sanatocen De Haagsche Conferentie. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Nieuwe Kracht Uit de Pers. Rechtzaken Doorzitten Stukloopen PUROL Zonnebrand Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mjjnhardt's Zenuwtabletten Sterk Uw lichaam met troonsvooTstel, een loonsverhooging van 10 pet., door de arbeiders is afgewezen. Naast de bestaande werkgeversbonden zijn nu door een groot aantal niet-georga- niseerde landbouwers plaatselijke vak- vereenigingen opgericht te Vrieschelo- Veelerveen, Bellingwolde, Winschoten, Eekkamp, Beerta, Noordbroek en Ter- munten. De stakingsleiding stelt als voor waarde de afsluiting van collectieve con tracten voor den duur van één of twee jaar. De Prov. Gron. Crt. weet mee te doe len, dat de hoer J. Buiskool, burgemees ter van Delfzijl, een nieuwe bemidde lingspoging overweegt. Wanneer de heer Buiskool aan dat voornemen uitvoering geeft, zal hij nog deze week de besturen van beide partijen bijeenroepen. Verkeerscommissie. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat zijn alsnog benoemd in de commissie betreffende verbetering in het verkeer tusschen de Zeeuwsche eilan den, Zuid-Holland en Noord-Brabant on derling, tot leden "ir J. M. H. R. Kerse- maekers, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Noord-Brabant te 's-Her- togenbosch, en W. C. A. M. van der Lugt, voorzitter van de commissie voor het Land- en Luchtverkeer uit de K. v. K. en Fabr. voor Rotterdam, te Rot terdam. Steenen naar Amerika. Een eerste vracht metselsteenen, in de provincie Groningen gebakken, gaat deze week per stoomschip „IJselhaven" naar Amerika. i Ongeveer 25 millioen steenen zullen binnen korten tijd worden verscheept. Verkeerstelling op Zondag. De heer Kersten heeft tot den Minister van Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gericht: Kan Uw Excellentie mededeelen, of Opdracht is gegeven tot telling van het verkeer gedurende zeven achtereenvolgen de dagen, zoodat ook de Zondag voor telling bestemd worden zal? Is Uw Excellentie bereid, maatregelen, ta treffen, dat de Zondag worde vrijgehou den? Op de eerste werkzitting van de Haag sche Conferentie, wolke gistermiddag tus schen vier en ongeveer halfzes heeft plaats gehad, is er inderdaad hard ge werkt, meldt het Vad.de Engelsche kan selier van de schatkist gaf rekenles! Aan duidelijkheid hoeft Snowdens rede niets te wenschen overgelaten: Engeland houdt het er voor, dat het plan Young gegrond is op een juiste schatting van het Duitsche vermogen; het neemt vrede met de hoogte der vast gestelde annuïteiten en verheugt zich in het wegvallen der intergealliëerde con trole op de Duitsche financiën. Zeer beslist echter teekenden de En gelsche gedelegeerden protest aan tegen het onderscheid, dat in het plan Young wordt gemaakt tusschen .onvoorwaarde lijke en voorwaardelijke betalingen en vooral tegen de hoogst belangrijke rol, welke .dit onderscheid speelt bij de ver deeling der annuïteiten tusschen de cre diteuren alsmede tegen de herziening der grootte van die verdeeling zelf; op grond van art. 237 van het Vredesverdrag zijn deze quota te Spa eens voor goed vast gesteld; de deskundigen van de com missie Young hadden noch opdracht, noch bevoegdheid om eenige wijziging daarin aan te brengen. Het derde punt in de voorstellen van de commissie Young, waartegen Engeland zeer ernstig bezwaar maakte, betreft de leveringen in natura; deze dienen zoo spoedig mogelijk op te houden, veel spoediger dan in het plan voorzien wordt. Engeland is wel iswaar goecl bevriend met Duitschland, ook op het gebied van den handel, maar beide landen blijven toch concurrenten en een kunstmatige bevordering van den Duitschen uitvoer lijkt dan ook niet ge- wenscht. Wat het ontwerp der internationale bank betreft, Snowden acht dit zeer be langrijk maar 'tevens zeer gecompliceerd; het zal nog ernstig onderzocht en bespro ken dienen te worden alvorens men tot een algemeene goedkeuring komt. Als een Engelsch staatsman heeft Snowden gesproken; geenszins als de man van een partij, maar als de ver tegenwoordiger van heel zijn volk; tel kens verwees hij naar de Balfour-nota over het verband tusschen de schade vergoeding en de intergealliëerde schul den. Ook Balfours aanbod om alle schul den en schadevergoeding te annuleeren werd herhaald; zoolang Duitschland ech ter toch vele millioenen betalen moet en de schadevergoedingsquaestie op de Engelsche economie blijft wegen, dient Engeland ook zijn billijk aandeel te krij gen: het aandeel, dat te Spa werd vast gesteld! In Parijsche bladen wordt reeds ge schreven, dat de Londensche regeering door een dergelijke „enghartige" politiek de heele conferentie met haar grootsche doel zal doen mislukken. Zal de conferentie een compromis vin den en zoo ja, zal dan dit compromis over de millioenen dan niet tot stand ko men ten koste van de verdere vredes- en verzoeningsontwikkeling? In Duitsche conferentiekringen toont men zich daar over wel eenigszins ongerust. De steun, dien men daar van Engeland verwachtte in den strijd om de Rijnlandsontruiming dreigt veel geringer te worden dan men aanvankelijk hoopte, daar men te Lon den in de eerste plaats de eigen finan- ciëele belangen wil verdedigen. Intus- schen zou bet wel zeer voorbarig zijn nu reeds eenige conclusie te trekken uit de berichten van den allereersten con ferentiedag. In de gisteren gehouden voltallige zit ting is besloten, dat het voorzitterschap bij toerbeurt zal worden waargenomen door de leiders van de delegaties der zes uitnoodigende mogendheden. Tot secretaris-generaal is benoemd Sir Maurice Hankey, secretaris van het En gelsche Kabinet. Hedenochtend te 10 uur zal weder een besloten bijeenkomst der voltallige con ferentie plaats hebben. De Conferentie heeft in haar eerste zitting van gistermiddag besloten een telegram van dank en hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Het telegram werd onderteekend door 'Jaspar, den Bel gischen eersten minister, die hot voor zitterschap in deze zitting waarnam. Gisteravond te half tien heeft de Ne- derlandsche regeering ter gelegenheid van de opening der Herstel-conferentie, een drukbezochte receptie gegeven in de Rid derzaal, welke zeer smaakvol was ver sierd met tapijten, palmengroepen en bloemen. Op de galerij, die door draperieën aan het oog was onttrokken, luisterde de Kon. Mil. Kapel de soiréé op. De gasten werden ontvangen door den minister van Buitenlandsehe Zaken, ter wijl voorts aanwezig waren de ministers Slotemaker de Bruïne, Van der Vegte, Donner, Waszink en Koningsberger. Zeer vele leden van de delegaties der conferentie, verscheidene gezanten en an dere leden van het corps diplomatique en vele bekende personen uit de toon aangevende kringen, velen vergezeld van hun dames, waren aanwezig. O.a. wer den "bpgemerkt de ministers van Staat mgr Nolens, mr Cort van der Linden en jlir mr dr Van Kamebeek, de Tweede Kamerleden Colijn, Schokking en Snoeck Henkemans, de vice-president van don Raad van State, graaf Van Lynden van Sandenburg en Staatsraad mr Limburg, de rechters in het Perm. Hof van Intern. Justitie dr Lodder en Hughes, generaal Insinger, de burgemeester der residentie mr Patijn, enz. Een tragische excursie. De Brusselsche „Peuple" meldt, dat het wei nig gescheeld heeft, of er had zich Zon dag op do Schelde een catastrophe voor gedaan door do onvoorzichtigheid en de koppigheid van den kapitein van de cargoboot „Zeeland", die Zondagavond om 6.30 u. Vlissingen had vei laten met bestemming naar Antwerpen, vanwaar dit schip met 560 Belgische excursionisten was vertrokken. Een half uur na het vertrek strandde het schip, tengevolge van een verkeerde manoeuvre. Na vruchteloos gepoogd te hebben het schip weer vlot te krijgen, besloot de kapitein het hoogwaterlij af te wachten. Doch ook hierdoor kon het schip niet uit zijn hachelijke pos'itie gered worden en het begon gevaarlijk te hellen. Om tien uur kwam een Hollandsche reeder, die vanaf den oever de gevaarlijke positie van het schip had opgemerkt, met twee sleepbooten zijn diensten aanbie den., om het vlot te trekken. De ka pitein van de „Zeeland" weigerde kert weg. De passagiers, verontwaardigd door deze houding, wilden den kapitein te lijf gaan en deden, uit eigen initiatief, de sleepbooten van den Hollander aanruk ken. De boot werd korten tijd daarna uit zijn benarde situatie gered. Tijdens het vlottrekken, had de kapitein van de „Zeeland" zich in zijn cabine opgesloten. Het schip arriveerde eerst om 4.40 u. in den nacht te Antwerpen. De „Peuple" dringt aan, dat de over heden maatregelen zouden troffen opdat voortaan de excursionisten op de Schelde niet meer aan dergelijke avonturen zou den bloot gesteld worden. Een jacht omhoog gevaren. Zondagnamiddag is een zeiljacht op de Breskensche plaat aan den grond ge raakt en wel zoodanig, dat het zonder assistentie niet vlot kon komen. Op het jacht bevond zich een Ieeraar der H. B.S. met vrouw en hun twee kinderen. Het jacht was .gestrand aan de zeezijde der plaat, zoodat men het van het land af niet kon zien liggen. Te ongeveer 5 uur keerde de motor s-chipper J. van den Heuvel uit Bres- kens mot zijn motorsloep van Vlissin gen naar Breskens terug. Hierdoor ontdekte deze de vrouw jnet de kinderen die op de Zandbank cm hulp riepen. De schipper is daarheen ge varen en nam de schipbreukelingen bif zich aan boord, die te Breskens in hotel „De Vuijst" werden ondergebracht. 'Gisternacht Jieeft men het jacht hff hoog water vïotgebracht. (Vliss. Crt.) M i n i s t e r i e 1 bezoek. De Mi nister van Waterstaat heeft vergezeld van ir ftosenwald, gisteren onder leiding van den hoofdingenieur-directeur van den wa terstaat, den heer van Oordt de nieuwe keersluis te Vlissingen bezichtigd. Het Middelburgsch Muziekcorps zal, met medewerking van het Middelb. Man nenkoor, aanstaanden Maandag iti het Schuttershof te Middelburg een uitvoe ring geven: eerst, in de zaal, een uit zending voor de A. V. R. O., en na de pauze is er dan concert in den tuin. Bestemd voor uitzending naar Ned.- Indië A. I. Luteijm, adm. ambt. bij het Binnenl. Best., Breskens; W. Nieuwen- huijise, Ieeraar bij het M. O., Oostburg (Z.) Middelburg. Hedenmorgen is de elec- trische tram om 9 uur voor de eerste maal van hier naar Vlissingen gereden. Tengevolge van een defect aan de bo venleiding ter hoogte van de Abeele kon de tram niet verder rijden in de richting Vlissingen dan tot den Wiissel bij Sou burg. De vereeniging „Uit het Volk" zal op Koninginne jaardag o.a. een 'fakkel optocht houden. De secretaris, de heer J. A. Tavenier zal gaarne opgave ontvan gen van Vereenigingen, die daaraan zul len deelnemen. Scbore. Bij den landbouwer F. werden eenige zijner kippen ontvreemd. Tijdens afwezigheid van de familie kwam een manspersoon op de fiets aanrijden, die van de-ze omstandigheid gebruik maakte. Direct ingesteld onderzoek mocht tot nu toe tot geen resultaat leiden. De prijs der roode bessen is mo menteel zoo laag, dat het niet meer lo-onend is om deze te plukken en te verkoopen. Meerdere eigenaars hebben dan ook besloten om indien de prijk niet hooger wordt, de bessen niet te la ten -plukken. Eenigen tijd geleden is zulks o-o'k geschied ten aanzien, van de zwarte bessen. zullen Uw zenuwen kalmeer-en en sterken en Uw slapeloosheid vardrijtven. Buisje 75 ct. Bij- Apoth. en Drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mastenbroek G. J. Kol- dewijn te Hattem; te Bodegraven J. C. Wolthers te Onstwedde. Geref. Kerken. Beroepen te Nijeveen G. W. van Houte, cand. te Zwolle. Ter voorziening in de bestaande vacature zal, na de vereeniging der beide Geref. Kerken te Deventer, do kerkeraad met ingang van 1 Jan. a.s. tijdelijk een hulpprediker aanstellen. Ds J. W. Verschoor, gekomen van Poortvliet, werd Zondag bevestigd bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Weerdinge door ds F. de Gidts te Oud-Vossemeer, met een predikatie over "Spreuken 11:26. Ds Verschoor deed intrede met een predi katie naar aanleiding van Joh. 6:43 45. ^Hartelijke toespraken volgden. Ds J. Vesseur, Geref. predikant te Numansdorp, aan wien eervol emeritaat is verleend, hoopt zich metterwoon te vestigen te Loenen a. d. Vecht om al daar voor de Geref. Kerk hulpdienst te verrichten. Jubil-alastrim. Wij verzuim den gisteren te vermelden, dat het ar tikel o-ver „Jubil-alastrim" dat wij giste ren in deze rubriek opnamen, was over genomen uit „De Reformatie" en geschre ven do-or prof. Hep-p. Aig. Synode der Ned. Herv. Kerk. In behandeling komt het rapport van prof. Haitjema over het voorstel der alg. synodale commissie tot wijzi ging -van art. .2 van het algemeen regle ment. De rapporteerende commissie conclu deerde in meerderheid tot aanvaarding van het voorstel, doch in gewijzigden vorm. Hierover worden belangrijke be sprekingen gevoerd welke leiden tot het resultaat, dat het navolgende aan die kerk ter consideratie zal worden gegeven: „Art. 2. Tot elke bijzondere gemeente, binnen wier ressort zij naar de burgerlijke wet woonplaats hebben, bebooren: le. die op belijdenis des geloofs tot lidmaten der kerk zijn aangenomen; 2e. die door den doop in hare ge meenschap zijn ingelijfd; 3e. die uit Hervormde ouders gebo ren zijn, of geacht worden, door den overgang hunner ouders tot de Hervorm de Kerk, mede tot die kerk te zijn over gegaan; 4e. die in eenige Evangelische ge- meente, hetzij hier te lande, hetzij elders zijn erkend als behoorende tot de Her vormde kerk en van hunnen doop of hunne belijdenis door behoorlijke bewij zen hebben doen blijken. Art. 3. Deze allen blijven tot de bij zondere gemeente binnen welker ressort zq naar de burgerlijke wet woonplaats hebben, en mitsdien tot de Nederlandsche Hervormde Kerk behooren, zoolang zij niet door woord en daad enz." Verschillende Classicale vergaderingen hebben gewenscht, dat de bestaande Com missie voor de Diaconale armenzorg een plaats zou krijgen in de Reglementen der kerk. Het rapport van dr Niemeyer wordt thans behandeld. De rapporteur komt tot de conclusie, dat zal moeten worden in gevoegd een .artikel 54 in het Alg. Reg lement, aldus luidende: „Met het oog o-p de behartiging van den diaconalen arbeid, de samenspreking en samenwerking der diaconieën, bestaat een Diaconale commissie, een en ander volgens de bepalingen opgenomen in het reglement voor de Diaconieën". Hierop volgen dan die bepalingen welke de taak der commissie nauwkeurig omschrijven, als ook het aantal harer leden (9) en welke aanwijzen hoe in de kosten der commissie zal worden voorzien. Er zjjn leden, die bevreesd zijn, dat indien aan deze commissie een officiëele plaats wordt verzekerd, de werkzaam heid en bevoegdheid der classicale be sturen in het gedrang zal komen. Ook andere bezwaren ,(de kosten) worden in bet licht gesteld. Niettemin wordt de conclusie met 10 tegen 9 stemmen aan genomen. Het woord is nu aan den heer Frank, die een voorstel behandelt, tot schrap ping van de alinea in het reglement op de vacaturen betreffende het verbod van het prediken op nominatie. Dit voorstel is in de laatste jaren herhaaldelijk inge komen en telkens afgewezen. De rap porteur stelt voor, er ook thans niet op in te gaan. Dienovereenkomstig wordt besloten. Ten slotte bespreekt de heer Boonstra uitvoerig de antwoorden die van de pro vinciale kerkbesturen (enkele uitgezon- dérd) zijn ingekomen betreffende de sa menspreking door hen gehouden met pre dikanten, die onwillig bloken, aan hun verplichting ten opzichte van het pen sioenfonds te völdoen. De conclusie van den rapporteur wordt, eenigermate ge wijzigd, aangenomen, en besloten wordt door tusschenkomst van de provinciale kerkbesturen aan <j[e classikale besturen de opdracht te doen (nu uitgebreid tot al lo weigerachtigen), wolke in 1928 aan eerstgenoemde besturen is ...gegeven, ter wijl een lijst van de weigerachtigen in hun ressort daaraan zal worden toege voegd. Geslaagd voor examen Engelsch M. O. a'kte A mej. A. C. Cruson te Breskens. Geslaagd voor examen nijverheids onderwijs, akte N. E., de heer H. P. Broerse te Seroos'kerke (W.). Ongelukken. Te Nieuw-Vennep geraakte door het defect raken van de stuurinrichting een luxe auto in volle vaart in de Hoofdvaart. De inzittenden, een Fransohe familie, bekwamen ernstige kwetsuren en moesten worden overge bracht naar een der ziekenhuizen te Am sterdam. Te Roggel is de veertigjarige gehuwde metselaar B. bij de verbouwing van de parochiekerk van een acht me ter hooaen steiger gevallen. Met een ernstige hoofdwonde en drie gebroken ribben is hij! naar het Louisahuis te Roermond overgebracht. Zondagnacht is de 23-jarige J. te Oosterhout, met zijln rijwiel op den Rredaschen weg on der de tram geraakt en een eindweegs meegesleurd. Hij was onmiddellijk dood. Het rijVriel was geheel vernield. Inbraak. Zaterdagnacht is te Santpoort ingebroken in de pastorie der Ned. Herv. gemeente, bij Prof. Dr G. A. v. d. B. v. E. Door de serre kwam de inbreker binnen en beneden werd al les overhoop gehaald. Er werd echter niets meegenomen. De politie hield de inbraak eenigen tijd geheim en toog op zoek naar de da ders. De commissaris van politie te IJ- muiden en een jachtopziener hebben Zon dagmiddag in de duinen aangehouden ze keren J. v. S. uit Amsterdam, die daar lag te slapen. Hijl is een bekende reci divist en werd te IJmuiden opgesloten. Gisteren is hij door den commissarisl verhoord en hij- heeft toen bekend de in braak bij Prof. Dr v. d. B. v. E. ge pleegd te hebben. Een uitgeputte bader. Op het strand onder da gemeente Bloemend aal is eon man in badcostuum in bewjisteloozen toestand aangetroffen. In den politiepost bij den Zeeweg is hij: bijgebracht. Hij verklaarde P. R. uit Haarlem te zijn. Bij het baden was hij1 door den stroom meegesleurd; hij: kon niet zwemmen en had met groote inspanning het strand weten te bereiken, waar hijl totaal uitge put was neergevallen. Uit zijn kleeren, die ongeveer 500 M. verder gevonden werden, miste hij een gouden horloge met ketting. Paarden op hol. Gistermiddag zijn te Amersfoort zes paarden, die voor een kanon gespannen waren, door het schelle fluiten van een locomotief op hol geslagen. Een wachtmeester werd overreden; hij' is per auto naar het hos pitaal gebracht. Op den Ouden Soester- weg hield een andere wachtmeester het zesspan staande, maar hij werd 'daarbij zoo ernstig gewond, dat ook hijl naar het hospitaal overgebracht moest worden. Vos en kip samen in één hok. Bij het hotel von Uhm te Wehl kan men een aardig schouwspel waar nemen. De eigenaar is in het bezit van een vos, die in hetzelfde hok is geplaatst waai' zich ook een kip bevindt. Beide dieren kunnen het best met elkaar vinden. Ze eten samen uit een bak. De eieren, die de kip legt, laat de vos onaangeroerd. Worden er evenwel jonge haantjes in het hok .geplaatst dan worden ze door den vos opgepeuzeld. (Tel.) Herinnering aan 4 Aug. 1914. Zondagochtend, stipt half tien, heeft men in België de wereld één minuut er aan herinnerd, dat vijftien jaar geleden op het zelfde uur België's neutraliteit werd ge schonden. Om de herinnering aan die gebeurtenis te doen voortleven werden de kerkklok ken geluid en lieten de stoom.flnit.en der schepen hun doordringende kreten hooren. Trams, auto's en verdere voertuigen ston- Dr. Julius Neumann, privaat do cent voor obstetrieen gynaecologie e/cL Universiteit tè Weenen, schreefi „Vrouwen nemen Sanaiogen gaarne en de mededeelingen over «poedige ver betering van den algemeenen toeatand en toename van eetlust waren aoro- wijlen buitengewoon verraaaend." Wanneer gij U slap of lusteloos gevoelt, volg dan den raad van dezen bekenden vrouwenarts* Het Zemaustvrtend Voedsci Vanaf f 1/ po boa bij «Qe opotb, en dfog. fa—I ui «I 'i mmmmmma den één minuut stil, terwijl hier en daar tal van voetgangers hunne vroege wan deling zestig seconden onderbraken. Met kanonschoten werd begin en ein de van de „één-minuut-van-niet-vergeten" aan de bevolking bekend gemaakt. Buizerd en. Dezer dagen wer den drie jonge buizerden, eeu vogel soort, welke in ons land zelden meer broedt, door onbevoegden gevangen in een der Veluwsche bosschen. De politie slaagde er in twee exemplaren te achter halen, die in vrijheid werden gesteld. Het derde jong was reeds aan Burgers! Dierenpark afgeleverd; pogingen worden aangewend om ook dien vogel de vrij heid te hergeven. De buizerd, die nog maar in enkele paren in ons land nestelt is een be kende muizenverdelger en geniet de be scherming der Vogelwet. Drie badgasten in de Noordzee verdronken. Uit Bal- trum aan de Noordzee wordt gemeld, dat gisterenochtend drie badgasten, die in de Noordzee gingen baden, door den sterken golfslag werden meegesleurd en verdronken. Het zijn prof. Bayer uit El- berfeld, een bekend kunstenaar en Ieeraar aan de kunstnijverheidsschool daar t.er stede, en een hoofdinspecteur met zijn echtgenoote uit Keulen. De eenige oploss'ng. De A.R. „Rotterdammer" schrijft: Een extra-parlementair kabinet is thans de Geinige oplossing. Laat men toch niet speculeeren op aller lei combinaties, welke, althans in de naaste toekomst, in ons land geen schijn van kans hebben. De mislukking van het heden kan schade doen aan het Christelijk regee- ringsbeleid in ons land; de factor der Christelijke Staatkunde blijft voorloopig nog meespreken. Daarom zal 't kabinet-Ruys, diat thans verwacht mag worden, ongetwijfeld „rechtsch" getint en georiënteerd zijn; zeer waarschijnlijk zal het meer kleur hebben, dan het ministerie-de Geer. Maar, hef blijft een extra-parlementair kabinet. Het steunt niet op de rechter zijde en elke rechtsche groep behoudt haar volle vrijheid bij elke beslissing. En zij, die de coalitie bestrijden uit vrees voor Rome, zullen het moeten aan zien, dat Rome juist nu het stempel drukt op de regeering. De vraag of Mr Ruys ook enkele mede werkers zal kiezen uit de linkerzijde, is daarbij van ondergeschikte beteekenis. Er zijn wel eerder rechtsche kabinetten ge weest met vrijzinnige ministers voor en kele minder-principieele departementen. Om redenen van takfciek zon er zelfs veel voor Je zeggen zijn. Ook van zoodanig, kabinet-Ruys, extra parlementair, rechts-geöriënteerd en on der .Roomsche signatuur, is zegenrijken arbeid te verwachten; maar te betreuren blijft heit, dat de volksinvloed schade lijdt en de vlag der Christelijke staatkunde niet fier kan wapperen tengevolge van de houding, welke de Chr.-Hist. fractie heeft aangenomen. Faillissementen. De Recht bank te Middelburg heeft heden failliet verklaardi De Nalatenschap van Pieter de Putter in leven koopman te Hoedekenskerke, Rechter-commissaris Mr Th. Portheine rechter. Curator: Mr H. C. J. Zaaijer, advocaat en procureur Xe Goes. J. C. van Wijk, vroeger wonende te 's Gravenbage, thans te 't Zand gemeente Koudekerke. Rechter-Commissaris: Mr 'J« W. Zijlstra, rechter. Curator: Mr A. J. van der Weel, adv. en jproc. te M'burg. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijin veroordeeld wegens overtreding Het laten loppen van kippen op eens anders grond die bezaaid is: A. d. J. Azn., Driewegen fö of 5 d.j

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2