DE ZEEUW ÜF RIEK lOO PI. ITOREN tlnst' LESTELLE. DERDE BLAD. De overval te Willemstad Uit de Provincie. Kinderen Gemengd Nieuws. PUROL Rechtzaken Radio-Nieuws. ID No. 255 t stalen. het ons Jen Vk. oc- sen in- en, 71. VAN ZATERDAG 16 JUNI 1929. No. 216. tenschap Inden, die rwljderen. lag door Sde. Uw blinkend Iwe per- tube. 3041 Aanloop Dagers en ringen. Lf LAND in den laait 1930 of te Kortgene. Minister Koningsberger over het gebeurde. Do minister van Koloniën heeft gis terochtend in een per»conferen.ie uitvoe riger mededee.iugen gedaan over den overval op Curasao, voor zoover de in gekomen rapporten dit toede.en. De Minister wees erop, dat hij nog slechts enkele indrukken van het gebeur de kon geven, omdat hij nog niet beschik te over een volledig relaas. Waarom de regeering het Nederland- sche volk nog zoo weinig volledig kon inlichten? Men moet zich indenken in de situatie van den nachtelijken overval om het antwoord op deze vraag te kun nen geven. De overval is begonnen des avonds om half tien, 'op een uur dus, waarop in de tropen volkomen duisternis heerscht. De overval was weer afgeloo- pen tusschen half drie en drie uur des nachts. Men kan zich dus voorstellen hoe uiterst moeilijk het moet zijn geweest voor den gouverneur, om zich een denk beeld te Vormen wat er in deze nachte lijke uren is gebeurd. Niemand op het geheele eiland heeft het heele evenement van het begin tot het eind bijgewoond. Ieder heeft eigenlijk slechts een klein stukje er van meegemaakt. Toen het schieten begon, gepaard met het misbaar dat dit gewoonlijk begeleidt, heeft ieder, die niets met de herrie t« maken had, of wilde hebben, zijn huis gesloten, 'alleen op eigen veiligheid be dacht. Op den gouverneur rust nu de taak, uit al de verhalen omtrent die ge deelten, die toeschouwers hebben gezien, en die niet altijd objectief worden weer gegeven, maar vaak worden aangedikt, een officiëel, betrouwbaar relaas op te bouwen. Men voelt, dat de besprekingen met degenen, die iets gezien of meege maakt hebben, tijd vragen, en dat een volledig relaas omtrent het voorgevallene niet opeens kon worden samengesteld. „Ik begrijp volkomen", aldus minister Koningsberger, dat men hunkert naar vol ledige berichten. Niemand meer dan ik wil zoo spoedig mogelijk een volledig beeld hebben van de tragische en bla- meerende gebeurtenissen op Curasao. Maar wij moeten nog eenig geduld oefe nen?" „Al kan ik u dus niet alle 'détails mededeelen, wel ben ik in staat, te ver klaren, dat de overval is georganiseerd op een wijze, waarvoor men respect moet hebben. Alleen zeer bekwame aanvoer ders kunnen tot een dergelijke organi satie van den overval in staat zijn ge weest. Onder hen behoorde de reeds her haaldelijk genoemde „generaal" Urbina, die in ieder geval goed op de hoogte was met de plaatselijke toestanden te Willemstad, al was het alleen maar. door het feit, dat hij verleden jaar reeds eeni- ge weken .in het fort gevangen heeft gezeten. De indruk is thans, dat deze Urbina, gesecondeerd door eenige hoofd leiders zeer kort, misschien slechts een dag te voren, met een groot aantal an dere menschen op het eiland is geland. Een dag te voren was een groote schoe ner uit Venezuela aangekomen, met veel passagiers, maar die allen voorzien waren van volkomen in orde zijnde paspoorten, zoodat er geen aanleiding was voor bij zondere verdenking, en z(j ook niet kon den worden geweerd. De uitvoering van het denkbeeld der rebellen om de wapens van Willemstad te vermeesteren, is geschied met zoo ver rassende snelheid, dat heel Curasao, ook de militaire macht, volledig overrompeld is. Men zal vragen of de recherche dan niet op de hoogte was? Neon, want er was immers niets, waarvan men op de hoogte kon zijn, Er was niets bekend omtrent de beraamde plannen. Dit staat wel vast, dat behalve de schoener toch ook nog andere vaartuigen met rebellen op Curasao moeten zijn geland, hetgeen mogelijk is, wanneer men weet, dat vele kreeken de rotsige kust van dit tropisch land breken. Men moet die kust kennen, om te .weten hoe onmogelijk het is, om op alle kustplaatsen landingen van vreem de elementen te voorkomen. Voor zoover militairen beschikbaar wa ren op dit Zaterdagavonduur, die zich konden verdedigen, hebben zij dit ook, bljjkens de rapporten zeer stevig gedaan. Maar de resultaten van hun gewapend verweer weten wij niet, want de rebel len hebben de gewonden en dooden mee genomen. De gouverneur heeft nog op het eiland laten zoeken naar gewonde personen, maar niemand kunnen vinden, zoodat wel vast staat, dat alle gewonden met het schip zijn meegegaan. Volgens de gegevens, waarover wij thans beschikken, zijn met het schip ver trokken ruim 250 man. De gouverneur acht deze schatting juist, ofschoon zij in de nachtelijke uren moeilijk was. Tijdens het inladen van de buitgemaakte wapenen en de munitie, hebben de opstandelingen ook gelegenheid gehad 'hun gewonden en gesneuvelden op te nemen. Die 250 man, die zich hebben inge scheept, waren lang niet allen, die aan den aanval hebben deelgenomen. Voor een deel hebben misschien ook meege daan werklieden, die op de ondernemin gen op Curasao werkten, maar die zich hebben kunnen onttrekken aan .hetgeen zij Zaterdagavond en Zaterdagnacht heb ben uitgevoerd. Hun opsporing is inder daad zeer moeilijk. Op Zaterdagavond zjjn de politietroepen verspreid in de stad, meerendee's voor hun dienst. Alarmeering door de hoofd wacht van de verspre'do troepen is niet nv'gohjk geweest. De rebe'len hadden ter stond da toegangen tof het ceo'rim der s ad afgezet, zoodat ml i a r ui d'e no" boredct konden worden, diro-t op de overmacht der rob 1 en stiitt 'n. Boven dien heb' en de op tmde'ingen zich ip de hoofdwa h' onmidd Tlijk na den over val kunnen wapenen. Het is nog gelukt, even na don over val van het kam -eoaeot den gouverneur tol'-fe- isrh te bereiken. .Maar daarna he-f do go ve-'Rir neen telefonische vctvn d:ng met hef kampement meer kunnen krijgen. Eerst veel later, tegen half twaalf, is de gouverneur bezocht door een groot aantal r-be'len. De man was toen alleen en moest zich, gedwongen door de over macht, overgeven. De gouverneur zag in, dat tegenstand tegen een dergelijke over macht niets zou uithalen. Bovendien vreesde hij door verzet de situatie slechts erger te maken, omdat de rebellen hem dreigden, wanneer hij niet een snellen aftocht van de rebellen "bevorderde, de stad te zullen plunderen, en in brand steken en eveneens de bedrijven in den omtrek te zullen ruïneeren. Autobus-concessie. Gedep. Staten van Zeeland, overwegende: dat door hen by besluit van 1 April 1927 onder meer vergunning werd verleend aan M. Zoetewei te Hansweert tot het in werking houden van een dageljjkschan autobusdienst van Hansweert over Schore, Kapell© en Kloetinge naar Goes, en om gekeerd, en van een autobusdienst uit sluitend op Donderdagen van Kruiningem over Schore, Kapèlle, Kloetinge, Goes, 's Heer Arendskerke en Nieuw- en St. Joos- land naar Middelburg; dat bij Koninklijk besluit van 2 April 1929 no. 26 hun bovengenoemd besluit, voor zoover daarbij aan M. Zoetewei voor noemd vergunning was verleend voor den Donderdagschen dienst van Kruiningan naar Middelburg werd vernietigd en voor dit traject de vergunning werd geweigerd; dat de vergunninghouder nu echter te kennen geeft, iu verband met zijn vertrek naar elders, voor het vervolg ook den dienst HansweertGoes te zullen staken en va.n de desbetreffende vergunning dus verder afziet; besluiten: in te trekken hun besluit van 1 April 1927 voor zoover daarbij aan M. Zoetewei vergunning werd verleend tot het in werking houden van een dage- lijkschen autobusdienst van Hansweert over Schore, Kapalle en Kloetinge naar Goes, en omgekeerd. Het onweer. Woensdagnacht om streeks 12 uur ontstond tijdens, het on weer brand in de landbouwschuur van den heer Fr. P. te St. Jansteen. De schuur brandde tot den grond af doch het woon huis is door het optreden van de brand weer nog behouden kunnen worden. Tijdens het onweer van Woensdagavond is de landbouwschuur vau den heer Th. de B. in den van Alsteinpolder onder Graauw in vlammen opgegaan. Er is geen verlies van heestiaal te betreuren. Middelburg. De aanbouw en ver bouw van hot Gasthuis. Gisteren middag xs de aanbouw van het Gasthuis die zoo goed ais gereed is, ih gebruik genomen met een bijeenkomst van het bestuur, directrice en verder personeel van de Godshuizen en het gasthuis, en vele genoodigden, o.w. wij opmerkten de heer mr van Dusseldorp, ïid van Ged, Staten, den burgemeester, wethouder On derdak, meerdere raadsleden en den ge munte-secretaris, leden van het Burger lijk Armbestuur, van de Gezondheidscom missie en van het Bestuur der Vereeni- jing tot Verzekering tegen de kosten van Siekenhuisverpleging. Van den Commissaris der Koningin, van weth. mr de Voer, van'dr Schoute, van den heer Woldringh van der Hoop en enkele anderen was bericht van ver hindering ingekomen, terwijl mevrouw Willink, de oud-directrice een telegram zond van verhindering met de beste wen- schon voor den bloei van het Gasthuis: De voorzitter van het college van Re genten der Godshuizen, de heer mr G. J. Sp-renger, riep allen een hartelijk wel kom toe. In de eerste plaats de leden van Ged. Staten, met welk college het be stuur in nauwe relatie staat. Tot burgemeester, wethouders en leden van den gemeenteraad zegt spr., dat hij begrijpt, dat men de controle op de huis houding met nauwkeurigheid wil voeren, nu de gemeente moet opkomen voor de tekorten der godshuizen. Dit zou tot moei lijkheden aanleiding kunnen geven, maar uit de gevoerde briefwisseling heeft sipr. de vaste overtuiging, dat wederzijds alles wordt gedaan om wrijiving en moeilijkhe den te voorkomen. Zich -wendende tot den heer Herman Snijders zegt spr. dat het allen bijzonder veel genoegen doet hem hier te zien. On der zijn leiding is de voorbereiding en een deel van het werk zelf tot stand geko men. Spr. uit dan zijn spijt, dat de ruimte niet toeliet meerderen uit te noodigen en vooral ook dat men de dames niet kon modevragen. Spr. deelt mede, dat men de dames gaarne n.s. Maandag te 3 uur zal rondleiden. Voor het gasthuis is het een dag vnn roote betoekenis, het bestuur tóch heeft te te laten zien, waarop het meent trotsch te kunnen zijn en waarmede het i voor den dag kan komen. Spr. gaat daarop na hoe vele plannen tot verbetering zijn gemaakt maar bijna steeds om de kosten zijn op zijde gelegd. Het is aan dv Koch te danken, dat een oplossing werd gevonden, n.l. de verbinding tusschen het nieuwe en het oude gedee te met een 5-tal klassekamers, een badkamer en werkgelegenheid voor den internist. En zoo is ten slo'.te in hoofdzaak de vernieuwing van het medi- Bche gedeelte tot s and gebracht Ook de keukenafdee,ing voldeed sinds 'ang niet meer aan de meest eenvoudige eischerf. Daarin is nu ook verbetering gekomen. Een derde zaak vroeg de aandacht van bet bestuur, n.l. het onder dak bren gen der zusters. Het geheele verplegend personeel is nu bijeen en de woongele genheid is kwalitatief belangrijk verbeterd. Ten slotte moest het lijkenhuisje wor den omgebouwd en een ordentelijke wachtkamer gemaakt voor de lijkdienaars, die vroeger in de gang moesten wachten. Spr. vreest, dat het bedrag van f 106.000 wel niet voldoende zal blijken geweest te zijn, want de meerdere kamers voor de verpleegsters zijn er bij gekomen, wat in- tusschen weer kamerhuur in de stad spaart. Thans bezitten de godshuizen een gast huis, dat voldoet aan de eischen, die men redelijkerwijze mag stellen. Alleen de afdeeling besmettelijke ziekten baart nog zorg. De barak ligt nu vrijwel geheel tusschen de andere gebouwen in, wat een hoogst ongewenschte toestand 'is. Maar bovendien verkeert zrj! in een min of meer bouwvalligen toestand. Spr. gaf ten slotte een beschrijving van het gebouw in zijn geheel. Aan de zijde van het Molenwater is een ruime ingang gemaakt, de tuin is geheel omge werkt en opnieuw aangelegd, en spr. brengt aan allen, die aan het welslagen der verbouwingen hebben medegewerkt hartelijk dank, aan de medici, directrice Willink, architect Jansen, opzichter B\j- hof, aannemer Hollema met zyn onderaan nemers. i Spr. hoopt, dat de toekomst zal leeren, dat wat tot stand gebracht is, in de practjjk zal blijken goed en deugdelijk te zijn en te beantwoorden aan de ver wachtingen, maar ook, dat nu de „stille krachten", waarover de heer Snijders ver leden jaar sprak!, die tegen het Gasthuis schijnen te zijn, geheel de wind uit de zeilen is genomen. Na deze met applaus begroete toespraak werd door een heele rg sprekers het woord gevoerd. Do burgemeester, dhr P. Dumon Tak, wees op den band, die bestaa.t tusschen gemeentebestuur en Godshuizen. Middel burg als centrale plaats voor Walcheren heeft recht op een goed ziekenhuis en al wil spr. in dit geval niet wenschen dat er veel gebruik van gemaakt wordt, toch hoopt hij, dat zij, die ziekenhuis- verpleging noodig hebben,dit gasthuis zullen nemen, omdat het in alle qpzich- ten voldoet. Bij afwezigheid van den heer dr H. Reilingh voerde de heer Dr A. J. Hoor weg het woord namens den medischen staf en bracht .o.a. hartelijk dank voor het overleg, dat bjj den bouw steeds met den staf heeft plaats gehad. De &rts D. N. van .Gelderen wenscht ais controleerend geneesheer van de Rijks verzekeringsbank het bestuur geluk met hetgeen is tot ètand gekomen. Spr. be schouwt dit als een eerste stap op den weg tot verbetering. De heer arts Van der Bp sprak namens de pid. Walcheren van de Mjjl. tot Be vordering der geneeskunst en wees O'.a. op de groote gastvrijheid, die deze af deeling steeds in het Gasthuis geniet voor hare lessen en vergaderingen. Ook spraken do hoeren dr 0. F. Koch, chirurg en dr A. H. Martens, internist van 't gasthuis, welke schetsten hoe groot de verbeteringen zjjln, die op het gebied van 'ieder tot stand zpi gekomen. De heer Herman Snijders bracht dank voor de hem geboden gelegenheid aan wezig te zijn en uitte zijn voldoening en vreugde over hetgeen thans tot stani is gekomen. Nog voerde het woiord de heer P. J. Jansen, architect van het werk. De heer Sprenger dankte allen voor de gesproken woorden en den medischen staf en de afdeeling van de Maat schappij tot Bevordering van de Ge neeskunst voor de aangeboden fraaie man den met bloemen. Hierna vroeg spr. de aanwezigen een rondgang langs de nieuwe gedeelten te maken,, waarvan allen gaarne gebruik maakten. Ook wij hebben gaarne een kijkje ge nomen en brachten eerst een bezoek aan de nieuwe huishoudafdeeling, waar ons de flinke ruime lokalen voor net be reiden van de spijzen, het verblijf voor het dienstpersoneel, ten zeerste troffen door hun groote zindelijkheid en wat de keuken betreft door het voorzien zijn van 'de modernste machines voor het bereiden van spijzen bij groote hoeveel heden tegelijk. Ook een bezoek aan de geheel vernieuwde kelders, o.a. voorzien van een koelgelegenheid voor de melk, deed ons de practische inrichting be wonderen. Als ook de laatste verbouwing, waarin de vertrekken voor de waschbehandeling zullen komen, gereed is zal van de zijde van het Bolwerk alles wat voor de huis houding bestemd is kunnen worden bin nengebracht. Hot volgende bezoek gold de nieuws kamers dor zusters. Do hoofdverpleegsters hebben allen een keurig modern© inge richte .zitkamer met aangrenzend slaap*- vertreic. De gediplomeerde zusters- heb ben hier een zit-slaapvertrek met opklep- bare ledikanten en ook deze vertrekken zullen voor haar na de vaak zoo ver moeiende taak te hebben volbracht een heerlijke plaats om uit tp rusten en zich aan het drukke gasthuisleven te onttrek ken zijn. Boven het nog in afbouw zijnde deel komen oen tiental kamertjes voor leerling verpleegsters. Na even een kijkje genomen te heb ben in de nette wachtkamer voor de lijk dienaars, begaven wij ons naar het uil medisch oogpunt voornaamste deel van den aanbouw, namelijk de vertrokken waar de chirurg en de internist hun ar beid zullen verrichten of waar de van buiten het gesticht komende patiënten op den dokter moeten wachten. Wij zullen er ons niet aan wagen van deze vertrek ken een uitvoerige beschrijving te ge ven. Voldoende ziji, dat ook hier alles uiterst practisch en volgens de eischen der wetenschap is ingericht, dat er voor een zeer groote hygiëne is gezorgd zal wel geen betoog behoeven. Een bijzonderheid zij gemeld en wel dat een lichtje boven ieder der deuren aan kondigt als er binnen belet is. Zulks is zeker goed om den dokter niet in zijn werk te hinderen. Ten slotte nog de nieuwe Masse kamers, die- met hun aar dige erkers een verblijf vormen, dat mede door de aankleeding op de zieken een uitstekenden invloed moet hebben. Dat de moderne aanleg van den tuin, die ieder van de zijde van het Molen water kan zien, evenals de flinke, bestrate toegangsweg aan die zijde, een groote verbetering is, zjj nog even aangestipt. Alles bijeen genomen verlieten wij na dat het aangeboden kopje thee zich uit stekend had laten smaken, het gasthuis in de overtuiging dat niemand dit ge sticht behoeft voorbij 'te ,gaan als hij of zjjn naasten ziekenhuisverpleging noodig mocht hebben. Zjj nog alleen vermeld, dat behalve de aannemer, de heer G. Hollema, aan den verbouw en aanbouw werkten do heeren A. Heyboer voor schilderwerk, P. Kooman voor loodgieterswerk en sanitaire inrichting, J. P. de Rijk voor stukadoors werk, L. J. van .Westende voor de elec- trische installatie en de firma Belderok en Van Roo voor Se meubileering. Al deze samen hebben een mooi, practisch geheel tot stand .gebracht. vallen en bezeeien zich dikwijls, en het wiegekind heeft vaak last van roode of ge smette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. Zonderling bezoek. Donder dagmorgen werd een te Buitenveldert woonachtige familie plotseling opgeschrikt door het geluid van brekend glas. Da delijk werd dit geluid gevolgd door zware stappen op den grond en het omvallen van meubelen. Daar slechts de vrou welijke leden der familie thuis waren, rende men in angst 'naar buiten en riep aldaar de hulp in van enkele voorbij gangers. Deze ontdekten al spoedig dat een koe, via de serre in de achterkamer was binnengekomen. Het beest was uit een naburig weiland losgebroken. Inbraak in een kerk. Gisteren nacht is ingebroken in de Geref. Kerk te Berkel. .De deur was geforceerd ein de brandkast opengebroken. De opbrengst van een collecte werd buitgemaakt. Ook de vorige week was "ingebroken, doch toen hadden de dieven geen succes gehad. Een tweetal personen zijn reeds aange houden. Inbraak. Gisterennacht is ingebro ken in het kantoor der Fa. IJzermans en Co. te Vlaardingen. Door vernieling van een ruit aan de voorzijde zijn de inbrekers binnen gekomen. Van de vier aanwezige brandkasten zijn do twee, waarin altijd hot geld wordt bewaard, opengebrand. Alle moeite was echter Ver- geefsch daar er juist geen geld aanwdzig was. Ook de lessenaars zfn opengebro ken en uit een er van worden f20 en eenige postzegels vermist. Uit alles blijkt, dat hier beroepsinbrekers aan het werk zijn geweest. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken behandeld: Door J. A. de Wj., 37 jaar, vrachtrijder te Goes, was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij- hij wegens overtreding van de Motor en Rij wiel wet (terwijl men als bestuurder van1 een motorrijtuig, een weg berijdende, wanneer twee wegen zich vereenigeh het punt van [ver- eeniging naderende, aan een bestuurder van 'n motorrijtuig, die een der andere wegen be rijdt, en, die men aan1 do rechterhand heeft, niet doen voortgaan), werd veroordeeld tot een geldboete van 50 gulden of één maand hechtenis met ontzegging van de be voegdheid cm motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 4 maanden, m toewijzing der civiele vordering tot oen bedrag van f 46, Eisch bevestiging van het vonnis van den Kanton rechter, met uitzondering van de straf, f 20 of 20 dagen. i De verdediger van veroordeelde, Mr H. v. dor Roko Callonfels, advocaat to Middelburg bopleite vrijspraak of oen lichtere straf. A. J. v, II., 80 jaar, kassier 'o Goes, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtr van het motor- en rijwielregle- ment (als bestuurder van een motorrijtuig bij het naderen vair een verecnigingspunt van, we gen, terwijl tegelijkertijd een motorrijtuig wat men aan de rechterhand heeft, en dat een der andere wegen berijdt, niet aan dat motorrijtuig den doorgang vrijlaten) word veroordeeld tot een geldboete van f 15 af 15 dagen. Eisch.- vernietiging vonnis van den Kantonrechter, f 15 of 15 d De verdediger, Mr van Traa, advocaat te 's Gravenhnge, vroog vrijspraak, omreden de andere auto z.i. veel te hard heeft .gereden en achter deze zaak nog een civiele vordering zit. J. \V„ 32 jaar, chauffeur to Boes, had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waar bij hij wegen overtreding der Motor- en Rijwiel- wet (als bestuurder van een motorrijtuig daar mede rijden over een weg met zoodanige snel heid, dat de veiligheid van het verkeer -wordt in gevaar gebracht) werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 dagen hechtenis en toewijzing civiele vordering tot een bedrag van f 50. Eisch: bevestiging vonnis van den Kan tonrechter. J. C. de J., 28 jaar, huisvr. M. v. d. V., wonende te Heinkenszand, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij zij' wegens straatschenderij werd veroordeeld tot een geld boete van f 15 of 15 dagen hechtenis. lEisoh: niet ontvankelijikverklaring van verdachte in het door haar ingestelde hooger beroep, aan gezien het te laat was ingesteld. Niet verlicht in den zin dier wet. Da koopman L. J. C. L.'te Roosendaal was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonreohter te Temeuzem, waarbij hij wegens het met een auto rijden, niet voorzien van twee aan weerszijden van het rijtuig aangebrachte lantaarns, die oen helder wit Jicht uitstraaldon, werd veroordeeld tot een geldboete van f 1 of 1 dag hechtenis. Verdachte was tor terechtzitting verschenen, en voerde tot zijn vordodiging aan, dat hij met een auto goredon had, voorzien van een schijnwerper en twee terzijdo van do carros serie aangebrachte lichtjes (parlcoorlampen). Hij was bekeurd, omdat do politie van oordeel waB, dut de beido van melkgla,? voorziene lampjes geen voorwaarts bolder wit licht uit qjralendo lantaarns waren, zooals de wet voor schrijft, Do verbalisant, als goluigo gehoord, bevestigd© dit en merkte op, dat hot hom niet mogelijk was geweest bij dat licht li-ets op te Bohrijven. Verdachte merkt in verhand htermodo nog op, dat op zijn verzoek proces-verbaal is op gemaakt, en het in Rotterdam, Amsterdam en meerdere groote steden het gewoonte is, met een aldus verlicht voertuig te rijdon. De Officier van Justitie is van meening, dat hier niet kan worden gesproken van helder wit licht uitstralende lantaarnB, en vraagt be vestiging van het vonnis van den Kantonrech ter. Uitspraak in alle zaken 28 Juni a.s. Programma van Zondag 16 Juni. HUIZEN, 336.3 M. Na q uur 1852 M. Tijdens Hoogmis ook 1862 M. 8.259.20 Morgenwijding o.l. van dr F. J. Krop, Ned. Herv. Predikant. 9.3011.30 R.-K. Uitzending van de Hoogmis. 12.301.30 Concert. 22.30 Literaire causerie. 2.304.30 Concert in 's Hertogenboscli. 6.50 N.C.R.V. Dienst in de Geref- Kerk Katwijk aan den Rijn. 8.10—10.46 Con cert-orkest en solisten. HILVERSUM, 1071 M. 10.30 Vrijzinnige dienst in de Bemonstrantsche Kerk te Haarlem. 1212.30 Literaire causerie 12.30'2 Concert. 2.804.15 Concert door het omroeporkest. 8.15 Solistenconcert, in het Kurhaus te Scheveningen. DAVENTRY, 1562 M. 3.50 Concert. 5.86 Kmdoruurtje (Kerkdienst). 6.05 Bach's kerkcantate no. 21. Orkest, koor en so listen. 6,60 Kerkdienst. 8,20 Kerkdienst. 9.25 Kamermuziek. Het Internationale strijkkwartet. Radio en v«rfciezjngeM, Naar aanleiding van hot vorige week ge publiceerd© boricht, dat door de regeling dot verkiezingsrede voeringen^ welke door den Mi nister van Waterstaat aan, de Omroepvereeni- gingen is opgelegd, de uitzending van den bidstond voor de Theologische School te Kam pen a.s. Woensdag in het gedrang zou komen, bericht men ons van de zijde deriN. C. R. V., dat inmiddels -een nadere regeling getroffen is, waardoor de politieke rede tot later uitgesteld is. D© bidstond zal don ook worden .uitgevon den zooals in de programma's is aangegeven. Tevens vernemen wij, dat de Ned. Chr, Radio Vereen, boven de verplichte kwartieren nog 'D/a uur ter beschikking der protestantsch- .rechtsche partijen zal stellen. Zij heeft 'n.l. op Dinsdag 2 Juli a.s., des avonds van kwart over 7 tpt half 9 de beschikking over den Huizer zender gekregen, dank zij- de bereid willigheid van don K. R. O. Aan de betrokken partijen heeft de N. C. R. V. medegedeeld', dat zij op dat uur gaarne een gemeenschappe lijke uitzending van alle orthodoxe groepen zou geven, welke het karakter zal dragen van een bidstond of wij<dingsure met het oog op de den volgenden dag te houden Kamer verkiezingen. Dat uur zal dan niet gebruikt worden om elkander je bestrijden, maar om de kiezers te wijzen op den ernst en het be lang van don komenden dag. Waar alle par tijen toch bedoelen de eere Gods te zoeken op staatkundig terrein in Prot. Christelijken geest, meent hel bestuur dor Radiover ©omging, dat er voldoende aanleiding is om voor de microfoon het gemeenschappelijke naar voren te brengen. I Waar van enkele partijlen reeds toezegging van medewerkingin deze richting is ont vangen ,mag verwacht worden, dat dt plan (lqgen wil. V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 9