DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Uit de Pers. De Kaagsche Conferentie. LANGS EEN DIEPEN WEG Uit de Provincie. 1 1 ,fi r: 1 it 1 m rn FEU I LLETON. smaakt als room in. O VAN DINSDAG 27 AUG. 1929. No. 277. Wat meer ruggegraat. Een oogenblik scheen het, zegt de Standaard, alsof aan den verbitter den strijd, die nu reeds vier maanden in Oostelijk Groningen woedt, een eind zou komen. Do boeren namen de voorstellen van burgemeester Buiskool aan. Ook de leiders van den modernen ar beidersbond rieden de werklieden aan zich bij dit redelijk bemiddelingsvoorstel neer te leggen. Het sociaal-democratische Kamerlid, de heer Hiepmra, voorzitter van den bond, bepleitte op de stakersvergadering met ernst de opheffing der staking. De stakers beslisten anders; met groote meerderheid werd het voorstel om den ar beid weer aan "te vangen, geketst. De radicale, communistische ,en anar chistische elementen geven den toon aan en de oude historie herhaalt zich: uit vrees van anders de voeling met de ar beiders te verliezen, voegen zich da So ciaal-democraten naar de revolutionaire elementen. Zij missen de kracht en den moed om zich tegen het revolutionaire drijven te verzetten. Zoo was het in '1903, zoo was het in 1918, zoo is het bij fel bewogen momen ten, groot of klein; zoo is het thans ook in Groningen. Van verantwoordelijke leidslieden mocht worden verwacht, dat zij, indien zij overtuigd zijn van het verkeerde der gevolgde stakingstactiek, daartegen ver zet zullen aanteekenen. De leidslieden van den modernen land- arbeidersbond denken daar anders over. Nu tegen hun weloverwogen advies in, do staking wordt voortgezet, is het „steun de stakers" het parool. Alsof het de doodeenvoudigste zaak der wereld ware, dringt „Het Volk" aan op krachtiger steun, op toenemende so lidariteit. Immers, het genomen 'besluit „bewijst wel hoe sterk onder de landarbeiders het verlangen leeft naar wat meer levens geluk, naar wat meer zon in hun som ber bestaan". Het verlangen naar wat meer rugget- graat "bij de leidslieden heeft zeker even veel bestaansrecht. Vastgeloopen? Snowden heeft het laatste aanbod der Gealliëerden nogmaals als ontoereikend afgewezen. In het Fransche hoofdkwartier wordt uitdrukkelijk verklaard, dat 'de Vier geen nieuwe voorstellen meer zullen doen. Alleen de Duitschers zouden de conferen tie nog kunnen redden, wordt door sommigen beweerd en daarbij denken zij dan blijkbaar aan het wat fantastische plan, dat Stresemann de ontbrekende 20 of 21 millioen per jaar zou aanbiedenl! De Duitschers hebben wel andere zor gen! De annuïteiten van het plan-Young vinden zij al ruim hoog genoeg en het is slechts in ruil voor, of althans in ver band mot bepaalde politieke voordeelen, dat zijhet willen aanvaarden (de ver vroegde ontruiming van het Rijngebied.) Men krijgt nu een vast in elkaar slui tend stelsel van weigeringen, schrijft het Vad. Italië weigert zijn te Parijs verkregen voordeelen bij de verdeeling der Duitsche annuïteiten op te geven. Daarom .weigert Snowden 'het verdoe- lingsplan goed te 'keuren. Daarom weigert Briand pen datum te noemen voor de ontruiming. Daarom weigert Stresemann het pro tocol te teekenen inzake do Commis sion de conciliation. Door H. ZEEBERG. 53) „Henk!" riep zij vol vreugde. „ik druk mij voorzichtig uit, hoor Tra de. 'k Zal het probeeren. Want gedetineer den-mogen geen bezoek ontvangen. Mis schien maakt de officier van Justitie op dringend verzoek een uitzondering k Zal zien." „Was het eens wMr," zei Trade. „Ik 200 gaarne weten, hoe vader het -maakt.'' binnen ^6Ur wer(* S00?011^ en Wies trad »M°0 slaapt," zeide zij. „m°e 8iattpt heel veel," lichtte Trade TT if' "®oms uren aaneen." i vertelde Wies, waarover zij ge sproken hadden. ie "/if?(0»Va(*er niet er£ schrikken, ais hij Ti vroeg -zij schuchter. de'lru l ^at va<*er klü 'za)l zijn," meen- q,]1 >A konden wij maar mee." stond het 8tat'on ^an2s gevolgde route wordt f geon sprake van, dat d&t 't 7ii „0tkeataan," zei Henk beslist. te bezien staan, of ik word In principe weliswaar heeft Duitschland de regeling inzake de com missie van verzoening goedgekeurd en is Briand bereid het Rijnland te ontrui men, en heeft Snowden het plan-Young in zijn groote trekken goedgekeurd en biedt Italië zelfs eenige „principiëele" millioenen aan a^n Engeland. In principe.is men het over zeer veel dingen eens, maar in werk1 ijk- heid kan men over niets tot een ao coord komen. Dat Snowden het aanbod onvoldoende noemt, zal wel niemand verwonderen, die den strijd om de millioenen, welke nu sinds drie weken op bet Binnenhof gestreden wordt, eenigszins aandachtig heeft gevolgd. Niet alleen worden er nog steeds heel wat millioenen te weinig aan geboden, maar de aanbiedingen zijn daar enboven nog voorwaardelijk. Het heele geval zou grappig zijn, als het niet over zoo boog ernstige zaken ging. Daar zit Snowden jn het Grand Hotel kalm te wachten; 18 dagen gèleden ver klaarde hij reeds, dat hij geen zin had 'de rest zijner dagen in Den Haag door te brengen. Hij wacht, de anderen werken. Snowden schijnt een allerbeminnelijkst man te zijn. In financiëele discussies is hij echter wel zeer zakelijk. Wat zal er nu verder gebeuren? Veel wordt er dan ook niet meer ver wacht van deze conferentie, maar wie weet of er nu niet juist een onverwach te wending komt De houding van Frankrijk. In de kringen van de Fransche dele gatie en van de Fransche pers is men pijnlijk getroffen door het nieuwe af wijzende antwoord van .Snowden. Frankrijk heeft zich van den aanvang af uitdrukkelijk verklaard tegen iedere wijziging van het plan-Young en gewei gerd Engeland te volgen. Weliswaar en kent Frankrijk de gevaren van een mis lukking der conferentie, gevaren niet voor Frankrijk, maar wel voor den wereld vrede en voor al de bij de zaak betrok kenen volkomen. Frankrijk heeft niet geweigerd de klach ten van Engeland ernstig te onderzoeken en er werd besloten de nog niet ver deelde overschotten, welke het plan-Young oplevert, zooveel mogelijk te gebruiken ter bevrediging van Engeland. Snowden heeft een aanbod in dien zin aanvaard en heeft het goedgevonden, dat de des kundigen een onderzoek naar die ovei> schotten zouden instellen. De Vier heb ben dan een aanbod gedaan, dat door de .Engelschen op 21 millioen geschat wordt en naai Fransche meening zelfs hooger. Ten slotte is men 'dan tot het aanbod van Maandagochtend gekomen. De Vier bieden daarbij 60 pCt. aan van de door Snowden v.erlangde 48 millioen. Volgens Engelsche berekening zou bet .echter slechts 57 pet. zijn. Dit verschil is al weer het gevolg van 'het feit, dat men met verschillende rente rekent. De Vier zijn nu gchter bereid in plaats van 14,4 millioen per jaar ineens het heele kapi taal van 200 millioen uit te betalen, zoo dat er dan geen verdere discussie be hoeft te zijn over den rentevoet. Kind uit den trein geval len. Gisteravond is met den sneltrein die om ongeveer 7 uur uit Vlissingen vertrekt bij de halte Oos'tdjjk te Krab- bendijke het 6-jarig dochtertje van den heer J. de Hamer uit Bergen op Zoom uit ,den trein gevallen. De ontstelde va der trok direct aan de noodrem. De trein werd spoedig tot stilstand gebracht. Daarna werd het kind bewusteloos in de woning van den spoorbeambte Chr. Koo- man gebracht. De hulp van Dr Nieuwen- hujjse van Krabbendjjke werd ingeroepen die spoedig ter plaatse was. Het kind is fta eenige uren overleden. De txeini ondervond 18 min. vertraging. Middelburg. Bjjl het bestuur der Vereen, tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer is bericht ingekomen van den ontvanger der registratie, dat dit jaar geen geld beschikbaar is voor 't plaatsen van banken in de Abdij. toegelaten. Als dat niet lukt, dan ga ik naar den dominé. Die heeft nog de meeste kans." „Kun jij het begrijpen, Henk?" vroeg Wies, terwijl tranen kwamen. „Neen, ik kan mij moeilijk indenken, dat vader in de gevangenis zit. Maar hoe bij tot 'zijn overigens laakbare daad geko men is, ja, dat kan ik mij wel indenken." „We hadden al lang een voorgevoel, dat er iets was. Maar vader 'zei maar, dat het niets beteekende. Had hij bet ons maar verteld!" snikte Wies. „Ja, dat was zeker veel beter geweest. Maar dat is nu eenmaal niet zoo. Het moest niet zoo zijn Wies." Wies gaf geen antwoord. Henk zag wel, dat haar hart nog in opstand was tegen de leidingen Gods. Maar hij 'ging er niet die per op in. „We spreken dus af," zei hij min of meer opgewekt, „dat ik vannaoht 'bij moe waak; jullie geeft mij straks maar aanwij zingen èn dan 'kunnen jullie eens heerlijk slapen." Tegenwerpingen werden niet ineer ge maakt. Toen de béide meisjes haar slaapkamer opkochten, sloeg Trade de armen om Henk's hals. „Wat ben ik toch 'blij, dat je gekomen bentl Ik dacbt, dat ik dit offer ook nog moest brengen, maar dat vraagt de Heere toch niet van mij" Morgen en overmorgen zal alhier de verkoop plaats hebben van bloempjes voor het t.b.c.-foads „Draagt elkanders lasten". Laat ieder medewerken oral Mid delburg, evenals verleden jaar een der eerste plaatsen te doen zijn in de rij' van de plaatsen waar deze collecte wordt gehouden. Zaterdagavond geeft het Middel- burgsch Muziekkorps een uitvoering op het Molenwater, waarna „Uit het Volk Voor heit Volk" de gebruikelijke mu zikale wandeling organiseert. Goes. Zooals in dit nummer wordt ge annonceerd, zullen de lessen aan de vak school voor meisjes alhier niet a.s. Don derdag, maar pas op Maandag 2 Sept. weder aanvangen. Kapelle. De raad dezer gemeente kwam Maandagmiddag in openbare vergadering bijeen. Afwezig dhrn Fraanje en v. d'. Graaff. De voorz. dealt mede, dat Ged. Staten de forensenaanslag voor dhr P. Dronkers te Biezelings ten behoeve van de gemeente Schore vernietigden en die voor de gemeente Kapelle verklaarden. Requestant was 87 dagen in de; gemeente Schore werkzaam geweest en geen 90. Ook werd ten gunste van de gemeente Kapelle verklaard de forensenaanslag van dhr J. F. Jansen te Goes Goedkeuring verleenden Ged. Staten tot aangaan van een geldleening groot 12.000 gld. biji de Bank v.an Ned. Gemeenten. Door dhr H. A. Nijssen is bericht ook namens de wed. D. WisseNijssen dat bij beiden bezwaren bestaan tegen sloot- demping aan den straatweg liggende naast het erf van laatstgenoemde. De voorzitter zegt, dat B. en W. O'Ok omdat aldaar zoo dikwerf op den slechten toestand is gewezen, radicale verbetering zouden willen aanbrengen. Jammer dat men hier op tegenwerking stuit. Aanbesteed werd ten gemeentehuize het bouwen van een brandvrij!© Huis. Inschrij vers: J. Lansen voor f2123, firma D. van Maris voor f2096, en Jacs. de Jon ge laagste inschrijlvar voor f2085, aan wien dit werk gegund werd. De Oudercommissie der openbare school verzocht 22 Mei 1.1. om' een school voor uitgeblreid lager onderwijle op te richten. R. en W. stelden den raad voor gehoond het advies van den insp. van het L.O. dhr Abeleven te Goes, en zelve overtuigd van de moeilijkheden1 hieraan verbonden, vreezend'e voor gemis aan levensvatbaarheid en de grooita uitgaven die hiervoor zouden noodig zijd, afwij zend te 'beschikken. Werd na een korte bespreking met al gemeens stemmen alzoo besloten. Met algemeen© stemmen werd benoemd als jhoofd der openbare school te Ka pelle, vacature dhr C. Drinkwaard1 dhr Johs Zaanen 'te Babiloniënbroek. Ingewilligd werd' bet verzoek om aan het personeel 'der openbare lagere school een vergoeding toe te kennen voor het volgen van een applicatie-cursus in het vak lichamelijke oefeningen. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op het verzoek van de stichting .„Moiederbeil" te Ginnifcen om1 toeken ning van een subsidie. Aldus besloten. De staat van oninbare posten werd vastgesteld op f 45.03. Men verwacht hier van nog te innen circa f35. De rekening der gemeente over het jaar 1928 werd tot voorloopige vaststel ling voorgedragen, wachtende op nadere goedkeuring van Ged. Staten. Dhr Slabbekoorn verHaart, dat de 'commissie tot nazien haar goedkeuring kon geven, geen fouten werden ontdekt. De inkomsten bedroegen f 73.625.61 en de uitgaven f66.977.10, saldo f7648.51. De kapitaaldienst f 19.697.20 inkomsten f 18.690.48 uitgaven, batig slot f 1106.72. Besloten Werd tot goedkeuring voor te dragen. Verwonderd, dat op een heel ongewoon uur de deur van zijn cel werd geopend, keek Meerendonk, die op zijn (brits te pein zen zat, op. (Maar toen hij zag, dat de cipier op den voet werd gevolgd door Henk, sloeg hij diep beschaamd de oogen neer. Onbevangen trad Henk echter op hem toe, greep zijn hand, schudde die krachtig en zeide op vasten toon: „Vader, hoe maakt u het?" Tot zijn verbazing bad het Henk niet veel moeite gekost, van Mr Zeldenrast toe stemming te verkrijgen, den gevangene te bezoeken. Hem werd zelfs, ongevraagd, vergund, de cel binnen te gaan en niet op een afstand met den gevangene te spreken. De cipier was, uit bescheidenheid, bij de deur blijven staan, den indruk gevend, dat hij de twee mannen niet wilde storen. „Vader, hoe maakt u het?" vroeg Henk. Meerendonk slaakte een diepen zucht. „Ben jij' daar, Henk?" vroeg hij met toonlooize stpm. „Verachten jullie me niet." „Verachten? Vader, hoe komt u er bij? Met opzet ben dk gekomen, om Trade en Wies wat gerust te stellen". Van Mevrouw sprak hij niet, Meeren donk merkte het onmiddellijk op. „Hoo is het met moe, Henk?" vroeg hij. [Henk aarzelde even. (Hij had deze vraag verwacht en een ant- Bft de rondvraag vestigt dhr Slabbe koorn de aandacht van B. en W. op de verschillende jonge nog kort geleden aan geplante olmenboomen, die door de be kende ziekte aangetast zijn. Spr. zou aan raden de doode niet te vervangen door olmen, maar de voorkeur te geven aan andere soorten. Dhr van der Have verstrekt inlichtin gen en wijst op boomen, die geplant zouden kunnen worden. Den voorzitter doet bet genoegen, dat dhr Slabbekoorn hierop wees en dankt dhr van der Have voor de toelichting, verzekert verder, dat dit aanleiding zal geven tot bespreking en overweging bjj B. en W. Dhr van Wingen vraagt, hoever B. en W. zijn gevorderd met dhr Sandee in verband met de strook grond aldaar aan gekocht tot verbetering van de Biezeling- sche straat en de afsluiting tusschen perceel en straat. De voorzitter zegt toe, dat dit wel in orde zal komen. Dhr van der Have, toen niet aanwezig, brengt hulde aan den raad voor dit ge nomen besluit, het verfraait het dorp en bevordert het verkeer. Krob'beinidijllce. Gisteren hadden op den Steenweg te Putte (N.-Br.) de heeren C. van Boven Jz en H. van Doorn van Krab'bendijke het ongeluk met de motor fiets tegen een boom te rijden, zoodanig, dat ze naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd moesten wonden. Hein'kensrand Maandagavond kwam de gemeenteraad alhier in openbare ver gadering bij'een onder voorzitterschap van den heer burgemeester. Afwezig wegens ziekte wethouder v. Iwaarden en met kennisgeving dhr A. Simonse. Op voorstel van B. en W. wordt geen subsidie ver leend aan de vereen, voor onvolwaardige arbeidskrachten. Wegens het gemis aan voldoende gegevens worden het uitpon- den van vleesch en de restauratie aan de O.L. school tot een volgende vergadering verdaagd. De rekening van den Keurings dienst van Waren wordt aan den raad voorgelegd. Door dhr Steketee wordt als oudste raadslid rapport uitgebracht over de door de commissie nagezien© gemeen terekening over 1928, waarbij! wordt gead viseerd deze rekening goed te keuren. De begrooting der gemeente voor 1930 word't aangeboden over het dienstjaar 1930 in ontvang f 53430.301/2, in uitgaaf f 52.875.86 en een .onvoorzien van f 554.441/2. De raadsleden zullen als com missie ideze begrooting in ©en vergadering behandelen. Desloten wordt de woning aan den straatweg te gunnen voor den door de vereen. Het Groene Kruis inge schreven prijls van f350. De algemeene vergadering van deze vereen, zal echter hieraan nog eerst haar goedkeuring heb ben te hechten. Op eien verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur om gelden voor een bij te bouwen lokaal aan de R.K. bijlz. school met kolenhok en aan sluiting aan het waterleidingnet ten ge rieve dier privaten wordt meit algemeene stemmen gunstig beslist. Op een ver zoek van de P.Z.E.M. of de gemeente de electrische geleiding ondergronds dan wel 'bovengronds, wenschte te zien aange bracht, werd besloten tot bovengronds. Wel was de raad het met B. en W. eens dat ondergrondsche geleiding in alle opzichten te verkiezen was doch de kos ten ongeveer f7500 voor ondergrondsch was „oorzaak dat btovengTomidlsch moest worden gekozen. Nogmaals werd d'e prij[zenverhouding van het stroomverbruik in de ver schillende deel en. van dezelfde provin cie behandeld. Het kan niet 'dan voor het platteland grievend zijh te vernemen dat de gemeente Goes b.v, zonder kosten ondergrondsch© geleiding krijgt. Met de redactie van het contract ifan de „raad zich niet vereenigen, waar wel wordt gesproken b$ ©en hoogere kolanprp van hoogeren stroomprij's, doch niet van lage- ren stroomiprjjs bij lageren koienprjjiB'. Die p onsio-engrondalag van den gemeen tewerkman werd met algemeene stem men nader vastgesteld met ingang van 1 Sept. op f900. De voorzitter deelt mede, dat in ver band met het verzoek van de bewoners van den Varkenshoek een met de bewo ners gebonden bespreking tot geen re- woord gereöd gemaakt, dat zeer geruststel lend zou zijn. Maar hij voelde heel goed, dat 'hij dan een bewuste leugen zou uit spreken, een leugen, die hij toch niet kon volhouden, omdat andere belangstellende vragen volgen zouden. „Is mijn vrouw ziek?" vroeg Meeren donk, de aarzeling bespeurend. Angst was op zijn ingevallen gelaat te lezen. „Ja, vader, moe ligt te bed,,' antwoord de Henk. „Haar zenuwen zijn wat ge schokt. Maar wij hopen, dat het niet van langen duur zal zijn". ,,'tls alles mijn schuld", klaagde Mee rendonk zichzelf aan. „O, Henk, waar ben ik toch toe gekomen? Kunnen jullie mij vergeven?" „Ja, vader", zei Henk op vasten toon, „maak u daarover niet bezorgd. Wij' allen vergeven het u. Alleen vinden wij het zoo jammer, dat u nooit iets van uw moeilijk heden 'gezegd hebt. Mogelijk hadden dan andere maatregelen genomen kunnen wor den." ,,'kHeb zoo'n berouw, Henk. En zoo'n spijt, dal ik nooit iets heb gezegd. Ik sprak nooit met moe over de zaak. 'k Zie nu in, dat 'het verkeerd is. Ik meende, dat ik be ter zwijgen kon. Het was niet goed. En nu ligt mijn lieve vrouw op bed. Zou zij mij 'kunnen vergeven, Henk? Spreekt zij er wel eens van?" „Moe spreekt herhaaldelijk over u. Zij meent, dat 11 overleden ia", antwoordde sultaat heeft geleid omdat slechts een gedeelte dier bewoners tot werkelijke me dewerking bereid bleek, nu het puntje biji het paaltje komt. Voor de gemeente! is deze oplossing voordeelig, doch het spijt den voorzitter, dat de bewoners niet beter hun eigen belang zien en dat zelfs een der heeren, die de onderhan delingen heeft geopend, met het adres heeft rondgegaan, de menschen heeft aangespoord mede te werken tot aan de laatste onderlinge bespreking toe, het nu noodig heeft 'gevonden niets van eeni ge medewerking te doen blijken, terwijl een ander niet 'alleen eigen bezwaren,- doch ook die Van anderen heeft verza meld om zich tegen uitvoering te ver zetten. Het spijt den voorzitter, dat hij thans niet in staat is, iets voor de g-oed- willigen te doen, omdat de perceelen van dezen niet aanéén grenzen. Hij stelt voor dit punt van de agenda af te voeren en' de bewoners in de gelegenheid te stellen, alsnog met een verzoek te komen, doch van den gemeenteraad thans geen initia tief te doen uitgaan. De raad betreurt de kortzichtigheid van verschillende be woners en de houding van den voor vechter en keurt het voorstel van B. en W. goed. V-oor het verdere .beplanten der nieu we algemeene begraafplaats wordt met algemeene stemmen een crediet toege staan van "f 50. Op advies van den behandelenden ge neesheer stellen B. en VV. voor in de plaats van den heer van Iwaarden een tijdelijk wethouder te benoemen, in de hoop, dat de heer van Iwaarden weer spoedig zijh functie zal kunnen aanvaar den. Bij' stemming worden 4 stemmen uit gebracht op den heer J. Kreune en A blanco. Zoodat gekozen is de heer J. Kreune, die deze benoeming aanneemt. Nadat dhr Steketee de aandacht ves tigt op de draagbaar voor de algemeene begraafplaats en de wenschelrjkheid uit spreekt voor een te veranderen model, en de heer Kreune vraagt, of het mis schien niet wenschelijfc was- een omroe per in de gemeente te hebben, weTd de vergadering door den voorzitter gesloten. N. eitv St. Jo os land. Zaterdag j.l. had alhier de jaarlijksche schietwedstrijd plaats van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. De uitslag is als volgt. Ie pr. W. Boekhout met 40 punten; 2e J. Quist met 40; 3e I. Joosse met 40; 4e G.. de Visser met 40; 5e J. de Klerk met 39; 6e D. Goedhart met 39; 7© L. Slui mer met 39; 8e E. Verlare met 39; 9o A. Adriaanse met 39; 10e I. Koopman met 39; lie S. A. Janse met 39; 12e J. Poppe Jr; 13e L. van Eenennaam; 14e P. Pleijte; 15e J. A. Wisse allen 38 p.; 16o G. W. C. D. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg; l'7e P. v. Leerdam; 18e A. C. Polderdijk; 19e C. A. Walravo; 20e J. Joosse; 21e J. Fritz; 22e L. Th. V-ogelaar, allen 37 p.; 23e H. Lnïtwieleri 24e P. Dellebeke; 25e S. H. van Zweden 26 J. de Vries; 27e G. Baas, alles 36 p, 28e H. van Zweden 35; 29e M. P. Slim- men 21 p. welke ook den poedelprijs verwierf. N-a afloop verzamelden allen zich in het clublokaal café „Fritz". De voorzitter, dhr E. Verlare, heette hier allen welkom, in het bijzonder Z. Edelachtbare, dhr Burgemeester, eere voorzitter, welken hij verzocht, de prij zen uit te reiken. r 1 Nadat deze daaraan bereidwillig gevolg had gegeven, bleef men nog eenigeh tp. gezellig bijeen. Een der leden zegde toe, in den loop van den a.s. winter een lezing te houdon over een nader te bepalen onderwerp. Met genoegen werd deze toezegging ge accepteerd. Arnemulden. Dezer dagon was oon echildersknecht te Kleverskerke aan do o-nderwgzerswoning "bezig do raamkozij nen af te branden met een benzinelamp. Aan den binnenkant vatten echter de gordjjnen vlam, waardoor ook het pla fond direct werd aangetast door het vuur. Door het stukslaan van een ruit, ver schafte de schilder zich toegang tot de woning en bluschte den reeds aange vangen brand. De bewoners waren tijde lijk met vacantie afwezig. Verzekering dekt cte schade. Henk met gesmoorde stem. „Meent zij dat? Maar Henk, dan Meerendonk sprak den zin niet uit, maar viel neer op de brits, het gelaat met beide handen bedekkend. Henk zette zich, vol medelijden, naast hem neer en greep zijn hand. „Ik zeide zooeven al, vader, dat de zenu wen van moe wat in de war zijn. Daarom heeft zij haar gedachten niet goed bij el kaar. Maar op den dunr komt dat wel in orde". „O, d&t ook nog!" barstte Meerendonk los. „God straft mijn zonde wel zwaar!" „Maar voor de -zonde is vergeving, va der", wees Henk hem terecht. „Ik smeek voortdurend om vergeving, Henk. Maar er komt nog maar geen licht. Het is zoo donker, zoo donker", klaagde Meerendonk. „Volhouden, vader, volhouden!" „Dat zal ik doen. Want ik snak naar vergeving. Ik voel mijn zonde zoo ontzet tend. Ik kwam in opstand. Ik wilde niet achteruitgaan, voor de menschen, voor mijn vrouw en kinderen wilde ik dezelfde blijven. Maar God liet ik er heelemaal bui ten. Hij laat mij nu voelen, hoe verkeerd het van mij was. En de meisjes?" vroeg hij dan plotseling. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5