LANGS EEN DIEPEN WEG FEUILLETON. is een zuiverende verfrisschende zeep.die nieuw leven aan de huid êeeft. «oil post op de b'egrooting wa3 gebracht ten doel hebbende bevordering van den bloei der gemeente, werd de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer opgericht en werd dhr Carel3 daar van de voorzitter en de ziel en in een korte spanne tijds heeft men thans bad- hokjes ter verhuring doen verrijzen, maar ook een tweetal ondernemende zakenmen- schen stichtten er een houten badpavil joen en een dito chocolaterie en dit alles maakte dat Zaterdag de offioieele ope ning van het badseizoen kon plaats heb ben gepaard gaande met wedstrijden in zwommen, roeien en vliegeropiaten. Toen de vele genoodigden en belang stellenden zich vereenigd hadden op het terras van hot paviljoen, nam de heer D. H. van Zuijen, burgemeester van Bres kens en eere-voorzitter van V. V. het woord en wees er op hoe noodig is opti misme. Hoe kort r»g geleden stond Zeeuwsch- Vlaanderen in het toeken van algeineeno belangstelling, omdat men een economische inzinking vreesde, maar Zeeuwsch-Vlaanderen en niet het minst het land van Cadzand heeft nog meni- gen pijl op zijn economischen boog en daarvan is do mogelijke toekomst als baaplaats er een. Zoowel in België als in ons eigen land zijn plaatsen zeker niet meer, vaak veel minder door de natuur bevoorrecht dan Breskens, die on der den invloed van krachtig initiatief in weinige jaren hare ontwikkeling en wel vaart op schitterende wijze zagen toene men.. Spr. hoeft zich daarom verheugd in de oprichting van V. V. V. en brengt hulde aan den heer Carels voor zijn initiatief. Velen laten een glimlach zien om het idee Breskens-Badplaats, maar het begin is er en dat is dikwijls het moeilijkst. Spr. uit ook zijn grooto vreug de, dat in de aangrenzende gemeente Groede thans ook een V. V. V. in wor ding is. De beide gebouwtjes bewijzen, dat men reeds verder is dan het begin en uit 'het groot aantal leden en dona teurs Vein V. V. V. blijkt, dat de be- voLking in zeer breeden kring met het idee sympathiseert. Spr. roept aller steun in voor deze onderneming en hoopt, dat de welkome vreemdelingen met beleefd heid zullen worden ontvangen, ook door het vragen van billijke prijzen. Spr. re kent op gasten van nabij doch ook van verre, waartoe .binnenkort de nieuwe lijn der Zeeuwsch-Vlaamsche tramwegmaat schappij, doch ook de pas geopende lijn KnockeRetranchement bet hunne kun nen bijdragen. Waar nu ook Groede in beweging is gekomen, mag men aannemen, dat einde lijk de Zeeuwsch-Vlaamsche westkust in haar ontwikkeling op waardige wijze zal aansluiten bij de Belgische. En spr. juicht daarom de aanwezigheid van enkele Bel gische vrienden ten zeerste toe, en wijst op de groote beteokenis, die ook voor hun land de doortrekking van den zee boulevard van Knocke tot Breskens zou blijken te hebben. Spr. eindigde met het badseizoen voor geopend te verklaren, liet Wilhelmus bezegelde deze toespraak. De heer W. C. Carels, voorzitter van V. V. V., bracht dank aan den burgemees ter voor zijn rede en wees op den groo- ten steun, die zijn vereeniging reeds ge niet. Maar niet geld is alles en daarom wekt spr. allen op om zonder naijver mode te werken aan het door hem na der uiteengezette doel der vereeniging, niet alleen om het badleven te bevor deren, maar ook de industrie. De eerste pensiongasten zijn reeds aangekomen en volgende week worden weer nieuwe ver wacht. En deze zullen Breskens bij fa- tnilie en kennissen aanbevelen. Spr. is overtuigd, dat Breskens een toekomst heeft. De heer de Does uit Knocke herin nerde er aan hoe bij de opening der nieuwe tramlijn de burgemeester van Bres kens reeds sprak van een rij van bad plaatsen van af de Panne tot Breskens toe. De Belgische badplaatsen zullen de ontwikkeling van Breskens gadeslaan zon der rancune, zonder jalousie en zij zul len haar helpen in de verdere ontwikke ling. Do Brabanconne volgde als antwoord op deze sympathieke woorden. Hiermede was de offioieele opening ai- geloopen. Waterleidingmaatschappij Thelen. Een lid van den gemeenteraad van Oud» Vossemeor had in de vergadering van dien raad mededeoling gedaan, dat de verliezen Door H. ZEEBERG. 31.) o— „Ja, maar vader was zoo somber en neerslachtig, behalve dan vanavond," merkte Wies weer op. „Ja, dat weet ik wel. Vader zeide, dat het niet meevalt, als je altijd voorspoed hebt gehad en er komt dan tegenspoed. Dat drukt neer. Maar hij vond ook, dat het niet goed was en zei, dat hij er zich tegen verzetten zou. Nu, dat heb je vanavond ge zien. Het zal wel beter worden. En als dat niet zoo blijft, we weten nu, wat het is. Dan kunnen we ons zoo gedragen, dat va der gevoelt, dat we met hem meevoelen." „0, ik leefde vanavond heelomaal op," zei Wies. „Ik ben blij, dat het niet zoo erg is en dat het wel in orde komt, al duurt 'het dan wat lang, zooals je zegt." „Welja. En nu geen muizenissen meer, hoor, kind. Slaap wel, Wies." „Nacht, Truus." V. Den volgenden morgen om half twaalf kwam Meerendonk, die in de stad was ge weest, op het kantoor. van de Thoolsche waterleiding steeds toe nemen. De voorzitter van den raad van beheer en de directeur dier maatschappij stellen daar tegenover, dat de geleden ver liezen niet toenemen; over 1927 was het verlies niet f 12.279, maar f 19.902, terwijl het over 1928 was f 12.279, derhalve f 7863 minder. Weliswaar is tijdens de heele exploitatie slechts een reservefonds van f 18.000 gevormd, en hadden verder geen afschrijvingen plaats, maar daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat in de vergadering van aandeelhouders op 22 Maart 1923 de rentabiliteitsberekening is goedgekeurd en aangenomen, dat de af schrijvingen eerst bij het begin van het 13de exploitatie-jaar zullen aanvangen. Behalve de eigen reserves is er nog een rentelooze risico-garantie verleend door rijk en provincie, waarvan nog niets is gebruikt en welk juist bestemd iy voor de moeilijke jaren. Bovendien zijn de tarieven belangrijk lager dan voor soortgelijke waterleidin gen na den oorlog gebouwd, en bet is onjuist, aldus heet het verder in den des- betreffenden brief van de genoemde be stuursleden, de tarieven hoog te noemen. Uit medegedeelde vergelijkingen, blijkt, dat 7 met name genoemde perceelen te Oud-Vossemeer, bij N.V. Waterleiding- Mpij. Noord-West-Brabant f2 tot f 10 meer abonnementsgelden zouden betalen dan bij de Thoolsche Maatschappij. Dit zelfde geldt voor 7 perceelen te St. Philipsland, die bij do Thoolsche maat schappij f 2 tot f 10 duurder uit zouden zijn. Het bedoelde raadslid is niet de eer ste geweest, die pogingen wü aanwen den om den financieelen toestand der N.V. in betere banen te leiden. Reeds op 27 Augustus is aan den minister van arbeid verzocht het daarheen te wil len leiden, dat de financiën der N.V. worden verbeterd. Naar aanleiding daar van is het dag el. bestuur met den direc teur op 16 October 1928 bij den minister ontvangen. Op 22 Mei j.l. werd van den Minister bericht ontvangen, dat, waar de reserve voor het overgroote deel nog onaange tast is, er vooralsnog geen aanleiding bestaat extra-steun te verleenen. Voorts schrijft de minister, dat, zoo te eenigor tijd mocht blijken, dat ook na uitputting van de risicogarantie bet bedrijf nog niet rendabel is, dat dan bet oogenblik zal zijn aangebroken om te overwegen, in hoeverre verdere steun van Rijkswege ge- wensebt is. De vergadering van de Coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland" is niet bepaald op 30 Juli, doch iop Vrijdag 30 Augus tus ia.3. De „Avondster" meldt, dat meerdere gegadigden zich hebben aangeboden de bezittingen en schulden der fabriek over te nemen, die rusten qp de fabriek, wan neer de aandeelhouders zich verbinden voor een aantal jaren bun bieten te blijven doorleveren. De meest .ernstige candidaat is de Centrale Suiker-Mij. Directe Bel., Invoerrech ten en Accijnz en. Met ingang van 1 Juli 1929 zijn bevorderd tot kommies lste klasse de kommiezen 2e klasse: A. Weststrate te Hansweert; J. A. v. d. Linde te IJzendijke; L. J. Eckhardt te Zuiddorpe; J. Nieuwsckopen te Vlissin- gen; G. Verzijl te Terneuzen; D. Los te Sas van Gent; A. de Groene te Sas van Een hard stuk reep.da* tot het laatste vliesje éebruikt kan worden „Wat nieuws?" vroeg hij aan den be diende, de post meteen doorkijkend. „Een wissel van Witzand en Co. gepre senteerd. Acht dagen zicht", was bet ant woord. „*k Heb het opgeschreven, Hoeveel was bet ook? O ja, veertien honderd veertig vijf en tachtig." Meerendonk bladerde in een kasboek. „Dat klopt," zei bij. ,,'tls ook de tijd" Ja, Witzand en Co. maakte niet veel praatjes. Een maand na levering werd ijs koud gedisponeerd met acht dagen zicht. Hij moest het eens bij zijn klanten doen! Vaat verloor bij ze alle. Inmiddels was bet een gek geval. Dat bedrag zou bij over acht dagen vast niet hebben. Als hij den wissel eens onbetaald terugzond? Het zou de eerste maal zijn. Maar wat gaf bet? Men betaalde hém toch ook niet? Maar neen, dat moest bij maar niet doen. Je kwam er niets verder mee. 't Moest toch betaald worden. Doch ruim veertienhonderd gulden! Achthonderd zou hij or wel hebben. Het crediet op de Bank wilde bij bet liefst maar niet meer verhoogen. Opeens dacht Meerendonk aan de kas van „Boscbzicht". Er was een duizend gulden in. Voor een paar weken kon Gent; P. Zuidweg te Breskens; J. DubbeH te Hulst; W. Bakker te Koewacht; J. H. Prioel te Krabbendjjke; I. J. v, d. Bout te Krabbendjjke; P. van Kleunen te Brou wershaven. Ergerlijke dierenmishan deling. Een dezer dagen onderhandel den een tweetal te Biervliet vertoevende kooplieden over een paard. De koop ging door en een der twee handelaren moest een .bedrag to eg ey en op zijn ingeruild paard. Een paar uren nadat de levering had plaats gehad, bleek het verkochte paard kreupel te zijn wat het voordien niet was, en bij onderzoeik kwam men tot de ontdekking dat, zeer waarschijnlijk opzettelijk, een 3-tal draadnagels in een der boeven van bet dier waren geslagen, die tot in bet vleesck waren doorgedron gen en bet dier daarvan veel pijn onder vond. De politie wor.i met deze ergerlijke dierenmishandeling m kennis gesteld. Goes. Zaterdag maakte de Oudheidkun dige Vereen. „De Bevelandon" eon excur sie naar Hulst. Aldaar werd bet gezel schap verwelkomd door de Bestuurs leden van den Oudh. kring „De Vier Am bachten", O. Wilking, Voorz., Mr Lam- booy en Pater Dekkers. Na den inwen- digen menscb te hebben gesterkt werd onder geleide van deze heeren bet een en. ander in Hulst bezocht. De historie werd allen duidelijk voor oogeu gesteld, vooral de schilderachtige tocht langs de hooge wallen was zeer interessant. Te 3 uur woonden „de Bevelanders" de opening van 'het Museum „De Vier Ambachten" bij. Nadat eerst burgemeester Truffino, Mr Sprenger van Middelburg en de Rijksarchivaris Mr A. Meerkamp van Embden, het woord haddon gevoerd, hield Mr P. Dieleman do openingsfeest rede. Het was een uitnemend historisch betoog. Met voldoening kan de Oudh. Vereen, „de Bevelanden" op deze excursie terug zien. Het ledental bedraagt thans 140 leden. Het bestuur is tbaus bezig nog een excursie voor te bereiden. Wie voor de oudheidkunde van ons eiland voelt, sluite zich aan. Men 'deele dit* mede aan den voorz. dhr P. C. de Gelleke of aan den secretaris dhr A. M. Wessels, Oostwal te Goes. De kerkeraad der Geref. Kerk beeft den bouw van de nieuwe kerk met bij gebouwen, pastorie en kosterswoning ge gund aan de laagste inschrijfster, firma W. J. v. d. Weert en "Konen, alhier. Ter gelegenheid van zijn zestigsten jaardag werd de beer Otto Lies, alhier 1.1. Zaterdag door een comité gevormd uit leden van de afdeeling Goes der Maat schappij der Toonkunst, leden van de Zangvereeniging dier afdeeling, ouders van leerlingen der Zangschool van die afdeeling, oud-leden van het indertijd be staan hebbend mannenkoor, leerlingen en oud-leerlingen, gehuldigd. Namens het comité werd hij door den heer Joh. Pilaar, voorzitter van „Toon kunst" gelukgewenscht en hem dank ge» bracht voor al betgeen hij gedurende 35 jaren voor het muzikale leven in Goes gedaan heeft. De heer Pilaar huldigde hem voorts als dirigent, componist en muziekleeraar en bood hem namens velen, ook uit an dere deelen van ons land een geschenk aan, vergezeld van een album, bevattende behalve de opdracht, de namen van hon derden .vereerders. Aan JVlevrouw Lies werden bloemen aangeboden. De eenvoudige plechtigheid bewees hoe zeer de heer Lies als musicus gewaar deerd wordt. Dezer dagen wordt in Engeland een internationale padvinderssamen komst gehouden, waaraan 50.000 pad vinders uit verschillende landen deel nemen. Vandaag zijn daarheen uit ons land per extra-boot uit Vlissingen "BOO padvinders vertrokken. Onder hen be vonden zich ook vijf Goescho padvin ders. Het Dagelijksch Bestuur der Gemeente had de attentie aan dit vijftal een Goe- sche vlag aan te bieden. Daartoe ver- eenigden zich vanmorgen te ongeveer halftien met de padvinders in het club huis in den Poel de beide wethouders der gemeente. Wethouder Van Melle over handigde daar met een toepasselijke toe spraak aan het vijftal de vlag, waarna gezamenlijk werd gemarcheerd naar het station. Met den trein van half elf ver trokken de padvinders naar Vlissingen. hij daarvan wel een zeshonderd gulden gebruiken. Voorloopig moest er toch geen geld uit. Gelukkig dat hij het nog niet op de Bank had gebracht. Ja, besloot hij, zoo zou hij maar doen. Over een paar weken kon hij die zeshon derd gulden weer wel in de kas leggen. Dan was er weer wel geld binnen. En dan behoefde de wissel van Witzand Co. ook niet onbetaald terug. Hij had altijd aan zijn verplichtingen 'kunnen voldoen, stipt op tijd. Dat moest zoo blijven. De buitenwereld mocht van zijn moeilijkheden niets weten. ELFDE HOOFDSTUK. L L Hot jaar verstreek. Een nieuw was begonnen. Ia zijln on bekendheid lag 'het daar voor de men- schen. Een gordijta. hing er voor. Wat er achter zat, men wist het niet. Maar voor Meerendonk was het lang- zamerland zekerheid geworden, dat hij' het wél wist: een stikdonkere nacht. Hij zag schier geen uitkomst meer. Straks moest hij de kas van „Bosch- zicht" verantwoorden en het tekort was nog niet aangevuld. Binnen enkele da gen kwamen wissels. Maar dienaangaande Waartfe. In de op Vrijdagnamiddag ge houden vergadering van den Raad dezer gemeente, waren 6 leden aanwezig. De rekening der gemeente over het dienst jaar 1928 wordt aangeboden, de gewo nen dienst in ontvang een bedrag van f 3S.741.431/s en in uitgaaf een 'bedrag van 129.961.01 Va, alzoo niet een batig saldo van f3780.42. De kapitaaldienst In ontvang een bedrag van f 19.940.91 en in uitgaaf een bedrag van f 19.920.92, alzoo een batig saldo van 119.99. Deze rekening wordt in handen gesteld van een commissie van onderzoek, bestaan de uit de heeren J. J. Mol, L. van Koeve- ringe en W. van Weele. Vervolgens wordt met algemeene stemmen vastgesteld het huishoudelijk reglement voor de com missie van toezicht voor de Zuid-Beve- landsche gascentrale „Oosteinde" en om de jaarwedde van den secretaris van dat bedrijf te bepalen op f 150. De pensioens bijdrage voor de ambtenaren vat. de gascentrale wordt bepaald op 6 pCt. en de door den Directeur .te storten zeker heidsstelling wordt bepaald op f1000, ter wijl de jaarwedde van den Directeur wordt vastgesteld op f 4000, plus vrije woning, vuur en licht. Tenslotte wordt met algemeene stem men een wijziging aangebracht in de ver ordening van keuring van waren. Heïnkenszand. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad alhier in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van den bur gemeester. Afwezig was wegens ziekte d'hr H. v. Iwaaxden. Ingekomen zijlri de goedkeuring op de begrootingswifziging en de verhuring van de woning bijl de O.L. school aan het hoofd dier school, evenals de verkoop van de woning aan den slaakweg, over welken verkoop in een volgende vergadering zal worden be slist. Ingekomen is het verzoek van hel R.K. Schoolbestuur tot bijbouw van een schoollokaal, waarop gunstig wordt bef -slist, evenals op een verzoek van dhr J. v. Damme Hz. tot schadeloosstelling van bessenstruiken, welke stonden op 'het ter rein thans alg. begraafplaats. Goedge keurd werd de begrooting van den keu ringsdienst voor vee en vleesck in den keuringskring Heinkenszand, met een be drag van f 3350.50. De rekening over 1928 van de gemeente wordt aangeboden met in ontvang f72.385.97, in uitgaaf op f 57.844.581/2, met een goed slot van fl4.541.38i/2. Wederom werd een wo ning onbewoonbaar verklaard. Een voor stel van B. en W. om de varkenshoek over te nemen op reeds vroeger bespro ken gronden, wordt goedgekeurd, evenals een voorstel tot het heffen van een baat belasting voor -do bewoners en aanliggers aan den Varkenshoek tot het aanbren gen van verbeteringen. Een bespreking over een wijziging in de keuringswet op vee en vleesch, het z.g. uitponden, zal na informatie weder worden gehouden. Be sloten wordt een geldelijke bijdrage van de Provincie Zeeland te vragen tot verbe tering van het Claraspad. Een vroeger ge nomen gestuit tot verbouwing der O.L. school wordt ingetrokken. Een wijziging in de bouwverordening wordt goedge keurd. stond zijn besluit vast: hoe hard het ook viel, hij zou ze onbetaald terug zen den; dat deden zijn klanten immers ook! Maar dan bedacht hij weer: wat schiet ik er eigenlijk mee op? Ze moeten toch betaald worden I Zijn somberheid was weer in groote mate teruggekeerd. Met ontzetting had Henk, die over was geweest, het bemieifct. Hij had er meit Trude evenwel maar ter loops over gesproken, omdat hiji niet wist, hoe de vork in de steel zat en er, kiesch- heidshalve ook niet naar wilde informee- ren. Zelfs kennissen, die bij do Meerendonks aan huis kwamen, viel het op, dat hij de oude niet meer was, dat iets hem ter- neerdrukte. Zij begonnen er „met elkaar over te praten. Men fluisterde van Her mans En ook nog van Zonruiter Meerendonk moest geld verloren heb ben Hiji was niét meer als vroeger Men sprak van een dreigende débacle, hoewel daarvan nog geen sprake was Men keek zijn vtouw en dochters aan, die, zeide men, maar net deden, alsof er niets was en die maar niet konden begrijpen, waarom zij zoo werden aan gestaard. Het werd onbehagelijk. Maar niemand sprak tot hen een woord. Bjj de rondvraag vestigt dhr Kuzee de aandacht van B. en w. op een paar putten in het Claraspad, de'hoer Kreune op e en te hoe ge heg aan den Kraaijen- dijk en dhr Simonse op de z.i. minder deugdelijke macadam, 'waarna de verga dering door den voorzitter wordt gesloten. ■Zaterdagavond brak alhier brand uit op de hofstede van den heer N. van Stee. Een strooklamp stond spoedig in lichte Laaie en een gedeelte van een hoop stroo die er vlak bij stond, had ook weldra vlam gevat. Een schaapskooi en schuur waarop de wind gelukkig niet diende, bleven gespaard. De brandweer kon pm ongeveer 9 uur weer inrukken, aangezien het vuur toen was gedoofd. Het spelen van kinderen met lucifers schijnt oorzaak te zijn. Krabbendij'ke. Zaterdag speelde te Bath D. V. G. I en II van Krabbendij'ke gecom bineerd een vriendschappeMjken voetbal wedstrijd tegen Stormvogels I. De uitslag was 41 ten gunste van D. V. G. alhier. Ellewoutsdijk. Zaterdag 27 Juli hield de Handboogsociëteit „Zorgvliet" haar jaarlijksch concours. Daaraan werd deel genomen door 65 schutters van 16 ver- eenigingen. De prijzen werden behaald als volgt: le klep door Jac. Smallegange van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk; 2e klep door M. Looij idem van Zorgvliet; de hoofdvogel door Jan Rijk Az. van Wil lem Tell II te Ovezande, de zijvogels door J. Priem en L. Remijn beiden van „Amicitia" te 's Heerenhoek, de hoofd- kallen door C. van Gink van „Ons Ge noegen" te Oudelande en A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk en de kleine kallen door A. Rijk van „Willem Tel II" te Ovezande en "M. van Eijkeren van „Amicitia" te 's Heerenhoek. Sch ore. De oudste inwoonster dezer gemeente, Mej. de Wed. J. Kole, geb. Keu- kelaar, is op Zaterdag 27 Juni j.l. over leden in den ouderdom van 92 jaren. De vrouw van den werkman K. kwam bij baar werkzaamheden met een ketel kokend water te vallen, tengevolge waarvan zij ernstige brandwonden op liep en geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Zaterdagmiddag speelde de voetbal club „Zeelandia IV" togen de voetbal club te Wemeldinge. Uitslag 21 in het voordeel van Wemeldinge. '8 Heer Abtskeirke. In de Zaterdagnamid dag onder voorzitterschap van den burgen meester gehouden raadsvergadering was dhr Do Iloo zonder kennisgeving afwe zig. Aangeboden wordt de gemeente-rek ning over 1928 in ontvang op f 17680.29, in uitgaaf op f 16006.751/2, alzooi met een batig saldo van f 1673.531/2. Tot com missie voor het nazien dier rekening wor den aangewezen de heeren .Meijaard en Van Weele, plaatsvervanger dhr Tolhoek. Vervolgens worden achtereenvolgens vastgesteld de rekeningen over 1928 der algemeene Armbesturen en wel: 'sHeer Abtskerke: ontvang en uitgaaf f5931.93. Sinoutskerke: ontvang f 11407.O31/2, uit gaaf f 3295.911/2, batig saldo f8111.12. Baarsdorp: ontvang 'f2918.94, uitgaaf f 2352.721/2, batig slot f 566.211/2. Daarna do begrootingen dier armbe sturen voor 1930 en wel: 'sHeer Abts kerke ontvang en uitgaaf f 6008.54, Si noutskerke ontvang en uitgaaf f 13001.501/2, Baarsdorp ontvang en uit gaaf f 3039.471/2. Bij de rondvraag komen nog ter sprake liet schoonmaken van de zijkanten, der wegen en de iepziekte in do boomen op het dorp, waaraan de noodige aan dacht zal worden geschonken. Daarna slui ting. Arnemulden. Donderdagavond werd al hier een vergadering gehouden van leden aangesloten bij den CLr. Metaalbewer- kersbond, waarin als spreker optrad dhr Post, hoofdbestuurder uit Utrecht over De rechtspositie van den arbeider. Verschillende toestanden uit vroeger jaren werden geschetst, waarna spr. in het bijzonder wees qp 'den zegen, dien God geschonken heeft op den arbeid der vakorganisatie. Veel is er reeds verbeterd, doch ,spr. drong nog aan, op versterking der ge lederen, in de vakorganisatie. Hierna gaven verschillende leden zich op tot bijwoning der a.s. f eestvergadering te houden te Middelburg. In heit, kleine stadje ging Meerendonk over de praat. Hij zelf wist er niets van. De wissels gingen onbetaald terug. Het was voor een oogenblik een opluchting. Teneinde raad nam Meerendonk een besluit, waarvan hiji dra spijt bad. Maar toen was het te laat. Hij zette enkele van zijln grootste schul denaars de duimschroeven aan en liet hen gerechtelijk aanspreken. Het resul taat was, dat het geld binnenkwam], maar dat hij de 'klanten verloor, naar hij spoe dig bemerkte. Het werd ook bekend bij andere klanten, diewegliepen, omdat zij van zulk optreden niet gediend waren. Het drukte Meerendonk' nog meer naar omlaag. Het was soms, of hij dol zou warden van angst en teleurstelling. En ra huis zette hij; zij het met ont zettende (krachtsinspanning, een opge ruimd gelaat: zijn vtouw, Trude en Wies mochten het niet merken,^ daarvoor had hij ze te lief, meende hij. En de buitenwereld mocht er ook geen vat op krijgen. Altijd verkeerde hij in de meening, dat het wel in orde zou 'komen: God kón zijn ondergang niet willen! Maar bij hl zijn overleggingen, bij hl zijn berekeningen vergat Meerendonk dien zelfden God (Wordt vervolgd.) 6

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2