SWfflXM ,00 0&zotl( als n Visch Uit de Provincie. Kerknieuws. In alle Apoth, en Drog. vanaf1.— perbus onderhavige onderwerp, dat als antwoord op hot in den aanhef dezes bedoelde rond schrijven is gezonden door den lieer R. ■T. Koopmeiners namens het Bestuur der Rotterd. Middenstandsvereen „Handel en Nijverheid" is toegevoegd. In dit zeer zeker uitmuntend gesteld en goed gedocumenteerd praeadvies, wordt het Uitverkoop-vraagstuk o.i. van het juiste standpunt bekeken en valt het niet te betwijfelen of met een meer strenge toepassing van Art. 328 bis W. v. 3. zal zeer veel bereikt kunnen wor den tor beteugeling van al het onre- eele en unfaire, dat zoo vaak hijl het houden van uit/erkoopen belaas wordt betracht." De heer Koopmoineis fcotoii in zijn prat*- advies tot de volgende confusies: le. Gefingeerde uitverkoopan, waaraan misleiding van liet publiek ten grondslag ligt, behooieu door wettelijke maatregelen to worden gekeerd; 2e. Dit kan geschieden door een strenge toepassing van art. 328 bis Wotboeikvan Strafrecht; 8o. Dozo strengere toepassing zal moe ten worden betracht door do Politie en Justitie 'ten deze, tot grootere activiteit te prikkelen; 4e. De middenstandsorganisaties zullen de betreffende autoriteiten van elk door haar geconstateerd misdrijf op de hoogte stellen en op vervolging daarvan aan dringen. In behandeling 'kwamen daarna de door do vereen. „Handel en Nijverheid" te Winschoten ingediende voorstellen a. Uitbreiding der Wet op de oneerlijke concurrentie; b. Wijziging van de indeeling van de jaariijiksche algemeene vergadering en hot Congres. Do heer J. J. Korff diende vervolgens een rapport over het afbetalingssysteem in. Daarna deed de directeur van liet Bondsbureau modedeelingen over de ge voerde propaganda, terwijl het Algemeen Bestuur modedeelingen deed over een algeineone Bedrijfsvereeniging voor den Middenstand, gesticht, tan behoeve van leden der bij den Kon. Ned. Middenstands bond aangesloten organisaties ter uitvoe ring van hot bepaalde bijl de Ziektewet. Na afhandeling van eenige huishou delijke zaken werd de algemeene ver gadering gesloten. Daarna ving hot 2Gsto Nationaal Middenstandscongres aan. De heer Ed. G. Schiirmann hield de openingsrede. Hjj had zijn rede getiteld: „Eenheid". Er valt over het geheele land een opleving te constateeren op midden- standsgebied. Voor een niet gering doel valt dit toe te schrijven aan 'de activiteit, die in het afgeloopen jaar van het bondsbu reau is uitgegaan, en van de wisselwer king, die hiervsui in de vereenigingen. het gevolg was. Gestadig wint de gedachte terrein, dat centralisatie op middenstandsgebied hc/ eenige middel is om versnippering van krachten, en afbrokkeling te voorkomen. Er zal evenwel in do naaste toekomst nog veel inspanning van do bondsleidi'ryg worden gevergd om hen die tot op heden in gebreke bleven toe te treden, tot het juiste .jnzicht te brengen. Terwijl in theorie de middenstand over bodig wordt geacht, leert de onverbid delijke logica van de practijk, dat kapi taal, middenstand en arbeid een eenheid vormen, die door niets blijvend kan wor den verbroken. Vrije concurrentie, waarbij de sterkste wint, zij het parool voor de toekomst. Tegenover de nivelleering der collec tiviteit stelle de middenstand het wapen der individualiteit. Samenwerking dor drie grooto econo mische groepen is op den duur de eenige basis waarop ons geheele economische leven moet rusten. Ondanks allo theorie ziet men de toe komst van den middenstand niet som ber in, mits de middenstand blijvo Wat hjj steeds is geweest: een grooto eco nomische groep van nijvere en vakkun dige ondernemers, als degelyke Hollan ders rekening houdende met de nuch tere feiten, die aan de zich snel wjf sdgende maatschappelijke toestanden we ten aga to passen, De heer mr A. C. Josephus Jitta, tfeere- taris van den Hoogen Raad van Arbeid hield vervolgens een inleiding over „Me dewerking van belanghebbenden aan wet geving en bestuur." De dag wordt besloten met een offli- ciëelen maaltijd, een concert in het Volks park en een avondfeest. Ede 30.000 inwoners. To Ede is do 30.000ste inwoner op j don Burgerlijken Stand ingeschreven, n.l. door do geboorte-inschrijving van 'tzoon- tje van*G. de Itoojj aldaar. Bij die gele>- gonheid word, do,or don loco-burgemeester G. J. lJssol de Schepper aan den vader 1 een spaarbankboekje met f 100 aangebo den voor het kind. Weg met de veren. In de alg. Vergadering van don Bond van Bodrijrsautohouders in Nederland, werd de volgende motie aangenomen: Gezien het groote oponthoud dat Han del, Industrie, Land- en Tuinbouw bij het gebruik van hun auto's bij de voren ondervinden; gezien de belastingen, welke door be drijfsautohouders reeds worden betaald, waaronder een speciale belasting voor het gebruik der wegen; overwegende, dat de veergelden een extra onbillijken last, leggen op hen, die j> door toevallige omstandigheden van veren gebruik moeten maken; overwegende, dat veren over onze groo te rivieren bovendien in tal van gevallen een onzekor element brengen in de be drijfszekerheid der betrokken autobedrij ven, o.a. door uren wachten .op sleepen en geheele of gedeeltelijke staking der veerdiensten door vorst, hoog water, storm, enz.; spreken als hun meening uit: le. dat in de wegen van hot Rijkswe genplan geen veren, doch slechts vrije bruggen mogen voorkomen en dat daar toe ook een brug te Deventer behoort,; 2e. dai voorts in de wegen der pro vinciale wegenplans het tot stand komen van vrij9 1 ruggen met kracht dient te wor den bevederd; dat. mede uit nationaal oogpunt daarbij o.a. is te donken aan Boxmeer, omdat de bewoners van do landslroek beoosten de Maas Uians, door het ontbreken van vrije vlugge verbindingen mot het overige deel van Nederland, gedwongen zijn zich op het aangrenzende deel van "Duitschland te oriënteeron; 3. dat overigens do overtocht over de nog aanwezige veren in de wegen van de wegenplans van Rijk en provinciën vrij behoort te zijn; de veerbooten ook des nachts regelmatig behooren te varen en dat het Rijk met zijn veren In doze het voorbeeld dknt te geven; 4. dat, overigens het maken van winsten op veren door publiekrechterlijke licha men bij de wet verboden dient te worden en dat ter controle afzonderlijke exploi tatierekeningen jaarlijks dienon to wor- don ingezonden aan provincie en Rijk; dat de bruggenbouw met den groot sten spoed dient te geschieden. Verzoekt het bestuur alle maatregelen te willen nemen, die tot verwezenlijking van dit doel bevorderlijk kunnen zijn. Federatie van Christel ij k Hist. Jongerengroepen. Begunstigd door prachtig zomerweder, hield de Federatie van Chr. Hist. Jonge rengroepen van 1719 Augustus haar zomerconferentie in het „Bondshuis" te Soesterberg. Zaterdagmiddag werd de con ferentie geopend door den heer Mr. Anton Wensing met het lezen van Rom. 13 en het uitspreken van oen welkomstwoord tot de 40 deolneemsters en deelnemers. Des avonds sprak de heer Mr Dr H. II. A. van Gijbland-Oosterhoff, over: „Overheid en Volk", waarop een peer geanimeerde bespreking volgde. De heer Mr S. C. do Vries van Weesp hield de dagsluiting. In den wijdingsdienst sprak Ds B. Tuin- stra, Ned. Herv. pred. te Huis ter Heide, naar aanleiding van 2 Cor. 12 9a. Zondagavond hield Mr Dr J. van Brug gen een rëferaat over: „De Overheidstaak ten aanzien van het Sociale vraagstuk". Aan den inleider werden allerlei vragen gesteld, wat bewees, dat dit onderwerp de belangstelling had. Na beantwoording werd de dagsluiting verricht door den heer G. de Ru. Maandagmorgen sprak Ds 'J. Langman over: „De overheidstaak ten aanzien van bet sociale vraagstuk". De gedachtenwis- seling werd des middags gehouden, waar na door den heer v. d. Burg de conferen tie gesloten werd met een opwekking en een tot weerziens op de winterconferen- tie, waar het vredesvraagstuk aan de orde gesteld wordt en besproken zal worden: de militair-technische, ten tweede de eco nomische en ten derde de religieus-ethi sche zijde van het vraagstuk. Verkeerstelling op Zondag. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Kersten betreffende het houden van verkeerstellingen op Zondag heeft de minister van Waterstaat geantwoord: Evenals reeds vroeger heeft plaats ge had, zal in den loop van dit jaar op ver schillende data, telkens vallende op een anderen dag der week, telling van het ver keer op de wegen plaats hebben, zoodat ook één telling op een Zondag zal ge schieden. De verkeerstellingen geschieden perio diek, ten einde inzicht te verwerven in den aard en den omvang van het verkeer met het dool een goeden grondslag te verkrij gen tor beoordeeling van de noodzakelijke wogindeeling, wegveibetering en te treffen verkeersmaatregelen, Ten einde het beeld van hot verkeer, dat op de verschillende dagen der week nog al aan wisseling on derhevig kan «ijn, volledig mogetijk to maken, wordt een telling voor eiken dag afzonderlijk gehouden. Uiteraard" kan daarbij een telling op Zondag niet worden gemist, omdat op vele wegen juist op dien dag aard en omvang van het verkeer, ver geleken bij andere dagen, sterke afwijkin gen vertoonen. Rectificatie. In verband mot bot gisteren in ons blad opgenomen be richt betreffende de aanrijding door een auto van den conducteur S. to Souburg, deelt onze correspondent ons mede dat dit bericht niet in alle opzichten juist is. De man is niet door een auto aan gereden, doch van zijn fiets gevallen op oen oogenblik, dat een auto hem pas seerde. Hij kwam zoo ongelukkig met het hoofd op de steenon terecht, dat hij aan de gevolgen daarvan is over leden. Mogelijk is de man van de auto geschrokken, doch de autobestuurder zelf had aan het ongeval direct niet de minste schuld. Benoemd tot telefoniste 2e klasse bij den interlocalen telefoondienst, mOj. J. E. Eijke, thans telefoniste bij den localen dienst te Middelburg, post-, telegraaf- en telefoondienst. Middelburg. Maandag j.l. is, naar het Volk" meldt, een aanvang gemaakt met hot werkverschaffingsplan aan den Kle vers kerkse hen weg. Onder de leiding van de Ned. Heidemaatschappij is men begon nen aan het omzetten tot industrieterrein van een 23 H.A. bouw- en weiland, het graven van slooten, bet aanleggen van een nieuwen dijk met daarlangs gelegen verkeersweg, etc. Het geheele werk is be groot op circa f 105.000 en is berekend op de tewerkstelling van een 70-tal werkloo- zon gedurende een jaar Het onder de leiding der Heidemaat schappij uitgevoerde werk aan de water leiding te Oranjezon is thans geheel ge reed gekomen tn do werkverschaffing daaraan thans beëindigd. Goes. Een klein stukje geschie denis van Hosanna. Men schrijft ons: ln liet jaar 1889 werden door eeni ge bestuursleden der Chr. Jongelings? vereenigingen te Goes, besprekingen ge voerd over da wenschelijMieid om een Chr. Harmonie op te richten, uitgaande van do Jongelingsveireenigingen. Op een gecombineerde vergadering gehouden op 24 Juni werd dit nader besproken. De vereen. „Ken den Heere" weigerde als vereen, mede te werken, wjjll ze stuitte op de geldelijke bezwaren; enkele be stuursleden meenden echter dat het we] kon en na op 8, 11 en 23 Juli weer ver gaderd te hebben en in dien1 tijd ook het benoodigde kapitaal van f500 bijeen gebracht was, kon op 1 Augustus 1.889 do Harmonie door de Chr. Jongel. Vereen. Openb. 3:11b worden opgericht. Begon nen werd met 17 leden. Als naam' werd gekozen „Hosanna". Het bestuur bestond uit de heeren S. Hartog, voorz., H. Janse Bz., seer., A. C. Mulder, penning meester, Ph. Weasels', biblioth., terwijl de heeren H. Poolmeijier, Joh. do Jonge Az. en J. G. Wirtz Cz. de commissie van Advies vormden. Tot directeur werd benoemd de lieer P. de Jonge Jz. Het eerste optreden had plaats op 25 Dec. 1889 in de bijzondere school, waar door de Harmonie een openbare les werd ge geven, welke door een 400 belangstel lenden werd bijgewoond. Den volgenden dag werd in do Chr. Geref. Kerk het gezang van de kinderen der Zondags-- school Jachin met muziek begeleid. De kerk was propvol. Zoo waren de eerste schreden gezet. Op 28 Oct. 1891 had de aanbieding van een vaandel plaats, door de dames J. ten Gate, T. de Buck en C. V erwaaijen Pi eterszen. Als bijzonderheid dient hier vermeld, dat ooit bij de aan bieding van een nieuw vaandel op- 30 Juli 1914, het weer mej. ten Gate was, die aan bet hoofd stond van het toen gevormde damescomité. Spoedig kwamen echter de moeilijkhe den. In Aug. 1881 werd de directeur ver vangen door dhr P. J. Kievit, welke wegens vertrek reeds in Mei 1892 opge volgd werd door den heer L. de Beste. In liet jaar 1892 werd een voor Hosanna belangrijk besluit genomen. Zooals we hier boven schreven, ging de Harmonie uit van de Chr. Jong. Ver. Openb. 3:11b. Er ontstond in genoemd jaar meeningsver- schil tusschen Hosanna en het bestuur der Jongelingsvereen. over het optreden in het ;openbaa,r en het gebruik maken daarvoor van de tent op de Groote Markt van de Vereen, voor Volksvermaken. Door aan de Jongel. Vereen, een be drag van f 510 uit te betalen, werd „Ho sanna" in Juni 1892 een zelfstandige ver- eeniging. In hetzelfde jaar den 7 October moest zij haren voorz. S. Hartog missen, wegens zijn vertrek naar N.-Amerika. In zijn plaats werd gekozen de heer L. de Beste, welke nu Directeur-Voorzitter werd. Deze beide functies zijn door hem waargenomen tot Mei 1907. Toen trad de heer de Beste terug als Directeur en werd op aandringen van hem tot Directeur benoemd de heer J. C. Ander son. De Beste bleef voorzitter en nam een plaats in de bezetting in. In Oct. 1907 werd besloten de harmoniebezot- tingte veranderen in fanfare. De heer da Beste is voorz. gebleven tot Oct. 1919, toen hij wegens vertrek uit Goes „Ho sanna" niet langer kon dienen, In zijn laats word gekozen de heer H. Janse s, vanaf de oprichting bestuurslid, wel ke tot op "heden als voorz. fungeert, In Deo, 1919 vertrok de heer Anderson naar Almelo, en werd ia zijn plaats tot directeur benoemd dhr J, R, v, d, Gla», kapeim, 3 ft, I, to Bergen op loom, On der zijn leiding werd in Oct. 1920 weer tot liarmoniebezetting teruggekeerd. We gens overplaatsing naar Amersfoort in April 1923 word de hoer v. d. Glas opgevolgd door dlir C. G. Govaarts van Bergen op Zoom welke tot op heden directeur is. De voroen. telt thans 38 le den, en drie Eere-leden t.w. de heeren H. Janse, H. Dronkors en L. de Beste. De Comm. van Advies wordt gevormd door de heeren T. Faberij de Jonge en W. C. de Beste (1 vacature). Als be stuursleden zijn in functie: H. Janse, A. M. Duijvewaardt, L. J. Hillebrand, J. Droogexs Jr, D. Glerum en W. de Bruyne.. D. Wemeldinge. Voc het gezin H. alhier moest gistermorgen de hulp van den dok ter en verpleegster worden ingeroepen, omdat er eenige kinderen bedwelmd wa ren door de verstikkende gaslucht die op den zolder waar de overige leden van het gezin sliepen, hing. Nadat zij in de fris- sche lucht waren gebracht, kwamen zij spoedig weer bij, zoodat het verder geen nadeelige gevolgen zal hebben. Vermoedelijk heeft er een gaskraantje open gestaan, omdat er geen lek in de lei ding is geconstateerd. Souburg. Voor de vacante betrekking van bode-magazijnmeester van de afd. SouburgRitthem van 't Groene Kruis hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. Hieruit is door het bestuur de volgende voordracht (alfabetisch) opgemaakt: 1. M. Faasse, 2. M. van Gellecom. 3. P. SLnke. A.s. Maandag zal in de algem. vergade ring de benoeming plaats hebben. Outi-Vossemeer. De heer Streefkerk, di recteur van de P. Z. E. M., heeft in een alhier gehouden vergadering medegedeeld, dat, naar aanleiding van de gehouden besprekingen in de laatste Raadszitting, de zaak der electrificatie in orde is en het contract thans naar de wenschen van den Raad tot stand zal kunnen ko men. Koudekerke. Onze oorrespondent vraagt ons een paar vergissingen in het jongste raadsverslag te willen herstellen. Er staat Art. 62 en 63, dit moet zijn 63 en 64 en voorts in denzelfden zin: de openbare lokaliteiten wil hij op Zon dag sluiten van 's morgens 9 tot 'savonds 6 uur; dat moet zijn wil hij des Z on dags sluiten. Mede, dat de Lange niet Lib. doch C.-H. is; dan schreef hij niet ge meld werd, dat er f 10.000 over was, doch „gemuld". Ned. Herv. Kerk. Drietal te Hoog- en Leegkerk: L. J. "Wesseldijk te Opwierda; dr K. Sonies te Stadskanaal, en A. II. Hellema te Rottum. Beroepen te Poortvliet, O. J. van Root- solaar te Blauwkapel; te Oudelande, G. J. Derksen, hulppred. te Vreewijk (Rotter dam); te iSpijkenisse, J. P. E. C. Eerhard te Kethel; te Wapenveld, G. v. d. Zee te Den Bommel. Aangenomen naar Beilen (als hulppred.) H. J. Soer, godsdienstonderwijzer te N oordwolde-Blesse. Bedankt voor Hpendam, W. A. van Griethuizen te Groede en Nieuwvliet. Geref. Kerken. Tweetal te Ten Post, H. 'Smit te Rotte- valle en J. Boer, cand. te Groningen. Beroepen te Steenwijk, H. Holtrop te Umuiden-Oost; te Vries, J. Boer, cand. te Groningen. iChr. Geref. Kerk. Tweetal te Boskoop, N. Bijdemast te Rotterdam en J. A. Riekel te Sliedrecht. Bedankt voor Dordrecht, S. v. d. Molen te Lisse. Beroepen te Kampen, B. Oosthoek te Dokkum. N. en Sf. Joosland. Door den heer Ch. Reijnoudt is wegens hoogen ouderdom ontslag genomen als ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier. Hij heeft dit ambt 35 jaar bekleed, waarvan ruim 11 jaar als President. In zijn plaats is gekozen dhr P. J. Reijnoudt, diaken; en in diens plaats als diaken dhr Andries de Visser. Beiden hebben deze benoeming aange nomen. Laster. Een boerenvrouw had eens iets heel leelijks over haren leeraar, die een vroom en oprecht man was, ver teld, en het praatje had zich met de snelheid van 'tvuur over de geheele ge meente, ja zelfs ver daarbuiten, verbreid. Na een half jaar werd zij ernstig ziek en kwam tot 't besef van haar zonde. Zij gevoelde zich ook gedrongen naar de pastorie te gaan en haar leeraar om vergeving te vragen. „Ik wü 't u van harte vergeven", sprak de oude prediker, „maar omdat gij mij toen zoo heel veel verdriet hebt gedaan, moet gij mij nu ook één wensch ver vullen." „Van harte gaarne", antwoordde de boerin haastig. „Ga dan naar huis, slacht een zwarte kip, pluk al haar voeren, ook de kleinste, laat er geen enkele verloren gaan en breng ze mij dan in een mandje". De vrouw, die zeker dacht, dat het hier een geheimzinnige tooverij gold, deed wat haar bevolen was en kwam na een poos met een mandje vol veeren terug. „Ga nu door het dorp, werp om de drie passen een paar veertjes uit, en ga dan den toren op bö 't galmgat van de klokken, en strooi dan de rest de lueht in, Én kom dan terug". Na een half uur was de vrouw bij den prediker terug. Haar mandje wan leeg, „Heel goed", zei de oude man vrien delijk. „Ga nu weer 'tdörp in en zoek nu al die veertjes weer terug, maar zorg, dat er geen enkel aan ontbreektI" Verschrikt keek da oude vrouw hem aan en zei: „maar dat is onmogelijkI De wind heeft ze overal heen gejaagd I" „Ziet go, vrouwtjo, zoo is 'tmet uw lasterpraatjes van toen ook gegaan. Wie kan die woorden weer terugne men en onschadelijk maken?" O mijne lezers, waken wij tegen do zonden onzer tongl Do tong is doodelijk venijnwie kan haar temmen Zet, Heere, een wacht rondom mijne lippen, opdat zij niets dan Uwen lof verkondigen en wat voor mijne naaste tot zegen zij, (Pniël.) Joden in Palestina. Mr Co- hen, uit Rotterdam, heeft oen reis door Palestina gemaakt. Deze Israëliet ging naar Palestina om te zien, of de Zionisten werkelijk vorderingen maken mot den op bouw van het land, waarvan iedere voet duur gekocht moet worden van de Ara bieren. Hij wilde, aldus verhaalt Ds W. J. J. Velders, van Rotterdam, in „Noord-Holl. Kerkblad", Joodsche steden, Joodsche cul tuur, echt Joodsch leven zien. En nu schrijft hij over de vijf voor naamste Joden-steden: over Jeruzalem, Tel-Aviv, Haifa, Tiberias, Sefad. Het oude Sichem (tegenwoordig Na blus), Jaffa, Djennin e.a. zijn Arabisch bezit, maar volgens Mr Cohen, staan zij in economische belangrijkheid verre ten achter bij de 5 Joodsche steden. Maar „Jodensteden", die benaming maakt den indruk, alsof in die vijf steden, alleen maar Joden wonen. Doch dat is niet zoo. Jeruzalem heeft een zeer gemengde be volking en over het oude tempelplein heb ben de Joden nog niets te zeggen. Haifa en Tiberias hebben een Joodsche minderheid als inwoners, maar in deze beide steden is toch de macht wel in handen der Joden. In geografische grootte valt Jeruzalem met Haarlem te vergelijken en in eco nomisch aanzien met Amersfoort. Maal ais middelpunt van het Joodsche leven, dat tusschen Christelijke en Mohamme- daansche heiligdommen door, zich mot kracht baan breekt, overtreft Jeruzalem iedere stad der wereld. Hier is het Ilebreeuwsche leven. Bij de oude muren worden de nieuwe liederen gezongen, het moderne IIo- breeuwsch gesproken, de historie ver teld en over de toekomst geïdealiseerd. De Jood knarst met zijn tanden als hij de Moslemsche jeugd ziet spelen op do pleinen, die het Jodendom heilig zijn en als hij in het Kidrondal staart, waar hei ligen als Jesaja, Zacharia e.a. Oud-Testa- mentischo profeten begraven werden, die de vurige Zionist in één adem noemt met de dooden uit onzen tijd, zooals Do Haan, Stella Levisson e.a., dan wordt hij getroost door liet geloof, dat al die „heiligen" eens zullen opstaan en de gouden poert, die tot den tempel toe gang geeft, bestormen. Het Jodendom zal ten laatste weer heerschen. Maar eerst moet Palestina herbouwd worden. In buitengewoon snel tempo hebben de Joden in de laatste jaren huizon ge bouwd, vooral in de voorsteden Mea- Sjariem, Rechawja, Talpioth, Bath-Kerem, die een modern aanzien hebben. Maar hinderlijk is voor den Jood, dat Jeruzalem met 2/3 Joodsche bevolking, door het lang geen 1/3 Arabieren tel lende deel bestuurd wordt. Schoon is Jeruzalem. Schoon van lig ging en natuurschoon, maar hoe schoon zal de stad eens zijn, als het Joodsch bestuur overal uitblinkt. De elfde Maranatharöonfe- ren tie. Donderdag 5 Sept., des middags te 12 uur, zal D. V. de opening plaats hebben van de Elfde Maranatba-Conferen tie te -Zeist, onder leiding van den Re dacteur van „Het Zoeklicht", den heer Joh. de Heer. Maandagmorgen 9 Sopt. te 9 uur sluiting. Deze elfde Maranatha-Conferentie zal als de vooruitzichten niet bedriegen wat het aantal bezoekers betreft, de in het voorjaar gehouden Tiende Conferentie weer overtreffen. Toen toch was het aan tal Conferentiegasten reeds tot 350 ge stegen, terwijl het totaal aantal bezoekers van sommige samenkomsten bij de dui- zènd was. De tent is dan ook vergroot en met alles gerekend op vermeerdering. Het onderwerp voor deze conferentie zal zijn: „Christus naar de Schriften; Zijne bo teekenis voor den menscli". 1. In Zijn vleeschwording; 2e. in Zijn begraven-zijn, opstanding en hemelvaart; 3. in Zijn wederkomst als Bruidegom, Koning en Rechter. Als medesprekers worden verwacht: Ds C. J. Hoekendijk uit Rotterdam, Mr Ralph C. Norton, Directeur van de Belgi sche Evangelische Zending uit Brussel en Pred. E. Urban uit Elberfeld. Do eerste middagsamenkomst op Don derdag 5 Sept., van 2.355 uur zal draadloos worden uitgezonden door do Ned. Chr. Radio Vereen. In deze samen komst zullen bovengenoemde sprekers en de Redacteur het woord vooren. Het En- gelsch en Duitsch zal wordon vertaald. Aanmeldingen en verzoeken om inlich tingen kunnen gericht worden aan do Zoeklicht-Propaganda te Zeist. Een kerkelijke kwestie te Dokkum, Er doet zich bjj de Ned, Herv. Gemeente te Dokkum een eigen- aardige kwestie voer, Had Dokkum vree, ger twee predikanten, reeda bijna dertig j&ar ia een deser

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2