ft/M Motten Binnenland De/iqaret \£>/voor aliijd Uit de Provincie. Zoeklichtjes. met moeite het vuur meester worden. De schade wordt geschat op 40.000 pond ster ling. Men vroest, dat de brand groote werkloosheid tengevolge zal hebben. Tegen de kinderen van dr Borms. Twee der zonen van dr Borms, die te Poperinge aan het SintriStanislascollege studoorden, en reeds drie jaar in de kost school van dit college verbleven, zijn dooi den directeur-principaal, naar verzekerd wordt, op bevel van den bisschop van Brugge, met een getuigschrift van goed gedrag en zeden naar huis gezonden en zullen, hoewel de oudste zoon, Bodewijk, slechts nog een jaar hoeft te studeeren, in October niet meer worden aanvaard. Deze maatregel, door de hoogere geestelijkheid togen deze kinderen van Borms getroffen, wekt des te meer verwondering, waar de kinderen van Léon Daudet b.v., en zelfs ongedoopte knapen, wol in bisschoppelijke colleges te Brussel en elders worden aan genomen, zoodat men hier wel degelijk met een door politieke redenen ingegeven be sluit heeft 'te doen. Korte berichten. In de zuurstoffabriek Gerswéiler, bij Saarbriicken, is een groote zuurstofketel in de lucht gevlogen. Tot dusverre zijn er vijf dooden. Eén arbeider is zwaar go- wond, velen kregen lichte kwetsuren. Te Aarschot is een vrachtauto, toe- behoorend aan een fruithandelaar, op een ongesloten overweg, door een trein uit Antwerpen gegrepen en letterlijk vermor zeld. De eigenaar van den auto en zijn veertienjarig neefje bleven op slag dood. De chauffeur werd stervend weggedragen en is later eveeneens overleden. De over- wogwachter, die vergeten had de boomen te sluiten, is in hechtenis genomen. Sedert eenigen tijd worden vrij tal rijke gevallen van kinderverlamming in de Antwerpsche poldors en Kempen gecon stateerd. Er bestaan thans ook haarden van besmetting in de steden, o. m. te Lier en to Turnhout, maar de meeste gevallen kwamen tot dusver voor te Kapellen, Eekeren, Hoboken, Brasscbaat en Boom. Zondag is de verjaardag van den slag bij Tannenberg herdacht. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door veldmaarschalk van Mackenzie en verscheidene generaals, die don slag bij Tannenberg hebben meege maakt. Vele duizenden waren met extra treinen gekomen om de herdenking te vie ren. Talrijke vaderlandsche bonden en mi litaire vereenigingen waren mot hun vaan dels vertegenwoordigd. Het was Zondag 15 jaar geleden dat de troepen van den keizer zonder oorloge- noodzaak do stad Leuven mot haar unieke universiteitsbibliotheek en andere gebou wen verwoestten. Me't het oog op de weinig gunstige arbeidsvooruitzichten voor den winter, heeft de rijksminister van arbeid in Duitschland hij de betrokkenen er op aan gedrongen, de werken voor openbare ge bouwen zooveel mogelijk in de winter maanden uit te voeren. Opening Staten-Generaal. Zooals men weet, was het sedert ©enige jaren gewoonte, dat op don dag van de plechtige opening van de zitting der Staten-Generaal, de Koninklijke Mili taire 'Kapel, welke ingedeeld was bij de compagnie, die was aangewezen om de ©erewacht bij het Koninklijk Paleis te betrekken, zich ijlings en langs den kori sten weg naa.r hot Binnenhof moest Spoe den, om, nadat het Wilhelmus bij het Paleis was gespeeld bij het verlaten van dat Paleis door de Koningin, Hare Ma jesteit weder te kunnen begroeten met dit volkslied bij aankomst aan de grafe lijke zalen. N:aar de N. R. Crt. verneemt, zal zulks dit jaar bij de openinig der Staten-Gene raal op Dinsdag 17 Septembor niet meer behoeven te geschieden, daar het in de bedoeling ligt om het muziekkorps der mariniers te Den Helder dien dag in te deelen bij de eerewacht nabü de grafe lijke zalen, welke eerewacht hoogst waar schijnlijk, evenals verleden jaar, ook weer door mariniers zal worden betrokken. Zoodoende kan de Koninklijke Militaire Kapel ter plaatse blijven op het voor plein van het Koninidjjk Paleis in het Noordeinde. Voorts zal de Marinekapel dien middag een uitvoering in het Voorhout geven. De Amerikaansche gezant neemt afscheid. John Adams, de tweede president van Amerika, de eerste gezant bij ons Hof schreef, toen hij zijn post in Den Haag verliet: „Waarheen ik ook gaan zal en wat ik ook doen zal, ophouden te bid den voor het geluk en de welvaart van het Nederlandscho volk zal ik nimmer." Aan deze woorden herinnerde mr Ri chard M. Tobin, de vertrekkende Ame rikaansche gezant, gistermiddag op de thee, die hij den Haagschen journalisten aanbood, en hjj voegde er aan toe, be scheiden als altijd: Deze woorden maak ik tot de mjjne. Diplomaten zijn niet gewend over ern stige onderwerpen veel te zeggen. Ook mr Tobin zei niet meer, maar hij zei er genoeg jnee. Want duidelijk blijkt er uit hoe het hem aan bet hart gaat ons land to moeten verlaten. Zes en een half jaar heeft mr Tobin in Den Haag gewoond. Hij is van stad, land en volk gaan houden. Mr Tobin heeft, volgens z\jn verklaring, in Den Haag als mcnsch do mooiste jaren van zijn loven doorgebracht. Zijn diplomatiek werk was minder dankbaar. De tegenstelling tusschen Ame rikaansche en Nederlandsche belangen in handel en industrie is groot. Nadat mr Belinfante namens de aan wezigen den gezant voor diens hartelijke woorden had dank gezegd on hem nog vele gelukkige jaren had toegewenscht, bleef de gezant zich nog eenigen tijd met het gezelschap onderhouden. Do heer Tobin zal a.s. Donderdag Den Haag verlaten, om zich eerst naar Parijs te begeven. Prins Hendrik naar de Waddeneilanden. Zondagavond omstreeks half zeven arri veerde to Torschelling Z. K. H. Prins Hendrik aan boord van het boeierjacht „De Brandaris" gevolgd door een vijf tal andere jachten der Koninklijke Ne derlandsche Roei- en Zeilvereeniging. De Prins werd ontvangen door den bur gemeester, don heer F. Ch. H. Hirsch- man. Daarna werd pen autotocht naar het badpaviljoen te West-Terschelling ge maakt, waaraan een twintigtal personen deelnam. Door de Directie van het pavil joen werd een thee aangeboden. Na an derhalf uur daar te hebben vertoefd, be gaf het gezelschap zich omstreeks 11 uur weer aan boord der jachten, waar de nacht werd doorgebracht. Gistermorgen werd de tocht voortge zet naar Ameland. De Koningin-Moeder in Duitschland. De Koningin-Moeder is Zondagochtend vroeg, met haar motorjacht Feja aan de Moezelwerf te Koblenz aangekomen. Zij heeft met haar gevolg op het terras van hotel Riesenfürstenhof genoenmaald. Het grootwinkelbedrijf en de Midden stand. Mr J. A. G. M. van Hellenberg Hubar heeft voor het achtste .Congres van den Ned. R.-K. Middenstandsbond, te houden op 2426 September, te Almelo, prae- advies uitgebracht over het onderwerp: Het Grootwinkelbedrijf en de Midden stand. De praeadviseur komt tot de volgende conclusies 1. Het. grootwinkelbedrijf, waaronder ten deze wordt verstaan het warenhuisbedrijf en het grootfiliaalbedrijf, is oen van de gevaarlijkste, zoo niet de gevaarlijkste tegenstander van den hacdeldrijvenden Middenstand. Het is noodzakelijk en urgent, dat de Middenstand zich hiertegen wapene. 2. Hoewel het grootwinkelbedrijf in het begin van zijn ontwikkeling staat, valt reeds thans duidelijk te constateeren, dat het een steeds groeiend deel der distri butie aan zich trekt. 8. De rationaliseering in de productie heeft den grond rijp gemaakt voor de ra tionalisatie in de distributie. Het grootbedrijf is geschikt om deze rationalisatie te bevorderen en benut alle daartoe geëigende middelen. Het grootbedrijf krijgt aldus een voor sprong op het kleinbedrijf. 4. De Middenstand is gohouden, zoo wel in het algemeene belang, a.ls in zijn welbegrepen eigenbelang, met kracht de rationalisatie in het kleinbedrijf te be vorderen. 5. De Middenstand zal, omi de capaci teiten van het grootbedrijf te kunnen ©venaren, moeten geraken tot economi sche samenwerking, teneinde aldus do- zelfde middelen, aangepast aan den bij- zonderen aard van het kleinbedrijf, te kunnen benutten als bet grootbedrijf. 6. Deze samenwerking zal moeten plaats hebben op het punt van: a. inkoopen: inkoopcoöperatie; b. het credietwezen: Middenstands- bankwezen; c. reclame malcen, adverteeren, eta- leeren, verlichting, enz. 7. Om deze samenwerking vruchtbaar t© .doen z\jn, is allermeest noodig: soli dariteit. Solidariteit kan worden aangekweekt, ©enerzijds door propaganda en voorlich ting, anderzijds door een bescheiden be gin te maken met economische samen werking (b.v. inkoop-coöperatie). Als regel zal het stichten van in koopcoöperaties het beste begin zijn van een economische samenwerking. Rekening houdend met den feitelijken aard der menschen en gezien de ernstige gevolgen van mislukkingen, moet de in koop-coöperatie voorzichtig worden op gezet, financieel sterk gefundeerd zijn en wéinig of geen risico dragen; als regel zal het aanbeveling verdienen, het toetreden van leden te beperken. 9. Bijzondere zorg worde besteed aan de individueel© vorming van den Mid denstander als deskundig zakenman. a. Het leerplan der daarvoor in aan merking komende Handelscursussen wor de meer daarop ingericht. b. De Middenstandsdienst van het De partement van Arbeid, H. en N. neme de leiding van de voorlichting van den ge- vestigden Middenstand. De deskundige zakenman zal alle aan dacht wijlden aan een efficient beheer van zijn onderneming en met meer vrucht kunnen deelnemen aan de economische samenwerking, hierboven genoerricl. 10. Bijl toepassing der middelen, ge noemd in de conclusies 6 en 9, is de positie van het kleinbedrijf zeker zoo sterk als die van het grootbedrijf. Nieuwe vioe-admiraals. Met ingang van 1 September zijn be vorderd tot vice-admiraalschout-bij nacht jhr G. L. Schorer, adjudant in bui ten gewonen dienst van de Koningin, hoofd van de afdeeling 'Materiaal van Zeemacht van het departement van De fensie; schout-bij-nacht A. ton Broecke Hoekstra, adjudant van de Koningin, com mandant van de zeemacht in NecL-Iadië, Mil MACEDOrHAH CIGARETTES en schout-bij-nacht mr J. "C. Jager, chef van den marinestaf. De Zoutindustrie. Wij vernemen, dat de Koninklijke Ne derlandsche Zoutindustrie te Boekelo, die, zooals heikend is, in het buurtschap Twek- 'kelo tusschen Hengelo en Enschedé on langs zoutlagen hoeft aangeboord en thans onder Oele, in de nabijheid van Hengelo, 1 een tweede boring verricht, ook met deze boring succes heeft gehad. 'tZout werd i hierbij aangetroffen op een diepte van ruim 430 meter. Bij de maatschappij tot het verrichten van mij.nbouWkundige werken, die reeds veel eerder een boring in Oele Was begon nen, zijn de werkzaamheden nog niet t zoover gevorderd. Drukkerjjj der Chr. Arbeiders beweging. 1 Naar de Stand, verneemt, is door Druk kerij „Edecea" te Hoorn, de drukkerij' die uitgaat van de Chr. vakbeweging, een stuk grond te Hoorn aangekocht, om daar t een nieuw gebouw te doen verrijzen, daar 1 het tegenwoordig© gebouw veel te klein is, en Uitbreiding in verband met den groei van het bedrijf dringend noodzah lijk is. Het conflict in het Zaansche hoTitbedrjjf. De Bond van werkgevers in het hout bedrijf te 'Zaandam heeft aan de samen werkende organisaties in het houtbedrijf aldaar geschreven: Wij ontvingen uw brief d.d. 21 dezer en namen van den inhoud goed© nota. Gelet op de recente beslissingen zoowel van uwe als van onze ledenvergadering, staan wij weinig hoopvol tegenover het .resultaat van nieuwe onderhandelingen. Aangezien wjj echter uit uw brief le zen, dat gij ten .aanzien van het uitein delijk resultaat gunstiger verwachtingen koestert, zjjn wij "bereid, nogmaals een conferentie te doen plaats vinden. Wjj noodigen u daarom uit tot een bespreking, te houden op Donderdag 29 dozer, des middags om half drie in de Industriëele Club te Amsterdam. DE CHRISTELIJKE BAKKERS- PATROON. Wjj ontvingen het eerste nummer van „De Christelijke Bakkerspatroon", offi cieel orgaan van den Bond van Christe lijke Bakkerspatroons in Nederland. Aan een inleidend artikel is het vol gende ontleend: „We hebben geen organisatie in de eerste plaats voor onze persoonlijke be langen, maar we hebben een organisatie noodig, die in de allereerste plaats wijst op onze poeping. We hebben een God delijk beroep te vervullen. We moeten weten wat we schuldig zijn te doen, schuldig zijri tegenover ons gezin in verband met die roeping, schuldig zijn tegenover elkander als collega's, schuldig zijn tegenover ons personeel, schuldig zijtai tegenover onze leveranciers, schuldig zijto ook „tegenover onze cliëntèlei, maar boven alles zijn wij. in dit alles verant woordelijk tegenover God. Willen we dit alles in het juiste licht bezien, dan hebben we noodig Gods Woord. Gods Woord, als ©en lamp voor onzen voet en een licht op ons pad; dan zingen we immers zoo gaarne, maar dan kunnen w© geen lid zijn van een Bond die dat Woord verwerpt. Ook onze sociale wetgeving hebben we in dit licht te bezien. Nog eens, niet onze belangen, maar onze roeping gaat voorop. Onzen lezers dit altijd weer voor te houden, zal onze heerlijkste taak zijn. Toch zullen we, door onze organisatie zoo te zien, door onzen arbeid zoo te beschouwen, al3 vanzelf tot practischen arbeid komen. De beste Christen, de beste burger niet alleen, maar ook: de beste Christen, d© beste vakman, voor zoover hij daartoe gaven ontvangen heeft. Daarom zullen we moeten medehelpen aan den opbouw van ons vak; zullen we ook moeten mede-arbeiden aan de taak, dat ons vak het noodige opbrengt voor het dagelijksch brood, voor .degenen, die daarin arbeiden. We zullen moeten medearbeiden tot voorlichting van onze sociale wetgeving, en ook den moed moeten hebben om „halt!" te roepen, wanneer diezelfde wet geving ingrijpt in onze private rechten. Kortom, we moeten ons licht laten schijnen op geheel het maatschappelijk leven." Aangehouden. Toen eenige da gen geleden de familie S. te Schoondijlke des avonds thuis kwam, na den ganschen middag afwezig te zijn geweest, ontdekte men dat Se grendels van de voordeur waren geschoven die ©r tevoren op wa ren geweest en fcwam men bij' verder onderzoek lot de ontdekking dat onge- wenschte gasten een bezoek aan de wo ning hadden gebracht. Een horloge met ketting dat op de tafel had gelegen, was verdwenen. De politie ontdekte in' de omgeving van de woning een fiatsspooi ©n op het eïf twee stukken van een, das. In deze stukken das kreeg de po litie naderhand een aanwijzing in de rich ting van een verdachte, omdat deze na derhand werden heikend door ©en vrouw te Schoondjj'ke die ze had gezien, ge wikkeld om 'de voeten van een man. die bij haar om een boterham was komen vragen. Omstreeks denzelfden tijd werd te .Groede een rijiwiel ontvreemd. De ver dachte van deze diefstallen is thans te Amsterdam aangehouden en bleek te zijri. een zekere de W., 20 jaar oud, die uit een werkinrichting in België was ont vlucht en die inmiddels ook reeds zich aan jnbraak te Utrecht had schuldig ge maakt. Bij zijn aanhouding te Amsterdam droeg hij1 het te Schoondijko gestolen horloge bij' zich. De man zal ter beschik king van de Justitie worden gesteld. Goedkoope trein. Woensdag 4 Sept. rijdt een goedkoope trein van do Zeeuwsche stations naar Utrecht en Am sterdam. In de vervoerkosten naar Am sterdam is de toegangsprijs voor Artis inbegrepen. Morgen vangt de verkoop dor kaarten aan. Men zie de advertentie in dit nummer. Goes. A.s. Maandag, des namiddags 2 uur vergadert de Gemeenteraad. Punten van behandeling: Notulen. Ingekomen stukken. Verzoeken om afschrijving van belasting. Vaststelling van het le suppl.- kohier van hondenbelasting, dienst 1929. Vaststelling "der rekening van het Fonds der Voormalige Gilden over 1928. Voor stel tot herziening van den pensioensl- grondslag van den Gemeentes ontvanger. Voorstel tof wijziging van het tarief van gaslevering. Voorstel om medewerking te veriaenen tot uitbreiding van .het leer plan der Vakschool voor Meisjes. Verzoek van de heeren J. M. van Riet en A. de Bruijne om goedkeuring van een doiox hen voorgenomen wijziging van het plan van bebouwing van den Oostwal. Wijzi ging van de gemeente-begrooting voor 1929. Voorstel tot ruiling van. grond aan den Ooetwol met den heer Joh. Klooster man Jz. Benoeming van een onderwijzer aan de O.L. school A. Voorstel om geen verandering Te brengen in de aan de arbeiders, die in Juni 1929 aan de ha- venhoiorden werkten, uitbetaalde loonen. Voorstel tot bet aanvaarden van de schen king doior den heer J. Bonnet van een eendenhuisje ter plaatsing in de Vest bij de Boudewijn de Wittestraat. Vast stelling van de rekening van het Gasthuis over 1927. Begrooting Burg. Armbestuur voor 1929. Wijziging der gemeente-be grooting voor 1929. Wijziging der Motor en Rijwielverordening. Verzoek van den Karkeraad der Gereformeerde Kerk om ruiling van grond en .uitwegen aan den Westwal. Wijziging der begroeting van het Biurg. Armbestuur vo,or 1928. Aanbieding der gemeenterek'ening over 1928. VlIssilnBBin. Gisteren is alhier het 40 duizendste bad in dit Beizoen genomen. De burgemeester bood den betrokken bader, afkomstig uit Zierikzee, een sou venir aan. Hedenmorgen is in de Glacisstraat een vrouw bewusteloos in haar woning gevonden, tengevolge van het losraken van een gasslang. Na door de politie tot bewustzijn te zijn gebracht, werd de vrouw naar het gasthuis vervoerd. De Oranjebond organiseert Zaterdag een reveille, des middags muzikale wan deling; en des avonds een concert op het Bellainypark en een lichtstoet. 't Zand. Gisterenmiddag is het 7-jarig zoontje van B. wonende in het Zwarte wegje op 'tZand, door een hond aan gevallen en dermate in het gezicht ver wond, dat de ter hulp geroepen dokter, de kleine per auto naar het Gasthuis heeft overgebracht. De gevaarlijke hond is afgemaakt. Hansweert. De uitgaande zeeboot Riet- fontijn is gisterenmorgen tijdens mist na bij het fort Callo omhoog gevaren en blij ven zitten. Gisterenavond tegen hoog wa ter is het aan de sleepbooten gelukt de boot vlot te sleepen, waarna zij de reis naar zee heeft voortgezet. Het schip „Jeanne", geladen met steen voor de Zuiderzeewerken, is nabij Terneuzen in aanvaring gekomen met een zeeboot, waardoor het schip ernstig be schadigd werd. Door twee booten is het schip hier binnengesleept. Door de firma Hoogenboezen v. d. Tak zal het schip naar Wemeldinge worden gesleept, om al daar een voorloopige reparatie aan te brengen. Wemeldinge. In de op Zaterdag alhier gehouden gemeenteraadsvergadering wa ren alle leden tegenwoordig. Een schrij ven van de Vereeniging voor Wettelijke Dierenbescherming betreffende te nemen maatregelen voor het loskoppelen van vee 'ingeval van brand wordt voor ken nisgeving aangenomen. Overgelegd wor den het verslag over 1928 van den Keu ringsdienst van Waren te Goes,, het go ed gekeurde besluit tot onderhandsche ver huring van een ongebruikt gedeelte van de algemeene begraafplaats en de door Ged. Staten definitief vastgestelde gemeen terekening -over 1927. Aan de Oranjjevor- eeniging wordt een bijdrage .van f 50 verleend voor een te houden schoolfeest op 31 Augustus a.s;. Een verzoek van het Dagelijksch Bestuur der Z.L.M. om een lokaal te willen beschikbaar stellen en een bijdrage te verleenen voor het houden van een cursus in landbouwhuis- houdkunde wordt met algemeene stem men' ingewilligd. In behandeling komt een verzoek van mej. de wed. Joh. Leendertse om een subsidie van f300 voor het in stand houden van den autobusdienst Wemel dinge-—Vlabo v.v. B. on W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschik- ken. Dhr J. A. Dominicua gaat met dit Heel de wereld volgt met verbazing en bewondering de Zeppelin, die er in geslaagd is den afstand van Tokio naar San Francisco in nog geen 70 uur af te leggen. Het .is een schitterende prestatie. Do vraag dringt zich op, wat nu eigen lijk de bedoeling is van deze tochten. Een rendabele onderneming is liet ze ker niet. Van direct voordeel is geen sprake. Integendeel, de kosten zijn enorm. En op een geregeld verkeer por lucht schip tusschen de verschillende wereld- deelen is fle eerste jaren niet de minste kans. Waartoe dan al die .groote opofferin gen? Ik zag dezer dagen een aardige plaat. Boven een aardbol zag men een lucht schip, dat "een groot deel van de aardo in de schaduw stelde. En daaronder: „Deutschland über al les". Duitschland is verzwakt en wordt op alle manieren klein gehoudon. En terwijl de mogendhedon zinnen op middelen om dezen toestand te doen voortduren, maakt de Duitsche techniek reusachtige vorde ringen. En het is de Duitsche ondernemings zin en het Duitsche doorzettingsvermo gen, dat tenslotte andere veel sterkere rijken in de schaduw zal stellen. OPMERKER. doodt laat geen vlekken na Do gele bos mel den Kwarten band voorstel accoord. Als motief geldt bij Spr. het feit, dat de Spoorwegmaatschap1- pij gewenschte aansluiting op de treinen uit Goes heeft tot stand gebracht en dat de gemeente reeds aan deze Maat schappij subsidie verleent. De Voorzit ter deelt mede, dat deze argumenten ook bij B. en W. bestonden. Dhr Smits is het hiermede niet eens; Spr. wijst op do verbinding met Zeouwsch-Vlaanderen, die naar hem voorkomt alleen het vlugst en het goedkoopst over Vlake plaats heeft. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem; tegen dhr Smits. Aangeboden worden de .gemeentebe groeting, dienst 1930, op een ontvangst en uitgaaf van f 62350,441/2 op den gewonen dienst en de begrooting van het Gasbe drijf, dienst 1930, met een totale ont vangst en uitgaaf van f20425 op den gewonen, dienst en een ontvangst van f3849 en een uitgaaf van f3845 op den kapitaaldienst. Als leden der Commissie voor het nazien dezer begrooting wor den aangewezen dhm A. Dominicus, J, A. Dominicus, J. Smits en P. J. J. Dek ker. In behandeling komt de gemeenterek'e ning 1928. Dhr A. Dominicus brengt na mens de Commissie van onderzoek rap port uit. Spr. zegt, dat de Commissie slechts enkele opmerkingen heeft to ma ken. Ten eerste is het opgevallen, dat het schilderwerk aan de torendeux veel gekost heeft en ten tweede komt hot vreemd voor, dat iLezelfde ambachtsman niet steeds hetzelfde uurloon voor denzelf den persoon in rekening bracht. Spr. heeft nog -een persoonlijke opmerking over do kosten van liet toezicht op het straat- Werk 1928 volgens het Prov. wegenplan, die door den wethouder Hoogesteger zijn in rekening gebracht. De Voorzitter licht deze punten ten. genoege van dhr Do minicus toe. Dhr J. A. Diominicus bespreekt de wijze van aanbesteding van schilderwerk aan de gemeentegebouwen en geeft voor zoo veel noodig in overweging om schrifte lijke prijsopgaaf te laten doen, ter voor koming van onaangenaamheden. Spr. merkt -voorts op, dat de kadastrale opme ting van ©en perceeltje gemeentegrond veel heeft gekost en dat in het algemeen veel geld is uitgegeven aan de straten. Dhr Hoogesteger licht het geval van inschrijving van schilderwerk, waarop de heer J. A. Dominicus doelt, toe, en zet zijn standpunt uiteen. Dhr Lindenhergh zegt, dat in aan merking moet worden genomen, dat een zeer langen tijd verloopen is pa de gun ning van het werk, zoodat de mogelijk heid bestaat dat men zich de afspraak niet goed meer herinnert. De rapporteur adviseert de rekening, zoowel die der gemeente als die van het gasbedrijf, dienst 1928, zooals zij zijn aangeboden, voorloopig vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten, te weten de gemeenterekening in ontvang op f69.176.15 en in uitgaaf op een som van f69.697.20V2, nad. slot f 521.051/2, op den gewonen dienst, en in ontvangst op f 16.215.96i/2 en in uitgaaf op een bedrag van f 15.205.961/2, goed slot f 10 op den kapitaaldienst; de rekening van het gasbedrijf op den gewonen dienst in ontvangst op f 20.395.27i/a en in uit gaaf op f 20.388.191/2, goed slot f7.08 en op den kapitaaldienst In ontvangst op f 10.773.761/2 en in uitgaaf op eon be drag van f 10.378.631/2, goed slot f395,12. B. en W. stollen voor om golden be schikbaar te stellen voor het onderwij zend personeel voor het volgen van een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2