DE ZEEUW TWEEDE BLAD. LANGS EEN DIEPEN WEG Gemengd Nieuws. VAN neen»heb er geen bezwaar te gen. Waarom zou ik? Dus daa wondt de 'tWas een samenloop van omstandig heden. Maar dia ben» leelp te stade kwam, Meerendonk zag niet eens hot verbaasde gezicht van den bediende; hij! zat weer Ln het gesprek met notaris Struman. Over twee weken moest da zeshonderd „Heeft iemand op- of aanmerkingen of iets te vragen naar aanleiding van bet (Wordt vervolgd.) DEN1SDAG 30 JULI 1929. No. 253. Wonderlijk verschijnsel. Wij lezen in de „N. Pr. Gr. Crt. In het orgaan van de vereeniging van hoofden van openbare scholen „Het On derwijs", werd een merkwaardig artikel gegeven over de positie der hoofden van scholen. Daar zijn vele hoofden, zoo zegt het blad, die vijanden zijn van hun eigen ambt. Zoo b.v. de leden van den Ned. bond van onderwijzers, die tegen hun principe in hoofd zijn geworden, om het geldelijk voordeel, zooals zij zelve zeggen. Zij laten zich als hoofd in het geheel niet gelden. Zij voeren de administratie en dahrmee uit en iedere onderwijzer in de school kan zich „uitleven". Met dit gevolg, dat de ouders hun kinderen maar liever naar de bijzondere school sturen. Ja.... dat doen, als het er op aan komt, deze hoofden zelf ook wel. Wij lezen in het blad o.m. het vol gende: „Veel van die overloopers krijgen we echter niet. 'tZijn degenen, die niet met een verleden vastgeklonken waren aan de JBondsbeweging. Zij, wier fatsoen nu geen uittreden, hoogstens een bedan ken, mogelijk maakt, moeten blijven mee varen in 't schuitje, al erkennen ze, dat er op verschillende plaatsen lekken in zijn, die 'tonder meer, vooral wanneer het hun eigen kroost betreft, gewenscht maakteen goede school te zoeken, met een nog ouderwetsch hoofd en dito personeel. En 'tis leuk om te zien, hoe deskun dig zij en ook vurige Bondsonderwijzers in deze blijken te zijn. Als ze niet naar hun wensch worden behandeld, dreigen ze zelfs met bun politieke relaties in 't geweer te roepen ofplaatsing op een bijzondere of neutrale school!" Wonderlijke toestand. Wij verheugen ons daar niet in. De Christelijke school moet geen toe vluchtsoord worden voor de ouders, die haar in beginsel eigenlijk niet willen. Dat is voor deze school niet goed. De eenige weg, om uit de impasse te geraken, waarin de openbare school meer en meer komt is den ouders de volle rechten te geven. Dat is en blijft de weg van het Unierapport- Schoolydllle. In het reeds genoemd artikel in „Het Onderwijs" over de toestanden op de openbare school vonden wij, zegt ons Gronfngsch orgaan, nog de volgende eigenaardigheid. Het blad zegt, dat er onder de hoofden van scholen ook tac tici zijn, die zich wel niet verzetten tegen de onhoudbare toestanden; maar er in den weg van fijne tactiek toch nog van trachten te maken, wat maar mogelijk is. Ziehier nu een trek yan zulk een tacticus. „Op de tweede verdieping van een groote stadsschool staan onder schooltijd een drietal onderwijzers op de gang bij 'traam te converseeren en... te rookenl Toevallig moet 't hoofd boven zijn en treft 't gezelschap zoo genoeglijk aan. De stoere werkers kijken even verwonderd. Het Hoofd hoort toch in zijn klas! Van hen kan hg toch niets zeggen als ie 'tnog zou durven want hun klassen zijn immers rustig bezig dank zij hun ge dane belofte! 't Hoofd zegt dan ook niets, maarom het gesprek te doen ein digen vraagt hij aan 't drietal om de absentielijsten, die hij toevallig even noodig heeft!" Het is een vermakelijk staaltje van de „revolutionaire school". Onderwijzers, die zich niet bevinden op de plaats waar zij behooren te zijn, maar die verwonderd staan te Iqjken, omdat het hoofd niet in zijn klas is. Schoolydille. Maar dat het zóó niet gaat, zal toch elk verstandig man wel begrijpen. FEUILLETON 32.) door H. ZEEBERG. H. D„0 telefoon oip het kantoor rinkelde. „Meerendonk," zei de bediende en luisterde. „O, ja. Wacht u even?" En tot Meerendonk: „Notaris Struman, rnhnhear. Meerendonk schrok er van: wat had notaris Struman met hem te maken? Maar dan lachte hij inwendig. Wat 'n gekheid. De man belde zoo vaak oi> in verband met „Boschzicht". G, „Boschzicht"! De kasl week uit gezicht. Hjj wankelde bijha naar het toestel. Het was opkeek dö bedieQde er van Maar Meerendonk herstelde zich. t'/l i rnyriiieor da notaris." HG luisterde naar wat dezo zeido. DE KABINETSFORMATIE. Het „Ned. Gorr. Bureau voor Dagbla den" heeft Zaterdag gemeld, dat van ont heffing van Jhr. Ruys de Beerenbrouck van de opdracht tot vorming van een ka binet „op dit oogenblik geen sprake" was. Blijkbaar bedoelde dit bericht een te genspraak te zijn van de mededeeling, die de parlementaire medewerker van „Do Standaard" aan zijn blad had gezonden, dat n.l, de heer Ruys niet geslaagd was „in zijn pogen tot formatie van een par lementair kabinet, steunende op de partij en der rechterzijde". Wie beide berichten goed leest, zegt het „H andelsbla d", ziet, dat het laatste door het eerste niet weersproken wordt. 'Dat Jhr. Ruys nog niet aan de Koningin om ontheffing heeft gevraagd, wist men. Dat zou natuurlijk terstond officieel zijn medegedeeld. Gnze inlichtingen wijzen er bovendien op, dat .het bericht van „De Standaard" principieel volstrekt juist is. Ondanks zeer ruime concessies van de zijde der anti revolutionaire Kamerfractie, is zelfs tus- schen de roomsch-katholiéken en de anti revolutionairen op dit oogenblik overeen stemming over een gedetailleerd regee- ringsprogram tussohen deze twee nog niet ten volle bereikt, tengevolge van het feit, dat de formateur meent den uitslag der verkiezingen te moeten interpreteeren als een verschuiving naar den democratischen kant. Op zijn program komen punten voor, die, als wij juist zijn ingelicht, den leider der antirevolutionaire fractie reden geven te meenen, dat ze tot nieuwe belastingver- hooging zouden moeten leiden tenzij; el ders sterk kan worden bezuinigd. Bovendien zijn er dan de bedenkingen van de christelijk-historische fractie tegen een in details vastgesteld accoord, dat èn de heer Ruys en zijn vrienden èn de anti revolutionairen na de ervaring van Nov. '25 onmisbaar achten. Nu schijnt de heer Ruys thans zich te beraden over de vraag, -kat hij hij een eventueel verzoek om ontheffing van de opdracht aan H. M. zou kunnen advisee- ren op grond van de inlichtingen, die hij kreeg bij zijn pogingen. 'Zien wij goed, dan zou men thans met tweeërlei rekening moeten houden. Ten eerste met een mislukking der aan Jhr. Ruys gegeven opdracht als zoodanig en in de tweede plaats met de mogelijkheid, dat of een parlementair minderheids kabinet onder zijn leiding wordt gefor meerd, of een extraparlementair kabinet met rechtsche signatuur. Het eerste zou uiteraard voorzichtig moeten manoeuvree ren met wisselende meerderheden, maar heeft boven een extra-parlementair kabi net vóór, dat men weet, wat men er aan heeft. Zijn program biedt houvast. Mocht dit schipbreuk lijden, dan zou men weer met een extra-parlementair ka binet moeten beginnen. De vrees daarvoor in breeden kring zou een dergelijk kabi net wellicht een langer leven geven, dan het uit eigen kracht zou mogen verwach ten. ■Maar daarmede is tevens zijn zwakte aangeduid. Als het in verband met de financieele mogelijkheden op christelijk- historischen (en casu quo liberalen) steun te dikwijls een beroep zou doen, bestaat bet gevaar, dat bij het eerste het beste verschil van opvatting tusschen de partijen, waar op dit kabinet zou steunen, eenerzijds, en de christelijk-historischen aan de andere zijde, zich de geschiedenis van November 1925 herbaalt. Zich tegen dat gevaar te vrijwaren ware m o g e 1 ij k door het bestaan van het ka binet van waarde te maken voor de demo cratische elementen aan niet-rechtschen kant. Maar dat zou dan moeten geschieden door voorstellen, die de anti-revolutionai ren voor den financieelen toestand een ge vaar achten. Onder deze omstandigheden wordt al blijft zoolang Jhr. Ruys de opdracht niet weer in handen van H. M. heeft gesteld en Woensdag een nieuwe poging doet de „rechtsche" fracties tot overeenstemming te brengen de kans op welslagen, hoe zwak dan ook, nog steeds bestaan een niet- parlementair kabinet met uitgesproken rechtsch karakter, in den geest zooals mr Aalberse in het „Centrum" had aangeduid, weer waarschijnlijker. En men noemt in vergadering drie weten vervroegd? Dat wil dus zeggen: over twee wekten bijeen komen Is er dan nog behoorlijk tijd voor convoceering?" „O, als u denkt, dat het nog kan, ik vind het best, notaris." „Ja, dat begrijp ik. Eerst nog bestuurs vergadering is zoo gewoonte. Maar deze week past het mijj toch niet Wat zegt u?" „Pas Maandag? Ja, maar ik 'hen deze week erg druk bezet. Wat dacht u van volgende week Woensdag?" tt „Goed, dan zal ifc het daarop houden, notaris. Stel u den secretaris er wel inee in kennis?" ff „Afgesproken dus. Mijnheer Struman." Gejaagd legde Meerendonk den halak op het toestel. De algemeene vergadering van „Bosch zicht" drie weken vervroegd. Wat bezielde notaris Struman? Hjf moest eenigen tijd de stad uit. Nu dan had hgl de vergadering toch wel kunnen uitstellen? Dat was toch meer gebeurd? Waarom nu die halast? Meerendonk lachte. Och kom, waarom? parlementairen kring in dat verband weer mr Kooien als vermoedelijk kabinetsfor mateur. Naar de V olfcskrant verneemt, heeft ook de Zaterdag gehouden vergadering der R.K. Kamerfractie nog niet geleid tot een definitieve beëindiging van de onderhandelingen, welke door bemidde ling van den formateur gevoerd worden door de drie rechtsche partijen. De christelijk-historischen. houden tot heden vast aan hun eenmaal ingenomen standpunt, dat het kabinet niet behoeft op te treden met een program, een Vast omlijnd accoord, schrijft het blad. Zij zullen steun verleenen aan een kabinet van christelijk en huize, maar zonder zich op een accoord vast te leggen. Het blad hoorde als vermoeden uitspre ken, dat de formateur nog eens met en kele voormannen der drie partijlen zou oonfereeren om te zien of men nog tot elkaar te brengen is, doch omtrent de .re sultaten was men niet optimistisch, inte gendeel, de zegsman van de „Volkskrant" meende dat een parlementair kabinet steu nende op de rechterzijde niet tot stand zal komen. Het Centrum vreest eveneens dat het mis zal loopen en schreef: Vooreerst was daar het opzienbarend hoofdartikel van de Nederlander, waarin feitelijk geweigerd werd instem ming te betuigen met eenig Regeerings- program. Men wil vagelijk steunen, maar feitelijk vrij blijven. Vervolgens de mededeeling in de bla den, dat deze week wel de Anti-Revolu tionaire en de Katholieke Kamerclubs zouden vergaderen, maar niet de Chris- telgk-Historische. Daarna een artikel in DeMaasbode, waarin meer dan gezinspeeld werd op de vorming van een rechtsch Minder heids-Kabinet, dus een Ministerie, alleen steunend op de Katholieke en Anti-Re volutionaire fracties. Wanneer men dit alles te zamen brengt, dan krijgt met zoo het gevoel: het loopt mis! De vorming van een Rechtsch Parlementair Kabinet is afge stuit op den onwil der Christelijk-Histo- rischen, die wel in zulk een Kabinet zit ting willen nemen, maar als Kamerfrac tie zich alle mogelijke vrijheid van han delen wenscht voor te behouden". Langs het kanaal van Ter- Neuzen. Wij lezen in het Brusselsche „Laatste Nieuws": Een groote JLuxemburgsche nijverheid's- onderneming, beducht voor de uitputting van haar Luxemburgsche mijinen, had de oprichting in België van nieuwe fabrie ken bestudeerd. Men had in beginsel aan genomen, ze ifiet al te ver van de zee te bouwen, teneinde alzoo gemakkelijk de vreemde ertsen te kunnen ontvangen. De keuze is nu gevallen op het grondge bied van Gent, langs het kanaal van Ter- Neuzen. Eerlang zal daar met den aan bouw van hoogovens begonnen worden, en zal er een belangrijke wijk arbeidersr woningen worden opgericht. Het. valt dus uit zoioals wij het eenige weken geleden schreven. Het 'kanaal van Ter Neuzen, dat door zeevaart! ijinen na'ar Groot-Brit- tannië, Zweden, Noorwegen, het Noorden van Duitschland, Rusland, Frankrijk, de Vereonigde Staten, Gent in verbinding stelt imiet de rest van de wereld, is geroe- pien om later in ons economisch leven nog een grootere rol te spelen dan nu, vojoral als de dorde sluis te Ter Neuzen aan de grootste schepen den doorgang zal ver leenen en als het kanaal op het Ned'er- landsoh' gebied zal verbreed zijn. Goes. Be tentoonstelling Nijtengo IV die Zaterdag j.l. gesloten is, is in totaal door 6302 betalende personen bezocht. Hansweert. De Surnumerair L. W. E. baron v. d. Feltz is met ingang van 1 Aug. a.s. belast met de waarneming van de Inspectie alhier en is met ingang van geljjken datum alhier ter Inspectie gedetacheerd de surnumerair J. F. M. J. Schattenberg. Teirneuzen. Sinds de vorige week is het water van het kanaal Gent-Terneuzen dermate verontreinigd, dat de geheele vischstand als verloren kan worden be schouwd. Vermoedelijk is bij de "droogte overlegde hgi. Deze vervroeging beteeken- de, dat over twee weken de kas aangezui verd moest zijn, Lnplaats van over vijf. Op de algemeene vergadering werd een commissie voor controle benoemd, die, dat was gewoonte, reeds enkele dagen later de bescheiden op zijn kantoor kwam nazien. Weer een moeilijkheid. Maar hier wals geen pardon. Van uitstel kon geen sprake zijh. Verstrooid gai hg een heel verkeerd antwoord aan den bediende, die wat vroeg. „Meent u dat, mijnheer?" vroeg deze, verbaasd. „Wat?" De bediende herhaalde hert antwoord. „Dat kunt u toch niet meenen?" „Natuurlijk niet. Maar nu vroeg je ook naar den bekenden weg, niet? Val me met zulke fratsen niet lastig 1" De klerk baalde lichtelijk de schouders op: wat de patroon tegenwoordig man keerde, was hem een volslagen raadsel; zou hert dan toch waar zgtn, wat men mompelde? waarom gingen die wissels dan onbetaald terug? dat was nog nooit gébeurd1 der laatste maanden om den waterstand op peil te houden op Belgisch gebied, in het kanaal verontreinigd Belgisch fa briekswater toegelaten. Ook de stijfsel- fabriek te Sas van Gent, die van "het kanaal water onttrekt, ondervindt hier van groot nadeel. (M. C.) Naar de Tern. Grt. verneemt, heeft de heer P. van Cadsand het voornemen te kennen gegeven met September aan staande ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad. Hij zal op de lijst der Staaft'. Geref. partij worden opgevolgd door den heer B. v. Neerbos Jr. Westkapelle. Zaterdagavond werd al hier weer een vergadering gehouden van fabrieksarbeiders en werklieden van an dere werken in Vlissingen, waarin Ds Reus mededeeling deed van het schrifte lijk antwoord van de directie der tram- wegmaatschappij op gestelde vragen, wat betreft de werkmanstram. Op de vraag of de directie genegen zou zijn, de tram 's morgens en 's avonds een halfuur vroegpr ea later te laten rijden, kon zij niet ingaan, daar met deze verandering in de dienstregeling an deren werden gedupeerd. Toezegging was gedaan, om de tram alsnog zeker een week te laten rijden. Gegarandeerd moest worden deelname van minstens 30 werklieden f2.40 per week. Uit gevoerde bespreking bleek, dat slechts 24 deelnemers zich hadden op gegeven. Op voorstel van één der aan wezigen besloten dezen te garandeeren dat de directie minstens betaald zou wor den 30 maal f2.40. Op een verzoek om desnoods een buS te doen rijden, ging de directie niet in. Door een schikking van de 24 deel nemers zal de werkmanstram dus kun nen blijven doorrijden, volgens de thans geldende dienstregeling. Een der aanwezigen heeft bovendien op zich genomen, den aannemer aan de sluizen te verzoeken, Westkapelsche arbeiders in de gelegenheid te stellen, ook van de tram gebruik te dóen maken, waardoor zij slechts een half uur later, maar dan als frisch man, op het werk komen. Aan het eind der vergadering werd Ds Reus door een der aanwezigen dank ge bracht voor zijn vel© bemoeiingen in dezen gedaan. De vergadering stemde daarmede har telijk ia. Zaterdagavond reed een auto, be stuurd door een chauffeur, die blijkbaar de verraderlijke bochten van den weg niet kende, tusschen Boudewijnskerke en Zoutelande in ©en tamelijk diepe sloot. Vrij spoedig was de heer W. Westerbeke fietshandelaar, uit Westkapelle, op de plaats van het ongeval aanwezig mét materiaal om te trachten de auto op den .kant te krijgen, wat hem vrij vlug gelukte- De auto bleek slechts zeer weinig beschadigd te zijn; de chauffeur kon tenminste zijn reis voortzetten naar Goes. Een inzittende dame bezeerde haar arm! zoodanig, dat zij besloot naar Vlissingen te rijden, waartoe haar de gelegenheid geboden werd door een chauffeur van een auto, die juist passeerde, teneinde zich daar in. het ziekenhuis aan te mei den voor geneeskundig onderzoek. Aardenburg. Ter eere van h'et 60-jarig bestaan van de Kooi. Muzieksociëteit „Aardenburgsche Fanfare" hebben bier verschillende feestelijkheden plaats gehad. Het voornaamste deel van het program ma was het 8e muziekconcours, uitge schreven door den Bond van Muziek- vereeni gingen in Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel. De uitslag was Derde afdeeling fanfare „Eendracht maakt macht" te Groed© en „Oefening baart Kunst" te Hoofdplaat ieder een tweede prijs met reap. 65 en 72 p. Tweede afdeeling fanfare „Geduld over wint" te IJzendgikte, „Elk haar Zijne krachten" te St. Kruis en „Uit het Volk, voor het' Volk te Breskens, ieder een eerste prijs, 89Vs, 94i/a' en 941/2 P- Tweede afdeeling Harmonie „Apóllo" te Sluis tweede pirgb met 78 p. Eerste afdeeling fanfare de „Harmo nie" te Oostburg eerste prijs met lof der jury met 102i/2 p.; Kon. Muzieksocië teit Aardenburgsche Fanfare eerste prgb met 94 p.; „Harmonie" te Biervliet eer- gulden in kas zijn! Waar moest hij! ze halen? Wacht, hij zou deze week bank directeur Sanderse bp héllen en vragen, voor enkele weken zijn crediet'te mogen overschrijden. Die zou dat wel toestaan. Hij was zoo kwaad niet. En al die jaren stond hij met die Bank in relatie.^ Maardwaas, driedubbele 'dwaas, die hij wasl Sanderse zat in het bestuur van „Boschzicht"Het zou toch dom zijn, om juist tegen de algemeene vergadering geld op te vragen! Hij moest eens het een met het ander in verband brengen Neen, dat was uitgesloten. Maar hoe dan? Des avonds had Meerendonk weer een van zgin trieste buien, die het samen zijn in den huiselgken kring drukten. Maar toen, op de slaapkamer, zijh vrouw hem naar de reden vroeg, zeide hg:, „Niets bijzonders, Bet. 'tGaat wel weer over. 'tKomt wel in orde." Het was het stereotiepe antwoord. Het maakte geen indruk meer op me vrouw Meerendonk, die al den dag ge drukt werd door den somberen gemoeds toestand van haar man, die maar geen verklaring gaf. Hl. ste prgs met 90 p., Oefening kweekt kunst met 86.V2 p. en „Veronica" te Zuid- zanda 2e pr. met 6672 p. Jhr DE MURALT UIT DE EERSTE KAMER. f In een beschouwing over de verkiezin gen voor leden van de Eerste Kamer schrijft het liberale „Vaderland" o.m.: „De heer Fock komt, en de heer De Muralt gaat voor hem uit den weg. Wat juist gezien is van den laatste en voor welk goed inzicht hem dank moet wor den geweten. Toen "hij in de Eerste Kamer bij de behandeling van het ontwerp op den Volksraad met de bekentenis aankwam, dat hg vooruitstrevend was voor Neder land, maar reactionnair voor Indië, heb ben wij direct in ons blad geschreven (zie Het Vaderland van 25 April): „Aan de liberale leden van de Provinciale Sta ten, die den heer de Muralt naar de Eerste Kamer hebben afgevaardigd, komt thans de beantwoording van de vraag, of zij zijn mandaat zullen vernieuwen en naar onze meening zal voor een w e r k e 1 ij k liberaal deze vraag weinig moeite kosten." Wij blijken in deze niet verkeerd te hebben gezien. Trouwens, het is ons achteraf gebleken, dat ook 'de heer Dé Muralt begreep, toen hij zijne rede in de Eerste Kamer uitsprak, dat hij daarom niet kon herkozen worden. Hij moet toch hebben gezegd, al staat het dan ook niet in de Handelingen, dat het niet zijn voor nemen was nog langer lid van de Kamer te blijven dan tot de verkiezingen van 1929. Het is dan ook, als wij ons niet zwaar vergissen, daarom geweest, dat bij bij zijn bekende en geruchtmakende rede niet door zijne medeleden is gedesavou eerd, wie zou iemand in zijn zwanen zang storen? Waar zoovelen thans aan het gestoelte der eere als het ware vast gekleefd zitten, is bet wel een volle vermelding waard, dat oud-senator De Muralt niet tot dit genus behoort. Hij is door de leden van de Provinciale Staten daarvoor beloond met een no. 2 op do lijst, waarvan naar onze overtuiging de heer do Muralt nooit eenig gebruik zal. maken, zelfs al kon hij. Moge hij nooit in fle gelegenheid worden gesteld, en als deze zich voordeed wat God ver hoede, zal hij niet vergeten, dat dit no. 2-schap slechts een accessit (eervolle vermelding) is voor de juiste houding, die hij heeft aangenomen, maar aller minst een goedkeuring of zelfs vergoelij king van zijne Indische politiek." De ramp te Veendam. Gistermiddag heeft, zooals reeds ge meld, de begrafenis plaats gehad van de zes slachtoffers, betrokken biji de fabrieks- ramp te Veendam. De teraardebestelling had op verschillende tijdstippen plaats, omdat B. en W. van Veendam en de directie der fabriek bij alle droeve plech tigheden wilden tegenwoordig zijh. Allereerst werd, om 12 uur het stoffelijk overschot van Hendrik Kruisinga op do begraafplaats te Meeden ter aarde besteld. Onder de aanwezigen bevonden zich B. en W. van Veendam, de directeur va.n de fabriek 'Wilkens en de oud-directeur de hoogbejaarde heer V. J. Wilkens. Een ploeg van de strookartonfnbriek „De Vriji- heid" was mede onder het gevolg, even als het Chr. Muziekgezelschap Crescen do. Twee groote kransen dokton de baar. Nadat ds Spoelstra een lijkrede had gehouden, voerde de lieer II. J. Wilkens het woord, die zeer waardeerend sprak over den zoo jong gestorvon, mede-arbei der. De heer B. Holtrop sprak woorden van dank en troost namens de Chr. vak organisatie. Hierna sprak burgemeester F. J. de Zee. Een groote schare belangstellenden woonde de plechtigheid bij. Om half drie had de begrafenis plaats van Frits Molog, wiens stoffelijk over schot op de algemeene begraafplaats te Veendam ter aarde werd besteld. Onder de groote menigte, die den do-o de volgde, bevonden zich behalve vader verslag van den penningmeester?" vroeg de voorzitter, notaris Struman. Ja, men had enkele vragen. Maar zo wia)- ren van ondergeschikten, niet beteekenis- vollen aard. En Meerendonk beantwoord de ze .afdoende. „Dan spreek ik zeker namens u allen, als ik den penningmeester dank zeg voor het accurate beheer? Tot leden der com missie voor het nazien der rekeningen en de kasopname benoem ik de heeren Aartsen, Van Velden en ons bestuurslid mijnheer Sanderse. IK vertrouw, dat zij spoedig hun werk zullen verrichten, dan is dat ook weer afgedaan. Mijnheer Mee rendonk wil met da hoeren wel een dag bepalen?" t Meerendonk' knikte. De verdere wericzaamheden hadden een vlot verloop. Niet heel veel later liepen de heeren Struman en 'Sanderse, in clruk gesprek gewikkeld. „Het loopt deze week af, nietwaalr?" vroeg de eerste. „Zeker, zéker. Tc Heb met Meerendonk afgesproken, dat wg Zaterdag op zj:n kantoor zullen kamen." „O, dan is het in orde. Go weet, waar- oma ik op spoedige afwikkeling pjrjje stel." „De ,kan het aiet gelooiven," zeida da heer Sanderse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5