Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. Marktberichten. ÏS. als room eidersontwikke- eert een boot- paen leden der altbeweging en plaats oi* n die kringen dat een Chris- P. en der mo- jin, zonder zijn ;e doen 1 eens met deze OPMERKER. m te machtigen handelen. ad hield Maan- vergadering. ►ordig. oiek van J. Hoe- an schoolgeld, .aagd, zal wor- tructie van den i gemeente-ont- ning werd over- i van dhi H. door de heeren overgegaan tot de voordracht, T. Goedbloed tot ïoemd dhr J. aedbloed 1 st. Vader met alg. e-ontvanger. ..-ontvanger zal zijn werkz aam- op SO Ang. in slachthuis met nog een i ge dis- verd deze zaak V. oip te dragen klomen. in de kom der >rden verbeterd ie over te doien. mede, dat de eledigd en dat rhoud der we- nieuwbenoemde gekomen. Na e namens den .teerd, werd hij rond vergaderde Gem eens chapi- e vacature Hou- >r de benoeming Putte. Voorts et voorstel van gaan tot het Ipelbewaarplaats Roerenleenbank Lg aan te gaan. en door de ver- iaft en aan de urd. lag vergaderde g was de heer misgeving. op1 gebruikelijke deelt mede, dat irmmissie ia be- mgebauer te St begrooting der nr 1930, waaruit te voor dat jaar wordt; het ver- iandelsonderwijis bericht, dat de ïg veritrijlgen zal iet z.g. Putters- ingekomen een tot bevordering ïidskrachten om mum-contributie a advies en in ipecteur van het overgegaan tot derwijizeres voor kom der get- an. 1930 weder worden aange- genotmen. tot behandeling het voorstel van het benoemen >t concierge van ver in da vorige staakten, f dhr Crticq te >g niet duidelijk td zulke toestan- ft kunnen schep en dhr Franse ïvas geschied uit van de vrouw &n de heer Grucq deze toch altijd is. ning overgegaan. Schuit en Crucq. v. Eenetaaam1. ten staken, is het chuit verworpen. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en 'W. tot oproeping van sollici tanten voor concierge, waarover de stem men wederom staakten, zoodat het punt tot een volgende vergadering is uitgesteld. Bjj monde van dhr Schuit werd ver slag uitgebracht over het onderzoek van de .gemeente-rekening 1928, waarna deze naar 't advies voortoopig werd vastge steld met de volgende inkomsten em uit gaven: Gewone dienst inkomsten f 70.854.4212, uitgaven f64.391.17V2, kapitaaldienst ink. f5655.01, uitg. f4788.61. De vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1928 ten behoeve van de bijz. lagere school op Geref-. grondslag alhier werd bepaald Oipl f 1246.60, 'hetwelk is berekend tegen f7.16 per leerling der O. L. school. Verzoek om verhooging suhlsidie werk lozenfonds der Arnemuidsche vis3chers (schippfers). Dit wordt goedgevonden. In de verordening dar Motor- en Riji- wielwet (parkeerplaatsen) werden op voorstel van B. en W. eenige wijlzigingen gebracht, zulks naar aanleiding van een schrijven «van Gedep. Staten. Door het bouwen van de brandvrije kluis in de achterkamer van het gemeen tehuis zijn eenige noodzakelijke herstellin gen voor den dag gekomen, doch door de hooge inschrijving van de gegadigden wenschen R. en W. eerst den raad te hooren. De heer (Schuit vraagt, hoe hoog het bedrag wel is waarvoor is ingeschreven, hetwelk de voorzitter 't liefst in een be sloten vergadering wenscht mede te dee- len, doch waar meerdere leden meenden, dat dit in 't openbaar kon plaats hebben, deelt de voorz. mede, dat d;e begroeting opgemaakt door den gem.-bouwmeester, welke bedroeg f150, met f80 was> over schreden, zoadat de inschrijlving was f230. Ook zijl vermeld, dat er maar 1 in- schrijVingsbiijet .ontvangen was; n.l. van den heer Iz. Boone. De beer Crucq stond verbaasd over het groote verschil tusschen de raming en de inschrijving en heeft ter plaatse een en ander opgenomen, waarbij hij tot de conclusie is gekomen, dat met een kleine wijziging in bet bestek be doeld werk ruimschoots voor f 100 kan worden uitgevoerd. Spr. beeft er niet op tegen, dat het werk in eigen beheer wordt uitgevoerd, mits bet bedrag van f 100 niet wordt overschreden. Daar er echter ook nog eenig schil derwerk in de „achterkamer te verrich ten is, wordt besloten genoemd werk en schilderen opnieuw aan te besteden. Aangeboden werd de begrooting 1930, welke reeds bij de raadsleden circuleert. Verder werd besloten tot electrificatie van het gemeentehuis. Een verzoek van enkele bewoners te Kleverskerke tot het vernieuwen van het straatje aldaar, wordt gerenvoijeerd naar B. en W. De ingekomen verzoeken tot het plaat sen van stoephekjes werden na eenige opmerkingen toegestaan. Naar aanleiding van een verzoek van- vele ingezetenen dezer gemeente tot voor ziening van voldoende drinkwater door middel van de waterleiding, deelt de voorzitter mede, dat na een gehouden onderhoud met den directeur der Z.- Bevelandsche waterleiding de kosten voor de \gemeente Arnemuiden zouden bedra gen f 50.000. Momenteel kan echter nog geen beslissing genomen worden, daar de gemeenten beoosten het kanaal door Walcheren trachten deze kwestie geza menlijk op te lossen. Bij- de rondvraag vestigt dhr Schuijt de aandacht op de gemaakte putten in de straten door een timmerman, daar in de vorige vergadering de heer Franse had beloofd, dit door den gemeente werkman te zullen laten doen. Hij heeft hierdoor den raad om den tuin geleid. In de eerste plaats was het voordeeliger geweest, wanneer het geschied was door den gemeente-werkman. De beer Franse zegt, zich dit niet meer te herinneren, daar het z.i. werk is voor een timmerman. Dhr Schuit zegt, dat bij genoemde put ten in plaats van met klinkers het tekort is aangevuld met gewone gevélsteenem en is nog overtuigd, dat de gemeente werkman dit werk evengoed had kunnen: doen. Deze heeft het thans toch niet zoo 'druk. Aan die enkele putten heeft nu een werkman een paar dagen gewerkt, waarop geantwoord wordt hiermede re kening te houden. De heer Crucq vraagt in verband met het laatst voltrokken huwelijk om 8 uur 's avonds, of er in deze gemeente een desbetreffende verordening bestaat om trent het bepalen van uren voor het vol trekken van huwelijken, daar de ééne ambtenaar op reis was en de andere moes't gaan Janpleizieren, waardoor het bruidspaar gedwongen werd om naar den wensch van den heer B. Franse 's avonds te trouwen. Hij vraagt of dit in het be lang van de ingezetenen is. De heer B. Franse zeide, dat in de gegeven omstandigheden het huwelijk moeilijk op het aangegeven uur kon wor den voltrokken, daar bij hem alles o-p tijd was besproken en de plechtigheid toch behoorlijk is geschied. De voorzitter zeide, dat er zeker een verordening bestaat als door den heer Crucq bedoeld. Dhr Crucq vraagt, waarom dan. de menschen zoo onbehoorlijk en slecht in gelicht worden. Het gaat toch niet op, om ™ndere man" in deze te be moeilijken, opdat de heeren naar "hun eigen zin kunnen genieten. Hij staat er op, dat de verordening opnieuw wordt nagezien en gepubliceerd, opdat derge lijke onaangenaamheden niet meer kun nen voorkomen, hetgeen wordt goedge vonden. Hierna sluiting. Axel Alhier had Vrijdagavond een ern- Êtig ongeluk plaats. Een 6-jarig zoontje van den landbouwer Ad. IJ., bij Drie- schouwen, zat met een der 'knechts voor op een wagen met graan geladen en viel er af, zoodat hij! voor de wielen kwam. Het hoofd werd zoodanig geraakt, dat de schedel gespleten werd en, het kind in zorgwekkenaen toestand werd opgenomen (M. Ct.) Drelschor. Tijdens de ^afwezigheid van do bewoners, heeft een zekere C. G., koopman te Zierikzee, zich toegang ver schaft in een woning, en aldaar uit een kast een portamonnaie met geld ont vreemd. De dader is door den gemeente* veldwachter tot helkentenis "jSebracht en het igeld is in beslag genomen. (Z. Nsb.) Ned. Herv. Kerk. festal te Roderwolda: J. Aalbe-rs te Wapserveen, P. E. C. Boonstra te IJhorst, H. H. Brucherus Clevinga te Mid- delstum, A. H. Hellemans te Rottum, B. R. Knottnerus te Vries en H. T. A. W estrik te Rolde. Beroepen te Leerbroek, F. de Gidts te Oud-V assemeer; te Ochten, B. G. C. Steenbeek te Wierden; te Sprang, P. A. A. Klusener .te Nieuwpoort. Aangenomen naar Vlagtwedde, A. de Vries te Zeerijp. Geref. Kerken. Beroepen „te Reitsum, J. v. Dijlk te Duurswoude; te Haulerwijlk en Surhuister- veen, J. R. Vogelaar, cand. te Heemse. Aangenomen naar Nij'eveen, G. W. van Houte, cand. te Zwolle. Redankt voor Ratavia, W. H. v. d. Vegt te Bergum; voor Leens, B. Bo-uma te Dirkshorn; voor Sleen, G. W. van Houte, cand. te Zwolle. DsH. C. van den Brink. Door Ds H. C. van den Brink, predikant der Geref. Kerk in Hersteld Verband, te Lei den, is aan zijn Kerkeraad medegedeeld, dat hij zich om huis-elijke omstandigheden genoodzaakt ziet naar elders te verhuizen Hij zal te Leiden een vast adres houden. Bij het examen voor de Nederland- sche Modevakschool-vereen, te 's Graven- hage slaagden de volgende dames voor leerares: mej. J. Blaas te Tholen, mej. M. Volet en Zuster M. Silvestra beiden te Middelburg. Kapelie. De door B. en W. dezer ge meente opgemaakte voordracht ter benoe ming van een hoofd der opeinb. lagere school luidt als volgt: 1. J. Zaa.nen te Babiloniënbroelk; 2. M. de Klerk te B.ilthoven -en 3. H. van Lunsen te Twij'zelerheide. Tot leerares aan de Chr. Industrie- en Huishoudschool te Groningen is be noemd Mej. G. Andree te Krabbendijke. De Alastrim. Te Delft werd we derom een geval van alastrim geconsta teerd. Thans is een 6-jarig meisje aan getast. Ongelukken. Gistermiddag is op den weg naar St Oedenrode een vrouw uit Mariabeide door een motorrijder aan gereden. Beiden werden tegen den grond geslingerd. De vrouw brak een been en een arm en kreeg bovendien een hersen schudding. Denzelfden avond is zij in bet ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Den motorrijder treft geen schuld. Te Bovenkarspel is bij het spelen het vier jarig zoontje van E. te water geraakt en verdronken. Gistermiddag omtreeks 4 uur gingen eenige jongens zwemmen aan het strand van het eiland Marken. Een van hen begaf zich te ver in zee en ver dronk. Het lijk is opgehaald. Het 5-jarig dochtertje van den arbeider v. L. te Lisse werd bij het oversteken van een straat aangereden door een auto en op slag gedood. Een onheil voorkomen. Te Veenendaal is door een gelukkige omstan digheid een ernstig ongeval voorkomen. Een politie-agent bemerkte Zondag juist bij het passeeren van een drukken over weg bij het, station, dat de hoornen van den bewaakten overweg niet waren neer gelaten, terwijl de trein van "de richting Resteren, die te Veenendaal .om 19.49 aankomt, reeds vlak bij was. De agent liet onmiddellijk met behulp van voorbij gangers het verkeer aan beide kanten van den overweg stop zetten, waardoor de trein zonder gevaar kon passeeren. De machinist van den trein scheen het ook bemerkt te hebben, daar deze uit alle macht signalen gaf. Bij onderzoek bleek, dat de overwegwachter in het vlak hij den overweg staande blokhuis was. Hij was geheel versuft. Van dezen overweg- wachter, die uitstekend staat aangeschre ven, is Zaterdagmiddag de oudste zoon grafwaarts gedragen. Droefheid om dit verlies schijnt aan dit voorval niet vreemd te zijn. Ontsporing van goederen wagens. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn eenige goederenwagons ont spoord op het emplacement .bij de St Peterstraat te Amsterdam. Het ongeval was een gevolg van een botsing tusschen den bestelgoederentrein 7067, den z.g. krantentrein, die de Am- sterdamsche ochtendbladen vervoert, en den kolentrein 7916 uit Heerlen. De mar chinist van den krantentrein reed door het onveilig sein en trof den kolentrein in volle vaart in de flank. Vier kolenwa gens met kolen werden verbrijzeld. De lo comotief met haar tender ontspoorde, een bagagewagen meesleepende. De botsing geschiedde met donderend geweid, zoo dat de omwonenden ruw uit hun slaap werden gewekt. Behalve de verbrijzelde kolenwagens, die hel beeld van een ware ravage ver toonden, en bij het opruimen waarvan met snijvlammen moest worden gewerkt, was ook de locomotief beschadigd en wa ren de sporen ontzet. Het personeel van beide treinen is er goed afgekomen, wat wel een wonder mag heeten. Werkwillige mishandeld. Zaterdagavond is te Vriescheloo een werk willige arbeider uit Friesland door sta kers ernstig mishandeld. Met een mes heeft men hem een steek in den rug toe gebracht, waarbij een long is geraakt. In verband hiermede zijn drie personen ge arresteerd. JJoopen en niet betalen. Een onbekende man heeft Zaterdag in den winkel van de N. V. Bervoet's kleeding- magazijn aan de Pretorialaan te Rotter dam verschillende kleedingstukken ge kocht tot een gezamenlijke waarde van ongeveer f 150. Hij noemde zich Visser en verzocht de kleedingstukken te willen laten bezorgen ten huize van zekere Mej. A. B., waar hij in huis was. Op denzelf den middag hebben een loopknecht en een winkelbediende de gekochte artikelen gebracht. V. bleek inderdaad op het aan gegeven adres te won-en en nam zelf de goederen in ontvangst. Hij maakte echter bezwaar tegen de afwerking van een pan talon en stuurde daar den loopjongen mee terug, terwijl hij even later nog een fout ontdekte aan een ander kleedingstuk en den winkelbediende verzocht deze even te laten veranderen. Toen de gewensdhte verbeteringen waren aangebracht en de beide kleedingstukken weer werden te rug gezonden, bleek V. spoorloos te zijn verdwenen. Gebleken is, dat hij denzelf den dag ten huize van Mej. B. een ka mertje had gehuurd, maar direct, nadat de goederen in ontvangst waren geno men, was verdwenen, om niet meer terug te keeren. Een epidemie onder de zwa luwen? In Limburg heeft een massa- sterfte onder zwaluw-en plaats gehad. Op één dag werden den secretaris van het Natuurhistorisch genootschap 3 doode gierzwaluwen door leerlingen gebracht. Ook de bibliothecaris van dit genootschap kreeg dien dag een doode gierzwaluw in handen, terwijl men op het binnenplein van een der sociëteiten te Maastricht een nog levende, maar doodzieke gierzwaluw vond. Op de terreinen van het kasteel 1e Geulle trof men meerdere, op die van het kasteel te Nyswiller eveneens 4 zieke gierzwaluwen aan; te Nyswiller werden niet minder dan 30 andere zwaluw-en (huis- .en boerenzwaluwen) dood of hulpe loos gevonden. Ook van elders in Lim burg werd hetzelfde gemeld. Onbewaakte overweg. Op den onbewaakten overweg bijt het Inundatieka- naal onder Wadeno-ij'en heeft Zaterdag morgen ongeveer half twaalf een onge-lufc- plaats géhad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een karrevóerder bevond zich op dat tijdstip op de spoorbaan, toen van de zijide van het station Tiel in volle vaart een losse locomotief kwam aangereden, welke tegen paard en wagen botste en deze ongeveer dertig meter meesleurde. Het paard was op' slag do-od en de kar weird verbrijzeld. De voerman, die naast het paard lies, werd aan den slootkant neergeworpen, doch bekwam wonder boven wonder geen letsel. Ter plaatse wordt het uitzicht belemmerd door het wachtposthuis en een boomgaard, wel ke langs de spoorbaan ligt. De voerman verklaarde, dat hij! zijn aan dacht had gevestigd op een van den tegenovergestelde!! kant naderenden auto mobiel. Hij is geverbaliseerd. Lage waterstand in de Maas. Uit Veulo werd Zondag gemeld: De Maas is thans voor de werf alhier geheel doorwaadbaar. Aan de overzijde, te Blerifc is langs den oever een lang en breed strandbad ontstaan, en in het midden van de rivier steken zandbanken boven het water uit. Da scheepvaart ligt stil. Oplichting van een verze* fcerings Maa tschappfjf. De Recht bank te Middelburg deed heden uitspraak in de zaak tegen den 54-jarigen schip per ,E. J. v. D. te Rotterdam in voorar rest te Middelburg, en den 33-jarig-en J. S., vertegenwoordiger van een bergingé- maatschapipij te Wetmeldinge, -die op 6 Aug. 1.1. zien voor de Rechtbank 'te ver antwoorden hadden over het feit dat zij de Nederl. Transport Verz. Mijl. te Rotter dam voor een bedrag van f 150 aan bergloon zouden hebben opgelicht. Zij' hadden n.l. voorgegeven dat het schip „Vertrouwen", to-ebehoorende aan den eersten verdachte, welk vaartuig destijds op de Schelde averijl zou hebben op-ge loop en, door het b-argingsvaartuig „Dorus Rijkers", toebehoorende aan den tweeden verdachte, te Wemeldinge zou zijin bin nengesleept, welke werkzaamheden f150 zouden hebben gekost. De Rechtbank veroordeelde den eersten verdachte tót een gevangenisstraf van 6' maanden met in mindering brenging van het voorarrest, en sprak den tweeden ver dachte vrij. Door het O. M. werd destijds 6 maan den gevangenisstraf tegen ieder van hen gevorderd. Door A. v. O., 64 jaar, visscher te Axel, is hooger beroep aangete-ekend te gen het vonnis van den Kantonrechter te 'Terneuzen, waarbij! hij! wegens het plaatsen van een vischtuig in een water leiding is veroordeeld tot f 15 of 10 d. h. DE KERKKWESTIE VAN HULST. Wij lezen in „de Rotterdammer": Een der fraaiste Zeeuwsche kerken is ongetwijfeld de mooie hoofdkerk, midden in de schilderachtige vesting Hulst gele gen, die naar haar stichter de St Wille brorduskerk wordt genoemd. Bij de verovering der vesting Hulst door Frederik Hendrik, ging de machtige Willebrorduskerk aan de Hervormden over voor welke kleine gemeente het kolossale gebouw veel te ruim was. De veel talrijker katholieken moesten zich toen met de zoogenaamde schuur- kerk aan het einde der Bierkaai behelpen. Het spreekt vanzelf, dat dit de Room- schen niet meeviel, maar Napoleon maak te daarin in 1806 een verandering. Zonder veel te dralen besloot hij de Roomschen ook de helft te geven van de Willebrorduskerk. 6 April 1807 werd de Roomsche kerk het koor met de wan- delkerk plechtig ingewijd. Koning Willem III, die in Mei 1882 de stad Hulst bezocht, vond het een zeer eigenaardige toestand en sprak er zijn ingenomenheid over uit, dat deze ,twee geloofsovertuigingen onder één dak zoo tevreden samen leefden. In den nacht van 1 Sept. 1876 werd de toren weder door den bliksem getrof fen en verbrand en het kerkgebouw, voor al de R. K. afdeeling, zeer beschadigd. Met behulp van een aanzienlijke onder steuning van het rijk, werd de toren in beleren stijl, naar de plannen van den vermaarden architect Cuypers te Amster dam herbouwd en was in 1878 klaar. Deze toren is een sieraad voor het Vlaanderenland. Maar nu komt de kerkelijke kwestie. Evenals andere oude gebouwen, moet ook dit kunstwerk gerestaureerd worden. Doch wat gebeurt nu? Naar men ver nam, weigert de Regeering subsidie zoo lang dit gebouw in twee verschillende handen zit. De Regeering wil met geen twee kerkbesturen onderhandelen, daar dit een veel te omslachtige zaak zou zijn. Men stelle zich voor, dat de aannemers nu eens op of in het Protestantsche, dan weer in het R. K. deel werkten. De Pro testanten zouden wellicht een te hooge nota ontvangen of omgekeerd, wat na tuurlijk niet anders dan tot verwikkelin gen aanleiding kan geven, te meer, daar zulk een restauratie-subsidie over ver scheidene jaren loopt. 't Spreekt vanzelf, dat de Roomschen gaarne geheel de Kerk willen hebben, om die voor hun eeredienst in te richten. Wat een nietigen indruk maakt het Pro- testantsch gedeelte op ons. Slechts een vierde gedeelte wordt gebruikt en an ders ziet men niets dan witte pilaren in een ijle ruimte, wat des winters ontzag lijk koud moet zijn. Een centrale verwarming kunnen de Hervormden in Hulst niet betalen, 't is maar een klein groepje. Ten einde nu deze zaak tot een op lossing te brengen, hebben de R. K. de Hervormden een geheel nieuw bede huis, volgens eigen verlangen te bouwen, aangeboden. Mocht men liever de protes tantsche vleugel der Wiüebrordske-rk voor geld willen verkoopen, dan is de R. K. Parochie bereid hiervoor f 80.000 te be talen. 't Zal ons benieuwen, hoe deze- zaak tot een oplossing zal komen. Wij meenen eens gehoord te- .hebben (bevestigen kunnen wij het niet), dat Dr Gunning eens gezegd moet hebben, toen hij predikant te Utrecht was: „Verkoopt de Domkerk (die zooveel aan onderhoud kost) en zet voor dit geld drie nieuwe Hervormde Kerken". Deze meening werd hem zeer kwalijk genomen. Ook hier botsen de meeningen tegen elkaar. Eenerzijds de „eer der Kerk der Va deren", die de ééne partij vóór alles wil handhaven, ondanks kosten, koude, enz., enz., en anderzijds anderen, die- een fraai, nieuw kerkgebouw verkiezen boven de kale, veel te groote ruimte. APELDOORN. In verband met het door H.M. de Koningin aan de gedelegeerden der Internationale Herstel-conferentie ,aan te bieden diner, zullen de Koningin en Prins Hendrik Vrijdagmiddag van HetLoo naar Den Haag vertrekken en Zaterdag weer terugkeeren. Briand en Stresemann voor de radio. Naar wij vernemen, zal de Fratis-che minister-president Briand Woensdagavond na 8 uur voor den microfoon der A. V. R. O. een rede houden. Zeer waarschijn lijk zal Stresemann Donderdagavond even eens na 8 uur voor denzelfden micro foon spreken. In verband met de drukke werkzaamheden der ministers is het niet mogelijk, precies het uur aan te geven, waarop zij het woord zullen voeren. PARIJS. Gisteren is in de haven van Havre brand uitgebroken in de Fransche Oceaanboot Paris, metende 35000 ton. Het vuur breidde zich snel uit. Verschil lende zalen ^brandden uit. Het midden schip was één vuurzee. Pas na ver scheidene uren blusschen was het vuur bedwongen. BOEKAREST. In het fort Domgosti, waar soldaten en arbeiders granaten de monteerden, ontstond een ontploffing. Men vreest, dat 25 personen zijn om gekomen. OSLO. Op Spitsbergen heeft een ern stige mijnontplofting plaats gehad. Tien arbeiders werden gedood. WARSCHAU. In een militaire kazerne te Posen ontstond epn ontploffing. Een nog onbekend aantal soldaten is gedood. GOES. Op de graanmarkt geen aanvoer en geen noteering. Eieren per 100 „stuks f6.20; Per 25 stuks f 1.55; Per stuk aan part. 7i/2 ct. Eendeieren f5.80. Boter per K.G. f2. Per pond fl. Aan part. per pond 11.10. Fa- brieksboter £1.10. Eierenverkoop Onderafdeeling Zuid-Be veland V. P. N. Aanvoer 18893 stuks. Prijs f6.50 per 100 stuks. MIDDELBURG, 20 Aug. 1929. Op de veiling werden de volgende prijzen be steed: Tomaten UCB A 8,70, C 8,80, CC 4,50—5, B 5; buiten UCB A 5,40, C 7,90; blauwe eigenheimers in kisten 1,70, po ters 0,90, witte eigenheimers 2, aardap pelen UCB 2,60, poters 1,60, augurken, le soort 29 ct, 2e soort 16 ct, 3e soort 6 ct, 4e srt 4 ct, suikerij le 80 ct, 2e 50 ct, madeleine 615, Clapps 14—18, Noord Hollandsche 18, oomskinderen 5—13 ct. VLISSINGEN. Veiling van 19 Aug. '29. Blauwe Aardappelen 2430, Witte Aard appelen 2123 per 10 K.G. Postelein 38, Princessen 1526, dub bele idem 1518, Wagenaars 55.5, Snij» boonen 1026, Pronfcboonen 1112, Cl. Favorite 1013, André Desportes 34, N. H. Suikerij1 27, Oomkinderen 717, Preoose de Trevoux 410, Tr. de Cro-n- cel 1—2, Perzikappel 1517, Suikerij 1 3, Bergamot '3, Madaleine 522, Prui men 1054, Frambozen 66, Keswick 1 4, R-oode Bes 1425, St. Jan 712 Spuitjes 5, Poire Madame 35, Keizerin 4, Celline 23, Zomeraagt 10, Morellen 22, krietpeer 6, druiven 7580, Zilver- uien 1213, alles per K.G. Roode Kool 9.511.5, Savoije kool 4 13.5, Bloemkool 1227, komkommers 12, Netmelo-enen 3054, Perziken 3 10, alles per stuk. Selderie 5—6, Uien 34, Peeën 6.5 7.5, Rabarber 2.5, Kroten 3.56.5, Gla diool 220, Dahlia 4—14 alles per bos. Andijvie 49102, Peterselie 412, Sla 472 alles per kist. Augurken 2831 per 100. TERNEUZEN. Veiling van 16 Augustus. Kriekperen 62, 58, 46; Augurken 9.80 19.50, Princepruimen 1014.90, Meloe nen 37, 57, 59, Komkommers 2931, Bouquetten 8.2010.60, Kropsalade 1.7 I.8, Marbelanen 10.1013.50, Snijboon-en 22.80, Calleboutsperen 3.70, Suikerijen 22, Oranjepruimen 14.60, 14.90, 15.80, Ma deleine 8.90, 12.30, 13.90, Tomaten 2|2.30 dubbele princesseboonen 11.20, 13.80, en 14.60, Bloemkool 10.30, Roode Bessen II.50, Keswick 1.603.20, Clapp's Fa vorite 15.1017.40, Gron. Bergamot 4.10, Zilveruien 3.40, 4.70, 11.70, Kroetappels 2.50, Oomskinderen 9.90, enkele boonen 14.80 per 100 K.G. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Aug. 1.30 uur. Berlijn 59.4559.47. Brussel 34.7034.72. Parijs 9.779.78. Londen 12.1012.ÏO1/,*. New York 2.499/i62.49n/i6- TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den av. van 21 Aug.: Zwakke, veranderlijke wind, later uit' Zuidelijke,,richting, half tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van gistermiddag 2 uur 765. Licht op voor fietsers. Woensdag 8 uur 62." Wat is Sildon

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3