Wat er deze week voorviel Het Zeeuwsche hoekje. Zen uwsti 11end MIJNHART'S Uit dl ttïr zenuwtabletten Da meeste vacantiegangers zyn, nu we do Septembermaand zyn ingetreden, wel weer tot hun gewonen werkkring teruggekeerd. Er is, omdat de beide zomorinaandan zioh ken merkten door zonnig weer, door verreweg de meesten, rijkelijk genoten. Ook onze Zeeuw- sche steden en dorpen, die het voor een klei ner of grooter deel van het vreemdelingenver keer moeten hebben, zullen over den zomer van 1929 wel niet te klagen hebben. Groot was echter de materieel© schade, die deze week in vele deelen van ons land door de buitengewoon hevige onweders werd aangericht. Ook in onze provincie klwamen verschillende branden voor. Ontroerend was het bericht, dat te Rucr phen drie kinderen in do ouderlijke „woning" zijn verbrand en dat opzet der oudera aan dat aangrijpend ongeval niet is uitgesloten. Hoe blijkt het ook weer hier, dat de zonde een mensch tot de vreeselijkste daden drijft. Dat bleek ook uit don mysterieuzen moord die eergisteravond te Den Haag werd gepleegd. Hoe licht komt men er toe, indien Gods ge nade ons niet weerhoudt, de hand te slaan aan het leven van onzen medemensch. Ook in Palestina, waar eens het volk Israels leefde, dat van zijn God het gebod had ont vangen: „Gij zult niet doodslaan", is de laatste weken voel bloed vergoten. Er heeft daar ©en gespannen toestand bestaan, waar aan nog niet geheel oen eind is gekomen. Do botsingen tusschen Joden en Arabieren zijn wel in aantal en hevigheid verminderd, maar da vrede is nog allerminst geteekend. Tot vrede wil men in Geaève, in de Vol kenbondsvergadering, wel Komen. De Fran- sche premier Briand is zelfs met het idee voor den dag gekomen, om een soort Enropeesche Statenbond (Do Vereenigd© Staten van Euro pa) ie vormen. Het klinkt zoo mooi, maar ach, die wreode werkelijkheid 1 Een oommissio gal er ©ens tot 1930 over denken. Het schijnt ,dat do Engelsohen het Rijn land nu toch werkelijk in vlug tempo zullen gaan ontruimen. Op 13 December a.s. zullen alle Engelsche troepen don Jluitschen bodem verlaten hebben. Frankrijk schiint eohter niet zoo'n haast te willen maken I De Zeppelin is, na zijn geslaagde wereld vlucht, behouden te Friedriahsihaven aanger •kamen. Dr Eckener schijnt nu 'nPOolvlucht in den zin te hebben. BETERE BETREKKINGEN TUSSCHEN WERKGEVERS EN WERKNEMERS. In do rede waarmede Mr Aug. Phi lips. de Alg. Verg. van het Verbond van Nederl. Werkgevers, opende, constateer de hij met blijdschap, dat de ontwik keling van de economische feiten hoe langer hoe meer gaat in een richting waarbij een goede verhouding tus schen werkgever en werkne mer mogelijk, ja voor beiden veel gemak kelijker dan vroeger moot worden. „De erkenning daarvan, aldus Spr., begint, meen ik, ook aan beide zijden door te dringen, yl gaat bet aan werknemerszijde misschien nog een beetje langzaam, omdat men daar in breede kringen nog wat moeite heeft, zich geheel los te maken, van verouderde leuzen en waanvoorstellin gen omtrent klassenstrijd en een. nade rende ineenstorting van alle maatschap pelijke verhoudingen. Doch ook daar heeft men de oogen wijd genoeg open om te zien, dat de feiten een geheel ander beeld vertonnen. Wat toch zien wij gebeuren? De kloof, die de maatschappelijke wel vaart van de arbeiders- en werkgevers klasse scheidt, wordt niet dieper, maar wordt allengs gedempt. liet kapitaal hoopt zich niet op in enkele handen, maar wordt meer en meer over de groote mas sa verspreid. De ondernemingen £ijn, in het algemeen gesproken, niet meer het eigendom van enkele rijken, maar vor men het gezamenlijk bezit van tallooze deelhebbers uit alle standen. De schei dingslijn tusschen werknemers en werk gevers vervaagt. „Het welvaartspeil van den arbeider is in de laatste tientallen jaren ontzaglijk 'estegen. Havelooze, slecht gekleede, onvoldoende gevoede, in vieze krotten levende, afgejakkerde en Een alastrim- pf vac cinatie-praatje. Nuch terheid geboden. Dat ik dezen keer in mijn bescheiden hoekje iets ga zeggen over de alastrim, de z.g.n. Kafferpokken, is niet, omdat deze in enkele weken zooveel genoemde piekte in onze provincie ook reeds slacht offers heeft gemaakt. Gelukkig is het zoo ver nog niet gekomen en bepalen verre weg de meeste gevallen zich tot Rotter dam, dat vanwege zijn karakter als ha venstad, altijd meer dan andere steden bloot staat voor een of andere besmette lijke ziekte. Maar ook in onze provincie hebben we er in zooverre mee te maken, dat ook ons op het hart gebonden wordt het ad vies van vele medici: laat u vaocineeren of revaccineeren, en dat in verschillende dorpen en steden de gelegenheid daartoe vanwege het gemeentebestuur wordt open gesteld. Nu wil ik vooral hier, waar het een zoo teer puntje betreft, zoo nuchter mogelijk zijn. Er zijn nu eenmaal medici, die on middellijk boos worden, als een dood gewoon mensch het waagt zich niet te laten inlijven bij het corps der vaccinatie- aanbidders. En er is oiok een groep fanatieke bestrijders van de vaccinatie, die fiolen vol toorn over uw arme hoofd Donderdagmorgen reed de trein No. 1909 uit Zwolle op de lijn MeppelHeerenveen in de Smildervaart, door dat de brug openstond. De locomotief kwam in het water, terwijl eenige personen licht gewond werden. van iedere ontwikkeling en levensgenot verstoken werklieden zijn uitzondering ge worden. De al te schrille tegenstelling tus schen de ïijkere standen en den werk mansstand verflauwt. Er is hier te lande geen andere klasse der maatschappij, welker welstand de laatste tien jaren hij verre zoo sterk vooruit is gegaan als die der arbeiders. Dat is wel onomstoo- telijk komen vast te staan door het ver slag, onlangs uitgebracht door een sub commissie uit jde commissie voor de economische politiek (het rapport Böl- ger)èn in geld èn in koopwaarde is het inkomen der arbeidersklasse aan zienlijk hooger, niet alleen dan vóór den oorlog, maar dan in de meeste ons om ringende landen, om van verbetering in arbeidstijd, in verzorging bij ziekte, werk loosheid, ongevallen, invaliditeit en an dere zaken niet te spreken. Zoo good is het de andere categorieën onzer mede burgers in verhouding niet gegaan. Mij schijnt dat een verheugend feit, dat er waarschijnlijk meer dan iets an ders toe moet bijdragen, bitterhei 1, wrok en vijandige stemming weg te nemen en biet pad te effenen, dat naar den bedrijfsvrede voert. Aan wiOjpr de oer van toekomt, daar over zou men lang kunnen praten. Ik sprak onlangs met den leider eener vakvereniging, die op dat rapport zeer trotsch zeide t e zijn, omdat er uit bleek, welk een macht ten goede de vakbe weging beteekende. Men kan hem dat gunnen, maar niet minder reden voor voldoening hebben, dunkt mij, toch onze bedrijfsleiders, wier rusteloos, bekwaam en vaak geniaal werk zulk een vermeer dering van welvaart mogelijk heeft ge maakt. Ook mijn vriend de vakvereeni- ginigsman zal niet ontkennen, dat het hier niet in de "eerste plaats ging om de verdeeling van reeds bestaande rijkdom men, van reeds voldoend vloeiende in komsten, die te eenzijdig naar één kant stroomden, maar veel meer nog om het scheppen van nieuwe bronnen daarvan; en dit laatste, nog wel zoo moeilijke deel van de opgaaf, was het werk niet van de vakbeweging, maar van de ondernemers a.l geef ik natuurlijk dadelijk toe, dat hun werk op zijn beurt gedragen en gesteund moest worden door de arbeiders met hand en hoiofd, vooral door deze laatsten. Ik ben er ook zeker van, dat die ver beterde levensomstandigheden aan de leiders onze bedrijven in hun groote meerderheid werkelijk voldoening geven. De hardvochtige fabrikant, die er be hagen in schept, de loonen van zijn werklieden zoo laag mogelijk te honden, om ze murw te krijgen en zichzelf in des te onmatiger weelde te "lrunnen ba den, bestaat eenvoudig niet; misschien uitgieten, als ge erkent, dat de veelbespro ken vaccinatie zeer waaxschijniijk ons volk inderdaad hygiënische voordeelen heeft gebracht. Over den vaccinatie-d w a n g zijn wij, Anti-Revolutionairen het wel heel spoedig eens. Wij verblijden er ons in, dat die, zij het helaas nog slechts tijde lijk, is afgeschaft, noemen in dit verband met dankbaarheid den naam van bet A.R. Kamerlid, mx Bijleveld, en hopen, dat die dwang nooit weer wordt ingevoerd, opdat aan de gewetens geen geweld worde aange daan en de Overheid niet de verantwoor delijkheid drage voor het sterven aan encephalitis van enkele kinderen omzes volks. Eiken vaccinatie-d wang haten wij om des beginsels wille. We zullen er tegen protesteeren, zooveel we kunnen. Het is m.i. immoreel om anderen te dwingen, zich te onderwerpen aan een kunstbe werking, die moet dienen om zich naar bet heet immuun te maken tegen; een of andere ziekte. Maar nu gaat de Overheid in deze alas- trim-periode vrij uit. Zij doet niet an ders dan de gelegenheid openstellen tot vaccinatie. De ingezetenen zijn volkomen vrij, zich daaraan; al dan niet te onder werpen. Ik kan' dan ook met demi besten wil ter wereld niet inzien, in welk opzicht een A.R. burgemeester tegen zijn. A.R. principe ingaat, als hij medewerkt, die gelegenheid open te stellen en kan daar- heeft hij vroeger bestaan, maar ik ben hem nog niet tegengekomen. Daarentegen heb ik er wel bij dozij nen ontmoet en weet ik, dat er bij hon derdtallen bestaan, die een groot deel van him tijd en hun werkkracht beste den aan het verbeteren van het levenslot van hun werklieden en beambten, aan het organiseeren van 'hun ontwikkeling en hun levensvreugde ook buiten het bedrijf, En dat is niet meer dan natuurlijk. Volkomen nuchter hekeken, en zonder er eenige sentimenteele of hoogdravende begrippen "bij te halen, is het toch al dadelijk veel aangenamer voor den werk gever zelf, als hij leeft en verkeert met een zoo beschaafd, ontwikkeld, daardoor allicht zoo tevreden mogelijk stel arbei ders, dan dat hij met een haveloozen, lompen en kankerenden troep te maken moet hebben. Maar met dit laatste soort is toch ook nimmer een werkelijk krach tig bedrijf te voeren. Om een goed resul taat te verkrijgen, zijn behoorlijke arbei ders juist zoo noodig, als moderne ma chines of een practische administratie; ze .zjjn evengoed als deze laatste een eisch van doelmatigheid of „efficiëncy", om dat Engelsche modewoord nu ook eens te gebruiken. De voorschriften van den godsdienst, van de moraal of van het goede hart loopen dus precies paral lel met het verstandig inzicht van den modernen zakenman, en voor een van al die motieven zal hij' allicht gevoelig zijn, als hg het al niet voor alle 'vier tezamen mocht wezen." Van zekere eenzijdigheid heel ver klaarbaar trouwens is deze redenee ring niet vrij te pleiten. Want niemand zal kunnen ontkennen, dat de sociale nood veel minder hoog zou zijn gestegen en dat de sociale tegen stellingen veel minder scherp zouden zijn, indien van werknemerszijde meer aan dacht aan het levenslot van den arbeider was geschonken, indien men piet ver geten had in den arbeider ook den mensch te zien, inplaats van een ma chine. Het zon er op sociaal gebied heel an ders hebben uitgezien als verstaan was dat, om "de woorden van Mr Philips te gebruiken, „de voorschriften van den en zenuwsterkend is de werking van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten om een zijdelingsche opmerking in dit verband aan heit adres van den A.R. loco-burgemeester van Zierikzee in „De Banier" (Stk. Geref.) niet anders betitelen dan als politiek van minderwaardig ge halte. Maar wat ik wel betreur, is, dat som mige werkgevers van hun ondergeschikten e i s c h e n, dat zij zich aan de vaccinatie zullen onderwerpen. Hier valt een er gerlijke overschrijding van bevoegdheid te constateeren. Hier is een aanranding van de persoonlijke vrijheid waar te ne men, waartegen een krachtig protest past. Zulke werkgevers handelen immo reel. Met opzet druk ik me zoo scherp uit. De noodzakelijkheid voor zulk een dwang bestaat bovendien niet. Als waar is, wat de heeren medici beweren, dat (tijdig© vaccinatie of revaccinatie ons afdoende beschermt tegen de Kafferpoikken, dan kunnen niet-gevaccineerde werknemers of onderwijzers of scholieren onmogelijk den wèl-gevaccineerden tot een gevaar zijn. Er moet me ook nog een andere op merking van het hart. Ik heb zoo het idee, dat men met de alastrim wel een weinig overdijjft. Ze ker een jraar honderd gevallen in Rot terdam zeggen wel wat, maar zijn toch niet onrustbarend. Hoeveel gevallen van dyphterie zijn er b.v. den laatsten winter in totaal in Goes voorgekomen? Het waren ex niet godsdienst" parallel loopen met het ver standige inzicht van den modernen za kenman, m.a.w. dat de godsdienst rijke beloften heeft ook voor het tegenwoordige leven. Intusschen is het een verblijdend ver schijnsel, dat op verbeterde toestanden kan worden gewezen. Verschillende factoren hebben hiertoe medegewerkt. Genoemd kunnen worden het ontwaken van bet sociaal besef, dank zij mede het op 'den voorgrond stellen van de eischen der Christelijke zede ook op dit gebied, de vakorganisaties, de betere in zichten van vele werkgevers en tenslotte ook de sociale wetgeving. HET VEILEN VAN LANDBOUW PRODUCTEN. Over dit onderwerp heeft de heer F. V. Valstar op het Landhuishoudkundig con gres praeadvies uitgebracht. Aan zijne inleiding is het volgende ont leend Bij de beantwoording van de door hem gestelde vraag zal spr. zich beperken tot drie zeer belangrijke landbouwproducten, n.l. aardappelen, uien en hard fruit. De exportcijfers toonen de belangrijkheid van die producten aan. Met den afzet van deze landbouwpro ducten staat het al jaar en dag minder gunstig, zoodat reeds bij herhaling de vraag, of het wenschelijk is, de producten te veilen, in landbouwkringen bevestigend beantwoord is. Reeds in 1912 had het Drentsche Land bouw Genootschap de vraag in studie ge nomen, langs welken weg verbetering was aan te brengen in de wijze van afzet van de aardappelen. Men zoekt in Drenthe nog steeds en is met den afzet van aardappe len blijven sukkelen. Ook Zeeland en de Zuidhol- landsc'he ei landen blijven voorttobben met den afzet van consumptie-aardappelen. Met afwisselend succes wordt daar de strijd tusschen boer en handelaar over de hor-maat en den tarra-aftrek gestreden. De meer of mindere vraag bepaalt, wie het sterkst staat. Hoe duurder de aardappe len, hoe sterker de boer zich vastklampt aan de kleine hormaat, waar zelfs geen „kriel" meer door kan. Het belang van den landbouw geraakt hierbij op den achter grond. Het kan dan ook geen verwonde ring wekken, dat nergens de afzet bevre digend is. Klachten over den tegenwoordi- gen verkoopsvorm zijn schering en inslag; van een standaard-kwaliteit, waarmede we sterk zouden staan op de wereldmarkt, is geen sprake, evenmin als van sorteering. weinig, terwijl het getal inwoners van de Ganzestad toch maar een zestigste van dat van Rotterdam bedraagt. Als ik me niet vergis, was het aantal sterf gevallen ook aanmerkelijk grooter dan on der de alastrim-patiënten. Maar heeft men te Goes de bevolking van stad en omgeving verontrust met allerlei onheilspellende berichten? Ik meen, dat de doktoren gedaan hebben, wat ze konden om de patiënten en hun huisgenooten te isoleeren en de zieken naar hun beste weten te cureeren, maar heb zelfs van een gelegenheid, die de Overheid openstelde om tegen dyphterie ingeënt te worden wat volgens dr Heijermans, directeur van den geneeskun digen dienst te Amsterdam zeer wel mo gelijk is niet gehoord. Ik herinner ook aan de paratyphus- gevallen in 1928 te Middelburg en om geving. Ook hier heeft men naarstig naar de oorzaak gezocht, de patiënten streng geïsoleerd en ze naar den eisch der wetenschap behandeld. Langen tijd heeft men zelfs getracht de zaak wat te camoui- fleeren, vanwege het Vreemdelingenver keer. Ik denk ook aan de zeer ernstige be smettelijke kinderziekte (verlamming), die in dit voorjaar op Walcheren hier en daar voorkwam, die men ook angstval lig stil gehouden heeft, uit vrees, dat er wat minder vreemdelingen zouden ko men. De portemoimaie, ziet u. Maar als er pokken, zelfs niet-ernsti- "Knoeierij en speculatie zijn bij den aard- appelhandel aan de orde van den dag. Met de uien is het nog erger. In 1900 werd een commissie ter bestudeering van het vraagstuk van den afzet van de uien naar Engeland gezonden. In de sedert ver- loopen jaren hebben onze landbouwers nog niets geleerd, en de conclusie van het rap port van de commissie in 1906 is nog woordelijk van toepassing op den toestand van heden. Spr. voelt er niet voor te spreken van „een minder zorgvuldige behande ling", zooals de commissie in haar rap port deed. Onze uientelers hebben het zichzelf te wijten, dat de geldelijke uit komsten van het bedrijf zoo teleurstellen, door de meer dan ergerlijke wijze, waar op zij dit prachtig exportartikel verwaar- loozen en verwaarloosd hebben. Deze cultuur kon een goudmijn zijn, als de boer zijn belangen by den afzet maar begreep en daarnaar handelde. Ook met bet fruit staat het slecht. Men vraagt op de buitenlandsche marlet goed gesorteerde en verpakte waar. Overal worden we met ons fruit verdrongen. De moeilijkheid om ons fruit gesorteerd te krijgen, zit in het feit, dat ons fruit in hoofdzaak door landbouwers wordt ge kweekt en niet door beroepskweekers en het buiten de veilingen wordt verhandeld, zoodat de gunstige invloed van het vei lingssysteem bij den afzet wordt gemist. Zelfs in ons eigen land is voor ons onge sorteerd fruit geen afzet meer te vinden. De import van overweldigende hoeveel heden buitenlandsch fruit, dat niet door zijn beteren smaak, maar door zijn prima sorteering en verpakking hier gretige koo- pers vindt, beeft aan bet Nederlandsche fruit zelfs op eigen markten een gewel digen knauw gegeven. De landbouwers zullen goed doen, hun bespiegelingen over den afzet van hun producten te staken, nu een veertigjarige praktijk van bet veilingssysteem bij den verkoop van tninbouw-producten zijn groote beteekenis bewezen heeft. De boe ren moeten evenals de tuinders hun pro ducten gaan veilen. Voor den landbouw is dit geen sprong in het duister, daar bet veilingssysteem van alle kanten is ge probeerd en deugdelijk gebleken. Ook de tuinbouw is jarenlang het spoor bijstor geweest. Toen deden de tuinders precies hetzelfde, wat de boor nu doet. Ze stopten alles, groote en kleine aardappe len in een zak. Gevolg: de vraag naar het Hollandsche product hield op, en de En gelsche markt ging verloren. Zoo is het ook met onze boter en onze haring ge gaan. De goede naam van de tuinbouwproduc ten is herwonnen door het erkennen van den grootsben en belangrijksten factor bij den afzet: kwaliteit en sorteering. Het veilen heeft een onverdeeld gun- stigen invloed op de ontwikkeling van den tuinbouw gehad, omdat het een ster ke stimulans was voor sorteering en ver pakking, waardoor reëele handel werd be vorderd. Een strenge keur door de veiling uitgeoefend, dwingt den verkeerde zich te voegen naar de regels, die de veiling in het belang van reëeTen handel stelt. Door bet veilingssysteem en zijn gunstigen invloed is de tuinbouw op het hooge peil gekomen, waarop hij op het. oogenblik staat. Het wordt tijd, dat ook! de landbouw veilingen gaat stichten. De beste plaats hiervoor is de plaats van productie (al kunnen de «steden dit niet al te best ver kroppen); een centraal punt in de streek met goede spoor-, weg- en waterverbin ding. Spr. staat dan stil bij de wijze, waarop men den boer tot het veilingsysteem zou kunnen brengen. Evenals bij den tuin bouw verwacht hij ook hier veel strijd en veel tegenstand. De eenige mogelijkheid om tot het vei len van landbouwproducten te komen is dat enkele vrijwilligers ondeT de landbou wers hun belangen begrijpen en bereid zijn, daartoe een offer te brengen. Spr. waarschuwt tegen half werk. Eerst toen de tuinbouw bet verplicht veilen in voerde, kon de tuinbouwveiling zich ont- wefckelen. Voor den afzet van het product zal zich een groote toekomst openen, als ge, in 'tspel zijn, dan wordt onmiddellijk het vaccinatie-paard je van stal gehaald en moet het beestje weer lustig draven. Bericht op bericht, meest in wat don kere kleuren getint, wordt dan dag op dag gelanceerd. Vandaar dat ik in bet begin van dit artikeltje schreef, dat ik in deze kwestie zoo nuchter mogelijk hoop te blijven. Ik wensch allen lezers van harte toe, dat ze er ook zoo over denken. Ze zullen dan niet zoo spoedig van streek raken, als de redactie van de genoemde „Banier", die lange artikelen schrijft over elk geval van encephalitis, dat zich de laatste weken na inenting voordeed. Dat die gevallen zich zouden voordoen, was wel te voorzien. Het encephalitis-gevaar bij kinderen bestaat nog altijd. Maar men dient wel terdege te onderscheiden, of de Overheid bij het instituut van den vaccinatiedwang de verantwoordelijk heid draagt, dan wel de ouders, die go- heel vrijwillig hun kinderen laten vacci neeren. De ouders hebben nu, waar gelukkig de dwang ontbreekt, een zware verant woordelijkheid, die ze niet licht mogen achten. De medici niet minder. Immers van hun advies Tiangt het in vele geval len af of een kind gevaccineerd zal wor den. Zij mogen nooit of te nimmer in de tegenwoordige omstandigheden het ge vaar van encephalitis verdoezelen. LUCTOR. het veilings verkoop invloed op de verzi kan gaan uitoefene zich moet organise van het product O] gen. De organisatre-gi waarde, dan al het hulp en steun, die ze dient om het land- en tuinbouw brengen, Wjj zyn in andere landen op rijkssteun-krukk De inleiding van aanleiding tot veel meenon, dat de onregelmatigheid pruduct beslissen li veilen, terwijl ook product wel voor Ook wordt gezeg landbouwproduct is tie van minder of i hevige producten Inleider weerlegt zwai'en en legde op, dat ook voor 1 len de betere weg standen to raken, in :dit opzicht in e land nog verkeert. Over dit onderuj „N. Haarl. Crt.": Uit Sovjet-ltusla lende bericht, dat den afgeschaft en dag moet worden il gekomen, er zijn I omtrent de fractisc| regeering heeft ev zy zich niet aan de zal gtoren en do zal doorvoeren I Dat wil derhalvl groote Russische te verdwynen, die I sen heilig is. Daarmee is in de en wat haar heilig ingeluid, onder het dat hiermee, zooal klaart, geen daadj maar den onafgebr middel beschouwt, le ontwikkeling vl te bereiken. Deze il het leven van he| reeds hel volgend I Dan zal Rusland 'I jaar deelachtig worf sie zegeningen vanl bestuur, dat in dj de heiligste gevoelj voeten treedt en een levensbeschouvl ven het zakelyke reiken. Bezien van zui\ punt, moet erkendl werkdag voordeelel industrie brengt, materiëele voordeel de, dat de industi systeem 20 pet. I Daarbij wordt een ces bereikt, de ko.J waardoor een lager] den verkregen. w| Zaterdagmiddag er vrije uren per weel Daartegenover krijg plaats van tot nu jaar, met behoud Zoo is thans de het nieuwe systeen tijk nog blijken moj aankleven. Maar ook al zol voordeelen dubbel f thans wordt voorgrf ja moet ons onherrl klinken, tegenover goddelijk gebod, ding van den Zc. God zelf geheiligd.1 Want behalve ee| tegen de Kerk, sc. ernstige bedreiging! Het is een weiger) buisgezin, in de grootste belemmer! geheel in de mal Door voor de vem een aparten rustda automatisch de oni de familie verloren] ten maar al te goef kring de goede zej selen worden geve in casu het kind, zich draagt Christ Door socialistiscl en huisbezoekers voorgesteld, alsof ehsme heel goed baar zijn. Dat christelijke keel goed en zon •rennen zijn van en vakbeweging. Het linksch-soci Socmhst.. orf dut dit met anders] l.e Propagani De werkelijkheid] Mot klezers, all hohh Z1JQ k*ezerg rtJi hebben g o| Dat gevoel is hun f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6