Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Wetenschap en Kunst Marktberichten. Van het •wittebrood, d'ait in hoofdzajalk! bemonsterd werd wegens een te laag schaalgewicht, of cmi'dat het uiterlijk deed vermoeden dat het gebruikte deeg te slap was geweest, bleken 28 brooden te weinig droge stof te bevatten. Over het algemeen waren de afwijkingen niet groiot, zoodat met waarschuwingen volstaan werd. Te gen drie bakkers evenwel, die, niette genstaande zij gewaarschuwd waren, toch doorgingen met het vedkoopen van brood met een te geringe hoeveelheid droge stof, werd proces-verbaal opgemaakt. Van de onderzochte brooden, uit onge- build tarwemeel gebakken, bevatte één brood te weinig droge stof. Tegen den vei'kóoper, die meermalen gewaarschuwd was, werd proces-verbaal opgemaakt. Melkbrood gaf weinig reden tot aan merkingen. Onderzocht werden 42 monsters rook worst en 194 monsters gekookte worst en leverpastei. Twee monsters rookworst bevatten wat zetmeel, terwijl in 40 mon sters gekookte worst meer zetmeel werd gevonden dan is toegestaan. Verder bleek aan 4 monsters kleurstof te zijd toege voegd aan de vleeschmassa, of de worst verwerkt te zijd in een gekleurden darm. 5 monsters bevatten te veel hoorzuur. Een te hoog zetmeelgehalte is niet altijd aan opzet te wijten. In vele gevallen is het toe te schrijven aan het bestedein van weinig zorg aan de bereiding. Tegen drie slagers, die, niettegenstaan de zij! gewaarschuwd waren, doorgingen met het gebruik van te veel zetmeel en-of kleurstof, werd proces-verbaal opgemaakt. Voor het overige werd met waarschuwin gen volstaan. De bereidplaateen van roomijs werden geregeld geïnspecteerd. Daar het berei den van ijls niet een vast beroep is, maar dit dikwijls geschiedt in tijden van werkloosheid, zijd de bereiders dikwijls al ©enigen tijd aan het verkoopen voor het personeel van den dienst dat bemerkt. In verband met het verbad in sommige ge meenten om zonder vergunning te ven ten, werd aan de gemeentebesturen van eenige gemeenten verzocht, om, wanneer een vergunning aangevraagd werd voor het venten van ijls, den keuringsdienst daarmee in kennis te stellen. Op die manier is het mogelijk gewor den, wanneer er nieuwe venters komen, de localiteit, waarin zijl hun waar berei den, spoediger te inspecteeren. Behalve het toezicht op den verkoop van visch op den afslag, in winkels en langs den weg, werd ook geregeld con trole uitgeoefend op de ruimten, waar in woningen garnaien worden gepeld. In Vlissingen werden in het verslagjaar geen garnalen meer gepeld, daar alle aan gevoerde garnalen onmiddellijk na aan komst in ongepelden toestand worden ver zonden. Nadat van eenige gezinnen te Brouwershaven en Arnemuiden de ver gunning tot pellen wegens minder zinde lijke behandeling was ingetrokken, is de toestand ,aanmeikelijik verbeterd en gaf de behandeling reden tot tevredenheid. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hoogland (toez), G. J. Warners, vlootpredikant te Den Helder. Bedankt voor Hijkexsmilde, J. Kramer te Elden; voor Harmeien, N. Warmolts Sr. te Wezep. Geref. Kerken. Beroepen te West-Terschelling, J. B. Vogelaar, cand. te Heemse. Aangenomen naar Heerjansdam, H. J Kampherbeek, cand. te Zwolle. Bedankt voor Wolfaartsdijk, A. M. v. d. Berg te Vreeswijk; voor Assen, mr W. S. de Vries te Voorburg; voor Nieuwe Pekela, H. H. van Kapel Jr. te Kooten. C'hr. Geref. Kerk. Tweetal te Sneek, S. v. d. Molen te Lisse en J. Tolsma te Zaamslag. Terneuzen. Zondag 3 November hoopt ds Cazemier, beroepen predikant bij de Nederl. Herv. Kerk alhier, thans te Gie terveen, zijn intrede te doen. In dezelfde maand, waarschijnlijk een der eerste Zondagen, hoopt men het nieuwe kerkorgel in gebruik te nemen. Hierbij zal waarschijnlijk de emeritus-pre dikant der gemeente, ds A. Timmerman, thans te 's-Gravenhage, tegenwoordig zijn. 's H. Arendskerke. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van het Kiescol lege der Ned. Herv. Kerk alhier, is, in de vacature ontstaan door het overlijden van dhr M. Lamper, benoemd tot puder- ling dier kerk, dhr G. Philipse. Kerk, 'Evangelisatie en Zondagsschool. De kerkeraad der Geref. kerk van 's-Gravenhage-West heeft het verzoek van de Zondagsschoolvereeni- ging Spreuken 9:10 om kerkelijk toezicht te mogen ontvangen geweigerd, wijl de kerkeraad zijn standpunt handhaaft dat de Evangelisatiearbeid, waartoe ook behoort de Zondagssc'hoolarbeid, rechtstreeks van' den kerkeraad moet uitgaan en niet van vereenigingen. H^dekenskerke. Te Kwadendamme erd Vrijdagmorgen door den Z.Eerw. J' Nieuwendijk, pastoor der paro- 10j de nieuwe R.K. jongensschool plech- im rïJl®,ezeiSetl;(h Onder de aanwezige ge- 1 oïigden bij deze plechtigheid waren wmsP^6Ur Taa het Lager Onderwijs, en W. dezer ge- tip+r a commissie van toezicht op wj „fv' het R.K. kerkbestuur en en- haald U' schooljeugd werd ont- Geslaagd voor die afcte Landbouw kunde L.O. dhr A. P. Bil, te St. Anna- land. De Alastrim. Te Delft hebben de directies van enkele groote bedrijven het personeel in overweging gegeven zich te laten vaccineeren. Indien het hiertoe niet overgaat en aangetast macht worden door Alastrim, zal men zelve de gevol gen moeten dragen, in zooverre alsdan geen ondersteuning wordt ontvangen uit de ziekenkassen. Sinds Woensdag is te Delft geen geval van Alastrim voorgekomen. De toestand van de thans verpleegd wordende patiën ten is vooruitgaande. Alastrim te Dordrecht. Te Dordrecht heeft zich het eerste alastrim- geval voorgedaan. De patiënt is een arts. Hij had tien dagen geleden een bezoek gebracht aan een Rotterdam sch zieken huis, ten einde kennis te nemen van 'de verschijnselen der ziekte. Men veronder stelt, dat hij toen de besmetting heeft opgeloopen. De „Eugenia" vlotgekomen Het Grieksche stoomschip „Eugenia", dat op den dag af 9 maanden geleden bij Den Helder strandde en hpog op den dijk werd geworpen is Zaterdagmorgen te kwart over 9 vlot gekomen. Zooals bekend is, in aan het vlothren- gen 'Van het schip geruim en tijd met kracht gewerkt. Steeds .verder werd het schip in de richting van de zee gebracht en glednrende de laatste weken liet het zich aanzien dat het schip biji gunstig getij vlot zou kunnen worden gebracht. Op het schip werden de vuren weer gestookt en Zaterdagmorgen slaagden de sleep- booten „Drente" en „Limburg" er in, terwijl de „Eugenia" zelf hielp, het schip weer in ^ijn element te brengen. Hoewel de vlotkoming nog vrij onverwachts was, was er toch groote belangstelling. Toen het schip vlot kwam, ging er een gejuich op. De „Eugenia" is in het Marsdiep voor anker gegaan. Het schip zal ver moedelijk naar Amsterdam gaan om daar te dokken. Inbraak. Vrijdagmorgen ontdekte de concierge van het Gemeentehuis te Landsmeer, dat ongenoode gasten reeds voor hem in het Gemeentehuis _§©n be zoek hadden gebracht. Een ruit was uit gesneden, door welke opening de in brekers zijn binnengekomen. In- de diverse vertrekken was alles overhoop gehaald, terwijl de brandkast deerlijk was toegetakeld. De politie stelt een onderzoek in. Twee gebouwen in vlam men. f 5 0.00 0 schade. Op de boven verdieping van café Knapon aan de Bra- straat te Beverwijk ontstond Vrijdagnacht brand. Aangewakkerd door den feilen wind stond het geheele perceel weldra in lichte laaie, waarna de vlammen over sloegen op het daarnaast gelegen win kelpand der N. V. Bleeker's Manufactu- del, dat eveneens geheel een prooi der vlammen werd. Beide perceelen zijn geheel uitgebrand. De brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de geweldige vuurzee en kon alleen de belendende perceéliön behou den. Verzekering dekt de schade, die on geveer f50.000 bedraagt. Boven het ma- nufacturen-magazijn woonde Bleeker met zijn gezin en afzonderlijk zijta. moeder. Een gedeelte van het café stortte in. Weer een auto te water. De bestuurder verdronken. Zater dagavond om 11 uur is bij het ponton van het gemeente veer op' den hoek van Parallelweg en Wilhelminakade te Rot terdam een melkauto, bestuurd door den 39-jarigen D. uit Strijen in het water gereden. Do bestuurder is verdronken. De bestuurder scheen niet te bemerken, dat hij verkeerd ging en reed zonder te hebben geremd pardoes in het naast het veerpont gelegen haventje. De kapitein van de veerboot, die juist zou vertrekken is direct met een haak te hulp gesneld en heeft deze door het raampje in het stuurhuisje gestoken. De bestuurder heeft deu haak eenige oogen- blikken vastgehouden, doch scheen met zijn beenen tusschen de stuurinrichting bekneld te zitten, mogelijk ook is hij door het binnenstroomendo water over mand, in elk geval heeft hij den haak weer losgelaten. De auto was toen tot aan het dak van het stuurhuisje gezonken, doch de lichten bleven branden. De 25-jarige sla ger G. Hoogerhuis, die het ongeluk ook had zien gebeuren, sprong, nadat de be stuurder de haak had loa gelaten, boven op het dak van het stuurhuisje en wist met groote moeite een der portieren te openen. Samen met den kapitein heeft hij getracht den drenkeling op zij uit de ca bine te halen, doch dit is niet gelukt. De ketelmaker G. v. d. Sluis heeft in het veerhuis je een dreg gehaald en met behulp hiervan hebben de drie man nen den bestuurder kunnen bevrijden. Er waren intusscbem ongeveer 5 minuten verloopen. Dadelijk is men begonnen met het toepassen van kunstmatige adem haling. Na anderhalf uur heeft men de pogin gen om de levensgeesten op te wekken gestaakt. Uit verschillende omstandighe den heeft men kunnen opmaken, dat de man onder drankinvloed heeft verkeerd. Zigeuners. Zaterdagnacht heeft de politie te Hilversum eenige zigeuners aangehouden, die in deze gemeente rond zwierven, omdat zij geen onderdak kon den krjjgen. Zij waren vergezeld van hun vrouwen' en beweerden het plan te heb ben gedurende een paar weken in deze femeente te vertoeven om kleeren te ver- oopen, welke door de vrouwen worden gemaakt. Bjj onderzoek bleek, dat de hee- ren in het „Algemeen Politieblad" gesig naleerd stonden voor verschillende feiten en vermoedelijk deel uitmaken van een internationale misdadigersbende. De po litie heeft zorggedragen dat de ingezete nen van deze gemeente van deze onge- wenschte vreemdelingen geen last zullen krijgen. Zij zijn thans nog op het po litiebureau te Hilversum, zullen worden uitgeleid naar Almelo, vanwaar zjj wel over de grens zullen worden gezet. De moord te Breda. Het be roep van den officier van justitie tegen de beslissing der Bredasche rechtbank om J. P. v. d. E., verdacht van den moord met roof in de N. Boschstraat, vrij te laten, is verworpen, zoodat v. d. E. vrij blijft. De alastrim. Zaterdag hebben zich te Rotterdam zes nieuwe gevallen van alastrim voorgedaan. Vier patiënten zijn in het Ziekenhuis opgenomen. Noblesse oblige. Een pen siongast van Huisduinen vermiste bij aan komst aan het station Den Helder zijn tasch met ruim f 600 inhoud. Het bleek, dat hij die in den trein had laten liggen; het station spersoneel had haar gevonden en bij den chef gedeponeerd. De beloo ning voor den eerlijken' vinder bestond uiteen sigaar. Daar de vinder even wel niet rookt, heeft hij zich genoodzaakt gezien de belooning af te wijzen. Moordaanslag bij Waspik. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de ploegwerker Fasen, wonende Wacht post 28 te Waalwijk, gehuwd en vader van drie kinderen, toen hij op den terug weg van Raamsdonk, waar hij zijn schoon ouders had bezocht, per fiets de Hooge vaart passeerde, nabij Waspik, en in gezelschap van den Waalwijker Ypelaar, door ©en man onverhoeds aangevallen en met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, zoodat hij van zijn rijwiel viel. Onmiddellijk daarop werd hij door een tweeden persoon ..besprongen, die hem met een mes tusschen de schouderbladen stak. Op den grond liggende heeft Fasen getracht zich te verdedigen 'door van zich af te trappen, krachtig geholpen door zijn kameraad Ypelaar. Een oogen- blik later verscheen een derde man, die den getroffene in het wilde weg met een mes begon te bewerken en die hem drie steken in den rug, twee dwars over do knie, een in den arm en een in de hand toebracht, zoodat hij bewusteloos bleef liggen. Daarop verdwenen de aanvallers. Inmiddels was de dokter gewaarschuwd, vermoedelijk door Ypelaar, terwijl de va der van het slachtoffer eveneens in ken nis van het gebeurde gesteld werd. Met een auto werd de .getroffene .naar Waal wijk vervoerd, alwaar hij na door een geneesheer verbonden te zijn, naar zijn woning werd vervoerd. De drie vermoedelijke daders, de ge broeders S., zijn door de politie van hun bed gelicht en in verhoor genomen. Het slachtoffer heeft zeer veel bloed verlies geleden, doch momenteel is di rect levensgevaar uitgesloten. Fasen deel de nog mede, dat de personen, door wie hij is aangevallen, totaal onbekend voor hem waren. Men vermoedt, dat de daders onder den invloed van sterke drank hebben gehandeld. Kinderverlamming. Volen- dam, het schilderachtige plaatsje aan de Zuiderzee, is opgeschrikt door een aan tal gevallen van kinderverlamming. Op uiteenloopende plaatsen, werden kinderen door deze ziekte aangetast. De bevolking voelt zich, doordat zij in een zoo sterk contact komt met een groot aantal vreemdelingen ongerust. In totaal zijn acht ^gevallen geconsta teerd. De gevolgen beperken zich tot verlam de armpjes of beentjes. Het gerucht, dat een kindje van twee Jaar aan de ziekte zou zijn overleden, is onjuist. Het betrok ken kind was van de ziekte genezen en kreeg daarna longontsteking. De dood hield geen direct verband met het geval van kinderver 1 ammingHet is overigens eigenaardig, dat geen der slachtoffers met elkaar in contact is geweest. De inspecteur voor de volksgezond heid, dr J. J. T. Doyer, te Hilversum, deelde aan „Het Volk" mede, dat de gevallen van kinderverlamming geen ern stig karakter dragen. Hoe de besmetting ontstaat is niet be kend. Er zijn twee theorieën over, in fectie door de luchtwegen en infectie langs de voedingswegen van het lichaam, maar dienaangaande bestaat geen zeker heid. Van tijd tot tijd komen in ons land een aantal gevallen voor, het laatst in Zeeland. De moordaanslag te IJ mui den. De dader van den moordaanslag welk© Vrijdagmorgen op de Trawlerkade te IJmuiden heeft plaats gegrepen, is door de politie aldaar gearresteerd. Nadat de dader, die ongunstig hekend staat, een volledige bekentenis had afgelegd, is hij op transport naar Haarlem gesteld. Bij fouilleering werd op hem nog het be bloede mes, waarmede hij de steken had toegebracht, bevonden. De toestand van de getroffen vrouw is bevredigend. Lysol gedronken. Twee kin deren van den heer H. aan de Asselsche- straat te Apeldoorn hebben in een onbe waakt oogenblik uit een flesch lysol ge dronken. Zij werden naar het ziekenhuis overgebracht. Voor de oudste der kinde ren, een jongetje van vier jaar, vreest men bet ergste, de kleinste was gister avond aan de beterende hand. Postzak vermist. Dezer dagen is ontdekt, dat een postzak, behoorende tot de mail uit Amerika en bestemd voor Amsterdam, is vermist. De mail was te Cherbourg uit de „Olympic" geladen en moest volgens opgave uit Amerika 18 zakken bevatten. Bij het passeeren van de Belgische grens constateerde men daar reeds dat er een zak te weinig was. Bij het passeeren van de - Neder- landsche grens en le Amsterdam werd de vermissing nogmaals geconstateerd. Na opening der hier aangekomen zak ken en vergelijking der lijsten bleek, dat de vermiste zak vermoedelijk 76 stuks aangeteekende stukken bevatte. Waar is de zak gebleven? Er zijn twee mogelijkheden lo'. Hij is gestolen. 2o. Er is een verkeerd masker (aan wijzing van plaats van bestemming) opge plakt, zoodat de zak elders, misschien wel in Spanje of Servië (bijvoorbeeld) is aangeland. In dat laatste geval zou den de stukken naar Amsterdam worden doorgezonden. De Posterijen wachten nu af. Blijkt het, dat de zak werkelijk weg is, dan zal wel weer in overweging moeten worden genomen, op welke wijze de benadeel den moeten worden schadeloos gesteld. Het hoofdbestuur heeft de zaak in onder zoek. Huisplat te Gouda 'inge stort. Gisteravond omstreeks zes uur is, naar de Tel. meldt, ten huize van deü schilder J. Lugthart, wonende Kleiweg 33 te Gouda, een ongeluk gebeurd, waarbij twee personen werden gewond, maar dat toch nog bijzonder goed afgeloopen mag heeten. Aan de achterzijde van deze wo ning aan de eerste verdieping bevindt zich een plat, bestaande uit een houten plankier met zinken platen overdekt. Op dit plat, dat een oppervlakte heeft van ongeveer 60 vierk. M., vertoefden tien le den der familie Lugthart. om zich te la ten kieken, ma,ar nog voor zijl op de gevoelige plaat waren vereeuwigd, scheur de plotseling net plat over de geheele breedte in. Allen stortten neer en kwa men vijlf meter lager terecht in de gelijk vloers gelegen reparatie-inrichting voor rijwielen. Een groote consternatie maakte zich van allen meester. Toen het dichte men- schenkluwen zich na den eersten schrik had losgewerkt, bleek, dat twee personen gewond waren. Eén had enkele lichte kwetsuren gekregen, de andere, mej. Lugt hart, verpleegster te Arnhem, had haar arm gebroken. Do overige familieleden waren allen wonder boven wonder onge deerd. De krasse 74-jarige heer Lugthart maakte den val met een klein kindje in zijh arm, maar dit werd door opa zoo stevig vastgehouden en goed beschermd, dat het eveneens niets mankeerde. Naar de oorzaak van het gebeurde zal een onderzoek worden ingesteld. In de fietsenmakerij werden verschil lende karretjes bedolven en gedeeltelijk ingedrukt en vernield. Toch is de to tale schade nietgroot. Ver pleegde o ntsnaptte Lei den. Gisteravond tusschen 8 en 9 uur heeft de 19-jarige mannelijke verpleegde M. P. L. kans gezien uit bet Psiycho- paten Asyl in het voiormalig Pesthuis^ te Leiden te ontsnappen. Hij rende de zich in de buurt bevindende spoorbaan op, waar hiji in een seinpaal Mom. Op het bordes gekomen smeet hijl 'de groote olie lantaarn naar de hem belegerende ver plegers 'en inmiddels toegesnelde agenten, die met andere voorwerpen door den man werden bedreigd. Daar men geen k'ans zag den ongeluk kige meester te worden, werd ten einde raad de brandweer opgeheld. Eer deze evenwel ter plaatse was, scheen de man in te zien dat zijin vesting onhoudbaar was, waarom hij op een gegeven moment naar (beneden sprong om den strijd op den heganen grond voort te 'zetten. Na een hevige worsteling slaagde men er toen in, hem te overmeesteren, waarna hij! naar het 'Asyl werd teruggebracht. Door deze ongewone gebeurtenis ondervond de trein uit Utrecht eenige vertraging. (Tel.) Een verdwaalde reiziger. Dezer dagen werd op de Mariahilfer- strasse te Weenen de Hongaarsche staats^ burger J. Geren naar het politiebureau gebracht, waar hij opgaf, verdwaald te zijn. Hij was tezamen met zijn vrouw den voorgaanden nacht uit Amerika ge komen, had met haar in de buurt van een station overnacht en haar op straat verloren. Hij kon niet opgeven], waar zijn vrouw zoek geraakt was, noch herinner de hij zich het adres van zjjn nacht kwartier. Ontploffing - i NIJMEGEN. Hedenmorgen kwart over zeven heeft in de fabrieksgebouwen der Splendor-gloeilampenfabrielk een ontplof fing plaats gehad en wel in een gang naast da machinekamer, waar aan een gasleiding iets niet in orde scheen te zijn. De ontploffing was geweldig. Een he vige slag werd gehoord. Bijna onmiddellijk sloeg een der zijlmunen met kracht weg. Deze viel in de expeditieafdeeling en het magazijn, waar eenige arbeiders werk zaam waren. Een zestal hunner werd ernstig gewond en moest naar het zie kenhuis worden vervoerd. Daar ook in de machinekamer eenige schade is aangericht, zal 't bedrijf 3 4 dagen moeten stil staian. De ontstane brand kon spoedig worden gebluscht. DEN HAAG. Briand Is, In Btrp met de aanvankelijk verspreide geruchten, Zondag niet naar Parjjs geweest. APELDOORN. Gisteravond half twaalf klonk in het Tuindorp een schot. Het bleek te z(jn gelost in een huis aan 'den Spreeuwenweg, waarin de vrouw van K. en haar 25-jarige dochter aanwezig wa ren. De vrouw van K. werd aan de kin gewond. De vermoedelijke dader, de 27-jarige G. H., is in arrest gesteld. Meermalen had hjj gedreigd, de dochter des huizes t© zullen doodschieten, als ze zjjn lief de niet beantwoordde. DUEREN. Het aantal slachtoffers van het spoorweg-ongeluk is 'tot 13 gestegen De Zeppelin. NEW YORK. Uit San Francisco wordt gemeld, dat de Zeppelin te 3 u. 22 bo ven de stad verscheen. Nadat met bege leiding van een groot aantal vliegtuigen nog een tocht boven de omgeving was gemaakt, keerde 't luchtschip nogmaals naar San Francisco terug, waar 'tdoor 'n onafzienbare menschenmenigte op de stra ten en de daken met gejuich begroet werd. De tocht over den Stillen Oceaan is volbracht. De Zeppelin is om 9 u. 30 Amst. tijd boven Los Angeles aangekomen. Na ge- ruimen tijd boven de stad te hebben gekruist, kwam het luchtschip te 5 u. 50 pl. tijd hoven het vliegveld. Het voor nemen van dr Eckener ïs tegen het aanbreken van den dag te landen, dat is te twee uur Amst. tijd. Uit Los Angeles wordt gemeld: De Zeppelin is tegen half 7 (ruim half drie Amst. tijd) vlot op het vliegveld geland. LONDEN. De botsingen tusschen Ara bieren en Joden hebben een ernstig ka rakter aangenomen. Het aantal slachtof fers te Jeruzalem en in andere plaatsen moet zeer hoog zijn. Te Hebron zijn Joden, (waaronder 2 rabbijnen) gedood. Ook zijn verschillende Biitscbo officieren en politiemannen omgekomen. Karei van de Woestijne. f Zaterdagmorgen is de dichter Karei van de Woestijne in zijn woning te Zwijnaerde bij Gent overleden. ■Hij is op 10 Maart 1878 te Gent gebo ren, waar hij studeerde aan het Athe naeum en de Universiteit. Twintig jaren oud trok hij met den schilder Julius de Praetere naar St. Mar tens Laethem, waar Georges Minne en Valerius de Sadeleer reeds gevestigd wa ren. Samen hebben zij in het onbekende dorpje de z.g. eerste Laethemsche school gevormd, waar later Karel's broeder, de schilder Gustaaf van de Woestijne, zich bij is komen voegen. Uit dien eersten tijd dateeren do „Laethemsche brieven over de Lente", spoedig gevolgd door den eersten verzen bundel „Het Vaderhuis" (1903). Daarin stonden reeds verzen, zooals de bekende „Voor-zang" en „Wijding aan mijn Va der", van een perfectie die later wel weer opnieuw bereikt, maar niet meer overtrof fen kon worden. Gedurende een 25-jarige dichterlijke werkzaamheid heeft Karei van de Woes tijne zijn verzen in een lange reeks bundels verzameld. Deze bundels werden afgewis seld met proza-werken als „Janus met 'het Dubbele Voorhoofd", „Afwijkingen", „Kunst en Geest in Vlaanderen", enz. Na den oorlog werd hij ambtenaar aan het ministerie voor schoone kunsten te Brussel, nog later hoogleer aar te Gent. Rotterdam, 26 Augustus 1929. Veemarkt. Aanvoer: 496 koeien en ossen, 231 kalveren, 794 schapen en lam meren, 726 varkens. Prijzen 1/2 K.G.: Koeien 3035, 46 49, 521/2—55, Ossen 41, 45—47,5, 50- 52,5, vette kalveren 5060, 67,570, 77,682,5, schapen 3037,5, zuiglam- meren 2226 gld. p. st., varkens f 43,5, 44,5, 45,6, Zouters 44,5. Koeien en ossen aanvoer gewoon met tamelijken handel en 'iets stijvere prij zen. Een prima beest nog tot 21/2 cent boven noteering. Stieren aanvoer wederom gering, geen noteering. Vette kalveren met iets kleiner aanvoer, flinke handel terwijl de prijzen van le en 3e soort een tikje stijver waren. Een puikbest kalf 21/25 cent boven noteering. Schapen en lammeren iets minder aan gevoerd, handel ongeveer als vorige week, terwijl de prijzen zoo goed als geen ver andering ondergingen. Een best zuiglam tot f 2 boven noteering. Varkens aan voer gewoon met tragen handel, afloopen- de markt. De prijzen waren een tikje lager. Zouters jjainder aangevoerd met eveneens tragen handel. Zaden: Blauwmaanzaad f 34f 35, Karwijzaad f 37f 39, Lijnzaad (blauw voer f 18f20, idem wit bloei zaai f20 —f22, Koolzaad f24—f25. Vlas: 3000 K.G. Holl. Geel f 1.10—f 1.20 4000 K.G. Groningsch f 1.06fl.15. Han del flauw. v Aardappelen. Brielsche Eigenheimers f 3.50f 4.50, Zeeuwsche Eigenheimers f3f3.60, Blauwe eigenheimers f3.50 f4.60, Zeeuwsche bonte f4.60f 5.50, Z. blauwe id. Westl. schoolmeester zand £4f5, J*oters f3f4, Westl. eerste lingen f 4f 4.60, Blanwpitters f 6f 7. Aanvoer flauw, vraag redelijk. Nog geen noteering van granen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3