Kampeereri ws. 1 Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand Marktberichten. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. ien, E. Jon- J. Hoek te (oaten. Nes, die in een ernstige ,1 binnen en- kunnen ver- bij de Geref. 1904 tot 1908 diende, her- ambtsbedie- d met de va- ept. a.s. wor de jubilaris Ie Raamkerk rov. Kerkbe- van Noord- rar de „Std." likant te Doe- i eervol eme- m 1 October. Kampen, te Kampen le Curatoren Geref. Ker- onder pre- een te Goes, een was een der Theol. ng doen van loogleeraren, eischen van Commissie K. Dijk, Dr L. Schouten de Hooglee- n eventueel Curatorium, [meester, Ds nanciëel ver- inkomsten Doordat aan 800 ontvan- flossing van ijl een b-e- worden be- n en collec- .591/2; waar- 9e opbrengst '1850 en die dezer zake inzake het >t de Theol. afgenomen imenwerking een gemeen- af te no te benoe- eeraren van ycea, welke meerde Ker- overleg met !ing vast te egeling een het College College van ende verga- irstellen zal beweegrede^ waarborgen en, die zich in de Theol. ëel ifijm ge- het advies e van Hoog- tot IV ge- der overleg aat der V.U. uttige hand- iames J. iE. S. A. Maas jredel ing de examens door boven- ïen zijn o.a. Gilde, Ter- A. Broerse, lomburg; H. J. J. Houte- urg. jzer aan de Middelburg elsdijk. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, zonne brand, ontvellingen, muggebeten, schrijnen en smetten, moet men steeds voorzien zijn van een doos of tube. Doos 30, 60, tube 80 ct. PUROL r g e m e e s - 'urgemeestar een tele- raad echter ;och tot het ►ver te gaan burgervader 1 waard, of id van Gies- end. Want, vas, haalde, jn Edelaoht- ;el en bond iltje van de elefoon, die rdeai. -» Een oplichter. Dezer dagen werden een hotelhouder, een rijwielhan delaar en een particulier te.Arnhem het slachtoffer van een oplichter, die door mooie praatjes van den hotelhouder vrij logies, van den rijwielhandelaar een fiets en twee gulden en van den particulier eveneens een bedrag aan geld heeft los gekregen. De oplichter verdween, doch de recherche wist hem spoedig te ont dekken in een pension te Beek bij-Nij megen, waar hij als leeraar in vreemde talen logeerde. Hij had zich hier zoo innemend weten voor te doen, dat hij, behalve gratis eten en drinken, van de pensionhoudster geld wist los te krijgen, en van een winkelier in mode-artikelen een prachtige collectie overhemden en dassen. De politie ontmoette in hem een ouden bekende en arresteerde hem. Te Arnhem bleek, dat hij verschillende door oplichting verkregen dingen naar de Bank van Leening had gebracht, en zoo geld daarop had verkregen. De infectie-ziekte te Rot terdam. De ziekte is waarschijnlijk ge ïmporteerd door een schepeling. Alastrim schijnt een onschuldig soort pokken te zijn. Alle geneesheeren in Rotterdam zjjn bij vertrouwelijk schrijven uitvoerig op de hoogte gebracht van deze nieuwe ziek te, zoodat zij in hun praktijk dus geheel ingelicht tegenover hun patiënten komen te staan. In een tweede rondschrijven, waarin nog verschillende wenken werden gegeven, wordt den geneesheeren ook aangeraden, zich te laten inenten. De Tel. verneemt nog, dat de meeste gevallen van deze ziekte voorkomen in Spangen, een der nieuwe woonwijken van Rotterdam. Wel zijn ook enkele gevallen aan den linker Maasoever geconstateerd, doch het aantal mensclien, dat aan den overkant aan deze .ziekte lijdt, is veel geringer dan in het Westelijk stadsdeel. Zijn het aan den linker Maasoever bijna uitsluitend kinderen, die door alastrim zijn aangetast, in Spangen daarentegen werden ook volwassenen door de nieuwe ziekte getroffen. De toestand van de patiënten is over het algemeen niet van ornstigen aard. Opname in een der zie kenhuizen is niet noodig. Alle patiënten konden tot nu toe thuis verpleegd wor den. Velo ouders, wier kinderen aan alistrim lijden, meen en, dat het waterpok ken ,zijn, zoodat zij zich niet ongerust maken. Dolle jacht van een Ameri- 'kaansch echtpaar. Melding wordt gemaakt van een zeer bijzonder geval, waarin een .tweetal passagiers verkeeren, doordat het vertrek van de Graf Zeppe lin is vervroegd. Het betreft hier den Amerikaanschen millionair Harry Hearst, en zijn vrouw Mary. Mevr. Hearst behoorde reeds tot de passagiers, die de reis naar Amerika welke wegens het defect aan de motoren werd afgebroken, heeft meegemaakt. Zij deed deze reis tegen den wil van haar echtgenoot, wat niet belette, dat zij na drukkelijk de eerste boeking voor de reis naar Amerika handhaafde en bovendien ook een tweede plaats in haar kajuit voor haar man liet reserveeren, die in- tusschen zijn aanvankelijk verzet tegen een luchtreis over den Oceaan heeft laten varen. Het paar bevindt zich op het oogenblik in Sovjet-Rusland, waar 't deel uitmaakt van de Amerilcaanscho delegatie, welke op het oogenblik een studiereis door Sov jet-Rusland maakt. Allee wordt thans in het werk gesteld, om tijdig de „Graf Zeppelin" te bereiken. Terstond nadat een telegram van de directie der Zeppelin-werf was ontvangen dat bet vertrek in de vroege ochtenduren van den eersten Augustus zal plaats heb- ben, heeft het echtpaar de noodigemaat- regelen getroffen, om met alle mogelijke verkeersmiddelen, zooals auto, spoor- en vliegtuig Moskou zoo tijdig te bereiken, dat het uiterlijk met het gistermorgen half acht uit Moskou vertrekkende .vlieg tuig naar Koningsbergen kan vertrekken, van waar de reis dan verder ging naar Berlijn, waar het vliegtuig van de Deut sche Lufthansa gisteravond om 10 uur zou aankomen. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende uitspraken ge daan. Oneerlijke mededinging: J. O. P., 52 jaar, rijwielhandelaar te Vlissingen. Vrij- spr&cik. Verduistering: A. P. v. B., 46 jaar, koopman, zwervende. 6 weken gev. straf met aftrek voorarrest en invrijheidstel- Beschadiging: C. S., '45 jaar, landbou wer te Schore. 1 mnd gev. straf voorw. met 2 jaar proeftijd. Diefstal van een paard: W. v. L., 52 jaar, arbeider te Ovezan.de. 6 mnd. gev. straf. 0 Motor- en Rijwielwetovertr.H. A. N., 54 ]aar, fruitkweeker te Kapelle. Beves tiging vonnis, waarvan appèl, f 20 of 2U d. h. w 7 F f 3 s.e m e n. 1. Door de Recht bank te. M burg is heden failliet verklaard: U L. Barting, koopman te Vlissingen. Rechter-Commissaris Mr Th. Portheine, rechter. Curator: Mr P. C. Adriaanse, ad vocaat te Middelburg. Wat kan thans geidaan worden om voe- clerschaarste op de veehouders-bedrijven te voorkomen? Men schrijft ons: Elke veehouder kent de factoren, die van invloed zijn op de geldelijke resul taten van zijn bedrijf; waarvan een deel een gunstigen invloed uitoefent en een andere groep de goede bedrijfsuitkomsten in gevaar brengt. Onder deze laatste zijn te rekenen een lage melkprijs, veeziekten en niet te ver geten, voederschaarste, die zoowel een gevolg kan zijn van een te grooten vee stapel als van een onvoldoenden gras- groei. Door 'den ongewoon strengen winter, gevolgd door een betrekkelijk droog voor jaar en voorzomer, bleefde grasgroei steeds beneden 'het middelmatige; eerst laat kon het vee in de weide, waar ,op vele plaatsen de grasgroei onvoldoende bleef en vele perceel-en, die aanvanke lijk voor hooiland waren bestemd, nog voorgeweid m-oesten worden. Door den a.Is gevolg hiervan, laten en minder goe den hooioogst, worden hooi-schaarste en abnormaal h-ooge hooiprijzen in den ko menden winter gevreesd. Ook in het overzicht betreffende den stand der landb-ouwgewass-en op 22 Juli, dat onder medewerking der Rijksland- bouw-consulenten is samengesteld, naar gegevens verstrekt door de correspon denten der Directie van den Landbouw, wordt melding gemaakt van den slech ten stand van het grasland. „Van het gras", aldus het verslag, „is tot nn toe weinig terecht gekomen: de flink met .stikstof bemeste perceel-en met goeden bodemtoestand onderscheiden zich in gunstigen zin". Men geve zich van dit feit tijdig goed rekenschap en late niet na alle midde len aan te wenden, waardoor nog in den loop van dit seizoen overvloedig gras tot hooi of tot kuilvoeder kan wor den verwerkt. Uit den aard der zaak is dit alleen mógelijk indien een of meer perceelen grasland tijdelijk niet voor be weiding gebruikt behoeven te worden. De vraag die de landbouwer dus op te lossen heeft is: „Op welke wij-ze kan een jleel van het grasland vrij-gemaakt worden, opdat men een extra snede hooi of gras kan winnen". De middelen hier voor zijn: le. Het doelmatig beweiden. 2e. Een extra zomerbemesting met stikstof. 3e. Een combinatie van 1 en 2. Door de toepassing van het eerste mid del bereikt men dat bet beschikbare gras op de beste wijze benut word't; dat van het gras zoo weinig mogelijk verloren gaat of minderwaardig wordt en dat het weiland inderdaad geheel wordt beweid. Door te groote perceelen in' twee of drie stukken te verdeelen krijgt men -de beweiding beter in de hand, veel vee wordt, op een kleiner perceel gehouden, gelijkmatiger worden de perceelen afgegraasd en minder plekken zullen overblijven waar het gras gelegen heid heeft door te schieten en zg. bossen oud gras te vormen. Deze zg. geilplekken worden door het vee minder graag afge weid en zijn voor de beweiding goeddeels ongeschikt. Door verkleining der perceelen is het dus in het algemeen mogelijk meer vee^op kleiner oppervlakte te houden en een'perceel tijdelijk van de beweiding uit te schakelen en voor winning van gras of hooi te bestemmen. Bossenvorming is ook bij de beste wijze van beweiding nie't te voorkomen; veelal wordt aanbevolen de bossen direct na het kaalweiden af te maaien, veel beter lijkt bet ons echter de bossen met de zeis en kele dagen voor bet vee -de weide verlaat, af te maaien; schijnt de zon op het afge maaide gras, zoo wordt alles vaak geheel door het vee opgegeten, waardoor ook het gras van de bossen tot zijn recht komt en de afgemaaide plekken spoedig aan den groei kunnen gaan. Ook een extra zomerbemesting met stik stof wordt vaak aangeraden, waardoor de grasgroei vaak bijzonder sterk wordt aan gezet en men met veel minder land kan toekomen; dat men dan een perceel van de beweiding kan uitschakelen is duidelijk In bet afgeloopen jaar waren de ervarin gen met ongeveer 50 K.G. zuivere stikstof per H.A., -gegeven in een of meer keeren direct na het afweiden of hooien, zeer gunstig; opvallend was hierbij dat ook bij oogenschijnlijk weinig gras, het melkvee een goede melkproductie behield. Op vee- houdersbedrijven waar betrekkelijk weinig doch groo'te kampen aangetroffen worden, komt de stikstofbemesting in den zomer niet geheel tot zijn recht, daar het soms niet mogelijk is een geheel perceel voor hooi- óf graswinning te bestemmen, doch wel bijv. -een kleiner perceel indien dit aanwezig geweest zou zijn. De beste oplossing geeft daarom een combinatie van 1 en 2, waarbij een doel matige beweiding gepaard gaat met een extra zomerbemesting; de betrekkelijk kleine perceelen worden dan in korten tijd geheel kaalgeweid, direct na het kaalwei den wordt eenige malen een stikstofbemes ting gegeven, zoodat na ongeveer drie a vier weken het inmiddels snel gegroeide, nieuwe, jonge gras weer voor hernieuwde beweiding geschikt is. Bovengenoemde 50 K.G. zuivere stikstof zou men kunnen ge ven, hij voorkeur in de goedkoopere vor men, dus als ongeveer 110 K.G. Ureum BASF', 250 K.G. Kalkammonsalpeter, 250 K.G. Zwavelzuren Ammoniak of 200 K.G. Leunasalpeter. Op tal van bedrijven is het op deze wijze mogelijk het vee op kleiner oppervlakte te houden en het overblijvende deel door een krachtiger bemesting, te dwingen in 4 a 5 weken een flinke snede gras op te leve ren, die uitstekend geschikt is om tot hooi bereid te worden of om bij ongunstige weersgesteldheid te worden ingekuild. De booge voederprijzen iu den ko menden winter mogen dus wel gevreesd worden, doch behoeven nog niet nood zakelijkerwijs te worden betaald; ieder die tijdig zijn maatregelen neemt, xan er ger vooükomen. De eerste vgunstige er varingen naet een goede beweiding en een zomerbemesting met stiks-tofmest zijn reeds voor langen tijd opgedaan, bet komt er slechts op aan van deze er varing-en profijt te trekken en de ver- eis-chte maatregelen op de juiste wijze en op groote schaal toe te pass-en; het resultaat zal niet op zich laten wachten en met meer voeder gaat men d-en winter tegemoet. (Waar hierboven- geschreven werd over een extra stikstofbemesting in den zo mer, spreekt het wel van zelf, dat hier tijdig voldoende fosforzuur en kali ge geven moet zijn. Waar dit niet het geval is, doet men heter de zomerbemesting te vervangen door ongeveer 300 K.G. Nitrophoska de volledige meststof, waar mede ook de helpers der stikstof, het fosforzuur en kali,' gelijktijdig gegeven worden, waardoor de uitwerking der in Nitrophoska gegeven stikstof verze kerd is.) De vernietiging van het gezin. De anarchist P. A. Kooiman, bekend uit de bommen-werpers-historie in Den Haag, begeeft zich thans in een gadach- tenwisseling met enkele geestverwanten over het huwelijk. Wat men in die kringen wil, moge blijken uit Kooiman's moti veering, luidende: „De -kwestie is: zoolang we den moed missen het gezin te ver- nitigen er iets „heiligs" iu zien, zoolang is er feitelijik geen verschil tus- schen „vrij"- en „wettig"-huwelijk. „Hot gezin is het kardinale punt; en het begrip gezin is burgerlijk, ongeacht of een gezin d.oor socialisten dan wel door niet-socialisten wordt gevormd. Het gezin bedoelt niet de jeugd, maar een deel der jeugd te beschermen. „„Vaderschap" is ten slotte niets dan een burgerlijk juridisch begrip en „moe derschap" kan alleen maar gedurende den zoiOigtyd op recht van bestaan aanspraak makten. „Na den zopgtijld heeft in een behoor lijke menschen-maatschappij- een kind geen behoefte meer aan een beschermend moe- derdier. „De jeugd heeft pocht op den steun der volwassen kameraden. En de prole tarische jeugd beeft allereerst belang b-iji de vernietiging van het gezin. „Het gezin is een der sterkste steun punten -der op- privaatbezit gefundeerde burgerlijk-agrarische maats chap pij--vorm. „En om het huwelijk vrij te maken, is allereerst de vernietiging van het gezin noodig, 'twelk de vrouw economisch af hankelijk maakt." Wij weten thans, merkt „Ik zal Hand haven" hierbij op-, waar we aan toe zijn. Niet alleen trachten deze nihilistische naturen eigendom, bezit en macht te ver nietigen, maar ook bereiden zij de psy chische en moreele debacle voor, daarbij- aanvangend bij, bet ge-zin, dat immers „het sterkste steunpunt" is. Eru wij zouden dit alles kalm laten voortwoekeren? J. L. de Smet. f AARDENBURG. Heden, Woensdag, is hier plotseling overleden de beer J. L. de Smet, sedert 1909 burgemeester der gemeente St. Kruis. De staking in Oost-Groningen. GRONINGEN. Het bemiddelingsvoorstel van -den heer J. Buiskool in het land- bouw-oonflict in Oost-Groning-m, is he den zoowel do-or de werkgeversorganisatie als door de werknemersorganisatie met bijna aigemeene stemmen afgewezen. Aan de besturen van genoemde organisaties is verzocht met een nieuw bemiddelings- voiorstel te komen. Intusscben zal heden avond in alle gemeenten van bet star kingsgebied een verbod tot samenscholing worden afgekondigd. Schending van fabrieksgeheimen. NIJMEGEN. Naar aanleiding van het bericht betreffende een aanklacht tegen een beambte bij de Splendor-Gloe-ilampen fabrieken te Nijmegen door de N. V. Phi lips Gloeilampenfabrieken, deelt de di rectie van de Splendor mede: Uit bet feit, dat in bedoelde aanklacht, een be paalde machine genoemd wordt, conclu deerde de directie vau de Splendor, dat onder baar personeel iemand moet zjjn, die deze mededeelingen verstrekt heeft. Zij is er in geslaagd, eenige dagen, nadat de Justitie een onderzoek bad ingesteld, den vermoedelijken dader te ontdekken. Het is iemand, die vroeger in dienst was bij een concurreerende firma. De politie heeft bij hem een brief gevonden, ge richt aan een groote concurreerende fir ma, met schetsen van een bepaalde ma chine. Alle gegevens zijn in handen van de Justitie gesteld. Ruim 420 uur in de fuc'hif. NEW-YORK. Het nieuwe duur-record van hot vliegtuig bestuurd door Jackbon en O'Brien, dat gisteren ta 7.38 is ge land, nadat het 420 uur, 21 minuten in de lucht is geweest, heeft het vorige record met 7 dagen, 4 uren en 36 minu ten overtroffen. Een reusachtige menigte was bij de landing tegonwoordig. De lau ding had plaats nadat de vliegers her haaldelijk waren aangemaand naar bene den te komen. De vliegers zouden gaarne nog langer in de lucht zijd gebleven, maai de motor werkte niet meer geheel zui ver. In totaal werd een afstand van 41.250 K.M. afgelegd, terwijl 13.376 L. benzine werd verbruikt. Gedurende de vlucht moest het benzine-reservoir 47 maal wor den bijgevuld. De eigenaars van de vliegtuig enfabriek, waar het toestel ge bouwd werd, hebben aan de vliegers een honorarium vau 25.000 dollar toe gekend. De vliegers waren in goede con ditie, hoewel de voeding te wenschen over 'gelaten had. WALDENBURG. Het aantal do-oden hij de mijnramp, die hier plaats vond is thans tot 27 gestegen. FRIEDRICHSHAFEN. Op 5 na zijn thans alle passagiers -die de proeftocht met het Zeppelin-luchtschip mee zullen maken, gearriveerd. De ontbrekenden wor den nog hedenmiddag verwacht. Do weers omstandigheden zijn vrij gunstig. Naar gemeld wordt zal de wereldreis gaan over een afstand van pl.m. 42.000 K.M. BERLIJN. Iloowel nog geen officieele mededeeling omtrent den aanvang der Internationale Herstelconferentie is ge daan, valt er toch niet meer aan te twij felen of de conferentie zal op 6 Augustus beginnen. Het uitstellen van de officiieele mededeeling staat in verband met de nieuw© Fransche regeering die nog aan bet bijeenkomen der conferentie hare goedkeuring moet hechten. Waarschijn lijk zal dit morgen of Vrijdag plaats hebben. LONDEN. De Rritsche Minister van B.uitenlandsche Zaken zal einde dezer week als lid van de politieke afdeeling der Britsche delegatie voor de Herstel- conferentie uit Landen naar Den Haag vertrekken. Waarschij'nlijk zal bij na af loop van de Conferentie onmiddellijk van Den Haag naar Genève vertrekken tot bij woning van de herfstzitting van den Vol kenbond. LONDEN. De diplomatieke medewerker van de Morning Post meldt, dat tusschen Mac Donald en Dajwes overeenstemming is bereikt over de voornaamste bepalin gen inzake de beperking der bewapening ter zee. In de eerste plaats moet nu een conferentie van de 5 groote Marina- mogendheden, Amerika, Japan, Frankrijk, Italië en Groot-Brittannië worden bijeen geroepen, aan welke voorstellen en con clusies kunnen worden voorgelegd. Bla ken deze geschikt als basisi voor verdere 'Onderhandelingen, dan zal het volgend voorjaar een conferentie voor de ontwar poning ter zee worden bijeengeroepen. Wisselkoersen. Amsterdam, 31 Juli, 1.30 uur. Berlijn 59.4159.43. Brussel 34.6734.69. Parijs 9.77—9.78. Londen 12.10—12.10%. New-York 2.49%2.493/s. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie), Hooggeachte Redactie I Een kleine rectificatie in het Raads- verslag onzer gemeente, in No. 253 van Uw blad, acht ik gewenscht. Uw verslaggever plaatste: „Van dhr P. Kesteloo is een schrijven ingekomen, dat hij afstand van zijn woning wil doen aam den Raad voor f2000." Dit is echter geheel onjuist. Niet door dhr K., die er niets mede heeft te maken, maar door dhr R. de Later, als eigenaar der palnden, is dit schrijven ingezonden. Hoogachtend, Uw dw., P. KESTELOO. Sexooskerke (W.), 31 Juli 1929. GOES. Huw.-aang.: Adriaan Geense, 26 j. im. en Jannetje Dina Rottier, 23 j. jd. Overleden: Anna Marie Louise Wingen- de-r, 39 j.,«. echtg. v. Pieter Ouwendijk. GOES, 30 Juli 1929. Exportveiling vm. 9 uur Tomaten A f 11.30B f 8.90, C f 11.60, CC f4, alles per 100 K.G. Exportveiling nm. 3 uur: Roode bes sen f 12.70f 12.90, Zwarte Bessen f25 f 26, Natte idem f 19, alles per 100 K.G. Dubbele Princesse boonen f 14f 15.10. Kleine veiling: Kruisbessen 913, Roode bessen 1013 Witte beSsen 1115, Aardbeien .3140, Frambozen 35 44 gulden, alles per ÏÖ0 K.G. Kersen: Klerken '2843, Zwarte Vleeschkersen *2529, Eierkrieken 26 33, Zoete Morellen 23, Zure Morellen 2937, Zwarte Blamce 2427, Roode Blance 1922, Witte Vleeschkersen 27 gulden, alles per 100 K.G. Pruimen: Vroege Oranje pruimen 14 26, Okk-elanen 14—18, Prince Pruimen 12—16, Marbelanen 1315, Engelschë Krozen 1518, Afval pruimen 1—9 gulden, alles per "100 K.G'. Peren: Oomskinderen 2043, Zomer- louwtjes '1013, Keizerinnen 10— 13. Jan* baa.speren 18, Sambxe 12, Roode Suike rden 7, gulden, alles per ,100 K.Gf, Appels: Madeleiuen 1834, Idem He soort 1015, St.-Janappel 10, Afval- en Uitschot appels 14, Tomaten 47, Uitschot idem 13, Stoksnijboonen 20 32, Stamsnijboonen 1318, Perfectboo- nen 2028, Dubbele Princesseu 1021, Groene boonen 911, Postelein 8, Roo de kool 2, Uien 7, Zilveruien 912, Sja lotten 11, Aardappelen 24, Idem Po ters 1 .gulden, alles per 100 K.G. Perziken 17, Meloenen 4053, Kom kommers^ 49, Augurken 0.270.34, Kropsla 23, Bloemkool 1217, Savoye kool 4, Roode kool 610 gulden, alles per 100 stuks. Pootuien 68, Zilveruien 2, Kroten 0.204, Wortelen 3, Rhabarber 2, Bloemen 1123 gulden, alles per 100 bos. KAPELLE-BIE'ZELINGE, 30 Juli. Tomaten: A 5.20, B 4, G 5.30, GG 2 gld. per 100 pond. Kleine veiling. Klerken 3342, Eier krieken 2832, Dubb. Eierkrieken 2932, Ronde krieken 2729, Vleeschkersen 28 30, Witte vleeschkersen 2941, zuurtjes 3134, Zure Morellen 2434, Rood© 'bes sen 1116, Kruisbessen 813, Oranje- pruimen 1316, idem (rijp) 2130, Ma deleiuen A 1925, id. B 1014, id. G 47, Dubb. Prinsessen 12—15, Snij-boo- nen 1922 gld., alles per 100 K;G. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eier- veiling, Waimoezierstraat 3739, wer den 175.000 eieren aangevoerd. Prijs: kipeieren f5f7.50, Eendeieren f 5.80—f 6.30. Programma van Donderdag 1 Aug. HUIZEN, 1875 M. 12.50—2.00 Concert. 2.002.30 Gramófoonmuzielk. 2.301 4.00 Aansluiting van bet City-Theater, Den Haag. 4.005.00 Orgelconcert door Ferdinand Kloek. 5.307.15 Con cert. 8.0110.30 Concert door bet het Haagsche Harmoniet-Orkest. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 12.301.45 Concert. Vókale- en in strumentale solisten. 6.006.30 Con cert. Vofcale solisten. 6.307.00 Gra- mofoonmuzielk. 7.008.00 Orgelcon cert. 8.00 Concert. Orkest. DAVENTRY, 1554 M. 11.20 Gramofoon- muziefc. 12.20 Concert. Trio en so praan. 1.202.20 Orgelconcert. 4.20 Concert. Sopraan en bariton. 7.05 Liederen-voordracht. Bariton. 8.05 Con cert, Orkest en bas. 9.55 Tooneel. PARIJS „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 GTamofoonmuziek. 6.55 Gramofoon- muziefc. 8.25 Concert. Kwartet, vokalo en instrumentale solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.20-7.50 Gra- mofoonmuziek. 7.508.60 Orkestcon- oert. 10.3512.10 en 12.30 Gramofoon- muziék. 1.252.50 Orkestconcert. —1 5.206.55 Uitzending van de haven Ruhrort-Duisburg. 6.556.50 Orkest- concert. 8.20 Concert. Orkest en tenor. BRUSSEL, 508 M. 6.20 Riano-recital. 6.55 Gram-ofoonmuziefc. 8.35 Orkest- concert. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. Stoomvaart Mij. Nederland. ENGGANO, uitr., 28 v. Belawan. RIOUW, thuisr., p. 29 Perim. SAPAROEA, uitr., 28 te Singapore. SINGKEP, thuisr., 29 v. Padang. POELAU ROEBIAH, Batavia n. Amst., p. 29 Perim. J. P. COEN, thuisr., 29 v. Sabang. CHR. HUYGENS, uitr., 29 v. Sabang. KON. DER NED., thuisr., 30 v. Pt Said. SEMBILAN, 30 v. Batavia te Amst. Rotterdamsche Lloyd. GORONTALO, uitr., 29 v. Pt Said. MEDAN, Bassein Hamb., 30 te Suez. MERAUKE, uitr., 29 te Soerabaja. SOEKABOEMI, uitr., 30 te Soerabaja. TABANAN, thuisr., 29 vi Marseille. SLAMAT, uitr., 30 v. Tanger. SITOEBONDO, 30 v. Bott. n. Batavia, via Antwerpen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van. 1 Aug.: Aanvankelijk sterke tot krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Z.-Westelijke wind; meest betrokken of' zwaar bewolkt; waarschijnlijk regenbuien; aanvjartkelijk weinig of geen verandering in tempera tuur, later iets wanner. S(torm Vaars nhuiw'ingsildiefnsti Geseind van De Bilt aan alle postan: Weest op uw hoede. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand vau gisterenmiddag 2 uur 758. Lie?:' op voor fietsers. Donderdag 9 u. 22.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3