Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. BEKTELS'„KUNSTK0ÜREL" AMSTEftbArt Gemengd Nieuws. Nederland en België. Naar aanleiding van het bericht van „De Tijd", met betrekking tot de onder handelingen, welke de Ilelgische minis ters Jaspar en Hijmans te 's Gravenhage zouden hebben gevoerd met hun Neder- landsche collega's Ruys de Beerenbrouck en Beelaerts van Blokland welke bespre kingen" te Genève zouden worden hervat, seint Belga uit Brussel, dat volgens door dit bureau ingewonnen informaties de volkomen officieuze onderhandelingen zich zouden hebben beperkt tot bespre kingen van zeer algomeenon aard alles betrekking hebbende op de mogelijkheid om de (officiëele) Nederlandsch-Belgische besprekingen in min of meer verwijderde toekomst weder op te vatten. Het spreekt vanzelf aldus Belga dat de beide ministers van buitenland- sche zaken der beide landen te Genève gelegenheid zullen vinden om zich met elkander te onderhouden. Nederlanders in Polen. Een gezelschap Nederlandsche indu- striëelen en economen onder leiding van prof. Diepenhorst uit Amsterdam, het Kamerlid Bongaerts, en den heer Hudig van de Holland-Afrikalijn, is in Polen aangekomen, vergezeld van den heer Büekmann, den Poolschen consul te Am sterdam. De bezoekers hebben te Posen de Pool- sche nationale tentoonstelling bekeken; zij zijn daar door den leider, dr Wa- chouwiak, verwelkomd. Deze wees op de vriendschappelijke betrekkingen tus- schen de twee landen op elk gebied en zeide, dat Polen's gevoelens voor Neder land een diepen grond hebben en be rusten op dankbaarheid voor Nederlands houding tegenover de Poolsche zaak vóór den oorlog. Hij drukte ten slotte zijn groote er kentelijkheid uit voor het bezoek aan de tentoonstelling van vooraanstaande vertegenwoordigers van Nederlandsche economische kringen en zeide te ver trouwen, dat de bezoekers de vorderin gen zouden constateeren, die Polen de eerste decade van zijn herwonnen onaf hankelijkheid heeft gemaakt. Het eienige ideaal dat Polen zich stelt, is de over winning van de rechtvaardigheid en den vrede. Ned. 'Chr. Reisvereen. Naar gemeld wordt, is het pand Wete ringkade 22 te Den Haag de voorma lige pastorie van Ds Gravemeijer aan- gelcocht door de Nederl. Christelijke Reis- vereeniging, teneinde haar Centraal Bu reau aldaar te vestigen. Nederl. Gro s s Ier sb ond. Het Nederl. Weekblad voor Kruide nierswaren meldt, dat de Nederl. Gros- 'siersbond het initiatief heeft genomen, tot de oprichting van een bond van groothandelaren in margarine. Notaris J. Velling a. t Te Leek (Gron.) is in den ouderdom van 60 jaren overleden de heer J. W. Vellinga, notaris aldaar. Middelburg. In de gistermorgen gehou den spoedbestuursvergadering van de ver- eenigimg „Handelsbelang", werd mede naar aanleiding van verscheidene klach ten uit het ledencorps, ernstig besproken! het ni e t-b ez org e n 'd er laatste brievenpost op Woensdag avond 1.1. Men vroeg zich af, waar het been moet met onze publieke diensten, als oiofk', nadat enkele oren van slecht weer voorbij zijin, de daardoor Opgeschorte dien sten niet meer worden verricht. Tenslotte werd een motie aangenomen luidende als volgt: Het Bestuur van de Vereeniging „Han delsbelang", in vergadering; bijeen op Vrijdag 6 September; billijkende eenerzijds, dat de postbe stelling op Woensdagavond' 4 Sept'eml- ber wegens het slechte weder niet op het daarvoor bepaalde uur ,fei uitgegaan; keurt bet anderzijds ten zeerste af, dat deze hestelling niet later, dus na 9 uur op den bewusten avond, is geschied, toen het weder was verbeterd; besluit deze motie ter kennis te bren gen van den heer Directeur van bet Postkantoor te JVliddelburg en van de pers; en gaaf over .tot de orde van den dag. A1 g. 'N e d. Politiebond. In de gisteren voortgezette vergadering te Mid delburg kwam aan de orde bet voorstel van de afdeeling Zuid-Holland tot wij ziging van art. 3 van bet H. R., name lijk om voor buitengewone leden de helft der contributie te doen betalen. Het Hoofdbestuur verklaarde zich bier tegen. Met 321 tegen 167 stemtae>n werd het voorstel van het Hoofdbestuur om de contributie van f 10 voor allen te handhaven, aangenomen. Z.h.s. werd aangenomen het voorstel Zuid-Holland, gesteund door het Hoofd bestuur, om actie te voeren vo-or afschaf fing van den standplaatsaftrek der Rijks veldwachters ten plattelands. Het voiorstel Noord-Holland, om voor verblijfkosten f 2,50 per dag of gedeel ten van 'ndag of f5 per etmaal te reke nen werd z.h.s. aangenomen, ^.adat die afdeeling genoegen had genomen met een begrootingspost van f 500 als maximum. Tot leden van bet Hoofdbestuur wer den gekozen de heeren W. L. H. Koster Henke te Harderwijk, A. Monno te Schoonhoven en D. Harkema te 's Gra- venzande; tot lid der commissie van Vakonderwijs de heer Jac. van Waning te Ouderkerk a. d. IJssel en tot lid der commissie van Beheer der Stichting de heer A. Snijders te Rotterdam. Bij de rondvraag werden door niet minder dan 20 afgevaardigden wenschen naar voren gebracht. Daarbij word o.a. hulde gebracht voor de wijze, waarop de politie bij de land- arbeidersstaking te Groningen optrad. Met grooten dank aan de afd. Zeeland voor de ontvangst, sloot de voorzitter de vergadering. Door de afdeeling Middelburg van Patrimonium is aan den directeur- generaal van de Posterijen en Telegraphie, naar aanleiding van bet bekende verzoek der Kamer van Koophandel inzake de openstelling van het Telefoon- en Tele graafkantoor op Zondagen, een adres ge zonden, waarin wordt verzocht tot die openstelling niet over te gaan. Ten aanzien van de aangevoerde motie ven moenen adressanten te mogen opmer ken dat, behoudens enkele gevallen, het wel mogelijk is op de daarvoor gestelde uren berichten over te brengen (dit betreft zoowel vreemdelingen als dringende be richten van Middelburgsche aangeslote nen) terwijl voor medische hulp buiten de speruren bet huns inziens zeer goed mo gelijk is, gezien de geringe afstanden op Walcheren en de huidige snelle verkeers middelen, spoedig do betrokkenen, in casu geneeskundigen, ter plaatse te hebben. Verder schrijven zij, dat door ophef fing van de „bestaande regeling zoowel godsdienstige als sociale belangen in het gedrang komen, en daardoor bet stre ven van de Overheid om de Zondagsrust te bevorderen, welke tot meerdere Zon dagsheiliging leiden kan, bemoeilijkt wordt, dat het naar hun meening onge grond is om de belangen van de bij don dienst betrokkenen op te offeren aan het streven van enkelen, die, ge hoord meerdere uitlatingen van enkele leden dier Kamer, den Zondag gaarne, voorzoover het de openbare' diensten, be treft, aan de andere dagen gelijk gesteld wenschen te zien. en dat bovenal uitbreiding va:i den dienst geestelijke .schade b''t"ekent voor de ambtenaren, redenen waarom .zij met aandrang ver zoeken geen uitvoering te willen geven aan het door genoemde Kamer gedane verzoek. Heden wordt door den beer Roze- mond, Gravenstraat alhier heropend een Haarden- en Kachelmagazijn op den hoek van de Zusterstraat. Het geheel verbouw de pand is een aanwinst voor de straat, en biedt door de zeer ruime étalage's een goede gelegenheid, vele modellen Haarden en Kachels te tonnen. Waar thans de tijd is aangebroken dat velen er aan gaan denken, hunne woningen weer in te richten 'voor bet a.s. winter seizoen, zal een kijkje in dit magazijn goede voorlichting kunnen geven. Met bet oog op het verkeer is deze verbou wing ook een verbetering. De scherpe boek Zusterstraat-Gravenstraat is weg genomen, waardoor het uitzicht verbe terd en de ruimte vergroot is. lerseke. Hedenmiddag om 3 uur pl. tjjd (4 uur N. T.) zal er een zwemwedstrijld gehouden worden bij' de Gokzo voor jon gens, meisje®, dames en heeren. Koudekerke. Hebben de bewoners van Koudakerke zich ruim 36 jaren moeten begeven naar den hoek van de Biggekerk- sche-straat, om door den heer Tismeer als brievengaarder, bediend te worden be treffende hun postzaken, thans is heit postkantoor verplaatst naar de Vlissing- s,che straat hoek Vlissingsche weg en zal nu bediend worden door den heer P. Dorleijn. De renteontvangers gelieven te beden ken, dat vóór bet ontvangen der rente de boekjes of volmachtbewijzen zullen moeten getoond worden. E.enige wijziging is aangebracht in de kantooruren. Postdienst (behalve op Zaterdag) van vm. 811, am. 1416, 1819; Zater dag van vm. 811, am. 1416. Telegraafdienst van 811, 1416, 18—19. Telefoondienst van 812.30, 1416, 1819.30. Enkel voor oelgesprekken 8 11, 14—16, 18—19. Op Zon- en feestdagen post afhalen v.m. 1111.15. Telegraaf en telefoon ,op Zom^ en feest dagen vm. .89. i De beperkte ruimte zal in drukke tij den, b.v. afhalen ouderdomsrente, wel eens moeilijkheden opleveren voor den bewoner van het huis en het publiek. Korigene. Op initiatief van1 belangheb benden bij den tuinbouw is hier een vergadering belegd, om te komen tot op richting van een tuinbouwvereeniging. Bij monde van den heer de Looff, die deze vergadering presideerde, werd gewezen op het groote belang voor den tuinbouw bij een nauwe aaneensluiting die voior- dcelen oplevert zoowel voor den tuinder, als voor het product. Immers, er mioet naar massaproductie worden gestreefd, dat is een eerste vereischte, ook hier voor den beginnende. Dok op heit ge- bi ed van: voorlichting is een organisa- üei van groot belang en voor da niaufwe cultuur op Noord-Beveland is heit de aan gewezen weg. Hier ter plaatse worden twaalf kas sen gebouwd en dit beteekeut voor de gemeente, gezien het vele werk dat de tuinbouw met zich brengt, (ook voor de werkloosheid) een grooten opbloei. Staande de vergadering gaven vele personen zich als Lid op en zoo werd de „Tuinbouwvereeniging Noord-Beve land" opgericht. Als bestuursleden werden benoemd de heeren M. de Looff, A. A. Bouwense en C. de Vos. Tevens werd de wenschelijkheid be sproken voor het volgen van een tain- bouwcursus, die dan ook bij voldoende deelname te Kortgene zal kunnen wor den gevolgd. De tuinbouwonderwijzer de heer Eversdijk, gaf noig enkele, na dere inlichtingen. Hij werd als des kundige, tot adviseorond lid der nieu we vereeniging benoemd. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Voor de a.s. vergadering van den ge meenteraad zijn de volgende stukken als ingekomen ter lezing gielegd: Een schijven van den fung. comnnissaV ris van politie, d. d. 13 Juli, die een schrijven van B. en W. beantwoordt naar aanleiding van de in den Raad ge stelde vragen. Een verbod om op wa gens te klimmen bestaat niet en zou, ge zien de jeugd van de deliquenten ook niet tot veroordeelingen leiden. Wel is het personeel opgedragen er op te letten, en zijn door middel van de pers, de ouders gewezen op de gevaren daaraan verbonden. Wat betreft het verkeer in de zijstraten der Langedelft, merkt de fung. commis saris Oip, dat de Heerenstraat en de Se- geerstraat van een zijde voor rij- en voer tuigen zijn afgesloten, en de Segeerstraat tevens voor handkarren. Deze straten ook voor rijwielen in één richting te verbie den acht "hij niet' wenschelijlk. Voor een enkelen wielrijder, die zich niet aan de regelen houdt, kan men dat toch niet doen. De St Janstraat en de Nieuwstraat zijn breeder en als men die ook in één richting verbiedt, belast men weer de andere straten meer. Hij meent: geef het verkeer in de Langedelft gelegenheid zich op te lossen in zooveel mogelijk zijstra ten en overbelast geen bepaalde straten, want dan wordt aan het aantal verkeers ongevallen geen perk gesteld, maar ver plaatst de toestand zich. Het aantal on gelukken in deze gemeente teekent zich niet ongunstig af bij die, elders voorko mende, niettegenstaande Middelburg nog in ongunstigen toestand is geplaatst door den bouw, die steeds meer bij het toe nemend verkeer blijft achterstaan. Dit geldt ook voor de Langedelft zelf. Het is schrijver niet bekend, dat het aantal verkeersongevallen in die straat zoodanig is, dat op bepaalde dagen en uren af sluiting daarvan voor het verkeer met rijwielen gewenscht zou zijln. Het ver keer gaat zonder onger egel dh ed en, ten minste, als de bestuurders daarbij op de drukke uren de noodige omzichtigheid in acht nemen. Art. 22 der Motor- en Rijwiel wet waakt tegen het plegen van overtredingen. Het personeel heeft op dracht tegen te hard rijden met de groot ste gestrengheid op te treden, en op drukke uren is het toezicht verscherpt. De drukte is het grootst op Donderdagen en op Zaterdagavond van 710 uur. Als men dan het verkeer pier rijwielen daar verbiedt, dan komen die over Wal en Burg en wellicht ook door de Graven straat naar de Kaden en die straten zijn heelema.al niet voor een druk verkeer berekend. Van de N.V.. Stoomtrammaatschappij Walcheren ©en verzoek om f 1000 sub sidie voor dekking van haar tekort over 1927, groot 13034.50. Een adres van de Vereeniging Moeder hulp te Breda om subsidie. Van de Vereeniging tot Bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer een adres, waarin het bestuur er op wijst, dat het nu 37 jaar lang bezig is om meer bekendheid te geven aan Walcheren in het «algemeen en Middelburg in het bijzonder. Zonder zelfoverschatting meent het te mogen zeggen, dat dit werk resul taten heeft opgeleverd; de ieder jaar groeiende stroom van vreemdelingen toont aan, dat het pionierswerk niet vruchteloos is geweest. De ingezetenen van Middelburg hebben de vereeniging daarbij gesteund. De contributie, die oor spronkelijk f 350 was, bedroeg in 1902 f600, in 1921 f800 en is sedert 1927 de f 1000 per jaar te boven. De gemeente geeft sedert 1906 f300 en sedert 1921 £450. Dankbaar is het bestuur daarvoor, maar wil het werk blijvend vruchten dragen, dan zal de reclame nog veel intenser en uitgebreider moeten worden, dan zij tot nu toe bon zijn. De belang stelling voor Middelburg, welke allerwe gen is opgewekt, moet aangewakkerd worden. Het bestuur wil niet beweren, "dat het vreemdelingenverkeer de kurk gaat wor den, waarop Middelburg drijft, maar het vreest toch geen tegenspraak, als het aanvoert, dat het een der voorname bron nen van inkomst vormt. Het bestuur wijst op Baam met 12000 inwoners, dat f5000 subsidie geeft, op Zeist, dat voor lederen gulden contri butie 12.50 uit de gemeentekas geeft; thans f3000; en op Bussum dat evenveel geeft als de leden betalen. Thans vraagt het bestuur aan den raad ook minstens zooveel té geven als de leden contribueeren en zoo mogelijk nog meer. De reeds vroeger gepubliceerde vragen van dein Keer Jetronimns over de meening van "B. en Wi. inzake de ophef fing der speruren brj: den telefoondienst, op Zondag, en die van den heer v. d. Feltz inzake voorzorgsmaatregelen tegen eventueele gevallen van alastrim. Vervolgens do volgende vragen van den heer Mes: 1. Zijn B. en W. bereid den Raad volledig in te lichten aangaande de drink watervoorziening van Walcheren? 2. Willen B. en W. ook mededeelen of er reeds door Middelburg onderhande lingen zijn gevoerd met do verschillende gemeenten op Walcheren? 3. Wie die onderhandelingen voeren? 4. Wat de oorzaak is, dat Souburg zijn water van de Vlissingsche Waterlei ding zal gaan betrokken, en de overige plaatsen op Walcheren in relatie zijn ge treden met de Zuid-Bevelandsche Water leidingmaatschappij Van M. J. Maasseu en M. L. van Riol adressen met verzoek den grond waarop hun woningen in de Station straat staan en waarvan de erfpacht op 31 December a.s. afloopt opnieuw voor een langen termijn en voor hetzelfde be drag in erfpacht uit te geven. Beide wijzen er op, dat het zeer on billijk zou zijn als op hen evenals op andere erfpachters in die straat zou wor den toegepast, dat over het afgedoopen contract nog zou moeten worden bijbe taald. Ten slotte een adres van den heer R. P. Brons, d.d. 6 September, waarin hij als voorwaarde van het aanvaarden van een benoeming tot marktmeester noemt de. verhooging der bezoldiging tot f600, gezien de vele beslommeringen en administratie aan dit werk verbomden, terwijl adressant er op wijst, dat het marktwezen aan de gemeente jaarlijks f7000 opbrengt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oldebroek, J. Kraay te Staphorst. Te Enkhuizen, R. Riphagen te Goevorden. Aangenomen naar Nieuw-Leusen, B. H. v. d. Berg te Koekange. Bedankt voor Eemnes-Buiten en Loon op Zand, D. Th. Keek te Heteren. Voor Leerbroek, F. de Gidts te Oud-Vossemeer. Voor 'Kruisland, A. W. Voors te Alphen a. d. Rijn; voor Houten (Utr.) A. v. d. Kooij' te Kampen. Theol. School Apeldoorn. Tot de studie aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn zijn -toe gelaten: J. M. Visser, te Sneek; W. Rui ter, te Naarden; en J. v. Dijken, te Wol- tersum. Beroepbaar. Door de classis Zutpheu der Geref. Kerken, is piet alge- meene1 stemmen beroepbaar verklaard de heer A. Schouten Jr, theol. cand. aan da V. U. en door de classis Zwolle der Geref. Kerken de heer G. MeJles, te Zwolle, cand. aan de Theol. School te Kampen. Een bezwaarschrift. Men schrijft aan de „Ned." het volgende: Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Numansdorp is bij het Classicaal Bestuur te 's-Gravenhage een bezwaar schrift ingediend tegen Ds W. Bieshaar, em.-pred. te 'sGravenhage en "bij den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Hilversum, tegen "Ds W. J. van Lokhorst, pred. bij die gemeente. Dit bezwaarschrift is ingediend op grond van het feit, dat deze predikanten gehandeld zouden hebben in strijd met Art. 39 van het Reglement op het gods dienstonderwijs en wat de leeraren in het bijzonder betreft 'in strijd met Art. 27 van het Reglement op het exa men, door op te treden in een Evange lisatie, welke blijkens de feiten, Jter beschikking van den bezwaarden kerke raad „ten duidelijkste toont zich van de Ned. Hervormde Kerk te willen af scheiden en haar af te breken." De helft van het Bestuur der Evange- lisatie en vele lidmaten en doopleden hebben reeds hun lidmaatschap der Ned. Herv. Gemeente opgezegd. Zondag 8 September 1929. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. 9.30 u., Ds Homburg, 's avonds 6 uur, Ds Steinz. (Collecte voor het Diaconessenwerk.) Wilhelminadorp, vm. 9.30 uur, Ds de Vries, nam. 2 uur, Ds Homburg. Geref. Kerken. Domburg, v.m. leesdienst, n.m. ds Visser. Kapelle, vm. ds Scheele, n.m. leesdienst. Wemeldinge, v.m. leesdienst, n.m. ds Scheele. Geslaagd te Rotterdam voor 'de hoofdakte de heer J. Aarnoudse te Groei de en Mej. M. Minderhout te Westkapelle. Naar de „Rotterd." verneemt, zal Dr P. R. Michaël, thans als chirurg ver bonden aan het Ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam benoemd worden tot hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit tö Gro ningen. Onderwijzers in Zuid-Afri- ka. „Neerlandia" schrijft: Er wordt wel €)KQe2toertaandto Giewpnoducitie dool Volledig voeden voor kuikens, kippen eenden enz Alle foutief voederen word! hierdoor opgeheven. Eenvoudiger, voordeehger en betere voeding sterker en mooier oieren en 30% méér en grooler eieren van hoogfynen smaak.dan van andere voeders kilof 9.50 postw Vraagt bro-h 'ro 1 ms Jbotj^ewacht 11 uom immnn'- Octrooi reeds verkreqen in Belgie.Canada Engeland, Frankrgk.ltalië.Honqarqe. Polen.SDanje.Zuid-Afrika eens getwijfeld, of or nog plaats in Zuid- Afrika is voor onderwijzers van over zee. Vrij kort vóór zijn onverwachten dood heeft de heer W. J. Viljoen, direc teur van Onderwijs, zich daarover uit gelaten in het congres der S.A.T.A. (S.A. Teachers Association. Ondcrwijzersvercei- niging) tp Uitenhage. Na de onderwijzers tot eendracht te hebben aangespoord, ver klaarde hij, in de leus „Suid-Afrika eer ste" te gelooven, maar niet te kunnen meegaan met de leus „Suid-Afrika al leen". Reeds alleen de geestelijke zorg voor de niet-blanken, waarvan men om ringd is, verplicht tot het kiezen van de beste krachten, waar ook te krijgen. „Die beste brein is nie te goed vir Suid- Afrika nie", zeide dr Viljoen, „en ons moet dit verkrij waar ons kan. Die yer- lede het ons .die voordeel geleer van na' oorseo te gaan. Wat 'n skat is ons nie aan Skotland, Holland, Duitsland en die Verenigde State verskuldig niel Dis heel mooi om te praat van „Afrika vir di Afrikaners", on hy sou die voorkeur aan 'n S. Afrikaner gee, as alle dingo gelvk is, veral as hy ondervinding hot, maar hy sou nie andere uitsluit nie." „Ek voel dit diep"zei spr. nog, „dat ons niet verhinder behoort te word om onderwysers van oorsee na mate ons vereiste te verkry. Ons sal almal des te beter vir 'n bietjie infusie van brein wees." Het drama te '8 Gravenhage. Gemeld wordt nog, dat verdachte aan de politie na zijn aanhouding zijn naam niet wenschte op te geven. Later kwam er een hoofd-inspecteur die vroeger al eens met verdachte te doen had gehad en deze kon den naam mededeelen. Zoo kwam men ook achter het adres van verdachte, en commissaris Paré achtte het gewenscht, om nog den- zelfden avond ©en onderzoek in te stel len in het huis van verdachte. Dit on derzoek heeft evenwel geen enkel resul taat opgeleverd. Hij1 was feitelijk zwervende; een be paalde verblijfplaats wilde hij althans niet opgeven. Tot voor 5 jaar was hij stations chef te Hoogeveen, uit welke functie hip echter werd ontslagen. In de laatste jaren leefde hij van de hand in den tand. De verdachte blijft pertinent ontkennen; hij weigert alle inlichtingen aan politie en Justitie over alles wat met het misdrijf verhand kan houden. De man wordt echter positief herkend door de huishoudster mej. H. en ook door de trambeambten, die hem uit het huis hebben zien komen en die hem daarna hebben achtervolgd en aangehouden. Er moet zijn komen vast te staan, dat de verdachte met de familie-relaties van de vermoorde mevrouw D., die een vermo gende vrouw was, op de hoogte was. De aangehoudene bleef kennelijk onbe wogen, ook nadat bij de slachtoffers bad aanschouwd. De toestand van mej. H., de bij het mis drijf gewonde huishoudster, was gisteren avond naar omstandigheden goed. De doktoren hebben alle hoop op herstel. Ongelukken. Om een hond te ontwijken die plotseling voor zijn mo torrijwiel liep is Donderdagmiddag op den Amstelveenscben weg te Nieuwer- Amstel een motorrijder na eerst tegen een boom te zijn opgebotst tegen den gevel van een woonhuis gereden. De mo torrijder werd over den weg geslingerd en bekwam een hersenschudding. Don derdagavond kreeg de heer H. B., wo nende te Hunsel, een trap van zijn paard. De man moest onmiddellijk naar het hospitaal te Roermond worden overge bracht, waar hij nog denzelfden avond aan de bekomen verwondingen is over leden. De gemeente-ontvanger van Hooge en Lage Mierde, de heer J. v. Hoof, werd bij het nazien van een drink put door een koppeling getroffen, tenge volge waarvan hij overleed. Alastrim. Een achtjarig meisje uit Wapenveld is gisteren lijdend aan alastrim naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Bom in een postkantoor gevonden. Gistermorgen vond een postambtenaar van het postkantoor O 27 in de Magazinstrasse te Berlijn een blik ken bus, waarin zich bij nader onderzoek 23 patronen, een hoeveelheid houtskool en stukken papier bleken te bevinden, terwijl in het deksel een spiraalveer was bevestigd. De dader beeft klaarblijkelijk, daar hij gestoord werd, geen gelegenheid gehad om het papier in brand te steken. Volgens de deskundigen, «die den inhoud onderzocht hebben, was zijn bedoeling waarschijnlijk slechts om verwarring te stichten, misschien om te rooven. Het drama te Rucphen. De verdachte van de brandstichting te Ruo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2