BOUWLAND Afloop Vorkoopinp, Aanbestedingen enz Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Posterijen en Telegrafie Scheepstijdingen. Advertentiën. KORTGENE. tijdelijk Onderwijzer. Palingbroodjes, Berliner Bollen, Worste broodjes, Roombroodjes en andere luxe Broodjes Uit de hand te koop i bedrijven bedrieg f 1335 en die van 330 gemengde bedrijven f 1922 per bedrijf. De laatste zijn over het algemeen belangrijk groiotcr dan de eerste. Sterfte onder de fruitboomen. In de omgeving van Deventer, vooral te Terwolde, h-eerscht onder de fruitboo- men een onrustbarende sterfte. De ker- senboomen hebben nog gedragen, boe- wel kleinere vrachten dan gewoonlijk, doch de bladeren „vallen af en de hoo rnen gaan kennelijk te gronde. Appel en pereboomen laten hun onrijpe vruch ten vallen en vertoonen mede toekenen van afsterving. Men weet niet zeker, welke oorzaken hier in 't spel zijn, doch het is wel aannemelijk, dat de hevige vorstperiode van den afgeloopen winter als de voor naamste oorzaak van dit .schadelijk ver schijnsel moet worden aangemerkt, ter wijl de langdurige droogte het hare daar toe heeft bijgedragen. Met belangstelling wordt het advies der betrokken deskun dige rijksorganen tegemoet gezien. De zomer-sterfte der kuikens. Deze titel is feitelijk een klein trucje om aandacht te trékken, want ik ben er van overtuigd, dat nu vele lezers zullen zeggen: dat moet ik even lezen, ik heb ook wel eens doode kuikens. Als ik er heel geleerd den naam der ziekte boven zou gezet hebben, n.l. ooccidiosis der kuikens, dan zeggen velen: een raar geleerd woord, dat zal wel erg vervelend zijn, dus dat lezen we niet. Toch is het van het grootste belang, dat allen die kuikens hebben, deize ziekte althans op papier min of meer leeren kennen en er zoodoende voor gespaard blijven haar onder de kuikens in werke lijkheid te leeren kennen. Maar ik zal, mijn gewoonte getrouw, U eerst even in kennis brengen met klachten van kippenhouders die er on gelukkig genoeg wèl kennis mee gemaakt hebben en dan zult U zien hoe ik al pratende over de klachten U de ziekte in al haar verschijnselen doe kennen. 1. „We hebben vermoeden dat onze kuikens vergif binnen gekregen hebben, omdat ze een paar uur voor den dood nog kerngezond waren en nog buiten liepen en een oogenblik later toen we ze in de kunstmoeder wilden doen omdat er een onweer aan de lucht, was, ze als ge zaaid door de kunstmoador lagen, met de oogen nog open, maar allen dood. Van stikken is geen sprake, daar de luchtschui- ven goed o,pen stondon. We hebben sterk vermoeden van kwaadwilligheid." Onder zoek: Ooccidiosis 1 2. „Btf ons z\jn een hoop kuikentjes dood gegaan, even laten zo de vleugel tjes hangon, .enkelen hebben eenige pijn en we vermoeden, dat zo verkeerd voer gehad hebben door kwaadwilligen." On derzoek: Ooccidiosis 1 3. „De kuikens zjjln bjfua allen in één nacht dood, zo waren allemaal bij el kaar in hetzelfde hok en de dag van te voren waren ze nog allemaal goed gezond. Zou soms iets in het voer gezeten hebben dat niet goed wias? Onderzoek: Ooccidiosis I 4. De kuikens hebben bloederige diarrha en zy'u na 24 uur dood. Vanaf Februari heb ik nu al kuikens gefokt en nog bijna geen sterfgevallen gehad; Een dag voor het eerste kuiken stierf was ik begonnen met een ander soort opfok- voor; kunnen daar nu de schadelijke be- stlanddeelen in zitten? Ik zal nu maar niet toeer voeren totdat ik bericht van U heb. Onderzoek: Ooccidiosis! Ziellier een greep brieven uit wat ik noem het vergil'tigmgsdossier. Ze komen er allen op neer dat de kuikens bij mas sa's, soms honderd in een nacht, sterven, zonder dat de eigenaar er van te voren iets van heeft gezien. Heeft men nu toevallig van te voren ander opfok'voer gegeven, dan krijg' do nieuwe voersoort de schuld of denkt wen direct aan ver giftiging. Uitgesloten is het niet, dat moeten we direct goed begrippen, dat plotselinge voervarandering van kuikens altijd gevaar- lijk is en dat Bluimerende ziekten daar door soms ineens uit kunnen breken. Sommigen die niet aan vergiftiging den ken, denken aan andere, heel snel ver- loopende ziekten, b.v. do volgende brief: 6. „Ik zend hierbij een paar plotseling gestorven dieren. Vela zjjn nog ziék. Vermoedelijk is het cholera, wilt U dat eens onderzoeken." Onderzoek: Ooccidio sis 1 Leer "dus uit al deze gevallen uit de practijk, dat al noemt men deze ziekte vaak bloeddiarrhe en al komt dit ver schijnsel ook vaak voor, er toch massa's gevallen voorkomen van bijna bliksem snelle dood, zonder eenig voorafgaand verschijnsel, althans geen opgemerkt ver schijnsel. Nu komen we aan de groep brieven, die jvèl verschijnselen zagen en die dat nu op hun eigen manier beschrijven. Daar bij zullen we opmerken dat de een heel andere verschijnselen ziet dan de ander en dat men soms den indruk krijgt met een veel andere ziekte te maken te heb ben. 6. „Onze kuikens z(jh drie weken oud. Woensdag maakten ze hot nog goed, sinds er 20 gestorven; Zo staan met han gende vlerkjes, vele vallen om, loopen weer weg. bljjvon dan liggen en zijn binnen enkoio uren dood," 7. De kuikens zjjn 8 weken oud. Een week geleden kon ik zien dat er zieke bij waren, die hoe langer hoe erger wor den en tenslotte sterven. Nu zijn er al 100 dood." 8. De kuikens zjin 10 weken oud, ze- groeiden best, doch riu komen er sterf gevallen. De d-'o-rijes zijta suf, de veeren zitten niet gLod, verder is er niets aan te Kien voor za dood gaan." 9. „Dit haantje had bloeddiarrhe, wal kan dat zijn?" 10. „Mijn kuikens gapen voortdurend met den kop omhoog, treuren een paar dagen en gaan dood. Er zijn al verschei dene zoo gestorven." 11. „Ik heb 400 kuikens en nu laten 100 de vleugels hangen, zitten met ineenge- trokkan hals en gesloten oogen. Maar ze pikken nog wel. Hier is bij verscheidene menschen dezelfde ziekte. Wat moeten wij er aan doen?" 12. „De kuikens zijn eerst goed, maar dan beginnen ze p,ls het ware te beven, eten en drinken niet meer en zijn dan spoedig dood. Verder is er niets aan te bespeuren." 13. Hierbij zend ik U een Rhode Is land, dat onder vreemde verschijnselen stierf. Het beestje maakte plotseling al lerlei vreemde krampachtige bewegingen, ging over zij liggen en met de pooten lig gen trappelen, beefde erg, waarna er van de bijgevoegde ontlasting kwam en was toen dood. Zoo zijln er nu in 'korten tijd al Vele gestorven." 14. „Van mijn 300 kuikens stierven er 200 stuks. De verschijnselen zijn: een dag of zeven na de geboorte zitten ze ineengedoken op den grond, de ontlas ting is meestal bloed. Welke maatregelen moet 'ik nemen ter voorkoming?" 15. „Bij de kuikens komen verlam mingsverschijnselen voor en gapen, de eetlust blijft goed, soms diarrhee. 16. Er sterven bij mij veel kuikens. Hot is een eigenaardige ziekte die bij1 ons nog nimmer is waargenomen. Ze zijn zóó nog goed gezond en een oogen blik later liggen ze op zij en kunnen niet hieer loopen en eten ook niet meer, terwijl ze den fcop krampachtig op1 den rug houden." 17. „De geheele koppel v,an 390 stuks is stil. Eerste zes weken groeiden ze best. Wat kan dat zijn?" 18. „Mijn jonge hennen zijn twee maan den oud en krijgen het in de pooten, ze gaan liggen en kunnen niet meer loopen en sterven na 14 dagen." Gaan we nu deze brieven eens even na, dan zien we als verschijnsel dat nog al eens vermeld wordt: hangende vlerken, eerst goed groeien daarna plotseling suf fig gapen, zenuw-VCTscldjtneelen in kop of pooten, bloeddiarrhüü. Dit laatste wordt dus maar betrekkelijk weinig opgemerkt. Eigenaardig is nr 14, waar de sterfte reeds 7 dagen na de ge boorte optreedt. Dit is heel anders dan bij de andere gevallen, waar we juist meestal te hooren kragen dat de kuikens eerst eenige "wéken goed groeien en dan gaan starven. Nu wijls ik in verband met de brieven die zenuwverschijnselen en verlamming beschrijven nog op iets merkwiaardigs. On langs bezocht ik een groot hoenderpark, waar men klaagde over verlamming bjjl jonge hennen. Dit nu is een ziekte die thans de heeda wereld in spanning houdt, tenminste de kippenwereld en dergelijke gevallen inte resseeren mij' zeer sterk. De typische jon ge! ihennen-verlamming zal ik pok later be schrijven en de verschijnselen die ik zag leken er sterk op. Ik twijfelde dan ook geen oogenblik of ik had met de ty pische verlamming te doen, de Z.g. neuro- lymiphomatosis en nam een tiental dieren mee voor onderzoek. Na eenige dagen nauwkeurige observatie en onderzoek bleek me dat een deel der kuikens lij dende was aan ooccidiosis, en een an der deel aan de typische verlamming. Zie hier dus een voorbeeld om te laten .zien hoe verbazend moeilijk het soms is om een ziekte goed te onderkennen. Volgende keer gaan we eens kijken hoe onze k'uikens do ziekte te pakken krijgen. Bij sterfte doen we öp het oogen blik: Opzenden naar dierenarts of labora torium voor onderzoek, grondig reinigen en ontsmetten, zorgen voor hygiënische drink- en voerbakken. DE TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden ingezon den. Postzegel van 7Va cent voor ant woord insluiten. ROTTERDAM. Vannacht is ingebroken in het pand 23 aan de Boompjes, waarin gevestigd zijn de kantoren van de firma's P. en H. en *L. en van D. De dieren hebben zich laten insluiten en alles over hoop gehaald. Bij laatstgenoemde firma is f2400 uit de brandkast gestolen. Voorts is ingebroken in den Amco- winkel aan de Middellandstraat. Uit een kantoorkist is daar f300 gestolen. ARNHEM. Gisteravond gingen een man en vrouw uit de Tuindwarsstraat naar een circus, hun beide kinderen van 4 jaar en 15 maanden overlatend aan de zorg van hun 71-jarige moeder. Toen zij thuis kwamen, kwam hun reeds een sterke gaslucht tegemoet. Ze vonden de oude vrouw bewusteloos liggen en kwa men tot de droeve ontdekking, dat hun jongste kindje reeds .o^rleden was. Het oudste kind bleek ongedeerd. ALKMAAR. Te Heilo zjjn) hedennacht twee motorrijders» Veldkamp en de Haan, die van de kermis kwamen, in botsing met een wielrijder gekomen, De beide motorrijders bekwamen een schedelbreuk en andere verwondingen. Ze werden naar het Ziekenhuis overgebracht. De wielrij der bekwam geen noemenswaardig leisel. HOORN. Gisterenavond werd hier plot seling een geweldige knal gehoord. Het bleek, dat in: de werkplaats van G. v. H. ,eeu explosie had plaats gehad. Men was daar bezigeen aut^geenl&sehapparaat ia herstellen. De ontwikkelde jgaasea zijn vermoedelijk tot ontploffing gekomen door een vuur, dat in de smederij brandde. In de Chr. school, die achter de werk plaats is gelegen, bleef geen ruit heel. In de werkplaats was het een ware chaos. Het dak was uit elkaar geslagen. Deuren en ramen waren ernstig ontzet. De eigenaar der smederij en de 24- jarige L. G. bevonden zich beide in de werkplaats en liepen ernstige brand wonden op. Ze werden in bet 'Zieken huis opgenomen. De toestand van laatst genoemde was vrij ernstig. De brand was spoedig gebluscht. NIJMEGEN De. schade, veroorzaakt door den brand in het hotel de Pias molen, wordt op f 50.000 geschat. PARIJS. Gisteren zijn in geheel Frank rijk 900 communisten gearresteerd, waar van alleen te Parijs 235. Tal van com munistische strijdbladen zijn in beslag genomen. HELMOND. Heden is de 25.000ste in woner van Helmond geboren. De vader van de .pas-geborene kreeg een enveloppe met inhoud van den burgemeester, terwijl tal van particulieren geschenken aanbo den. FRIEDRICHSHAVEN. De Zeppelin is hedenmorgen drie uur Gibraltar gepas seerd. Aan boord bevond zich alles wel. LAST VAN MUGGEN? In „De Dokter in Huis" vinden we de volgende raadgeving tegen de „Zomer plaag": vliegen en muggen. Een volkomen verdrijving van deze „zomerplaag" uit woonvertrekken en de keuken is haast onmogelijk, daar steeds nieuw gebroed door de open vensters indringt, tenzij men overal vliegengaas aanbrengt, wat in de meeste gevallen niet mogelijk is. Alle middelen ter verdelging van Vliegen en muggen, zooals vliegen- papier, vliegenvangers, verstuiven van in- sectenpoeder, helpen niet voldoende. Het meest afdoeride is het volgende beroo- kingsmiddel, dat zindelijk in 't gebruik is, geen onaangenamen reuk heeft en niet duur is. Men doet in een flesdh van „200 gram 10 gram nagelolie, 10 gram azijn-essenco en- 10 gram benzoë- tincluur, vult dit ,qp met spiritus en schudt alles goed dooreen. Van dit meng sel giet men twee theelepels vol op een heete pan en opent de vensters. De gassen, die zich door de verwarming ontwikkelen, zijn zoo sterk, dat alle vlie gen. en muggen dadelijk naar buiten vluchten. Zorgt men er dan voor, dat de vensters zooveel mogelijk gesloten bljj- ven dan blijft men geruimen tijd van deze plaaggeesten verschoond. Zoo noo- dig kan men na eenigen tijd de beroo- king herhalen met hetzelfde gunstig gevolg. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Aug., 2.45 u. Berlin 59.45—59.47 Brussel 34.6934.71 Parijls 9.77—9.79 Londen lS.lOtys12.107/s New York 8.49V&2.49e/a Uitslag openbare verkooptag, gehouden te 's Gravenpolder, op Donderdag 1 Augus tus 1929 door notaris E. G. van Dissel te Goes in bet café van den heer VeirdomJk ten verzoeke van de heereni Jacs en Abr. Lo- fcerse te 's Gravenpolder. een perceel weiland onder Nisse aan den Koedijk, groot 3.37.10 H.A. aan den beer P. de Wilde te 's Gravenpolder voor f 920 per 0.39.24 H.A. of dien hoop f 7903,45; een perceel bouwland onder is Gravenpol der, groot 1.08.30 H.A. aan den heer E. Ver- mua to 's Gravenpolder voor 1820 per als voor of den hoop f 6023,10; een perceel bouwland, aldaar, groot 0.55.20 H.A. aan Johs van Houten te 's Gravenpolder e.a, voor f 1795 per als voor of den hoop f 2625,10; 1.34.30 H.A. bouwland, aldaar, aan dien heer A. Geelhoed .te 's Gravenpolder voor f 1710 permis voor of den hoop f 6862,65; een perceel weiland onder "s Heer Abtsker- ke en Goes, groot 2.40.40 H.A. aan den heer J. Timmerman ta Ovezande voor f 1200 per alsvoor of den hoop f. 7351,77. THOLEN, 31 Juli 1929. Kruisbessen 12, roode bessen 18, suikerboon en 12, Yellow transparant la 1018, id. 2a 813, id. 3o 7, id. val 8, Oomskmderpeer 15, St Jacobs- peer 1011, alles per K.G. KAPELLE-BIEZELINGE, 1 Aug. 1929. To maten UCB-merk A 8,10, 0 5,40, C ,8,20, GG 6,40, per 100 pond. Kleine veiling: klerken 3443, eierkriekem 30—34, dubb. eaerkriekan 31—33, vleeswh- korsen 27—29, zure morellen .2830t roode bassen 10—12, witte bessen 7—9, kruisbessen 9—18, oranje pruimen,' 13—16, id. rjp 19—24, madéleinen A 24—88, id, B 10—16, id, G, 6—7, OomSkindewm A 27—89, id, 0 17—18, Prina boonan 12—13, wagenaarebbonen 3-4, gala boomn 8—3, alles per 100 K.G, .maiwwMi MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. Franken, 23 jaar en E. O. Heuseveldt, 23 jaar. Gehuwd: E. Hewitt, 28 jaar en H. Kwaak, 20 jaar. Bevallen: S. F. Rirven-Geilman, z. Overleden: J. Kooif, 66 jaar, wed. G. W)oa- deigatn. G. Schrier, S3 jaar, wed C. FniijUer, Van 25 Juli tot 1 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. K. v. Beers, 67 jaar en A. G. Rotgans, 48 jaar. Bevallen: N. Verboven, geb. Filius, z. L. E. Vader, geb. Everaerts, 2 d. C. Marijs, geb. da Wolf, z. B. Koetje, geb. de Groot, z. A. C. M. LaiLgdijk, geb. Demoor, z. Overleden: E. F. Verhoeven, man van J. M. Jansen, 68 jaar. (Vliss. Crt.). SOUBURG. Getrouwd: Jacob Jan Vrij, jm. 24 jaar en Pietemella Meyers, jd. 24 jaar. GeborenMarinus, z. v. Klaas Schipper, cn Anna Magdalena Moons, OverledenAdriaan Gomelis, 3 w., z. v. Simon Vreeke en Suzanna Maria van de Putte. Jan, 4 w., z. v. Jacobus Deurloo en Trien- tien Dankor. (Van 16—31 Juli 1929. K0UDEKERKE. Ondertrouwd: A. Klujfhout, jm. 26 jaar en L. Wisse, jd. 20 jaar. J. G. Lubson, jm. 24 jaar en A. Schoolmeester, jd. 23 jaar. Getrouwd: J. Maas, jm. 23 jaar en L. S. Davidse, jd. 22 jaar. A. J. Jongepier, jrn. 24" jaar en M. A. J. Snoep, jd. 23 jaar. Bevallen: E. Clowting, geb. Schreuder, z. L. Wielemaker, geb. Koole, z. S. Theune, geb. de Priester, z. F. J. Lejnse, geb. Cevaal, z. J. Koppejan, geb. Dellebeke, Z". Overleden: P. Labruijère, man v. M. Poppe, 67 jaar. L. Jongepier, wedr van J. Roos», 90 jaar. C. Wihenise, wed. van C. Comclisse, 82 jaar. Van 26 Juli tot 2 Aug. 1929. IERSEKL. Geh.Stoffel Daano, jm. 27 j. en Laurtaa Elizabeth Boon, jd. 24 jaar. Jgn Wil lem Bol, jm. 39 jaar en Maria Johanna Stake, jd. 30 jaar. Geboren: Andries Johannes, z. v. Willem Laurus van Dalsen en Elizabeth van den Berge. Overleden: Joos dieta Herder, 64 jaar, eahtg. van Johanna Slimmens. SOHORE. Geboren: 14, Elisabeth Anna, d, v. G. Goud en Aa. van der Hart. Overleden: 24, Jaconitaa Karelse, wed. van J. Paasse, 78 jaar. 27, Maria Keukelaar, weid. van Johs. Kolo, 92 jaar. Over de maand Juli 1929. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: LaurusLous 25 jaar en Kathartaa Maria Brasser, 21 jaar. Getrouwd: Pieter Ghristiaan Anthomie van Hoepen ,26 jaar en Lourtaa Louwerse, 25 j. Levinus Verslraate, 35 jaar en Pietemella Gelina Louwerse, 33 jaar. GeborenLaurina, d. v. Pieter Laurens van Keulen en Pietemella Gabrielse. Adriana d. v. Willem Jobse en Komelia Verhuist. Pier temejla, d. v. Huibregt van Vaardegenu en Apolonia Louwerse. Jacobus Adriaan,' z. v. Adriaan Domtaious en Neeltje W|esterbeke. Willoboord, z. v. Jan da Witta em Johanna Gij sou w. OverledenJohannes Henidriksa, 68 jaar, echtg. van ICatharina Cijsouw. Pieter, 9 m., z. v. Maarten Poene en Hendrika Faasse. AXEL. Huw.-aang.18, Carolus Francds- cus Steenaert, jm. 86 jaar en Louise Maria Breepoel, jd. 83 jaar. 24, Gomelis Dek, jm. 28 jaar en Elizabeth Krina Hollebek, jd. 20 jaar. 24, Johannes van de Velde, jm. 26 jaar en Janna Jacomtaa Dieleman, jd. 21 jaar. 26, Jan Marinus Verberkmoes, jm. 21 jaar en Pleuntje Tanneke van de Voorde, jd. 20 jaar. 27, Hamme de Voogd, jm. 26 jaar en Lijcia Gatharina Debora Verlinde, jd. 21 jaar. Gehuwd: 25, Adriaan Gerrit Jan de Jonge, jm. 26 jaar en Catharina Heünsdijk, jd. 26 jaar. 25, Gerrit Jan Adriaan de Jonge, jm. 28 jaar en Cornelia Christina Heijnsdijk, jd. 22 jaar. 25 .Comelis Constanttous Pladdet, jm» 23 jaar en Suzanna Verhelst, jd. 20 jaar. Geboren: 7, Marinus Jacob, z. v. Marinus den Engelsman en Neeltje Goossen. 7, Eli sabeth Janna, d. v. Jan Pieter Cové en Maat je Haak. 9, Adriana, ,d. v. Pieter Goossen en Dtaa Bakker. 11, Andró Henri Simon, a. v. Julianus Cornelius Odilon Antonius Lagrou en Pharailde Julie Melanie Monsaré. 14, Wil- lemijntje, d. v. Miohiel Heimanus van Duijm en Maaitje van Ingem. 16, Adriaan, z. v. Jas- pert Verplante en Clara van der Hoofd. 18, Maria Michael Isabella, d. r. Josephua Garo- lus Kerckhaert en Augusta Maria Josephima Overloop, 18, Sara Pieteroella, d. v. Levinus Scheeie en Francoise Pietemella Bareman.1 20, Pieter, z. v. Pieter de Feijter en Pieter- nella Boer. 22, Herman Petras, z. v. Theo- phiel Petras Cappendijk en Johanna Maria Loui sa de Bakker. 27, Leonza Mathilde, d. v. Leo Comelis Smolenaers en Elodie Sylvie Dockx. 25, Marie Josephtaa, d. v. Leonardus Johannes de Maat en Irma Maria Martens. 28, Annie Leomie, d. v. Petras Alphonsus van Gremberghe en Alida Hortense van de Vijver. 31, Jan, z. v. Abraham de Visser en Maria Adriana Dees. Overleden: 1, Catharina Brandes, 63 jaar, echtg .van Jacob Verbragge. 11, Francois Rinn, 64 jaar, echtg. van Elisabeth Martens. 15, Sara Magdalena Wollemsen, 55 jaar, echtg. van Jan Scheale. 11, Leendeirt Deij, 70 jaar, wedr van Pieteroella de Zeeuw. 17, Adriana van Tatenhove, 82 jaar, wed. van Pieter Dekker. 22, Bastiaan den Engelsman, 2 m., z. v. Jacob den Engelsman en Catharina van de Groote. 18, Janna Dieleman, 67 jaar echtg. van Pieter de Feijter. 29, Krijn van' Hermon, 80 jaar, wedr van Janna Soheele. RITTHEM. Getrouwd: Jan Abraham Sander- sa, 23 j. en Maria Cornelia Barentsen, 23 j. 24, Jan Goedhart, 27 jaar en Franotaa Jo hanna de Pagter, jd, 87 jaar. Geboren: 8, Jannetje, d. v. Willem Ovaa en Dlna Maria Meliefste, 8, Jaooba, d. v. Adriaan Hofefkena m Jantje Mar rink. 88, Lotatja Wil- halmtaa, d, v. Lain va» Keulen eu Lena den Engelsman. THOLEN. Ondertrouwd! 86, J. A, A. Mol, 80 jaar on. W. F. M. O. Haga ta Poortvliet, 24 jaar. Gehuwd: 4, A. Waleboer te Velsetn, 24 jaar en J. van Zetten, 21 jaar. 28, M. Quaak, 85 jaar en P. M. ds Kraker te Biervliet, 26 jaar. Geboren; 2, Rutger Anton, z. v. Fr. Braai en A .de Brey. 12, Cornelia, d. v. A. Prince en C. Jansen. 25, Lena, d. v. J. v&n den Beige ea G. Cuomaus. 80, Jan: Adriaan^ z. v. G. jiaobaaasse e» J. IMmon. Overleden20, II. Meerman, 42 jaar, «chtg. ran Wi Lieviase-Adriaansu Onbestelbare stukken. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1929. Brieven Binnenland. J. Brand, Middelburg, 'Minister van Arbeid, Haudeü öa Nijjver- verheid, Den Haag. P. Poleij, Waarde. WascboHnefabriek, Amersfoort. Informatie- en spion-bureau „lus a Ve ritas, Den Haag. Iman Flipse, Kortgene. Briefkaarten Binnenland. H. J. Mahier, Rotterdam De Rijke, Middelburg. Stoomvaart Mij. Nederland. ENGGANO, uitr., 30 v, P. .Swatteaihami. J. P. COEN, thuisr., 1 v. Colombo. KARIMATA, uitr., 31 v. fGon.ua. PRINSES JULIANA, uitr, 1 v. Southampton. RADJA, uitr., 1 te Sabang. SALEIER, uitr., 1 v. .Suez. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. AOHILLES, 31 v. Piraeus n. Nauplia. ALMELO, 1 v. Amst. n. Valparaiso. IRENE, 31 v. Alicante xn. Gaxthagena. Rotterdamsche Lloyd. BANDOENG, „thuisr., p. 31 Gibraltar. MENADO, thuisr., 31 v. Pt Said. KEDOE, thuisr., 31 Kaap del Armï. KOTA INTEN, 1 v. Cuxhaven gep., v. Roti n. Hamburg. INDRAPOERA, thuisr., 1 te Cowas. TA BAN AN, thuisr., p. 1 Kaap Vtaoert. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting toit den avond van 3 Aug.t Matige tot zwakke, later waarschijnlijk weer toenemende N.W. tot Z.W. 'of Zuidol. wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen neerslag. Ieta warmer, Stormwaarsohuwingsdienst, Geseind van Do Bilt hedenmorgen te 9 tt. 55 aan alle posten i Attentjesein neer. Stand van hedenmiddag 2 uurt Lloht op voor fietser». Zaterdag 9 u. 20. Voor de zeer vele blijken van deelneming ontvangen bij het over lijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, JOZINA BRAAMSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, CH. C. DE RIJK. Middelburg, 2 Aug. 1929. Aan de Openbare U. L. O.-School wordt gevraagd een In dienst treding 1 September 1929. Stukken vóór 12 Augustus a.s. aan den Burgemeester. Morgen zullen we ruim voor* zlen^zljn van BAKKERIJ BLOK, Langedelft, Middelburg. Telef. 630. 62 Aren (1 Gem. 07- R) BOUWLAND, bij de Hofstede „Waayenburg", gem. Vrouwepolder. Op 't gebruik bij de betaling rooven oogst 1929. Inschrijvlngsbïiefjes Inleveren vóór 10 Aug. a.s. ten kantore vbh ISAAC DE WOLFF, alwaar nadere in lichtingen zjjn te bekomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3