Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. De Zeeu waoh-Vlaamaohe Waterleiding. Do „Tem. Crt." is naar aanleiding van de vragen van den heer 't Gilde te Axel aan den Minister van Goes. De beer Co 1 'ijln komt! "Wij zijn thans in staat nadere mededeelinigen te doen omtrent het optreden van dein heer Oolijfn te Goes'. Na een drukke bespreking over "de vraag hoe men zou vorkoopen, word he illoten door de overgroots meerderheid De brand bleef beperkt tot de "öpslag plaats. De inhoud brandde zoo goed ala weg. De bovenverdiepingen léden van den rook *c<daê 'rntev;-hade Da oorzaak rm brand «e ©alk Kersen. Do landbouw wetgeving In Amerika. Do Amerikaansche boeren -hadden Ih den tijd der vektrin^Bpropaganda Vaq, beide gw»o¥ ?.*"t(jeri de yarsekering er langd, dat sr wan l.m «ent word®! gedaan; gi®$ thans pm, I Dhr Streefkerk, C.-H., herhaalt, dat het voorstel meer brengt dan voor Mid delburg noodig is. De uitbreiding is aan den zeer hoogen kant. Spr. vraagt verder, welke garanties aan de buitengemeenten gevraagd zullen wor den. Spr. vreest, dat Middelburg bij aan neming van dit voorstel zwakker zal komen te staan bij de onderhandelingen met de buitengemeenten. Dhr Paul vraagt, of St.-Laurens en Serooskerke ai eens om aansluiting ge vraagd hebben. Weth. de Veer: de inwoners van die gemeenten, die water hebben willen, kun nen het daar krijgen. De leiding ligt er. Dhr Jeronimus blijft er bij, dat het gewenscht was, het Rijksbureau te hooren over de verandering in het filter systeem. (Weth. de Veer interrumpeert, dat dit bureau daarmee niets te maken heeft.) Weth. de Veer heeft gezegd, dat de waterleiding 40 jaar oud is. Maar de Vlissingsche leiding is nog iets ouder en daar heeft men dergelijke kapitalen niet in moeten steken. (De voorzitter meent, dat dhr Jeronimus beter doet, daarover niet verder te spreken, want in 't openbaar kan spr. niet alles zeg gen). Spr. concludeert, dat er nu per jaar f 25.000 meer uit de waterleiding zal moeten komen, wil het bedrijf zich be druipen. Daarom voeren deze plannen ons in de richting van de drinkwater voorziening van Walcheren. Weth. de Veer onderstreept nog eens, dat het niet gewenscht is, de uitbreiding al te beperkt te doen. Wanneer Domburg en 0ostkapelIe wil len aansluiten, zullen die gemeenten moe ten garandeeren, dat de meerdere kos ten in redelijken tijd zullen kunnen wor den afgeschreven. Het is nog niet de tijd, om te spreken, hoe een eventueel tekort op de water leiding zal moeten worden gedekt. Wei geren Ged. Staten, dat dit uit de gemeen tekas wordt bijgepast, dan gaan we in beroep bij de Kroon. Dhr Streefkerk verwacht van de watervoorziening van het platteland niet veel. De voorzitter: Oostkapelle en Dom burg! Dhr Streefkerk: Och wat, enkele villa's! De voorzitter: en er is een lijst van 200 aansluitingen. Van enkele an dere dorpen ziet spr. ook nooit iets komen. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen aangenomen. (Dhr Streef kerk blijft buiten stemming). Rondvraag. Dhr Paul brengt een klacht over van enkele ouders, dat ae vacanties op de O. L. Scholen zullen worden verlengd. Er zal eens iets moe ten worden gedaan voor vacantie-bezig- heden voor kinderen, wier ouders niet op reis kunnen gaan. De voorzitter zegt, dat is inge komen een verzoek van alle hoofden der scholen, om de vacantie een week te verlengen en eenigszins te verzetten. Alle O. L. Scholen krijgen nu 4 weken zomer-vacantie, behalve school J, waar men geen herfstvacantie heeft. De In specteur van het L. O. vereenigde zich hiermede. Spr. acht het alles in 't belang van het schoolgaande kind. Dhr Mes: er schiet geen tjjd meer over om te leeren. De voorzitter: och kom, u hebt in uw jeugd ook 4 weken vacantie des zomers gehad en ziedaar het resultaat. (Gelach). Spr. zou er wel wat voor voe len de herfstvacantie af te schaffen, een meaiing, die door meerdere Raadsleden wordt gedeeld. B. en W. zullen dit eens overwegen. Dhr Paul heeft gezien, dat er zoo slecht wordt opgeschoten met het werk aan den Nieuwen Vlissingschen weg. De voorzitter: de helft is klaar! Weth. Onderdijk antwoordt, dat er stagnatie in den steenaanvoer is geweest en dat er steen is afgekeurd. Er is op 't oogenblik veel meer vraag dan aan bod van klinkers. De opleveringstermijn is al lang overschreden. Dhr Paul gelooft, dat de zaak voor den aannemer wel wat onschuldig wordt voorgesteld en zou op meer spoed wil len aandringen. Het werk had al klaar kunnen zijn. De voorzitter: we hebben in dezen niet alles te zeggen. De provincie spreekt ook een woordje mee. Dhr Jeronimus vraagt, of het wel in orde is, dat zonder toestemming van den Raad de .straat bij den watertoren is verbreed. De voorzitter zegt, dat die grond reeds lang voor den publieken dienst was bestemd en dat B. en W. uit den post onderhoud dit werk hebben betaald. Weth. de Veer vraagt nog toestem ming van den Raad om in aansluiting aan het voorstel inzake de waterleiding kabel voor telefoon enz. te mogen aanleggen. Wordt verleend. Dhr C o r n e 1 i s s e, s. d., vraagt op meer uren van den dag een verkeers agent op den hoek MarktLange Delft. Maandag j.l. is er weer bijna een ongeluk gebeurd. De voorzitter zal dit met den Com missaris van Politie bespreken. Hierna sluiting der openbare verga dering. Een detachement mariniers is met Hr Ms „Kortenaer" naar Willemstad vertrokken in verband met den Venezolaanschen overval. De manschappen klimmen van de loodsboot, die hen naar Hoek van Holland bracht, aan boord van de Kortenaer. Arbeid op informatie uit geweest en ver nam van den voorzitter der Waterleiding- Maatschappij, den heer Mr P. Dieleman, dat de heer Janssens in zijn kwaliteit als lid van den gemeenteraad van Graauw bij het Comité der Waterleiding kwam met verzoek om inlichtingen, en mededeelde, dat men in het algemeen zeer slecht van de waterleidingplannen op de hoogte was, ook in de kringen van de gemeenteraads leden. Hij bood zich aan, om de hem ver strekte inlichtingen nader mede te deelen waar dit in het belang der zaak noodig was. Die hulp werd aanvaard en enkele malen werden den heer Janssens, zoowel vanwege het Waterleiddngcomité alsook vanwege het Rijksbureau voor Drinkwa tervoorziening inlichtingen verstrekt, die hij aan derden doorgaf. Hij zond enkele malen nota's in van gemaakte kosten, wel ke, aangezien hij daarvoor geen fondsen van het Waterleidingcomitó had, door den voorzitter persoonlijk werden voldaan, tot een en ander een afmeting aannam, dat de verdere relaties werden afgebroken. On- dertusschen had de heer Janssens kans gezien bij den heer Mr Dieleman een twee tal leeningen te sluiten, waarvoor door 'hem accepten geteekend zijn, en waarmede vermoedelijk door hem bedoeld wordt die genoten f 200. De heer Van Niftrik, voorzitter der com missie van onderzoek, deelde mede, dat de heer Janssens hem had geschreven inzake de waterleiding met enkele collega's raads leden gaarne een onderhoud te hebben. De heer Van Niftrik verklaarde zich be reid, dat onderhoud te houden. Toen kwam echter een verzoek, om dan reisgeld over te zenden. Toen is de relatie verbroken, wantdat volgde natuurlijk niet. Voor den voorzitter der commissie van onder zoek was daarbij natuurlijk geen enkel be lang betrokken, om uit eigen middelen der gelijke uitgaven te dekken. Vlissingen. Op weg naar Breskens zijn Dinsdagmorgen twee marinesloepen van het wachtschip te Vlissingen op de Zand plaat, die door de gladde zee onzichtbaar was, vastgeloopen. De eene sloep was weer spoedig los, maar de andere, die wat hoo- ger op de plaat zat, ging niet zoo gemakke lijk los. Roeien uit alle macht 'hielp niet, zoodat na een korten scheepsraad beslo ten werd zich te ontkleeden en de sloep zee in te duwen. Na 20 minuten gelukte dit, waarna de tocht naar Breskens werd vervolgd. Om half twaalf vertrokken ze weer naar Vlissingen. De vergadering zal worden gehouden a.S. Dinsdag 18 Juni des1 namiddags' half 3 (N.T.) in „De Prin's van Oranje". Be halve de heer Colijh, zal ook de heer J. J. C. van Dijk nog een' kort woord spreken. Natuurlijk worden ook yele man nen en vrouwen uit de omliggende dorpen verwacht. Om zeker te zijh van een plaats!, zullen zjji, evenals bezoekers uit Goes, verstandig doen tijdig de noodige toe gangskaarten aan te vragen, die k 10 cent beschikbaar worden gesteld. Het belooft een prachtige middag te worden. Men neme daarom tijldig maatre gelen ,om deize vergadering te kunnen 'bijlwonen. Nadere bijzonderheden zullen pielr adver tentie bekend gemaakt worden. '8 H. Aretnfskerke. Dhr H. Goedegeb'ure Lz. heeft zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aangenomen. Kapelle. In het hotel de Zwaan te Kapelle kwam de Tuinbouwvereeniging Kaïpelle en Omgeving in grooten getale bijleen onder voorzitterschap van den heer H. Eversdijlk. Tot da vereeniging traden 12 nieuwe leden toe. Zeer groot was de opkomst omdat over de verkoop van aardbeien en frambozen moelst gesproken worden. Allereerst kwam dit punt aan de orde. Besloten werd de verkoop over de Veiling K.R. en O. te doen geschieden. der leden (een klein gedeelte was voor den verkoop voor het vat, voor vatveiling) om dagelijks aan te voeren, dus dagvei ling. De opbrengst van circa 60 Gemet werd reeds opgegeven. Ook de Mad. Matot aardbeien zullen dagelijks aangevoerd worden. Besloten werd om de frambozen Op de oude ma nier als voorheen te veilen. 'Opgegeven werd bereids een opbrengst van 15 Ge- met, nog meer zal wel volgen. 'Verkocht werden voot den teelt van Rijinsche spek- boonen 110.450 stuks, dus mogen de boo- nen gelukken, dan zal biervan een groot kwantum aanwezig kunnen zijh. Dubb. Prinsessen zander "draad werden opgege ven een opbrengst van ruim 30 Gemet. Door den voorz. van de Veiling, dhr Njfsson, werd de wenschelijlkheid bespro ken om de B'orteering der uien door be middeling van de veiling alhier te doen plaatst hebben en ze odk te doen vorkoopen. Na oen drukke bespreking werd getoond, dat voor dit idee velen te vinden waren. Door verschillende leden werd hun beteelde oppervlakte bereids reedis opgegeven om aldus te doen behan delen. Verder zullen de leden der vereeni ging in de gelegenheid gesteld worden om te teekenen op een lijst. Deize lijst die gedeponeerd wordt aan de veiling, komt alsdan in handen van het bestuur der veiling, dat nadere maatregelen zal te nemen hebben om voor ruimte en. stor- teermacliine enz. enz. zorg te dragen. Uit deze bespreking vloeide voort om ook op dezelfde wij'ze te handelen met de vroege aardappelen. Hierna volgde slui ting. WIE NA 1 JANUARI VERHUISD ZIJN. Zij1, die na 1 Januari verhuisd zijh naar een andere plaats!, kunnen toch in hun tegenwoordige woonplaats stemmen, mits zij" het verlangen daar toe voor 19 Juni a.si. persoonlijk ter secretarie te kennen geven. Men verzuime niet van deze gelegen heid gebruik te maken. Ned. Herv. Kerk). Beroepen te Tolbert, A. Veldkamp te De Leek. Te Spijkenisse, H. Mondt te Leiderdorp. Te Oldetnbroek, J. F. Pop te Vaassen. Beroepbaar. De classis Amsterdam der Geiref. Kerken heeft na gehouden examen' beroepbaar verklaard den heer S. J. da Boer, Theol. oand. te Amsterdam'. Combinatie. De bestuurscolleges der Ned. Herv. Gemeente te Avenhorn, Groothui- zien en Scharwoude, hebben in beginsel be sloten tot combineering van deze kerkelijke Beroepingswerk. In de Néd. Herv, Gemeente te Heenvliet zal vooreerst, nog geeü nieuwe predikant kunnen worden beroepen, in de vacature van Ds G. J. 'Romeyn, vermits bij den Kerkeraad van het Provinciaal Kerk bestuur van Zuid-Holland bericiht is ingeko men, dat de z.g. ligger niet goedgekeurd is kunnen worden. De kerkeraad (vrijzinnig) besloot bij1 de Al gemeens Synode tegen deze beslissing: van het Prov. Kerkbestuur in beroep te gaan. Kerkrestauratie. Te Aerdt (bij Lobith) heeft de Ned. Herv. Gemeente van Herweh e.a. een merkwaardig oud kerkgebouw, 'dat sinds jaren dringend voorziening vraagt wegens zijn vervallen staat. De Synode van de Ned. Herv. Kerk heeft een subsidie toege staan voor herstel van hef dak. Er is sprake van ,dat de Rijkscommissie voor Monumenten zorg verdere restauratie zal steunen. Confessioneele Vereeniginlg, Gisteren is in het gebouw voor Kunsten1 en Wetenschappen te Utrecht de 64sbe algemeens ledenvergadering gehouden van de Confessio neele Vereeniging. In de ochtendvergadering sprak Dr C. M. Luteyn, hervormd predikant te Apeldoorn Over „De misstanden in de Kerk van onzen tijd ten opzichte van hef reoht gebruik der gena demiddelen", Spr betoogde, dat er in dé Herv, Kerk tal van mi satan den rijn, Men hoort van ven achting en yarwaarlooaing der Sacramenten, Het geeadeverbond is geheel of gedeeltelijk prijs gegeven. Waar is het geneesmiddel Men .spreekt van zuivere prediking des Woords, maar wie kan hier met bindend gezag zeggen wat zuiver ien onzuiver is Is ons spreken hierover niet de stem eens roependen in de woestijn? De or ganisatie der Kerk deugt niet, amidat zij! "deze misstanden toelaat, zonder een vinger ter ver betering uit te steken. Hier ldemf de eiscb van reorganisatie. Niet, dat reorganisatie alles met een tooverslag zal herstellen, Maar dan kan ook deze zaak aan de orde komen, terw® nu de ziekte voortwoekert. W|ij! zijn voor die reorganisatie echter niet rijp, zoolang wij te weinig den bestaandemi nood beseffen. De maaht der reorganisatie moet rijpen door stormen en regenvlagen heen, en valt slechts in den schoot van een arm en ellendig volk, dat ivoor Gods Woord beeft, hef met 's Heeren beloften waagt en op Zijn trouwverbond steunt. In da middagvergadering sprak Ds J, G. L. Brouwer, Herv. predikant to Alphen a. d. Rjjn over: „Onze beginselen en de jeugd". Bü de bespreking van het jaarverslag' be pleitte een der afgevaardigd-en meer contact tusschen da Kerk en de Overheid, waartoe de Confessioneele Vereeniging welliaht hef hare zou kunnen bijdragen. Da kwestie zal nader onder da oogen worden gezien. Bij da bestuursverkiezing werden de heeren Ds A. B. te Winkel te 's Gravenhage, Dr P. J. Kromisigt te Amsterdam en M, >Reeimeyer te Benschop herkozen, terwijl in de vacaturen Mr J. Brunt en A. Henkemans gekozen wen den de heeren P. A. van Aggelen (e Leiden en B. Wl Baloo te Zwolle. VLISSINGEN. De Weieerw. heer Ds C. L. Voorhoeve, Ned. Herv. predikant alhier, hoopt Zondag 29 Sept. a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente, daar hij dan emeritus wordt. Het zal op dien dag juist 40,jaar geleden zijin, dat hij! het predikambt aanvaardde, daar hij op 29 Sept. 1889 in zijln eerste gemeente Denekamp zijn intrede deed. Sinds 23 April 1893 staat hij' te Vlissingen. Tot onderwijzer aan de Herv. school te Gameren bij Zaltbommel is benoemd de beer H. de Regt te Zaamslag. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare school te Sluiskil zijn geplaatst: H. H. de Lozan- ne van Axel, thans tijdelijk aan de school werkzaam; J. J. Aarnoutse te Groede en F. Glemminck van Ter Neuzen, -thans te Eindhoven. Geslaagd te Leiden voor het candi- -daatsexamen geneeskunde dhr D. Smit te Vlissingen. Candidatenlijls'ten met t wei felachtige handteekeningen. Sommige groepjes en personen die zich aandienen als politieke paxtijl, "hebben te Rotterdam nogal moeite gehad met het bijl eenbrengen van het 25-tal handteebenin- gen dat vereischt wordt voor de indiening van een candidatenlijlst. Voor enkele lijsten iisi in café's geleurd om handteefc'enlngeinl. Zoo zijn er heel wat handteekeningebl geworven van perlsionen, die waarschijhlijk vóór zij hun naam zetten, nooit van de groep in quaöstie hadden gehoord. On danks deze medewerking van lieden, die hun medeburgers gaarne ter wille zijn en die zich waarschijnlijk om de po litieke opvattingen der handteekeningen- lauxdersf niet bekommeren, is er toch ten aianzien van enkele 1 ijlsten twijfel ge rezen of de handteekaningem die daarop voorkomen, wijl alle door 'de personen op wie zij betrekking hebben, zelf geschre ven zijfn. Op verzoek van het büreau verkiezingen Stelt die centrale recherché daar een onderzoek niaiar in. Zeldzaam natuurveröchijn- elel. De laatste dagen heeft men op ver- islchillende plaatsen in Zuid-Duitschland een eigenaardig natuurverschijnsel waar genomen, dat waarschijnlijk verband houdt met de jongste uitbarsting van den Vesuvius. De hoogere luchtlagen worden n.l. als het ware met een witachtigen sluier bedekt, waf echter niet h'et gevolg van bewolking is. Men vermoedt, dat bet verschijnsel veroorzaakt wordt doo-r uiterst fijne lavadeeltjes, die bij! de jongste uitbarsting de lucbt zijn ingeslingerd' en in de ^oveniste luchtlagen terecht zijln gekomen^ waarna zijl dopr den wind naar edderls zijn gedreven. Men vermoedt, dalt binnenkort o|ok' ver- duisterings verschijüs el en zullen optreden, zooals dit ook vroeger bijl gropta vulkaan uitbarstingen waargenomen is. Brand te Amsterdam. 'tWas even over half zes toen dé heer van O., te Amsterdam, grossier ih eieren, Warmoesstraat 13, aanstalten maakte om de zaak te sluiten en zijn boeken op te bergen, toen hem werd toegeroepen, dat achter de boel in brand stond. Hij wilde nog trachten, alles in de brandkast te doen, maar de rook, die zich bij- den brand ontwikkelde was zoo zwaar, dat hij moest vluchten. Het vuur vond gretig voedsel in kisten met Btro-o, waarin een groote hoeveelheid, ongeveer 20000' eie ren, was geborgen. Zware rookwolken sloegen dan ook uit het perceel, toen de inmiddels ge alarmeerde brandweer kwam. Moeilijk was haar taak om door dien rook het vuur, dat achter de ongeveer 20 Meter diepe opslagplaats woedde te bereiken. Met vjjf stralen werd het guur bestreden. kend. Wellicht beeft een slordig weg geworpen sigaret schuld, maar met ze kerheid is het niet te zeggen. Huis en in houd waren verzekerd. Ondernemende kinderen. Op de Waalkade te Nijmegen heeft de politie Dinsdagnacht vijf broertjes van 615 jaar aangetroffen, die van Meurs (Duitschland) op weg waren naar een tante te Amsterdam. Ernstig ongeluk op e e n k e r- mis. Op de kermis te Ratibor, een stadje in het Zuiden van Opper-Silezië, raakte gisteren plotseling een ongeveer 100 Kg. wegende gondel van een vijf meter hoo gen draaimolen los. Daar de draaimolen in volle vaart was, werd de gondel mid den tusschen het publiek geslingerd. Dientengevolge werden negen volwas senen en vijf kinderen gewond, van wie één volwassene en twee kinderen zeer ernstig. J Oorzaak van de ramp moet zijh, dat de einden van de stalen kabels niet in overeenstemming met de voorschriften met den gondel waren verbonden. Het gastvrg Apeldoorn. Maandag hebben ruim 300 dames en heeren uit alle oorden des lands een bezoek gebracht aan Apeldoorn, gevolg gevend aan de draadlooze uitnoodiging van den burgemeester mr W. Róosmale N-epveu, om een dagje naar Apel doorn te komen ter nadere kennisma king met deze gemeente. De burgemeester was met bet bestuur van bet Chr. Radio- Comité om 10 uur aan het station aan wezig om de gasten te ontvangen. Deze vereenigden zich in de militiezaal, waar meisjes van de Huishoudschool koffie presenteerden en de voorzitter v*an het comité en de burgemeester den gasten een hartelijk welkom toeriepen. Hierna volgde een autotocht door verschillende deellen van de gemeente, waarbij door co mité-leden en andere de aandacht op gebouwen en merkwaardigheden werd ge vestigd. De beer A. van Brero heeft het gezelschap over bet uitgestrekte terrein van de N.Z. Zeepfabrieken, voorheen De Haas en van Brero geleid. Dé tocht ging verder langs het Koninklijk Paleis naar den gemeentelijkan Theetuin op Berg en Bos-ch voor een gemeenschappelijke lunch. Om 3 uur is de autotocht voortgezet over Hoog-Soeren. In den theetuin Heb ben de heer van Drieënhuizen uit Hil versum en de heer Peereboom, admini strateur van de N.C.R.V. gesproken, dia beide namens allen het comité en den burgemeester hartelijk dankten voor dén aangenamen dag hier doorgebracht. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: te Ierseke zonder vergunning een open bare vermakelijkheid houden: M. A. M., Ierseke, f 10 of 10 d.; Invaliditeitswet: M. v. 'S., Hans weert,, 42 maal f 1.50 of 42 maal 1 dag; met te zware vracht rijden met op dooi: G. R., Ovezan-de, f 5 of 1 w. t.sch.; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brer-jr"J. V., A. G., Kortgene, f 10 of 10 d.; alB voren met een motorrijwiel: G. v. D., Kortgene, f20 of 20 d.; met een rijwiel niet uitwijken wanneer signaal is gegeven: G. B. K., Geersdijk, f5 of 5 d.; als schipper een rijkskanaal bevarende geen reglementen aan boord 'hebben: L. d. K., Buggenhout, 2 maal f 2 of 2 maal 2d.; A. v. d. K., Rot terdam, f 2 of 2 d.; naam niet op zijn schip hebben: J. v. W., Rupelmonde, F. S., Ouder-Goullier, f 5 of 5 d.; 's avonds fiet sen zonder licht: A. B., Heinkenszand, f 5 of 5 d.; dronkenschap: F. d. T., Middel burg, f 10 of 10 d.; zonder vergunning autobusdienst in werking houden: M. W., Waarde, f 20 of 20 d. Bestrijding bietenvlleg. In aansluiting aan het gisteren] door ons! gepubliceerde over de bestrijding der bietenvlieg, meldt dhr Adema, ambtenaar van den Plantenziefetenkundigeni dienst ons, dalt in 1928 met goed gevolg gespo ten werd met de volgende oplolssing: 0.4 K.G.' kiezelfluoornatrium en 2,5 K.G. suiker (ruwe suiker is 't goedkoopst). Het is niet noodig het geheele veld te bespui ten; een strook sproeien, een strook over slaan, enz. is voldoende. Per H.A. heeft men ongeveer 250 L. vloeistof noodig. Toe te pajssen op hetzelfde tijdstip, 't Komt me voor dat voor Zeeland het gunstigste moment vroeger zajl vallen dan eind 'Juni, vermoedelijk vajn 13 tot 20 Juni. Op de publieke verkoopingen van tttei- rersen in de Betuwe werd naar schatting 710 cent per 'kilogram op het hout be steed. Bij de te Culemborg gehouden verkoo- ping van 'kersen golden deze naar schat ting van 716 ct. per kilogram op het hout (v. j. 3035 ct.). Boomgaarden, die verleden jaar o.a. opbrachten f 380, f 600 en f 1230, deden nu respectievelijk f 136, f460 en f795. Ter aanvulling Van wat gisteren hieromtrent mededeelden diene nog het volgende, door ons aan da N. R. Crt, ontleend:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3