PU ROL Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Radio-Nieuws. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. 4 H a i, m Ooeaanvljeigeirls vermist Auto-ongeluk te Sluiskil. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Marktberichten» Sfukgeloopen vosten, verzachten geneest men mé Doei 30-60, Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten bezet, omdat de gemeente financieel niet bi] machte is het aanv u 11 in gs traktement op te brengen. Ten vorigen jare werd daarom gepoogd tot opheffing dezer twee de predikantsplaats te geraken. Het Pro vinciaal Kerkbestuur in Friesland ging hiermee accoord, doch in hoogste in stantie beschikte de Synode afwijzend. De vacature bleef dus voortduren, terwijl de vacature-beurten voorzien worden door den Ring, waarvan de predikanten naar toerbeurt iederen Zondag eens in Dok kum optreden, 's zomers des middags te 2 uur, des winters al naar gelajng de dienst van den Dokkumer predikant geregeld was, te 10 of 6 uur. Eind Juli ontstond een tweede vacature doordat Ds Roddingius het beroep naar 's-Gravenhage aannam. De ring, zich beroepend op het Synodaal reglement, stelde ook in deze vacature een predik- beurtenlijst vast. Maar toen kwam de moeilijkheid. De ring Dokkum is overwegend orthodox, terwijl de kerkeraad te Dokkum tot de vrijzinnige richting behoort. Hij wensch- te dan ook dat er een vrijzinnig predi kant zou optreden en besloot daarom op het gewone uur, dus 10 uur des mórgens, een predikant van vrijz. be ginselen te doen optreden. Om echter ook aan het verlangen van den Ring te voldoen stelde men de morgenbeurt van den. Ring vast op 's morgens 7 uur. Hij was daartoe krachtens Synodaal reg lement bevoegd. Van de getroffen rege ling werd den praetor van den Ring ken nis gegeven. J.l. Zondag zou de nieuwe regeling voor 'teerst functioneeren en tegen 7 uur in den morgen hielden koster, orga nist, collectanten en verder personeel zich gereed. Evenwel verscheen de door den ring aangewezen predikant Ds van der Hoek van. Driesum niet en daarom werd besloten den dienst niet te doen door gaan. Om 10 uur zou de vrijzinnige dienst plaats hebben, waartoe Ds Offerhaue van Eernewoude uitgenoodigd was. Nu meld de zich ook Ds van .den" Hoek aan. Dezen moest echter d.a toegang tot den kam sel ontzegd worden. Ds Offerhaus leidde daarop den dienst, die zonder verdere stoornis verliep. Hot, verder verloop van deze historie zal zich thans wel in de onderscheiden kerkelijke colleges afspelen. Doopwater uit het Heilige Land. De predikant der Ned. Herv. Ge meente te Mantgum Ds E. A. A. Suijde- laar, heeft dezer dagen bij de Doops- bodiening gebruik gemaakt van Jordaian- water, dat, op een onlangs door ham ondernomen reis naar Palestina], een Ara bier voor hem schepte bij het, oude meer Merom. Heeft deze Doopsbodiening meer be- teokenis en, waarde dan eenige andere? vraagt, „de Rott." Waarom dan Pa.lestijnsch water ge bruikt? Het bijgeloof in ons land, ook in Fries land, behoeft, zij het ook onbedoeld, waarlijk, niet in de hand gewerkt te worden. Geslaagd voor de akte Fransch L. 0. Mej, A. M. Wondorgem te St Laurens. ■»m—in i.iiuwawttafv,.» Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdakte, dhr H. Tuinman te Middelburg. Alastrim te Delft Het aantal gevallen van alastrim 'blijft zich te Delft uitbreiden. Thans is de vierde patiënt uit de Vlamingsteeg in de barakken van het gasthuis ter verpleging opgenomen. Brand op het spoorwegem placement te Feijenoord. Voor de tweede maal in korten tijd heeft op het spoorwegemplacement Feijenoord van de Noderlandsche .spoorwegen een vrij felle brand gewoed. Ditmaal was hot, evenals den vorigen keer, een partij ge- kreos-oteerdo dwarsliggers, Aan den Hil- ledijlc bij>_ de Paul Krugerlaan waren een paar kleine jongens, de 6-jarige T. en diens 8-jarig kameraadje L. gaan kam peeren op het rangeerterrein. Zij hadden een goed plaatsje uitgezocht bij een sta pel biels. Daaroverheen hadden de jon gens een oude mat gelegd en om de zaak nog wat avontuurlij keir te maken, hadden zij een oude lantaarn genomen en daarin oen kaarsje gezet. Dat staken zjj aan en wierpen den lucifer achteloos w >it houtje is in nabijgelegen papieren terecht gekomen en het gevolg was, dat uo vlammen spoedig om zich hoen gre pen en ook da zeer brandbare dwars liggers aantastten. Toen de knapen het dreigend gevaar zagen, probeerden zij hot vuur mot steenem uit te gooien. Maar dat mislukte en sij namen de vlucht De opeengestapelde biels fungeerden al# een schoorsteen, terwijl bovendien de wind de vlammen nog aanwakkerde, Sen swaw awarte rookkolom steeg op m was reeds op grooten afstand te zien. Het leek of een ernstige brand woedde. Al spoedig laaiden de vlammen hoog op. Honderden en honderden, die van hun werk kwamen, trokken naar de plaats van den brand en vormden weldra een dichte haag nieuwsgierigen aan den Hil- ledijk. Onmiddellijk nadat de brand was ont dekt, ving personeel van de spoorwe gen het blusschingswerk aan met een straal op de waterleiding. Spoedig volg de de brandweer, die van de zijde van de straat het vuur ook met eenige stra len bestreed. In den aanvang liet de brand zich ernstig aanzien. Vandaar dat ook de drijvende stoomspuit „Havenwer ken" uitrukte. Deze behoefde echter geen dienst te doen, omdat de brandweerlie den den brand konden lokaliseeren tot een stapel, die door het jongensspel had vlam gevat. Na een half uur was het gevaar voor uitbreiding geweken en te gen zessen had men den brand onder de knie. Vijfhonderd dwarsliggers en '50 eiken houten biels, die als heining dienst de den, gingen verloren. De schade bedraagt ruim f8000. Nog geruimen tijd had de brandweer werk, omdat hu en dan het hout opnieuw ging branden. Later op den avond zijn de jeugdige „brandstichters" door de politie gevon den. Volgens verklaringen van den chef van het rangeerterrein, heeft men den laatsten tijd (in de vaca'ntieweken) wel een tiental brandjes op het terrein van de spoorwegen moeten biusschen. Geluk kig was het steeds hij een begin van brand gebleven, doordat het gevaar tij dig werd ontdekt. Brand in eeawasscherf. Gis teravond te ongeveer zeven uur ontstond brand in de stoomwasscherij De Kolk van de firma F. van Hofwegen aan de Bleo- kerstraat te Amersfoort. Het woonhuis en 'de belendende machinekamer werden ernstig bedreigd, doch de brandweer wist het vuur te beperken tot de wassaherij, die geheel uitbrandde. De talrijke was- schen zijn grootendeels gered. D& geleden schade wordt door verzekering gedekt; de brandschade bij de firma De Jong en Co. te Amsterdam en de bedrijfsschade bij Labor in 'Den Haag. DealastrimgevallenteRot- ter dam. De Gem. Geneeskundige dienst te Rotterdam meldt: In do week van 13 tot en met 19 Aug. deden zich 27 nieuwe gevallen van alas trim: voor in de stad. Hiervan, waren er elf in reeds te voren besmette gezinnen, ter wijl in 16 tevoren niet besmette gezinnen één geval voorkwam. Volgens mededeeling van den genees heer-directeur van het ziekenhuis aan den Coolsingel hebben in deze periode 13 leden van het personeel en 8 patiënten in dit ziekenhuis alastrim gekregen. Voorts is bericht ingekomen van den geneesheer-directeur van het ziekenhuis aan den Bergweg, dat bij één. verpleegde alastrim zich voordeed. In bovengenoemde periode overleed één kind, hetwelk met een ernstige aandoe ning in een der gemeentelijke ziekenhui zen verpleegd werd en daarop alastrim kreeg. Totaal zijn dus tot nu toe overle den drie kinderen met alastrim, waarvan twee bovendien een andere ernstige ziek te hadden. De meeste gevallen doen zich nog voor in Spangen, terwijl in de overige stadsge deelten enkele sporadische gevallen gecon stateerd zijn. Nogmaals wordt er op aan gedrongen, dat ieder zich late inenten of herinenten. Zeilboot omgeslagen op. hetmeervanGenève.EenNeder landsch student met zijn vriend verdronken. Maandagmiddag heeft tusschen Nyon en Rolle een droevig on geluk op het meer van Genève plaats gehad, waarbij een Hollandsche student, Six genaamd, om het leven kwam. Six was gelogeerd bij een vriend, Cha- iuirat„ den zoon van den directeur van et „Journal de Genève". 'Ze waren op het meer gaan zeilen, toen plotseling een zware golf de boot deed omslaan. Toen even later de groote boot van Lausanne langs kwam, was er geen spoor meer van beide jongens te vinden. Chapuirat was een goed zwemmer; Six niet. MAASTRICHT. Voor het eerst heeft de netto-productie der Limburgische 'kolenmij nen in de maand Juli het roiljoein over schreden. Telefoneeren met Ind13. AMSTERDAM. Te Arnhem, Breda, Gro ningen, Deventer, Eindhoven en Hengelo is voor het publiek de gelegenheid open gesteld om radio-telefonische gesprekken met Nedérlandsch Oost-Indië te voeren. Het ligt in het voornemen ook spoedig Den Bosch, Leeuwarden, Maastricht en Middelburg in dat verkeer te betrek ken. Val&oMe munter», ROTTERDAM. Het was "de politie be kend dat gedurende de laatste dagen in cafó's hier tor stede valsehe gulden wer den uitgegeven. In verband hiermede werd earreateerd de 88-jarige sieephootkapi- ein W, 0, K, H\j erkende de guldens te hebben uitgegeven, doch ae niet gemaakt te hebben. Daarop ward aangehouden de machinist J, f, Rege hetende 8m yaiaohe gulden# en twee valsehe rijte- daaldeï# te hebban vervaardigd. Ëen boer veelheid wtrtehpa is in beslag gmemen, Het valsehe geld is zeer slecht nagemaakt. Reeds zijn eenige guldens in café's ach terhaald. AMSTERDAM. Heden zouden bij de Rechtbank in behandeling komen eenige aanvragen om faillissement tengevolge van den loop van zaken bij het Carlton Hotel. Deze aanvragen zijn niet in behan deling genomen, omdat inmiddels in kwam een verzoek van een dochter maatschappij van genoemd hotel om sur séance van betaling. ELST. Te Herveld is een geval van alastrim geconstateerd. ARNHEM. Op den weg Miste-Winters- wijk is 'do heer P., klerk ter secretarie te Winterswijk dood bij zijn motor ge vonden. Vermoedelijk heeft hij door een te snelle vaart een bocht niet goed kun nen nemen en is toen tegen een boom opgereden. ARNHEM. De Minister van Defensie, Dr Deckers, logeert alhier in verband met een voorgenomen bezoek aan de ma noeuvres. NEW YORK. Gevreesd wordt dat do Zwitsersche Oceaan-vliegers^ van wie se dert meer dan '24 uur niets is vernomen, zijn verongelukt. Men verkeert omtrent hun lot "in de grootste ongerustheid. TOKIO. De voorbereidingen voor de volgende etappie v,an de wereldvlucht van de Graf Zepipelin hebben een vlot verloop.- De igasvuiling is bïjina voltooid. De moto ren verkeeren in uitstekende conditie. He denavond zal het luchtschipi startklaar zijn. Morgenochtend lzal het vertrek plaats hebben. PARIJS. Nadat het vuur in den Oceaan- stoomier Paris eerst bedwongen scheen, is dat in den afgeloopen nacht Weer opt- gelaaid. Tot vanmorgen vroeg is men weer aan het Musschen geweest. PARIJS. In het Duiteche stoomschip Delia, dat zich op zee bevindt, is brand uitgebroken. De passagiers zijn overge gaan op een p'asseerend stoomschip. De kapitein wil trachten het brandende schip op eigen krachten de naastbij-gelegen ha ven binnen te brengen. Twee personen verdronken. Dinsdagavond had langs het kanaal TerneuzenGent een ernstig auto-ongeluk plaats, dat een tweetal personen het leven kostte. De Belgische personen-auto E 4811 uit Selzaete kwam omstreeks 10 uur uit de richting Terneuzen langs het kanaal Ter- neuzenGent. Even voor Sluiskil rankte de chauffeur het stuur kwijt. De auto, die met zeer groote snelheid reed, reed tegen een telegraafpaal, die geheel vernield werd; vervolgens kwam zij in het kanaal terecht. Van de vijf inzittenden konden slechts 3 personen zich met moeite uit de auto vrijmaken; de 2 andere waren hiertoe niet in de gelegenheid, zoodat zij' met de auto onder de oppervlakte verdwenen. Doordat op deze plaats 'langs het kanaal slechts enkele huizen staan, begaven zich de drie drenkelingen naar Sluiskil om hulp. Gebleken is, dat zij behoorden tot de bemanning van een in Selzaete liggend schip vap Engelsche nationaliteit. Ver dronken zijn de Belgische chauffeur en een der andere inzittenden. Korten tijd hierna arriveerde de auto bus, welke des avonds na aankomst van den laatsten trein te Selzaete via Sas van Gent en 'Sluiskil naar Terneuzen rijdt. Toen de chauffeur de drie drenkelingen bemerkte, werd aanstonds gestopt om deze personen per autobus te vervoeren. Ter zelfder tijd naderde, eveneens uit de rich ting Selzaete, de personen-auto van den beer v. d. S. uit Terneuzen. Een der pas sagiers van de autobus plaatste zich mid den op den weg om de opmerkzaamheid van den chauffeur der auto te trekken, wien hij wenkte om te stoppen. Hieraan werd echter geen gevolg gegeven, waar door deze auto op de ter zijde staande autobus inreed, waarbij beide materieels schade opliepen. De passagiers, die zich in de nabij heid der bus bevonden, zagen zich ge noodzaakt zich ijlings in veiligheid te stellen, teneinde niet door de auto te worden meegesleurd. Een dame, die zich juist op de treeplank van de Autobus bevond, werd aan het been gekneusd. Aangezien 'tniet mogelijk was, de beide inzittenden en de auto in. het kanaal te bereiken, werden de drie anderen met de autobus Paar Terneuzen vervoerd, waar zij te ongeveer half elf arriveer den. Direct werd de politie van het ge beurde in kennis "gesteld, die zich aan stonds naar de plaats des onheils begaf. Hedennacht heeft men de auto door middel van een kraan op het droge ge bracht, waarhij het lijk van een der in zittenden werd opgehaald. Naar het lijk van den laatste wordt nog gedregd. De politie stelt onderzoek in naar de oor zaak. Het persbureau Vass Rias meldt nog, dat verdronken zjfn da eigenaar van da auto (de koopman Wes&els» uit Rotter dam) en een Inpltehmaa. Ook meldt dat bureau, dat daoe da weneu-nuto uit Neusm. !n het laatste leel van bovenstaand bericht bedoeld, twee permven gewend en M do chauffeur van dese mte êaos és peltte 1# pei de- De Pullorumrickte. Wat dit voor een ziekte is, heeft mr H. W. J. Sannas, voorzitter van de Lan delijke Georganiseerde Puilorumbestrij ding uiteengezet in een circulaire. Pul- lorum schrijft hij is een Latijnsch woord en h-et beteekent letterlijk „van de kuikens". Bedoeld wordt dus do kui kenziekte. Het verloop van de ziekte is verschil lend. Somtijds vindt men de doode dier tjes in de kunstmoeder liggen, zonder dat eenig voorafgaand verschijnsel ons heeft gewaarschuwd; een ander maal lijden ze eenige dagen aan diarrhé, die men dik wijls „witte diarrhé" noemt om de kleur van da uitwerpselen, die aan het dons blijven vastkleven en aan het achterlijf je een harden koek vormen. Hoe ook de verschijnselen zijn, bijna altijd is de ziekte doodelijk en bijna altijd heeft het drama in de kunstmoeder zich afgespeeld, vóór de diertjes veertien dagen oud zijn. Wie onder zijn jonge kuikens groote sterfte heeft, zal goed doen de diertjes op te zenden naar de Rijksseraminrich- ting te Rotterdam, waar ze kosteloos onderzocht worden, zoodat men weet, wat er aan gemankeerd heeft en wat men in de toekomst moeit doen en laten. Een middel om de zieke kuikens te genezen, heeft men nog niet gevonden, maar wel is de wetenschap zoover, d zij ons geleerd heeft, dat de kuikens de smetstof ontvangen uit het ei en daar de ziekte zeer besmettelijk is, brengen zij het weer over op andere gezonde kuikens, met het bekende gevolg, dat vrij wel alle dieren uitsterven. Het gaat dus zóó: een hen, die besmet is, legt eieren, waarvan een tantal de smetstof bevat ten, de kuikens, die uit die eieren ge boren worden brengen de ziekte mee, zoodra zij het ei verlaten; na eenige dagen breekt de kwaal uit, zij besmetten door hunne uitwerpselen de andere kui kens en bijna de goheele partij gaat te gronde, terwijl de weinige overlevenden weer zorgen, dat er nieuwe besmetting voor het volgend jaar is, waardoor het treurspel op dezelfde wijze wordt voort gezet. Het is dus een kringloop-, waar aan geen einde komt. De Alg. Ned. Pluimveefokkers-Vereen, heeft in 1928 een studiecommissie b& noiamd om te onderzoeken op welke wij-ze een bestrijding van de p-ullorum-zielkte mogelijk is. In die Commissie hadden on der meer zitting Prof. Do Blieck te Utrecht, Dr Berger, de Directeur van hot veearteenijkundig Staatstoezicht, Dr Lou- rens, de Directeur van de Rijlteserumin- richting, Dr To Honnope -e.a. Zij heeft een uitvoerig rapport uitgebracht, waarin de raad gegeven werd, de ziekte langs organisatorischen weg te bestrijden. Gevolg gevende aan dien raad, heeft de A. P. N. V. een commissie inge steld, waarin wetenschap en p-ractjjlfc te zamen werken, welke commissie in het najaar van 1928 voor het eerst den strijld tegen de ziekte georganiseerd heeft aan gebonden. En met succes. Terwijl het hoogste aantal bloedonderzoekingen in eenig voorafgaand jaar 9.747 had bedra gen, weerden in 1928'29 onderzocht 136.750 bloedmonsters, een vooruitgang van maar even 125.000 onderzoekingen in dit eene jaar. Züjj die belangstellen in den arbeid der Commissie kunnen volledig worden ingelicht door bijl den administrateur, edn heer H. W. Schilt te Groe-nek'am (bi| Utrecht) de reglementen en al wait zij weten willen, aan te vragen. Op één ding slechts wil de heer San- nes w$zen: De bestrijding der ziekte geschiedt ge organiseerd en moet georganiseerd ge schieden, omdat het bloedonderzoek al léén natuurlijk niets helpt, wanneer niet tevens alle positief reageerende, dus be smette dieren, van het bedrijf worden verwijderd en wanneer daarop geen con trole van volstrekte neutrale zijde wordt uitgeoefend. Diun alleen heeft, men de grootst mogelijke zekerheid onbesmet ma teriaal te ontvangen. Wanneer b. v. iemand adverteert, dat hij- pullorum-vrije dieren heeft, dan is het zeer best mo gelijk, dat dit bombast en bedrog is, want ook in de pluimveeteelt bomt bom bast en bedrog voor. Daarom geeft hij den raaid: betrek Uw broedeieren en Uw kuikens voortaan uit sluitend van bedrijnen, die aangesloten zijn bij de Landelijke Georganiseerde Pul- lorumbestrijlding en indien gij omtrent eenig bedrijf twijfelt, wend U dan tot H. W. Schilt, Groenekan bij Utrecht, die U dan wel zal inlichten. Programma van Donderdag 21 Aug. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 12.30—1.45- Concert. Zang, viool en piano. 6—6,80 Concert. YokaaJfcwartot. 7 —8 Orgelconcert. 8—9 Concert 9—10 Carillonccncert. HUIZEN, 1876 11 12.15—9 Concert 8—4 Gramefoonumziek, 4—6 Orgelc-o®. eert 8.30—8 Gramofoonmuriek, 6,01— 7,IS Concert, 8,01—,815 Ruasisdhe lied» ren, 8,15—9,15 Geneert doe® het omroep. orkest 8,15—9,30 Russischs Rcuteran B. quo Trio, 9,30 Voorteetfeej oeneert. BAYlNTRYj 1654 M, li.fO Grenmfneo- 18.88 1 ,§0—8,19 GrgeJ- eeiieert, 4-90 Qsfetessawi m wiï&m* &88 Qm&i PARIJS „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 en 6.55 Gramefooamuziek. 8.25 Concert en tooneeJ. LANGENBERG, 473 M. 7.20—7.50 Gra- mofoonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3512.10 en 12.30 Gramofoonmuzïek 1.262.50 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 M. 12.20—1.15 Gramo- foonmuziek. 5.206,20 Concert uit Ber lijn. 8.20 Concert op vier piano's. BRUSSEL, 508.6 M. 6.20 Trioconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. 0.20 Orkestconcert uit Ostende. Wemeldinjje. Het houwen van een room boterfabriek alhier is opgedragen aan den minsten inschrijver Abr. Willemsen voor f 14.750. Door notaris Blaupot ten Cate werd Dinsdag ten verzoeke van het Gemeente bestuur van Veere, in -de Raadzaal aldaar publiek geveild: een huis met tuin te Veere aan de Markt A no. 212. Het perceel werd opgehouden. Krabbendijke. Het houwen van een villa voor den heer G. A. van Nieuwenhuyze te Rilland is gegund aan. L. ,T. van Doorn alhier. Correspondent te R. Wij kun nen van een wedstrijd, die Zaterdag reeds gespeeld is, nu geen uitslag meer opne men. GO-ES. Geboren: Dirkje, d. v. Marinus Boer en Maria Corstanje. Bingenus, z. v. Johannes Hubertus Jacobs en Elisabeth de Bock. Margaretha, d. v. Jan Marinus Steketee en Jantje van der Baan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. v. d. Burg, jm. 33 j en A. J. Vertregt, jd. 33 j.; W. Schreuder, jm. 24 j. en M. Geervliet, jd. 26 j.; E. C. de Troije, jm. 27 j. en G. Ludikhuize, jd. 31 j.; W. v. Gulden, jm. 27 j. en J. C. v. d. Garde, jd. 22 j.; P. H. Con- semulder, jm. 31 j. en A. P. Willemse, 41 j.; A. 6. Wagenveld, jm, 26 j. en J. Biok- poel, jd. 24 j.; H. F. M. van Opstal, jm. 22 j. en A. M. H. Priester, jd. 21 j.; J. J. van Boven, jm. 22 j. en S. Jobse, jd. 27 j.; W. Vader, jm. 29 j. en J. M. Norüer, jd. 19 jaar. Gehuwd: 16, H. Franken, jm. 23 j. en E. C, Heuseveldt, jd. 23 j.; 10, J. A. de Kam, jm. 25 j. en L. de Rijke, jd. 23 j.; 20, A. F. A. M. de Paauw, jm. 24 j. en A. H. J. Jen» tink, j-d 21 j. Bevallen: 15, J. Eiff geb. Marijs, z.; 10, A. Sinke geb. van der Beest, z.; 17, J. Da- vi-dso geb. Antheunisse, d 18, J. de Jonge geb. Maartense, z.18, N. G. Geervliet geh. Wondergem, a. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Aug. Meest zwakke Z. tot W. wind, half be wolkt, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van gistermiddag 2 uur 765. Licht op voor fietsers. Donderdag 8 u. 50. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Aug., 2.30 u. Berlijn 59.4459.45. Brussel 34.70--34.72. Parijs 9.76—9.78. Londen 12.10V8—12.10^. New-York 2.49^—2.493A. KAPELLE-BIEZELINGE, 19 Aug. 1929. Groote veiling: Roode bessen 6,20, Dubb. Pr. z. dr. 8.50—9,20, Rijnscha Spekboa non 11,30, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Roode fessen 6—13, Prince Pruimen 5—9, Occulanen 6—9, Marbeianoa 4—6, Eng, Krozen 6—11, Kou wwlnuen 3—5, Washington pr, 84—48, Dubb, Bore Witte 30—88, Blauwe Wijn pruimen 20—24. Roode oierpraimen 14 -18, Mfeetelno A fS-4Q, id, R 4-8, id, 0 1—8, Kwriok A .7 -9, id, R 3-6, G EiwW Victoria "2—4, Roode Zo, m«roerato£9ef fc—lO, Roode Artrsten ê-.-.-8, Duefefes Oktenjmrg 8—9, it Lwv» appel 6. ito;vigi, teol» eppel v-tl. W«"»*jvp6l S Göfirtifete» V® 4 Itfe-'H 14 W P---4S,' Rfeiöff

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3