STANDARD Deze emblemen beteekenen bezuiniging ZEELANQS HOEKOERMEEL en ZEELANDS 0PF0KV0ER Dun - Uitvallend Haar Wat er deze week voorviel. Land- en Tuinbouw N.V. Veevoederfabriek „Zeeland", Goes. Tel. 162. Gemengd Nieuws. Het merk V. P. Z. Do afgeloopen week kan zeker niet on der de onbelangrijke worden gerekend. In de eerste plaats hebben we gehad de interpellatie van den heer Colyn over de geruchtmakende en voor ons land bla- meerende gebeurtenissen te Willemstad. Het was zeker goed gezien van den heer Colyn, dat hy hierover de Regeering aan den tand voelde en dat hy uitsprak wat in veler hart leefde. Er is in deze historie nog steeds veel duisters; vaar.o-opig zal 'toordeel nog moeten worden opgeschort tot nadere in lichtingen verkregen zijn. En dan is in de afgeloopen dagen de Ziektewet "door de Eerste Kamer goed gekeurd. Voor Minister Slotemaker de Bruine een mooi succes en voor velen een blijde tijding. Als nu de invoering maar niet te lang wordt uitgesteld. Under de gebeurtenissen die verder de aandacht trokken behoort ongetwij feld het afsterven van den heer H. do Wilde, een der A.R. veteranen en ver der de prachtig geslaagde 1 andbouwdagen te Goes, die in wijden omtrek de aan dacht trokken en naar we hopen, bevpr- derlijk zullen zijn aan den bloei en de welvaart van .ons .gewest. Uit het buitenland werden droeve on gelukken gemeld. Een vliegtuig-ongeval boven het Kanaal eischte niet minder dan 6 slachtoffers. Het was een treurige ramp, maar waaruit nog niet geconcludeerd kan worden dat het vliegen dan t och maar heel wat gevaarlij ker is dan het reizen met een trein. Terzelfder tijd toch werd melding ge maakt van twee spoorweg-ongelukken, één in België en één in Amerika, waarbij tal van menschen om het leven kwamen. Zoo blijft het waar, dat de dood overal en ieder "uur wenkt. Ook generaal Booth, de commandant van het Leger des Heils, heeft in de afgeloopen week' het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Niet lang geleden is er een scherpe strijd gevoerd waaraan zelfs de wereld lijke rechter te pas kwam over de vraag of de generaal al of niet vervan gen behoorde te worden. Maar nu viel er niet moer te strijden. Als de dood komt, dan zwijgt de mensch. Generaal Booth, hoe invloedrijk ook, werd afgeroepen van zijn post door eem nog machtiger Gebieder. En zoo was 't ook in de afgeloopen week weer: „Alles wisselt en verandert". Maar ook: „Maar Hij zelf verandert niet". BRIEVEN UIT HET LAND VAN CADZAND. XXXIX. Ds Merkelyn volgende week voor de derde maal naar Indië. Een va- cantie, die een tijd van werken was. Niet geheel vervulde wenschen. Wat doet gij? Volgende week Vrijdag vertrekt onze Ds Merkelün voor de derde maal naar Indië, naar het Zendingsveld te Magelang, O nze Ds Merkelijn, onze Zeeuwsche, Noord Brabant- sohe en Limburgsche Ds Merkelijn, maar toch ook in het bijzonder onze Cadzandsche Ds Merkelijn. Het was toch hier, in ons land van Cadzand, in Schoondijke, dat hij zyn arbeid als predikant begon en gezegend werk mocht verrichten. In de verschillende plaatsen, waar hij arbeidde, Schoondijke vooraan, maar dan ook Oostburg, Breskens on Aardenburg, wordt zijn naam nog altijd met liefde genoemd, om het op zijn Cadzandsch te zeggen: „ouwen ze nog vee van um". We hebben dan ook altijd nog een beetje meer recht op hem dan de andere Kerken en daarom mopnde ik gerust reden te hebben, een Cadzandsche brief aan hem en zijn work te mogrn wijden. Ik wil beginnen met een herinnering. Een herinnering aan het afscheid van de zen dende Kerk, Middelburg, op 5 December 1911 in de Noordorkerk, vóór hü voor de eerste maal naar Indië vertrok. Toen bond hij de Zeeuwsche Kerken op het hart do woorden uit Colossenzen 4:3 en 4Biddende meteen ook voor ons, dat God ons de deur des Woords opene, om te spreken de verborgen heid van Christus, om welke ik ook gebonden ben, opdat ik haar moge openbaren, gelijk ik moet spreken. Die samenkomst stond in het teeken van het gebed en van het geloof. In het teeken des gejieds, toen Ds Merkelijn Zee>- lands Kerken verzocht, hom te steunen in het gebed, en als dat gebeurde, zou hü met verlangen en blydschap zjjn weg gaan, en toon Ds Bouma hem verzekerde: Wy zullen u een ruime plaats geven in ons gebedsleven, wij zullen de touwen vasthoiraen. In het teeken des geloofs, toen Ds Mulder sprak van hét geloof, dat zou moeten sterken, om vol te houden, den heerlüken, maar moeilijken arbeid in Indië, en toen Ds Kerkhof sprak van het geloof van Abraham, die door het geloof ging uit het land der vaderen, en zoo be schouwde hij ook dit heengaan naar Insulinde als een daad des geloofs. En aan het slot van zü'n toespraak verzekerde hij het onzen zendeling: Biddend zullen de Zeeuwen mee strijden tegen Satan, en als er niet dadelijk vrucht komt, zullen wü meer bidden, totdat ook uit Javaansche distels Javaansohe mirten zullen opgaan, die eeuwig groenen zullen. Bü het afscheid was ook nog tegenwoordig de oude moeder van onzen zendeling. Ik had het voorrecht haar te mogen ontmoeten, daar zü in mün „kosthuis" logeerde. En ik herinner mij nog zoo goed, dat wü die een voudige vrouw bewonderden om haar geloof en overgave. Menschelü'korwüs gesproken zou zü haar zoon niet meer weerzien op aarde, en dat is dan ook het geval geweest, maar zü Zooals men weet, is het vertrek eenige weken uitgesteld. Red. gaf hem met liefde aan Hem, Die hem riep tot zóó heerlöke taak,en Boven zou zü hem wel weerzien. Heldinne des geloofs, wie dien avond in de kamer was, zal u niet licht vergeten. En nu, 18 jaar laten, vertrekt Ds Merkelün voor de derde maal naar Indië. En het geloof, dat sprak bü zijn afscheid, is niet beschaamd, veeleer is beschaamd het kleingcloof van hen die vooral op geldelyk gebied vele bezwaren zagen. Ryk is de arbeid van onzen zende ling, onder Gods be3tuur, gezegend. Reeds vele Javanen mocht hü tot Jezus leiden. Moei lijk is zün werk geweest, moedbenemend in het begin en thans draagt het reeds heer- lüke. vruchten. En tochtoch is er nu, bü het derde afscheid naar Indië, iets, dat onze Zuidely'ke Kerken, ons Zeeuwen vooral, zwaar op het hart moet wegen. Toen Ds Merkelün voor on geveer een jaar naar Holland terug kwam, kwam hü met een ideaal. Zün arbeid was, zooals reeds gezegd, rijk gezegend, maar toch, om ten volle zün krachten te kunnen ont plooien, heeft hü daar in de streek van Ma- gelang, iets noodig, dat hü tot nu toe mist. Zyn hospitaal. En de vacantie, die hü zoo noodig had, om weer op krachten te komen, heeft hü besteed om te trachten de gelden samen te krijgen, voor, als hü straks terug is in Indië., dat lang begeerde hospitaal En dat is hem niet mogen gelukken. Van de f 45.000 zü'n er f 14.000 byeen. Dat moet hem een teleurstelling zün. Nu weet ik wel, ,,dat de Zending zooveel geld kost", en ik ga daarover niet debat- teeren, maar tochhet had gekund. Ik weet b.v., dat er in de classis Axel een heel kleine kerk is, die ruim f 2 per lid (alles inbegrepen) opbracht. Als de groote Kerken nog niet naar evenredigheid, maar slechts de helft van die kleine Kerk hadden gegeven, dan hadden de ruim 42000 leden van de Zuidelijke provinciën het bedrag bü elkaar gehad. En hoe mooi was het geweest, als wü nu bü dit pi f scheid hadden kunnen zeggen: Gü, D's Merkelün, hebt ons vertrouwen. U zegt, dat gü het hospitaal noodig hebt voor uwen arbeid, hier hebt ge het geld, en God doe uwen arbeid rükelük gelukken. En toe, doe me een genoegen, schudt nu niet uw hoofd en herhaal, dat die zending toch zooveel kost, maar wees blüde en dank baar, dat ge kunt m-edehelpen om arme Ja vanen te doen brengen de Bly'de Boodschap des Heils. En als ge nog niets gegeven hebt, of nog niet genoeg, mag ik u dan even op wekken het nog to doen? Ds Merkelün zal het nu in al de beslommeringen van het in pakken en het afscheid wel druk hebben, maar in Middelburg woont Ds D. Scheele, de voorzitter van het Zendingscomité. Neen, ik heb geen afspraak met hem gemaakt; hy weet niet eens, wie de Cadzandsche brief schrijver is, maar zyn brievenbus zal wel groot genoeg zy'n om de postzegels te bergen. En nu, morgenochtend, zoo na kerktyd, als ge nog even met familie of vrienden te zamen zyt, breng het dan eens ter sprake, vooral geen debat uitlokken, maar zeg eens een enkel woord over den arbeid van onzen zen deling, waarvoor toch zeker wel dezen mor gen zal zy'n gebeden, zie er eens éven uw kinderen op aan, en denk er dan aan, dat Mevrouw Merkelyn deze week voor vele jaren twee harer kinderen moet verlaten, en straks ook haar laatste moet henenzenden, denk er dan bovenal even aan, aan die Bekende schilderij van de kruisiging van onzen Heiland waaronder de woordenDit deed Ik voor u, wat doet gy' voor Mü Maar smeedt het y'zer dan, als het heet is. Wacht niet, tot het weer koud en zwart is. Maar verzamel, de cent desnoods van den arme, maar ook het briefje van den rijke, die straks misschien met zyn auto weer naar zijn hofstede of zyn woning terug rijdt, en dan overmogen, stuur uw postwissel of aan- geteekende brief naar Ds D. Scheele, Hof plein, Middelburg, en zet er op: Voor het hospitaal en deze zal er wel een middel op weten, om Ds Merkelyn nog vóór zijn in schepen te doen berichten, dat er nog vele Zeeuwen waren, die hadden gewacht en he; wel eens zonden doen, maar die het haddon laten loopen, maar die toch vóór het vertrek van „onzen zendeling" naar Indië, hem wilden laten voelen, dat ze met hom en zy'n arbeid, die Gods arbeid is, medeleven, En gy', boer of arbeider of meneer, doet gü 'het nu morgenochtend??? En gy, Ds Merkelyn en Mevrouw, het zal deze week een moeilyke dag voor U zyn, als gy zooveel, wat u dierbaar is, in het moederland moet achterlaten, maar gy' gaat met God naar ons verre Java. En de Zeeuwen zullen u niet vergeten. Wy zyn wel erna langzaam en wy praten er graag eens over, maar het zal ook hier zün, zooals in ons mooie wapen staatLuctor et Emergo Worstelende ontzwem ik. En nóg eens, myn mede-Zeeuwen: Doet gy' het morgen? Ora et Labora: Bid en werk. Van het totaal aantal kassen te Huissen is nog slechts een klein percentage „ver warmd". De aanbesteding der druivenkas- sen heeft hier dit jaar voor 134 h f35 per strekkenden meter plaats, waarbij de kweeker zelf voor den betonnen vo-et der kassen dient te zorgen. De gunstige finan- cieele resultaten, welke hier dit voorjaur met de teelt van sla en vooral van spi nazie en raapstelen onder glas zyn ver kregen, terwijl de teelt van voorjaars groenten in den vollen grond hier veel minder of niet loanend was, werkt een uitbreiding der glascultuur in de hand. Alleen de teelt van aardbeien onder glas was dit seizoen te Huissen niet zoo gun stig. Als een werkwaardigheid voor een fruit- centrum als Zuid-Gelderland mag wel ge noemd worden, dat niet één, doch meer kweekers te Huissen hun boomgaarden rooien om de vrij gekomen grond voor kassenbouw te benutten. Zoo heeft in den afgeloopen winter de secretaris van de afd. Huissen van den A.B.T.B. een mooi- en boomgaard van kersen en appels, waarvan de boomen twintig jaar oud wa- jren en dus een flinke opbrengst gaven, gerooid en den grond gebruikt voor een complex van zes houten druivenkassen. Een paar maanden geleden kwam de bouw van dit complex gereed en thans bevatten de kassen reeds een flink toma ten-gewas. Terwijl elders in Zuid-Gelder land nog ettelijke boomgaarden met ker sen, pruimen, appels en peren worden geplant, wordt aan de fruitteelt in den jollen grond in boomgaarden te Huis sen minder zorg besteed. De hooge grond prijzen en vooral de betere financieele resultaten, welke met de teelt van groen ten en druiven te Huissen onder glas worden verkregen zijn hiervan de oor zaak. Wat tfoen de kuikens In hun ledigen tijd? Een merkwaardige vraag, waar de meeste menschen zich wel niet druk over gemaakt zullen hebben tot nu toe. Toch is het voor dierenliefhebbers wel interessant eens te hooren wat anderen opgemerkt hebben. De .meeste pluimveehouders heb ben natuurlijk geen tijd om een dag rus tig bij een troepi kuikens te gaan zit ten om eens te kijiken wat ze eigenlyfc zoo'n heele dag uitvoeren, laat staan wat ze 's nachts doen. Ook voor 'de pluimveehouderij als mid del van inkomen zijn dergelijke vragen van belang, hoewel men niet direct het nut er va.n begrijpt. Vraagt men zich echter eens even het volgende af. De nieuwe opfo-kmethode die met droogmeel in automatische voerbakken werkt tijdbe sparend en geeft de kuikens veel min der gelegenheid in het strooisel te krab ben om graankorrels te zoeken. Met an dere woorden: de kuikens krijgen veel minder spier oefening. Groeien ze nu on danks deze mindere oefening toch even goed? Zoo zijn er meer vragen te stel len en vond het proefstation van den staat Massachusetts 'in N.-Amerika de zaalc belangrijk genoeg om eens een onder zoek in te stellen. Eerste vraag was: Wat doet het kui ken overdag? Men nam verschillende kuikens van een tot twee dagen oud en kleurde deze op verschillende manieren, zoodat men ze gemakkelijk kon kennen in den koppel. Daarna liet men ze ver scheidene dagen in den 'koppel loop-en zoo-dat de andere kuikens aan hen gewend raakten en zich dus normaal gedroegen. De kuikens werden nu om de vyf minuten bestudeerd en hun bezigheden genoteerd. Dit geschiedde op lijsten met verschillende tabellen, zooals voor: graan-etend, meel- etend, water-drinkend, graan-zoekend, doelloos rondloopend, slapende. De proef werd genomen met drie Leg- Twee waarborgen voor goede kwaliteit Overal, waar U de bekende A. P. C. pompen aantreft is Motorspirit en Standard Mo tor Oil verkrijgbaar, zuiver en onvervalscht. Standard Motor Oil wordt thans ver kocht uit flesschen en in verzegelde bussen van 2, 5 en 20 Liter. CJtandard Motor Oil en A. P. C. Motor Spirit geven maximum kracht en minimum reparatiekos ten. De praktijk leert den automo bilist en den motorrijder, dat de grootste bezuiniging ligt in het gebruik van benzine en olie, die volkomen bij elkaar passen. Ervaren motorrijders zouden meer willen betalen Er zijn duizenden automobilisten en motorrijders, die U kunnen vertellen, dat zij uitsluitend A.P.C. Motor Spirit en Standard Motor Oil gebruiken. Zij besparen - U kunt dit ookOp reparatiereke ningen zoowel als op afschrijvin gen. U zult veel meer pleizier van eiken rit hebben, wanneer U zoowel benzine als olie bij laadt aan de pompen met deze emblemen. Maximum kracht en bescherming Standard Motor Oil is altijd van dezelfde voortreffelijke kwaliteit Het is verkeerd nu eens het ééne merk en dan weer het andere te beproeven. Standard Motor Oil is immers steeds uitstekend en overal verkrijgbaar, waar A.P.C. Motor Spirit verkocht wordt American Petroleum Company, Gebouw Petrolea, 's-Gravenhage 1*EXXXXT:I -JeEXXXZSRS MLIIIII:! ïMEEEOafcl :M dat sommige kuikens flink bezig bleven. Een slapend kuiken neemt een ge makkelijke houding aan, doet de pootjes onder het lichaam, den kop vooruit en den snavel op het strooisel. Soms slapen ze in een andore houding, maar de beschre vene is de meest gewone. Typisch is, dat op den gaa.sbodem, zoo-als ik die 'be schreven heb, de kuikentjes op dezelfde manier zitten te- slapen en daarbij het snaveltje door het gaas steken, zoodat het kopje dan nog lager hangt. Mochten er lezers zijn, die al resultaten verkregen hebben met den gaasbodem', dan houd ik my aanbevolen, ik ben zeer tevreden en de resultaten met besmette kuikens zyn werkelijk verrassend geweest. Ik kom daar nog op terug Een kuiken dat zich op zyn gemak gevoelt kan urenlang zoo blijven maffen zonder eenig merkbare beweging te ma ken. Dit hangt er ook veel van af of de temperatuur onder de kunstmoeder goed is. De kuikens zitten dan in een kring van ongeveer een hand breed on der den rand. Toch zal er haast nooit een zuivere cir kel gevormd worden. Op bepaalde plaat sen, waar wat minder tocht is en zoo, zullen zich meer kuikens ophoopen. Op deze plaats zitten dus meer kuikens. Maar Glascultures in Zuid-Gelderland. In verschillende gemeenten in Zuid- Gelderland, vooral in de Over-Betuwe, Rijk van Nijmegen en Land van Maas en Waal zyn in het jaar 1928 kassen, meer speciaal druivenkassen en warenhuizen gebouwd, terwijl ook de oppervlakte plat- glas is toegenomen. Het sterkst is de uitbreiding van de glascultuur hier wel geweest in de gemeente Huissen, waar in 1928 meer dan honderd druivenkassen zijn gesticht en waar thans ook reeds weder het bouwen van vele kassen, hoofd zakelijk druivenkassen, ia aanbesteed; de meeste kweekers zien gaarne dat de kas sen in November a.s. gereed zijn. Bij deze nieuw te bouwen kassen treden de „ijzeren" kassen het meeat op den voorgrond, hoewel daarnaast ook „hou ten" kassen worden gebouwd, voorts zijn de meeste nieuwe kassen onverwarmd. Gewaarborgde kwaliteit. Prima samenstelling. Goedkoope prijs. VRAAGT UWEN LEVERANCIER. Waar niet verkrijgbaar, wende men zich rechtstreeks tot de horns, vier Rhode Island Reds en een Plymouth Rock. Het bleek dat de kuikens ongeveer 51 pet. van hun tijd doorbrach ten met eten, drinken en zoeken naar graan, dus bezigheden in verband met de voeding en 49 pet. van hun tijd werd gebruikt voor slapen en rondloopen zon- ider doel. De helft van den tijd wordt dus ten behoeve van de voeding besteed. Toch kan men dit natuurlijk niet precies aangeven, want het bleek spoedig dat het eene kuiken meer tijd besteed aan zijn wandelingetje en het andere meer tijd aan zijn voeding. Het eene kuiken pikt gulzig alle meelvoer op om snel ver zadigd te zijn, het andere neemt er zijn tijd voor om de lekkerste stukjes uit het meelvoer op te zoeken. Ziedaar dus al weer precies dezelfde gewoonten als bij de menschen zelf. Een ander kuiken is weer een echte luiwammes en verslaapt het meest van zijn tijd. Het grootste kuiken maakte van zijln tijd het nuttigste gebruik, n.l. voortdurend eten. Wat deden de kuikens nu echter 's nachts? Gingen ze slapen, droomden ze, hadden last van nachtmerries die hun onrustig maakten? Alle onderzoekingen in die rich ting gedurende drie jaren toonden aan daardoor warden de binnenste te warm en de buitenste te koud, dus gaan de kui kens onderling zich weer verplaatsen. De binnenste kuikens gaan opstaan, trachten koeler te worden door de vleugels los van het lichaam te houden en gaan hij- j gen. (Een ander dier dat te warm wordt zal gaan transpireeren, doch dit kan een kuiken nu eenmaal niet. Er zijn wel veel menschen die praten over zweetklie- ren bij kippen, waardoor b.v. tijdens het broeden de eieren bevochtigd zouden wor den, doch een kip heeft geen zweet klieren en kan dus ook niet zweeten. Vandaar dat kippen als ze het te warm krijgen gauw met den bek open zitten te hijgen om op die manier afkoeling te krijgen). Het kuikentje frischt door de losse vleugeltjes en het gehijig weer wat op en dommelt weer verder. Doch een paar minuten later is het weer hetzelfde liedje en zoo blijft het beestje eenige uren soms steeds wa kende en weer slapende op dezelfde plek. Dan kryigt het er op een gegeven oogenblik genoeg van en kruipt naar de buitenzijde van den cirkel over de ruggen der andere slapende kameraadjes heen. ïs het een maal op een koelere plaats dan gaat het daar rustig zitten slapen. Maar terwijl het naar de buitenzijde kruipt maakt het natuurlijk alle andere kuikentjes die aan geraakt worden, wakker. Deze richten zich half op, openen hun oogen een beetje, piepen soms eventjes en gaan dan weer zitten slapen. Maar de kuikens aan den buitenkant vinden het te koel en trachten naar bin nen te dringen tusschen de andere kui kens door. Door dit voortdurend heen en weer getrek van kuikens naar binnen en naar buiten, hebben de middelste kuikens feitelijk geen oogenblik rust; de eenige kuikens die rust hebben zijin zij die een eindje verder zitten, op de dunner be volkte plekken van den cirkel. Wordt de temperatuur onder de kunst moeder ho-oger dan trekt de heele massa min of meer naar buiten en daalt de tem peratuur, dan trekken ze naar binnen. Vooral bij tocht zal er dus een voortdu rende beweging of onrust onder de kui kens zyn. Als dus de nacht verder ver loopt en de kachel doorgaans door asch- ho-oping minder heet wordt, en de bui tenlucht koeler, dan trekt de heele schare kuikens min of meer onder het scherm naar binnen. Als het in de kuikenruimte warmer is, blyven er soms een aantal kuikens huiten de kunstmoeder. Deze trekken zich dan als het koeler wordt niet onder het scherm terug, maar blijven daar buiten zitten op een hoopje, om elkaar warm te houden. Zoodra het licht wordt en 'de andere kuikens gaan eten, trekt dit troepje echter direct ver onder het scherm, als het ware net als iemand, die 's winters lang buiten geweest is en nu binnenko mend gauw dicht bij de kachel kruipt om zich weer eens door en door te verwarmen. Zoodra deze kuikentjes na een kwartiertje goed doorgewarmd zyn, gaan ze op het voer af. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abonné's worden ingezonden. Postzegel van 71/2 cent voor antwoord insluiten. Uw haar houdt op uit te vallen en wordt dikker en voller, indien gij des morgens slechts een weinig Purol goed in de hoofd huid wrijft en overigens stevig door de haren uitstrijkt. Vergiftiging. Bij een schutters feest te Pansfelde zijn na het noenmaal alle deelnemers en hun dames ziek ge worden onder vergiftigingsverschijnselen. Men vermoed, dat onder het karweizaad (kummel) waarmee een schotel was toe bereid, zaad van den gevlekten scheer ling is gekomen. Veertien deelnemers zijn nog bedlegerig en één yerkeert zelfs in levensgevaar. Explosie op een motorboot. Gistermiddag tegen 1 uur ontstond op een motorboot, die op de Spree voor ank-er lag, een explosie ter gelegenheid van het byvul- len met benzine. De uit vier man bestaande bemanning werd zwaar gewond, terwijl de boot geheel uitbrandde. De gewonden, werden naar het ziekenhuis gebracht. c De vijanl Hot fl eenigrn tij staat, dail wachtingej zoowel de te wonsch| vruchten pjes aangl waarde lui liiHir ik al bozen wol wn in denl rondneuzei wel gem al maar al t<| ongenietbal geweten l| een groot f dat zich kroost vel oogsten dl eonl dig, wordtl stateerd, s| of hiertegel bestrijding^ met een i ga dit euvel t<j met een (fl teeren wo nog wat struiken enl heel wat oude parat gebruik te met toer worden er struiken uil ten even eet Deze jacht is oogenscl werkelijkhe kwartiertje en gezuive; dat het de De b ei zeer schad de bessenbi in ons geh grond en diertje lykt evenwel vic onderkennel de vleugels: is overweg* naar oranje rugzijde var het borststr Kop en spr heeft op d* het verschyT de wyfjes in rijen lang der bessen! Binnen eo 12 dagen, taard rupsen pooten, in later vaaigr den glimmei vraten begi: werk en vre waarop de worden eer onderste tal spreiden ze beginnende i heele struik blyven over ten min of 1 weke® zyn zich in in 1 grond liggenc achtig cocon de tweede Bpelletje opn omstandighec de generatie, grond een v< cocon besche halve kruisbe aalbessen aai de zwarte, in ernstige n schade aan gering. Bespi. phyline of den handel zt resultaten. Or te bestrijden, omgespit en heen gamengc De Mevr. Wet Schouwvensl B-oven eer huyzen schr deze stelling taald werk k haar huishoi Als men c zich onwille

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6