld maatregelen te treffen, dat do thans in gebruik zijnde reserveboot do „Zuid- vliet" op het veer Wolfertsdij'k—Cortgene door oen grootero wordt vervangen, daar de boot „Zuidvliet" ten eenenmalo onvol doende is, om het drukke verkeer het hoofd te bieden, teneinde te voorkomen dat het verkeer geheel spaak loopt. Hansweert Het motorschip Charles, geladen met slakken is op den oostberm omhooggevaren en blijven zitten. .Met be hulp van de boot Alida Elisabeth is het schi'tp later oogenschijnlijk onbeschadigd vlotgekomen en heeft de reis naar Zaan dam voortgezet. Meliskerke. Zaterdag vergaderde alhier de gemeenteraad. Present alle leden; voorz, Burgem. de Keijzer. Do voorz. deelde mede: dat, de kas is opgenomen yan den gemeenteontvanger op 4 Sept. alles in orde. Een verslag is ingekomen van den keuringsdienst van Waren; De jaarrekening van den Vee- en Vleeschkeu- ringsdienst is .ontvangenUit het batig slot zal Meliskerke ontvangen f 58.83. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Vereeniging voor wette lijke dierenbescherming vraagt te willen bevorderen om de veestallingen te laten inrichten zoo dat ingeval van brand alle dieren in een moment kunnen losge maakt worden. B. en W. stellen voor hier niet aan te voldoen. Alzoo besloten. De Vereen, tot bevordering van don arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten vraagt een jaarlijksche subsidie. Op voor stel van B. en W. wordt ook hier afwij zend op beslist. Vervolgens wordt de be grooting '29 nogmaals gewijzigd. De be grooting 1930 komt nu in behandeling. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden en na toelichting op enkele punten wordt jle begrooting '30 vastge steld met algemeene stemmen, met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 11130.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2