Binnenland Uit de Provincie. Btuurder sprong nog uit het toestel, maar werd gedood door de nog wentelende schroef. De Berlijnsche organisatie der werk gevers in de brandkastindustrie heeft de door de algemeene vergadering afgekon digde uitsluiting gister doen ingaan, daar de arbeiders aan de uitnoodiging om het werk te hervatten geen gevolg hadden gegeven. De Tweede Kamerverkiezing. Na de vorige opgave hebben nog hun benoeming tot lid der Tweede Kamer aangenomen mej. Westorman en de hoe ren Drop, Van der Heide en Schouten, zoodat thans bij het Centraal Stembureau alleen nog bericht wordt ingewacht van do hoeren Colijn en Ruys de Beeren- brouck. De Kabinetscrisis. Naar gemeld wordt, zal de vergadering van de voorzitters (ieder vergezeld van een lid hunner fractie) der anti-revolu tionaire, christelijk-historisch© en R.-K. Tweede Kamerfracties, welke gisteren op uitnoodiging van den kabinetsformateur, minister van Staat Jhr Mr Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, plaats had, a.s. Vrijdag worden voortgezet. De herstelconferentie te Den Haag. Naar wij vernemen, moet het in de bedoeling liggen het gebouw der Eerste Kamer te bestemmen voor de vergade ringen, grootere of kleinere, welke de aanstaande herstelconferentie zal hou den. Het gebouw "der Tweede Kamer zou dan bestemd worden voor het secre tariaat en verdere bureelen der confe rentie, waartoe een volledig post-, tele graaf- en telefoonkantoor in dat gebouw zal worden ingericht. Hoewel omtrent den datum van aan komst der delegaties naar de herstel- conferentie nog niets vaststaat, is het waarschijnlijk, dat de Engelsche en de Belgische delegaties Maandag 5 dezer te 's Gravenhage ztfllen aankomen. Verbeid van samenscholing in het Gronimgsche stakingsgebied. In alle gemeenten van het stakingsge bied in Oostelijk Groningen is gisteren het verbod van samenscholing afgekon digd. De afkondiging was reeds geschied in de gemeenten Finsterwolde en Nieuwe Schans. „Patrimonium". In de jongste vergadering van het Ver bond sbestuur van „Patrimonium" werd het jaarverslag van den Secretaris, als mede de begroeting van den Penning meester besproken en vastgesteld. Verder werd besproken de Agenda voor de komende Bondsvergadering, welke D.V. 10 en 11 September a.s. in Groningen zal worden gehouden. In verband met het gouden feest der Afdeeling Groningen zal een openbare feestvergadering in een der Kerkgebou wen plaats vinden, waar o'm. door den Verbondsvoorzitter het woord zal wor den gevoerd. Dinsdagmorgen wordt het Verbond door het Gemeentebestuur op bet stadhuis ont vangen. In de Verbondsvergadering zal naast de gewone huishoudelijke werkzaam heden en ingediende voorstellen gespro ken worden over de actie te voeren in de steden en op het platteland. In het blad zal namens de Commissie voor het jeugdwerk geregeld voor en over de jeugd worden geschreven. Besproken is de wenschelijkheid, om aan het Bureau van het Verbond weder een rechtskundig adviseur te verbinden. Dr K. Dijk verklaarde zich bereid een kleine brochure te schrijven ter aanbe veling van Patrimonium onder de pre dikanten en kerkelijke ambtsdragers. Mede deeling wordt gedaan, dat het 2e deel van het Jubileumboek begin Januari 1930 zal verschijnen. Bestellingen kunnen nu reeds worden opgenomen. Vergaderingen met Studenten zullen worden voorbereid in Delft, Rotterdam, en zoo mogelijk in Apeldoorn. Met de Directie der Nederi. Spoorwe gen zal een conferentie worden aange vraagd in verhand met het toenemend kaartspelen om geld in de treinen. De te voeren actie voor de punten, in het Program van wenschen vervat, wordt nader besproken, eveneens de actie voor verbetering van de Zuiderzeesteunwet en de vernieuwing van de Landarbeiderswet. De Communistische bedreigingen en de Philipsfab rieken. Nog steeds is zelfs in Eindhoven nog niet algemeen "hekend geworden, wat er nu precies bij' Philips aan de hand is. De leiding van het groot© bedrijf heeft het parool zwijgen uitgegeven en er wordt gezwegen. Naar buiten wordt alleen dui delijk getoond, dat men op gewelddaden is voorbereid. Toch ïekt het een en ander uit. Naar verluidt, heeft Philips van de Justitie vo rige week de mededeeüng ontvangen, dat Moskou in zijn plan voor 1 Augustus had opgenomen Vernieling van de Philips- fabrieken. Dadelijk is toen krijgsraad gehouden. Er werd een extra bewaking ingesteld van de Fhilipspolitie, die geconsigneerd bleef in het bedrijf. Meer dan 50 mare chaussees kwamen in Eindhoven. Ook Rijksrechercheurs zijn er heen gediri geerd. De marechaussees hebben niet in auto's gepatrouilleerd. Zij werden per anto naar de teerste punten van het bedrijf gebracht. Van maatregelen tegen het eigen per soneel is nog niets gebleken. Het pers bureau. heeft reeds gemeld dat er geen enkele arbeider ontslagen is. Er zijn al leen een paar Duitschers, die geen gel dige papieren hadden, naar huis gezon den. Dat zou onder normale omstandig heden ook gebeurd zijn. Wel is het telegraaf- en telefoonkantoor bezet, en naar het gerucht gaat, wordt ook de post bekeken. Voor den nacht van Woensdag op Don derdag stonden nog extra maatregelen op het programma en met spanning wordt de dag van 1 Augustus zelf verbe;d. Machinale frankeering van poststukken. Ten postfcantoro te Amsterdam zal een proef worden genomen met de machinale frankeering van voor het binnenland be stemde groote hoeveelheden stukken. Het minimum aantal dor gelijktijdig daartoe af te geven stukken waarvoor het zelfde port verschuldigd moet zijn, be draagt 500. Do verschuldigde vergoeding is tijdens de proef vastgesteld op 25 ct. per 1000 stuks of gedeelte daarvan. Uitvoering der Ziektewet. Djp Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, prof. Slotomaker de Bruine, zal vanmiddag te zijinen Depart emen te, overgaan tot installatie van de dezer dagen ingestelde Commissie van Toezicht op de Bedrijfsverenigingein, ingevolge de Ziektewet. De vreemde ziekte. Gisteren is bekend geworden, dat zich tengevolge van de heerschende alastrim te Rotterdam twee sterfgevallen hebben voorgedaan bij jonge patiëntjes, die in het .ziekenhuis werden verpleegd. In het geheel worden thans zestien patiënten in hot ziekenhuis verpleegd. Dit zijn al len goedaardige gevallen; ook hebben zich onder het verplegend personeel gevallen van besmetting voorgedaan. De waarn.-directeur van den G. G. D. raadt vaccinatie ten zeerste aan. De uitbreiding waarvoor gevreesd wordt, kan thans nog niet belangrijk ge noemd worden. Over het aantal dergenen, die noig in het inenmatietijdperk zijn, valt uitteraard nog niets te zeggen. Thans beloopt het aantal patiënten ver moedelijk ongeveer 40; meerendeels kin deren. Het isj_ ontegenzeggelijk een soort pokken, doch van een variatie die ge woonlijk een goedaardig verloopt heeft. Bij de patiënten, die de directeur van 't Coo 1 singelz iekenhuis aan do Amstecdam- sch© doktoren liet zien, constateerden, zij, dat er in de gevallen verschil was. Som mige zagen er uit als de algemeen ge vreesde pokken, andere wekten twijfel. De genomen maatregelen dragen het karakter van afwachten. Het is moeilijk te beslissen, nu het gevaar vau potten zich voordoet, of algemeen tot inenting en her-inenting moet worden overgegaan. Wel is het aan te bevelen, dat de patiënten zooveel mogelijk geïsoleerd wor den, want de ziekte is zeer besmettelijk en niemand zal voor zijn plezier een of meerdere weken in bed oï thuis willen blijven. MIDDELBURG IN 1928. Volgens het verslag der gemeente over 1928 was de restauratie van het raadhuis in 1927 grootendeels gereed gekomen. Alleen restte nog het plaatsen van het, naar kleinmodel van den beeldhouwer L. Zijl te Bussum gemaalde beeld in zandsteen, voorstellende Maria vau Bour- gondië. Dit beeld kwam In Mei 1928 gereed en werd tegen het einde van die maand in de middelste nis van den Choertoren geplaatst. Tengevolge van "den bliksem-inslag werd de hulp-lichtleiding in den Abdij- toren totaal vernield. Dientengevolge is de inmiddels noodzakelijk gebleken hulpver lichting door een blijvende vervang enl, welke nu ook doorgetrokken is tot de uurwerkkamer. Tengevolge van den verlaagden begro.o- tingspost „Bestrating" kon over 't alge meen dit "jaar niet datgene .aan de be strating worden gedaan wat wenschelijk moet worden geacht. Het vorige jaar aan gevangen werk, het bestraten met koper slakkeien van de Lange Delft, is dit jaair voortgezet. Herinnerd wordt aan het droevig onge luk bij de rioolput aan het Noordplein, waarbij de werkman L. Dorleijn het le ven verloor. In verband daarmede zijn d© voorschriften bij het werken in riool- putten zeer verscherpt, en is een versche lucht-masker met 5 M. slang aangeschaft. Voorts is een cursus voor het personeel georganiseerd in eerste hulp bij ongeluk ken, meer bepaaldelijk voor het toepassen van kunstmatige ademhaling. In het bouwbedrijf viel dit jaar geen bijzondere drukte te eonstateeren. Er wer den slechts enkele kleine heerenhuizen of middenstandswoningen gebouwd en ook nog eenige kleine burgerwoningen. Goede werkmanswoningen in den huurprijs van f2 tot f4 per week, waaraan nog al behoefte bestaat, kwamen evenwel niet tot stand. Behalve de passagiersboot op Rotter dam kwamen 2972 binnenschepen met 324.713 M3. inhoud aan en 17 zeeschepen, waarvan 16 buitenlandsche met 43.182, tegen 12 stuks en 43.442 M3. in 1927. Van deze schepen waren er 15 met hout geladen, terwijl de beide overige ledig aankwamen. Vanwege het gemeentebestuur zijn 53 biljetten besmettelijke ziekten aangeplakt, tegen 15 ia 1927, 6 wegens diphtheritus, 7 wegens roodvonk en 40 wegens fe bris typhoidea. Door de gemeente-politie werden in 1928 opgemaakt 739 processen-verbaal, tegen 1498 in 1927, terwijl wegens dron kenschap 39 mannen tijdelijk in bewa ring gesteld werden en 8 naar hunne woning overgebracht, on 34 personen kor ter of langer tijd aan het bureau van politie verbleven als verdacht van mis drijven en 18 personen werden ter zake van misdrijven voorgeleid voor den offi cier van justitie. De brandweer werd slechts éénmaal gealarmeerd, en wel in den avond van 31 October, toen een binnenbrand was ontstaan in perceel Breestraat O 152. D© openbare scholen telden op 31 De cember 1927 1257 en op 31 Dec. 1928 1255 leerlingen, voor do bijzondere scho len zijn de cijfers i.335 en 1370. Door de Commissie tot wering van schoolverzuim werden 57 gevallen van schoolverzuim behandeld, waarvan 42 van openbare en 15 van bijzondere scholen. Aan de mededeelingen over den Ge meentelijken Reinigings- en Ontsmettings- dienst is ontleend, dat de onderhouds kosten der 9 paarden per paard en per dag f 1,42 bedroegen of iets meer dan het vorig jaar, tengevolge van de zeer hoog© hooi- en strooprijzen. Voor het ruimen van sneeuw op 3, 4, 5, 6 en 7 Januari werden resp. 59, 115, 110 en 30 losse werklieden aangenomen. Van de bereide oompoist werd in 1927 verkocht 1815 M3. voor f 2386.52 en in 1928 1859 M3. voor f2453.40. De vuil- verwijdering is thans zoo geregeld, dat zorg voor opslag nog niet bestaat of gevreesd wordt. De geheele voorraad gaat thans tegen geldelijke inkomsten van de hand. Dit verslagjaar werd weder aan parti culieren, op nun verzoek, hulp verleend bij bestrijding van de rattenplaag. Het serum Zelio-Pasta werd met goed succes gebruikt. Bij 42 inwoners werden ratten verdelgd en bij 20 inwoners in kelders de muggen. De kosten van den reinigings- dienst bedroegen per inwoner 'f2.86. Van den ontsmettingsdienst werd veel geëischt, in verband met de paratyphuis- gevallen. In totaal kwamen 57 gevallen voor. In alle gezinnen werd een onderzoek ingesteld en werden do verschillende gege vens verzameld. De inspect, der Volksge zondheid had het bureau van den dienst tot centraal bureau gekozen en van daar uit werden de noodige maatregelen ge troffen om de bron der ziekte te ont dekken. Voor het inleveren van levende en doode ratten werd resp. f0.25 en f0.12i/2 betaald, terwijl zieke ratten werden afge haald. Deze dieren werden opgezonden naar het Centraal Laboratorium te Utrecht. Na beëindiging der ziekten werd onmiddellijk tot ontsmetting overgegaan. Ook in d© dorpen op Walcheren kwam paratyphus voor, en werd op verzoek door den dienst ontsmet. Bij dit alles is duidelijk gebleken, dat een goed geoutilleerde ontsmettingsdienst vooral bij het plotseling uitbreken eener epidemie ten eenenmale onmisbaar is. Aan hot verslag van den Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling is ontleend, dat bij de arbeids beurs werden ingeschreven 2330 personen tegen 2268 in 1927. Het aantal patroons- aanvragen was in beide jaren 1372, ter wijl de plaatsingen stegen van 1068 tot 1154. Door de Prov. Emigratie-Commissie worden 12 mannen, 3 vrouwen en 10 kin deren naar Canada voortgeholpen. Naar andere plaatsen werden 190 arbeidskrach ten verplaatst, waarvan 97 naar Vlissin- gen, 23 te Eindhoven en '23 te Nieuw en St. Joosland, en da overige over ver schillende plaatsen verdeeld. In totaal werden 42 personen in het buitenland geplaatst, waarvan 33 naar België, 8 in Duits dhland en 1 naar Luxemburg. Voornamelijk door te werk stelling op Oranje Zon, hieven de uitkeeringeu uit do werküoosheidskasisen ver beneden die van het vorige jaar, n.l. f 17.616.70, te gen f 33.498.05 in "1927, terwijl het aantal verzekerde arbeiders steeg van 1392 op 1416. en de ontvangen contributiën van f 15.475.56 op f 16.960.82. Tenslotte wordt inzake de monumenten1- comimissie medegedeeld, dat deze advies uitbracht inzake de verbouwing van per ceel B 116 in de Lange Delft ein van mee ning was dat de bezwaren aangaande verregaande desolaatheid van den boven- gevel overdreven waren en dat deze met betrekkelijk geringe kosten weder in orde was te brengen, terwijl in afwijzenden zin geadviseerd ,werd op het verzoek tot bij drage door de gemeente in de herstel- k'osten. Nog werd advies gevraagd over een bouwaanvraag voor een winkelhuis met bovenwoning in de Lange Noordstraat. Alhoewel deze aanvrage buiten de be moeienis van de M orium enten-Commissie ligt, stelde het gemeentebestuur prijs op een oordeel van de commissie in 't bijzon der wat betreft den 'voiorgevel, zulks in verband met 'het feit, dat bedoelde gevel vlak tegenover een der gevels van het Raadhuis izou 'komen te staan en hier dus omzichtigheid geboden was. Eenige wijzi gingen werden voorgesteld, waardoor de gevel rustiger werd en alhoewel contras- teerende met den gevel van het Raad huis aan dezen, volgens het oordeel der Commissie nog geen afbreuk zou doen. Het bleek, dat de voorgestelde wijzigin gen door het gemeentebestuur waren overgenomen en als voorwaarde aan de bouwvergunning verbonden. Duit sch bezoek aan Bergen op Zoom. Een vijftigtal dames en hee- ren, leden van het Verband Deutscher SchuLgeografen bracht gisteren een be zoek aan Bergen op Zoom. Het gezel schap werd ten stadhuize te Bergen op Zoom officiëel ontvangen, waarna door de Vereeniging tot Bevordering van 'het Vreemdelingenverkeer een boottocht op de Schelde naar Ierseke, Wemeldinge, Reimerswaal en Tholea werd aangeboden. Na afloop daarvan waren de Duitscbo dames en heeren de gasten van het ge meentebestuur, hetwelk hun ten stad huize een thé aanbood, waarbij door Ir A. Juten eene causerie gehouden werd over de Schelde en de kanaalplannen, waarvoor West-Brabant is geïnteresseerd- Eerste Zeeuwsche klom- penbours. In tegenwoordigheid van den Commissaris der Koningin in Zee land, jhr mr J. W. Quarles van Ufford, heeft gistermiddag het lid der Tweede Kamer A. N. Pleskens te Clinge, in Z.- Vlaandeien, de eerste Zeeuwscho klom- penbeurs geopend. Er is ook een machi naal bedrijf in werking gestold. Het dorp was in feestdos gestoken. Overneming van wegenPro- v i n c i a a1 wegen plan in beheer en onderhoud door de Provin- c i e. Gedeputeerde Staten maken beleend, dat door do Staten dier Provincie in hun vergadering van 25 Juli 1929 is vastge steld Do op het Provinciaal wegenplan voor komende, niet bij de Provincie in be heer en onderhoud zijhde wegen zullen, nadat, zij overeenkomstig dial plan zijn ver beterd, door de Provincie in beheer en onderhoud kunnen worden overgenomen, indien zijl, die op het "tijdstip der over neming met den onderhoudsplicht belast zijn, zich verbinden, aan de Provincie, per K.M. lengte van den nieuwen weg, eene afkoopbaar te stellen siom te betalen, gelijk aan de helft der som, welke "als vast bedrag telkens bijl de overneming voor het onderhoud per K.M. van den nieuwen weg "door Gedeputeerde Staten zal worden gefixeerd, nadat dit fixum zal zijn verminderd met de bijdrage, be doeld in art. 10 der Wegenbelastingveror dening in Zeeland, en met andere baten, zoo die er zijn (tolafkoopfondsen b.v.) Middelburg. De heer A. van der Moore Jz., alhier, die aan de politieschool van den Alg. Nod. Politiebond te Hilversum wordt opgeleid, is aangesteld tot agent van politie te Rotterdam. Met den Provincialen Stoomboot.- dienst werden hedenmorgen, niettegen staande het ruwe weer, niet minder dan 1800 badgasten en 25 auto's van Bres- kens naar Vlissingen overgebracht. Hansweert. De Spaansohe zeeboot „Ju piter", komende van Buenos Aires naar Antwerpen, is hedennacht alhier gestrand. Met behulp van vier sleepbooten is de boot heden voormiddag vlotgekomen, en op stroom ten anker gekomen. Het motorschip „Johanna", gela den met haring van Scheveningen naar Gent, is hedenmorgen tijdens stormweer nabij Iloedekenskerke gezonken. De be manning vist zich in de boot te redden. Men zal trachten de „Johanna" bij laag water leeg te pompen en drijvende te maken. Wemeldinge. Dhr W. Dekker alhier her denkt vandaag den dag waarop hij 25 jaar geleden benoemd werd tot gezworene van den polder Breede Watering Bew. Ier seke. Dhr Dekker is van dit lichaam bovendien plaatsvervangend dijkgraaf. Ellewoutsdijk. Gistermorgen vergaderde de raad dezer gemeente, nadat de verga dering op Maandag j.l. wegens onvol- talligheid niet door kon gaan. Afwezig dhr Vorheijke. Na de behandeling der in gekomen stutten en het toestaan aan een ingezetene van ontheffing dar hondenbe lasting, werd een commissie van onder zoek voor de .gemeenterekening 1928 be noemd. De aangeboden rékening sluit met een batig saldo van f 1126.30, terwijl het batig saldo over heit vorige jaar f 2708 bedroeg. Het verzoek om eervol ontslag tegen 1 Sept. van den onderwijzer D© Kramer werd aangehouden tot de vol gende vergadering, omdat de raad eerst wilde verzekerd zijn tegen dien da tum een plaatsvervanger te hebben. De pensioengrondslagen van burge meester, secretaris en veldwachter werden vastgesteld op hunne resip. tractementen. Op het verzoek der Gezondheidsooml- missie tot onbewoonbaarverklaring van een perceel, ging de raad niet in, daar bedoeld perceel reeds een 'jaar lang als kolenbergplaats gebruikt wordt. De raad,sprak de wenschelijkheid uit, den ligger der wegen en voetpaden te wijzigen, omdat verscheidene wegen, die nu verhard zijn, niet op den ligger voor komen. i Het verzoek van Ged. Staten om een ambtenaar voor het bouw- en woningtoe zicht te benoemen zal in overweging genomen worden. ArnemuideTi. Gisteravond had alhier een niet alledaagsche gebeurtenis plaats. Een echtpaar, dat in het huwelijk zou treden deed dit des avonds om 8 uur. Zoo iets is hier waarschijnlijk nog nooit voorgekomen. Aagtekerko. In de Dinsdagmiddag ge houden Raadsvergadering, waarin de heer Peper met kennisgeving afwezig was, werd de gemeenterekening over 1928 overgelegd, bedragende in ontvang f 15.513.441/a en in uitgaaf f 12.330.17, dus met een goed slot van f 3183.271/2 wat betreft den gewonen dienst. Wat be treft de kap i taaldienst bedroegen de cij fers resp. f3020, f2796.23 en f223.77. De heeren Verhage en Kodde werden aangewezen tot nazien der rekening. Daar na werd de gemeeutebegrooting voor H.M. DE KONINGIN-MOEDER JARIG, Morgen zal D.V. H.M. Se Koningin- Moeder haar een en zeventigsten jaardag vieren. Ongetwijfeld zal een zeer groot deel van het Nederlandsche volk zich er over verheugen, dat onze God aan deze zoo in alle kringen der natie beminde Vrou we niet alleen het Leven hoeft gelaten, maar haar heeft willen zegenen met zulk een mate van gezondheid, dat de go- breken van den ouderdom haar, ondanks het feit, dat zij reeds den leeftijd der sterken heeft overschreden, nog met kwellen en zij zich nog vrij kan bewegen onder het volk, dat haar lief is ge worden. En op haar zeventigsten jaardag èn toen zij haar vijftigjarig jubileum als Nederlandsch Staatsburgeres vierde, is nog op hartelijke wijze uiting gegeven aan de dankbaarheid, die ons jegens haar past. Nederland heeft aan "de Koningin-Moe der zoo heel veel te danken. Het mag dan ook gezegd worden, dat ons volk zich daarvan bewust is. Groot is de sympathie, die men in alle kringen jegens haar koestert. Men heeft haar leeren waardeeren en liefhebben. Moge God de Heere haar ook verder, hij het klimmen der jaren, nabij zijn, op dat haar levensavond vredig moge blij ven. 1930 overgelegd, bedragende voor wat betreft den gewonen .dienst in ontvang en uitgaaf f 15.597.40, met een post „on voorziene uitgaven van f 3440.651/2 en voor wat betreft den kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf f 20. De heer Kodde wees op den z.i. on voldoenden toestand, waarin de welput ten in de gemeente verkeeren. Hij vroeg of het niet beter zou zijn daarop een pomp te zetten. De voorzitter merkte op, dat het aanbrengen van pompen op die putten ook zijn bezwaren had. De beeren de Visser en Maljers meenden, dat verbetering gewenscht was, laatst genoemde stelde voor een steenen muur of een ring om de putten te doen maken. Dit voorstel werd mot alg. st. aangeno men, terwijl tevens besloten werd dek sels op de putten te maken. Een verzoek van het Bestuur der Bijz. Lagere School op Geref. grondslag om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van nieuwe leermiddelen ten behoeve van het onderwijs in de natuur kunde werd met alg. st. ingewilligd. Een verzoek was ingekomen van de Ned. Ver. tot bevordering van den ar beid voor onvolwaardige arbeidskrachten om toe te treden als lid. De Voorzitter gaf een toelichting. B. en W. stellen voor niet toe te Jreden. Met alg. st. alzoo besloten. De heer Corré vroeg herstel van ver schillende plaatsen in den weg Oost- kapelleWestkapelle, wat de voorzitter toezegde. Verder sprak de heer Corré zijn voldoening uit over de goede ver betering van het voetpad bij het dorp. De heer Verhage informeerde naar do waarschuwingsborden, die bij de school zouden worden geplaatst. De voorzitter zeide, dat deze borden reeds gereed wa ren en opdracht tot plaatsing gegeven was. De heer Kodde vroeg strenger toe zicht op het rijden mot rijwielen op een voetpad, hetgeen de voorzitter toezegde. Nadat de voorzitter had médogedeeld, dat ingevolge bet in een vorige vergade ring genomen besluit, B. en W. een brandkast Jiadden aangekocht, werd de vergadering gesloten. Oostkftpelle. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad. Dhr Vain Nieuwenhuize was met kennisgeving afwezig. Ingekomen is een mededeehng van de Gezondheidscommissie zetel Veene, dat tot lid is benoemd dhr J. W. Neugebauer te Sint Laurens. Van notaris Mr Jan Loeff te Koude- kerke is bericht ingekomen, dat hij niet kan ©vergaan tot verhoop van een ge deelte vijver voor puinplaats. Ingekomen is de begroeting 1930 van de Gezondheidscommissie aanwijzende in ontvangst en uitgaaf ,f 1464.43. Voior ken nisgeving aangenomen- Op voorstel van B. en "W. wordt af wijzend beschikt op een verzoek van de Vereeniging voot onvolwaardige arbeids krachten om een minimum-bijdrage van f 10 te mogen ontvangen, en verder als lid toe te treden. Aangeboden wordt de begroótiug voor den Weesch-keuringsdienst aanwijzende f9578 in ontvangst en uitgaaf. De gemeenterekening over 1928 door den ontvanger opgemaakt wordt over gelegd, met voor den gewonen dienst als ontvangsten f 29133.40Va en als uit gaven f24.922.51, alzoo een goed slot van f42l0.891/2 en "voc-r den kapitaal- dienst als ontvangst f 7476.65 als uitgaaf alzoo een goed slot van f 1499.90. Aan de heeren Boppe, Brand en De Kam wordt opgedragen deze rekening na te zien. Van dhr F. C. de Roo als eemg inge schreven installateur van de P. Z, E. M. in deze gemeente is ingekomen een ver zoek om de installaties in de gemeente- gebouwen te mogen aanleggen. Dhr De Roo laat dit uitvoeren door de Firma De Jong uit Middelburg. Dhr De Kam vraagt, of ook dhr Van Zweden uit Serooskerke een verzoek heeft ingediend. De voorzitter zegt, dat wel een mondeling verzoek is gedaan, maar dat een ingezetene de voorkeur heeft. Besloten wordt aan den heer D© Roo de installatie te gunnen. Dhr Brand vraagt, of het nu ook aan De Roo gegund blijft, als er nog een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2