SLAPELOOS Binnenland Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. ingen, enz Marktberichten. Uit de Provincie. Mijnhardt's Zenuwtabletten Uit Moskou wordt gemeld, dat bij Ir- koefsk in Siberië een veerboot is gezonken, aan boord waarvan zich 220 persopen be vonden. Tot nu toe zijn 11 lijken geborgen. Ongeveer 40 personen worden nog ver mist. Te Berenyd aan het Plattenmeer is een overhangend oevergedeelte over een lengte van 50 M. ingestort; 3 padvinders werden gedood. NEDERLAND EN AMERIKA. Vrijdagavond heeft te Amsterdam in het Burgerwachtgebouw de uitreiking plaats gehad van de prjjizen voor de be kroonde antwoorden op de prijsvraag, welke de invloed is geweest van Neder land op de vestiging in en de ontwikkeling van de koloniën, thans' bekend als de Ver- eenigde Staten van Amerika. Het uit schrijven van deze prijsvraag is uitgegaan van 'kolonel Robert M. Thompson uit Flo rida, die de prijzen ook beschikbaar heeft gesteld. De vereeniging Nederland in den Vreemde heeft voor de uitvoering van zijin denkbeeld zorg gedragen. Do waarnemende voorzitter dezer ver eeniging deelt mede, dat ook veel Neder- landsche studenten antwoorden hebben ingezonden. Hij zette dan uiteen, dat de kolonisatie van de Nederlanders der 17e eeuw in Noord-Amerika van grooten in vloed is geweest op de maatschappij', die zich daar gevormd heeft. Hij betreurde het ,dat de Vereenigde Staten, in plaats van hun waardeering daarvoor blijk te geven door het verleenen van faciliteiten aan onze handel en scheepvaart, tariefmu ren hebben opgetrokken; wat zeker niet gebeurd zou zijn, als de geest, die uit de sympathieke daad van kolonel Thompson spreekt, in Amerika meer algemeen was. Spreker deelde daarna mee, dat de eerste prijs (f400) is toegekend aan den heer J. va.n Essen, de tweede (f250) aan den heer K Stoker, (beiden te Amster dam); de twee derde prijzen (alk f 100) aan de heeren H. Runner (Amsterdam) en F. C. Dominions (Leiden). Kolonel Thompson verkreeg daarna het Woord. Hij zeido, verleden jaar tijdens de Olympische Spelen den indruk gekregen te hebben, dat er wel aanleiding bestond voor- een pogen, om iets te doen, wat aan de wederzijldsche waiardeering tus- srhen Nederland en Amerika ten go-ede zou komen. In het uitschrijven.van deze prijsvraag moet, men een dergelijke poging zien, waarvan hij hoopte, dat ze doeltref fend moge blijken; daarom zal hij ook aan de bekroonde antwoorden in zijn land zooveel mogelijk bekendheid geven. De staking te Zaandam. De Rijksbemiddelaar Ir II. A. van I.Ts- selsteijn heeft, als plaatsvervanger van zijn ambtgenoot mr S. de Vries Czn, die op het oogenblik in het buitenland ver toeft, vertegenwoordigers van de partijen, betrokken bij de staking in het houtbedrijf te Zaandam, tot een bespreking opgeroe pen op Donderdag a.s. in het gemeente buis te Zaandam. Braat pas op je kippen! Dat mag Boer Braat zich wel gezegd houden, zegt „De Maasbode", nu er niet minder dan drie Vossen de Tweede Ka mer binnenkomen, n.l. Dr Vos van Am sterdam, lacq. Vos van Roosendaal en Floris Vos van Bussum. De laatste is wel de slimste, want die beeft 'al beel wa.t stemmen van anderen in de wacht gesleept. Het Eerste Kamerlid Mr J. J. C rol es. Naar wij vernemen is aan mr ,T. J. Cro- les te Leeuwarden het aftredend A.-R. Eerste Kamerlid schriftelijk opnieuw eon candidatuur aangeboden onder toevoeging van een formulier voor bewilliging. Mr 'Croles hoeft echter voor een Ver nieuwde candidatuur bedankt en daar om komt zijn naam op de ingediende eandidatenlijst der A.-R. partij voor Fries land niet voor. DE OPDRACHT TOT KABINETS FORMATIE. De „Gelderlander" (R.-K.) schrijft over de opdracht aan Jhr Ruys o.m. het volgende: „H. M. de Koningin heeft aan Jhr Mr Ch. Ruys de Beerenbrouck opdracht ge geven tot de samenstelling van een Ka binet, steunend op de partijen der Rech terzijde. De redactie van het bericht is zorg vuldig gekozen: een Kabinet, steunend op de partijen der Rechterzijde. Het is een andere redactie dan gebrui kelijk: in 1925 werd aan den heer Co- lijn eenvoudig opdracht gegeven tot de vorming van een Kabinet, en ieder be greep, wat de Kabinetsformateur leve ren zou. Een, Kabinet, steunende op de Rechter zijde, wordt er thans verlangd. Het onderscheid is duidelijk. Jhr Ruys zal niet trachten de Coalitie te herstellen: hij zal niet probeeren een regeeringsprogram te ontwerpen, waarop de drie partijen der Rechterzijde zich tot samenwerking zouden vereenigen; hij zal een program aanbieden aan een stel Ministers, dat met de partijen geen over leg zal plegen, geen relatie aanbinden, maar dat, door zijn inhoud, den steun dezer partijen zal trekken. Het is natuurlijk van beteekemis, dat do verwachte steun van do Rechterzijde uitdrukkelijk in het bericht is voorop gezet. Men moet van Jhr Ruys niet ver wachten een Zakenkabinet in don ge wonen zin van het woord. De uitslag der verkiezingen is er niet naar. Veel minder dan de verwachting van een Coa litie-Kabinet, bevat het bericht de aan kondiging van een kleurloos Zakenkabi net. Integendeel, het karakter van het aanstaande Ministerie, indien de heer Ruys erin slaagt een Kabinet te vormen is duidelyk uitgesproken: het zal steu nen op de Rechterzijde. Dus geen Coalitie-Kabinet, geen Zaken kabinet in de neutrale beteekenis van het woord, maar een Ministerie, dat zonder akkoord met de Rechterzijde, in vrijheid met- de Rechterzijde zal trachten samen te werken. Zoo verstaan wij het bericht. Het Handelsbl. (Lib.) zegt: De kansen van deze kabinetsformatie zal men niet 'al te hoog mogen aanslaan. Voor een uitnoodiging van den heer Ruys de Beerenbrouck te bedanken zal den Christeljjk-Historischen niet heel moeilijk vallen. Een anti-revolutionair zou als be middelaar tusschen mgr Nolens en mr Schokking wel wat betef uitzicht heb ben gehad, maar zooals wij ook reeds eerder deden uitkomen, het verloop van den kiesstrijd maakt een herstel der coa litie „onder welken naam dan ook, on waarschijnlijk, en een schijnbaar parle mentair rechtsch ministerie onwensche- lijk, omdat aan dergelijke samenwerking het fundament der waarheid zou ontbre- ken. Juist om der wille van dat defini tieve herstel der parlementaire praktijk, dat ieder wenschen moet. dien gelegen is aan een gezond democratisch en in vloed op 's lands besteld, en aan een versterking van den eerbied voor wet en gezag, die in de laatste jaren heeft geleden, kan men dus het slagen van deze opdracht niet wenschen. Men zou den uitslag van de verkiezin gen .onjuist interpreteeren indien men daarin een overwinning der „rechterzijde" zag. Daarom mede komt het ons waar schijnlijk voor, dat dit eerste bedrijf der Kabinetsformatie niet het laatste zal zijn. Binnen enkele dagen zullen wij wel te hooren krijgen, dat de heer Ruys do Beerenbrouck Hare Majesteit heeft ver zocht van de opdracht te mogen worden ontslagen. 'Mogelijk blijft natuurlijk, dat de heer Ruys de formeering „steunende op de recïiterzijde" zoo leest, dat hij een po ging doet een roomsch-katholiek anti-re volutionair minderheidskabinet, met een program waarvoor op medewerking van Christelijk-Historische zijde min of meer kan worden gerekend. Ook dat evenwel is niet waarschijnlijk, omdat de antithese op het gebied der koloniale politiek, die zou moeten wor den verzoend, zou eischen, dat of de voorstanders van het thans gevolgde be leid, of de hoer Colijn en zijn volgelingen onder de a.-r. zeer beslist uitgesproken meeningen zouden moeten herzien. Hoezeer dus een opdracht aan een der leiders van de vroegere rechterzijde kon worden verwacht, toch zijn de kansen niet groot, dat wij een vierde ministerie- Ruys do Beerenbrouck zullen zien op treden. Het liberale „Vaderland" zegt in de opdracht aan den hoor Ruys de Beeren brouck weinig meer te kunnen zien dan dat volgens constitutioneelen eisch hot aanbod om de rechtsche samenwerking to herstellen aan de grootste partij van rechts wordt gedaan. Maar de Katholieken zijn zeiven zoo overtuigd dat een rechtsch Ka binet onder Katholieke signatuur geen levensvatbaarheid zou 'hebben, zoo aJ een rechtsch ministerie ooit vitaal zou kunnen wezen, dat nog Vrijdagavond het blad van den heer Aalberse schreef: watde Katho lieken 'betreft zou bet niet verstandig zijn als grootste partij aanspraak op voorrang in deze te maken. Dat zou immers betee- kenen, dat bij het optreden van een Rechtsch Kabinet a 11 ij d een Katholiek premier zou moeten zijn. Wie ooren beeft om te hooren, die hoore. Middelburg. Woensdagavond van 9 tot 10 uur bespeling van den beiaard in den Abdij toren dooi' den heer Th. C. Ferwerda Programma: 1. Preludium en Koraal (Ps. 25); 2. a. Prelidium; b. Allemande; c. Presto uit de lilde suite, Handel; 3. a. Tambourin; b. Rigaudon, Rameau; 4. Lied an den Abendstern (Tannhauser), Wag ner; 5. a. Pastorale; b. Am klaren Wasser- strom; c. Tarantelle; d. Engelsstimmen, Burgmüller. Vlissingen. Op de werf der Kon. Mij. „de Schelde" alhier is hedenmorgen de kiel gelegd voor het motorschip „Dempo" voor den Rotterdams c'hen Lloyd. Vlas t r e k k e n. In de laatste da gen zijn te Koewacht door handelaren uit Kortrijk en omstreken groote hoeveelhe den vlas van oogst 1928 opgekocht. In het begin der volgende week zal men vol op beginnen met het trekken van vlas van den nieuwen oogst. Kruiningen. Zaterdagavond vergaderde alhier in het Zondagsschoolgebouw de ring Goes en Omstreken" van de Jonge- lingsvereenigingen, aangesloten bij het Ned. Jongel. Verbond. Op 2 afdeelingen na waren allen vertegenwoordigd uit Z. Beveland met plm. 80 leden. De voorzit ter, de beer Duvekot, Goes, opende de vergadering, waarna lezing notulen en ingekomen mededeelingen. De Rijbelbespreking over Matth. 25 Van vers 1 tot 13, De wijze en dwaze maag den, werd ingeleid door vr. Leijs van afd. Kruiningen. In de pauze werdt den aanwezigen door enkele dames limonade gepresenteerd. Een aanvraag van 6 afd. uit Oostelijk Zuid-Beveland om zelfstandigheid als ring „Kruiningen en Omstreken" werd in den breede besproken door de verschillende afgevaardigden. De vergadering sprak zich uit Voor deze splitsing te zijn daar het werk in O. Zuid-Beveland intensiever kan worden verricht. Daarna werd het woord gegeven aan Ds Wildschut van Rilland, die sprak over het onderwerp: „Wij, en de anderen". Op boeiende wijze bracht spr. de aanwe zigen niet tegenover elkander, maar naast elkander. Wij met de anderen, om ten slotte het enkelvoud van zijn onderwerp te nemen, ik, en die andere, ik met hem. Enkele woorden van afscheid werden nog gesproken tot de zelfstandig gewor den Ring Kruiningen en Omstreken, waar na met een krachtig Bondslied „Komt reiken wij elkander, De trouwe Broeder hand", de 'vergadering door den vice- voorzitter werd gesloten met dank aan God. Terneuzen De bedrijvigheid op de ter reinen van de in aanbouw zijnde ammo- niakfabrieken te Sluiskil (gem. Terneuzen) is in vollen gang. Reeds ruim 500 per sonen zijn aangenomen, doch men kan er nog zeker circa 150 man personeel bij1 gebruiken. Uit een en ander blijkt wel duidelijk, dat voor velen werk te vinden is. Alleen reeds ongeveer 175 timmerlie den bevinden zich onder het personeel. Ook met den bouw van woningen voor het personeel der fabrieken wordt binnen afzienbaren tijd aangevangen. Mede 'door stichting dezer fabriek waaraan te zijner tijd velen een nuttig emplooi zullen vinden, is Sluiskil een in dustrie centrum onzer gemeente gewor den. Ook over stichting eener spiritus fabriek te dezer plaatse gaan geruchten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rooderwolde M. Hefting te Eist; te Hempens A. J. van KI ef fens te Kielwindeweer; te den Ham W. Westerdijk te Sluipwijk; te Hazerswou- de P. L. Kiehl te Echteld; te Eem- nes-Bniten I. Kievits te Baarn; te Nieuw-Buinen 'A. Hellemans te Rottum. Aangenomen naar Kolderveen H. J. Drost, cand. te Driebergen. Bedankt voor Wouterswoude J. A. van Nie te Zetten 'Andelst. Beroepbaar. De classis Almkerk der Geref. Kerken heeft den heer G. J. van Reenen te Sleeuwijk met algemeene stemmen beroepbaar verklaard. Te Hilversum is in den ouderdom van 67 jaar overleden de heer C. Zan der oud-directeur der 2de Ambachts school te Amsterdam. Te Alkmaar is op 60-jarigen leeftijd overleden de heer A. R. Mulder, sedert 1922 hoofd der Mulo-school aldaar. Do min. van binnenl. zaken en landbouw heeft aan den Ohr. Boereu en Tuindersbond te Herwenen bericht ge zonden, dat voor de aldaar te stichten lagere land- en tuinbouwschool rijkssub sidie wordt beschikbaar gesteld. Deze school zal de eerste in de Betuwe zijn. R. H. B. S. te Middelburg. Voor het eindexamen der R. II. B. S. te Middelburg afdeeling A slaagden Zater dag alle candidaten n.l. de dames G. do Haan, E. C. Kelder, S. C. Raats, A. Troll en E. L. M. de Wolff en de heeren A. Beckers, L. G. M. Jacquet, W. A. Schonis, J. J. de Smidt en J. P. Winkster. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het Machinisten-diploma A de heer D. de Vos te .Middelburg. Knpelle. B. en W. dezer gemeente be noemden als tijdelijk Hoofd der Open bare school alhier in de vacature dhr C. Drinkwaard, dhr C. A. de Keyzer, alhier. Oudelande. De afd. „Noord- en Zuid- Beveland" van Chr. Onderwijzers en On derwijzeressen hield Zaterdag een buiten gewone ledenvergadering in de Chr. school alhier. Een flink aantal leden was tegenwoordig. De voorzitter sprak een kort openingswoord. Door de heeren 't Hooft en De Borst werden kleine bij dragen geleverd. Laatstgenoemde werd voor secretaris aangewezen. Daarna deel de dhr Bottenberg de merkwaardigheden van Oudelande mede, nl. de bekende dikke toren, de klapbank en het vischkot; bo vendien: 'het fruit is beroemd; Oudelande 'heeft naar verhouding het grootste fruil- teelt-gebied van Nederland; vooral de ver schillende soorten kersen worden ge roemd. Door de vriendelijke zorgen van dhr Bottenberg werden de collega's in de gele genheid- gesteld van de lekkerste soort kersen te smullen in den boomgaard van de fam. Mol. Daarna werd Oudelande doorgewandeld, en werden de omstreken, doorgefietst. Enkele kiekjes werden geno men. Alle bezoekers waren vol lof, en rijk voldaan keerde men huiswaarts. Noodlottig auto-ongeluk bij Dordrecht. Drie jonge mensohen verongelukt In dan nacht van Zaterdag op Zondag heeft naar „Het Volk" meldt, op het kruispunt Buitendijk en Rijksstraatweg in do gemeente Dubbeldam, een ernstig auto-ongeval plaats gevonden, dat aan drie jongemannen het loven heeft gekost, terwijl ean 'jongedame zWtutr De vorige week moest een autobus, die zich in den Opril te Goes had vastgewerkt, opgevijzeld worden. Het verkeer was gedurende eenigen tijd gestremd. werd gewond. Allen waren woonachtig in de gemeente Dordrecht. Do wagen, die bestuurd werd door dein 22- jarigen heer A. Uhl, kwam in volle vaart van den Moerdijk in de richting Dordrecht rijden. Deze weg loopt bij den buitendijk: erg op en maakt daarop een kleine buiging. In volle vaart reed de auto, een nieuw model Ford, tegen een afgozaagden boom, waarbij de bun ker en de motor werden ingedrukt. Een der inzittenden, Mej. Prins, die naast den chauffeerenden heer Uhl was gezeten, werd uit den wagen geslingerd en. kwam onder aan den berm in een sloot terecht. Tengevolge van den schok maakte de wagen rechtsomkeert) terwijl door het indrukken van den motor de benzinetank werd stukgeslagen. De benzine vatte vlam «n in minder dan geen tijd stond alles in lichte laaie. Van de twee overige in zittenden, de 30-jarige A. Ahaus en de 22- iarige G. de Knoop, is laatstgenoemde, half hangende uit den auto, gevonden, terwijl Ahaus met Uhl in de vlammen zijn omgekomen. Ondanks het late uur, het was circa kwart voor één, was direlct hulp ter plaatse, maar het is niet mogen gelukken veel uit te richten. Eenige bowonc-rs van Dubbeldam hebben den heer De Knoop, die nog loefde, met gevaar voor eigen leven uit den brandenden auto weten te halen, doch hij gaf spoedig daarna den geest. Het is niet mogen gelukken de heeren Uhl en Ahaus te redden. Vermoedelijk zijn beiden, ten gevolge van den schok reeds overleden, hoewel met zekerheid daarover niets te zeggen valt. D'e heer Naaktgeboren, voor wiens huis het ongeluk plaal3 had, deelde ons mede, dat hij zich reeds te bod bevond, toen hij den wagen hoorde aankomen, daarop sterk hoorde rem men, gevolgd door een horigen slag. Dörekt spoedde hij zich naar het raam en zag den auto in vlammen, half hangend tegen het hek van zijn erf. Nadat do heer Do Knoop uit den wagen was gehaald en vruchtelooze pogingen, in het, werk waren gesteld om de overige inzittenden te redden, hoorden wij gekreun onder aan den dijk en ontdekten daar een jongedame, die later bleek juffrouw Prins te zijn. Direct is de gemeen te-secretaris, <je heer Diepveld en de loco-burgermeester Groeneveld gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren, gevolgd door Dr Wytze de Jong, die den dood van De Knoop constateerde en door wiens zorgen de bewustelooze juffrouw Prins in het, Dordtsche ziekenhuis werd opgenomen. Voor zoover wij konden constateeren, heeft Mej. Prins bij dit ongeval een hersenschudding bekomen. ;Het was in den beginne onmogelijk de per sonen te identifioeeren, totdat dit door middel van het autonummer is mogen gelukken. Lang zaam kon toen het geheele geval geconstrueerd worden, waaruit bleek, dat de heer Uhl, bui ten medeweten van zijn vader, die als vertegen woordiger van een Rotterdamsche firma den auto in gebruik heeft, omstreeks half zeven in den avond den wagen uit de garage van de firma Van Twist heeft gehaald. Hij heeft in Dordrecht ook eenigen tijd getoerd en onder weg do overige personen opgehaald, waarna ze omstreeks 12 uur te Willemsdorp aankwamen Het hotel Waterloo, dat het doel bleek te zijn was reeds gesloten, waarop de terugtocht werd aanvaard, met het noodlottig gevolg hierboven vermeld. De geheel verkoolde lijken van de heeren Uhl en Ahaus, zijn met het (ijk van den heer De Knoop, naar de begraafplaats van Dubbel dam vervoerd, om in afwachting van de toe stemming van de justitie naar Dordrecht te worden vervoerd. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat da Rijks straatweg des avonds na haJf twaalf niet is verlicht, zoodat het waarschijnlijk is, dat op 't laatste moment de boomstronk eerst is ge- zien. Toch blijft het onbegrijpelijk, dat dit ge gezelschap- met zoo snelle vaart (da gevonden meter wees 70 K.M. aan) dit kruispunt tracht te passeeren. 1 lj J Zondagavond 10 uur was Mej. Prins nog steeds buiten kennis en haar toestand zeer zorgwekkend. Schipbreuk. De Hollandsche trawler „Gerard" heeft in het kanaal van Bristol schipbreuk geleden. De bemanning ia door het Schotscha schip „Findhorn" opgeipikt en je Glasgow aan land gezet. Onze consul zorgt thans voor onze mannen. Peter Tokt, de stoker, zeida aan een yersslag- gever van de „üiaily Herald", dat, toon de „Gerard" schipbreuk leed, de Joden der be manning do boot uitzetten. Dezo was achter lok. Men stopte het gat mot een boufante en kon do boot zoo drijvende houden. Toon onze landgenooten werden opgepikt, stonden zij' reeds tot bun knieën in bet water. ZWOLLE. De heer L. K., werkzaam in een garage te Dedemsvaart, is gister avond onder de gemeente Zuidwolde langs den weg gevonden, naast zijn mo torrijwiel. Hij was zwaar gewond en is 'kort daarop overleden. ZWOLLE. Zondagmiddag is de 17-jarige L. v. G. in het zwembad aan het Zwarte Water alhier gesprongen, hoewel deze inrichting gesloten was. Daar van G. niet kon zwemmen, verdween hij in de dieipte. Na 'een half uur werd het lijk' door de politie opgehaald. WAGENINGEN. Hedenmorgen is de 72-jaxige losse arbeider P. H. Teunissen uit Wageningen, die met bloemen ventte, door de tram uit Ede overreden en ge dood. Do Koning van Engeland. LONDEN. De operatie van den Engel- schen Koning, die hedenmorgen plaats vond, is gelukkig geslaagd. Bij da operatie waren 7 dokto'ren aanwezig. KOPENHAGEN. De Zweedsche vliegers, die via Groenland naar Amerika zouden vliegen, hebben weer een defect aan den drijver gekregen. Bovendien komen uit Canada ongunstige weerberichten. In ver band met een en ander is de start tot, nader order uitgesteld. WISSENKERKE. Zaterdag werd door Notaris Matthijs to Kortgano voor den hear J. Koeman verkocht een woning met steeneu schuur en erf, groot 1.22 A. Hoogste inschrijver J. A. Marcusse voor f 1875. Eau hoveniering achter voormeld woonhuis groot 24 roeden. Hoogste inschrijver J. Hejj- boer voor f 352. Van beide peroeelen gecom bineerd werd kooper dhr A. Schrier Az. alhier voor f 2405 plus 8.5 pot en 1 pot. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Juli 1929, 2.30 u. Londen 12.073/412.077/a Berlijn 59.32—59.34 Brussel 34.6034.62 Parijs 9.749.76 New-York 2.49—2.49% Onrustig en Overspannen. Gebruik hier tegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten ROTTERDAM. 15 Juli. Aanvoer op de veemarkt 546 vette runderen, 237 vette Kalveren, 768 schapen en lammeren, 755 varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 3539,' 4749, 5255, Ossen 42.5, 4548, 50 52, vette Kalveren 50, 55, 62.5, 67.5, 75 en 80, Schapen 3036.5, Varkens 43.5, 44.5, 45.5, Zouters 47. Zuiglammeren 18 26. Koeien en Ossen, aanvoer flink, handel flauw, ongeveer dezelfde prijzen, enkele puikbeste ex. 2 cent boven notee ring. Stieren, zeer geringe aanvoer, van daar geen noteering. Aanvoer van kalve ren groot, stijve handel. Ook hier dezelfde prijzen bedongen; een enkel puik best ex. 21/2 tot 5 cent boven noteering. Schapen en - lammeren, flink aange voerd, met luien handel en ongeveer dezelfde prijzen. Varkens met geringen aanvoer, slechte handel en 3e prijzen een tikje stijver met afloopende markt,. Zouters flink aangevoerd met tamelijk stuggen handel. Zaden geen aanvoer en dus geen no teering. Buitenl. boekweit, Mantsjoerij'e, dispo nibel balen f 14. Vlas: 2600 K.G. Blauw f 1.15—f 1.25, 6400 K.G. Holl. Geel f 1.05—f 1.20, 5000 K.G. Groningsch f 1.05f 1.15. Aardappelen. Red Star 80120 ct. Westl. Schoolmeesters zand 58 ct. p. K.G., Westl. Schoolmeesters, klei, 4—6, Westl. poters 3—5, Westl. eerstelingen 47, Geld. Schoolmeesters 45, Malta Springs 1214. Aanvoer behoorlijk, vraag kalm. I I, 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2