Gemengd Nieuws. Voor huis en hof. Rechtzaken Radio-Nieuws. Berichten over onze Adverteerders. Na precies negen maanden is het s.s. Eugenia van den Zeedijk te Den Helder afgesleept. 24 November strandde het op Zaterdagmorgen, 24 Augustus, toevallig ook op Zaterdag, kwam het los. Men ziet het schip terwijl het van den dijk gaat. Serooskerke. (W.) Gisteren hield de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester Jhr W. Z. van Teijl- lingen een openbare vergadering. Alle le den v, aren tegenwoordig. Van Ged. Staten is goedkeuring ontvan gen voor 't bestraten van den Kokerheule- weg, doch voor den aankoop van de grond van Pr, de Later is de beslissing nog uitgesteld. Ingekomen is de begroo ting voor den Vleescbkenringsdienst Oost- kapel le en omstreken. Ze bedraagt in ontvang en uitgaaf f9578. Op verzoek werd aan J. da Graaf ont slag verleend als lid van da ,Comm. van toezicht op 't lager onderwijs. In zijn plaats wordt met alg. st. benoemd dhr G. v. d. Kreeke. Op een verzoek van mej. Pouwe, om ontslag als onderwijzeres in de nuttige handwerken, stellen B. en W. voor dit eveneens eervol te verleenen. Voor deze vacature zijn door B. en W. uit 8 sol licitaties op de voordracht geplaatst mej. P. A. v. d. Pluim, nr. 1, J. A. Oldemah lor 2^ P. Fleurbaaïj nr 3. Met alg. st. werd benoemd mej. P. A. v. |d. Pluim. B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan groot f 6900, rentende ten hoogsta 5 pet. af te lossen in 20 jaren. Goedgevonden. Met algemeene stemmen werd de nieu we Politieverordening vastgesteld. Op eeu verzoek van de schietvereen. Prinses Juliana om een jaarlijtsche sub sidie te verkrijgen, stellen B. en W. voor jaarlijks f 10 to geven tot wederopzeggens toe, wat de raad met algemeene stemmen goedkeurt. Door dhr Iz. de Buck, lid der commis sie voor 't nazien der rekening, wordt rapport uitgebracht. Alles in orde bevon den. De gemeentebegrooting 1930 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 32.183.67V2. Bij de rondvraag zegt dhr W. Jobse, dat het wenscbelijlk is, dat het gebouw de Slangetoren geschilderd wordt. De voor zitter zal 'tin overweging nemen. Dhr P. Melis zegt, dat het hout op de Vrouwepoldersche weg goed opgesnoeid is, en vraagt of er met den dokter al over gesproken is, wat de voorzitter be vestigt, doch daar 'is nog geen gevolg aan gegeven. Daarna sluiting met dank gebed. St. Armaiamf. In de pastorie, tijdelijk bewoond door dhr Kaljé, opzichter van de P.Z.E.M., is in een achterkamer het plafond des nachts naar beneden gestort. Steeds sliepen de kinderen daar, doch toevallig had men ze dien nacht voor het eerst in eeu andere kamer te slapen gelegd. Tholen. In de Zaterdag in hotel Zeeland gehouden vergadering der Visschersver- een. „Helpt Elkander" te Tholeu werd besloten adhaesie te betuigen met een schrijven van de zustorvereen. te Zierifc- zee, inzake een verzoek aan het Vissche- rijbestuur, om .een verbod in te voeren, tegen het visschen van oesters en mos selen op Zondag. Van het. Visscherijbestuur was een schrijven, dat de Belgische staat aan Nederlandsche visschersi vergunning moet geven, voor het visschen op Belgisch terrein in de Wester-Schelde. Besloten werd nogmaals bij: het ge meentebestuur aan te dringen, op het plaatsen van een rood licht aan de on derzijde van de Thooische brug. De landbouwer J. v. d'. Velde Dz. werd bij het inspannen van paarden zoo danig door een der dieren geslagen, dat zijn gezicht ernstig werd verwond en hem vele tanden werden uitgeslagen, zoodat dokteirshulp moest worden ingeroepen. DE GROOTE TEGENSTELLING. In „De Maasbode" schrijft het Tweede Kamerlid Van Wijnbergen: Dat zeer uiteenloopende beschouwin gen worden gehouden omtrent den aard en bet karakter van het nieuwe Kabinet, behoeft stellig geen verwondering te wek ken. Voor een deel valt zulks toe Te schrijven het mag o.i. niet worden ontkend aan het teeken, waarin de verkiezingsstrijd, gelijk die van katholieke zijde werd gevoerd, van den aanvang af is gesteld geworden, of wellicht juister gezegd niet is gesteld gewor den. Een afdoende verklaring zal dus alleen het Kabinet zelf kunnen geven en daar op zal dus gewacht moeten worden. Gelet echter op de personen, op de samenstelling van het Kabinet, kunnen wij het ons niet anders denken, dan dat straks het Kabinet zich zal aandienen, niet als ©en rechts-georiënteerd, niet als een Christelijk getint, maar als een on omwonden uitgesproken principieel-Chris- telijk Kabinet. Maar juist, wijl we dat verwachten, wenschen we van te voren de hoop uit te spreken, dat we dan bewaard mogen blijven van de verwijten en er zijn nu reeds aanwijzingen 'in die richting dat het het Kabinet is, dat tegenstel lingen oproept, dat het Kabinet de een- heid der natie verscheurt, ons volk in twee deelen splitst enz. enz. Dat alles is uit den treure gezegd en herhaald onder het Kabinet-Kuyper, doch ook telkens zoo afdoende weerlegd, dat men toch werkelijk mag verwachten, dat het nu eindelijk eens uit zal zijn. Vast staat nu eenmaal, dat het meest diepgaand meeningsverschil, ook op staat kundig gebied, hierin geiegen is, dat ©enerzijds zoo beslist mogelijk wordt .ge steld, anderzijds ontkond, dat ook op po litiek terrein, ook in wetgeving en Staats bestuur Christus niet een bekende historische persoonlijkheid, gelijk ver schillend© andere, doch Christus de Zoon Gods, moet worden erkend als de Koning, aan Wien Vorsten en volkeren onderworpen zijnWiens leer vóór en bo ven alle andere op elk terrein beslissend en richtinggevend is, en blijven moet. De tegenstelling bestaat derhalve. Die tegenstelling wordt dus niet in het leven geroepen door hen, die vóór alles er naar streven, dat ook het staatkundig leven overeenkomstig die leer worde ge leefd, evenmin als zulks geschiedt door hen, die te goeder trouw oordeeleu, dat eene zoodanige staatkunde voor het wel zijn van ons volk niet bevorderlijk is, en haar derhalve en naar hun opvatting terecht bestrijden. Hier is dus geen plaats voor verwijten, als bovenbedoeld, wèl voor wederzijd- sche waardeering, ook te minder voor den meest feilen strijd. Ook zal men eventueel, naar we ver trouwen, zich willen onthouden van de opmerking, vroeger meermalen vernomen, als zouden zij, die de christelijke beginse len voorstaan, zich zelf persoonlijk beter achten dan hen die zich aan de overzijde hebben geschaard, 't Lijkt er niet naar.Neen, naarmate zij zich meer van de beginselen doordringen, zullen zij steeds nederig erkennen, dat zij zelf van de juiste en ware toepassing vaak o zooverre nog verwijderd zijn. Wij herinneren ons levendig, hoe iemand, die toch op den weg der vol maaktheid zoo bijzonder vèr gevorderd was, Mgr Dr Ariëns z.g., enkele weken vóór zijn doiod tot ons zeide: „Te leven naar het Evangelie is niet gemakkelijk". Welnu, wat voor het particuliere geldt, doet het wellicht in nog sterkere mate voor het staatkundig leven. Ingezien worde derhalve, dat het stre ven naar een strenge toepassing der chris telijke beginselen niet voorspruit uit zelf verheffing, maar naast andere overwe- ">0'c uit het bewustzijn, dat een kloek en klaar voorgaan der overheid in dezen zooveel kan bijdragen tot het leven van een volk op de wijze, waar in de meeste waarborg voor zijn vrede, welvaart en geluk gelegen is. Goed voorgaan doet goed volgen. Of het nieuwe kabinet door Christe lijke politiek te voeren dan geen strijd zal uitlokken? Ongetwijfeld, doch een strijd, die de natie niet zal schaden, wèl haar tot voordeel zal blijken te zijn. Met de meeste beslistheid moet dan ook worden teruggewezen de stelling, dat hij, die de Christelijke beginselen zou v erdoezelen, bij uitstek zou wezen nationaal. Integendeel, de gedraging ware zoo anti nationaal mogelijk. Zij doet den ken, aan de houding van den magistraat, die aan een officieel en maaltijd, waar ook anti-Koningsgezinden aanzitten, ten einde de eenheid en sa.amhoorigheid der gasten niet te storen, geen Wilhelmus doet spelen en afziet van een heildronk, gewijd aan de Koningin. Moge dan, wanneer straks, naar we vertrouwen, de Christelijke vaan weer hooggehouden gaat worden, de strijd, die in meer dan één geval, daarvan het ge volg zal zijn, wezen een strijd, tot ver heffing van ons volk, een strijd, die zal bevorderen, dat door een steeds grooter deel van ons volk zal worden ingezien, dat ook nog in onzen modernen tijd in de toepassing der Christelijke beginse len het ware volksheil en wèl voor het geheele volk gelegen is. Ongelukken. Het ongeveer 2- jarig dochtertje van de familie van A. te Maasland liep op een onbewaakt oogenblik achter de woning in de sloot en verdronk. Het 7-jarig dochtertje van den heer R„ te Julianadorp, is zoo danig door een motorrijder aangereden, dat het aan de gevolgen is overleden. Confectiemagazijn geplun derd. Zondagmorgen tussehen vijf uur en half zes is door het uitsnijden van een ruit ingebroken in een manufacturen winkel van de firma Kirch te Oldenzaal. Vermist worden een groot aantal motor- jekkers, overjassen, jongenscostuums en twee nieuwe rijwielen voor een totale waarde van f 700. Een tijdsduurrecord in het piano-spelen. In een danszaal aan de Wedding te Berlijn heeft de pianist Heinz Arnts uit Dusseldorp 80 uur achter elkaar piano gespeeld en daarmede het bestaande wereld-record voor pianospe len, dat met 72 uur op naam van den Amerikaan Jack Vanderbilt stond, ver beterd. Heinz had zich Donderdag 6 uur aan de piano gezet in de groota zaal waarin voor 2000 personen plaats is. Hij begon met straatliedjes, speelde vervolgens ouvertures van opera's en operettes, lie deren, symphonieën, potpourri's. Na elke twee uur hield hij een korte pauze om brood of wat groente te eten. Voorts rookte hij cigaretten en dronk veel koffie om wakker te blijven. Men heeft den record-man reeds con tracten in Amerika en Oost-Afrika aan geboden. Communistische veroor deelden. Met den sneldienst zijn eind Juli 100 communistische veroordeelden uit de gevangenis te Glodok (Batavia) naar de nieuwe gevangenis van Padang overge bracht. Dit transport geschiedde onder geleide van een groep militairen, sterk 35 man, Onder commando van een onderofficier. De nieuwe gevangenis van Padang, spe ciaal bestemd voor communistische ver oordeelden en kort geleden gereed geko men, is ingericht voor 500 man en telt mo menteel 25 gestraften. Na dit transport van 100 man, zullen spoedig nog andere ploegen volgen. Vervoer van een lijk por handwagen. Te Amersfoort is ten ge volge van een motorongeluk, in het zieken huis overleden de motorrijder S. Deze was afkomstig uit de gemeente Voerendaal (Limburg) en zou aldaar ter aarde worden besteld. Vooraf zou het stoffelijk overschot, ter voorkoming van meer onkosten in het ziekenhuis, naar het hospitaal gorden overgebracht en vandaar naar het station. (In het ziekenhuis zou z.g. staangeld moe ten worden betaald, wat in het hospitaal niet noodig was.) Het vervoer vanuit het ziekenhuis naar het hospitaal geschieddeper hand wagen. Op heeterdaad betrapt. Zon dagavond kwart over tien werd aan de politie te Alkmaar meegedeeld, dat in een lijdelijk onbewoond huis van den inspec teur van belastingen aan de Kennemer- [raatweg inbrekers aan het werk waren. De politie zette het perceel aan de voor- en achterzijde af, maar omdat de voor deur gesloten was, kon men aan die zijde niet in het huis komen. De inbrekers na men de vlucht, doch een van hen kon aan de achterzijde van het huis worden gear resteerd. Het bleek een Amsterdammer te zijn, die waarschijnlijk twee helpers heeft gehad, waarvan hij de namen echter niet wenschte mee te deelen. Later in den avond werd geconstateerd, dat ook in andere tijdelijk leegstaande huizen was ingebroken. Als een dokter haast heeft. Een dokter in Chicago, op weg naar een ernstigen zieke, werd door een politieagent aangehouden, omdat hij te ii'ard reed, en ongeveer 25 minuten opge houden. De patiënt was inmiddels over leden of kort daarop gestorven. De dokter zond den politiedienaar een uitnoodiging 'ot de begrafenis. Ondanks deze beleefd heid werd hij toch -gedagvaard en veroor deeld tot 25 dollars boete. De rechter was van oordeel, dat -de politie geen uitzonde ring kon maken op de veiligheidsvoor schriften. Misschien had deze rechter wel den indruk gekregen, dat het niet zooveel tijd uithaalt, op een rit tussehen twee vi sites in, als men sneller rijdt dan een an der. Stel, dat men 2 K.M. moet afleggen, en dat men met 30 K.M. snelheid mag rij den dan is men er in 4 minuten. Maar als men nu 5 K.M. sneller rijdt, anderen voorhij, en zoodoende gevaar kan teweeg brengen, dan is men er 34 seconden eer der! De rechter zal hebben gemeend, dat, als het op 34 sec-onden aankomt, er toch niets aan te doen is, en dat een dokter ook tussehen en bij zijn visites nog wel eens 34 seconden „verdoet". Postzak van de Ameri- kaansche mail vermist. Naar aanleiding van een persbericht omtrent een postzak met aangeteekende stukken, behoorende tot de mail uit Amerika en be stemd voor Amsterdam, welke verdwenen zou zijn, vernemen wij, dat deze postzak reeds terecht is. Blijkens uit New-York ontvangen telegrafisch bericht is de zak te New-York achtergebleven en wordt deze per „Majestic" verzonden, welk stoom schip 30 of 31 Augustus a.s. hier te lande wordt verwacht. Roeibootje met 3 perso nen omgeslagen. 13-jarige jon gen verdronk en. Gistermiddag wa ren in de Heymans-wetering te Alphen a. d. Rijn twee jongens en een meisje in een bootje aan het varen. Toen zij zich achter een motorboot wilden laten sleepen, sloeg het roeibootje om, waardoor alle drie te water geraakten. Een jongen en het meisje konden worden gered; de 13-jarige D. K. echter verdronk. Encephalitis te Rotter dam. Naar men verneemt heeft zich te Rotterdam weer een geval van ence phalitis voorgedaan en wel bij een pas in geënt kind. Het patiëntje is in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Steiger ingestort. Twee ge* wonden. Gistermiddag stortte bij de Geref. Kerk te Oldehove een steiger van pl.m. 6 M. hoogte naar beneden, terwijl zich twee voegers en een sjouwerman erop bevonden. Een der voegers en de sjouwerman vielen en werden onder plan ken, balken en steenen bedolven. De an dere voeger bleef haken aan een plank en zweefde tussehen hemel en aarda Met behulp .van een ladder werd hij uit zijn benarde positie bevrijd. De sjouwerman L. ten Hove was er het ergst aan toe en werd, kreunende van pijn, de directie- keet binnengedragen. Nadat dr v. Kappen een voorloopig ver band had aangelegd is de man naar het Academisch ziekenhuis te Groningen over gebracht. Vader omgekomen bij het redden van zijn kinderen. Wolff meldt uit Berlijn: Toen de koopman Wil helm Schultke in de nabijheid van de Elbebrug van Wittenberg met zijn kin deren op een ondiepe plek baadde, raakte zijn achtjarige dochtertje en vervolgens zijn elf-jarig zoontje, die zijn zusje te hulp wilde komen, in de strooming en dreven naar het midden der Elbe-rivier Het gélukte den "vader de bedde kinde ren te grijpen en tot dicht bij den oever te brengen. Daar werd hij1 evenwel door een hartverlamming getroffen. Met boot jes werden de, beide kinderen gered, maar de vader zonk in de diepte; hij Iaat acht. kinderen na. Kamerplanten met sierlijke vruchten. Vruchtdragende kamerplanten worden tegenwoordig betrekkelijk weinig aange troffen. De nieuwere soorten kamerplan ten doen de oude bekenden het veld ruimen en .zulks vooral, wanneer de nieuwere variëteiten gemakkelijker te kweeken en goed te houden zijn. En over het algemeen staan de kamerplanten met vruchten, wat de gemakkelijkheid der cul tuur betreft, bij de massa in geen al te besten reuk. Heelemaal ongegrond is deze ongunstige reputatie nu niet, doch voor een niet gering deel is dit tevens aan on bekendheid te wijten. Ook de bekende Oranjeboompjes of struikjes, genieten deze twijfelachtige re putatie. Zoo'n Oranjeboompje of Oranje appeltje, rijkelijk met vruchten overladen, is niettemin een der fraaiste groenblij- vende kamerplanten, welke een grootere belangstelling ten volle verdienen. Dat ze nog wel eens mislukken is maar al te vaak aan onoordeelkundige behan deling te wijten. Afkomstig uit warmere streken, wordt vaak gedacht, dat ze veel warmte en water noodig hebben en juist daardoor gaan veel boompjes en struikjes verloren, vinden een roemloos einde op de mestvaalt. Een bloemist kweekt de jonge boompjes of struikjes wel in een warmen bak, doch dit dient slechts om een snelle groei te bevorderen en in den winter staan ze in een kas, die slechts even vorstvrij gehouden wordt. De .plant verlangt noch in de kas, noch in de kamer veel warmte. Jn den winter is een plaats voor een zonnig venster in een slechts matig ver warmde kamer, welke veel gelucht wordt, uitstekend. In de dagelijksche huiskamer zullen de omstandigheden vaak zoodanig zijn, dat een plaats hierin ten sterkste valt af te raden. Behalve een koele, vorstvrije stand- nlaats, is voorzichtig gieten in den winter een zeer voorname factor. In den winter gieten we alleen dan, indien de aarde meer droog dan vochtig ïs. Staat de plant te warm, dan is meer gieten nood zakelijk, hetgeen weer funest werkt op de noodzakelijke rust der plant. De vruchten van het boompje dienen uitsluitend voor sieraad en zijn niet eet baar wegens den zuur-bitteren smaak. Als de vruchtjes nog groen en' onrijp zijn, worden ze wel eens voor 't bereiden van bowls gebruikt. In het voorjaar worden de boompjes, indien een te weelderige groei hiertoe aanleiding geeft, ingesneden, en zoodra de plant begint te groeien, gaan we over tot verpotten. Als grondmengsel hiervoor kunnen we nemen 2 deelen broeiaarde, één deel graszodengrond met wat grof zand, benevens 1 deel bladaarde. Ver schillende liefhebbers voegen hieraan wat houtskool toe (gebroken), zulks met het oog op eventueele ziekte 'der wortels. Houtskool schijnt zeer .gunstig op den gezondheidstoestand der plant te werken. Ook bij cactussen is dit bekend. Is het bij het verplanten duidelijk merkbaar, dat enkele wortels ziek zijn, dan,worden deze met een scherp mes weggesneden en nim mer met een stomp zakmes. Begin Juni kan de plant naar buiten op een beschermd plekje in 'den tuin of naar een zonnig balcon worden overge bracht. Tegen den tijd der nachtvorsten gaat de plant weer naar binnen. Bescher ming tegen zware regens is eveneens ge- wenscht. Als bemesting geven we in den zomer nu en dan wat vloeimest, waar voor het plantje zeer dankbaar is. Het zelf opkweeken in de kamer levert onoverkomelijke moeilijkheden op. Dit opkweeken geschiedt door zaden en 'door stekken, doch kunnen we beter aan den vakman overlaten. Dat de oranjeappel tjes vaak een armelijk voorkomen hebben, onvoldoende bloeien en vruchten dragen, is uitsluitend aan de verzorging te wijten. Met een weinig zorg en goeden wil gaat het uitstekend en zien we met bewonde ring negen maanden naar de sierlijke vruchtjes, die tegen de sappig groene bladeren zoo voordeelig uitkomen. Ook als bloeiend exemplaar met de welrie kende witte bloemen, als oranjebloesem bekend, spreidt het boompje heel wat charme ten toon. Als een der meest bekende variëteiten noemen we het Japanscho Oranje-appeltje, Citrus Japonica, een gedrongen groeiende soort. Over eenige minder bekende soor ten potplanten met vruchten in een vol gend artikel. Brochure voor kippenhouders. Van de bekende firma P. Sluis te Wees- perkarspel ontvingen wij oen. brochure voor kip penhouders, geütold: „P. Sluis' ochtendvoer is 100 pCt. voedsel", welke brochure op aanvraag gratis beschikbaar is voor H.H. kippenhouders. De brochure bevat attesten van do meest vooraanstaande pluimveehouders in binnen- en buitenland, geeft verder korte, practische algemeene wenken en ook een overzicht van de werkzaamheden in de najaarsmaanden en gedurende do winter maanden. Bovendien bevat deze brochure een uitgebreide beschrijving, hoe men do hoen ders op de meest juiste wijze kan voe deren. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 21 Augustus 1929. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Te Middelburg wa teren buiten de daartoe bestemde hak ken: L. I. L., te Koudekerke f3 b. s. 3 dagen hechtenis. Te .Vlissingen zonder vergunning van B. en \V, voorwerpen op den openbaren weg langs de huizen te koop aanbieden: K. L. te Deventer fö b. s. 5 d.h.; J. W., gedomicilieerd te Bergen op Zoom f3 b. of 3 d.h. Fietsen zonder licht: J. L., te Middel burg fö b. s. 5 d. h. Miet een rijwiel een verboden weg be rijden: C. J. te Vlissingen f3 b. of 3 d.h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom eener gemeente, niet de rechterzijde van den weg houden, na gedaan verzet: P. A. 'tW. te Middel burg, vervallenverklaring van het gedaan verzet. Verontreiniging vaarwa ter. Voor het kantongerecht te Assen stond terecht een gedelegeerd bestuurslid van de Co-op. Aardappelmeelfabriek' „Oranje" te Smilde, beschuldigd dat hij in de maand Mei heeft verzuimd het wa ter voor het naar het kanaal werd afge voerd, voldoende te zuiveren. Ten gevolge van dit verzuim heeft hij' in strijd met de voorwaarden van de Hinderwet gehande'd en is het water in de Drentsche Iloofd- vaiart In erge mate verontreinigd. Ver dachte Was niet verschenen. Na het bon- ren van de getuigen eischte het O. M. vijf dagen hechtenis. De kantonrechter zal 30 Aug. schrifte'ijk vonnis wijzen. Programma Woensdag 28 Augustus. HUIZEN, 1875 M. 10—10.15 Morgen wijding. 12.152 Concert. 22.30 Gra mofoonmuziek. 2.303.30 Kurhaus Sche- veningen. Kinder-matiné. 3.305 Concert door het AVRO-kwintet. 5.307 15 Con cert door het Omroeporkest. 7.15—7.45 Lezing over: Wat de amateur-fotograaf kan bereiken. 8"8.15 Gramofoonmuziek 8.15 'Kurhaus Scheveningen. Het Resi dentie-orkest. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. NCRV-uitz. 1111.30 Ziekendienst. 12.302 Concert. Instrumentale solisten 22.30 Gramofoonmuziek. 2.30 Con cert. Instrumentale en vocale solisten. 4.305 Gramofoonmuziek. 56 Kinder uurtje. 6.45 Gramofoonmuziek. 7 7.30 Lezing over: Nieuwsvoorziening en pers in den loop der eeuwen. 7.308 Bestuursmededeelingen door den NCRV voorzitter. 8 "Heiligingssamenkomst van het Leger des Heils te Amsterdam. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.,20 Concert. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 2.20 Orkestconcert. 5.05 Orgelconcert. 7.05 Piano-recital. 8.05 Concert Cello kwartet. 8.20 Concert. PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten. 6.55 Gramofoonmu ziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG. 473 M. 7.20—7.50 Gra mofoonmuziek. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.3512.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestcon cert. 5.556.50 Orkestconcert. 8.209-15 Orkestconcert. 9.20 Humor in Woord en Toon. ZEESEN, 6.10—12.45 Lezingen. 12.20 1.15 Gramofoonmuziek. 5.20—6.20 Con cert uit Hamburg. 8.50 Declamatie. 9.05 Concert. Instrumentaal kwartet. 9.35 Con cert. Prof. Albert Fischer. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonnmziek. 8.35 Concert.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6