Afloop, Verkoopinp, Aanbestedingen, enz. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Doorzitten Stukloopen PUROL Zonnebrand Telegrammen. Marktberichten. Finaricieële Berichten. veel rust verkregen. Nu zijn wft er onder het extra parlementair kabinet helaas niet op vooruitgegaan, maar daarom moet er ook naar gestreefd, dat onze partij zoo sterk mogelijk uit de stembus te voorschijn komt, opdat zij in verband met de andere Christelijke partijen steeds meer kan waken voor het beveiligen van den Zondag. Onze mannen stonden steeds op de bres met hun krachtig getuigenis. „En zoo zal het ook in de toekomst zijn. (Worden de linksche partijen sterker, dan zal dit aanstonds leiden tot een verzwakking van de zorg voor den Zondag. Natuurlijk vertellen zij dat bij1 de stembus niet. Zij komen met beloften. Ziji zouden de belijders van den Naam des Hoeren wol willen verleiden om b.v. met een beloaning van drie gulden staatspensioen hun beginselen ook in zake den Zondag 'te verloochenen. Of de belofte vervuld wordt is een andere zaak. Maar daarin zullen zii niet sla^n. Voor onze partij' staan de beginselen,, staat de gehoorzaamheid aan Gods ordinantie voorop En als wp straks ter stembus gaan, dan is dat ook om ons getuigenis te doen hoonen voor een zoo goed mogelijke 'bescherming van den dag des Hoeren. Het Nederlandscne Roode Kruis. (Zie vervolg 2e blad.) Na afloop van de demonstratie heeft Prins Hendrik een bezoek gebracht aan bet gasthuis, alwaar hij den /oon van den beer H. Dronkers, kringcommissaris van bet Roode Kruis, heeft bezocht. Deze ligt in deze ziekeninrichting, alwaar hij verpleegd wordt, tengevolge van een aan rijding met zijn fiets tegen een auto. De Prins, die vergezeld was van den Commissaris der Koningin en den ad judant van Z. K. H. beeft zich eenige oogenblikken met den patiënt onderhou den. De heer Dronkers was hjj deze treffen de plechtigheid eveneens tegenwoordig. De vergadering werd door Z. K. H. met een toespraak' geopend en na be handeling van verschillende huishoude lijke zaken werd behandeld het volgende voorstel van de afdeeling Eindhoven. Door de afdeeling Eindhoven is een voorstel ingediend, waarin het dagelijksch bestuur verzocht wordt het daarheen te willen leiden, dat van regeeringswege werd bepaald, dat de reserve-officieren van gezondheid in plaats van het ver richten van herhalingsoefeningen "koste loos cursussen kunnen geven ter oplei ding van adspirantleden der tranportco- lonne in of in de naaste omgeving van hun woonplaats. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat het denkbeeld, waarop het voorstel be rust, sympathiek is. Het is evenwel aan het hoofdbestuur gebleken, dat gezien vroeger besprekingen omtrent deze ma terie, een dergelijk voorstel bij de re- geering geen ghnstig onthaal zal vinden, zoodat aanneming daarvan ,door de al- gemeene vergadering weinig of geen ef fect zou sorteeren. Het hoofdbestuur zou intusschen gaar ne zien, dat door de algemeene verga dering als hare meerling werd uitge sproken, dat het wenschelijk ware, dat de regeering aan het Nederlandsche Roo de Kruis de noodige materialen ter be schikking zou stellen, teneinde een vol doende inrichting en opleiding van de transportcolonnes te verzekeren. Dit voorstel werd in handen van het hoofdbestuur gesteld om zich daarover nader te beraden. Door de afdeeling Tiel werd aange drongen om meer leden te werven voor het Roode Kruis. De "Prins sympathiseert ten zeerste met deze propaganda. Besloten werd, dat het volgend jaar vermoedelijk in Mei zal vergaderd wor den, en wel te Gouda. Op het stadhuis had hedenmiddag de officiëele ontvangst plaats. De burgemeester, de heer P. Dumon Tak, zeide dat het voor het gemeente bestuur een groote vreugde is dat het Ned. Roode Kruis te Middelburg zjjn jaarljjksche vergadering houdt. Het ge meentebestuur sympathiseert met het Roode Kruis, omdat het weet welk nuttig werk het verricht. Daarvan hebben wij hier de overtuigende blijken gekregen ge durende de .oorlogsjaren. Vooral de trans portcolonne heeft die jaren veel gedaan voor de zieken, die te Middelburg en Vlissingen werden opgenomen. De burgemeester hoopt, dat de Prins nog lange jaren met bet presidium belast mag zijn en hoopt, dat het Ned. Roode Kruis moge groeien en bloeien. Hij hoopt, dat de deelnemers aan de vergadering hier aangename dagen .zul len mogen doorbrengen en de beste ber inneringen zullen achterlaten. Prins Hendrik dankt hartelijk voor de vriendelijke woorden door den burgemees ter voor de vereeniging en voor .zijn per soon uitgesproken. Wij zijn blijde dat deze vergadering in Middelburg mag worden gehouden. Het Roode Kruis ziet, welk nuttig werk in Zeeland door deze vereeniging is ver richt, en is daarvoor zeer dankbaar. Voor de sympathieke woorden door den burgemeester gesproken, is de ver eeniging zeer erkentelijk. Hierna werd de eerewijn aangeboden. Ansjovls-vlsscherlj. Het wonderjaar voor de Zeeuwsohe an- Bjovisvisscherijen, zegtde N. R. G r t, blijft aanhouden en waar de Zuiderzee niet opbrengt, wat onder de bestaande toe standen in de Zeeuwsohe wateren zou mo gen verwacht worden, blijven de prijzen natuurlijk ook bevredigend. Het cal wel een mysterie blijven, waarom nu juist de weeren in het ruime hekken van de Qos- ter-Schelde zoo gezegend worden met het kostelijke visohje en de hooger gelegen zee gaten in het Noorden niet worden bezocht. Enfin! de Zeeuwsohe weervisschers genie ten nu ook eens van wat uit vroegere ja ren tot hen kwam van hun voorouders, die enorme winsten maakten met de ansjovis. Naturlijk „sommige jaren", want voor een halve eeuw zagen wij vermeld, dat in 1880 b.v., deze visscherij was dit jaar slecht, op de Wester-Schelde nog geen 3 Vi ton, op de Ooster-Schelde 27 ton, de prij zen liepen van f 260 tot f 300 per ton. Er is geen verklaring te geven van de reden, waarom de vangst zoo slecht was; al de ansjovis, die zich vertoond heeft, lijkt ge vangen. In vorige jaren werd tegen het laatst der teelt altijd kuit- en homrijpe ansjovis gevangen en ten laatste ook uit gezaaide; 'dit was een teleurstelling, want de toenmalige hoofdopziener der vissche- rijen wenschte juist een proef te nemen met de zoogenaamde kunstmatige teelt; hij kreeg wel een enkel ongeveer rijp vrouwe lijk exemplaar, doch geen mannelijk, zoo dat de proef niet te nemen was. Spoorweg GentTerneuzen. Op de Maandag 1.1. gehouden algemeene vergadering van den Spoorweg Gent Terneuzen (Chem. de For. GandTerneu zen) deelde de voorzitter mede, dat de Belgische staat bericht had de concessie voor het Belgische deel der lijn (Gent- Selzaete) over te nemen, tegen een som gelijk aan de gekapitaliseerde inkomsten op de bassis van 5 pCt. 'sjaars en een premie van 15 pCt. De president deelde mede, diat de be rekening was gebaseerd op de resultaten der 5 beste jaren en hierdoor zeer na- deelig veer de aandeelhouders. De Mij exploiteert nog steeds het Ne derlandsche deel der lijn. Er is thansl geen sprake van overneming door de Neder landsche regeering, hoewel die ook het recht daartoe heeft. Eventueel zal de Mij opnieuw geconstitueerd worden om het deel SelzaeteTemeuzen te exploiteeren. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Haarlem (vacature Ds L. J. van Le iwen), A. G. B. ten Kate te Brussel, W|. S. van Leeuwen te Velzen, en H. Wi. Obbink te Geldermalsen. Te Sloterdijk (Amsterdam- Wiest), J. F. van Dnxyne ,te Zaandam', W. J. van Elden te Aalsmeer en W|. A. B. te® Kate te Enschedé. Beroepen te Enter, Th. Kedk te Hetere®. Te Wouterswoude, J. A. de Nie te Zetten. Te Bernis, J. P. van Leasden te Steenwjjk. Aangenomen naar Voorhout, J. J. H. Klomp te Aarlandervee®. Bedankt voor Maasdam, J. J. H. Klomp te Aarlandervee®. Geref. Gemeente®. Beroepen te Borssele, M. Heykoop, ,oand!. te Gravenhagen. Nederlandseh Bifbel genoot schap. Het Nederlandsch Bijbelgenootschap komt 19 en 20 dezer in algemeene vergadering bijeen te Amsterdam. Aan den beschrijvingsbrief ontleeneto wij', dat die nieuwe nationale Bijbelvertaling, die in wording is (namens het Nederlandsch Bijbel genootschap) binnenkort in enikele fragmenten uit een der Evangeliën een proeve van verta ling het licht zal zien, terwijl over andere Blij1 belboeken nog besprekingen worden gevoerd. Tot de commissie van Bijbelvertaling voor het Nieuwe Testament, die bestond uit de professoren Grosheide, Van Leeuwen, Floojj, Van Veldhuizen, Wjndisch, en De Zwaan, is nog toegetreden Prof. Aalders uit Groningen. Theol. School. Te Kampen zijn gis teren de feestelijkheden begonnen in verband met het 75-jarig bestaan der Theol. School, der Geref. Kerken. Het gebouw is uit- en inwendig getooid met guirlandes en bloemtuilen. De stad is in vlag. gentooi, treinen en autobussen voeren de be- zoekers in menigte aan. Om elf uur gistermorgen ontvingen curatoren en hoogleeraren in de smaakvol versierde pro- fessorenkamer het comité uit de burgerij', uit naam waarvan de voorzitter, burgemeester Fernhout, als feestgave kwam aanbieden een monumentale rustbank, geflankeerd door twee eveneens in renaissancestijl uitgevoerde palm- bakken, bestemd om geplaatst te worden in de zijgang naast de zuilengalerij'. De levering is opgedragen aan die fa. Monsieur te Steenwjjk. De aanbieding geschiedde voorloopig in tee- kening. De voorzitter van het curatorium, Dr Bios, van Stadsknaaal vertolkte 'den warmen dank van dit college voor het waardevol feestge schenk. Gisternamiddag werd een officiëele gedach tenis samenkomst gehouden in de aula, waarbij de Minister van Justitie, de Commissaris der Koningin en het gemeentebestuur van Kampen tegenwoordig waren, en waarin dé rector, Prof. Honig, een gedachtenisrede uit sprak. 's Avonds te 7 uur had in de Nieuwe Kerk een bidstond plaats, onder leiding van Ds J. Douma van Arnhem. Met een gezellig sa menzijn in de' aula der school werd de dag besloten Vandaag werden in drie kerken samenkom sten gehouden, waar tal van sprekers het woord voerden. Een onderscheiding. B§ Kon. Besluit van 18 Mei is benoemd tot Ridder id de Otde van den Nelerlandschen Leeuw, Prof. Dr J, Ridderbos, hoogleoraar aan de Theol, School van de Geref. Kerken in Ne derland, te Kampen. Schoolboekje afgekeurd. Na zeer scherpe debatten nam de gemeenteraad van Batavia met 13 tegen 9 stemmen een voor stel aan van het lid den heer Die-ben (R. K.), strekkende tot het afschaffen van- leerboekjes voor de scholen, die geschreven zijn door den voormalige® secretaris der gemeente, den heer Daan van der Zee, getiteld: „De stad' van Coen", als leermiddel en voorts tot vernietiging van 250 reeds door B. _nn Wi. aangekochte exemplaren van bedoeld boekje. Hoewel over het a lgemeen de tekst nogal neutraal is, bevat deze niettemin naar het oordeel van den raad tal van tiraden, waarin een blaam wordt ge worpen op de grondleggers en stichters van Batavia en waarin wordt afgegeven op de man nen uit den compagmes-tijld. Voetgangers op banden. Een snel opkomend bedrijf in bet maken van een nieuw soort voetbekleeding wordt door de heeren schoenmakers van Alba nië, Turkije en deelen van Rerzië in het leven geroepen. Zij vervaardigen schoenen uit oude autobanden, eenvou dig door de gelijkmatig opgesleten ban den in stukken van de vereischte lengte te snijden, er een toon en wreef aan te fatsoeneeren en door het boveneinde een lederen veter te vlechten om het geheel samen te houden. Het afgewerkte exemplaar lijkt op een Hollandsche klomp en een reiziger, die zoo "juist terugkomt van pen Oostersche reis, deelt mede, dat de vraag naar deze nieuwe schoenen in de bazars groot is, omdat ze minder kosten en een langeren levensduur hebben dan sandalen of de meer moderne schoen. Een zonderlinge graaf. Maandag ochtend kreeg een te Buitenveldert wonende familie bezoek van een als heer gekleed per soon, die mevrouw vroeg te spreken. Toen deze den bezoeker wilde te woord staan, kwam ze hem al in de gang tegen, waarna die man, die een alcoholgeur verspreidde, mevrouw in de salon volgde. Hier maakte hij' zich bekend als Graaf van Nassau a Lock, en daar hij «enigszins zonder financiëele middelen zat, 'kwam hij vragen, of mevrouw hem f 10 wilde leenen. Mijnheer, dien hiji reeds gespro ken had, vond zulks goed. Alhoewel de man voor een graaf er wel eenigszins sjofel uitzag en ook de symptomen van het spreken van wartaal aanwezig waren, wist hij mevrouw, die weigerde de f 10 voor te schieten, te over reden de helft, f 5, te verstrekken. Toen mijnheer 's middags thuis kwam; kon hij zich' niet herinneren toestemming tot deze transactie voor zijn grafelijken bezoeker te heb ben verleend. Alvorens de politie in het geval te kennen, zal men thans afwachten, of de graaf binnen den vastgestelde® termijn nog komt opdagen, waar echter niet veel hoop op ie. TERMIJNBETALING. Wij lezen in „Vraag en Aanbod": Als een (merkwaardig teeken des tijde mag genoemd worden de termijnbetaling. Er is schier geen artikel of het kan bij stukjes en beetjes betaald worden. Een wijde kring van mensdhen komt daardoor in de gelegenheid zich iets aan te schaffen en op het eerste gezicht bekeken is 'het daarom een alleszins aanlokkelijke zaak. Nauwkeuriger studie doet echter iets ernstigs vreezen. Het is waar, dat ruime gelegenheid tot termijnbetaling den afzet en daarmede de productie opvoert. Het is waar, dat er velen zijn, die niet sparen kunnen en anders nooit zekere dingen zou den aanschaffen, doch het nu doen, omdat het zoo gemakkelijk lijkt en.de beta lingen straks moeten geschieden. In de eerste plaats echter zijn 'het zij, die niet sparen kunnen en vervolgens zij, die gaar ne „boven hun stand" leven, die het ter mijnbetalingssysteem een gevaarlijke zijde geven. Niet voor dingen, die een directe besparing beteefcenen als naaimachines voor de naaister, auto's en motorrijwielen voor den zakenman, electromotoren voor den klein-industriëel enz. Voor die cate gorie van menschen is het systeem metter daad een uitkomst. En deze wijze van cre- dietgeven is heusch een verbetering van het gewone systeem, wat voor eiken cre- dietnemer door gewone banken wordt toe gepast. Die anderen echter, die iets fcoopen wat geen besparing teweeg brengt, een radio toestel, een ameublement, wat meer kost dan door hen reeds bespaard is, een auto voor genoegen, en wat dies meer zij, die anderen brengen de wereld in gevaar. Ik ken ze, die een inkomen hebben van f 50 per week en elke week f 30 moeten betalen als afbetaling op diverse zaken, die ze strikt genomen, best hadden kunnen mis sen. Gebeurt er in dat gezin niets bijzon ders, dan zullen we hopen, dat alles goed gaat. Komt er echter ziekte, dan is de eer ste, die wachten moet op zijn geld, de dok ter. Vervolgens komen al gauw anderen aan de beurt. Zijn het geen leveranciers vaai den dokter, dan toch allicht meerdere leveranciers van het huisgezin. Er wordt natuurlijk het uiterste gedaan om de huur- fcooptenmijnen te betalen, want niemand verliest gaarne iets uit zijn bezit, al is dat bezit in dit geval ook nog dubieus. Hier zit de leemte van het termijnbeta- lingsregiem. Men verkoopt maar. Ik weet wel, dat dingen van eenige waarde, als auto's enz. nu maar niet zoo aan iedereen worden verkocht, doch rijwielen, radiotoe stellen, en zelfs, dank zij de democratische neigingen van menig Gemeentebestuur, elqotrische strijkijzers gaan zonder eenige informatie omtrent den oliënt naar koo- per toe. Betaling in termijnen. Als men een statistiek zou kunnen krijgen mn de af wikkeling van al die termijnbetalingen, zou men waarschijnlijk daarover zeer te vreden zijn. Die statistiek is edhter een al lesbehalve voldoende maatstaf. De vraag is, hoe die goede afwikkeling van die zaken in den regel is verkregen. En hier vindt ieder zakenman, die een weinig verder kijkt dan zijn neus lang is, gemakkelijk een antwoord. Laat hij maar eens onderzoeken wat de meeste wanbeta lers uit zijn bedrijf hebben. Het meerendeel heeft zich niets ontzegd van wat de wereld biedt. Zelfs niet de luxe van „beeren" te hebben. Dus geen termijnbetaling? Jawel, doch alleen daar, waar omstandigheden andere betaling onmogelijk maken en termijnbeta ling in elk opricht veilig is. Ter illustratie laten wij hieronder nog de 'lotgevallen van een termijnbetaler vol gen, zooals wij die vermeld vonden in het Orgaan voor het Rijwiel- en Automobiel bedrijf: 4 Januari. Heden heb ik een auto 'ge kocht. 'Op zeer gemakkelijke betalingsvoor waarden. Het is een prachtige wagen met een sigiarenaansteker erin en verdere 'ge makken. De wagen zal in 18 maanden be taald zijn. 4 Februari. Heden heb ik den eersten termijn op mijn wagen betaald. Hij loopt prachtig. Ik imaak groote plannen om, als de Lente in het land 'komt, 'groote tochten te gaan maiken. Onderweg, als wij pick nicken, zullen wij ook een stukje muziek hebben. Ik heb daarom een radio-toestel gekocht. Dat nemen wij dan mee. Het ra dio-toestel hoef ik maar in heel kleine maande'lijksche termijnen te betalen. 7 Maart. Ik ben met het betalen van mijn tweeden termijn voor den wagen wat laat. Het radio-toestel zal ik in April wel dubbel betalen. Ik heb nl. een mooie serie boeken ge/kocht. Als wij dan. van den zomer heerlijk op de hei liggen, kan degene, die dat wil, ook wat lezen onder het genot van een stukje radiomuriek. Het is een 'heele serie prachtige hoeken in prachtband. Een mooie kast is er bij geleverd. Bij de ont vangst moest ik f 11 betalen. Daarom moet de radiohandelaar maar wachten tot de volgende maand. 15 April. Heden f 100 van mijn chef 'ge leend om den termijn van den wagen te betalen. De radio-handelaar was aan de deur om het toestel weg te halen. Wij heb ben het licht uitgedaan en ons gehouden of wij niet thuis waren. Maar de kerel jen gelde den heelen avond om het huis. Ik heb dus niets kunnen lezen 1 Juni. Heden f 300 van oom Willem ge leend. Ik moest mijn chef die f 100 terug betalen. De autohandelaar kwam ook om z'n honderd piekl Met de afbetaling van de boeken ben ik een beetje achter. Ik kan m'n geld ook maar één keer uitgevent J)e ovorige honderd gulden heb ik gebruikt om mij het bezit te verzekeren van een stukje grond in een nieuw aan te leggen villa park. Dat wordt een goed zaakje. Die maatschappij maakt het je al 'heel makke lijk om aan een eigen huisje te komen. Ik hoefde, om te beginnen, maar f 100 te be talen. De rest komt op 'gemakkelijke wijze in orde. En, wie weetlDie grond stijgt met. den dag in waarde. Als ik het soms niet wil houden, kan ik het met een zoet winstje verkoopen. Zoo snijdt het mes van twee kanten. 15 Augustus. Eigenlijk unis ik dat radio toestel niet eens. Ik merk er niets van, dat ik het niet meer heb. En die boekenkast heb ik laten weghalen. Ik heb ontdekt, dat je in iedere fatsoenlijke bibliotheek voor een paar oenten per week ieder boek kunt lezen dat je wil. En je 'kijkt zoo'n boek, als je 'het eenmaal gelezen hebt, toch niet meer aan .Als ik (Mengelberg wil hooren, 'ga ik naar het Concertgebouw. Wel heb ik mij geërgerd aan oom Willem. Die is mij hard tegengevallen! Nou ja, ik had wel beloofd, dat ik die f 300 op 1 Augustus zou terug betalen. Maar ik kan toch ook niet het on mogelijke doen! Dat zoo'n man dat niet be grijpt! Maar ik zal wel een bank opzoeken, die mij duizend gulden wil leenen. Dan krijgt die gierige oom Willem z'n 'geld te rug. Het mankeert er nog maar aan, dat die rente van mij wil hebben. En dan kan ik «mij met de rest weer fijn redden. 17 Augustus. Wat een gemeene bendel Die bank wil mij niet eens duizend gulden leenen. Zij zullen hun geld altijd zoo safe uitzetten! 'Ben ik .niet de bezitter van een wagen, die het tiendubbele kost en eige naar van een stuk grond, dat nu misschien al minstens evenveel waard is. Maar laat die ezels hun gang maar gaan. 30 September. De garagehouder bij wien ik m'n wagen stal, wil hem niet afgeven, omdat ik de 'huur niet betaald heb. Moet ik dat doen? Ik ben toch niet de eigenaar van den wagen? 1 October. Ik heb den wagen tern'g moe ten 'geven. Maar dat geeft niets. Het stuk grond is mij liever. Die maatschappij heeft mij een maand uitstel van betaling ver leend. Die menschen blijken meer hart te bezitten. 15 November. Ook goed! Die maatschap pij mag haar stuk 'grond houden. Wist ik nu nog maar een gaatje om f 30 te leenen voor de afbetaling van de piano. 0 ja, ik heb vandaag een nieuwen wagen gekocht tegen cessie op m?n salaris. 1 December. Ik ben m'n betrekking 'kwijt! Ik ben ontslagen. Ik heb al 'hier en daar gesolliciteerd, maar ik heb wel in de gaten, dat dèit niet meevalt. Ik merk wel, dat je voorkomen 'heel wat gewicht in de schaal legt. Ik heb me daarom eens goed in de kleeren gestoken. Op afbetaling! Vijf gulden heb fk betaald. GRONINGEN. De Groningsche recht bank heeft heden vrouw Wobbes, bekend uit de moorSzaak te 'Grootegast veroor deeld tot 1 jaar gev. wegens "het in on- verzorgden toestand achterlaten van hare minderjarige kinderen. HELMOND. In deze omgeving is een boschbrand uitgebroken. Ruim 15 B.A. werd een prooi der vlammen. RENKIJM. Hedennacht te 12 uur is 'brand uitgebroken in het voormalige pen sion Peereboom, waarin drie gezinnen ge huisvest waren. In enkele ©ogenblikken stond de bovenverdieping in lichte laaie. Het echtpaar van 0. kon zelfs niet op de gewone wijze langs de trap het huis ver laten, daar deze geheel in brand stond. Zij' moesten rich toen langs het dak laten glijden naar de goot, waarna de begane grond kon worden bereikt. De bovenver dieping brandde 'geheel uit. NEW-YORK. Woensdagavond heeft op de hoogste plaats van de luchtspoor te New-York een ernstig ongeluk plaats ge had. Toen een uit 15 waggons bestaande zeer volle trein in de z.g. doodenbocht was, waar de lijn 7 M. boven de stad ligt, bleef deze plotseling staan. Korten tijd later kwam een tweede trein aanrij den. Ondanks de pogingen om, door krach tig remmen een .botsing te voorkomen, werden 4 A 5 wagons in elkaar gedrukt. Als door een wonder had geen eigen lijke ontsporing plaats. Volgens betrouw bare berichten werd 1 persoon gedood en 30 gewond. Arnemuiden. Gisteren word tem over staan van, de notarissen Mr H. C. Itt- rnanin en J. C. Blaupot ten Cate te Mid delburg publiek geveild eeoi huis gemerkt B 116, koop er J. D. Kousemaker q.q., te .Arnemuidem voor f 3604; een huis A 159, kooper M. Geenseni te Arnemuidem voor f2000; een huis C 20, kooper P. Buijs q.q. te Arnemiuiden voor f380; een huis C 41, kooper J. Meerman Az. te Arnemuidem voor f760; een, huis A 119, kooper J. Jasperse te Arnemuiden; voor f 1580; een huis A 114, koopers J. de Klerk en A. Flipse te Middelburg voor f 1432; een huis A 101, kooper J,. Schroe- vers q.q. te Arnemuiden voor f 2300; een huis B 69, koopers J, de Klerk en A. Flipse te Middelburg voor f986; voorts 2.74.50 H.A. weiland, gecombineerd ver kocht aan J. Joossa te Middelburg voor f6580. MIDDELBURG, 20 Juni 1929. Aangevoerd door Walcherscihe boerinnen boter 0,971/2, kip. eieren 5,25, eendeneieren 6,25, kalkoen-eieren 8, ganzeneieren 11. Aangevoerd door handelaren: boter 0,92%, kipeiere® 6, eendeneieren 5, Particuliere prijs: boter 1,071/2, kipeieren 6, eendeneieren 6, kleine eieren 5. GOES, 19 Juni 1929. Exportveiling: gn.m. 2.30 Kruisbessen f 11.40f 12.20 per 100 K.G. Exportveiling van 20 Juni 1929, vm. 9.20 Kruisbessen f 11f 11.90 per 100 Kilogram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van1 21 Juni: 1 Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen; in het Noorden wellicht krach tige wind. Meest half bewolkt, droog weer. In 't Noorden aanvankelijk kans op onweer of eenige regen. Koeler vooral des avonds. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van gistermiddag 2 uur 770. Licht op voor fietsers. Vrijdag 9 u. 54. Wlssfllkoerssm. Amsterdam, 20 Juni 1929, *5,30 u. Londen 12,071/8—12.07%. Parijs 9.78-9.74%. Berlijn 59.88-69,40, Brussel 84,65-34.68. New York ï.48%-2.40%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3