BOLS nEiken dag één Glaasje Kerknieuws. Financieële Berichten. Telegrammen. NU F 4— PER KRUIK Hansweert. De kommies te water T. van Dijk is met ingang van 1 Nov. a.s„ eervol ontslag uit den dienst verleend. De heer B. had dezen mor gen het ongeluk met zijn fiets te vallen, waardoor hij zich ernstig verwondde, en hij zich onder geneeskundige behandeling stellen moest. Wlssenkerke. Woensdagmiddag één uur brak er brand uit in de woning van G. de F. Het bleek begonnen te zijn op een zolderkamertje, vermoedelijk tengevolge van het omvallen van een pot met zwa vel. De motorspuit was den brand spoe dig meester. Eenige kleedingstukken en het kamertje werden door de vlammen vernield. Koudekerke. Gisteren vergaderde de ge meenteraad voltallig. Ingekomen: Goedkeuring van de ge>- meente-rökening 1928. Dhr Sanders© vraagt nadere toelichting inzake het batig slot. Gemeld werd van ruim f 10.000. Dhr De Rijke zegt niet te weten dat er een commissie voor het nazien der rekening bestaat. Hij heeft er eerst van gehoord toen hij werd opgeroepen hiervoor; hij is van meening, dat de ""Raad deze oom missie heeft te benoemen. De voorz. zegt: deze benoeming wordt geregeld door R. en W. opdat ieder der leden op zijn beurt er zitting in zal hebben. Dhr Sanderse beveelt vooral aan om zooveel mogelijk leden uit de verschillen de fracties er in te benoemen. Dit wordt toegezegd. Benoeming wegens bedanken van dhr Tevel van een lid der comm. tot wering van schoolverzuim. Benoemd wordt, dhr' M. Sanderse, met 8 st. tegen 3 op dhr Varhage. Voorstel tot wijiziging in de verordening van waren goedgekeurd. Dhi"' Lorier vraagt de verordening thuis te krijgen. Dit wordt toegezegd. Alsnu komt aan de orde wijziging po litieverordening, Aa.n dhr Moens CSt'fc. Geref.) wordt na dere toelichting gevraagd. Een en ander zou voor de regeling der debatten ge- wenscht zijln. Dhr Moens zegt: Er zou bij art. 12E in enkele gevallen aan betrokken veehou ders voor het dekken van dieren, zicht baar van den openbaren weg, ontheffing van het verbod 'kunnen worden verleend Het is voor sommigen niet doenlijk aan deze bepalingen te voldoen. Art. 39, sta.pvo-ets rijidën in de ko-m der gemeente. Hier zou hij willen le zen, dat het verboden is in die d.eelen der gemeente harder te rijden dan in gema tigden draf. Art. 62 en 63. De openbare lokalitei ten wil hij o,p Zondag- sluiten van 's mor gens 9 tot 's avonds 6 uur. Hij! kan moega.au met het voorstel van de min derheid in Bi. en W. om den 2en Kerst dag te laten vervallen. De voorz. zegt: de minderheid van B. en W. heeft éen andere formule-ering 'dan u. Kunt u dus daarmede meegaan? Dhr Moens kan z'ich daar mede vereenigen. Dhr Moens zegt te meenen dat de wijzigingen in de politieverordening nood zakelijk zijn en hij meent dat de ordj»i nantiën Gods moeten worden nageleefd. Het heeft hem verwonderd, dat de min derheid van B. en W. voor wijziging is, terwijl de meerderheid van het col lege van B. en W. rechtsch is. Hij be treurt het, dat weth. Stoppels (C.H.) ver moedelijk heeft tegengestemd. Hij meent dat er ma,ar 2 wegen zijn. Men is rechts of links. Daarom betreurt hïjl de houding der Chr.-Hist. en hoopt dat niet al hun mannen zoo doen. Dhr Sanderse (S.D.A.P.) spreekt zijn spijit uit, dat in het pxaeadvies van B. en W. wel duidelijk de meening van de minderheid uitkomt, doch die van de meerderheid niet gemeld wordt. Hij wil art. 12 en 39 ongewijzigd laten, mede omdat het hoofd der politie ze soepel toepast. Hij ziet noch in de voorstellen van dhr Moens, noch in die van de Minderheid van B. en W. weerlegd het bezwaar, dat de gemeentebelangen worden ge schaad en mist in de voorstellen, dat er rekening wordt gehouden mot de ver schillende _gtroomingen die er in de ge meente zijn. De R.-Katholieken denken over de Zondagsheiliging anders. Ik zou er voor passen, aldus Spr., wan neer ik met zulk 'klein percentage in de gemeente vertegenwoordigd was als u, om dan met zulke ingrijpende voorstellen te komen. Op de C'hr. school heb ik geleerd^ het liedje „wij leven vrij!, wij leven blij'". Is dit nog waajr of is bet niet meer waar? De uitgaande dagj-es- menschen zjh netjes en bescheiden in hun uitgaan. Vroeger bleef men des Zon dags in de café's en daar deed men veel meer kwaad dan er nu in bosch en duin geschiedt. Spr. meent dat deze voorstellen niet kunnen worden aan vaard als zijhde niet in 't belang der gemeente. De Zondag is hier geen zonde dag -geworden. Spr. gelooft dat bij! de aanvaarding van deze voorstellen de wnde zich zou verplaatsen. Spr. zegt tot den voorzitter: U hebt bij uw intrede in del gemeente gezega te hopen om boven de partijlen #84 en daarom spjlt het miji dat u js minderheid van R. en W. met een dergeljifc voorstel komt. Dhr De Rijke, A.R., zegt: Art. 12 kan, dunkt ons, ongewijzigd bljtvan bestaan. Dit ter bevordering van het zedelijkheids besef. zij die moeilijkheden hebben hier aan te voldoen, kunnen die moeilijkheh den gemakkelijk ondervangen en voorko men door het aanbrengen van een houten schutting. Het is jammer, dat dhr Moms geheel alleen met zijn verdere voorstel len ter tafel is gekomen. Hij moest we ten dat de A.R. deze voorstellen reeds in 1926 en hij de behandeling van de eerste begrooting in deze zittingsperiode hebben gedaan en toegezegd deze nadar geformuleerd te zullen indienen. Omdat deze beginselen biji ons leven, kunnen wij A.R. met bet voorstel accoord gaan. Weth. Contant zegt, dat er -geen reden voor wijziging is, omdat de burgers van Koudekerke van de café's Zondags geen gebruik maken. Wanneer wij inzake Zon dagsrust moeten worden beperkt, dan zou men nog veel meer moeten beperken. Spr. wijst op de glascultuur, waar men wel degelijk Zondags aan moet werken. Ook de koehouders zien er niets in om hun aantal koeien van 2 op 20 te brengen, wat veel meer Zondagsontheiliging en slaaf- schen arbeid medebrengt, en meent de aanneming dezer voorstellen tot wijzi ging te moeten .ontraden. Dhr de Rijke, A.-R., merkt op, dat hier niet de Zondagsheiliging, doch de bevordering der Zondagsrust aan de orde is, en dat de Overheid hier de roeping heeft om de Zondagsrust te bevorderen. Wanneer men uit de kerk komt, dan ziet men vaak de deuren der café's wijd open staan en verschillende rijtuigen er voor, om do bezoekers straks op te wachten. Dit is geen bevordering van de 'Zondags rust. (Dhr Sanderse interrumpeert en zegt vrijheid is blijheid). Dhr de Rijke: vrij heid is geen losbandigheid, doch de hoog ste Vrijheid is daar, waar men 'kent de gebondenheid aan Gods Woord. Dhr Jasperse, Chr.-Hist., vindt het niet noodig om deze beperking verplichtend op te leggen en meent, dat er niets mede wordt bereikt. Ook dhr de Lange, Lib., meent, dat het niet noodig is. Weth. Stoppels, Chr.-Hist., zegt: Wij zijn als Chr.-Hist., niet over ijs van één nacht gegaan. Wij kunnen niet beletten, dat anderen ontspanning zoeken. Het is daarom noodig, dat die inrichtingen open zijn, en daarom hebben wij geen vrij moedigheid om deze voorstellen tot wij ziging der verordening te steunen. Stel, dat men elders heen moest om een dominó te beroepen, dan is een café de plaats om onderdak te zoeken, of zich van het noodige voedsel te voor zien. Ook daarom hebben wij geen vrij moedigheid om onzen steun te geven. De voorz. zegt, dat de meerderheid van B. en W. van meening is, dat er Zon dags geen onregelmatigheden voorval! n. De he-eren hebben begrepen, dat Spr. de minderheid is. Er is ivel degelijk ver schil tusschen Zondagsrust en Zondags heiliging. Wij meenen de Zondagsrust krachtens ons A.-R. beginsel te moeten bevorderen. Wij gelooven, dat de be vordering der Zondagsrust de Zondags heiliging ten goede komt. Te verwachten was, dat de heer Sanderse er niet voor zou zijn. Dat is van de S. D. A. P. te begrijpen. Dhr Sanderse interrumpeert: vrijheids beperking. De voorz. zegt: elk© wet is vrijheidsbeperking. Ook dhr Sanderse zou bijv. niet graag de verzekeringswet geving missen. Vrijheidsbeperking kan noodig zijn en nuttig, mits geen gewetens dwang wordt gebruikt. Iemand, die naar vrije keuze gaat wandelen of fietsen of op wat wijze ook uitgaat, heeft geen café noodig. Door bezoek aan duin of bosch heeft men geen moeilijkheden, men kan de noodige behoeften mede- nemen. Het staan boven dfe partijen wil gansch niet zeggen, dat men een marionet moet zijn en zelf geen overtuiging mag of kan hebben. Ook een Burgemeester is iemand, die een overtuiging mag hebben, en deze 'heeft uit te^Iragen en te open baren. Het logeeren in hotels zou spr. nooit willen verbieden en waar hier geen hotel is, dunkt mij, dat' de Kerkeraad bij het beluisteren van dominees gelegen heid genoeg zou vinden om het mogelijk noodige onderdak voor dergelijke bezoe kers te vinden. Dhr Sanderse is van meening, dat bij aannepiing het cafébezoek zich naar een andere gemeente zou verplaatsen. De voorz. zegt: 'dhr Sanderse schijnt te meenen, dat het geen: zin heeft om als minderheid met dergelijke voorstellen te komen en dat dit overbodig is. Dit is onjuist. Desnoods staat Spr. geheel alleen. Er is geen sprake van dicteeren, doch zuiver een mededeelen van een overtuiging. Wij hebben geen verantwoor delijkheid voor wat in een andere ge meente gebeurt. Wij worden geroepen om in onze eigen gemeente de belangen en de beginselen te bevorderen. Dhr Contant zegt: Zoutelande moeten wij niet na doen. D'hr de Rijke: dat imen hier Zoutelande noemt is beneden de waardigheid. Dat moest men njgt doen. Hiertegen mijn protest. Dhr Moens verklaart zich in hoofdzaak met den voorz. eens te zijn. Hij komt nog eens op het program der Chr.-Histo- rischen terug en leest hieruit: Op den voorgrond staat, dat het Goddelijk ge bod grondslag moet blijven van zede lijkheid eni recht in maatschappij; en staiait, en dat dus ook de gemeentelijke overheid op het terrein harer bemoeiing voor de handhaving van dat gebod te waken heeft. Daarom zou men mogen verwachten de noodige medewerking der Chr.-Histori- schen. Nu is hun houding onbegrijpelijk. Het is Spr. bekend, dat reeds in 1926 door de A.R'. dezelfde wijzigingen zijn voorgesteld. Dhr. Sanderse zegt altijd te staan op het standpunt om andersdenkenden te waar- deeren. Dat hij als leugenaar is gesteld door Moens inzake't rijden van'n dominé op Zondag betreurt hij'. Spr. noodigt Moens uit om saam dien dominé te bezoe ken die dit heeft gedaan. De voorstellen tot wijzigingen komen nu in stemming. Bij Art. 12 wordt voorstel-Moens ver- wcTpen met 7 tegen 4 stemmen. Wijziging ventvergunning op Zondag. De voorz. voelt er niet veel voor en staat er vrijwel neutraal tegenover. Het wordt verworpen met 6 tegen '6 st. Art. 12 G.: Op strand ten verkoop aanbieden enz. ten einde dit te kunnen verbieden en wijziging van B. en W. Aan genomen met algemeene stemmen. Art. 39 wijziging aangenomen. Nu worden alle wijzigingen in stem ming gebracht inzake bevordering dar Zondagsrust. Deze voorstellen worden verworpen met 5 tegen 6 st. De Chr.- Historischen stemden en bloc tegen, voor stemden de A.R., de S.G.P. en Brasser (vrije lijst). (Slot volgt.) Soufouipg, Eergisterenavond werden de bewoners van het Oranjaplein in op schudding gebracht door iemand, die blijkbaar nogal tamelijk veel aan Bacchus geofferd had. De kerel, die uit een café aldaar Werd verwijderd, kon niet meer op zijn beenen staan en sloeg meermalen tegen de straatkeien, waarna hij door eenige personen op een grasput werd gelegd, waar hij het zoodanig .te kwaad kreeg, dat hij woest gillend om zich heen sloeg en de graszoden uit den grond trok. Met de politie werd de woesteling het arrestantenlokaal binnengedragen, waar de ontboden geneesheer den beschonkene tot bedaren trachtte te brengen. Later qp den avond sloeg de dronk aard nog eenige ruiten van het hrre stan tenlokaal in. (M. C.) Zoutelande. Ingekomen: Willem v. Vel- zen van lerseke; Jacobus Dekker van Kloetinge; Jacoba Wijkhuijs van Aagte- kerke; Pieternella, Harpe van Koude kerke: Maria Catharina Varstraate van Middelburg. Arnemuiclen. Woensdagmorgen ont stond tusschen twee buren in het Tuin dorp ruzie over een haag-afscheiding'. Deze liep zoo hoog, dat zij handgemeen werden. Een er van sloeg de ander een paar niet-ernstige wonden op het hoofd met een spade. De geslagene stelde zich onder geneeskundige behandeling. Van een en ander werd aangifte bij de ge- meente-politie gedaan, welke thans de zaak in onderzoek heeft. Weatkapelle. Woensdag wilde de voer man van een rijtuig op den grintweg onder deze gemeente, ondanks de .waar schuwing van den chauffeur, een touring car voorbij rijden. Een lantaarn van het rijtuig kraste langs de car, waarop het paard schrok en op hol sloeg. Kort daar op geraakte het rijituig in een sloot. Ge lukkig bdkwamen de inzittenden geen let sel, alleen een meisje een paar schram men aan den arm. Het paard en rijtuig waren spoedig op het droge gebracht, bet paard was ongedeerd, van het rijtuig wa ren het Jamoen en een paa.r ruiten ge broken. Een dame, die op korten afstand het oo'genblifc afwachtte om door te rijden, moest vluchten voor het hollende paard. Haar fiets werd overreden en voor een deel vernield. De voerman was evenwel bereid de toegebrachte schade te vergoe den. Vee re, In den gistermorgen in spoed- eisch-ende vergadering bijeengeroepen ge meenteraad werd op verzoek van de min derheid van den raad besproken de ont- slagquaestie van den heer Hoithuizen, die wegens het beperkt aantal leerlingen als onderwijzer op wachtgeld was gesteld. De minderheid was van meening, dat het salaris over het jaar, hetwelk de heer 'Hoithuizen langer had gewerkt, be taald diende te worden door B. en W. Besloten werd voor deze quaestie rechtskundig advies in te winnen. De bei de wethouders onthielden zich van stem ming en namen evenmin aan de bespre kingen deel. St. Maartensdijk. B. en Wi. hebben den gemeenteraad de volgende rekeningen over 1928 ter vaststelling aangeboden: Gemeenterekeninggewone dienst, in komsten f89.924, uitgaven f94.599, na- deelig slot f4675. Kapitaaldienst inkom sten f41.716, uitgaven f41.600, batig slot f116. Woningbedrijf baten en lasten f9330, bijdrage aan gemeente f1863. Re kening armbestuur: inkomsten f25.492, uitgaven f 22.459, batig slot f3033. Mede in verband met de dit jaar al hier voorkomende branden werd besloten tot aankoop van nieuw brandweer-mate riaal, alsmede het doen, plaatsen van ver schillende brandkranen op He waterlei ding voor perceelen buiten de kom der gemeente gelegen. Een voorstel tot het bonwen van een kluisdeur binnen het gemeentehuis werd aangehouden tot een volgende vergade ring, waarin tevens de begrootïng voor 1930 zal worden aangeboden. Geref. Kerken. Aangenomen naar Mildam, D. Middelkoop, cand. te Vijfhuizen. Bedankt voor Puttershoek, D. Middelkoop, cand .te Vijfhuizen. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's Gravenhage, J. D'. Barth te Vlaardingea en R. Kok te Gouda. A1 g. Synode der Ned. Herv, Kerk. Dhr Brandligt rapporteert? over een brief van den Bond van Nederl. Predikanten betreffende klachten over ge brekkig onderhoud van pastorieën. De brief wordt niet in behandeling genomen, omdat tot dien Bond ook behooren niet- Hervormde predikanten. De zelfde rapporteur behandelt een brief van het class, bestuur van Win schoten, bevattende de .vraag van een ouderling, of bet niet gewenscht is, in vacante gemeenten welke vacant blijven wegens het niet voldoen aan het reg lement op de predikantstraktementen de diensten op de eerste feestdagen te doen stilstaan. Besloten wordt aan de synodale commissie op te dragen bij de kringen een onderzoek in te stellen naar aard en omvang van het euvel, waarop in dit schrijven wordt gedoeld. De rapporteur behandelt ook een brief van de classikale vergadering van Tiel, verzoekende om bij de regeering aan te dringen op erkenning van den Goeden Vrijdag als algemeen efkende christelijke feestdag. Dit verzoek is meermalen bij de synode ingekomen. Zij heeft echter met verwijzing naar een vroegere, van haar uitgegane verordening, het verzoek telkens afgewezen. Zoo doet zij ook thans. Dr Knappert rapporteert over een ver zoek, van de Nederlandsche afdeeling van den Wereldbond der Kerken, om toe te 'treden tot den Bond en een officiéél afgevaardigde in het bestuur te benoemen. Besloten wordt aan het verzoek niet te voldoen. De exploitatierekening van het week blad der Nederlandsche Hervormde Kerk wijst een bate aan van f728.16 voor de Algemeene weduwen- en weezen- beurs. In deze „zitting is ook de eind redactie gegeven van verschillende wets wijzigingen. H. KOELMANS. f Ned. Herv. Kerk. Beroepen, te Maasdijk, J. de Wit te Vollen- hove. Aaneetnomieln naar Opende (Gr.), E. Btoe- fcema, cand. Bedankt voor St Amaland, M. Ottevanger te Papendreoht. Onder zeer groote belangstelling had Woensdagnamiddag de ter-aardebesteUing plaats van het stoffelijk overschot van den heer II. Koelmans, Zondag 1.1. op ruim 74-jarigen leeftijd te Boskoop' over leden. In bet sterfhuis waren velen samen gekomen; ds Tj. Petersen, Geref. pred. te Boskoop-, sprak naar aanleiding van 2 Cor. 5:15 woorden van troost tot de familie, den overledene gedenkende als een trouwe dienstknecht des Hoeren. Op het kerkhof waren velen samefo.- geko-men, om den overledene de laatste eer te bewijizen. Allereerst sprak' ds Tj. Petersen, die den dank van kerkeraad en gemeente uitsprak voor het vele, dat de heer Koel mans voor de kerk van Boskoop had verricht. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer J. J. de Jager, voor zitter van de vereen, voor Ohr. on- derwijls te Terneuzen, aan welke vereeni- ging de overledene gedurende 38 jaar als jhoo-fd harer school verbonden 'was. S,pr. bracht de dag van 21 Juli 1921 in herinnering, toen hgi aeU woord van af scheid tot den heer Koelmans- richtte bij -diens heengaan uit Terneuzen. De overledene aldus spr. heeft gearbeid met al de kracht die God hem gege-ven had. Met de gaven en krachten die hij' van zijn Go-d ontving, heeft hij! gewerkt, en we verklaren hier openlijk dat we den arb-ei-d dien bijl ten dienste van het Chris telijk onderwijs te Terneuzen heeft ver richt, óp zeer beogen prijs stellen. Hj heeft bij -ons het beste deel zijhs- levens gesleten, en geslachten gevormd, die nog met -dankbaarheid kunnen terugdenken aan hetgeen hj verricht heeft. S;pr. wist zich tolk van een zeer talrijk-éi schare, die van den arbeid van den heer Koelmans mocht genieten, een arbeid, die ook vpor dit leven rijke vruchten draagt. De heer De Jager voerde vervolgens ook het woord namens het bestuur van de voormalige Normaallessen in het Land van Axel, om te gedenken het werk, dat de overledene ook op dit terrein heeft verricht. Tal van jaren heeft hj als di recteur aan het hoofd gestaan, aan zijn jv-er en werkkracht hebben vele onder wijzers hun loopbaan te danken. Hieraan voegde spr. toe een Woord van, dank na mens het bestuur van den Scholenbond Land van Axel, van welken de overledene v-ele jaren de bezielende kracht is ge weest. Een woord van gedenken sprak ook de heer D. Scheele van Terneuzen. In ge voelvolle woorden sprak hj namens het bestuur van de Chr. Bewaarschool over hetgeen door den overledene is tot stand gebracht, een arbeid, welke steeds in dankbare herinnering zal bijlven voort leven. Ook de arbeid van den heer Koelmans in het belang der A.R. partij! werd door dhr Scheele herdacht. Hij! voerde het woord namens de besturen van de Anti- Rev. Kiesvereen. te Terneuzen en van do Centr. Antixev. „Kiesvereen. in den Staten- kring Hulst. De vele arbeid van den over ledene gedenkend, brengt Spr. den donk van 'de vele Anti-Rav. in Z.-Vlaanderen voor den -onvermoeiden ijlver, 'waarmede de heer Koelmans op politiek terrein heeft gearbeid. Namens do familie sprak de heer J. A. Klaaissen van Terneuzen, er op wijzende, dat de leuze van den ontslapene steeds wa-s: „God re-geert", dat gaf hem kracht om in allen levensstrijd jet hoofd om hoog te heffen. S-pr. bracht in herinnering da bewustheid van diepe afhankelijkheid van God, die bij den overledene leefde en zich steeds dui-deljk openbaarde. Ds S. J. Koster, Geref. p-red. te St. Anna Parochie, die den overledene, wiens ouddeerling hij- is, herdacht als zijn va derlijken vriend, bracht hem dank voor alles wit hij gedaan heeft. Ook de heer P. Kolijn te- Gouda her dacht den heer Koelmans als degene aan wien hj voor zijn opleiding veel te dan ken heeft. Ook namens plaatselijke en Centrale kiesvereeniging werd het woord gevoerd, waarbij de spreker zich aansloot bij het geen de heer Scheele van Terneuzen in zulke gevoelvolle woorden had gezegd. Nadat gezongen was Psalm 682 dankte de oudste zoon van den overledene, na mens zijn moeder en namens verdere fa milie, voor de belangstelling en voor de woorden, -die hier gesproken waren, do laatste eer, die men den overledene ge bracht had. Reeds is in beginsel 'gesproken om op de groeve een eenvoudig gedonkteeken op te richten. Wij twijfelen niet, of deze daad van dankbare piëteit zal veler instemming ver werven, en door v^ler medewerking mo gelijk gemaakt worden. Een commissie uit de oud-leerlingen van den overledene zal gaarne voor een en ander zorgdragen. Zoodra deze plannen, waartoe het ini tiatief aanvankelijk reeds door een oud leerling genomen is, vasteren vorm heb ben jekregen, zal een en ander nog wel ter kennis onzer lezers worden gebracht. A. L. van Oven. Wisselkoersen. Amsterdam;, 8 Aug. 2.30 u. Berljn 59.4759.50 Brussel 34.7034.73 Parijs 9.77—9.78 - Londen 12.1 li/812.118/8 New Yodk 2.495/82.497/s DEN HAAG. Briand heeft heden in ho tel des fades Stresemann ontvangen. Veni- zelos heeft éérst een kort en daama een langdurig bezoek gebracht bij; Briand. Eein familie-drama. VENLO. Gisteren werd op- de Hamert, een kleine villa in deze omgeving, de familie Mauri-ts (bestaande uit man, vrouw en zoon) dood-gevonden. De vrouw en de zoon waren do-odges-choten, de man had zelfmoord gepleegd. Als reden tot deze vreeselijke daad wordt verondersteld, diat het gezin in financiëele moeilijkheden verkeerde. Het bewoonde vroeger h-et kasteel Bun- nichhausen in Duitsohland. Vrijdag werd de dienstbode naar huis- gestuurd onder voorwendsel, dat de fami lie op reis -ging .Vermoedelijk heeft f'öen het drama reeds plaats gehad. DEVENTER. De Ata. Ned. en' de R.K. Metaalbewerkers!) ond hebben aan de Di rectie der Auping Matrassenfabri-ek alhier een ultimatum gericht waarin een week vacantie wordt gevraagd. Indien de Directie haar afwijzend stand punt handhaaft, zal oip 15 dezer het personeel in staking gaan. De Zeppelin vertrokken. LAKEHURST. Te ruim half één Am. t jd (5 u. '40 M.0'. en 6 u. Ned. tijd) is de Zeppelin vanmorgen uit Lakehurst ver trokken voor de terugreis naar Friedricbs- haven, welk traject de eerste etappe z-al z jn van de wereldvlucht. Eerst werd boven New-Y-ork een vlucht gemaakt. Nog eenmaal werd rondom het vrijheidsbeeld een kring gemaakt, om of ficieel afscheid van Amerika te nemen. De start had een vlot verknop. Er is wederom een blinde pass-agie-r aan boord, een jonge Duitscher, die zjn familie wil de bezo-ekem. Dr Eckener hoopte op de terugreis den Oceaan in 45 k 60 uur over te steken. Het luchtschip zal over Ierland vlie gen en de groote scheepvaartroute vol gen. Zon mo-geljk zal over Londen wor den gevlogen. i NEW-YORK. In den afgeloiopen nacht te 3 uur bevond de Zeppelin zich boven den Oceaan, op 100 mjl ten Zuiden van Nautucfcet.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3