Wat er deze week voorviel. Voor huis en hof. Uit de 'Provincie. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Posterijen en Telegrafie Radio-Nieuws. Het geduld, zoo schreven wij de vo rige week, in verband met de Kabinetsfor matie zal wel niet lang meer op. de proef worden gesteld. En zoo was het ook. Reeds denzelf den dag werd bericht, dat H. M. de Ko ningin aan Jhr Ruys de Beerenbrouck opdracht tot Kabinetsformatie had ver leend. De vraag ,is nu maar of deze aan de hem verstrekte opdracht zal kunnen voldoen. Terwijl we dit schrijven kwam juist het bericht, dat de heer Ruys opnieuw door de Koningin was ontvangen. Met welk doel? Kwam hij verzoeken van zijne opdracht te worden ontslagen, of was bet om mee te deelen, dat hij die ap- dracht wenscht te aanvaarden? Als dit nummer onder de oogen van de lezers komt zal er wellicht iets naders bekend zijn. In elk geval dienen we voorloopig nog geduld te oefenen. De aandacht werd in de afgeloopen da gen mede getrokken door de strubbeling in de Chr. Hist. Unie. 't Spreekt wel van zelf, dat wij ons hier niet bemoeien met de inwendige aangelegenheden van deze partij. Wel kan hier worden gezegd, dat het optreden der Rotterdamsche hoor en een eigenaardigen indruk maakt. Ook al zij!n de bezwaren die zij blijkbaar tegen de partijleiding hebben gegrond, dan gaat het toch niet aan, op een dergelijke wijzei, floor feitelijk tegenleiding te geven en de partijorganen te verzwakken, uiting te geven. In het buitenland was het vooral het conflict tusschen Rusland en China dat de aandacht trok. De kans, dat het tot een oorlog zal ko ken tusschen beide landen schijnt voorals nog niet zoo groot te zijn, maar als het nu nog met een sisser afloopt, dan zal dat in hoofdzaiak een gevolg zijn, niet van „het voortschrijden der vredesgedach- te", maar van het feit, dat beide partijen zich eigenlijk te zwak gevoelen thans een oorlog te beginnen. Er is dan ook groote kans, dat voor loopig het smeulende vuur wordt toege dekt, waarover wij ons niet anders dan verblijden kunnen. Maar al wordt het vuur toegedekt, zpodat het thans misschien niet uitslaat, het blijft toch smeulen en voor we er aan denken kan er daar in het verre Oosten weer een oorlog uit breken. En als dat gebeurt, wat zullen dan de gevolgen zijn? Zal dan weer opnieuw de oorlog naar alle kanten om zich heen grijpen? Als wij een eenigszins volledig over zicht wilden geven, dan zouden we moe ten wijzen op diverse rampen in het buitenland, de zeldzame hitte in som mige streken, het heerlijke weer in ons land en den rijken zegen, waarvan onze tuinbouw mag gewagen, maar het is niet noodig al dat bekende nogeens te her halen. Besluiten we, met onze vreugde uit te spreken over de schitterende uitkomsten van een deel van bet tuinbouwbedrijf. Onze God geeft zegen. Moge de dankbaarheid niet ont breken. BRIEVEN UIT HET LAND VAN CADZAND. XLI. De stemming voor de leden der Tweede Kamer achter den rug. De verhouding in ons land niet veel veranderd, wel in ons land van Cad zand. Enkele opmerkingen. Zoo is dan de stemming voor de leden der Tweede Kamer onzer Staten-Generaal weer achter den rug. Over het geheele land geno men zijn do verhoudingen niet veel veran derd. In het linkerkamp do voortgaande ver schuiving naar uiterst links, aan de rechterzijde het verlies van één zetel aan de Staatkundig- Geref., die eigenlijk tot de uiterste rechter vleugel van de rechterzijde zouden moeten behooren, maar het daar schjjnbaar niet ^kun nen vinden. De toekomst zal ook hier mis schien wijsheid leeren. Ik zou buiten ,mün boekje gaan van Cad- zandsch briefschrijver, als ik hier een be schouwing hield over den uitslag in ons ge heele jand. Met onze paar duizend stemmen, die wij uitbrengen, oefenen wij al heel weinig invloed uit op don totaaluitslag '"ten, wij moe ten, we hebben het trouwens al genoeg ge leerd, in ons landje heel bescheiden zijn. Als men anders het lijstje van den totaal uitslag ziet, is er genoeg stof J;ot „overpein zing". Do eenheid der R.K., met als gevolg het indrukwekkende getal van ruim één mil- lioen stemmen, en daartegenover de verdeeld heid' der Profcestantscih-Chrisitelijke groepen. Als we de stemmen der A. R„ der C. II. eh S. G. samentellen, komen wij ook tot een getal van ruim tachtig duizend. Wat wordt er veel aan invloed verspeeld door de verdeeldheid van hen, die toch zoo dicht bij elkaar staan. Wat moet het ook voor de linkergroepen een eigen aardig beeld geven van de eenheid, die onder de Christusbelijders moet zijn, als ze zien pp welke wijze zij in verkiezingsdagen, en niet alleen dkn, elkander bestrijden. Zou het geen tijd worden, dat wij meer de eenheid, in plaats van de verdeeldheid zochten? Maar laat ik me maar tot ons" landje van Cadzand beperken, mjjn overpeinzing zou me misschien toch weer buiten mijn boekje doen gaan, en ik houd er niets van, dat de heer hoofdopsteller zijn schaar gebruikt, zooals hij ook de laatste maal heeft gedaan, toen ik iets schreef aan het. adres van ons Prov. Comité, dat blijkbaar,nu ja, niet braaf van me was. De stemming in ons landje vara Cadzand dus. Hier zijn de verhoudingen wèl beduidend veranderd. In de eerste plaats do geweldige toename van het stemmenaantal der S. D. A. P. Van 1248 in 1925 tot 2332 in dit jaar. Een toename dus van bijna 100 pet. Nu weet ik wel, dat onder het getal van 2332 er heel wat zijn, die geen overtuigde S. D. A. P.ers zijn. Ontevredenen met de niet- hooge loonen, een deel, dat aangelokt wordt door de beloften der S. D. A. P. over staats pensioen, enz., maar toch moet de aanwas van hun aantal stemmen ons je denken geven. Aanhoudende propaganda, huisbezoek, het rustig in stilte voort werken, wat onze partij vroeger ook deed, is aan hun succes niet vreemd. Wij, A. R., daalden van 829 in 1925 op 670 dit jaar. Voor een deel, doordat in 1925 de naam van Colijn meer sprak tot de kiezers dan de naam van onzen eandidaat in dit jaar. Niets ten nadeel© van onzen eandidaat, de heer Van Dijk, natuurlijk, maar zijn, paara was hier zoo goed als onbekend. En dan in de tweede plaats: de propaganda. Er is op de vergadering van het Prov. Co mité al moer op gewezen, dat zonder extra hulp de taak van .de kiesvereenigingen in ons land van Cadzand veel te zwaar is. De kies- vereeniging Cadzand c.s. met 17 leden, heeft te bewerken 4 dorpen, die elk een uur uit elkaar liggen. Die van Aardenburg met 15 leden, drie dorpen; die van Schoondijka met 46 leden, zes dorpen, drie uur uit elkaar gelegen; die van Oostburg drie dorpen. Van die leden is, zooals dat op meerdere plaatsen de klacht is, Slechts een deed „werkend". Willen wij in ons land van Cadzand iets bereiken, dan moet er aanhoudende propa ganda zijn. Maar die kost geld, en ge kunt wel hegrijpen, dat de propaganda van al die dorpen da geldelijke kracht der kiesvereenigin gen zeer verre te boven gaat. Ook moreel moeten wij van de Prov. orga nisatie krachtigen steun ondervinden. Ik schreef in mijn voorgaanden brief al, dat voor de uiterste voorposten extra goedi moet worden gezorgd, en dat het voor ben, die leveira in een ruimen kring van geestverwanten, zoo moeilijk is, zich in te denken, hoe zwaar de strijd is, wanneer men telkens weer moet zien op het kleine hoopje, en ook moet; voelen, hoe weinig er met hen gerekend wordt. Nu weet ik wel, dat iedere streek' in ons Zeeland zijn noodem heeft, maar in ons land van Cadzand is de nood wèl groot, wel extra groot en de eigen kracht zoo klein, en daar om is extra hulp, financieel, maar ook mo reel, noodig. Niet alleen in de week vóór de verkiezingen een Zeeuw, maar voortdurende propaganda. Ik hoop dan ook, dat onze orga nisatie nu maar niet zal denken: Ziezoo, tof over vier jaar, maar, dat ze eens ernstig zal bestudeeren, ,wat in dien tusschen tijd kan worden gedaan. Propaganda, ook om te voorkomen, dat hoe langer hoe meer de kerkelijke scheidings lijn ook die wordt op pojjjiek terrein. Ik weet welt dat ik weer niet schrijf in den geest van den schrijver van het booze ingezonden stuk van verleden week, maar, zooals de Hoofd opsteller al in het onderschrift kort aantoonde, was hij de plank wel wat erg ver mis. Onze A, R. partij, de partij met zijn 'mooi program van beginselen, biedt plaats, zoowel aan Her vormden, als Gereformeerden, zoowel aan Chr. Geref., als aan oud-Gereformeerden. Hier geen kerkelijke scheidingslijn. Maar om dit te be reiken en te behoudan, wat we hebben, is noodig propaganda, geregelde voorlichting. En dat kunnen de kleine kiesvereenigingen in het land van Cadzand niet alleen af. Daartoe is noodig steun van de hoogere organisatie. Ik hoop, dat ook deze brief er toe moge medewerken, dat voor de nood, die hier is, de oogen eens open gaan. En verder doe op economisch terrein een ieder wat hij kan. De werkgever zorge, dat de arbeider een goed „daggeld" verdiene, dat hh niet gedreven wordt in de armen vara het socialisme. Vooral de Christelijke werkgever heeft hier een verantwoordelijke positie. En wjj moetan er den arbeider van door dringen, dat zijn. belangen veilig zijn bij do A. R. partij. Is het niet onze Minister Talma geweest, onze Aa R. Talma, die er voor ge zorgd heeft, dat de oude van dagen zijn ondersteuning geniet? .Wje levera zoo snel, maar we herinneren ons nog wel hot jaar, toen de eerste uitkeeringen gedaan werden, wat een geluk bij onze oudjes, dat zij' weke lijks hun ondersteuning kregen. Dat hadden zij te danken aan een A. R. minis ter. Ik noem nu maar een. enkel geval, maar het veld der propaganda is in dit opzicht ruim. Laat er dan straks, reeds bij' ,d® eerste winteroampagne gewerkt worden. Zomer in den tuin. In, een goed onderhouden tuin is voortdh- rend vrijwel alles bezet of worden voorberei dingen getroffen voor een volgend gewas of reeds voor het volgend jaar. Dit laatste .mag misschien wat overdreven klinken ,toch is het zoo en het is evenmin overdreven. Wierk, en vooral kleine karweitjes zijn er altijd wel en juist deze kleine karweitjes, heel eenvoudig en logisch op zichzelf, worden het gemakke lijkst vergeten en over 't hoofd gezien. En juist deze voor de hand liggende kleinigheden dragen zooveel bij tot het welslagen van het geheel. In den vruchtentuin belooven boomeoi en struiken een rijken ougat en hebben we maat regelen te nemen, opdat de beladen takken niet onder den last bezwijken. Da patuur is hierbij een machtig bondgenoot, door de na tuurlijke vruchtverdunning. Met zeer gemengde gevoelens wordt soms naar de afgevallen1 en afgewaaide vruchten gezien, wordt het zelfs jammer gevonden, doch in d© meeste gevallen is dit meer vóór- dan nadeelig. Een geheel beladen boom is niet in staat alle vruchten tot behoorlijke ontwikkeling to brengen en indien de natuur ons hierbij' niet te hulp ■kwam, zou de kwantiteit enorm worden, doch de kwaliteit zou er geducht onder lijden. Bij groote boomen zijn we uitsluitend op de na tuurlijke vruchtverduxming aangewezen, doch bij de kleinere boompjes, ledboomen, enz., kunnen we de natuur hierbij helpen era zoo noodig verbeteren. In de eerste plaats worden de misvormde vruchten verwijderd, terwijl ook de al te zware trossen onze hulp noodig heb ben. De overblijvende vruchten worden er zooveel te mooier en grooter door, zoodat de totale opbrengst er geenszins onder behoeft te lijden'. Pas verplante vruchtboompjes geven soms het eerste jaar vruchten, tot groote voldoe- ning van den eigenaar. Blijven de vruchten hangen ,dan verandert de aanvankelijke vol doening in groote teleurstelling, Aan den klei nen omvang der vruchten, de bladvormingen1 de lengte der scheuten is duidelijk waar te nemen, dat zulke vruchten niet onder normale omstandigheden ontstaan zijn, era dat do ver dere ontwikkeling van zulke vruchten gaat ten koste van het boompje, dat zijn voe dingssappen juist zoo noodig heeft voor een ••tevige en gezonde ontwikkeling. Verwijder in zoo'n geval de vruchten en laat hoogstens een of twee vruchten hangen, teneinde te kunnen controleeren, of de soort wel de ge- wenschte is. Pas, waar mogelijk, de vrucht- verdunning toe, verwijder in de eerste plaats misvormde en aangestoken vruchten, steun de zwaar beladen takken en draag tevens zorg, dat de vruchten zooveel mogelijk in het volle licht hangen. Opbinden der takken kan dit in hooge mate bevorderen. In den bessentuin zoeken we nu reeds de struiken uit, waarvan in den winter de stek ken gesneden zullen worden. De struiken, die 'het best voldoen, worden gemerkt, om daar door te voorkomen, dat straks de scheuten gesneden worden van de minder productieve struiken, want deze laatste vormen de beste scheuten en zouden ons op een dwaalspoor kunnen brengen. Vooral bij de zwarte bessen is dit van belang. Langzamerhand hebben, we ook aan de zaad winning in de bloemen- era groeratentuin te denken. Bij de bloemen nemen we alleen' zaad van de mooiste exemplaren, voorzien dpze yjn een duidelijk etiket era bewaren het zaad goed droog op een luchtige, droge plaats. De zandwinning in den groententuin gaat heel vaak nog erg primitief en wel als volgt: Er wordt eerst maar rank geplukt en op een zekeren dag komen we tot de ontdekking, dat er nog voor zaad .gezorgd moet worden. Van het overschot wordt een plukje aangewezen en als zoodanig benut. Een duurdere methode om aan slecht zaad te komen bestaat er niet. Breek met deze dure en domme gewoonte era pas ook hier selectie toe. Merk de beste plan ten, bestem deze voor zaad winning, pluk de slechtste vruchten hiervan af voor direct ge bruikten neem alleen da overblijvende voor zaad. De resultaten zijn schitterend, da moeite gering, kosten nihil, de voldoening groot. De tramlijn Retranche- mentKnoeke. Gisterenmorgen heeft in tegenwoordigheid van eenige Neder landsche en Belgische autoriteiten aan de Nederlandsch-Belgische grens de officiee- le opening van de nieuwe tramlijn Retran- chementKnocke plaats gehad. De auto riteiten werden op het gemeentehuis te Kn-ocke officieel ontvangen. Middelburg. Gemeenteraad. In de a.s. Woensdag te houden vergadering van den Gemeenteraad komen de volgende punten aan de orde: NotuLen. Ingekomen stukken. Benoe ming tijd olijk Wethouder. Eervol ontslag boekhouder Bedrijven. Benoeming tijdelijk 1 eeraar vakteekenen voor timmerlieden Avondsch. voor Nij ver honderwijs. Benoe ming onderwijzer school J. Benoeming onderwijzeres school C. Hernieuwde vast stelling grenzen bebouwde kom. Erfpachts- uitgifte gemeente-grond Loskaai. Verhu ring gemeentegrond Schoorsteenvegemssin.- jgel aan J. de Kuijper. Id. id. aan J. Agelink van Rentergem. Crediet voor grondboringen ten behoeve rioleering Zuidwestelijk Stadsdeel. Inrichting lokaal voor gemeento-goneeshoer. Regeling bij drage kosten Rijles H. B. S. Steunregeling iwerklooze arbeiders Meelfabriek. 8e wijzi ging Geimeente-begrooting 1929. Goedkeu ring 2ei Suppletoire begrooting 1929 Gods huizen. Vaststelling jaar-rekening 1928 Vee- en Vleeschkeurings-dienst. Vexleening gratificatie aan klerk ter secretarie. Be slissing op verzoek toekenning belooning voor polities-diploma's. Ie Suppletoir ko hier 1929 Hondenbelasting. Bezwaar schrift aanslag 1929 Straatbelasting. Ovezand. De raad vergaderde 19 dezer. Present alle leden. De gemeenterekening over 1928 werd voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvang op f 31.600,6814 en in uitgaaf op f23.808,01, alzoo met een goed slot van f 7792,67 Vu en den kapitaal-dienst in ontvang en uitgaaf elk op f 855.. In de begroeting van 1929 hadden enke le af- en overschrijvingen plaats. Rijks Hoogere Burgerschool, Goes. Na gehouden examen zijn toegelaten tot de: 2e klasse: F. L. Wa. van Muij-lwijk van Middelburg en H. J. ter Haar Romeny te K'ruiningen; 3e klasse: H. Siuke en L. Duvekot ,van Goes. Terntuzen. Voor het toelatingsexamen voor de Middelbare Technische school te Haarlem (afdeeling electrotechniek) slaag de onze stadgenoot dhr Arie Donze Jzn. Toegelaten tot de le klasse der R. H. B. S.: C. Aa. Augustoijn te Axel; Aa. Buffer te Terneuzen; Ea. P. Dekker to Terneut zen; A. J. J. de Doelder te Terneuzen; J. C. van Doeselaar te Sluiskil; J. Geene te Ter Hole (by Hulst); I. J. van der Hagen te Hulst; C. P. Hensdijk te Axel; A. K. Huineman te Terneuzen; Ea. Ma. L. Klaassen te Terneuzen; P. van Lan ge velde te Terneuzen; J. van Overbeeke te Terneuzen; D. Aa. van Pabbruire te Terneuzen; W. J. van Pienbroek te Ter neuzen; B. Plasschaert te Westdorpe; M. de Putter te Axel; A. J. de Ridder te Terneuzen; A. H. Rijnberg te Terneuzen; L. Visser te Terneuzen; J. J. Westerhof te Terneuzen. Afgewezen 6. Gevaarlijk speelgoed. In den tuin van een woning aan den Nieuwen Boezemstraatweg te Rotterdam had gister middag een ernstig ongeluk plaats. De achtjarige J. Renes was daar bij fa milie en speelde met den zevenjarigen J. Vroom. Laatstgenoemde jongen was in het tezit gekomen van een geladen dienst revolver en loste daaruit een schot, dat den achtjarigen jongen in den buik trof, er aan den anderen kant weer uit kwam en toen in den -arm terugsloeg en daar bleef zitten. Omwonenden hoorden het schot en vonden in den tuin den zwaar ge wonden jongen liggen. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Hoe de knaap aan het wapen is geko men, wist men aanvankelijk niet. Later is gebleken, dat hij de revolver uit een kist had gehaald, waarin het wapen had gele gen. De politie stelt een onderzoek in. DE AFZET VAN LANDBOUW PRODUCTEN IN ANDERE BANEN?, In de dezer dagen gehouden verga dering van den Bond van Vereenigiin- gen van oud-leerlingen van Land- en Tuinbouwcursus&'en, hield Ir Sieben- g a een lezing over het onderwerp„De afzet van landbouwproducten -en aankoop van bedrijfsbenoodigdheden in andere ba nen?" Een gedeelte van waf omtrent het eer ste punt, de afzet van landbouwproduc ten gezegd werd, laten wij bier in 't be lang der zaak alsnog volgen. Na op de b-eteek-enis van dit onder werp en de moeilijkheden, die zich bij den afzet voordo-en, med-e in verband met de handelspolitiek in verschillende lan den te hebben gewezen, vervolgde spr.: Zullen de onder le en 2e genoemde be wegingen alleen door internationale sa- mensprekingen tot een oplossing kunnen worden gebracht althans in redelijke ba nen geleid, waarvoor zooals U weet de Volkenbond door het bijeenroepen van een economische conferentie reeds po gingen heeft gedaan, ook de plantenziekte- kundige congressen kunnen in dezen mil dere bepalingen brengen, een land als het onze zal daaraan alleen kunnen vol doen door de meest mogelijke waarbof gen te geven, daartoe in staat gesteld door een goed ingerichten veeartsenij- kundigen en plantenziektenkundigen dienst. Het onder 3e genoemde moet ons aan sporen om onzen voorsprong te behou den of daar waar we hebben in te halen, dit in den kortst mogelijken tijd te doen. Nu is het mijn indruk, dat wij ons in Nederland wel eens wat al te gemak kelijk hebben laten leiden door de-ze ge dachte: er is behoefte aan onze produo ten, dus waarom zouden we ons druk maken. Te velen zijn er onder onze ex porteurs en onze landbouwers die het reeds lanlg voldoende achtten, wanneer dé producten maar in den wagon of het schip waren en het .geld binnen. Daar in het buitenland moesten ze er zich maar mee redden 1 Maar die tijd is voorbijl Het mag nie mand, die bij den afzet van producten belang heeft en dat is in de eerste plaats iedere boer en tuinder, meer koud laten hoe onze producten ,het buitenland be reiken. Het is ons aller plicht, dat wij zeggen, dat de buitenlandsche consumen ten over onze producten tevreden zijn, wij moeten meerdere aandacht schenken aan de kwaliteit, de sorteering en ver pakking. Het moet uit zjjn met knoeierijen ten aanzien van de kwaliteit en anders vrees ik voor onze landbouwexpo-rt hel allerergste. Wanneer men in een land als Dene marken ziet, dat bijv. 90 pCt. van de totale uitvoer van bacon in handen is van de coöp. exportslachterijen en verkoophuizen van den producent zelf, wanneer we zien -naar de waarborg die andere land-en ge ven, dan komen we hier te lande wel achteraan. Reeds eenige jaren is dit ingezien. Zoo is in 1923 opgericht het Uitvoer Controle Bureau, dat zich ten doel stelt te bevorde ren dat Nederlandsche groenten, vruch ten en aardappelen op de buitenland sche markten worden aangevo-erd in zoo- danigen toestand wat kwaliteit, sortee ring, verpakking, maat en gewicht be treft, dat daardoor de naam van het Nederlandsche product wordt hoog ge houden. Hoewel dit instituut goed heeft gewerkt, heeft het niet dien algemeenen invloed ge kregen als dit particulier initiatief wel verdiende en het is dan ook geen won der, dat de Ned. Regeering is gekomen met een wetsvoorstel houdende voorschrif ten betreffende het waarborgen van be paalde eigenschappen of hoedanigheden van uitgevoerde voortbrengselen van het landbouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zui velbedrijf. Deze wet geeft aan! de Regeering de noodige-bevoegdheid om, ingeval zich een groep belanghebbenden tot haar wendt met verzoek om hare inmenging big een onderlinge contróle of ook voor het ge val zij zelve meent het initiatief tot coni- geering van eenig onderdeel van onzen landbouwuitvoeT te moeten nemen, aan stonds de noodige wettelijke stappen te doen. Het wetsontwerp regelt reeds den uit, voer vai> boter, kaas en bacon. Is hot de bedoeling, dat de belangheb benden zelve de kosten van de contróle betalen, ruimte is open gelaten, dat de Rogcering aanvankelijk geldelijk zal steu nen. Natuurlijk is het oprichten van in stituten als de boter- en kaascontróle- stations, als het baconcontrólestation ge wenscht. Men mag dus verwachten, dat eerlang voor meerdere producten regeling-en zul len worden getroffen en naar mijne mee ning is dit wenschelij'k ook. De Ned. land bouw zal bij het kiezen van de nieuwe baan hebben te zorgen, dat de regeling zoo practisch mogelijk en zoo deugde lijk mogelijk is en de kosten zoo gering mogelijk zijn. Voor alles is gewenscht, dat belangheb bend-en bij- den export i.e. de exporteurs en de verbouwers, zo-o krachtig mogelijk samenwerken om de meest gewenschte regeling te 'krijgen. Reeds thans staat het voo-r mg vast dat het voo-r onderscheidene producten niet mogelijk en ongewenscht zal zijn om de bestaande toestanden bij den export te bandhaven. Onmogelijk zal het b.v. zijn om in iedere havenplaats of Op ieder station elke baal te controleeren. Er zal concentratie moeten zijn en veel meer ernst en toewijding voor de verzorging van het product bij den boer. De concentratie 'is te bereiken, door- de producten te verkoopen via de veiling. Immers het veilingsgebouw is de plaats, waar teler en handelaar op neutraal ge bied elikaax ontmoeten. Daar kan iedere teler zijn producten onder de best mogelijke omstandigheden van kwaliteit en sorteering brengen en zal hij bij den verkoop zijn moeite, die hij aan de sorteering heeft besteed betaald krijgen in hoogere prijzen; daar is ook de mogelijiltheid can te ko men tot uniforme sorteering, tot het sar menstellen van uniforme partijen; doch het grootste voordeel is, dat door deze concentratie de onkosten aanmer kelijk verlaagd kunnen worden. Niet alleen zal de exporteur of han delaar de kosten van sorteering kunnen besparen, maar ook worden schakels, die thans staan tusschen handelaar en produ cent weggenomen. De exporteur is in staat in korten tijd groote partijen te formeeren, waardoor zijn winst per een heid geringer behoeft te zijn; daardoor kan de .contróle die de Re geering ^al uitoefenen gelegd worden in handen van belanghebbenden zelve en tot de geringste kosten worden terugge bracht. Natuurlijk zullen niet alle producten zich direct leenen voor de veiling, doch wanneer de noodzakelijkheid wordt in gezien, dan is de nieuwe baan, waarin zich onze afzet moet bewegen, aange wezen. Reeds enkele veilingen zijn bezig, heb ben voorwaarden ontworpen voor het vei len van vroege aardappelen, uien en late aardappelen, de daad is aan de telers om de nieuwe baan te effenen tot heil van onzen export, den naam van ons product en de welvaart van het platteland. Lijst van onbestelbare brieven en. brief kaarten aan het Postkantoor te Goes, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ont vangen in de le helft der maand Juli 1929. Brievan Binnenland G. J. Broekhuis Vijerse, Deventer. Levens- verz. Mij. 1883, Utrecht. Bureau Arbeidsin spectie, Dordrecht. Brieven Buitenland: Hessiscbe Motoreabau, A. G. Hemag, Darm stadt. N.B. Dera afzenders wordt aanbevolen op alle stukken hun naam en adres te vermelden, op dat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres Straatnaam era huisnum mer te voorzien. Programma van Zondag 21 Juli. HUIZEN. 1875 M. 10.05 Voordracht uit de werken van Vondel. 10.30 Zcradagcoracert. 12.30 2.00 Concert door be{, Omroeporkest. 6.15 Vrjjz. wfldiagsuur in da studio. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.). 8.30—9.30 K.R.O. Morgenwijding. Causerie. 9.50 N.C.R.V. Dienst in de Bethelkerk (Gar. Kerk) te Scheveningera. 12.301.30 K.R.O.- concert door het K.R.O.-trio. 1.302.00 Cau serie. 2.002.30 Literaire causerie. 4.305.00 Ziekenhalfuurtje. 5.50 N.C.R.V. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Loosduinera. 7.308.00 Causerie over: Do Kath. school era de Vol- kenboradsi-dee. 8.1010.45. Concert. 10.45 11.00 Epiloog. Klein koor. DAVENTRY, 1554 M. 3.50 Concert. 5.35 Kinderkerkdienst. 6.056.35 Bach's Kerkcan- tate 136. 6.50 en 8.20 Kerkdienst. LANGENBERG, 473 M. 9.25—10.20 Katho lieke Morgenwijding. 10.3512.45 Berichten era lezingen. ZEESEN, 1635 M. 9.20 Morgenwijding. 10.20 —11.20 Berichten ene lezingera. 11.35 Morgen wijding. HAMBURG, 421 M. 12.65 Concert. 2.50 Zanguurtje voor kinderen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6