Zaterdagmiddag is een groote muur van de pletterij der N.V. The Vitrite Works aan de zijde van den Sleepers- singel, tegen welken muur kolen waren opgestapeld bezweken en op straat te recht gekomen. Een jongetje jverd door den vallenden steen licht getroffen. Juist was een handwagen, waarop eem viertal kinderen zaten, gepasseerd. Het ongeluk is dus nog goed afgeloopen. Vrijdag werd alhier de jaarvergade ring gehouden van de Vereen. „Uit het VolkVoor het Volk" onder voorzitter schap van den heer W. de Graaf. De, algeimeene vergadering werd voor afgegaan door een bestuursvergadering, waarin o.a. door den heer J. A. Tavenier als algemeen leider van het kinderfeest op 30 April 1.1. verslag over dat feest werd gegeven. De voorzitter vond in een en ander aanleiding dank en hulde te brengen aan den heer Tavenier, maar ook aan allen, die op eenigerlei wijfee ver der werkzaam zijtn geweest in het belang van het welslagen van het feest. Van de bestuursleden noemde Spr. speciaal dhr A. v. d. Mijlle, terwijl spr. zich ook in het bijzonder richtte tot den heer G. A. J. van Herwenen, die ter vergadering was genoodigd en die zich geheel belangeloos heeft bezig gehouden met het in orde brengen van het terrein. In de openbare vergadering bracht de heer Tavenier als secretaris het jaarver slag uit, waaraan wijl het volgende ont leen en: Evenals het vorige vereenigingsjaar is ook het jaar 1 Mei 192830 April 1929 voor de vereeniging 'geweest een jaar dat zich gekenmerkt heeft door een opge wekt vereenigingsleven. Gehouden werden 6 bestuursvergade ringen en een ledenvergadering en in ver band met de Floralia-tentoonstelling werd een gecombineerde vergadering gehouden met de besturen van Volkstuinen en Schooltuinen. In Augustus werd een wedstrijd gehou den in gevelversiering. Floralia organi seerde haar tentoonstelling, waarbij1 voor de eerste maal vaklieden slechts buiten mededinging konden inzenden. Niettegen staande flinken financieelen steun van Kweelclust, School en werktuinen en par ticuliere giften tot een bedrag van f 145, leverde de tentoonstelling een nadeelig saldo op van ruim f240. Aan den vliegerwedstrijd werd door 123 kinderen deelgenomen. Pogingen om in het bezit van een nieuw vaandel te komen werden niet verwezen lijkt. Bijna het voltallig bestuur nam: deel aan de viering van het 10-jarig bestaan van Kweeklust. Medailles werden geschon ken aan de Kanariever een. en de Pluim- veeveree-niging bji gelegenheid van haar tientoonstellingen. Op den jaardag van H. M. de Koningin werd een telegram van gelukwensch ge zonden, terwijl de voorzitter en de vice- voorzitter de vereen, vertegenwoordigden op de receptie bijt den Commissaris der Koningin. Den avond van denzelfden dag werd de traditioneele fakkeloptocht ge houden. Het bestuur nam het gelukkige besluit vaste commissies te benoemen voor Zang school, Floralia, Fakkeloptocht, wedstrij den en gevelversiering. Van die commis sies treedt ieder jaar één lid af, en wordt door een .ander vervangen. Bijl de be noeming werd uitgegaan van de overwe ging, dat alle leden dan beurtelings hun krachten aan elk der onderdeden kunnen geven en kennis maken met de werk zaamheden en de moeilijkheden aan de voorbereiding verhanden. De commissie, die het eerst in werking trad was die voor de wedstrijden bij het feest op 30 April ter viering van den 20st,en verjaardag van de Prinses. Aan het feest werd door 1123 kinderen deelge nomen. Aan H. K. H. werd een telegram van, gelukwensch gezonden. De overige feestelijkheden op dien dag bestonden uit klokluiden, reveille, concert en fakkelop tocht. De Volkszangschool, dia den cursus 19271928 eindigde miet 14 jongens en 83 meisjes, samen 97 leerlingen, begon den nieuwen cursus met 30 jongens en 110 meisjes, in totaal 140 leerlingen en eindigde dien met 24 jongens en 102 meisjes-, samen 126 leerlingen. Het verslag werd goedgekeurd, evenals de rekening van den penningmeester, den heer J. Delzenne. In de bestaande bestuursvaicatures wer den gekozen de heeren A. v. d. Mijle pn M. H. Bo-asson. De Internationale Bakkerij-tentoon stelling de „B. ~E. K. T. E- M. II", die mor gen in het Schuttershof te Middelburg wordt geopend, mag op den vooravond zeker wel een woordje van krachtige aanbeveling voor een druk bezoek heb ben, omdat het Comité, dat door den Zeeuwschen Bakkersb-o-nd is samengesteld een tentoonstelling heeft weten te maken, die de vorige in belangrijkheid zeker overtreft. Alle zalen van het Schutters hof, de voorzaal, de kleine zaal en de groote zaal worden geheel met stands, waaronder bijzonder groote en fraaie, ge vuld, in de veranda is geen plaatsje meer open en de verbreede en ©enigs zins verlengde kolfbaan is ook met ver schillende belangrijke stands geheel ge vuld. Maar ook in den,tuin zijn nog enkele stands en dan om niet te vergeten het groote .(gebouw, waarin een bakkerij in werking is, waar nu reeds dagen lang de oven wordt droog gebrand, waar een flinke ruimte is voor de-machines, waar men nu -eens zal kunnen zien hoe op zindelijke wijze het Orood moet worden gebakken en waar men de gebakken pro ducten zal kunnen koopea om zo direct Een vreemde restaurantbe- zoekster. Gehr. Amar te Pa rijs ondernemen het waagstuk om een 'jonge leeuwin als restaurantbeeoekster op een der Boulevards te introdu ce eren. of later thuis te proeven en te beoor- deelen. Het 'Comité heeft natuurlijk ook ge zorgd voor muziek en verdere afwisse ling en den geheelen dag door zal me chanische muziek of radio zich doen h-o-oren, als geen andere concerten of dergelijke plaats hebben. Voor morgen avond is het Middelb-urgsch muziekkorps ge-'V/.veerd. Woensdag zal de heer Ma- zure met zijn boeren- en andere dan sen voor afwisseling zorgen. Donderdag middag- en avond staat het bekende ge zelschap Ap-oll-o uit Wis-sekerke gereed om de aanwezigen van zijn steeds zoo uitstekende muziek te doen genieten. T-eg-en Vrijdagavond heeft het Comité h-et muziekgezelschap der Kon. Marine uit Den Helder b-ereid gevonden zich te do-en h-o-oren en biedt het daardoor voor ieder muziekliefhebber wel een zeer wel kom buitenkansj-e aan. Ten slotte zij nog gemeld, dat voor de tijdens de tentoonstelling te lioudea vs - - riijden vo-or b-akkers, bakkers zoons en bakkersknechts, een ruime tent in den tuin is opgeslagen, die echt-er alleen na aflo-op van het keuren en tot half zes voor de bezoekers geopend zal zijn. Dan moet weer voor de inzendingen van den volgenden dag alles in gereed heid worden gebracht. - Athletiekwedstrijden. Za terdagmiddag werden -op het gemeentelijk sportterrein te Middelburg de jaarlijksche wedstrijden gehouden van de Athletiek- vereeniging E. M. M. aldaar. De uitslagen waren als volgt: Dames driekamp: le prijs mej. W. Bos man van Achilles met 1205.75 p.; 2e pr. miej. M. van D-riel van V.I.O.S. te 'tZ-and met 1099.25 p.; 3e mej. N. Ro-th „van Achilles met 1021 p. en mej. Ho-enkamp van „Achilles met 919.25 p. Adspiranten Driekamp: le W. Vreefcen E.M.M. met 1697.90 p.; 2e L. Verhulst E.M.M. met 1640.60 p.; 3e G. de Pagter Wilhelmina met 1544.60 p. 4 maal 80 M. estafette: le M. v. d. Moer, W. Vreeken, G. v. d. Feltz en L. Verhulst van E.M.M. in 43.6 sec.; 2e Ruk, Holthuijzen, J. den Toonder en J. Merk, van Achilles in 45.9 sec. Heeren 100 M. hardloop enle F. van Gelderen, E. M. M. in 12.1 sec.; 2e S,. J. Klompe U. D. I., W-olfaartsdijk, in 12.4 sec.; 3e A. Verhulst, E, M. M. in 12.8 sec.; 4e D. Labcruyère, E.M.M. in 12.9 sec. 400 M. hardloop en: le C. Sinke, Kou. Maréchaussee, Vlïssingen in 59.3 sec.; 2e W. J. de Bruijn van SKALO in 61.5 sec.; 3e A. Borket, Wilhelmina in 62.3 sec. 1500 M. hardloopen: le P. Zuidweg, E. M. M. in 4 m. 46.4 sec.; 2e A. Kaïn- bier, E. M. M. 4 m. 46.9 sec.: 3e J. Verpalen, S. D. W. in 4 m. 50-6 sec.; 5000 M. hardloopen: le L. W. v. d- Linden, UDI in 17 m. 28.4 sec.; 2e L. Verhoeven, S,. D. W. in 18 m. 46.4 sec.; 3e C. Sinke, Kon. Maréchaussée In 18 m. 46.6 sec. Kogelsto-0-ten: le J. Schipper,-E. M. M. 11.57 M.; 2e W. van Nek. zeemacht 10.42 M. en 3e J. H. Koers, Wilhelmina 10.27' Met-er. Speerwerpen: le J. J. Schipper, E.M.M- 43.35 M.; 2e W. J. de Bruijn, SKALO 38.74 M.; 3e J. H. Koers, Wilhelmina 38.72 M. Discuswerpen: le -J. H. Koers', Wilhel mina 33.32 M.2e J. J. Schipper, E.M.M. 31.67 M.; 3e M. B. Schipper, Volharding Goes. 27.58 M. Hoogspringen met aanloop: le M. B. Schipper, V-olharding '1.55 M.; 2e S. J. Klompe, UDI 1.50 M. 3e K. Kooij, Vol harding 1.45 M. Verspringen met aanloop: le J. H. Koers, Wilhelmina, 5.96 M.; 2e G. An- theunissen, Wilhelmina 5.77 M.; J. P. Schipper, Volharding 5.73 M. 4 maal 100 M. estafette: le J. H. Koers, A. Borket, A. de Pagter en G. Antheunissen van Wilhelmina in 50 Sec.; 2e K. Kooij, M. B. Schipper, J. P- Schip per "en C. M. Schipper van Volharding in 50.8 sec.; 3e A. Verhulst, F. van Gelderen, J. J. Schipper en D. Labruijère van E. M. M. in 51.5 sec. Goeis. Daar de autobus-ondernemers1, bjj het innemen van hun standplaatsen op de Groo-te Markt nog al vaak hin der hadden van elkaar of van de parti culiere auto's, hebben nu alle bussen een vaste standplaats gekregen. Iedere bus is er een aangewezen 'en heeft recht o-p de plek, -die vo-or hem werd gereserveerd, terw-ijl o-o-k vo-or d-e parti culiere auto's een gedeelte van de Markt werd bestemd, dat weer verboden is voor de bussen. Vlissingen. B. en W. herinneren er aan, dat in de vergadering van den raad van 28 December besloten werd, in afwijking met het voorstel, om het hooger politie personeel niet langer tegen ziekte te ver zekeren maar het daarvoor in de plaats een vaste jaarlijksche vergoeding te geven, toch tot verzekering over te gaan. Volgens de berekening naar aanleiding van een ingesteld onderzoek ontvangen gegevens, zullen de kosten der verzeke ring bedragen f 654.03 en het verleenen van f 75 per jaar aan gehuwden en f37.50 aan ongehuwden, slechts f337.50. Gezien dit verschil en het feit, dat de .betrokken personen blijven prijs stel len op het ontvangen van een vaste jaar lijksche vergoeding, stellen B. en W. voor hun eerder gedaan voorstel opnieuw in ernstige overweging te nemen. Zaterdagmiddag had in het Bad paviljoen in tegenwoordigheid van ver schillende genoodigden, de opening plaats van de tiende permanente tentoonstelling van schilderijen, uitgaande van bovenge- noemden kring. De voorzitter, de heer C. A. van Woe-1- deren, burgemeester van Vlissingen, heet te allen welkom en zeide, dat deze ten toonstelling bij het Badbedrijf is .gaan behooren, zij is "daaraan inhaerent. Spr. uit den wensch .op goede resultaten van deze tentoonstelling. Een- kleine kring van schilders en van kunstlievende leden houdt steeds vol, en naast bekenden uit de omgeving treft men twee Rotterdam mers, de heeren van Dort en Mees aan, die voor het eerst te Vlissingen expo- seeren. Het kleine aantal personen heeft veel bereikt en spr. hoopt, dat er een belooning zal volgen voor hen, die hun tijd er aan géven. In de eerste plaats brengt spr. dank aan den heer Jacobs, die zich ook nu weer zooveel moeite gaf. Spr. hoopt, dat eindelijk een oplossing zal .komen ook ten opzichte van het stichten van een nieuw gebouw. De heer J. Bergsma bracht dank voor de woorden van den voorzitter en hoop te ook zijnerzijds op spoedige verbete ringen, die ook wellicht tot. meerder be zoek aanleiding zullen geven, want 100 betalenden in 2 maanden tijd, zooals ver leden jaar, is toch veel te gering. Dit laatste onderschrijven wij volkomen, want er is werkelijk te genieten in het. gebouw van goede kunst. Behalve de door den voorzitter genoemde Rotterdammers, exposeeren de dames EversKeg, Elo-ut Drabbe en Hendrikx en de heeren Ja cobs, Bergsma, Klarenbeek, Schtitz en de Vries. Totaal zijn er een kleine 60 stuk ken, waaronder vele, die op zichzelf reeds een bezoek waard zijn. Men verzuime dan ook niet in den loop van den zomer een kijkje te gaan nemen. lerseke. Naar de Iers. Crt." meldt, zal het Burgemee-s-tersfeest a.s. Donderdag w-orden -gehouden. Het programma luidt als volgt: 7 uur Klokluiden. 7.45 Opening der feestelijkheden door den voorzitter van het comité op de muziektent. 89. Con cert van de Muziekvere-en. Mo-zart" op -de Paardenmarkt. 9.45. Tractatie van ouden van -dagen in de Stichting „Vrede- lust", daarna muzikale wandeling do-o-r het dorp. 9.30 Tractatie van kindere-n op alle scholen. 10.45. Opstellen van schoolkinderen -op het K«rkplein. 11. Zanghulde van schoolkinderen aan den Burgemeester. 1 uur Opstellen van den allegoris-chen optocht in de Lange Viele b-ij de Vate. Na aflo-op van dezen optocht z.aJ er vo-o-r een ieder in het Gemeente huis gelegenheid bestaan, om den Burge meester te oomplim-enteeren. 4.30 Volks spelen. 67 Concert van de Muziek-ver- eenigine „Mo-zart" op 'de Paardenmarkt. 78. Uitvoering der Zangvereeniging „Ex celsior" op de Paardenmarkt. 89 Mu ziekuitvoering do-or het Le-ger des Heils op de Paardenmarkt. 9—10. Uitvoering der Zangvereeniging „S-o-li Deo Gloria" op de Paardenmarkt. Alles oude tijd. D-e vergadering Van de afde-eling lerseke van de vereeniging tot Chr. Ver zorging van Krankzinnig-en wierd door den voorzitter Ds Meijer op de gebruikelijke wijze geopend. Het verslag van den se cretaris werd met dank goedgekeurd. Dat van den penningmeester wees een batig sl-o-t aan van f 6.231/2. De aftr. bestuursleden C. d-e Jonge, A. M. Steketee -en J. van Putten werden met alg. s-t. herkozen. Afgevaardigde naar de Al-gem. Vergadering zijn C. van Iwaarden W. Bakker, L. Hartoog. Een spreker zal gevraagd wo-rden. Wolf aarts dijk. Zaterdag hield de hand- boo-gsociëteit „Doel naar Hooger" haar jaar- lijksch concours, waaraan niettegenstaan de het slechte weder nog door 8 socië teiten werd deelgenomen. Geschoten werd de eerste klepprijs door L. de Jager van „Doel naar Hooger" van Wolfaartsdijk; 2e klep door C. v. Oeveren, idem; 3de klep door Iz. Slabbekoorn van „Willem Teil", Kloosterzande; 1ste zijvogel door M. de Jong van „Willem Tell II", Ove- zande; 2de zijvo-gel door P. Boonman van „Jacoba van Beieren", Goes; 1ste- hoofd- kal door M. de Jong van „Willem Tell II", Ovezand; 2e hoofdkal door M. van Stee van „Jacoba van Beieren", Goes; 1ste onderkal door M. van Stee, voornoemd; 2de onderkal door A. Rijk van „Willem Tell II", Ovezand. Zoutelande. Ingekomen: Jacob Tjaarda -en gezin uit Middelburg. Vertrokken: Jan -de Steur naar Geule. 0. en W. Souburg. Aan het in ons nr van Zaterdag geplaatste bericht over de Raadsvergadering van Vrijdag voegen wij toe, hetgeen de „Vliss. Crt." hierover meedeelt: De voorzitter richtte een bijzonder welkom tot de leden van den raad, nu een beslissing dient genomen te worden of Souburg al of niet een waterleiding zal krijgen. Spr. hoopt, dat de gemeente lijke belangen boven persoonlijke 'belan gen gesteld zullen worden in deze ge wichtige zaak. Spreker heette ook welkom den heer Krul van het rijksbureau voor drinkwa tervoorziening, die aanwezig was o-m aan de leden van den raad inlichtingen te geven. De voorzitter stelt nu voor o-ver te gaan in besloten vergadering. Do heer J o b s e is tegen een zitting met gesloten deuren, waar het hier de behandeling van zoo een gewichtig vraag stuk betreft. Ook financieel, want het be drag, dat er mee gemoeid is bedraagt ongeveer een ton. Het publiek heeft recht dat deze zaak in het openbaar wordt behandeld. Temeer waar het rapport reeds in de pers heeft gestaan, heeft het geen zin nog in besloten fitting te vergaderen. Hij is voorstander van een waterleiding, doch hij heeft nog enkele bezwaren. De voorzitter zegt, dat bet niet in de bedoeling ligt de zaak in het ge heim te behandelen. Alleen omdat de heer Krul nog eventueele inlichtingen kan geven, is het noodig besloten te verga deren. Daarna kan in openbare zitting ieder raadslid het woord voeren en alles kan publiek behandeld worden. De heer Melis zegt, dat nu het rap port toch eenmaal in de courant gestaan heeft, hij ook niet meer geeft om een besloten zitting. Maar omdat de heer Krul beter zijn inlichtingen in geheime zitting kan geven, acht hij dit toch ge- wenscht. De heer J o b s e zal zich nu niet langer verzetten tegen een besloten vergadering. Hierna gaat de raad over in een lang durige geheime „vergadering. Na heropening stelde de voorzitter aan de orde het voorstel om met de Vlis- singsche Duinwaterleiding Maatschappij te onderhandelen over den aanleg van een ge meentel ij ke waterleiding entot het toestaan van een crediet. De heer Cysouw wijst er op, dat de veraf wonende buitenmenschen niet aan zullen kunnen sluiten. Hij dringt er op aan, dat zal gezorgd worden, dat deze menschen op den voor hen geschiktsten tijd water zullen kunnen bekomen. Hij zou gaarne zien, dat zij op verschillen de plaatsen water kunnen krijgen. Met de buitenmenschen mag wel terdege reke ning worden gehouden. De voorzitter zegt, dat deze zaak door B. en W. onder het oog is gezien, en die gelegenheid zal zeker gegeven worden. Vaste plannen zijn echter nog niet gemaakt. De heer De Priester zegt, dat wan neer er bewoners zijn, die door te verren afstand niet aan de leiding kunnen aan sluiten, er voor gezorgd zal worden, dat deze menschen voor hun bedrijf zoo goed mogelijk aan water geholpen wórden. De heer Melis zegt dea heer Cysouw gerust te kunnen stellen. Een plan zal verder worden uitgewerkt, ook bijv. wat het water zal kosten en aan den raad ter goedkeuring worden aangeboden. De heer Suurmond doet het genoe gen dat er nu een volledig rapport is over de waterleiding en de zaak in dit stadium is gekomen. Voor hem is de keuze nu niet twijfelachtig meer. "lljj ge looft, dat niemand meer zal kunnen stem men tegen een waterleiding. Hij is er voor voor degenen, die te ver af wonen om aan te kunnen sluiten, het water zoo gemakkelijk mogelijk verkrijgbaar te stel len, doch tegen den kostenden prijs. Het mag niet ten laste komen van de ge meente. De heer J o b s e wil een korte verkla ring afleggen. Hij is op het oogenblik niet bereid mee te gaan met diegenen, die de waterleiding zullen accepteeren. Spreker wil een afwachtende 'houding aannemen. Hij wijst er op, dat door den heer Carrière indertijd is gezegd, dat het voordeeliger voor de gemeente zou zijn het water uit Zuid-Beveland te "betrok ken en dat het water nog beter 'is ook. Hij zal dan ook tegen dit voorstel van B. en W. stemmen. De heer De Priester ontkent, dat de beer Carrière dit zoo gezegd heeft. Deze heeft gezegd, dat het water niet duurder zou zijn. Spreker schetst verder de lijdensgeschiedenis, die we met de plannen voor watervoorziening een lange reeks van jaren hebben meegemaakt. Hij herinnert aan de pogingen, die bij Mid delburg en Vlissingen gedaan zijn, doch telkens weer afsprongen. Nu zijn we dan eindelijk klaar. Als wij op het idee van den heer Jobse jn- gaan, is de zaak voor jaren van de baan. Spreker dringt er dan ook met kle-m op aan het voorstel van B. en W. om met de Vlissingsche Duinwaterleiding Maatschappij in onderhandeling te treden, aan te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt nu in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen, behalve die van den heer Jobse. De voorzitter werd met dit voor onze gemeente belangrijke- besluit van alle zij den gelukgewenscht. Blfigekerke. Vrijdagavond kwam de af- deoling Vrederust in jaarvergadering bij een, onder leiding van den voorzitter dhr C. Polderman. Na opening werd door den voorzitter, als afgevaardigde, verslag uitgebracht van de jaarvergadering ver leden jaar op de stichting gehouden. Daar de penningmeester afwezig was, werd we derom do-or den voorzitter het jaar verslag voorgelezen over den financieelen toestand onzer afde-eling. Ontvangen was f 110.94, uitgegeven f 110.79i/2, alzoo een batig saldo van f0.14i/2. Als afgevaardig den naar de op 17 Juli te ho-uden jaar vergadering te Bergen op Zoom werden noemd de heeren M. Houterman, J. Poope en J. Janse. Het verkiezen van bestuurs leden werd om bijizondere reien u'tgesteld tot -de volgende vergadering. Realo'en wei'd in het najaar een spreker te Laten optreden, zoo mogp-lijfe een predikant der Geref. Gemeenten. D-e secretaris dhr P. Janse eindigde met dankgebed. St. Maartensdijk. Vrijdagnamiddag fs brand uitgebroken in de landb-ouws-chuur van den h-eer N. N„ staande Achterbosch. Door vlug ingrijpen van de brandweer met eenige slangen op de w-aterleiding kon het -grootste gëdeelte der schuur wor den behouden. Eenig landbouwmateriaal ging verl-oren. Levende hav-e was niet aanwezig. Omtrent de oorzaak is niets bekend. St. Laurens. Zaterdag werd de jaarlijk sche ringrijderj gehouden op een tegen den Noordweg gelegen weide, "welke daar voor door den heer J. den Boeft welwil lend was ter beschikking gesteld. Door elf deelnemers werd 54 keer gereden. De eerste prijs werd behaald door J. Ko-ole Dz. met 40 punten; 2e prijs P. Nijpjes '38 p.; 3e prijs J. Koole Jz. 29 p.; 4e prijs J. Rooze 28 p.; 5e prijs P. J. Wisse 27 p.; 6e prijs J. Overb-eeke 24 p.; 7e prijs P. Vader Jz. 22 p.; 8e prijs A. Heule 17 p.; 9e prijs P. Wisse Jr 14 p.; 10e prijs A. P. Dingemanse 14 p. en 11e prijs Joh. Wisse 12 p. De winnaar van den potlepel was P. Nijpj-es. Met de gebrui kelijke toespraken en een woord van dank aan allen, die een bijdrage hadden ge schonken of hunne belangstelling had den getoond, in het bijzonder aan den: heer Den Bo-eft werd de feestelijkheid besloten, die in alle opzichten een goed verloop had. Terne uzen. Het schijnt thans vast te staan in welke richting de minister van waterstaat de uitbreiding van de 'Iaad- en losplaatsen alhier, welke uitbreiding dringend noodig is, wil doen plaats heb ben. De kosten worden geraamd op f 3 millioen en provincie en gemeente zullen in dit bedrag moeten bijdragen. In ver band hiermede heljb-en de Commissaris der Kóningin en de leden van Ged. Staten met de hoofdingenieurs van den Rijks waterstaat een bezoek aan Terneuzen ge bracht, om de terreinen in oogenschouw te nemen. Als het ontwerp tot uitvoering komt, zal er een belangrijke verruiming plaats hebben van kadelengte en opslag plaatsen, terwijl nu meermalen niet aan verzoek om ruimte kan worden voldaan. V S. Van S voor de vertellen. Met uit het aanta 1925 klon heel de i er verlies de achten werden in en in Br droevig, Mulder, d jarenlang zien inzir In Bruii formeerde de Chr.-L 90 sternm

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6