rm FLIT Kiest Motten winstaandeel. DE insectendooder Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Uit de Pers. Zoeklichtjes Land- en Tuinbouw een met Laatste Berichten. s. Bescherm uw kleeren tegen met candidatenlijst, die op den 'tweeden Dins dag van deze maand zal worden inge diend. De gezamenlijke candidatenlijst bevat de volgende namen in de daarbij gegeven volgorde: 1. mr W. M. van Lanschot a(ftr.), 2. jhr mr A. F. 0. van Sasse van Ysselt (thans lid der Tweede Kamer), 3. P. W. de Jong-van den Heuvel (aftr.), 4. A. C. Bruyn, voorzitter van het Ned. R. K. Werkliedenverbond), 5. H. M. J. Blomjous ,(aftr.), 6. E. B. Dumouleijn (lid der Prov. Staten .van Zeeland), 7. Jos. Meijering (lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant), 8. Mr T. Verschuur (voor zitter van den Raad van Arbeid te Breda), 9. P. J. J. de Wit (aftr.), 10. M. van Hout (lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant en burgemeester van Hel mond). De „Hertog Hendrik". Blijkens bij het dep. van Defensie ont vangen telegram is H. M.'s „Hertog Hen drik" gisterochtend voor Curasao aange komen. Marinevliegtuigen voor Indië. Met het Zondag van Amsterdam naar Java vertrokken Nederl. vrachtstoomschip „Borneo" wei-den eenige vliegtuigen, wel ke op het sloependek .vastgesjord stonden en voor de marine in Nederl.-Indië be stemd zijn derwaarts verscheept. St. Willebrorduskerk te Hulst. Het gemeentebestuur van Hulst, het R.K piarochiaal kerkbestuur van den H. Willebrordus en de kerkvoogdij! der Ned. Herv. Gemeente, tezamen eigenaars van de belangrijke Willebrorduskerk aldaar, hebben, aldus deelt het kerkelijk orgaan „Sancta Maria" mede, het plan opgevat deze kerk te laten restaureeren; de mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft een subsidie toegezegd. Het blad voegt hieraan de volgende mededeelingen aangaande dat gebouw toe: Deze fraaie ..kerk, belangrijk voorbeeld der volledige Noard-Fransche dispositie, met omgang en straalkapellen, metsteun- beeren en luchtbogen, waarvan de tran septgevels sterk aan de H. Maria Magda- lenakerk te Goes en de St. Pancras- of Hoogelandsche kerk te Leiden doen den ken, wordt bet eerst als kapel ver meld in 1108 en als kerk in 1270. Zij is na den brand' van 1468 herbouwd in haar tegenwoordigen vorm, die ech ter door 'latere dergelijke rampen (1562, 1668, 1876) heeft geleden. De binnenste kooromgang, door mr Everaart van Antwerpen en Reynier van Ympeghean ontworpen, werd in 1474 ge wijd; het schip werd in de jaren 1481 en 1482 herbouwd. Daarvóór werd een WestportaaJ ontwor pen door den befaamden architect Mathijs Kelderman, doch dit is in 1841 afgebro ken. Na 1515 werd, totl530 gearbeid aan den kapellenlcrans, onder leiding van mr. Dominicus de Waghemaekere. De toren werd na den brand van 1562 herbouwd naar het ontwerp1 van Jasper den timmerman, van Antwerpen; in 1666 werd, na, een brand, kort daarvoor, een steenen spite gebouwd door Bemardus Maas van Aalst. De toen op den omgang aangebrachte wapens in hardsteen van Holland, Oranje en Hulst, bevinden zich thans aan het bordes van het raadhuis. Ook deze toren brandde af, in 1876; toen heeft dr P. H. J. Cuypers een nieuwe gothisehe spits ontworpen. De brand van 1663 vernietigde ook het klokkenspel; het fragment van een in 1563 door Adriaen Stylaert van Mechelen gegoten klok wordt nog in het R.K. ge deelte van de kerk bewaard. In 1669 werd een nieuw klokkenspel van 28 klokken geleverd door Pieter Hemony, maar ook dit ging, door den brand van 1876, te niet. Toen werd van het gemeentebestuur van Doetinchem een klok gekocht, in 1564 gegoten door Willem Wegewart, die nog in den toren hangt. Na de verovering van Hulst door 'Fre- derik Hendrik kwam de kerk in 1645 aan de Hervormden; de veel talrijker R.-Ka tholieken moesten zich met een schuilkerk tevreden stellen. Lodewijk Napoleon stond in 1806 het koor met dwarspand en zui delijken kapel aan de R.-Katholieken af. Daarna werd tusschen het schip (bijl de Protestanten in gebruik) en transept een afsluiting aangebracht, waardoor het in terieur ten zeerste heeft geleden, daar nu de ruimtewerking verloren is gegaan. De kerk is dus een „simultaankerk". Pogingen der R.K. om schip en oostelijke kapel van de Hervormde gemeente over te nemen, zijn op weigering afgestuit. Het .hierboven genoemde R.K. orgaan betoogt, dat er een schoon in- en uitwen dig geheel zou kunnen worden verkre gen, wanneer hot historische kerkgebouw aan den R.K. dienst werd teruggegeven. In zooverre doet de stand van zaken ta Hulst wel eenigszins denken aan da St. Gertrudiskerk te Bergen op Zoon, waar ook het vraagstuk van het herstel aan dat van een event, verandering van be* stemming werd vastgekoppeld; de Her vormden hebben het gebouw echter be houden. De Belgische loodsen te Vlissingen. Naar de N. R. C. meldt is door den Belgischen minister van zeewe zen, Lippens, een circulaire rondgezonden, waarbij de verplaatsing wordt voorge schreven van nog 22 te Vlissingen geves tigde Belgische loodsen, naar Oostende. Goes. Naar men ons meedeelt is dhr A. J. Koppe, met ingang van 1 Juli benoemd tot procuratiehouder van. Ie Bank voor Zeeland N.V. alhier. Hoedekenskerke. Door B. en W. dezer gemeente zijn benoemd bij Spuit I (Hoede kenskerke) tot opperbrandmeester (vac P. de Putter) dhr P. J. Verburg, thans brandmeester. In diens plaats tot brand meester dhr J. La Grand, thans onder brandmeester en in diens plaats tot on derbrandmeester dhr J. L. Allewijn, thans slangenleider. Axel. Gisteravond trad voor een stamp volle kerk (circa 1200 menschen) op Z.Exc H. Colijn. Deze werd ingeleid door den voorz. der Gentr. Anti-Rev. Kiesvereeni- ging dhr D. 'Scheele Az. van Terneuzen. Het was een genot den oud-Minister te beluisteren. De extra tram bewees goede 'diensten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Doorwerth en Heelsum, E. Warmolts te Scherpeuzeed. Geref. Kerken. Tweetal te Aduard S. J. Popma te Nieu- wendam en P. v. d. Sluis te Onstwedde; te Mariënberg A. J. Boss, cand. te Zwolle en G. W. van Houte, cand. te Zwolle. Beroepen te N ij e veen en 'te Wartena en Eernewoude L. W. Wessels, cand. te Gorinchem; te Lutjegast J. van Dijk te Duurswoude; te Katendrecht (Rot terdam) D. J. B. Allaart te Kollum; te Groote Lindt H. v. d. Zanden te Wapenveld. Bedankt voor Ten Post K. v. d. Meu- len te Kommerzijl. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Zierikzee J. W. Geels te Apeldoorn en II. Hoogendoorn te Bun schoten. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar WildervankVeen- dam C. Riemers te Harlingen. Nieuw kerkorgel. Door een bekende persoonlijkheid uit de naaste omgeving is aan de Ned. Hervormde Ge meente te Aagtekerbe kortelings de toe zegging gedaan aan de Hervormde Kerk aldaar, een nieuw orgel te schenken. Thans heeft deze schenking deünitieven vorm aangenomen, doordat aan de or gelbouwers, A. S. J. Dekker te Goes opdracht is verstrekt tot den bouw van een nieuw orgel voor bovenbedoelde Kerk. Het 'instrument wordt geplaatst nadat de kerkrestauratie zal zijn beëindigd. De orgelkast zal speciaal worden ontwor pen, terwijl het Instrument van de nieuw ste speelhulpen en zwelkast zal zjjn voor zien. De gunning geschiedde by'1 enkele inscbrijving. De dominó op het verkie zingspad. Op het stadhuis te Rotter dam, zoo vertelt de RotteTd., liep het op rolletjes. De getuigen waren present en de ambtenaren waren niet be laat. De bruidegom zei j a en de bruid zei j a en toen gingen ze naar de kerk, opdat hun huwelijk dooT Ds Kersten in gezegend zou kunnen worden. De stoet kwam de kerk binnen, de koster wees ieder zijn plaats: stil en beschroomd zetten de jonggetrouwden zich onder den kansel. En ze hoorden reeds in gedachten de machtige stem: „Ik neem u allen, die hier vergaderd zijt tot getuigen, dat er geen wettelijke verhindering voorgekomen is. En naardien het dan recht en behoor lijk is, dat uw zaak gevorderd worde Geen wettelijke verhindering recht en behoorlijkmaar waarom had hun zaak dan geen voortgang? De bruidegom wachtte niet op de bruid en zij' niet op hem; doch waar bleef de predikant? Het voegt niet, om onder dercelijke omstandigheden elkaar zoete woordjes toe te fluisteren; maar vragende blikken gin gen wel heen en weer. Was er dan toch eenige wettelijke verhindering gekomen? Geen der twee gelieven was zich iets be wust. Praten in de kerk staat leelijk; zelfs als men een trouwplechtigheid bijwoont. Maar het gefluister begon toch na eeni- gen tijd: „Wat is er aan de hand? Waar om vertoeft hij te komen?" Het was twee uur; het werd halfdrie. de wijzer schoof naar drie; ging er over heen; 'twas haast half vier. En in angstig zwijgend wachten waren alle blikken gericht op do deur der con sistorie, welke zoo nu en dan wel open ging, doch niet om dominé door te laten Was de dominé wettig verhinderd? Net, zoo ge 't nemen wil. De predikant was .op het verkiezingspad en naar later bleek had hij' den 'trein gemist. Daardoor werd het geduld van bruid en bruidegom en omzittende gasten op een zware proef gesteld. Een minuut kan soms een uur duren; doch hoe lang zullen de uren thans ge duurd hebben? Dó jonggehuwden waan den zich na een uur van pjj'nljjk wachten zeker een kwarteeuw getrouwd; maar de stemming van zoo'n huwelijksfeest wa» ex niet. Totdat eindelijk een ouderling 't krass» besluit nam om als plaatsvervanger op te treden en de kerkelijke plechtigheid te vervullen. Want hij oordeelde terecht, dat de politieke besognes van den do miné geen wettige reden van verhinde ring vormen. Misschien was het mooie er nu wel een beetje af, maar enfinlang ge wacht en toch gekregen. En met instemming lazen de jongge trouwden een paar dagen later in het dagblad van den dominé, dat predikanten goed zullen doen, zich tot hun herder lijk werk te bepalen. Zegt u dat wel, dominó. Goes. Geslaagd te Roosendaal voor het praktijkdiploma boekhouden (Vereeniging van Leeraren)) de heer P. van Dullemen Wz., alhier. Kattendïj'ke. Voor het eindexamen van het Chr. Gymnasium te Utrecht, diploma A is geslaagd de heer I. H. F. S. Enklaar, alhier. Examens handenarbeid. Ge slaagd te Middelburg (Rijkskweekschool) de dames P. A. van der Pluym, Middel burg; A. J. de Bokx, Goes; H. G. Swart, Vlissingen; H. A. Chevalier, Middelburg; S. J. J. Sanderse, Koude'kerke. Geslaagd voor nuttige handwerken mej. S. J. J. Sanderse te Koudekerke. Een aanrander. Zondagmiddag is een zestienjarig meisje uit Maastricht, dat uit Gronsveld Lp. de richting Eysden fietste, door een onbekende man op de fiets, die achter haar reed, aangerand. Op haar tegenstribbelen is de man er met baar rijwiel, mantel en aktentasch vandoor gegaan. „Zonder boord." Zaterdag heeft de „Men's Dress Reform Party", een or ganisatie, die zich ten doel stelt de man- nenldeeding te hervormen, een propa- ganda-dag gehouden. Hij was voornamelijk gewijd aan de propaganda voor het dra gen van losse boorden of wijlde kragen, in plaats van de harde, gesteven boorden, waaronder de gezondheid der mannen lijldt. De organisatie telt reeds 1000 leden. De ochtendwandeling van een tijgerin. Door de nalatigheid van een be walk er ontsnapte gistermorgen tegen 7 uur een tijgerin van het Circus Sarrasani te Neurenberg uit haar kooi. Zij' wandelde, langs de verschrikt vluchtende voorbij gangers, rustig over de straten, tot. zij door een vrachtauto opgeschrikt werd en het op een galop zette. Zij stormde een winkel binnen, waar twee vrouwen aan heit weik waren, maar viel ze niet aan. Ondertusschen was bet Circus gewaar schuwd. De temmers kwamen met een noodfcooi aanzetten. Toen de tijgerin deze in de gaten greeg, sprong zij door de ruiten en op de binnenplaats over een ijzeren hek van drie meter hoog, waar aan zjj hangen bleef en zwaar gewond werd. Men hoopt het dier nag in leven te kunnen houden. Oude bekende aangehou den door de recherche. De politie te Zwolle heeft een goede vangst gedaan. Sinds Dinsdag jl. logeerde in het Heeren logement aan de Groote Markt een heer, die zich had laten inschrijven als Van IAnschoten. 'Hij gaf voor journalist te zijn en onderzoekingen te moeten doen in het arohief. Hij maakte een zeer netten indruk en trok niet bijzonder de aandacht van den hotelier, ook niet door het maken van bui tensporige verteringen. Hij droeg zelfs een lintje en was een keurig gesoigneerd per soon. Thans is echter gebleken, dat Van Linschoten in werkelijkheid De K. heet en koopman is te Rotterdam. Hij maakt er zijn werk van stofzuigers te huren, die hij later beleent of van de hand doet. Reeds in verschillende groote steden en ook hier heeft hij' zoo zijn slag weten te slaan. Het laatste verzoek om zijn aanhouding was uitgegaan van den commissaris van politie tè Leeuwarden, die tevens een signalement van den oplichter had opgegeven. Omdat het uiterlijk van De K. veel overeenkomst had met dit signalement, heeft een recher cheur te Zwolle hem aangehouden, waar na bleek, dat hij inderdaad de gezochte was. (Telegr.) In een notedop naar Enge land. Zondagmorgen zijn 'drie Rotter- damsc'he jongelui met een race-motor bootje naar de Waalhaven gegaan, om naar de vliegfeesten te gaan kijken. Toen ziji terugkwamen was het bootje verdwe nen. Zij deden van deze vermissing aan gifte bij de rivierpolitie, bij wie al spoedig 'bericht binnen kwam, dat de 'boot in Poortershaven 'lag. Het bleek dat een 18- jarige Engelsohe zeeman, die hier had af gemonsterd en die al geruimen tijd in de buurt van de Waalhaven had rondgezwor ven zonder geld en zonder onderdak, in het bootje was gestapt, met de bedoeling om er via Galais en Dover mee naar En geland te varen. Hoewel hij van motoren geen verstand had, heeft hij kans gezien er met het bootje van door te gaan. Bij Poor tershaven wilde bij 'gaan proviandeeren, maar omdat hij geen .geld had en om eten vroeg, werd hij aangehouden, aangezien men het verdacht vond, dat een jongeman, die met zoo'n luxe-bootje voer, geen geld bij zich 'had. Spoedig bleek, hoe de vork in den steel zat. De ondernemende jongeman ds aangehouden en opgesloten. Tegen Rome. „De kiezers moeten zorgen, dat thans paal en perk gesteld wordt aan de poli tieke macht van Rome „Men kent de bewering", zegt „De Ne derlander" „benevens al de motieven, die ter verdediging worden aangevoerd. Een politieke strijd, die op dit plan ge voerd wordt, wordt zeker niet gestreden op hoog plan. Een land met evenredige vertegenwoordiging geeft aan de partijen de politieke macht, die met haar stern- mental overeenkomt. Indien deze partijen door goede organisatie door de keuze der candidaten, door aaneengeslotenheid er in slagen om de verworven macht voor honderd procent te gebruiken, kan men dat moeilijk euvel duiden. Boven dien zou de politieke strijd belangrijk aan gehalte winnen, wanneer hij ging over groote vragen uit de actueele politiek, zoowel van principiëelen als van prac- tischen aard en wanneer hij niet beperkt werd tot een negatieve leuze. Maar wij stellen ons voor een oogenblik mede op het lagere plan. Vandaar uit richten wij dan een vraag tot de kiezers, die op datzelfde plan gaan staan en hun stem willen gebruiken om de politieke macht in te perken van een talrijke en aaneengesloten partij. Deze simpele vraag: hoe wilt gij eigenlijk die macht inperken? De eenige en volstrekt eenige weg is natuurlijk om naast de Roomsch-Katholieke Kamerfractie andere fracties te plaatsen met politieke macht; hoe minder er van zulke fracties zijn en hoe talrijker die fracties zijn, des te beter bereikt gij uw doel. Is het nu niet ietwat zonderling, om het aantal van die fracties te vergrooten en de talrijkheid van elk dier fracties te verkleinen? Dit middel om „tegen Rome" te strijden wat uw eigenlijk politieke doel is werkt voor dat doel contrarie. En als iemand meent, dat Rome wordt verzwakt, doordat gereformeerde predi kanten uit vier partijen elkaar te lijf gaan in de Kamerwel, dan vergist hij zich ietwat. Een gesloten massa willen breken door de eigen geslotenheid om te zetten in verdeeldheiddat is een zeer wondere tactiek." De ontwapening in andere landen. In de N. R. Crt wijst een inzender er op, dat de voorzitter van de S.D.A.P. te 's-Gravenhage sprekende over de z.g. ontwapening o.m. zeide: „Maar weet men dan niet, dat in Europa vier Staten: Duitschland, Oosten rijk, Hongarije, Bulgarije ontwapend zijn, en dat Denemarken .zal ontwapend wor den? 'Laat het onze nationale eer zijn, dat wij, na deze vijf, de zesde Staat zijn, die ontwapend wordt." Ter goede waardeering van deze eer, zegt bedoelden inzender, zij hier de weer macht en de oorlogsbegrooting van de genoemde vijf „ontwapende" staten ver meld. 1. Het „ontwapende" Duitschland heeft als vredessterkte een leger van 7 division en 3 cavaleriedivisiën. Aan infanterie zijn onder de wapenen 21 regimenten 48 bataljons, aan cavalerie 18 regimenten 72 eskadrons -f- 18 instructie-eskadrons -(- 7 eskadrons divisie-cavalerie. Aan artil lerie heeft men 7 regimenten met 63 batterijen, 7 instructie-batterijen en 3 groepen. Aan genie 7 bataljons met 14 compagnieën. De trein telt 14 groepen. De vredessterkte op de begrooting 1928 was: 4.291 officieren, 94.900 minderen, totaal dus 100.000. De gendarmerie telt 1500 officieren en 13500 minderen. De oorlogsbegrooting 1928/1929 be draagt 705.633.000R.M. d.i. dus rf- 423 millioen gulden. Het leger besteedt hier van -f- 492 millioen R.M., de Marine 212 millioen R.M. 2. Het „ontwapende" Oostenrijk heeft in vredestijd een weermacht van 12 re gimenten en 12 bataljons infanterie, 6 bataljons wielrijders, 6 eskadrons cavale rie, 6 detachementen brigade-artillerie, 6 bataljons pioniers, 6 telegraafbataljons, 12 brigadetreinen. De vredessterkte aan personeel op de begrooting 1928 is 20.358 waaronder 1400 officieren. De oorlogsbegrooting bedraagt 93 mil lioen schilling -j- 321/2 millioen gulden. 3. Het „ontwapende" Hongarije heeft een vredesweermacht van 7 gemengde brigades, 4 regimenten huzaren, 4 batte rijen artillerie en 3 bataljons genie. Deze 7 brigades tellen 14 regimenten infanterie, 7 bataljons wielrijders, 7 eskadrons hu zaren, 7 afdeelingen artillerie, 7 loop graafbatterijen, 7 verbindingscompagnieën, 7 treindetachementen en 7 autotreinen. De vredessterkte 1928 aan personeel was 35.000 waaronder 1865 officieren. Bovendien 18.600 gendarmerie. De leger- begrooting 1928 bedraagt 113.5 millioen pengös, d.i. -j- 49 millioen gulden. 4. Het „ontwapende" Bulgarije heeft een vredesleger van 8 regimenten infan terie, 3 regimenten cavalerie, 8 afdee lingen artillerie, 3 bataljons genie, 2 ba taljons genie, 2 bataljons wielrijders en 3 reserve-bataljons; voorts een gendar merie van 11 bataljons; 75 compagnieën, 8 bereden groepen, 32 eskadrons, 1 grens- bataljon, en 3 compagnieën personeel. De vredessterkte aan personeel van het leger is 22.497, waaronder 999 officie ren, van de gendarmerie 10.074, waar onder 494 officieren, totaal dus 32.571 waaronder 1493 officieren. Da oorlogsbegrooting 1928/1989 bo* Als de lezers dit zoeklichtje onder do oogen krijgen, dan staan we vlak voor d' stemming. Veel kan er dan niet meer gedaan wc. den. Maar toch zou het niet goed zijn om nu maar vaat rustig te gaan afwachten wat er verder gebeuren zal. Daarvoor is 't nog te vroeg. We 'kunnen nog allemaal in onze naaste omgeving rondzien of er ook iemand is die voorlichting behoeft. We kunnen mis schien nog misverstand wegnemen, ver- geetaehtigen aansporen, hulpbehoevenden helpen. Maar als dat kan, dan moet het ook gebeuren. Dan is het onze plicht naar alle kanten uit te zien of er misschien voor ons ook nog wat te doen kan zijn. Dit geldt niet alleen voor bestuursleden van kiesvereenigingen, maar ook voor ge wone kiezers. Niet alleen van mannen maar ook van vrouwen. Er mag niet gerust worden voor Woens dagmiddag de klolk haar vijf slagen heeft doen hooren. OPMERKER. draagt 1.208.8 millioen leva, d.i. -j~ 24 millioen gulden. 5. Het „ontwapend wordende" Dene marken heeft een vredes-weermacht van 3 division, met 8 regimenten infanterie, 1 regiment lijfgarde en 3 reserve-regi inenten. De vredessterkte is 10.000, waar onder 457 officieren en 650 half-actieve officieren. De oorlogsbegrooting 1928/1929 be draagt 30 millioen kronen voor bet leger, en 13.9 millioen voor de marine; de to tale landsverdediging kost 44.8 millioen kronen, d.i. -{- 32 millioen gulden. Ter vergelijking zij vermeld, dat Neder land in 1928, 1298 officieren en 3874 onderofficieren en manschappen (reser visten inbegrepen) in actieven dienst had. Do kersencampagne. Hoewel de kersencampagne nog niet geheel in vollen gang is, was de aanvoer op de Zuid-Gelderscbe veilingen o.a. te Resteren, Nijmegen en Eist reeds zeer groot. Niettegenstaande er geen of al thans zeer weinig vraag uit Engeland is en ook de export naar Duitschland van weinig beteekenis is, konden de prijzen zich op 28 Juni op een flink niveau handhaven. Voor de eerste qualiteit werd besteed van 30 tot 45 cent per fc.g. en voor de roode kersen 15 tot 25 ct. Dat nog zulke goede prijzen worden besteed, schrijft men deels toe aan den vrijwel mislukten aardbeienoogst. De aardbei en de kers zijn als het ware twee concurree- rendo vruchten. Vrijiwel de geheele hoe veelheid kersen kan dus in ons eigen land blijven. Het verwondert ons trouwens niet, dat de export van roode kersen naar Engeland van jaar tot jaar kleiner wordt, daar deze „onrijipe" kersen toch ook eigenlijk een minderwaardig consump tie-artikel zijn, althans voor direct tafel- gebruik minder geschikt. Vermoedelijk heb ben de Nederlandsche kersen in Engeland daardoor een minder goeden naam ge kregen. Nu het vervoer zooveel sneller kan plaats hebben, verwondert het ons, dat er geen proeven worden genomen met den overzeeschen export van eerste qua liteit Meikersen. (Hdbld.) Inlichtingen Bijkantoor HAVBANK Groote Markt 16 - Goes. GOES. In ,de raadsvergadering van he denmiddag werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: Goedkeuring van Raadsbesluiten. Processen-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeenteontvan ger. Bericht van den heer F. J. A. L. Visser dat hij zijd benoeming tot onderwijzer aan de O.L. school C aanneemt. Verslag van de Gezondheidscommissie over 1928, id. van de N.V. „P.Z.E.M." ta Middelburg, id. van de vereen. „Wet- Risico", id. van de N.V. Centrale Amme niakfabriek te Weesperkarspel. Bericht van Gedep. Staten, dat vervalt hun verzoek, een evenredig deel bijl te dragen in de kosten van het onderzoek betreffende gasvoorziening van Walche ren en Zuid-Bev eland. Verzoek van het hoofdbestuur van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Neder land, om de door dien bond af te geven akte van bekwaamheid als agent 'van po litie te willen erkennen en voor den Guntua MS subsidie t« verleen en.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2