Kerknieuws. Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz Telegrammen, Marktberichten. Burgerlijke Stand. Boven op den eindgevel van het dak stond een jager met geweer, als weerhaan, die vermoedelijk volgens Bijlo afkomstig is van het Jonkvrouwenklooster „Jeruza lem", ihetwelk achter de spoorlijn heeft gelegen. Van dit klooster geeft dhr Bijlo een interessante beschrijving in zijn Kro niek. Ook was in het kippenhok een Ma donnabeeldje geplaatst, dat eveneens van 'dit klooster afkomstig heet te zijn. Dit huis moet destijds de woning geweest zijn van den pastoor te Biezelinge. Alles wijst er op, dat dit huis zeer oud was; de muren waren bizonder dik en de balken zwaar. Colijnsplaat. Maandag vergaderdo de Raad dezer Gemeente. De notulep. van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Afwijzend werd beschikt op een be zwaarschrift van J. L. Ghristiaanse over zijn aanslag schoolgeld. Een verzoek van de afdeeling „Noord- Beveland" van den Nederlandschen Bak- kersbond om de algemeene politieverorde ning zoodanig te wijzigen, dat het venten door nïet-ingezetenen wordt verboden werd afgewezen, daar do verordening hierin reeds voorziet. De vergoeding aan de bijzondere school ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 dienstjaar 1927 werd vastgesteld- Uit de afrekening over 19251927 bleek, dat ge noemde school nog een te goed heeft van f 255,57. De geloofsbrieven van het nieuwgetozen raadslid, den heer J. van Dis, werden in handen gesteld van een commissie, be staande uit de hoeren 'W. Petappel en M. de Regt. Op advies van deze commissie werd met alg. st tot toelating besloten. De maximum-snelheid voor motorrijtuigen in de kom der gemeente werd op voorstel van B. en W. bepaald op 20 K.M. per uur. Op voorstel van B. en W. werd aan mej. A. H. Schraven eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare school. De gemeenterekening over 1928 werd door B. en W. aangeboden en gesteld in handen van een commissie, bestaande uit de heeren We-th. Dees, W. Potappel en M. de Regt. Hoek. Onder groote belangstelling van de zijde (j.01 bevolking had heden de installatie plaats van den nieuwen burge meester, Mr J. A. van Tienhoven. Het dorp had een feestelijk aanzien gekregen en het. mooie weer werirte niet wei nig mee om do gOiede stemming te ver- hoogen. Nada.t hedenmiddag de burgemeester door den secretaris aan de aanlegplaats der Prov .boot te Neuzen was afgehaald, werd Z.E.A. aa,n de grens der gemeente bij den Wulpenbefc- door een eerewarht te paard opgewa 'ht en welkom gehe-elen. Bij de nadering van de kom dor ge meente weerklonk vrooiijk klokgelui. Heel de bevolking was cp de been om den nieuwen burgemeester welkom te heeten. Na de plechtige installatie werd nog een rondgang gemaakt door het dorp. Muziek en zang en volksspelen verhoogden de feestvreugde. De 'dag zou mot een vuur- wei'k worden besloten. Ned. Ilorv. Kerk. Beroepen te Jukwcrd, J. C. Fischer ta Hark stede. Te Leimuiditai, E.. Jongen te Giessen- Oudkerk. Aangenomen naar Ter Aar, I. C. Gro-ene- vold te Leerdam. Naar St. Maartensdijk, Joh. de Bros te Bruc-hem. (Verb. ber.). Bedankt voor Huizen, G. Alers te Nieuw- Lekkerland. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zierikzee, :II. Hoogcndoorn te Bunschoten. Bedankt, voor Dordrecht, J. Wi. van Ree te Barendrecht. D s J. Q u a s t II z n. In het Utr. Predikbeurtenblad deelt ds P. de Haas, Ned. Herv. pred. te Utrecht mede, dat de toestand van ds .Quast achteruitgaan de is. Hij is uiterst zwak en moede, vooral wanneer, gelijk nog al eens geschiedt, de nacht slecht is geweest. Behalve de naaste familie wordt thans niemand bij hem meer toegelaten. In de aanstaande vergadering der Algemeeno Synode van de Ned. Herv. Kerk /al" L. S. van Zwet, te Almelo, worden vervangen door zijn secundus, P. van der Sluys te Dedemsvaart. Van richting veranderd. In Kerk en Volk deelt ds J. H. O. Kater, Ned. Herv. Pred. te Wirdum mede' da.t ds II. Stolk, Ned.-IIerv. Pred. te Goutum van godsdienstige overtuiging veranderd is. Ds Stolk is, zoo schrijft ds Kater, tegenwoordig allerminst Vrijzinnig meer. Vroeger was hij inderdaad wel vrijzinnig predikant bij de Ned. Herv. Gein. te •Brielsch-Nieuwland (Vierpolders), maar hij' kwam reeds als Evangelisch te Goutum, is echter aldaar reeds spoedig Orthodox geworden. Ik durf dit met zekerheid zeg gen, omdat ik persoonlijk op Pasohen 1928 hem gehoord heb. De gehoorde preek toen was onverdacht Orthodox. Zijn beroep naar de confessioneele Her vormde Gemeente te Hazerswoude is voor mij een duidelijke bevestiging van mijn oordeel." We kunnen hieraan nog toevoegen, dat inmiddels ds Stolk voor het beroep naar Haze-rswoudè heeft bedankt, terwijl 'hij ook 'heeft bedankt als lid van Kerk en Vrede en bij de vorige week gehouden verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer de pandidaten van de Chr.-Hist. Unie aanbevolen heeft. Met Neder 1. Zendeling Ge nootschap. Gisteren is te Rotterdam de 132ste jaarlijksche vergadering van het Ned. Zendeling Genootschap gehou den. Voorzitter dezer vergadering wa3 ds C. D. Voorhoeve, pred. te Vüssingen. Na opening met gebed en een kort welkomstwoord werd het jaarverslag door den zendingsdireotor uitgebracht. Wegens ongesteldheid van prof. Van Nes werd het verslag van de Ned. Zend. school opgesteld door den vice-voorzit- ter prof. Cramer en namenB hem uit gebracht. Gedurende den afgeloopen cur sus waren er 5 leerlingen in de le, 10 in de 2e en 7 in de 3e klas. Dit getal steeg voortdurend. Er kwamen tijdelijke leerlingen van het Zeister Zend. Genoot schap en van buitenlandsche corporaties bij; 2 leerlingen verlieten de school. Tot den nieuwen cursus zijn 13 nieuwe leer lingen toegelaten. De jaarrekening over 1928 werd uitge bracht door den thesaurier jhr. II. M. de Koek. De inkomsten bedroegen f 455.416,62, de uitgaven f 455.350,62, zoo dat er een batig saldo is van f66. Een overzicht wordt gegeven van do in komsten in 1929. Tot op 1 Juli is inge komen f 325.000, terwijl er volgens de raming noodig was f462.000. Pogingen moeten worden aangewend om den ach terstand niet grooter te maken en in te halen. Verslag wordt uitgebracht over ,d© bin- nenlandsche actie in 1928. In dat jaar waren de ontvangsten plm. f 100.000 hoo- ger dan in 1927, dank zij een stelselma tige collecte en de inkomsten der Zen- dingsweek. Tot leden van het hoofdbestuur werden herbenoemd ds H. W. Creutzberg te 's-Gravenhage, ds J. Gouverneur te Rozen- daal (G.), jhr. mr B. C. de Jonge .te Londen, ds P. J. Molenaar te 's-Graven hage en ds F. W. G. Verheul te Gouda. Evenzoo de bestuurders, die aan do beurt van aftreden waren, terwijl enkele nieuwe zijn benoemd. Goes. Mulo-examens. Geslaagd voor diploma A: J. G. Vermeulen, F. van Sparrentak, H. Mulders, L. H. Manz, Mid delburg, A. Rottier, A. de Kan, A. Meer man, P. Meyers, A. J. Roose, S. le Roy, D. F. Huser, B. van Wouwe, H. J. Schoe- maker, H. P. Bijl, A. J. Bijl, allen te Vüs singen. Gymnasium Middelburg. Gisteren werden door Curatoren -de volgend eleerlingon van bet Gymnasium bevorderd Van de Ve klasse aid. A tot de Vie klasse afd. A: P. van Dijk, C. F. van den Ende, Anna P. J. Gregory en A. VV. Vreeken. Niet bevorderd één leerling. Van aid. B A. C. van Empel en Elfrie M. Craf. Aan een leerling werd een herexamen opgelegd. Vaji de IVe klasse naar de Ve klasse alle leerlingen, l.w.Ja. H. Bakker, C. C. M. M. Barends, C. F. Diesch, A. C. Feij, F. van Gelderen, J. E. J. Geselschap, J. G. Gregory, en Th. Vollgraff. Van de IHe klasse tot de IVe klasse de leerlingen: J. F. C. van Deinse, J- Dekker, G. W. van der Feltz, P. C. Hoor weg, J. A. Janse, Th. Jaski, H. ten Kate, W, van Lyndon, J. B. de Neeling, W. F. Quarles van Ufford, W. A. Veenhoven, P. J. F. van Voorst Vader, L. J. de Vries, en P. J. van dér Werff. Drie leerlingen werden niet bevorderd, aan één Teerling werd een herexamen op gelegd. Va,n de lie klasse tot de I-TTe klasse P. M. Bakker, G. R. Boreel, W. F. M. Kimpe, F. H. van Leeuwen, J. Reijnierse, D. van Swighem, A. J. Vroon en Ee. M. T. Zandijk. Twee leerlingen werden niet bevorderd. Van ïïe Ie klasse tot de He klasse: A. C. Barentsen, P. Coumou, A. Gesel schap, C. Ghijsen, H. P. Hoorweg, C. Meij er, .T. E. van Raalte, P. J. A. van Voorst Vader en A. Wisse. Een leerling werd niet bevorderd. Tot de eerste klasse van het gymna sium alhier zijn toegelaten: Elisabeth I. Boasson, Th, Enklaar, Kattendijke, W. I. v. d. JSofstede, F. L. Ittmann, A. A. Leenhouts, A. J. H. van Lijnden, F. P. J. Me-euwse, M. C. Mulder, P. van Ouwer- kerlc, G. D. M. Pel, B. C. J. van Ram, J. E. Rosendaal, C. H. Tonsbeolc, J. A. van der Zee. R.H.B.S. Middelburg. Afd. B: G. van den Burg, J. J. de Haas, F„ O. K. van Hasselt, W. H. J. de Jon-gh, Th. ton Klooster, mej. J. J. Mantz, W. F. van Meerendonk, H. van der Schuur, G. P. P. Tummers, G. van der Veen, N. M. W. Vermeulen, A. I. Vos en C. Willeboordse. R. H. B. S. Vüssingen. Geslaagd afdeeling A: mej. A. P. Blom, C. A. van Dierendonck, W. H. Drijver, S. Kor- tenbout, E. J. Manse, mej. D. van der Meer, P. E. Timmerman en W. J. J. A. Vroome. Zich teruggetrokken één. Aan de R. K. Kweekschool voor On derwijzeressen Te Moerdijk i3 geslaagd voor bet examen L. O. mej. B. Pietars ta 's-H. Arendskerke. Aan do Bijzondere Kweekschool 'tWithiof te Ettem en Leur zijn gestangd voor het examen akte L. O. de dames: A. M. Batfces to Goes en F. C. M. Spie kerman te Zierikzee. Te Leiden, is geslaagd voor het economisch doctoraal examen Indologie, de heer A. J. Lutijn te Breskens. Bjj Kon. besluit van 9 Juli is be noemd tot gewoon hoogleeraar in de fa culteit der godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Leiden, om onderwfs te geven in de uitlegging van het. Nieuwo Testament ende geschiedenis der oud- Christelijke letterkunde, dr J. de Zwaan, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit tp Groningen. Ongeluk kon. Gistermiddag te on geveer één uur is het 12-jarig meisje R„ wonende in de Joubertstraat to Rotterdam, dat op oen. sloeperswagem wilde springen, gevallen en door een autobus overreden. Het meisje bekwam oen schedelbreuk en was ter stond dood. Gistermiddag wilde het 11- jarig zoontje van den heer Los, te Dordrecht, den Dubbel-damscheai weg oversteken, juist op het oogenblik, dat do autobus van dan dienst Dördrocht-Dubbeldam. aankwam. Het knaapje werd gegrepen en geraakte onder het zware voertuig. Deerlijk gewond werd de jongen onder do bus, die eerst moest worden opgevijzeld, te voorschijn gehaald. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Woons dagnamiddag is op de steenfabriek .„Plintos" te Geleen, die 23-jarige H. L., afkomstig van Geleen, door ©en drijfriem van da persma chine gegrepen. Do man word verpletterd. Hij was eerst sinds Maandag op deze fa briek werkzaam. Na het gebeurde werd de fabriek onmiddellijk gesloten. Het 3-jarig dochtertje van den hoer J. uit de Nieuw- borgstraat te Venlo, is met da kleersn in aanraking gekomen met een brandend po- troleumtoestel. Met brandwonden overdekt is het kind naar het ziekenhuis vervoerd, al waar hot aan de gevolgen is overleden: De 25-jariga onderwijzer J. Eikelenboom. uit Schiedam, is gisteravond bij het zwemmen in de Kralingscheplas plotseling in de diepte verdwenen «n verdronken. Hij werd korten tijd later opgehaald, maar de pogingen van den Geneeskundigen 'Dienst, om de levens geesten weer op te wekken, mochten niet baten. Turf in brand. In de opslagplaats van turf van de fabrieken der N.V. Hol- landsche Metallurgische bedrijven aan den Westerv oortschen dijk te Arnhem is giste ren. vermoedelijk door broeiing, brand ontstaan, m.et liet gevolg dat zich een geweldige massa rook ontwikkeldej zooda't de brandweerlieden genoodzaakt waren van gasmaskers gebruik te maken. De brand hield uren lang aan. Er is on geveer een ton turf verloren gegaan. Het viegtuig-ongeluk te Huisduinen. Gistermorgen om elf uur is het vliegtuig 547, dat Dinsdagmiddag te Huisduinen in zee gestort is, door de sleepboot Drente in de haven van Nieuwe- diep gebracht en aan -boord van het marine-bevgingsvaartuig geheschon. Het lijk van den luitenant-vlieger Lrugma was niet meer in het toestel en is vermoede lijk gisterenmiddag reeds eruit gespoeld. Bij den val in het water is het vliegtuig juist bij de bestuurdersplaats gebroken, zoodat ook 'de motor verloren is. De rost van het toestel is een wrakhoop, een chaos, waaruit geen vliegtuig meer te herkennen is. Omtrent de toedracht van het ongeluk verkeert men in het onzekere. Volgens ooggetuigen zou de bestuurder op jjen hoogte van ongeveer 200 M. een looping gemaakt hebben, waarna het vliegtuig in een vrille schoot en in zee stortte. Volgens dezen zou de hoogte te gering zijn geweest om een looping te maken. Vliegers beweren, dat de motor op het critieko moment heeft geweigerd, zoo dat de bestuurder zijn toestel niet meer op kon trekken. Men heeft toen het toe stel vlak boven het water was, den motor nog hooren werken. Het was toen echier to laat. Op het strand te Huisduinen was het op het oogenblik dat de ramp geschiedde, zeer druk. Tal van mensohen zagen het dan ook gebeuren, en waren diep onder den indruk. Overboord geslagen en ver- dronken. De motorlogger Marie VI. 49, toebehoorend aan de reederij G. v. d. Burg te Vlaardingen, bevond zich Zater dagmorgen op 59 gr. 30 min. N.B. en O gr. 50 min. O.L. De vleet was juist gehaald met een vangst van 5 kantjes haring, toen een grondzee het schip op nam en. alles door elkaar slingerde. De schipper A. Bot stond op dat oogenblik in de stuurkast; hij zag, dat een paar 'jongens tegen de verschansing werden go- smakt, en is da.arop uit do stuurhut ge-1 kropen, om hulp te bieden, doch sloeg daarbij overboord. De stuurman L. Smith, en Nipius, jongste, wonende te Vlaar dingen, en R. Stam, reepschieter, wonende te Rotterdam, raakten tusschen tonnen en breels en werden min of meer gekwetst. De monteur Van Beekwierp den schipper nog een reddingsboei toe, zette den motor aan en was binnen hot kwartier bij den schipper, doch deze had geen kracht meer om den boei of een breel te grijpen, en verdween in de diepte. Een honderd breel, enkele tonnen en wat haring gingen overboord. De krebben werden stuk geslagen, en de seinbakken zwaar beschadigd. De mannen zijn zeer terneergeslagen, en de stuurman heeft verklaard, niet meer naar zee te willen gaan. Een gevaarlijk bedr-ijf. Het juweliersvak te Parijs blijkt een niet onge vaarlijk bedrijf te zijn. Gisterochtend is de juweliersfirma Ostertag aan het Ven- dome-plan te Parijs door een handigen oplichter bestolen. Deze, die half Poolsch, Duitsch sprak, liet zich bij zijn bezoek aan den winkel allerlei ringen toonen, van welke hjj naar hij voorgaf er een wilde koopen. De vreemdeling kon echter geen keus maken en zeide nog eens terug te zullen komen. Na zijn vertrek ont dekte men, dat een ring van 800.000 frank mede was verdwenen. Eenige jaren geleden, jn. Januari '24, is dezelfde firma het slachtoffer van bru tale dieven en moordenaars geweest. Drie mannen kwamen toen in den winkel en schoten er den bediende dood, waarop zq vluchtten zonder iets te kunnen stelen. Dansgekken. In het Berlijnsche Lu napark heeft een zekere Fernando 150 uur gedanst en hiermede het bestaande wereld record verbeterd. Hij begon Zaterdag 29 Juni om 7 uur 'b avonds en .danste tot Zondag ochtend 1 uur. Eiken dag mocht hij drie uur rusten. Tijdens de 150 uur heeft hij met 100 meisjes gedanst. Keuring van Dekhengsten. De gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten, welk'a alleen door da stamboebcommissiën zullen geschieden, zullen dit najaiair worden gehouden op: 23 Oct. -te Kattendijlke, 24 Oct. te Z i e- rikzee en Middelburg, 29 Oct. te Hulst, 30 Oct. te Axel en 31 Oct. te Oost burg voor type trekpaard. Do gewone keuringen van tot de&lcing bestemde hengsten in het najaar 1929 zullen geschieden door de Rijkscommis sie voor de keuring van trekpaarden en door de betrokken stamboekcommissie en zullen worden gehouden op 29 Oct. te Hulst; 30 Oct. te Axel; 31 Oct. te Oostburg voor type trekpaard. lerseke. Onder zeer groote belangstel ling is hier vandaag feest gevierd, ter eere van den nieuwen burgemeester, den heer Gunning. De feestelijkheden begonnen hedenmor gen met klokgelui en muziek van ver schillende muziekkorpsen, zoodat de stem ming er al dadelijk inzat. In den loop van den morgen werden kinderfeesten gehouden waarbij het aan gezang en gejuich niet ontbrak. Aan den burgemeester werden bloemen aangebo den, die zich hiervoor zeer erkentelijk toonde. Hedenmiddag werd een allegorische op tocht gehouden waarvoor zeer veel be langstelling was. De optocht, waarvan veel werk was igemaakt, was ongeveer een kwartier lang. Terwijl de stoet werd opge steld cirkelde het vliegtuig van don heer Vlaming boven het dorp, waarbij voor de kinderen verrassingen naar beneden werden geworpen. Alles werkt mee om het foest goed te doen slagen. Het schitterende zomerweer doet de versieringen met groen en bloemen en de fraaie eerepoorten goed tot hun'recht komen en verhoogt de feestelijke stem ming. Er is dan ook zeer veel violk op Ge heen, niet alleen uit doze gemeente maar ook van huiten. lerseke heeft zijn nieuwen burgervader een schitterende ontvangst bereid. Door het Bestuur der Vereeniging „De Ambachtsschool" te Goes, werd he denmiddag aanbesteed het gedeeltelijk amoveeren van de bestaande Ambachts school en het bouwen van verschillende lokalen, gangen enz. Ingeschreven werd als Volgt: De Bruijne en Van Riet, Goes, voor f65463 (f65913); Firma Schrijver Zo nen, Goes f63400; Firma Van der Weert Zonen, Goes f70489 (f70764); M. F. Goedemondt, Goes f 69300 (f 69800)L. B. Korstanje, Wcmeldinge f 77.700 (f78600). H. Seegers, Nijmegen f77.700 (78.600); J. L. Allewijb., Hoedek'enslkerke f77.200 (f 77.600) ;W. v .d. Linde, Kattendijke f75.000 (f75.600). De tusschen haalkje3 geplaatste som is Lij gebruik van andere tegels dan in bestek voorgeschreven. Souburg. Op het huis van „Het Groene Kruis", Ritthemsche straat, werd door 3 personen ingeschreven, n.l. door Joh. van den End, Ritthemsche straat, J. Meijer, Ritthem en H. G. van Dijk, Souburg. Aan den hoogsten inschrijver, werd het huis gegund, n.l. Joh. v. d. End. Ritthem. Woensdag werd ten overstaan van den te Vlissmgen gevestigden notaris J. C. Paap in 't openbaar verkocht: Perc. 1. De hofstede „Veldlust", -gelegen aan den Dorpsweg, bestaan-de uit woon huis, schuur, varkens- en kippenhok, 'boomgaard en bouwland, samen groot 82 A. 60 c.A. (2 gem. 31 r.). Kooper dhr N. de Pagter te Oost- en West-Souburg voor f 5677. De perc. 2, 3 en 4 -gecombineerd 72 A. 20 c.A. (1 gem. 252 r.) bouwland. Kooper dhr A. Goedhart te Ritthem voor f2140. Onkosten 8J4 pet. Hclnkenszarrcf. Gistermiddag werd ten overstaan van notaris Oele te 's Graven polder publiek verkocht ten verzoeke van dhr J. Knuij-t -en Mej. M. Knuijt te Hei- fcenszand in de herberg bij A. Vermeulen een hofstede bestaande uit woonhuis, schuur -en verdere gc-bou-wen in den Ouwelandp-older iu de -gemeente Hein- ibenszand, samen groot 3.95.01 H.A. Koo per hiervan werd dhr W. Geus c.s. te 's H-eerenhoek voor de som van f 14.642.18 plus acces-soiren en 81/2 pCt. onkosten. HELMOND. Gisteren werden op- de losplaats- van liet station Deurne, door den expediteur G. spoelingbakïHu gelost, die op een wagen vervoerd werden. Een dor bakken, wagende circa 1000 K.G., viel daarbjj- van den wagen en verpletterde den 12-jarigea H. G., die stond te kijken. De jongen waa ^onmiddellijk dood. LONDEN. In het Lagerhuis deelde de Min. van Buitenl. Zaken in antwoord op een» ge stelde vramg mede, dat de Engelsohe rogeering volle vrijheid heeft, de Britsohe troepen uit het bezette gebied terug te roepen, wanneer zij dit noodig acht. Zij is wat dit betreft, door geen afspraak met Frankrijk gebonden, LONDEN. Gemeld wordt, dat de Engol- sche regeering definitief besloten heeft (het verzoek van Trotzky, omi zich in Engeland te mogen vestigen, af to wijzen, 0 PARIJS. Volgens het uit Brussel ontvan gen bericht, rekent, mom ©r op, dat dp Marken kwestie Vrijdag of anders Zaterdag geregeld zal zijn. In groote trokken, is ©r tusischrn Duitschland en België raada overeenstemming bereikt. Die Duitsch-Belgiscih© onderhandelin gen over de in beslag genomen IMtaoho eigendommen kunnen misschien nog oanigeou tijd duren. KOFNO. Uit Moskou wordt gemold, dat een gummifabriek ten behoeve van hot .Russische Rooda Kruis, tengevolge van e«n benzino- ontploffing geheel vernield werd, waarbij 11 arbeiders den dood vonden. De directeur van de fabriek «n do plaatselijke vertegenwoordiger van het Rood© Kruis zijn gearresteerd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Juli: Zwakke tot matige Z.-Wiestelijtoe tot Z.- OosteHjko wind; licht tot half bewolkt, droog weer en warmer. Stand van hedenmiddag 2 uur: Slan-d van gistermiddag 2 uur 770. Licht op voor fietsers. Vrijdag 9 u. 43. GOES. Gehuwd: Arend Vermaak, 25 j. jm. te Kruiningen en Tannetje van 3-a Kreeke, 24 j. jd. Over de maand Juni. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 20, Adriaaa Vennuc, 30 j. jm. en Cornelia Remijn 28 j. jd.; 27, Cornelis Goedege- bure, 28 j. jm. en Adriana Cornelia Geene, 22 j. jd. Geboren: 4, Cornells Alexander, z. v. Simon Dekker en Pieternella Jacoba Snoep; Cornelia, d. v. Jan Huissoon en Alida Fraanje; 5, Gilles Pieter, z. v. Jacob Paardekooper cn Maria Versluis; 11, Cornelia ,d. v. Cornelis Hoogerland en Elisabeth Murre; 14, Elizabeth Ma ria, d. v. Marcus van de Velde en Cornelia Jacoba Heijboer; Adriana, d. v. Willem Geelhoed en Adriana de Tro-ij-e27, Adri- aan, z. v. Jan Jansens en Cornelia Catha,- rina 'de Jager; 28, Lambertus Johannis, z. v. Coin-elis Nieuwkamer en Jobma Boonman; 30, Elizabeth Pieternella Ma rina, d. v. Frans de Ruiter en Martina Nicolazina Kodde; 29, Jacobus Cornelis, z. v. Pieter Cornelis Koekers en Janna van Sluijs. O-kerleden: "5, Miaatje Vermot, 83 j., echtg. v. Marinus Vermeule; 13 (over leden te Goes) Jan Jansens, 12 j., z. v. Christiaan Jansens en Maria Schoon- aart; 22, (overleden to Goes) Elena Ma ria, 7 m., d. v. Samuël Wiss-o en Janne tje Overbeebo. MIDDELBURG. Aangevoerd door Wal- chersche boerinnen: boter f I.I2V2, kip eieren 6, kalkoeneioren 8, eendeieren 6, ganseieren 12. Aangevoerd door handelaren: boter fl.05, kipeieren 5,5, fealkoeneieren 8, eondeieren 5,5, ganseioren 12. Particuliere prijlzen: boter fl.20, kip eieren 7, pier 10 st. f 0.671/ai eendeieren 7, per 10 st. f 0.67V2. MIDDELBURG. Veiling van 10 Juli. Tuinbo-onen 45, stobsnijboonen 63—67, doiperwten 1620, postelein 15, snjjf- boonen 4050, spinazie 46, peulen 25—27, wagenaars 60—68, capucijhers 16 20, Won-der van Amerika 2026, stam- snijb oenen 6060, prinsesseboonen 70 78, kromhebken 2022, aardaipp'elen 3— 3,6, komkommers C—12, bloemkool le 1014, id. 2e 89, kroten 45, peen 34, uien 46. Tomaten A 22, C 18, CC 10 ct. per pion'd. Aardappelen f 2.70f 2.90, poters f 1.80 f 2, zwarte bessen f 23.60—f 24.20, kruis bessen f3.60, aardbeien 3278, groene hessen f 18.60. Tomaten U.C.B. A £16.40, C f 16.80, buiten U.C.B,. A f 16.30, C f16.10, CC f 10.20, B f 17.50. VLISSINGEN. Veiling van 10 Juli. Aardappelen 20—28, poters 15—17 ct.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3