Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Telegrammen. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Financieële Berichten. Marktberichten. Ingezonden Stukken. Een incident bij het Kon. bezoek te Groningen. GRONINGEN. Bij de ontbinding ram den ptoet, die voor de Koninklijke Fa milie defileerde, is het hedenmiddag op de Ossenmarkt tot een incident gekomen. Een aantal Communisten in een ver kiezingsanto gezeten zwaaide met een roode vlag en strooide proclamaties uil Het Oranje-gezinde publiek, dat zich hief aan ergerde viel de Communisten aan, waarbij de opschriften weiden ver scheurd. De inzittenden van de auto moesten door de politie worden ontzet en werden naar het politiebureau over gebracht. GRONINGEN. H.M. de Koningin Ihieefi heden ter gelegenheid van Haar bezoek aan Groningen aan den burgemeester de orde van Ridder van den Nederl. Leieuw verleend. APELDOORN. Prins Hendrik arriveerde Zondagmorgen aan het station alhier. Hedenmorgen te 6.40 uur is de Kon. Familie per extra trein naar Groningen vertrokken waar zij te 9.56 arriveerde. Dinsdag wordt te 16.56 uit Groningen vertrokken om dan te 9.36 op het Loo terug te keeren. Prins Hendrik wordt nog denzelfden avond in Den Haag verwacht. TOKIO. Het Japansche Kabinet zal heden in bijzondere zitting bijeenkomen ter afdoening van loopende zaken, waar na het aan den Keizer zijn ontslag zal .aanbieden. MOSKOU. Gemeld wordt, dat in een dorp hij Gomel 141 huizen door brand vernield werden. Een groot aantal ge zinnen is dakloos. Vermoed wordt, dat 8 personen in de vlammen zijn omge komen. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. In de Russische provincie Pensa werd een Tartaarsch dorp door brand geteis terd, waarbij' 117 huizen in de asch wer den gelegd. De uitslag der aanbesteding van den bouw van 3 boxen (voor auto's) voor de firma Kramer te Yersek© is als volgt: InschrijversMarteyn f 1445, Bruynzeel f 1400, Goeman f 1379, Zuydweg en Ver- couteren f 1368. Gegund aan de laagste in schrijvers. N. en S. Joosland. Door notaris Blau- pot ten Cate is Zaterdag in café Klap puibliefc verkocht: Een huis en erf, alhier, wjjk A no. 3, groot 3 A 1 o.A., koo- per Adr. de Keuning Jz., alhier, voor f 2200; on 49 A. 5 c.A. bouwland alhier, in den Mortierep- older, kooper Abr. de Keuning Az, vo-o-r f 1815. Ong©toekende advertentie. Wij ontvingen uit Breskens een ohgetee- kende verkiezingsadvertentie, die natuur lijk niet geplaatst kan worden. Jong Antirevolutionair, Mid delburg. Stukken waarvan de 'naam van den schrijver bijl de redactie niet b-efcend is, kunnen niet wsorden opgenomen'. Bo vendien wordt al een so-oirtgelijik schrij ven geplaatst. MIDDELBURG. Bevallen: P. Vader—De Visser, z.; O. M. H. MeeuwseMink d. Onderfcr.: G. J. W. de Keijiser, 25 j. en G. de Rijke, 22 j., C. M. v. d. Kuij'l, 23 j. en 0. Dourlein, 20 j. GOES. Huw.-aang.: Wijinand de Korte, 22 j. jm. en Teuntje van der Wilt, 22 j. jd., te Oud-Beijerland. Francois Joseph Maria Gornelis Hamilton, 26 j. jm. en Cornelia Gelina van Dijk, 24 jd. te Schiebroek. Van 14—27 Juni 1929. "WEMKLDINGE. Ondertrouwd: Geiertinus Bee rends, jm. 32 jaar en Johanna Maria Helena Bominicus, jd. 28 jaar. Gehuwd: Jan Bajjens, jïn. 29 jaar en Jan netje de Bourgraaf, jd. 27 jaar. GeborenMathilde Ad-elina Emma, d'. v. Charles Louis van Hoyweghen en Stephania Sidonia Carolina Cornelia de SchiijW. Overleden: Helena Nieuwenhuijse, 85 jaar, wed. van Cornells de Schipper. (Kr. Crt). KORTGENE. Geboren: 21 Juni, Marinus Hermanus, z. v. Willem Jozias de Vos en Jan- nek© Martina Cornelia de Jonge. GOLIJNSPLAAT. Geboren: 21, Marinus An thony, z. v. Jacobus van Hekke en Piebernella Goulooze. 26, Saartje, d. v. Marinus Kramer en L-ena Adriana Wjesterweel. Overleden: 14 Juni, -Willem Verburg, 48 jaar, echtg. van Lena Pohse. (Adv. BI.). THOLEN. Ondertrouwd: 14, A. Wak- boer te Velzen, 24 j. en J. van Zetten, 21 j.; 21, N. A. Moeliker, 23 j. en G. J. Quist, 21 j.; H. Quist, 31 j. mi A. C. Potter, 24 j. Geboren: 7, Jan, z. v. L. Tichem en J. L. Dujjzsr; 8, Catharina, Willomina, d. v. J. Overbeeke en T. M. Kegge; 13, Catharina Isabella, d. v. J. van de Sande en I. A. Elenbaas; 16, Eliza, z. v. J. P. Mosselman en M. van Bever en; 16, Annie, d. v. L. D. A. Looijsen en M. J3. P. IJff; 26, Comelis, z. v. H. Jansen en W. Baaij. Overleden24, J. J. Friderichs, jm. 74 j. Levenloos aangegeven: 23, een kind van J. J. Bierons en J. Geluk. Ds J. L. R. Ids inga te Poerworedjo zal om gezondheidsredenen binnenkort zijn 'bediening neerleggen. Aan de Theo-1. School te Kampen slaagde voor het can-d. examen theologie de heer G. Melles te Zwolle. Te Wedde i(Gr.) in -de Ned. Hervorm de -Gemeente hebben niet alleen de kerke- raadsleden te kennen gegeven, dat zij per 1 Juli hun ambt neerleggen, maar ook hebben kerkvoogden, notabelen en organist -kortgeleden reeds voor hun functies be dankt. Het Zeister Zendingsgenoot schap. Het Zendingsgenootschap der Evan gelische Broedergemeente is opgericht in 1793 en was slechts een hulpvereaniging voor Hern- hut. In 1928 werd het echter in een zelfstan dig zendingsgenootschap omgezet, om van, Hernhut, dat door de oorlogsjaren en den inflatietijd verarmd was, dan Zendingsarbeid in Suriname over te nemen. Het lag voor de hand, dat da Z-eister Broe dergemeente alleen deze taak niet zou kunnen volvoeren er zou immers geregeld jaarlijks f 65.000 meer samengebracht moeten worden dan tot nu toe in da beste jaren te Zeist binnen kwam. Daarom richtte Zeist zich in het begin 1928 met .een vragenbrief tot alle Prctestantsch-e gemeenten, om voor de zoovee] zwaarder geworden taak hulp- te vragen. Thans is het -eerste jaar van het „nieuwe Z. Z. G." afgeloop-en. Zooaven is no. 4 van „Óns Suriname", het orgaan van het genoot schap, verschenen, bevattende het jaarverslag met statistiek en de jaarrekening over 1928. Uit Nederland werd voor den Zendingsarbeid in Suriname in 1928 iets minder dan f 96.000 ontvangen ,dat is ongeveer f 36.000 meer dan in 1927. De benoodigde f 65.000 aart hoogere inkomsten zijn echter niet bereikt; de jaar rekening 1928 sluit meit een ongedekt tekort van ruim f 27.000. Dat drukt temeer op de schouders van Zeist, omdat tot nu toe de loopende uitgaven van f 10.000 jper maand in 1929 door de inkomsten ook niet ten volle gedekt werden, sHet Zeister Z-endingsbestuur meent zich der halve nog -eens tot de Protestanten im Neder land te mogen wenden met het verzoek voor den Z-eoidingsarbeid der Evangelische Broe dergemeente in Ned. Suriname, die thans ge heel rust op het Zeister Zendingsgenootschap, een breedere Nederlandsche basis te helpen- vormen. Het heeft daartoe de bemiddeling der predikanten en fcerkeraden ingeroepen en wekt per omzendbrief tezamen met den Raad van Bestand alle belangstellenden op den- arbeid in Suriname te willen steunen. KRABBEND-IJKE. Zaterdagavond werd al hier onder groote belangstelling door Ds Hoffman de eerste steen gelegd voor de nieu we kerk dar Geref. Gemeente. Middelburg. Chr. Kwaefcsch. Geslaagd voor de akte L.O. de h.b. J. A. J. L. van Meeren-donk, Middel-burg; D. Galle, Zaam- slag; J. Joziasse, Kou-dekerke; J. W. Kom- mers, Vlissinge-n, P. G. v. dl. Louw, Arne- muiden; A. Willemse, Vrouwepolder. Rijiks landb ouwwin teir- school Goes'. Na afgielegd eindexar men werd heden aan de leerlingen P. J. van Liere te Borsselen enl J. C. Onder- dijk te Colijnsplaat het eind-diploma uit gereikt. Wegens ongesteldheid kon-den deize leerlingen op 17 April j.l. niet aan het eind-examen deelnemen. De heer M. van der Maas, tijdelijk onderwijzer aan de Julianaschool te 0'ost- Souburg, iS tot vast onderwijzer benoemd aan de Herv. Chr. school te Goes (hoofd dhr W. 't Hooft). Geslaagd aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het cand. examen scheikundig ingenieur Jhr G. H. van der Mieden van Opmeer, geb. te Middelburg. Voor het eindexamen der R. H. B. S. te Zierikzee, afd. B, zijn geëxamineerd 10 oamdidaten. Geslaagd de heeren- J. Coumou en A. J. de Kok, bedden te Zierikzee, M. T. v. d. Bout te Elkarzee, J. Freen te Zierikzee, S. van Griethuysan te Noordgouwe, Wi. J. Koomaa te Renesse, en de dames J. A. Fran ken te Renesse en J. H. Schram de Jong te Zierikzee. Afgewezen twee candidate®. Geslaagd voor het eindexamen va® het Gymnasium te Middelburg voor diploma A, Mej. J. G. van Dainse en de heeren H. Bo- asson, A. van Geoms, Wi. E. Hedj'boer, P. Schoonenboom en W. A. Vrijlandt. Met drie candidaten wordt het examen voortgezet. Nog geslaagd is voor afd. A. d-hr D. van Doom. Afgewezen twee. Benoemd tot onderwijzer aan de Open bare School t-e Nieuwe Tong© dhr M. Slabb'e- koorn Pz. te Krabbendjjke. Technische Hoogeschool. Er zullen 60 studenten in die mijnbouwkunde hun 74omervacantia besteden, om praotisch werk zaam te zijn in de Limburgscho mijnen, van wie in de Staatsmijnen 34, Damaniale mijnen 5, Oranje-Nassau 15, en -Laura en Vereenigimg 6. Ongelukken. Zaterdagmiddag werd op den Rotterdamsohen straatweg te Zwjjn- drecht het 11-jarig dochtertje van den heer B., wonende t-e Hendrik Ido Ambacht, door een luxe-auto, bestuurd door den heer S. uit Breda, aangered-en. Het kind kwam .onder den auto terecht en was onmiddellijk dood. Zaterdagmorgen werd te Wleert, jiadat men onvermoeid vanaf half elf gedregd had, in de Zuid Willemsvaart opgehaald het lijk van het achtjarig zoontje van sohipper Wpals van het schip „Tax", Het 8-jarig dochtertje vaa A, te OudmMum ia vetAreakm Een 2Vs-jarig meisje van den heer S. te Harderwijk is verdronken. Een f a briefcsschandaal. J)e Ja pansche fabriekswet, die drie jaar geleden aangenomen werd en nachtarbeid voor vrou wen en kinderen verbiedt, wordt 1 Juli van kracht. Zoowel werkgevers als werknemers zien met spanning de gevolgen tegemoet. Laatst genoemden vreezen voor loonsverlaging. Vol gens den correspondent van de „Daily Tel", te Tokio, is sterk de aandacht op de wet ge vestigd door een incident, dat Zondagavond plaats had. Dertien jeugdige contractarbeidsters die ontsnapten uit de slaapzaal van een spin nerij, werden op een nabijgelegen station aan gehouden. Er werd een onderzoek ingesteld, waarbij aan bet licht kwam, dat twee honderd minderjarige meisjes in de fabriek werkten. Zij had-den een contract met een tienurigen arbeidsdag, -doch werden gedwongen onder strenge bewaking twaalf uur per dag te werken. Be opzichter aan de fabriek werd gearresteerd. Een paard van 43 jaar. Het oudste Duitsche warmbloedpaard, een Oost-Pruis va® 43 jaar, maakt op het oogenblik een afstands- rit van Insterburg naar Berlijn. De eigenaar, de heer Radtke uit Skerdienen bijl Insterburg, wil met dezen afstandsrit, met een paard, dat 40 jaar lang al het werk op een hoeve met 26 morgen land alleen gedaan heeft 'en ook de hongerperiode van den wereldoorlog doorstaan heeft, bewijzen, hoe taai en hard de paarden der Oost-Pruisische warmbloedteelt zjjn. Het paard heeft reeds 450 K.M. afge legd. Het wordt begin Juli in Berijj® ver wacht. Vre-eselijke misdaad eener moeder. Onder verdenking van kindermoord is te Leipzig een arbeidersvrouw gearresteerd. Eenige dagen geleden werd haar zoontje van enkele weken oud, met vergiftigingsversohij'n- selen in het ziekenhuis opgenomen. Denzelfden dag overleed het kind. Bijl die opening van het lijkje werd geconstateerd-, dat d!e dood was ingetreden tengevolge van inwendige ver branding, vermoedelijk -door een bijtend: zuur. Na onderzoek bleek, dat in Maart van het vorige jaar een kindje v.an vier maanden van dezelfde vrouw, onder soortgelijke omstan digheden in het ziekenhuis was overleden. Het vermoeden bestaat, dat de moeder beide kinderen een of ander zuur heeft ingegeven», om zich van hen te ontdoen, meldt de Telegr. Nefckrampgeval in het kamp te W:aalsdorp? In het militaire kamp Waals dorp werd -een ©enigszins verdacht ziektegeval waargenomen bij een der dienstplichtigen van de stormschool. Daar men met da mogelijkheid rekening wilde houden, dat het hier een geval van nekkramp betrof, heeft men den ^patiënt in quarantaine gesteld, terwijl zjjn barakge- nooten ook eenige dagen niet buiten mochten komen (Telegr.). Een oliefabriek volledig af gebrand. Zondagmiddag omstreeks vier uuï is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de oliefabriek „De Pijl'lig gende in de gemeente Wiormer en toebehooren- de aan Krooten's Handelmif. Snel grepen de vlammen om zich heen. Na een "half uur was de jjeheele fabriek een vuurzee. Aan behoud viel toen niet meer te denken. De op het ter rein van den brand aanwezige brandweer uit Wormer en Wormerveer bepaalde zich dan ook slechts tot het .nat houden van het aan grenzende pakhuis en de machinekamer met een tiental stralen. Om- kwart voor vijf stortte het gebouw in, waarna het gevaar voor het pakhuis en de machinekamer grootendeels ge weken was. Door den hevigen vonkenregen brak even later in het gebouwencomplex van de aan de overzijde der Zaan gelegen rubberfabriek der firma Boon en Co. een begin van brand uit, dat door de ijlings toegeschoten brandweer kon worden gebluscht. In verband met muziekfeesten was een duizendkoppige menigte op de been om den brand gade te slaan. De oliefabriek is geheel verloren. D© schade, die op een paar ton wordt geschat, wordt door verzekering op de beurspolis gedekt. Treurig ongeval. In verband pief de groote menschenmassa, die Zondagmiddag naar het vliegveld Wiaalhaven te Rotterdam moest vervoerd worden, had die Rotterdam- sche Electrisch-e Tram een aantal groote auto bussen tusschen den gewonen dienst Charlois Heijplaat ingelegd. Met een van deze bus sen heeft omstreeks halfvijf, naar Het Volk meldt, een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De weg naar Waalhaven bestaat uit een zeven meter broeden straatweg, die, afgeschei den door een rij j.on-ge boom-en aan den water kant, nog een fietspad en een wandelweg beeft. Maar waar duizenden op weg naar Waalhaven waren, was het geheele fietspad ingenomen door voetgangers en het gevolg daarvan was, dat de fietsers naar den rijweg moesten ver huizen. De politie had niet voor een goede verkeecs regeling gezorgd, zoodat auto's, ijswagentjes, en fietsers op den weg maar een goed heen komen moesten zoeken. Toen de bus op een gegeven oogenblik, even voor de scheepswerf Lith en Madern was gekomen, zag die chauf feur. de 30-jarige G. S., plotseling eenige wiel rijders voor zjjn wagen verschijnen. Hij wierp zijn stuur om en reed tusschen een boom en een lantaarnpaal door naar den kant van den weg en kwam daarbij op het rijwielpad, dat nu wandelpad was geworden, terecht. Met de linker voorlantaarn werd de 38-ja- rige wielrijder H. Hofman gegrepen en tegen den grond geworpen. De man bekwam een schedelbreuk en bleef bewusteloos liggen. Een zoontje van hem, dat eveneens per fiets naast hem reed, -kwam met den schrik vrij. Maar op het wandelpad konden dia menscb-en die de zware aut.obus plotseling tusschen de boomen zagen doorkomen, niet spoedig ge noeg wegkomen en ook hier werden er enkele gegrepen. Twee vrienden, de 17-jarige H. ter Haan en de 15-jarige P. J. de J. werden gegrepen ea tegen den grond genaakt, Ym dit tweetal kreeg eek Sec Haaa eea aware aebedelbtettk, terwijl de J. verwondingen aan het achterhoofd bekwam en den rechterschouder licht kneus de. De geneeskundige dienst rukte onmiddel lijk met 2 wagens uit en vervoerde de gewon den naar bet ziekenhuis. Ter H. bleek daar bij aankomst reeds overleden. Hofman werd opgenomen, maar men vreest voor zijn leven. D© 15-jarige de J. kon na behandeling weer naar de ouderlijke woning worden gebracht, evenals de 17-jarige Mej. P. van 't H., die aan den Schans woont -en tengevolge van hef ongeluk erg overstuur was geraakt. In het zie kenhuis werd het meisje gekalmeerd, doch behoefd© daar, aangezien zij- geen verwondin gen had opgeloopen, niet te blijven. Het gebeurde veroorzaakte onder de dui zenden, die zich langs de Waalhaven voetje voor voetje voortbewogen, een groote paniek. Vandaar, dat in den vooravond in de stad de wildste geruchten liepen. Het een© bericht sprak van zes, weer een ander van vier dooden en vele zwaar gewonden. Gelukkig bleek dat later onjuist. Door de motorpolitie is de autobus van de R. E. T. gecontroleerd. Remmen en stuurin richting bleken in orde te zijn. Den geheelein avond is de politie bezig geweest met het hooren van getuigen, doch men is tot op dit oogenblik nog niet in het bezit gekomen van- verklaringen, waaruit valt op te maken, waar om en hoe de chauffeur er toe gekomen is, om tusschen de boomen door le rijden. Het onderzoek naar de oorzaak van dit ernstige ongeval wordt onvermoeid voortgezet. Pestgevallen te Bandoeng. In aansluiting met de telegrafische berichten ont kenen wij hef volgende aan het Bat. Nbl. van eind Mei In de laatste dagen hebben zich te Ban doeng ziektegevallen voorgedaan, welke bij nader onderzoek er op wezen, dat de zieken bezweken zijn aan bubonenpest. In een Chi neesche woning aan den grooten Postweg bij Pasar Baroe, dus in een dicht bevolkte buurt in het hartje van de stad, overleed, zooals reeds is gemeld, eerst een Chineesche vro-uw, daarna een Chineesche koelie aan de gevrees de ziekte, terwijl een kind bedenkelijk! ziek naar het ziekenhuis is overgebracht en ook spoedig daarna bezweek. Van dit laatste geva] is echter nog niet met zekerheid te zeggen, of er sprake van pest is geweest, hoewel zulks zeer waarschijnlijk wordt geacht. Twee andere pestledders liggen nog in het Zendingszieken huis. De overige -Cihineesch© bewoners van hef huis hadden reeds een goed heenkomen ge zocht, doch kond-en worden opgespoord en zijD streng geïsoleerd in observatie genomen in de barakken achter het Juliana-ziekehhuis. Of men echter geslaagd is allen uit die woning afkomstig, te achterhalen, blijft een open vraag. Zelfs wordt de veronderstelling geuit, dat meer gevallen zich hebben voorgedaan, zon der dat hiervan aan de autoriteiten is ken nis gegeven. D© overheid is intusschen met krachtige hand te werk gegaan. De D. V. G. onder leiding van Dr Van Driessc-he heeft de ont smetting van het perceel ter hand genomen, na een ware jacht op de vele daar aanwezige ratten te hebben gemaakt, van welke rpen yele reeds dood heeft gevonden. Politie is gerequi- reerd, teneinde aan de getroffen maatregelen de hand te houden. M-e-t ingang van 29 Juni is fjaihctoemg; we gens pest besmet verklaard. In verband hier mede beeft het bestuur de strengste maatre gelen bevolen. Oplichting. De centrale recher che te Rotterdam heeft aangehouden A. I. de M., die er den laatstem tijd zijn beroep van maakte gelden te leen aan te bieden zonder borg, waarbij hij f 1.50 informatie-kosten vorderde, zonder dat de gegadigden ooit geld van hem kregen. Naar aanleiding van een van zijn adver tenties in de dagbladen heeft een recher cheur zich met hem in verbinding ge»- steld, waarbij den politieman al dadelijk bl-eek, dat hij- te doen had met iemand, die vroeger al eens wegens verduistering in dienstbetrekking met de politie in aan raking was geweest. D-e M. zei, dat de informatie-kosten f 3 bedroegen en dat men de helft vooruit moest betalen. Men kon geld bij hem leenen tot een bedrag van flOOO. Hij beweerde in relatie te st&an met enkele groote credietinstellingen, maar hiervan bleek geen woord waar te zjjn. De rechercheur waarschuwde de M. dat zijn praktijken aan zwendel grens den en hij beloofde het bedrijf te zullen staken. Maar nog denzelfden dag- heeft hjj -een credietaanvrager voor fl.50 op gelicht. Inmiddels was hij in verbinding gekomen met iemand uit Dordrecht, die zijn kantoor heeft in Nijmegen en in Am- hem zitting houdt. Deze man is agent van een bonafide credietinstelling. Bui ten medeweten van deze instelling werd De M. aangesteld tot sub-agent. De in- formatiekosten bij deze instelling bedroe gen fl.50. De M. bleef evenwel f3 reke nen en stak de andere f 1.50 in eigen zak. Bovendien heeft hij iemand fl.50 laten betalen, wien hij later berichtte geen crediet te kunnen verschaffen omdat de aanvrager ongehuwd was, welke omstan digheid hem bekend was, toen hij de f 1.50 incasseerde. Een and-er had hij f 1.50 laten betalen, hoewel hg wist, dat deze cliënt geen borg had en de instellinigi, voor welke hjj z.g.n. werkte geen cre- diefen zonder borg gaf. Tegen De M. is proces-verbaal opgemaakt. Den Laatsten tij-d heeft hij circa f75 onrechtmatig ont vangen. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Juli, 2.30 uur. Berlijn 59.83-59.84. Brussel 84.59—84.61. Parijs 9.78V4—9.75. Londen I8.07y4-18.07%. New Ywk ROTTERDAM. Veemarkt van 1 Juli. Aanvoer 563 koeien en- ossen, 253 vette kalveren, 680 schapen en lamme ren, 654 varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 3539, 4648, 5252.6, Ossen 42.5, 46—48, 50—52.5, Stieren 39—40, 4244, 46—43, vette Kalveren 47.5 52.5, 6065, 72.577.5, schapen 3038, Zuiglammeren f 18f 26 per stuk, Var kens 4344.5, zouters 45. Koeien -en ossen aanvoer redelijk, han del matig, prijzen weinig verandering. Eien puikbeste 'koe no-g tot 4i/s ct. 'boven no teering. Stieren weinig ter markt, mef bijna g-een handel. Vette kalveren aan voer tamelijk, handel stug, prijzen van vorige week Maandag konden -nog be dongen worden. Een best kalf nog tot 5 cent hoven noteering. Schapen emi lam meren met ruimen aanvoer, handel sle pend prijzen van vorige week met moei te bedongen. Varkens kort aangevoerd met tamelijk vluggen handel en over bet geheel iets hoog'ei(e prijzen. Een puik best ex. nog iets boven noteering. Zou ters goed aangevoerd met vluggen han del. Zaden. Geen aanvoer en geen no-tee- ring. Vlas. 340 K.G. Blauw schoon; 900 K.G. wit Zeeuwsch; 6250 K.G. Holl'. geel; 4500 K.G. Groningsch. De 'prijzen over 't algemeen flfl.20. Handel flauw. Aardappelen. Zeeuwschë bonte em blauwe f0.801.25; Red Star en bravo's f0.60fl.20 per H.L., Westl. schoolmees ters zand 10—14, id. fclei 7—9, poters 4—6, Malta springs1 15—16 ct., alles per K.G. Aanvoer flink, vraag kalm. GOES, Export veiling 29 Juni, vm. 9.20 uur. Kruisbessen f 13,5014,40, aardbeien f 53 56,40 per 100 K.G. Exportveiling, 29 Juni, Hm-, 2.30 uur. Kruis bessen f 13,20—13,70, aardbeien f 51,10— 58 per 100 K.G. Kleine veiling: aardbeien 2556, Meikersen 40—54, Luikenaars 2229, doperwten 1922, Groene boontjes 5290, postelein 10, vroege aardappelen, groote, 4—9, id., poters, 45, alles per 100 K.G. Bloemkool 1423, ld. 2e srt 813, id. 3e srt en uitschot 37, kropsla 0,100,50, komikomtmers 4—11, all©3 per 100 stuks. Bloemen 323, wortelen 8, pootuien' 8, rabarber 1,90, alles per 100 b'os. KRABBENDIJKE, 29 Juni 1929. Aardbeien f 60 per 100 K.G. KAPKLLE-BIEZELINGE, 29 'Juni 1029. Ex- portTOÜittg, 8 uur ma., aardbeien f 66, 4.80 uur urn f 67, behten jver 100 K.G. Kletee veilisgi Amdtefea 40=~66, Keraen 88«=ê8, feata pg 109 Stoomvaart Mij. Nederland. P. C. HOOFT, thuisr., 28 v. Sin-gaport». SAPAR0EA, uitr., 27 v. Belawam. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. BARALT 27 te Panama. AJAX 28 v. Venetië n. Triest. AURORA, 28 v. Tunis n. Amsterdam. 0BER0N, 28 v. Amst. 'te San Pedro te Macoris. Rotterdamsche Lloyd. SOEKABOEMI, uitr., 29 v. Suez. TJERIMAI, uitr., 28 v. Southampton. INSULINDE, uitr., 29 te Batavia. KEDOE, thuisr., 29 v. Batavia. SIT0EB0ND0, thuisr., 28 te Marseille. KOTA INTEN, thuisr., 28 v. Bekwam KOTA BAROE, uitr., p. 29 Gibraltar. SIBAJAK, uitr., p. 29 Perim. MERAUKE, uitr., 29 v. Djeddah. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot d-en av. van 2 Juli; Matige tot zwakke wind uit Noordelijke richtingen; betrokken tot zwaar of licht bewolkt. Waarschijnlijk nog eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers. Dinsdag- 9 u. 51. (Buiten verantwoordelijkheid van de Radactie). De Ainti-Riev. Landdag en de Staatkundig Geref. Partij. Geachte Redacteur! Twee jongens stonden bij het eimlde van da vergadering, belegd door Jd© Antirev. Kies vereen, te Middelburg en 't Zandt, aan dm' uitgang der wedde, met het doel „Da Banier", het orgaan van 'de Staatk, Geref. Partij', aan do 1000 bezoeker» af te geven. korten afstand sl&fid een auto, yd go- laden t dit, blad; ik twee husm, die te tea aute B&tea, toMëti blijkbsi&r (te ymptê-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3