J DE ZEEUW TWEEDE BLAD. feuilleton. LANGS EEN DIEPEN WEG Uit de Provincie. Zoeklichtjes. V VAN WOENSDAG 4 SEPT. 1929, ,No. 284. DE ALASTRIM. Gelijk bekend hebben Dr Heyermans en, Dr Peeters een. studiereis naar Enge land gemaakt, om daar de pokkengevallen te bpstudeeren. Van deze reis terugge keerd, heeft Dr Heyermans in een pers conferentie enkele bijzonderheden mede- Naar hij mededeelde, kent Engeland de adastrim officieel niet, doch slechts lichte -pokken in het algemeen. Van deze hebben zich de laatste 10 jaar 1.4000 ge vallen per "jaar voorgedaan. Men komt er daax moeilijk van af, omdat de an'ti- vaccinatiebond een stelselmatige campag ne voert. Hun eerste onderhoud was met Sir George N-ewman, in zekeren zin de direc teur-generaal Vo-o-r de Volksgezondheid van Engeland, die aan d-e Amsterdamsche doktoren toevoegde Dr ShaW, een man die geheel Engeland doorreist wanneer er twijfel bestaat omtrent de differentiaal diagnose hij pokkengevallen. De juiste diagnose treffen "bij polkken is bij ons moeilijk, aldus Dr Heyermans, omdat ver schillende dolktoren nog -nimmer een pok- keng-eval gezien hebben; en zelfs al heb ben zij dit, dan nog is de kwestie uiterst precair. Om zoo volledig mogelijk georiën teerd te zijn, heeft Dr Shaw ook óns land bezocht; in Rotterdam heeft hij1 de laatste dagen verschillende gevallen be zocht; gisteren was hij in Amsterdam. Op hun studiereis zijn Dr Heyermans en Dr Peeters tot de conclusie gekomen, dat in Rotterdam precies dezelfde epi demie heersohi als in Engeland. Dat men in Engeland echter niet de diagnose alas- trim aanvaardt, heeft verschillende re denen. T-en eerste omdat tóen bij het spre ken van alastrim niet de macht zou heb ben de patiënten te isol-eeren en met dwang te vaccineeren. O-ok is men in En geland bevreesd', -dat men in scheepvaart- of handelskringen, b.v. van Fransche zijl- de, het bezwaar zou maken, d!at Engeland geen voldoende voorzorgsmaatregelen neemt; want wel is komen vast te staan, dat ooik doode voorwerpen de besmetting kunnen overbrengen. Gebleken is, dat de alastrim, oftewel in Engeland de lichte pokken, jarenlang in -een goedaardigen vorm kan voorko men, evenals bij' influenza, syphilis e.a., tot ze plotseling -een zeer kwaadaardig karakter aanneemt; de alastrim is een epidemie van pokken van goedaardige soort. In Engeland heeft men er als eenigst middel tegen: de vaccinatie. Dit voert men krachtig, door; ook om de econo mische schade, welke deze ziekte veroor zaakt, zoo gering mogelijk te doen zijn om slechts te noemen: da patiënten moeten 'drie weken in een ziekenhuis verpleegd worden. Als vóór October de epidemie in Rot terdam niet gestuit is, al-dus Dr Heyer mans, dan kan men in den winter een sterke uitblrei-ding verwachten m-'et den top in Febtuari of Maart en pret vrij ze kere uitzwaaiing ov-er andere dealen van ons land. Hetis mogelijk d'e epidemie te localisee-ren of de gevallen uit de aangetaste gebieden te verwijd-eren. In encephalitis ziet men in Engeland een minder gevaar dan in het latep voortgaan van do opide-mie. Sinds 1922 zijn in Engeland op öi/a millioen inentin gen 175 gevallen van encephalitis waar genomen; bij d-eize inentingen Zijin echter ook de xevaccinaties geteld, waarbij ence phalitis weinig voorkomt.In Engeland rekent men drie maanden na de en ting op een piost vaccinalis encephalitis, terwijl in Nederland hiervoor circa 14 dagen gerekend .wordt. Dr Heyermans vestigde er nog de aan dacht opi dat er in een vorig communi qué van den G.G.D. van gesproken wordt, dat-een half jaar na d-e enting weier een Door-.H. ZEEBERG, 59) Daarna was er geleidelijk licht geko men in het geprangde gemoed van 'hem, r-fi. 'aa'8'e maanden met zijn moei- lqkbeden buiten God had geleefd. JMeerendonk was gaan beseffen, dat mj zich nooit zoo volkomen aan 's Hee ren dienst had gegeven, als God dat van hpin vraagde. Hij was er nu van vertuigd, dat hij, in zijn hart, zich te e °P z'jn voorspoed had laten voor- win' ,i zu^ een goeden naam 't w' -i 200veel menschen hielp. 8°ed geweest. Maar in zijn wi aW3u s gnomen. En dien trots 7aa Heere w"len breken. Fn 'L za8, Meerendonk zijn toestand in. i. 'j Jj1,1 bij voor zichzelf die zekerheid verrevi-ni^611' -on oc>k oprecht om ri„ 9, 8 yan zijn zonde bidden en voel- was vergeving ook gekomen do^toifih^ no9 benauwde was westand thuis en het leed, dat hij inenting moet plaats hebben. Dit gold echter niet vopr kinderen, die een half jaar tevoren reeds met goed succes waren ingeënt. Evenmin wilde dit zeggen, dat vaccinatie niet voldoende zou helpen, of dat de verkregen immuniteit slechts een half jaar zou duren. De immuniteit voor pokken duurt na vaccinatie 57 jaar. Dat den volwassenen aangeraden is zich nog eens te laten vaccineeren, is om meer zekerheid te hebben; omdat bij ra- vaccinatie dikwijls de pokken niet op komen, zonder dat er immuniteit bestaat. Dat de pokken niet opkomen, kan aan verschillende toevallige omstandigheden liggen, aan de stof, omdat de stof niet pakt, enz. "Men kan er echter zeker van zijin, -dat, als de litteekens 24 uur na en ting beginnen te jeuken en verdwijnen, er immuniteit bestaat In Engeland geeft men slechts èéa prik per eerste enting; dit pm tegemoet te komen aan de wen- sohen van het publiek. Dr Heyermans en Dr Peeters zijn o-ok in België geweest en hebben daar een onderhoud gehad met Dr Tindal, dir.-genei- raal van -de volksgezondheid in België, jvaniwien zij (vertragnen; dat in B-elgië slechts- twee gevallen van complicatie van vac cinatie geconstateerd waren. De reden hiervan zag Mr Tinbal hierin, dat in Bel gië practisch elk kind van 6 maanden gevaccineerd wordt; hetgeen overeenkomt met 'de ervaring in Bu-itechland. DE TIENDE VOLKENBONDS VERGADERING. Belangrijke rede van Mac Donald. Ramsay Mac Donald heeft gisteren d-e algemeene beschouwingen in de volken- bondsvergadering geopend met een rede, die ongeveer een uur duurde. Hjj sprak in de eerste plaats zijn vreug de er over uit, dat de lee-ge stoelen van 1924 thans door Duitschland zijn inge nomen. Verder wenschte "hij allen geluk, die tot het succes der Haagsche conferentie hadden bijgedragen. Hij dankte nog speciaal Jaspar en ver klaarde te hopen, dat binnen enkele we ken de Haagsche overeenkomsten door allen definitief zouden onderteekend worden. In ieder geval is het een trotsch ge voel te weten, dat de volgende week het eerste bataljon het Rijnland zal ver laten om er nimmer terug te keeren. Over het do-el van de volkenbonds vergadering zeide Mac Donald, dat het uitgangspunt van haar werkzaamheden moet zijn het verdrag van Kellogg. De Britsche delegatie zal voorstellen doen om het volkenbondsverdrag aldus te wij zigen, dat hét geheel in overeenstemming met het verdrag van Kellogg komt, zoodat ieder recht van oorlogsverklaring, dat thans nog in artikel 15 aanwezig is, er uit zal moeten verdwijnen. Verder heeft deze volkenbondsvergade ring een taak te verrichten op het ge bied der arbitrage. Mac Donald verklaar de, dat de Britsche regeering nog tijdens deze volkenbondsvergade-ring de faculta tieve clausule van artikel 30 van het statuut van het Haagsche internationaal gerechtshof zal onderteekenen. Hij meende ook te mogen vertrouwen, dat alle dominions hetzelfde zullen doen en deed .een beroep op alle delegaties, die de .verplichte rechtspraak nog niet aanvaard hadden, thans, ook tot 'de onder- teekening over te gaan, opdat deze tiende volkenbondsvergadering in de historie zal bekend staan als de volkenbondsverga dering van de facultatieve clausule. Het derde punt, dat deze volken- bonds vergadering grondig behandelen moet is de kwestie der invoerrechten. Met belang stelling zal hij hooren wat Briand to vertellen zal hebben over de economi sche vereenigde staten van 'Europa. De Engelsche delegatie zal alles onderstem nen, dat leiden kan tot economische oven eenstemming in het belang van de eco nomische vrijheid. Met betrekking tot de ontwapening kon hij mededeelen, dat de uitkomst van zijn besprekingen met generaal Dawes waarschijnlijk worden zal een document, dat d-e overeenstemming tusschen Enge land en Amerika inhoudt op een twintig tal punten, die zoowel betrekking heb ben op de vlootbeperking, als op de ver over de zijnen had gebracht. En daar mee hing dan samen, dat hij hier achttien maanden zou moeten verblijven, alvorens vrouw en kinderen terug te zien.... II. Klokslag acht uur werd het valluikje aan den buitenkant van de zware met ijzer beslagen celdeur weggeschoven en reikte de bewaarder hem Jiot brood over. „Ge hebt zeker nog wel wat water?" vroeg hjj. „Ja cipier", antwoordde Meerendonk. „En dan heb jk nog een mededeeling te doem Anders doe ik dat nooit. Het mag misschien niet eens. Maar alleen in dit geval maak ik voor u een uitzonde ring. Er is voor u een brief uit Mid- staa gekomen." Gebogen voor het valluikje staarde Mee rendonk met blijdschap in het glundere gelaat van den cipier, die er schik in had, dat hij zoo'n goede boodschap bren gen kon. Gisteravond had hij nagegaan wat het misdrijf van den nieuwen .ge vangene was. Het had hem met mede lijden vervuld, toen hjj de ware toe dracht had vernomen. En hjj had zich voorgenomen, voor zoover het niet in strijd was met het reglement on met zijn consignes, no. 58, onder wolk num mer Meerendonk ingeschreven stond, het sterking en verzekering van den vrede tusschen beide landen. Omtrent al die punten is reeds volledig overeenstemming verkregen, behalve op drie punten en Mac D-onald meende de hoop te mogen uitspreken zonder een bepaalde belofte te kunnen doen, dat een officieele mededeeling omtrent de volko men overeenstemming tusschen Amerika en Engeland nog zal kunnen gedaan wor den vóór het einde van deze volkenbonds- vergadering. Naar aanleiding van de nieuwe onder handelingen tusschen Engeland en Egypte, wees Mac Donald o,p "het groote belang voor de Europeesche volken om thans nog tijdig goede betrekkingen aan te knoopen met d-e volken van de oude wereld, die oip het punt staan te ontwar ken. De volken van Europa mogen zich deze gelegenheid niet laten ontgaan om de volken van de -oude wereld zich no-g tot bjondgeno-oten -en vrienden te maken in plaats van tot vijanden, hetgeen dreigt te ontstaan indien de Europeesche volken al te lang talmen met in te zien, hoe de toiestand iiv het Oosten verandert. Gisterochtend zijta. de zes commissies bijeen gekomen tot da verkiezing van haar bureau en de vaststelling harer agenda. Twee Neder!andsche gedelegeerden kre gen daarbij- de onderscheiding tot onder voorzitter te worden gekozen, n.I. mr Limburg in de eerste commissie en de heer Colijn in de tweede. In de derde commissie drukte de waar nemend voorzitter zijin groote vreugde er over uit, jhr Loudon na diens ernstige ziekte in April weder gezond bij het ontwap-e-ningswexk tegenwoordig te zien. Benes, de nieuw gekozen voorzitter der derde commissie had in een telegram zijn overtuiging uitgesproken, dat na het succes der Haagsche conferentie de ont wapeningsbesprekingen op- deze volken bondsvergadering een veiel gunstiger ver loop dan voorheen zouden nemen. Als verdacht van oplichting van een aanzienlijk bedrag aan geld ten na deel e van een bejaard echtpaar te Aag- tekerke, is- gearresteerd W. N. J., raads lid te Souburg. Goes. In de op 3 September j.l. ge houden vergadering van stemhebbende ingelanden van d-e-n Noord-Kraaijert-pol- der werden op den staat van aanbeveling ter benoeming van een dijkgraaf geplaatst de heeren G. de Jager (aftredend), H. van Go-rsel en J. Dekker Jz., allen wonende te 'sHeer Arendskerke. Baarland. Gisteravond vergaderde het Bestuur der Ned. Herv. Meisjesvereeni- ging „Nut en Genoegen", alhier, teneinde de aangelegenheden van den op 28 en 29 Aug. 1.1. gehouden Bazar te regelen. De eere-voorzitter Ds van der Loos, die voor dezen .avond de leiding had, bracht een woord van groote lof en waardeering aan het Bestuur en daarmede aan de ge heels vereeniging voor de schitterende wijze, waarop het alles verloopen'is. In derdaad is het een prachtig geslaagde Bazar geweest. De geest was altoos pret tig; er heerschte een echt opgeruimde stemming en aan koop- en kij-klust ont brak het niet. Vooral de tweede avond overtrof aller verwachting. Wat betreft het financiëele gedeelte is het een vreug de te kunnen mededeelen, dat de netto- opbrengst ruim f375 bedraagt. Voorwaar een schitterend batig saldo. De uitslagen der gehouden verlotingen, enz. luiden als volgt: 1. theetafel; jon gensnaam: Herman; 2. Tulband: 1 uur 22 minuten; 3. kapstok, Bijbelsche vrou wennaam: Elizabeth; 4. kussen: aantal duiveboontjes 7588; 5. theeservies, datum 22 December; 6. schilderij, lot no. 279. Nog een woord van zeer hartelijken dank aan de vele firma's, die zoo sym pathiek medewerkten. Maar de groote dank is aan Hem, Wiens zegen de onmisbare is. Nu kan „Nut en Genoegen" weer frisch en ver sterkt haar werk voortzetten. Knabbendljka. Bevolking. Ingeko men: Frederik Kant van Eindhoven; Arie Visser van Zwjjndrecht; Hendrik yisser en gezin van Zwijndrecht; Hermanns verblijf in de gevangenis zóó te maken, dat het hem niet al te moeilijk viel. „Een brief van huis?l" riep Meeren donk, vragend. Het was een juichkreet. „Ja", antwoordde de 'bewaarder. „Mag ik hem?" „Ho, ho. Zoo gaat het niet. Wees blij, dat ilfc het gezegd heb'. Maar eerst leest de directeur den brief en dan kunt gij hem krijgen. Het zal -zoowat tien uur worden, denk ik." Meerendonk voelde weer pijnlijk zijn gemis aan vrijheid: de directeur las alle inkomende en gaande brieven. „Dan zal ik nog wat geduld moeten hebben", zei hij, berustend. „Maar ik dank u vriendelijk voor uw mededeeling." Het luikje was al dicht geschoven. Met het brood in de hand stond Mee rendonk in 'diep gepeins verzonken; zou het een brief van Trade zijn? Of zou zijn vrouw al in staat zijn, te schrijven? Het was hem onmogelijk, te eten. Hjj snakte naar den brief, die eerst om tien uur komen zou. Gelukkig voor hem kwam er om negen uur afleiding, toen iemand binnentrad, die zich bekend maakte als de werk meester. Hjj lcvvam informeeron, wat vak of beroep Meerendonk verstond, opdat hjj zoo spoedig mogeljjk aan het werk kon worden gezet. Beeuwkes en gezin van Enkhuizen; Pie- ter Weststrate van Ierseke; Johannes de Kok, van Amsterdam; Joost Kareis van Rotterdam; Willem Spjjk van Ierseke. Vertrokken: Johannes van Oort naar Rotterdam, Jericfaolaan 100; Francina Maatje Geense naar Krainingen; F. J. Dieckmann naar Breda, Ginnekenweg 67; H. M. Lamers naar Teteringen, Hoeven- einde D 36. Arnem uicfen. Loop der bevolking. Inge komen: A. Schuit, A 108 uit Kapelle; Ma. E. Kroon, A 8, uit N.- en St.-Joosland. Vertrokken: C. v. d. Louw, Zach. Jan- senstraat 37, naar Amsterdam. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Benoeming Marktmeester. Na het verleende eervol ontslag aan den loenmaligen marktmeester G. Goorhuis, werd op 7 Nov. j.l. benoemd tot markt meester de inspecteur van politie eerste klasse R. A. Avink, voor den duur van de vacature van Commissaris van politie. Aangezien thans in deze vacature is voor zien, stellen Burg. en Weth. voor tot marktmeester aan te stellen den nieuw be noemden Commissaris van Politie R. P. Brons. Benoeming leeraren Avond school voor N. O. Voorgesteld wordt voor het tijdvak 1 September 1929 tot 1 September 1930 tot tijdelijk leeraar aan de avondschool voor N. O. opnieuw te benoemen de heeren: A. de Smidt voor natuurkunde; J. Heuseveldt voor lijnteekenen, vakteekenen en projec tieleer; P. Lutejjn voor boekhouden; E. Visscher voor vakteekenen, werktuigkunde en motorenleer; C. de Nood voor wiskun de; B. J. A. Stoopman voor wiskunde; W. C. Calliber voor vakteekenen aan schilders en I. Versprille voor hout- en marmer schilderen. Tevens wordt voorgesteld den leeraar M. Hannaart, die sedert September 1929 tijdelijk aan de school is verbonden voor het vak bouwkundig teekenen en die vol ledig bevoegd is, met ingang van 1 Sep tember 1929 -definitief als zoodanig aan te stellen. Crediet voor uitbreiding straat verlichting. Overeenkomstig het verzoek van bewo ners van den Schroeweg stellen Burg. en Weth. voor op dien weg straatverlichting san te brengen en wel drie electrische lantaarns, waarvan één als nacht- en twee sis avondbrander, de kosten van aanleg zijn f 180 per stuk, de jaarlijksche kosten f 13 voor een avond- en f 32 voor een nachtbrander. Do commissie van financiën en fabricage vereenigen zich met het voor stel. Aanschaffing boekhoud-machine voor Bedrijven. In 1929 werd besloten ten behoeve der Gemeentebedrijven over -te gaan tot de aanschaffing van een boekhoudmachine. In vier jaar zijn zieer gunstige resultaten met die machine bereikt. Een machine blijkt nu niet meer voldoende, omdat het aantal aansluitingen steeg van 9686 tot 10866 of met 1180 in 4 jaar; nu zonder onderbreking op de machine wordt ge werkt, zal bij ziekte van den bedienenden ambtenaar of bij noodige herstelling aan de machine stagnatie ontstaan. Wellicht is de machine nog voor meer werk te ge bruiken dan voor het maken van ver- hrui'kskwitanties en registers en om al de ze redenen stellen Burg. en Weth. voor een machine over -te nemen voor f 3750, ter wijl een nieuwe f 5350 zou kosten. Op een vraag van de commissie van financiën deelen Burg. en Weth. mede, dat de leve rancierster „Ruys Handelsvereenigin-g' de machine geheel zal nazien en dat zij be reid is evenals bij een nieuwe machine voor f 110 per jaar de volle onderhouds- garantie op zich te nemen. Crediet voor nieuwe tonnen- ent wagenloods Reinigingsdienst. Daar herstel van de tonnen- en wa genloods pp het terrein van den Rei- nigings- en Ontsmettingsdienst niet wel mogeljjk is, stellen B. en ,W. voor een nieuwe te doen bouwen. De goedkoop ste oplossing is het plaatsen van een gegalvaniseerd, gegolfd plaatijzeren loods ter lengte van 20 M., breed 12 M., zjji- en middelhoogte resp. 2.90 en 6 M., De oplossing was niet zoo eenvoudig, daar Meerendonk reeds van zijn vijftien de jaar in den manufacturenhandel was werkzaam geweest. Maar toen hjj mededeelde, dat hij van zjjn twaalfde tot zijn vijftiende jaar in het kleermakersvak was geweest, glim lachte de werkmeester. „Wel", zei hij, „dan moet ge hier maar tot uw oude liefde terugkeeren". Ook over het ingevallen gelaat van Meerendonk trok even een glimlach, zij het dan een .droeve. „Dat is dus afgesproken. Vandaag wordt nog verstelwerk bezorgd. Op het regle ment vindt ge de uren van werken aan gegeven. Daarvan mag niet worden af geweken. De controle is streng, ook al bespeurt ge die niet". Meerendonk zeide, dat hjjl zjjn best zou doen, van het werk wat te maken. Het lokte hem sterk aan, omdat het den tijd doodde. Toen de werkmeester vertrokken was, leefde hij weer maar in spannende af wachting op den brief, die dan eindelijk om half elf hem ter hand werd. gesteld, in de enveloppe, die opengescheurd was. J - i HL Met handen, die 'beefden van ontroe ring haalde Meerendonk den brief uit Het bericht dat Mr v. Schaik waar- schijnlijlk als voorzitter van de Tweede Kamer zal worden aangewezen, heeft de „Banier" lichtelijk van streek gebracht, omdat daaruit alweer blijkt, hoe sterk de Roomsche invloed is. Toch is hier, naar 'tmij voorkomt, voor verbazing niet 'de minste reden. De k.K. Staatspartij is nu eenmaal verreweg de sterkste in ons land. En haar invloed wordt grooter naar mate de Chr. protestantsche partijen meer verbrokkelen. Als b.v. de H.G.S. en de S.G.P. in- plaats van af te' breken, hun kracht en in vloed hadden aangewend om de Antire volutionaire partij en de Chr. Hist. Unie innerljjfc en naar buiten to sterken, dan zouden deze partijen groenten invloed kun nen uitoefenen. Nu echter worden ze steeds meer ver zwakt, met het gevolg, dat n$iar evenredig heid de invloed van de R.Katholieken grooter wordt. Voor verwondering is hier geen reden. De toenemende invloed van Rome is van het optreden der dissidente groet- pen het noodzakelijk gevolg. OPMERKER. voorzien van 2 openslaande deuren en een twaalftal vensters, waarvan de kos ten f 2500 zullen bedragen. B. en W. stellen voor tot dat bedrag een crediet te verleenen. De commissies van financiën en fa bricage vereenigen zich met het voorstel. Crediet voor verbetering straat weg MiddelburgVeere. De commissie van beheer over den straatweg MiddelburgVeere, -in welke beide gemeenten op geljjken voet zjjn vertegenwoordigd heeft een plan tot ver betering van dien weg doen opmaken, waarvan de kosten op f140.642 zijn ge raamd. Ged. Staten hebben aan de ont werpen hun goedkeuring gehecht, mits de uitvoering geschiedt i-n 4 jaren, te beginnen met 1929, en tevens bericht, dat op een bjjdrag-e krachtens de „Wegen belasting-verordening Zeeland" tot een bedrag van 75 pCt. der kosten mag wor den gerekend. Dan blijft nog 25 pCt. of f35.160.50, en vraagt de commissie of beide gemeenten daarvan de helft of f 17.580.25 willen bijdragen. B. en W. meen-en, dat bedoelde weg dringend verbetering eischt en verlee ning der verzochte bijdrage wel gewet tigd is, weshalve zij1 den raad voorstel len daartoe te besluiten. De commissies van financiën en fa bricage vereenigen zich met het voorstel. Volgens het plan zal de weg op ver schillende deelen worden verbreed, zul len de goedq gedeelten keien worden be houden en Verlegd en de andere deelen worden beklinkerd, 'terwijl tusschen Zanddijk en Veere verschillende boch ten zullen Vorden weggenomen of ver beterd. Verhuring gemeente-grond Smids bal werk. Gesteund door de oommissies van fi nanciën en fabricage stellen. B. en W. voor de huur van 53 c.A. grond aan het Smidsbolwerk (f7.95 per jaar) over te schrijven van mej. N. Hollebrandse op L. Wouters. Vergoeding voor boventallig per soneel over 1927 aan besturen van bijzondere scholen. Naar aanleiding van de verzoeken van' besturen van Bij-z. scholen om vergoe ding van boventallige. leerkrachten over 1927, stellen B. en W. gesteund door de commissie van financiën voor, die uitkeeringen tot oen totaalbodrag van f5674.16 te doen, waarbij zjj opmerken, dat de gemeente aan het departement van Onderwjjs, K. en W. f 840.56 voor de pensioensbijdragen der betrokkenen zal moeten betalen, waartegenover do Cieente van de schoolbesturen in to- •f 461.06 terug ontvangt. Crediet aanschaffing leermidde len en meubelen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor overeenkomstig het desbetreffende verzoek van het bestuur der R.-K. school het couvert. Hjj herkende het schrift van Trade. Toen hjj het opschrift las, maakte diepe ontroering zich van hem meester. Maar hjj vermande zich, en las den brief, al gauw; onder het storten van heeto tranen. „Lieve, lieve viader. Wat zjjn Wies en ik bljj, dat wjj nu eindelijk, eindeljjk eens met u kunnen praten, al is het dan per brief. Henk vertelde mij, dat n 's Zondags schrjjven moogt. Daarom dachten wjj u vóór te zijn. U kunt dan dezen brief be antwoorden. En u zult trouwens wel ver langen, hard verlangen, iets van ons te hooren. I En vader, beste vader, Iaat ik u dan, ook namens Wies, in de allereerste plaats mogen zeggen, Henk vroeg het ons op uw verzoek, dat er bij ons geen spoor van bitterheid, van wrok jegens u is, na al, wat u en ons is overkomen. Wij ver geven u natuurljjk. U kunt toch ook niet anders verwachten? U is onze vader. En u bljjft onze vader. Wjj snakken naar den tjjd, dat u weer bij ons is en dat akelige alleen schier als oen droom bljjft voortbestaan. i i [Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5