K' inderkopjes met mooi,dik haar Afloop Verkopingen, Aanbestedingen enz Land- en Tuinbouw. Financieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. rkwaardige P. reel al wegblij- men. al te zijn. f ons als plaatsen een. twee gemiddel- b.v. veel waar men percentage honger. Bruinisse het gevolg vele vis- gemaedsbe- jk hoog is, het aantal gelet op S. G. P. men. ook, gemoedsbe^ er maar ;eer gering gemeenten imers aan- .©1de voor ?emoedsbe- laag, ver blijvers en G. P. aantal niet- ver bene de S. G. P. ;t. Philip s- dat er in Maairtens- oolc elders, dsbezwajar- leml 15 pOt. ers en nog itgebracihte ets minder del de over procent); helft van hoogstens dus heb- estemd op praak vait- net groote et Rilland- r tkuisblij- land en in. n plaatsen, et overeen- gemoedsbe- ge omstan- hreven; en >t betrekko- gemoeds- t de cijfers gt er boven §?J ^Sk Het haar groeit veel sneller als W w gij dat met Purol behandelt. Als men zoo nu en dan slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft, dan wordt daardoor de haargroei krachtig bevordert en het haar mooier en dikker. te streken ►pen nacht "Ir ab an t 1. In 'geen hevig on- wordt ge- et onweer een grooto or tot den >arty hooi, bouiwwerk- immen. De boerderij verbrand, huls en laps werd vlammen, door den ii Beuchen eraakte .de telefoonnet eral mach- heen grij pen nacht ig onweer t alle rich- was bijna' niet lang ij Lochem, stonden in en rverden ie doodge- end begon ►ving werd )ta schade en woning Het huis Boxmeer eslagen in Lange. De onmiddel- heviga on- ïedennacht boerderij ld. Hat ge- 1 lukte aan de bewoners zich tijdig in veiligheid te stellen. HELMOND. Ook in Oostelijk-Noord- Brabant woedde een hevig onweer ver gezeld van slagregens en krachtige wind- stooten. Talrijke ongevallen deden zich hierbij voor. Te 'Bakel is een boerderij verbrand, te Deurne werd een bouwhoeve een prooi der vlammen en te Zijlberg werden twee woningen door brand ver nield. RATUM. Gedurende een zwaar onweer is bier vannacht een boerderij afgebrand. ELST. Ook in de Betuwe beeft het he dennacht hevig geonweerd. In verschil lende plaatsen is de bliksem ingeslagen. BEMMEL. Tengevolge van het onweer is hier de geleiding van het éleotrisch licht hopeloos defect. GROESBEEK. Hedennacht is hier ge durende het onweer een woning afge brand. LEEUWARDEN. En den afgeloopen nacht werd een groot deel van Friesland door een hevig onweer geteisterd. In ver schillende plaatsen had men bepaald noodweer. Tal 'van boerderijen zijn 'af gebrand, terwijl vee in de weiden werd doodgeslagen. Te Heidenschap bij Workum werd de boerderij van den heer Haanstra door brand vernield en te Langeweer de boer derij van de fam. Jaarsma. Te IJpecolsga is een groote boerderij afgebrand. Te Oudebaske werd de boerderij van den heer Postma door brand vernield. Tneiuris ongeluk. 3 personen verdronken:. NIJMEGEN. Dinsdagavond! omstreeks 7 uur heeft zich op de rivier de Waal nabij de Beneden Leeuwen', een droevig ongeluk voorgedaan. Een Duitsche rader boot was hier voor anker gegaan, waarna twee dochtertjes van den kapitein in de rivier gingen baden. Plotseling zag de Kapitein dat beide kinderen in de diepte verdwenen. Hij s'prong ze na, maar ook hij verdween in de diepte. 'sAv.onds laat werden de lijken van den vader en van een dier kinaeren opgehaald. Hedenmor gen werd bet derde lijk uit het water te voorschijn gebracht. De bevolking is diep onder den indruk van 'dit droeve DiOETINCHEM. Ih den afgeloopen nacht heeft liier .een vrees,elijk onweer gewoied. Gedurende een tiental uren was ile blik sem niet van de lucht. Overal is belang rijke schade aan de telefoon- en de elec- trische leidingen geconstateerd. Te Var- Sioveld is een groote houtmijt afgebrand en te Didam werd ©en boerderij! een prooi der vlammen. De Zeppelin weer te Friadridtishafer». FRIEDRICHSHAFEN. De Zeppelin is hedenmorgen na het volbrengen van de reis om de wereld weer veilig in de hal te Friedrichshafen ondergebracht Bij de aankomst van bet luchtschip beerschte hier een enorme drukte. Reeds voor het licht werd was hier alles op de been. In sommige theetuinen werd heel den nacht muziek gemaakt omdat er velen waren, die aan geen naar bed pan dachten. Tegen den morgen verdrongen1 zich duizenden menschen rondom pst vlieg veld. Te half 0 werd het geheele "ter rein volledig afgezet. Slechts 'een klein aantal officiëele personen werd tot het vliegveld toegelaten. Te half 7 arriveer den de eeregasten .op het terrein. Enkele oogenblikken later stonden de landings- manscbappen gereed om bij dei landing behulpzaam te zijn. Eindelijk te 8.23 verscheen het lucht schip boven het vliegveld. Een ieder werd getroffen door het groote glanzende ge vaarte, dat op slechts geringe hoogte kwam aandrijven en in ,de schitterende morgenzon een overweldigenden indruk maakte. Onder do razende toejuichtingen van de tot een dichte menschenmassa aan gegroeide menigte ©n begeleid door een groot aantal vliegtuigen, kruiste de Zep pelin eenige oogenblikken boven het veld. Aan de vensters stonden de passagiers, dio de opgewonden menigte toewuifden. Nadat vervolgens onder""het luiden van de klokken en het spelen van de mu ziek een rondvlucht boven de stad was gemaakt, keerde het luchtschip naar het vliegveld terug en werd het in de groote hal binnengebracht. De wereldvlucht, die volgens de Ame rikanen reeds te Lakehurst eindigde, is thans geheel volbracht FRIEDRICHSHAFEN. De vlucht Fried richshafenFriedrichshlafen is door de Zeppelin in 20 dagen en 3A uur volbracht De tocht Lakehurst—Lakehurst duurde 21 dagen en 7}[% uur. AANVALLEN OP DE NEDERLANDSCHE HAVENS. Premies voor het vervoer langs den Rijn. Den laatsten tijd zegt „Het Volk" nemen de aanvallen op de Nederlandsche havens in omvang en in tempo toe. Wrji herinneren aan de veranderingen!, die de Duitsche spoorwegen in de taxieven aan brachten, waardoor het goederenvervoer van Zuid- en Midden-Duitschland en zelfs van het Rijnland naar Hamburg en Bre men wordt getrokken, opdat het maar niet den Rijn af en zoo rechtstreeks naar zee zal gaan. Men -offerde in Duitschland! zelfs heit belang der eigen Duitsche 'Rijnhavens op aan den scherpen concurrentiestrijd, die voornamelijk Hamburg en de 'Duitsche spoorwegen, tegen Rotterdam voeren. Hiertegen deed onze pegeering niets. Thans is weer een nieuwe tariefher ziening onder handen, die tegen 1 Octo ber ingevoerd moet worden en die al even weinig goeds voorspelt. Nu wederom een aanval uit het Zuiden. Antwerpen wordt weer eens extra be schermd. Naast de 'belangrijk lage loodsgelden op de Schelde, naast de vrijstelling van entrepötkosten, naast den gratis sleep dienst van en naar Antwerpen tot Dor drecht, komt nu een extra-premie voor het Vervoer in het bijzonder van graan, via Antwerpen. Voor iedere ton graan wordt een oom- pebsatie-premie toegekend van 2Vi franc en voor iedere ton andere goederen een premie van li/2 franc, indien dat vervoer van Antwerpen den Rijn Stroomopwaarts boven Ruhrort gaat. Indien men de Antwerpsche haven steeds beter wil toerusten, bestaat daar tegen o.i. geen bezwaar. Wij willen dat zelfs waardeeren, want wij zijn niet zoo onsportief, dat wij een reëelen wedijver ook op handelsgebied niet zouden volgen met belangstelling en zonder afgunst Dat geldt dan bijvoorbeeld voor de groote opslagplaatsen voor potasch, die men te Antwerpen heeft gebouwd; dat geldt voor de uitbreiding van terreinen en kaden; dat geldt voor iederen £tap in Antwer pen naar betere outillage- Wij spreken daarbij slechts den wenach uit, dat de Antwerpsche arbeiders er ook xn mogen slagen, om van de meerdere welvaart de vruchten te plukken. Maar wat nu weer gedaan is, lijkt ons te gortig. Premies voor het vervoer van goederen langs den Rijnl De Rijn, die eigenlijk een 'internationale stroom is geworden en waarover in wezen niet de oeverstaten ieder afzonderlijk, maar de Centrale Rijhvaartcomtmissie ret- gelen voorschrijft, mag niet voor een werkelijk internationaal verkeer worden onveilig gemaakt door allerlei premies en hulp. Bovendien gaan onze Zuidelijke bu ren de controle op die nieuwe premie n.b. in Hansweert, dus op Nederlandach grond gebied uitoefenen 1 Heel zacht uitgedrukt vinden wjj; dat een staaltje van vrijmoedigheid, waarvoor wij geen bewondering kunnen gevoelen' en dat niet getuigt van veel fijnen smaak Het gaat den verkeerden 'kant uit. Indien men zich eens zette aan de con ferentietafel en de zaken open en loyaal hesprak, niet slechts met de Belgen, maar oo'k met de Duitschers. Want al deze zaken zijn niet van elkaar te scheiden en een oplossing zal slechts gevonden (kunnen worden in gemeenschap pelijk en loyaal bedoeld overleg. Vrede tusschen de volkeren is mooi en goed, maar men moet het niet bij woorden laten. Door een met steeds minder faire middelen gevoerden economischen strijd, worden de tegenstellingen allicht gescherpt en geprikkeld. Wij moeten daarvan niets hebben. Waarom wij met groote klem een be roep doen op onze regeering e<n van haar vorderen, dat zij niet met de handen in den schoot blijve toezien, maar ingrijpe in het belang van een gezonde verhouding tus schen ons land, Duitschland, en België en in hot belang ook van de Neederlandsche havens. Dia uitvaar van planten naar Amerika. Naar de direc-tie van döni landbouw bericht', heeft de Amerikaansche Senaat in het wets ontwerp tot. herziening van het douanetarief een bepaling opgenomen, welke dien minister Van (Landbouw dia beivoegdheidi ontneemt, iden invoer van planten ie verbieden, tenzij' die planten zijn aangetast dloor ziekten of scha delijke insecten, tot dusver nieuw of niet al gemeen voorkomend of verspreid in de Ver- eenigde Staten. Eeltf luizenpruatje. Naar aanleiding van mijn vorig ar tikel kreeg ik een paar brieven van dui- venliefhebbers omtrent de keverlarven, welke in duivenhokken voorkomen. Ik wil er in het kort een en ander van vertellen. De meelkever en zijn larve leven in hoofdzaak van de ontlasting der duiven. Dit is dus een aanwijzing, dat deze kever zich gaarne in vervuilde hokken ophoudt. Als .men de hokken geregeld goed rei nigt en desinfecteert heeft men er niet zooveel last van. Deze meelworm houdt zich echter niet alleen bij meel maar heeft ook een voorliefde voor vleesch en daarbij vergrijpt hij zich niet zelden aan jonge nest-duiven. Ze boren een gat door de huid in den krop, welk gat wel zoo groot is dat men er een potlood door kan steken. Natuurlijk sterven deze diertjes door deze verwonding. Niet minder moordzuchtig is de larve van den spekkever, die niet speciaal op de plaats van den krop aanvalt, maar dia net begint waar het hem het beste te pas komt. Deze larve is eveneens gevaarlijk voor kipkuikens. Aan de ver wondingen ziet men dus al gauw of men met meelkever-larven of spekkeivea> larven te doen heeft De zwarte spekkever zelf is ongeveer 8.5 m.m. lang en heeft op den rug een bruingelen, dichten en grijs behaarden met 6 zwarte puntjes voorzienen dwars- band. De larve van den kever, die dus de gevaarlijkste is, is op den rug bruin, onder wit en is bezet met tamelijk lange haren. Eigenaardig zijn twee naar be neden gekromde hoornachtige haken op den laatsten achterlijfring. Verder heeft deze larve drie paar korte pooten. Zij is ongeveer 15 m.M. lang, dus bijna dubbel zoo lang als de kever zelf. Deze kevers zelf zijn ook weer zeer taai en heel moeilijk dood te krijgen. Het beste is het hok grondig uit te schrobben (na grondige reiniging) met heete sodaoplossing en daarna te bestrij ken met kalkmelk, dat wil zeggen een dikke kalkoplossing in water. Na dit keverpraatje gaan we door over de luizen. De luis besprak ik reeds. Het eigenaardige van deze ziekte is, dat de kuikens den eenen dag nog prachtig ge zond kunnen zijn en den anderen dag hard ziek. Als men de ziekte met tabaks slof meester kan worden js dat wel zoo goed als met spek of vet. Dit maakt de diertjes erg vies en op het vet kleeft direct allerlei stof vast. Zooals gezegd heeft de kopluis voor keur voor kop en hals. De luizen, die op het lichaam der kippen leven zijn weer andere en in hoofdzaak kan men ze verdeelen in twee soorten, een groote en een kleine soort. Pak eens een kip op en strijk het dons aan de opening der cloaka op zij. Men vindt dan soms massa's dezer groote gele luizen. De kleinste is echter de kwaadste van de twee en komt het meest voor. Zij is echter niet eens zoo gemakkelijk te zien. De groote kippenluis is grooter dan 1 m.M. maar de kleine .is ongeveer slechts 1/2 m.M. Deze kleine luisjes bewegen zich enorm snel over de kip tusschen de veeren en men kan ze haast niet te pakken krijgen. Pakt men echter een kip beet, die deze luizen heeft, dan zitten ze in no time op de handen en kruipen op kleeren of armen naar boven, een hevige jeuk veroorzakende. Als men de doode kippen op een tafel legt ziet men heel gauw op de tafel ook massa's dezer luizen loopen. Bg besmetting dezer luizen kan men soms nog een eigenaardig verschijnsel zien. Men stuurt mg heel vaak in brie ven veertjes pp van het buikdons waar aan de schacht van het veertje een hoop je, soms ter groote van een erwt, kleine witte puntjes zitten, net speldeknopjes. Men vraagt zich verbaasd af wat dat zijn kan. Welnu, dit zijn luizeneitjes, die de moederluis tegen de veertjes gelegd heeft en vastgêkleefd heeft. Zoo'n "'hoopje be staat dus uit honderden eitjes. .Men noemt deze eitjes: neeten. Nu hangt het uit komen van deze eitjes af van heit weer en de temperatuur. Onder gunstige om standigheden duurt het tien tot twintig dagen eer ze uitkomen. Dus heel iets anders dan bij kippeneieren, die een vas ten broedtijd hebben. Bij het uitkomen breekt het luizeneitje net open als een kippenei, er gaat als het ware een kapje los en uit de gemaakte opening komt het jonge luisje te voorschijn. De luizen vermenigvuldigen zich zeer snel. In acht weken kunnen er uit één paar luisjes drie geslachten zich vermenig vuldigen met 125000 luisjes. In warm weer kan een luisje in ongeveer 14 da gen volwassen zijn 'en eieren gaan leg gen. De luisjes veroorzaken enorme jeuk en de kippen zitten dus stérk te pik ken en te krabben. Hun rust is totaal gestoord, ze leggen slecht, de kuikens zijn er erg ziek van, terwijl natuurlijk de groei ophoudt. Kuikens kunnen in één A twee weken er door sterven. Voor al Juli en Augustus zjjn echte luizen maanden. Behandeling. We moeten hierbij dus bedenken, dat de luizen en de eieren op de huid der kip leven en dat we met de meeste middelen do luizen wel dooden kunnen, maar niet de eieren. Dat wil dus zeggen als ik vandaag bij de kip de luizen doodt, dan kunnen ex over een paar dagen weer luizen uitgekomen zijn uit de eieren. Vandaar dus dat men de behandeling eenige malen herhalen moet met een dag of vier tusschenpoos. Wat nu de behandeling betreft het vol gende: Om te beginnen kunnen we probeeren de kippen zich zelf te laten genezen door ze ©en goed stofbad te geven. Men zet 'in een bak op den grond fijn zand, vermengd met bloem van zwavel of ta- baiksstof. De kippen zullen daarin stof- baden nemen en als men nu dit bad herhaaldelijk ververscht zullen veel lui zen verdwijnen. Lukt clit niet dan moet men de kip pen stuk voor stuk gaan behandelen en dit is een heel werk. Men 'pakt de kip bij da pooten, beurt haar op en stuift nu met een insectenspuitje of met een peperstrooier bloem van zwavel of insec- tenpoeder tusschen de veeren. Onder de kip houdt men een krant om het poeder dat over is op te vangen en weer te gebruiken. Dit is de z.g. drooge methode. Men1 kan ook de kippen baden geven met oplossingen creoline of andere stof fen, doch dit kan alleen op flink warme dagen en men moet dan erg oppassen dat de kippen geen kou' vatten. Verder moet natuurlijk het hok goed gereinigd worden, want hier en daar zit ten altijd wel eenige luizen, die Later weer op de kippen kunnen komen. Een methode die in Amerika heel veel gevolgd wordt is de volgende: Men besmeert de zitstokken met een preparaat, dat veel nicotine bevat. Nu geeft dit preparaat nicotinedampen af en gedurende den nacht worden dus de lui zen door de dampen gedood. Deze me thode is zeer gemakkelijk daar men de kippen zelf niet behoeft beet te pakken. Ik heb deze preparaten echter tot nu toe in Holland niet gezien, wat wel jam mer is .aangezien deze methode verreweg de gemakkelijkste 'is. We s'tappen nu van ons luizen-praatje af en gaan een andere ziekte hespreken, die geweldig populair is, n.l. de kalk- pooten. Dr JE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel van 7Vs cent voor antwoord insluiten en blgd ver melden. Middelburg. Hedenmorgen werd door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat aanbesteed het verbeteren van een deel van den Rijksweg Middel burgGoesKapelle op den Anneversdijfc in de gemeente 's H. ArendsKerke, behoo- rende tot de werken tot verbetering van de Rijkswegen in Zeeland. Raming f27.000. Inschrijvers waren: M. W. Knuist, Goes "f 24.560, P. Dekker, Veere f 24.886, Gebr. M. G. A. L. en F. Puijhhouwer, Goes f25.367, II. Geldof, Seroosfcerke (W.) f25.400, W. v. d. Linde, Kattendijke f26.330, L. v. Boven, EllewoutsdijK, f26.600; G. v. d. Klippe, Vlissingen f26.700, A. A. de Wilde, Middelburg f26.756, A. Foudraine f26.640; L. Visser, Paip'endrecht f 27.500; J. J. Jansen, Middelburg f27.680; A. Wandel, Schoion- dijfce f 28.505; J. de Bree Fz., Terueuzen f 28.888. Goes. Bij de heden gehouden onder- handsche aanbesteding van het glas-, vert en. behang ers werk voor de nieuwe Geref. Kerk enz. te Goes, waren laagste inschrij vers: voor (kerk en kosterswoning, reisp. f 2685.en f 566.60, P. A. Trimipe en Zn. te Kloetinge. Voor de Pastorie G. Wisse te Goes met f 1240. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Sept. 1929. Londen 12.10—12.10i/4. Pargs 9.769.77. Berlijn 59.40—59.42. Brussel 34.6834.70. New-Yiork 249Va2495/s- ROTTERDAM, 3 Sept.. Ter Rotterdam- sche Veiling, W armoezierstr. 3739, war ren aangevoerd 170.000 eieren. Prijzen.: fcipeieren f 4.60f 7.80, eendeieren f 6.40 —f7. KAPELLE BIEZELINGR, 2 Sopt. 1929. Groo te Veiling. Dubb. Pr. b. z. d'. 9,70, Rijnsoho spekboonen 14,90, Kleine veilingPrince Pruimen 67, Was hington 1218, BleUe Lonvain 618, HJooidP Eiarpruimm 6—13, Paine Victoria "310, Bnrbankpruimm 613, Reina Claude 1618, "Weatlandsche witte 10—12, Blauwe druiven 6862, Moerbeziën 4346, Kesiwidk 26, Roodla zomerperzikap-pel 49, Earley Victoria 36, Roodie Astrakan 37, Diuchessa d'Ol- denburg 8—16, The Queen 818, Manks Cödlin 59, Jaqu.es Lebal 36, Zweden ap pel 2027, Ganzebout 24, wjasappiel 2—4, Tranajparaate die Cïoasel 311, Nelsons Glorie 311, Cort Pendu 28, Maria Louissa 3—8, ClappS Favorite 4—13, Precose Trevoux 6— 12, Breurre d? Amalis 3—11, Bneurre de Me- rode 37, Rreurre Hardy 68, Dr Jules Guyot 510, Duchesse W|illiams 2—6, Bon Chritien William 35, Juttepeer 716, Schar lakenperen 34, Bergamotten 25, Ronde Perzikpeer 24, Seigneur df Esperen 713, Groentjesperen 24, Triomf de Vienna 1423, Rjetperen 13, Snijboonen 1420, Groene boonen 24, Dubb. Pr. b. z. dr. 812, Per- fectboonen 612, Rjjnscbe Bpieikbbonea 89, alles per 100 K.G. Mteloenen 18-46, 'Bloemkool 11-20, Kamkbtmte rrïerg 12, Augurken 413, alles per 100 stulkS. Veiling van 3 Sept. 1929. Tomaten UCB: A S.,20, B 0,60, C 1,20, CC: 0,60 per 100 pnd. Zonder UCB: A 0150, B 0,60, C 0,50, Bom men 0,60, per 100 pond. OOSTBURG. Tarwe f 11.50—f 12, Gerst Chevalier, f 10, Rogge f9.75, Haver f 9.50', Kroonerwten f 15.25—f 15.50. MIDDELBURG. Huw .-aangifte: M. J. van Hercules, 27 j. en J. A. de "Rijk, 28 j. Gehuwd: B. van Hoek, 27 j. en J. Verrijk, 27 j. Bevallen: J. Wondergem, geb. Hooge- steger, z. en cL; L. Abrahams©, geib. de Buck, d. Overleden: J. J. Schietekatte, 66 j., ongeh. d.; J. Maaxtense, 69 j., gehi. met T. Smit. GOES. Huw.-aaiig.i Jan Hollestelle, 23 j. jm. ien Radhei Catibarima! Jozina Steintz, 22 j. jd. Overleden: Keter Johan Jakob Dor- maax, 81 j., wednr. van Leijntje Jotanna Versiuijs. Over idie maand Augustus. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 1, Jan Wil leem Kuiper, 28 j. te Hoogeveen en Jan netje IJda Klap, 28 j. te Krabb'endjke; Abraham Goeree, 22 j. te Kruiningen en Franc-ina Maatje Geense, 18 j. te Krab- bendijke. Geboren: 1, Willem, z. v. Pieter van Elsacker en Jannetje de Jager; 8, Elisa, d. v. Johannes Weststrate en Wiihelmina Lobbezoo; 10, David Gerard, z. v. Laut- rus Jacobus Overbeeke en Maatje Wiihel mina Pieternella 'Kloot; 13, Maatje, ,d. v. Mathijs Butijn en Janna Pieternella van Iwaarden; 22, Comelis Johannes, z. v. Comelis Johannes Bergs en Josina Tavenier; 26, Jacob, z. v. Karei van Boven en Magdalena van Velzen; 30, Marina, d. v. Anton Pieter Schot en Maria Wakkee (scheepsboord). Overleden: 28, Jacioba Catharina., d. v. Abraham Comelis den Hamer en Pie ternella Sanderse te Bergen, op Zoom, WOLF AARTSDIJK. Gehuwd: 1. Abra ham Blok, 20 j. jm. en Stoffelina van Strien, 21 j. jd.; 15, Johannis Jan Huis- soion, 28 j. jm. en Jacoba Beenhakker, 27 j. jd. Geboren: 2. David, z.v. Marinüs Taze- laar en Geerte Jacoba Dotmeni-e; 3. Qor- n-elis Marinus z.v. Marinus Jan Schrier en Jacoba Kole, 8. Pieter, z.v. Pieter S.aaanan -en Jannetje Verschrage; 12, Adriana Barbara, d. v. Danker Westveer en Barbara Baier; 18, Cornelia Laitrina, d.v. David Kloosterman en Bina den En gelsman; 27, Pieter, z.v. Cjomelis van Liexe en Ha Fraanje; 30, Sara Pietamella, d.v. Willem van Gilst en Jacoba Maria Ruster. Overleden: 12, Barbara Baier, 29 j. echtg. v. Banker Westveer; 27, Elisabeth Loiters e, 75 j. echtg en. van Adriaan Kaai- stefcer. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 17, Blaas Meulmeester, 28 j. jm. en Neeltje Ventei- vogel, 22 j. jd.; 28, Simon de Bruijn, 21 j. jm. te Vrouwepolder en Tannetje Susanna Besuijen, 21 j. jd. Geboren: 7, Cornelia, d. v. Andries Cornelis Francken en Maatje Jacomina Jansen van Rosendaal; 22, Janna, d. v. Marinus van Belzen en Lena Grootjans; Pieternella, d. v. Aamoud de Hamer en Elisabeth de Nooijer; 23, Cornelia, d. v. Hendrik Maljers en Maatje Kraa- mer; Francina, d. v. Klaas de Nooijer en Jannetje van Belzen. Overleden: 3, Dina Schroovers, 94 j., wed. v. Jokes Smit; 8, Jacomina, 3 i., d. v. Pieter de Nooijer en Johanna Iiliek, SERO'OSKERKE. Getrouwd: 28, Jan Wiütó Matthijsse, jm. 26 jaar te Middelburg en Jo hanna Vermeulen, jdi. 24 jaar. 30, Samüël dia Visser, jm. 26 jaar, van Aagfcatarhé en Leintje de Buck, jd. 23 jaar. Geboren: 12, Dana Catharina, dl. v. Izaük Louwerso m Cornelia Magdalena Jobse. Overleden.- 9, Jan Provoost, 81 jaar, wadi-, van Leuntje Labruijère. Programma van Donderdag 5 Sept. HUIZEN, 1875 M- 10.30—12 Gramo- foonmuzieh. ..12.151.45 Concert,. 1.45 2 Gramofoonmuziek. 2.302.45 Gramo- foonmuziek. 2.454 Concert. 67.46 en 89 Concert. 910 Kamermuziek. 10 Persberichten. 10.1011 Populair con cert. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 12.302 Concert. 56,30 Concert. 78 Orgelconcert. 8 Orkestconcert. DAVENTRY, 1554.4 M. 11.80 Gramo foonmuziek. 12.20 Concert. 1.20 Cinemar orgel. 4.20 Concert. Militaire kapel. 7.05 Strijkkwartet. 8,05 Concert. 8.20 Concert. 10.35 Verrassing, PARIJS, „Radio-Paris", 1725 12.50 2.20 Gramofoonmuziek, 6.55 Gramo- foenmuziek. 8.25 Concert. LANGENBERG, '473 M. 7.20—7.50 Grar mofoonmuziek. 7.508.50 Orkestooncert. 10.3512.10 Gramofoonmuziek. 12J0 Gramofoonmuziek. 1.252.60 -en 5.55 6.50 Orkestconcert. 8.50 Concert. ZEESEN, 1635 M- 12.20—1.15 Gramo foonmuziek. 5.206.20 Concert uit Ber lijn. 8.20 Orkestconcert uit Leipzig. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestoon cert. 9.20 Orkestconcert uit Ostende. HAMBURG, 372 M. 6.20 "Viool-recital. 6.20 Concert. 8.20 Orkestconcert. '1.0.35 12.35 Orkestconcert. 12.60 Operette-mui- ziek. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting toit den avond van1 5 Sept.: Matige, zwakke veranderlijke wind. Zwaar bewolkt met weinig opklaring. Kans op regen of onweer. Iets koeler. Stand van hedenmiddag 2 uur: gland van' gisterenmiddag 762. Lichl op ivoor fietsers. Donderdag 8 a. 28.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3