o ei|T Binnenland .Geenvliegt m j in huis Uit de Provincie. Kerknieuws. Korte berichten. Naar uit Lioublana (Joego-Slavië) gemeld wordt, heeft boven de omgeving al daar in den nacht op Zondag een hevig noodweer gewoed, evenals boven de strook van Mar'bez. Telegraaf- en telefoonverbin dingen werden verbroken, branden braken op verschillondo plaatsen uit. De koning en do koningin van België zijn te Bazel aangekomen. Zij reizen in cognito en hebben slechts oen klein gevolg bij zich. Het koninklijke paar zal zich naar Luzern bogoven, waar het eenigen tijd va cantia wil houden. Door de directie van do Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen wordt een niouwe verhooging dor trans- porttarieven met 10 pet. overwogen. Een voorstel in dien zin zal dezer dagen aan do regeering worden overgomaakt. In het Noord-Oosten der Vereenigde Staten zijn tengevolge van de buitenge wone hitte talrijke personen overleden. Vele anderen, die in het water verkoeling zochten, zijn verdronken. Het Hongaarsche ministerie voor volkswelvaart heeft een wetsontwerp op de verplichte verzekering der huisarbeider i uitgewerkt. De politie te Riga heeft een reeks huiszoekingen gehouden bij communisten en tal van stukken en aanwijzingen van de communistische internationale voor betoo gingen op 1 Augustus in beslag genomen. Zeventien lieden zijn aangehouden. Ook te Libau 'zijn tien communisten in hechtenis genomen. Omtrent de aanhoudingen te Praag melden de bladen nog, dat uit de in beslag genomen stukken blijken zou, dat de com munisten geld hebben ontvangen uit Mos kou. In verband met hun actie voor den z.g. anti-oorlogdag op 1 Augustus zijn te Schwientochlonitz in Oost Opper-Silezië 43 communisten aangehouden. \vM> £22? Worth a cravcnn üsgniiif^ii Intilli Be ©rljjineele pepermunt Hoog bezoek op Het Loo. Nog kan gemeld worden, dat de Konin gin on Prinses Juliana Zaterdagmiddag met den hertog en de hertogin van Bra bant een uitgestrefetem rijtoer met oen vierspan door do bosschen van de Ve- luwo gemaakt hebben. De hertog van Brabant heeft Zondag morgen 7 uur de vroegmis in de Maria- kerk ann fle Hoofdstraat te Apeldoorn bijgewoond. Do hertog en: de hertogin van Brabant zijn. Zondagmorgen precies 9 uur weer van Hot Loo naar Brussel vertrokken. De Ko ningin en Prinses Juliana doden hen uitge leide tot hun auto, waar zeer hartelijk afscheid werd genomen, nadat Prinses Juliana eerst nog een kiekje van de ver- tr kkenden had gemaakt. De bering van Brabant bestuurde zelf den auto, welke over de Paleisbaan in de richting Am- bom reed. Verkiezing Eerste Kamer. In de gisteren gehouden zitting van hot Centraal Stembureau zijn. tot lorlen van de Eerste Kamer benoemd verklaard de gekozenen., zooals deze reeds vermeld zijn. De nieuwe Tweede Kamerleden. Tot, dusver hebben 95 dor nieuw ge kozen, Tweede Kamerleden hun benoe ming aangenomen. Het Centraal Stembureau hoeft nog geen bericht ontvangen van mej. W es- torman en de heeren Colijn, Drop, Van der Heide en Schouten. De Nederlandsche Spoorwegen. Het tweede kwartaal van dit jaar heeft naar schatting f 407.979 minder opge bracht dan in 1928, hoofdzakelijk op re kening van het goederenvervoer en van diversen. Verwacht mag evenwel worden, dat, wanneer over eenige maanden do defini tieve ontvangsten zullen zijn vastgesteld, zij zeker .niet minder zullen blijken te zijn dan in 1928. Het eerste halfjaar 1929 bracht naar schatting in totaal f85.063.234 op tegen f82.445.043 over hetzelfde tijdvak van 1928, derhalve f2.618.191 meer. Communistisch gevaar in het Zuiden? 'Men meldt aan de „Maasbode": T-n verband met te vreezen communisti sche aanslagen is gisterenavond in Eind hoven een versterking van de marechaus see van 50 personen aangekomen. Zondagavond heeft een drietal auto's, met in elk vier marechausse's, door de stad gepatrouilleerd. De Philips-fabrieken en naar verluidt ook de gasfabriek staan onder politioneels bewaking. Bij verschillende hoofd- employé's der fa. Philips is politie in huis gelegerd, in verband met dreigementen, dat op hoofdemployé's aanslagen gepleegd zouden worden. Wij kunnen hierbij melden, dat vorige week. bij de N.V. Philips een groot getal communisten ontslagen is. Ook in het Philipsdorp was Maandagmorgen een groote politiemacht op de been. Nader wordt hieromtrent nog gemeld: Maandagavond 10 uur is wederom oen afdeeling militaire politie van 50 man in Eindhoven aangekomen. Ze begaf zich naar Tongelre. De Philips-fabrieken wer den gisterenavond door de gemeente-poli- lie streng bewaakt. Op de gloeilampen fabriek werd gisterenavond niet overge werkt, wel op de glasfabriek. De controle bij de verschillende fabrieks- poorten is buitengewoon scherp. De rochercbo oefent in de geheele stad een zeer scherpen contrólo-dienst uit. Ook op het binnenkomen van treinreizigers wordt nauwkeurig acht geslagen. Een en ander heeft ten oorzaak de ont vangst van eenige anonieme dreigbrieven en het voornemen der communisten, om op 1 Augustus een internationaal relletje op touw te zetten. Van een socialistische verkiezingsfilm. In de „Socialist", het links-socialisti sche weekblad, informeert Jef Last wat er toch gebeurd is met den socialistischen verkiezingsfilm. „Ik bedoel niet", zegt hij, „het uit oude Journalen saamgeknipte misbaksel, dat een en kelen avond in Amsterdam gedraaid heeft. Ik bedoel de film, waarvan De Dood de regie zou voeren, de film, waarover Winkler groote artikelen heeft geschreven, waarvan de eerste scènes in Haarlem ge draaid zijn, en de eerste akte voor partij bestuurders vertoond werd". „Mijn vraag is deze", zegt hij. „Is het juist dat deze film aan de partij reeds over de f5000 gekost heeft? Waarom heeft de film in de verkiezingsdagen niet geloopen? Wie is verantwoordelijk voor dit experi - ment?" „Het is nu juist een jaar geleden", ver volgt hij, „dat ik, en behalve ik ook het lid der bioscoopcommissie Winkler, bijeenroe ping dier commissie eisebten. Ik bad be weerd met de cijfers te kunnen aantoonen, dat door de schuld van het bestuur bij den filmdienst van het S. v. A. 0. 3 a 4000 gul den nutteloos verloren waren gegaan. „Ondanks het verzoek van 15 afdeelin- gen der partij, ondanks do in de pers en op het Troolstra-oord gedane beloften, is een onderzoek naar deze feiten achterwege gebleven. Een sterker bewijs voor de juist heid mijner beweringen dan deze angst voor een deskundig onderzoek bij de be schuldigde bestuurders kon, dunkt mij, niet geleverd wordop. „f 5000 voor een film, f 3000 voor een andere, maakt samen f 8000. „■Op de positieve vraag een positief ant- woordl Wat is er gebeurd met onze ver kiezingsfilm?'' Jef I/ast, merkt de Maa sb. hierbij op, vraagt naar den bekenden weg. In de bi oscoopwereld weten allen, dat Kees de Dood heeft gefaald, dat de film is stop ge zet, omdat ze mislukt bleek. 't Was de dood in de pot". Waterleiding met hindernissen. Sedert geruirnen tijd is men te Sibolga op Sumatra bezig met den aanleg van een waterleiding, die de kota van bron water zal voorzien. De werkzaamheden door B.O.W. uitgevoerd, zijn zoo goed als geëindigd: de leidingen zijn grooten- deels gelegd, de centrale, op ongeveer 300 M. hoogte tegen de bergen aan, is gereed. Alleen kwam men tot de ont dekking, dat geen kruisstukken besteld waren, voor de aftakkingen. Deze wei> den du3 in Europa nabesteld, waarmede eenige maanden gemoeid waren, gedu rende welken tijd de watervoorziening gestremd was. Eindelijk zijn toen ook die stukken gearriveerd en aangebracht, waarbij men toen tot de ontdekking kwam, dat'itde daarbij behooronde afsluilkranen vergoten warenl Hoe het verder mot de lijdensgeschiede nis js verloopen, kan de Sumatra Post nog niet modedeelen. Vliegen op Zondag. De gem.-raden van Rhoon en Hoogvliet grenzende aan het vliegveld bij Waalha ven te Rotterdam, hebben, naar de Tel. meldt, besioten gezamenlijk een adres te richten, aan don Minister van Waterstaat, betreffende het hinderlijke luchtverkeer op Zondagen, veroorzaakt door de vlieg machines van Waalhaven. Bij het laatst gehouden jaariijksch vliegfeest, op ge noemd vliegterrein, zou het volgens dezen bijna ondoenlijk zijn geweest om in de kerkgebouwen in deze gemeenten gods dienstoefeningen te houden. Vrijstelling van wegen belasting. Met ingenomenheid is in de kringen der auto-toeristen vernomen, dat een re geling is verkregen, waardoor Nederland sche en Deensche automobilisten over en weer vrijstelling van belasting genieten voor een tijdvak van drie achtereenvol- gende maanden. En verband hiermede heeft de A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland an dermaal een request gericht tot den mi nister van Financiën, met verzoek om ook aan automobilisten uit Engeland:, Zwitserland en Italië vrijstelling van we genbelasting te verleenen voor de periode gedurende welke Nederlanders in die lan den zijn vrijgesteld. Onbestelbare stukken. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft bepaald, dat, nadat een met strafport belast stuk, of een stuk, dat wegens te groote afmetingen niet in de brievenbus kan worden gestoken, ten ge volge van de afwezigheid van den ge adresseerde, .tweemaal tevergeefs in de iaestelliug is opgenomen, voortaan een taartf onnutter zal worden verzonden waarin wordt medegedeeld, dat het stok nog gedurende zeven dagen ter beschik king van den geadresseerde zal worden gehouden voor het wordt teruggezonden. Indien daartoe voldoende aanleiding be staat, zal van genoemden termijn van ze ven dagen afgeweken kunnen worden. De „Kortenaer" terug. Blijkens een bjj hot departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. tor- pedobootjagar „Kortenaer", onder bevel van luitenant ter zee le klasse Lagaay, gisterochtend 7 uur uit Curasao te Nieu- wediep teruggekeerd. De loting voor den dienstplicht. Een onzer lezers vraagt ons, een uiteen zetting te geven van de nieuwe wijze van loting voor den Militairen dienst. Naar aanleiding hiervan zij het volgen de medegedeeld: Voor deze loting waren de meeste ge meenten samengevoegd tot groepen van pl. m. 200 ingeschrevenen. 45 gemeenten waren zelfstandig gebleven. De anderen waren in 178 groepen ondergebracht. Er werd echter slechts op één plaats geloot en wel te Amsterdam, waar voor de lichting 1930 No. 4146 uit de bus kwam, onder welk nummer aldaar was inge schreven Wijnand Marie Morren. Voor 1931 kwam een zekere Keizer uit de bus. De beteekehis van deze loting is, dat de getrokken naam op de registers der dienst plichtigen van alle gemeenten (of groepen) alfabetisch de eerste is, der voor werkelij- ken dienst aangewezenen. Is het alfabet na M. afgeloopen, dan zet zich de rij voort van A af, totdat het benoodigde contingent voor die gemeente (of groep) is bereikt. In bet geval 1930 komt dat hierop neer, dat men een heel eind van de A af zal terecht komen (vermoedelijk K of L), eer de vrij gestelden aan de beurt komen. Zekerheid van vrijstelling beeft op 'toogenblik nog niemand, maar waarschijnlijk zullen het degenen zijn, wier naam aan Morren bo vengenoemd voorafgaat, plus de namen, die met L beginnen. Men zal zeggen: maar wat zijn er dan weinig vrijgeloteni Dat is ook zoo; ter be- voegder plaatse heeft men becijferd, dat het slechte 14 pet. der dienstplichtigen zijn. Deze vormen in ons land per jaar een getal van pl m. 70.000, voor de lichting 1930 71.000. Deze getallen nemen natuur lijk jaarlijks toe in verband met den groei der bevolking, doch niet regelmatig. Fei telijk had het cijfer voor 1930 al hooger moeten zijn, doch de hooge cijfers der zui gelingen-sterfte in een zeer warmen zomer reageeren 19 20 jaren later in een klei ner aantal 19- en 20-jarigen. Van die 71.000 ingeschrevenen nu vallen niet minder dan 42.500 af wegens vrijstel ling: broederdienst, opleiding tot geeste lijke, afkeuring om gezondheidsredenen, enz. Het jaarlijks voorgeschreven contin gent. werkelijk dienenden 19.500, verhoogd met het cijfer der aan de vorige lichting ontbrekenden (pl. m. 5000), was ditmaal 24.500. Zoodat volgens Bartjes van de 28.500 ingeschrevenen 24.500 moeten die nen, ergo slechts 14 pet. vrijkomen. (Deze 14 pet. moet in geval van mobilisatie toch gereed staan.) Ten overvloede zij hier nog bij verteld, dat het trekken uit 7000 briefjes met de namen der 7000 te Amsterdam ingeschre venen een volkomen willekeurigheid was. Men kon evengoed 700 of 7000 namen uit een adresboek genomen hebben, maar deze 7000 vormen, omdat zij uit de grootste stad genomen zijn, een aannemelijken maatstaf voor bet verloop d°r namen op de registers der andere gemeenten. Om hierin ten volle eenheid te waarborgen, zijn de registers in alle gemeenten volgens dezelfde methode samengesteld. Een der voordeelen van het nieuwe stel sel voor de betrokkenen is, dat zij tijdig weten, of zij in werkelijken dienst zullen moeten opkomen en derhalve niet tever geefs de vooroefeningen zullen volgen. Hun aantal zal, nu uitbreiding gegeven is aan de vrijstelling wegens broederdienst, voorloopig wel groot zijn. «als jfe Sproeit met de gele baf fttei sw ar tem bond Goedkoope trein. Zooals in dit nummer wordt geannonceerd, zal op Woensdag 7 Augustus a.s. een goedkoope trein rijden van de stations Vlissingen tot en met Roosendaal naar Nijmegen en Arnhem. Bijzonderheden kan men vinden op .de aanplak- en strooibiljetten. Middelburg. Door de politie is op hee- terdaad een man betrapt, die een partijtje bloemen uit bet perk bij de muziektent weggenomen had. Bij onderzoek bleek hij op.die wijze reeds een 10-tal plantjes te hebben gestolen. Het zullen wel dure plantjes worden, wat goed is. Men heeft van het eigendom van ieder, en ook van dat der gemeenschap, af te blijven. Op het kermisterrein zijn reeds meer- derei personen aangehouden, die nog iets met de justitie te vereffenen hadden. Serooskerke CW.). Gistermiddag verga derde de Gemeenteraad. Van den Minister van Onderwijs is be richt ontvangen dat hij toestaat een niet- wachtgelder te benoemen in de vacature- de Graaf aan de openbare lagere school. Van de gezondheidscommissie zetel Veere is bericht ingekomen, dat in de va cature-Dekker is benoemd tot lid de heer J. W. Neugebauer te St. Laurens. Even eens is bericht ingekomen van de gezond heidscommissie voornoemd, dat zij dit jaar geen subsidie vraagt, gezien de batige saldi van vorige jaren, bedragende f 1004,44. De begrooting bedraagt f 1464,44 in ont vang en uitgaaf, wat voor kennisgeving wordt aangenomen. Op een schrijven van de vereeniging voor onvolwaardige arbeidskrachten om als minimum f 10 en als maximum f 100 contributie te mogen ontvangen, stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken, wai de Raad goedkeurt z. h. st. De pensioensgrondslag voor den veld wachter A. Seijs wordt gewijzigd en vast gesteld op f 1781. Van Gedep. Staten is bericht ontvangen dat zij de bepalingen wat de kom der ge meente betreft, goedkeuren. Van dhrn P. Willeboordse en M. van Zweeden is een ongezegeld schrijven inge komen, waarin zij vragen om ook in de ge legenheid gesteld te worden, den electri- schen aanleg in de gemeente-gebouwen te mogen doen, waarbij in dit schrijven B. en W. erop gewezen worden, dat zij vol gens adressanten 'hun bevoegdheid te bui ten zijn gegaan om 't aan de Ligny te gun nen. Deze brief verwekt nog al opzien en be spreking, waarbij de heer W. Jobse op merkt, dat de één, 't zoo min, als de ander kan. De Ligny is wel op de A.Z.E.M. ge weest, doch daar was hij smid. Na onderzoek bleek, dat B. en W. wel gerechtigd waren, 't werk aan den destijds eenigen sollicitant de Ligny op te dragen. B. en W. stellen derhalve voor, niet op dit verzoek in te gaan, wat de Raad goedkeurt zonder stemming. De voorzitter deelt mee, dat er 9 sollici tanten zijn voor onderwijzeres aan de openbare school. Uit deze 9 sollicitanten hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: no. 1 mej. Joh. Pauwe te Ga- pinge; no. 2 mej. L. Verhage te Breskens; no. 3 mej. M. do Bruin te Middelburg, en no. 4 mej. M. Minderhoud te Westkapelle. Van 't hoofd der school is een bijzondere aanbeveling ingekomen voor mej. Joh. Pauwe, die reeds op de school werkzaam is. Hierna werd mej. Joh. Pauwe met alg. stemmen benoemd. Nu vragen B. en W. machtiging voor 't oproepen van een onderwijzeres in de nuttige handwerken op een salaris van f 1 per lesuur tegen 5 Aug. a.s., welke do Raad verleent. Door den gemeente-ontvanger is de re kening 1928 ingezonden. Ze hedraagt in ontvang f33.697,6514, in uitgaaf een be drag van f 32.720,9954, batig saldo f 976,66; die van den kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf op f31.674,55. De bee- ren P. Melis, Iz. de Buck en A. Goedbloed worden benoemd om de rekening na te zien, waarna ze 8 dagen ter visie wordt gelegd. Van dhr P. Kesteloo is een schrijven ingekomen, dat hij afstand van zijn wo ning yvil doen aan den Raad voor f2000 Dhr. Iz. de Buck merkt op, dat dit schrijven zeer onduidelijk is. Het gaat niet over een huis, maar over den grond. Deze zaak is reeds in besloten vergade ring behandeld, zoodat B. en W. voor stellen, dien grond waarop het huis staat ter breedte van 25 M. aan te "koopen voor f 2000, mits hjj het huis afbreekt en opruimt. Dhr W. C. Allaart zegt, dat B. en W. hierin nog al zeer royaal met de centen omspringen, Er is nog nooit een onge luk gebeurd. Het is alleen in het belang van het snelverkeer. Als er langzamer gereden wordt kost dat niets. Dhr P. Melis merkt op, dat het snel verkeer mogelijk wel binnen korten 'tijd langs den anderen weg zal geleid worden. Dhr W. Jobse zegt, dat hij dagelijks het gevaar ziet en daarom zal hij er voor stemmen, hoewel het bedrag zeer hoog is. De voorzitter zegt, dat er bijdragen zullen gevraagd worden van vereenigin gen als de Automobielclub en de Ned. Wielrijdersbond. Dhr P. Melis gelooft niet, dat die bij zullen dragen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt 't voor stel van B. en W. aangenomen (tegen de heeren W. C. Allaart en P. Jfolis). De nieuwe gemeentepolitie-verordening wordt vastgesteld met 134 artt., welke aan Gedep. Staten gezonden zal worden ter goedkeuring. Bij de rondvraag wordt er naar de vor dering van straatwerk gevraagd. Na be spreking wordt B. en W. opgedragen het zoo spoedig mogelijk te laten uitvoeren en als Geldof het niet kan (die de aan nemer is voor 25 cent per M2.), dan een ander te nemen. Wethouder Goedbloed zou een verbod op het venten in de gemeente willen heb ben. "Dhr Iz. de Buck zou er een klein bedrag voor betaald willen zien. De voorzitter vraagt, of hij daar een voorstel van maakt, wat niet ondersteund wordt en dus niet in stemming kan komen. Sluiting met dankgebed. Krabfoendijke. Bij biet steenenlossen had gisteren de arbeider J. Krieikaard het ongeluk een steen op zijn hoofd en arm te krijgen. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Gisteren had de ■workman L. Wis- ierke, werkzaam aan de nieuwe kerk, hot ongeluk van een ladder te vallen. Ook hjj moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Wemeidlnge. In de Zaterdag j.l. alhier gehouden gemeenteraadsvergadering was dhr Smits met kennisgeving afwezig. Medegedeeld wordt, dat Sen Burge meester een verlof is verleend van 30 Juli a.s. af tot en met 7 Augustus 1929, Ontvangen is een dankbetuiging voor do ontvangst van de Zuid-Afnkaansche studenten. Ingekomen zijn o.m. do rekening 1928 en de begrooting 1930 van den Keurings dienst voor Vee en Vleesch, de begroo ting 1930 van de Gezondheidscommissie, de bij K.B. goedgekeurde verordening op de heffing van de begrafenisrechten, de goedgekeurde begrootingswjjzigingen, enz. Vastgesteld worden de staten van on inbare posten en restanten over het vorig dienstjaar. Aangeboden worden de gemeente-reke ning, dienst 1928, met op den gewonen dienst een totale onfv. van f 69176.15 en een totale uitgaaf van f 69.697.20y2> nadeelig saldo f521.05V2. als gevolg van de nog niet ontvangen uitkeering van de bijdragen als bedoeld in de provinciale Wegenbelastingverordening en van den kapitaaldienst met een ontvangst van f 15.215.96V2 en een uitg. V. f 15.205.961/2 alzoo met een goed slot van f 10, en de rekening van het gasbedrijf over 1928 met een ontvangst van f 20.395.271/2 en een uitgaaf van f 20.388.191/2. goed slot f 7.08, op den gewonen dienst en met een .totale ontvangst van f 10.773.751/2 en een tot- uitgaaf van f 10.378.631/2, goed slot f395.12, op den Kapitaaldienst Als commissie voor het nazien dezer rekeningen worden aangewezen dhrn A. Dominicus, J. A. Dominicus, J. Smita en P. J. J. Dekker. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten ongeveer de helft van het onge bruikt gedeelte der algemeene begraaf plaats te verhuren voor één jaar voor den prijs van f 125 per gemot aan den tegen- woordigen pachter. Aan B. en W. wordt op hun verzoek een orediet verleend voor het schilderwerk aan de muziektent. Dhr A. Dominicus informeert naar de vorderingen betreffende het onderzode van B. en W. naar den aanleg van een weg onder langs den Westelijken Kanaal dijk. De voorzitter zegt, dat B. en W. met dit nader onderzoek nog niet zijn begonnen. Spr. zegt, dat daartoe een ge schikte tijd en gelegenheid wordt afge wacht. Dhr A. Dominicus "geeft voorts in overweging over te gaan tot demping van een sloot tegenover den Bonzijhoom- gaard aan den Chezeeweg, aangezien de weg ter plaatse zeer smal is. Het is spr. bekend, dat de aanliggende eigenaars hier toe toestemming zullen geven. De voor zitter zegt overweging toe. Ten slotte vestigt dhr A. Dominicus nog de aandacht op het verlengde gedeelte straat in den Bonzijweg, dat nog niet geheel in orde is. Dhr Hoogesteger zegt, dat de straat- maker hiervoor nog terug komt. Hierna sluiting. Zierikzee. Op de agenda voor de op 30 Juli te houden vergadering van den gemeenteraad komt een Voorstel voor tot oprichting van pen gemeentelijk mu seum. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tricht, W. J. J. Bakker, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Emmen (Evang.), voor tijdeljjk, M. N. Smit, cand. te Mak- kum. Bedankt voor Eemnes-Buiten, I. Kie vit ie Baarn.. Voor Haarlem, A. G. B. ten Kate te Brussel. Geref. Kerken. Tweetal te Eindhoven (2e pred. pl.), Th. Delleman te Giessen O. en N. Kerk en A. K. Krabbe te Mijdrecht. Te Overschild, J. Boer, cand. te Groningen en W. Rein- ders, cand. te .Groningen. Te Leens, B. Bouma te Dirkshom en J. C. Haartsen te Driesum. Beroepen te Leens, B. Bouma te Dirks hom. Te Genemuiden, A. J. Boss, cand. te Zwolle. Geref. Gemeenten. Tweetal te Rotterdam-Zuid, A. de Blois te Dirksland en J. D. Barth te Vlaardingon Intrede Ds Mantz. Zondagmor gen is ds J. K. F. Mantz, overgekomen van Wolf aartsdijk, in de oude Kerk te Charlois als predikant der Ned. Herv. gemeente aldaar bevestigd. De bevestiging geschiedde door Ds J. H. C. Kamsteeg, uit 's Heer Hendrikskinderen, die tot tekst had Exodus 4 1—9. Na de bevestiging werd Ds Mantz Psalm 134 3 toegezongen Des avonds deed Ds Mantz in hetzelfde kerkgebouw zijn intrede., waarbij hij sprak over 2 Cor. 6 20. Na de predikatie sprak Ds J. C. H. Romijn uit Charlois een kort welkomstwoord tot zijn nieuwen collega, waarna dezen de zegenbede yan Gezang 96 werd toegezongen. In beide diensten was het kerkgebouw geheel gevuld. Ds P. van Genderen Stort, f Zaterdag is in het ziekenhuis te Gronin gen overleden Ds P. van Genderen Stort, predikant bij de Luth. Gemeente te Nieu we Pekela. De overledene is geboren den 19 Maart 1880 te Leeuwarden, en was predikant te Harlingen, Culemborg en te Nieuwe Pekela. Hospitaal-kerkschip „De Hoop". Op den eersten kruistocht van het hospitaal-kerkschip De Hoop, gehou den van 10 Juni tot 28 Juli, heeft de geneesheer F. G. van Asperan 75 patiën-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2