Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. aan den Wal £432.60 beschikbaar te stel len voor aanschaffing van leermiddelen en meubelen in verband met het in te voeren vak handenarbeid. De commissie van financiën vereenigt zich hiermede. Regeling openbaar vervolg-onder- wijs. Voor de eerste klasse van den cursus voor vervolgonderwijs 1929/1930 meldden zich aan 3 jongens en 6 meisjes en 4 jongens en 13 meisjes voor de tweede klasse, of totaal 5 meer dan voor den cursus 1928/1929 en daar om stellen B. en W. voor den cursus op dezelfde wjjze voort te zetten en in afwijking met de verordening opnieuw te bepalen, dat in dezen cursus aan jon gens en meisjes gezamenlijk vervolgon derwijs zal worden gegeven, met dien verstande, dat de meisjes gedurende li/a uur per week handwerkonderwijs zullen ontvangen. B. en W. benoemde de heer J. Lam- pert opnieuw tijdelijk tot hoofd en verder tot tijdelijk onderwijzeres in de hand werken mej. C. M. L. Hack en tot tijdelijk onderwijzer den heer H. J. Wesseling, onderwijzer aan de "Ulo-school voor jon gens, deze laatste in plaats van den heer F. J. A. L. Visser, die uit de gemeente vertrokken is. Fusie in de margarineindustrie. Sedert eenigen tijd zijn, zooals bekend, onderhandelingen gevoerd, teneinde te ge raken tot een volledige samenwerking tusschen het Margarine Unieconcern en Lever Brothers Limited, welke samen werking, naar de overtuiging der weder zij dsche besturen, tot voordeel zoowel van alle klassen van aandeelhouders der betrokken maatschappijen als van den consument zal strekken. Als resultaat dier onderhandelingen werd gisteren een voorloopige overeen komst getoekend, krachtens welke, ter verzekering van een zoodanige volledige samenwerking, het gewone aandeelen kapitaal der Margarine Union Limited (waarmede do N.V. Margarine Unie ten nauwste is verbonden) op den grond slag van gelijke zeggenschap van heide groepen met ingang van 1 Januari a.s. zal worden geamalgameerd. Deze amal- gamatie zal nochtans geenerlei verande ring brengen in de wijze, waarop de zaken van beide concerns tot dasverre werden gedreven. Totdat de uitwerking van de beginselen dier voorloopige over eenkomst, waarmede bereids een aan vang is gemaakt, doch walarmede uiter aard geruimen tijd moet verstrijken, zal zijn voltooid, zullen geen verdere mede-- deelingen hieromtrent kunnen worden ver strekt. Staking. Te Oss zijn de schilders gezellen in staking gegaan. Zij! eischen loioosverhooging. Uit den trein gevallen. Op het station te Schagen is gisteren een reiziger uit een in beweging zijhden trein gevallen. Bewusteloos en met een her senschudding werd hij1 opgenomen. De oorzaak schijnt te zijn, dat het portier niet goed sloot. Vergiftiging. Na het eten van moccataartjes hebben zich bij een be woonster van de Albert Cuypstraat en een bij haar verblijvende verpleegster vergifti gingsverschijnselen voorgedaan. De politie heeft de taartjes, die nog over waxen, zoo mede al de taartjes uit den winkel waar ze gekocht waren, in beslag genomen voor onderzoek!. Verduisteringen op groote schaal. Ten nadeele van de gebroeders M-, wissel-agenten te Brussel, is eenige dagen geleden een _pak aandoelen ont vreemd. Het onderzoek maakte uit, dat de schuldigen 3 bedienden waren, waar onder één, die reeds 15 jaar in dienst van deze firma was. Zij: bekenden reeds sedert twee jaar allerlei verduisteringen te hebben gepleegd voor een totaalbedrag van ruim 1 millioen frs. In den kolen kelder van het wisselkantoor werd een pak aandeelen ter waarde van ongeveer 600.000 frs., aldaar door de ontrouwe bedienden weggestopt, op hunne aanwij zing teruggevonden. De andere 500.000 frs blijken zij door ongelukkige beurs speculaties verloren te hebben. De drie bedienden werden in de gevangenis te Vorst bij Brussel opgesloten. Vechtpartij met de politie. Te Werkendam is Maandagavond een ernstige vechtpartij ontstaan tusschen eenige dronken schippers, waarbij een der vechtersbazen door de politie is den buik werd geschoten. De 24-j. schippers knecht A. A., afkomstig uit St. Philips- land, was met den te Werkendam zeer beruchten R., en nog een tiental ande ren uit geweest. Na sluitingstijd maakten ze een zoodanig lawaai, dat de beide veldwachters ingrijpen noodzakelijk acht ten. Bij de Haven gekomen, bleek, dat de schippers zich hadden verborgen, blijk baar met de 'bedoeling, de politiemannen in. een val te lokken. Toen de schippers zich ontdekt zagen, namen zij: een aan vallende houding aan en wilden de beide politiemannen, die zich tegen een muur hadden opgesteld, met stokken en mes sen te lijf. Met In de eene hand ëfen zaklantaarn en in de andere hand een revolver trachtten de beide veldwachters de schippers van zich te houden, maar de aanvallers kwamen steeds dichterbij én de toestand van de veldwachters werd steeds hachelijker. Toen enkele perso nen verdachte bewegingen maakten, heeft een der veldwachters geschoten, waarop A. A., getroffen, neerviel. Hij is naar het ziekenhuis yervoerd. Men vreest voor zijn leven. Ongeluk b een bajonet oefening. Maandag hield een veer tigtal mariniers onder leiding van een sergeant-majoor tirailleurs-oefeningen op de heide bij het kindersanatorium Hoog Blaricum. Bij een aanval met de bajonet werd door een ongeluk de milicien Vis uit Amsterdam zeer ernstig door een bajonet in den buik verwond. Daar bij de oefeningen geen hospitaal-soldaat aan wezig was, werd assistentie ingeroepen van den dokter van het sanatorium. Deze verleende de eerste hulp en liet den gewonde overbrengen naar de Majella- stichting te Bussum, waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. Zijn toestand was 's avonds redelijk wel. Inbraak in een kerk. De mare chaussee heeft gearresteerd zekere R., wegens inbraak in de Gereformeerde kerk te Baard. De man is binnengekomen door het indrukken van een ruit. Het geld, waarom het hem te doen wa3, heeft hij niet kunnen vinden. Uit woede hierover verscheurde hij alle kerkboeken die hij kon vinden. Op zijn terugtocht werd R. door de marechaussee aange houden wegens fietsen zonder licht. Daar de man, die reeds verscheidene jaren ge vangenisstraf heeft ondergaan, zeer slecht bekend staat, vroeg de marechaussee hem wat het pakje bevatte, dat hij bij zich droeg. Het bleek verschillende werktui gen te bevatten. R. heeft zijn daad be kend en is reeds opgesloten. Gasvergiftiging. Maandagmor gen is te Winkel gasvergiftiging geconsta teerd bij1 de alleenwonende mej. M. C. L. Toen de deur gesloten bleef, heeft ir >en broer gewaarschuwd, die zich toegang tot de woning verschafte. Direct stroomde de gaslucht hem tegemoet. Het bleek, dat mej. L. een kleedingstuk over een gasarmpje had gehangen, waardoor vermoedelijk het 'kraantje is opengegaan. Mej. L. bleek reeds te zijn overleden. Het drama te Rucphen. Over het drama te Rucphen wordt nog gemeld: Daar het drama zich heeft afgespeeld rond het middernachtelijk uur en er geen menschen in de buurt wonen, terwijl ook de bij de ramp betrokkenen heel weinig weten te vertellen, is het nog niet moge lijk <to juiste toedracht der gebeurtenissen o geven. Vast staat slechts, dat omstreeks kwart voor twaalf een zekere van Ginneken den brand in de plaggen hut ontdekte, doch deze niet kon bin treden. Toen hij hulp ging halen en daarna weer bij bet brandende huisje kwam, waren de bewoners reeds buiten. De vrouw snelde met de vier oudste kinderen weg, terwijl de vader naar een nabijgelegen woning om hulp uitging. Er hing een verstikkende rook, terwijl het huisje in een half uur tijds geheel was afgebrand. Toen vond men temidden der puinhoopen de lijken van de acht-jarige Cato, de 6-jarige Helena, terwijl in de wieg het lijkje van den 21/2-jarigen Henri lag. Nog denzelfden nacht hebben Rijks politie en die der gemeente ter plaatse een onderzoek Ingesteld; bet gezin is ondergebracht in het Raadhuis. Tijdens het nader .onderzoek vanwege het parket rezen sterke vermoedens tegen H., dien men op de kermis te Roozen- daal arresteerde. In afwijking van het reeds gemelde, als zou deze bekend hebben, blijkt dit niet waar te zijn. H. poogt zich door een alibi van de sterke verdenking tegen hem te verschoonen. Kokende thee gedronken. Maandagmorgen zag het li/s-jarig zoontje van den boekhouder H. aan den Amstel- veenschen weg te Nieuwer-Amstel kans in zijn kinderstoel gezeten een theepot van het lichtje te trekken en een ge deelte van den kokenden inhoud op te drinken. Alhoewel onmiddellijk genees kundige hulp werd ingeroepen was de toestand van de kleine dusdanig dat di recte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk werd geoordeeld. In ernsti- gen toestand werd do arme Ideine per ziekenauto naar een inrichting te Am sterdam vervoerd 50 jaar onder valschen naam. De „N. Fr. Presse" maakt mel ding van de volgende geschiedenis, welke bet blad uit Belgrado vemam. Ruim 50 jaar geleden woonde in het dorpje Livadica een 20-jarige boer, Vuyca Milivojevitsj, met vrouw en driejarig zoon tje Danilo, toen een rijke boer in het plaatsje werd vermoord, en bestolen. De verdenking viel op Milivojevitsj, en on danks zijn voortdurende verzekeringen, dat hij onschuldig was, werd hij tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. Op een goeden dag werd vernomen, dat de veroordeelde boer was uitgebroken en later om het leven was gekomen. Het drama-Milivojevitsj geraakte in de belang stelling op den achtergrond en men hield den „moordenaar" voor dood. Alleen diens vrouw wistdeVaarhleid. Milivdflevitsj n.l. was op zijn vlucht enkele uren in zijn woning geweest om afscheid te ne men en daarna was het hem gelukt de grens over te komen, waarna hij in Oos- tenrijk-Hongarije bleef rondzwerven. Van een stervenden vagebond, die ongeveer van zijn leeftijd was, kreeg hij identiteits papieren, zoodat hij zijn verdere levens dagen sleet onder den naam Pantelic. Hij voelde zich nu betrekkelijk veilig en ging in een dorpje in het zuidelijk deel van Bosnië wonen, waar hij na den dood van zijn vrouw trouwde. Dit jaar heeft hij een brief geschreven aan de autoriteiten van zijn geboortedorp, met de vraag of hrj in zijn vaderland zou kunnen terug komen. Onlangs heeft Milivojevitsj een schrijven ontvangen van de Z.-Slavische justitie, met de mededeeling, dat van een vervolging zal worden afgezien. Thans wil Milivojevtsj beproeven revisie te ver krijgen, zoodat hij gerehabiliteerd kan worden. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 3 September 1929. De volgende personen waren gedag vaard: C. v. O., 39 jaar, landbouwer, St.- Laureijns (B.) wegens huisvredebreuk in de woning, in gebruik bij C. L. Fokke, door die woning binnen te gaan, nadat hem dit door den rechthebbende was verboden. Eisch en uitspraak f25 of 25 d. h. E. M. J., 39 jaar, zonder beroep, West- dorpe, wegens beleediging van Madeleine Ceulenaere te Westdorpe, op 7 Juli j.l. Eisch en uitspraak f 5 of 5 d. h. J. O., 27 jaar, arbeider, 's-Heerenhoek, wegens mishandeling van den in dienst zijnden rijksveldwachter Langenberg te 's Heerenhoek op 13 Juli j.l. Eisch en uitspraak 14 d. gev. Mr P. C. Adriaanse, verdachte's raadsman, vroeg een lichtere straf. H. V., 43 jaar, koffiehuishouder en koopman te Wissenkerke, wegens belee diging van den gemeenteveldwachter Heij- boer te Wissenkerke, in den nacht van 17 op 18 Juli j.l. Eisch f 15 of 15 d. h., uitspraak f 10 of 10 d. h. H. K., 21 j., koopman, Kapelle, we gens diefstal van chrysantenplanten, toe- behoorende aan J. A. Mol te Kapelle, in de nachten van 4 op 5, 12 op 13 en 15 op 16 Juli j.l. Eisch en uitspraak f 40 of 40 d. h. P. J. P., 28 jaar, arbeider te Biervliet wegens beleediging van P. B. van der Walle te Breskens op 17 Juli j.l. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. M. L. v. d. W., 53 jaar, zonder beroep. Biervliet, wegens beleediging van P. Lie- laet te Biervliet, op 17 Juli j.l. Eisch en uitspraak vrijspraak. R. R. R., 19 jaar, kellner, Domburg, wegens mishandeling van Pieter Slabber te Domburg, in den nacht van 3 op 4 Aug. 1929. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. A. Z., 20 jaar, venter te Axel, wegens verzet tegen den wachtmeester der Mare chaussee C. den Toom te Axel, op 3 Aug. 1929, toen deze hem wegens opënbare dronkenschap beetpakte om hem over te brengen naar de Marechausseekazerne. Eisch f15 of 15 d. h., uitspraak f 10 of 10 d. h. C. L. 0., 31 jaar, manufacturier te IJzendijke, wegens beleediging van O. F. Th. Steijaert te Breskens op 1 Aug. 1929. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. C. A. V., 26 jaar, zeeman, Biervliet en M. B., 40 jaar, werkman te Biervliet, wegens diefstal van 50 a 60 K.G. mos selen toebehoorende aan A. Abroscheer te Philippine op 21 Juni 1929. Eisch en uitspraak ieder f 10 of 10 d. h. Het drama in het park Zorgvliet. De vacantiekamer van de rechtbank heeft gisteren, zooals wij reeds meldden, den student O. de C., die in den avond van 13 Mei j.l. in het park Zorg vliet in Den Haag een meisje van het leven heeft beroofd, wegens doodslag veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De rechtbank overwoog in haar vonnis o m., dat door de verklaringen van ver dachte en van de getuigen en deskundigen wettig en overtuigend bewezen is, dat ver dachte opzettelijk, ten einde haar van het leven te berooven, uit een met 6 scherpe patronen geladen revolver drie schoten heeft gelost op mej. A. B. en zulks op een afstand van ten hoogste 3 c.M, Voorts heeft de rechtbank het verweer van den verdediger, dat verdachte hierbij onbewust zou hebben gehandeld, verworpen. Wat de op te leggen straf betrof, heeft de recht bank hierbij eenerzijds rekening gehouden met den ernst van het door verdachte ge pleegde misdrijf, waardoor een jong men- schenleven werd vernietigd, en anderzijds met het blanco verleden en de verminderde toerekenbaarheid van verdachte. Tenslotte overwoog de rechtbank, dat er geen reden is om te voldoen aan het ver zoek, verdachte te plaatsen in een bijzon dere strafgevangenis. OMZETTING VAN LANDBOUW BEDRIJF IN TUINBOUWBEDRIJF? Op het 81ste Landhuishoudkundig Con gres gaf de heer Schuttavaer een inlei ding over het ook in Zeeland zeer ac- tueele onderwerp: Zijn ex nadeel en ver bonden aan de toenemende mate van om zetting van het Landbouwbedrijf in Tuin bouwbedrijf? Dit onderwerp heeft de laatste jaren groote belangstelling in landhouwkringen getrokken. Spr. kan over de bedrijfsresultaten in den landbouw moeilijk oordeelen, want wat hij ervan vernam was slechts van „hooren zeggen". Doch ook zonder de kwestie over de opbrengsten der land bouwgewassen en de veeteelt aan te roe ren, meent spr., ook zonder volkomen be kend te zijn met alle onderdeelen van den landbouw, te kunnen constateeren, dat de neiging tot bedrijfswijziging, vooral hij den kleinen landbouwer voortspruit uit ongun stige bedrijfsresultaten der laatste jaren. Naast elkaar gaan de sterke toename van het aantal landbouwers in Nederland en een inkrimping der grootte van de bedrij ven, terwijl er bij de pacht- en koopprijzen van voor en na den oorlog zeker een stij ging is waar te nemen. De boerenzoon, die op den leeftijd komt een eigen bedrijf te gaan leiden, staat tegenover vele bezwa ren, wanneer hij niet voldoende kapitaal krachtig is. Bolwerken zij het, dan is dit niet toe te schrijven aan de goede rentabi liteit van het bedrijf, maar veeleer aan so bere levenswijze, die de bestaansmogelijk heid nog «enigermate verzekert. De vele moeilijkheden, welke zich hier voordoen, deden de vraag rijzen of een wij ziging in het bedrijf den toestand niet zou kunnen verbeteren; het is verklaarbaar, dat vooral in kleinere bedrijven aan tuin bouw wordt gedacht, waar, zooals uit de statistiek volgt, een groot percentage der tuinbouwers levensonderhoud, kan. vinden op een oppervlakte niet grooter dan 2 H.A. In de laatste 15 jaar heeft er een krachtige uitbreiding van dezen tak van bodemcultuur plaats gevonden (beteelde oppervlakte is met 40 pet. toegenomen). Krachtig intensiveeren der bedrijven maakte, dat deze uitbreiding nog niet grooter is geworden. Vooral gebruik van 'glas (toename 427 pet. wat staand glas en van 75 pet. wat plat glas betreft) werkte hiertoe mee. De mogelijkheid, dat de ge middelde grootte der bedrijven van 2 H.A. voldoende is een tuindersgezin een bestaan te verschaffen is nauw verbonden aan voorwaarden als afzet der producten op een nabijgelegen veiling, goede bodem- en watertoestanden, voldoende bedrijfskapi taal en vooral van voldoende vakkennis. Spr. waarschuwt tegen de naïeve opvat ting, dat tuinbouw uit een boek over cul turen enz. zou zijn te leeren, terwijl ook i Je meening, dat geestelijk en lichamelijk zwakke personen in den tuinbouw gemak kelijk den kost zouden kunnen verdienen krachtig dient te worden bestreden. Bedrijfswijzfiging door den kleinen land bouwer is alleen mogelijk als hij over vol doende technische hu'lp en voorlichting Kan beschikken. Hoewel er gevaar schuilt in het propa gandistisch streven van verschillende per sonen om den tuinbouw als een soort plechtanker te 'beschouwen, als werkloos heid of andere economische moeilijkheden optreden, toch is het verklaarbaar als de landbouwer bij minder goede bedrijfsuit- komsten zijn oog op den tuinbouw richt. Waarom zou de boer de cultuur van een tuinbouwgewas niet op kleine schaal gaan beproeven, mits de bovengenoemde voor waarden aanwezig zijn? Voor een snelle omzetting tot intensieve cultuur behoeft men niet te vreezen, omdat een totale be drijfswijziging van den landbouwer vol doende vakkennis en kapitaal eischen (hoogere inrichtings- en productiekosten; arbeid en bemesting stellen hoogere eischen). Een voordeel in deze voor den landbouwer is meestal lagere pacht en goedkoopere grond. Vollegrondsteelten, welke in centra niet loonend zijn, zijn voor den landbouwer dikwijls wel mogelijk door deze lagere pacht- en grondprijzen. Bo vendien zal de landbouwer gemakkelijker over stalmest kunnen beschikken dan de tuinbouwer. Ondanks deze voordeelen is spr. geen voorstander van het aansporen tot omzet ting van het landbouwbedrijf in tuinbouw- richting, tenzij noodzaak dringt. Voor beginners zijn eenvoudig de con tract-teelten van bepaalde soorten groen ten voor conserven-fabrieken, daar ze op de boerderij meestal niet bekend zijn. Voorlichting door deskundigen blijft ech ter geboden. Men zal echter dienen te zor gen voor een geleidelijke ontwikkeling van het bedrijf. De practische ontwikkeling van den landbouwer in deze richting moet gepaard gaan aan een theoretische. Jongeren kun nen een tuinbouw-wintercursus afloopen, ouderen kunnen cursussen voor volwas senen volgen. Daarnaast is een belangrijk hulpmiddel le vinden in de tuinbouw-voorbeeld-bedrij- ven, kweekerijen, waar de meest voorko mende handelsgroenten worden geteeld en aan bet hoofd waarvan een goed onder legde tuinbouw-vakonderwijzer staat. Spr. acht vooral deze tuinbouw-voorbeeld-he- drijven van zeer groot belang. Vooral in gemeenten, waar het den landbouwer wer kelijk ernst is zich met groenteteelt te gaan bezig houden, schat hij ze hooger dan het volgen van een tuincursus, omdat het doel spoediger wordt bereikt. Steun van de re- geering tot het oprichten van dergelijke bedrijven, daar, waar een ernstige drang tot tuinhouwontwi'kkeling bestaat, mag evenmin onthouden worden als aan tuin- bouwcursussen. Deze bedrijven mag men niet verwarren met de z.g. proeftuinen. Het vragen van advies aan de tuinbouw- consulenten brengt het gevaar met zich van stagnatie in het voorlichtingswerk; oaarom zullen voorbeeld-bedrijven onder toezicht van den consulent veel verbete ring aan kunnen brengen. Spr. legt er den nadruk op, dat hij al leen het oog heeft op den landbouwer, voor wien bedrijfswijziging gebiedende nood zaak is. Een andere vraag is deze uitbreiding van den tuinbouw met het oog op de drei gende drukkende tarieven. Dit gevaar geldt voor don landbouwer minder dan voor den tuinbouwer. Zou bij met tuinbouw moeten ophouden, dan kan hij altijd nog weer tot den landbouw terug'keeren, terwijl de tuin bouwer, die veel meer geld in zijn bedrijf heeft gestoken moeilijk zijn bedrijf kan wijzigen. Spr. bespreekt daarna nog de fruitteelt, welke zeer ze'ker aanbeveling verdient (vooral appels en peren). Het is eigenaar dig, dat, terwijl de fruitteelt een zuiver bij- bedrijf is van de boerderij er door de boomgaardbezitters nog zoo weinig ge daan wordt het fruit zoo te teelen, dat het in goede sorteering en verpakking ter vei ling wordt aangeboden. In deze richting is nog heel wat te doen. Spr. komt tot de volgende conclusies, welke zooals hij in den beginne reeds zei- de geen direct antwoord kunnen geven op de vraag, welke bij heeft gesteld. De landbouwer mag alleen noodgedwon gen tot tuinbouw-cultuur overgaan. De bedrijfswijziging mag dan slechts geleidelijk worden ingevoerd. Beginnen met eenvoudige culturen (contractteelt voor conservenfabriek). Uitbreiding van de teelt en intensivee- ring mag alleen geschieden als zijn kennis der culturen vermeerderd is en uit zijn bedrijfswinst cultuurmiddelen ter intensi- veering kunnen worden aangeschaft. Gelegenheid moet bestaan voor onder richt in theoretischen en practischen vorm door cursussen en voorbeeld-bedrijven. Dat er door den landbouwer grooter aandacht moet worden besteed aan de fruitteelt. De rede van den heer Schuttevaer gaf geen aanleiding tot belangrijke discussies. Het financieele, vooral het credietvraag- stuk vraagt in de eerste plaats de aan dacht. Vooral in tuindersgebieden speelt het credietvraagstuk een belangrijke rol. Vooral glascultuur vraagt groote bedra gen. Voldoende kapitaal is meestal niet of togen zeer bezwarende voorwaarden te verkrijgen. Hoe zal men dit crediet ver strekken. Inleider antwoordt op dit bezwaar, dat dit vraagstuk buitengewoon moeilijk is. TT ij kan hier geen positieve richting aan geven. Ernstig waarschuwt hij tegen de weieens gevolgde methode om geld te krij gen door 'het nemen van hypotheek op gronden of gebouwen van de boerderij. Bij de eerste malaise komt er dan een krach. Ook van het verstrekken van crediet door de regeering, zooals in Duitschland geschiedt, is inleider geen voorstander. In de crisisjaren is dat ook bij ons gebleken. Er werden n.l. credieten verstrekt aan hen die van tuinbouw niet de minste notie hadden Er worden op deze wijze gelden verspild. Onze uitvoer van eieren. Het verplicht stellen van het stempelen van buitenlandsche eieren bij" invoer in Groot-Britannië heeft, naar de Nederland sehe rïjfcslaftdbouwconsulent te Londen schrijft, als hét ware een revolutie in den eieihandel teweeggebracht. De vraag naar Britsche .eieren is enorm toegeno men, terwijl de afzet van eieren van andere herkomst er zeer door is bena deeld. Er gaan in Engeland bij1 de groothande laren stemmen op om voor het Neder- landsche ni reclame te gaan maken. De consulent is echter door zijn onderzoek zonder eenig voorbehoud tot de conclusie moeten komen, dat het Nederlandsche ei niet reclamewaardig is. De toestand van de Engelsche markt Is voor ons ei hoogst critiek. De zekerheid, dat slechts bij hoogê uit zondering oude of slecht gesorteerde eie ren de Engelsche markt bereiken, lean Nederland alleen verkrijgen door een alge meens controle in te voeren, zoodat geen ongecontroleerde eieren meer mogen wor den uitgevoerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6