rs. Voor huis en hof. Dammen. Het Vrouwenhoekje. Voor de Jeugd. i eens aanvoeren,, pdient zijn 'pro- te onthouden de boeren van L0BITH. bruikbaar mar ïg of bemoeilijk [ten algemeen en Id text een geld PO d. hecht. Staatspensioen. I a a s b o d e zal on bij de aan- peuze van het aangeheven, ditmaal zeker al publiekelijk rat er nu. aan geven moeten i J Jade Mr S. van len Van „Staat- 1 niet laten kan, I ouders openlijk Ik weer aan de |doen. giften uitdeelen, (g. Anders wordt de Grondwet en nistische lijn. De f 150 ner jaar, uit eigen ,ver- bben van f 1200 raaxlijk geen ar- Ihet betoog Van niet. Zijn stem roepende in die goed, dat er al- at, om te pix>- [iezingsleus. beter argumen- isioen aan te doet. Ie verleden. Tessels. |n Zeeuwsch1 Bij ras ook niet vrij Even over da [uurt van het ge- [et ver van Cool- [aar volgens de Igeesten zich bjj |et Zwin, werkte In een moeras len vroeger jaar- Iweringen plaats. Imoniën gepaard. |ude koets, waar- jofde, de duivel ijf hield, en die (aderen. feeland z.g. kol- vond men vroe- in de nabijheid „De Haak", as op een wei. lg men dan twee pet gras groener bp andere plaat- Ier dan de ander, (alsof zij met een lat des nachts al- rsche weide, de ld dansten, hand |urde dan op die daar zoo welig aen het de Hek van het dorp s nachts te gaan an het dorp, een die tegen het bij- ermocht niet, de e cirkels uit te i i beslist, dat door Itijd zingende en it bedauwde gras :ing harer voeten zou opschieten, eboorte van den een tooverwerk rouwepolder een p uitging, dat zij ren. Op den dag zouden de om- et gewaagd heb- n. dat als men dit geen boter zou mits deze vrouw tond, om de Ko- ijze te doen ver- oonde weer een tulp van den pre- ir geit, haarhoen- sche huis betoo- .zing bracht ein- n, ofschoon meer- ken een heel na gegeven wordea. Middelburg, lig- aldus genoemd, egt, vroeger een irden heeft plaats nar 's avonds of zagen er soms zich slechts met tusschen dit vee Zindelijkheid is haar grondslag! Dit bereikt men met Persil! Persil wascht, bleekt en desinfecteert zieken-, kinder- en kraam vrouwen wasch grondig. Gebruik evenwel alleen Persil zonder toevoeging van zeep of zeeppoeder. Persil bestaat voor een zeer groot deel uit de beste zeep. Eenig Importeur E. Ostermann fit Co'a Handel Mij., Amsterdam F abri kantel Henkei fir Cle. A. Cn Düsseldorl Dit was echter fantasie of gezichts bedrog. Geen enkele boer liet daar zijn beesten weiden en 's morgens was er ook niets te bespeuren. De verklaring is heel eenvoudig. Men denke aan de wit grijze nevels, die vooral na een war men zomerdag over het land hangen en die men, met een weinig fantasie, ver groot door de angst van bijgeloovige na turen, voor koeien aanzag. Nu zag men dit zeer vaak inde middel eeuwen, dat men 's nachts niet durfde onderzoeken, maar wel, midden op den dag, iemand durfde beschuldigen van werken der duisternis. Vele arme, vaak onschuldige vrouwen, zijn het slachtoffer geworden van grof bijgeloof. Ook Zeeland maakt hierin geen uitzondering, zooals dit uit een volgend artikel kan blijken. (Slot volgt.) Vragein over Aspidistra, Brandnetel» en Waterielie». Hoewel aan deze rubriek geen vragen- bus is verbonden, ontvangen we vrij ge regeld verschillende vragen van zeer uit- eenloópenden aard. Eenige dezer vragen geven ons aanleiding hierover een arti keltje te gè^en, opdat o'dk de andere lezers hiermede hun voordeel kunnen doen. Een huismoeder 'klaagt haar nood, dat ze voor ongeveer twee maanden een fraaie Aspidistra cadeau heeft ontvangen, waaraan bijna dertig mooie bladeren, waarvan nu reeds meer dan de helft zijln gesneuveld. In haar radeloosheid hier over geeft ze enkel op-, dat ze ook met andere planten steeds zoo weinig succes heeft, dat de Aspidistra geregeld voldoen de water krijgt en over voldoende licht beschikt, omdat ze Staat vlak voor een raam op het Z.O. gelegen, terwijl ze ge regeld schermt tegen de felle middag zon. Wat de oorzaak van dit debacle is, Iaat zich vanuit de verte maar zoo niet be- oordeelen. Een Aspidistra groieit vrijwel overal en zelfs zonder eenige ervaring en kennis weet deze plant het te houden, zelfs bij grove fouten. Op den duur zal ze het afleggen, doch het is haast een grea ter kunststuk zoo'n forsche plant in zoo'n korten tijd te laten sneuvelen, dan de plant in goede conditie te houden. Als de fout aan de bladeren niet te ontdekken is, dan moet de oorzaak hier wel bij de wortelen schuilen. De plant uit den pot halen, de wortels inspecteeren, eventueel ongedierte voorzichtig verwijderen en de plant opnieuw oppotten. De plant matig vochtig houden, wat vloeimest geven en do bladeren onder en boven geregeld afsponsen. Gaat het ondanks dit alles nog verkeerd, dan gaan verhuizen, niet terwille van de Aspidistra, doch terwille van eigen gezondheid, want waar bijl een behoorlijke verzorging geen Aspidistra wil groeien, daar is het zonder twijfel voor menschen eveneens' zeer ongezond. Vrager nr 2 heeft last van brandnetels in zijn tuin, heeft reeds meerdere malen getracht ze uit te roeien door de wortel stokken uit te trekken, doch zijn resul taten zijn pijnlijke 'handen en nieuwe uit- loopers. Of er niet meer afdoende en min der pijnlijke middelen bestaan, luidt zijn vriendelijk verzoek. Bij de kleine brandnetels kan uittrek ken, gewapend met handschoenen, wel succejs hebben, doch bijl de groote brand netel, langs slooten en heggen, gaat dit minder goed. Uittrokken en uitgraven der wortelstokken is moeilijk, vergt veel ar beid en kosten en waar de achterblijvende stukjes wortelstok opnieuw gaan uitloo- pen, ook niet afdoende. Staan de plaag geesten geheel vrij, dan is besproeien met een oplossing van 25 pet. ijzervitriool in water een probaat middel (voorzichtigheid bij het klaarmaken en gebruiken is zeer gewenscht). Hierdoor worden stengels en wortels gedood. Staan ze niet vrij, dan is dit middel onbruikbaar, daar de in de na bijheid staande planten eveneens' sterven. Gaat dit om deze reden dus niet, dan fijngemalen kainiet op de bladeren strom en. Dit bij voorkeur aanwenden bij dauw. De kainiet bljjft op de horizontale en be haarde bladeren liggen, lost langzaam op en onttrekt het vocht aan de bladcellen, waardoor deze verdorren en sterven. Het middel eenige malen herhalen, ook bij nieuwe uitloopers. De planten verzwakken daardoor en sterven eindelijk. Na een regenbui hot middel opnieuw toepassen en hoe jonger de bladeren zijn, des te meer uitwerking heeft het. De laatste vraag is van den gelukkigen bezitter van een kunstmatig cementvijver- tje, waarbij de aan- en afvoer van water verzekerd is en die advies vraagt voor het planten van Waterlelies. Verleden zo mer heeft hij reeds een mislukking gehad, omdat de waterratten de Waterlelieknol len opgepeuzeld hadden. In zoo'n kunst matig cementvijvertje moet de grootste diepte van wateroppervlak tot den grond- bodem minstens iVa tolt 2 voet bedragen. Als grondmengsel (dikte der laag ongeveer 1 voet) nemen we grove graszadengrond, klei en koemest (dooreen). De knollen der Waterlelies1 worden in vlakke mandjes geplaatst, hierover kuiken- gaals gespannen, opdat de waterratten niet bij1 de knollen kunnen komen, ze zijn er dol op, en laten de mand op de bepaalde plaats zakken. Er bestaan gele en witte Soorten, beide winterhard. Als de planten zich flink ontwikkelen en en kele bladeren zich bijl gebrek aan ruimte boven het water verheffen, treedt wel eens luis op. flink afsp.uiten verdrijft het ongedierte en anders worden deze blade ren afgesneden. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Oplossing probleem No. 91. Auteur: J. de Lange, Harderwijk. Stand. Zwart: 12 sch. op 2, 5, 6, 8, 12, 13, 16, 17, 19, 22, 25 en 26. Wit: 13 sch. op 15, 29, 31 tot 35, 39, 40, 44, 45, 48 en 50. Oplossing. Wit: 33—28 32—28 48—42 15—10 28— 22 39—33 44—39 40X7 35X2. Zwart: 22X24 26X37 37X48 5X14 17X28 28X30 48X34 2X11. Oplossing probleem No. 92. Auteur: W. Dommisse, Bergen op Zoom. Stand. Zwart: 12 sch. op 5, 6, 9, 12, 14, 20, 22, 23, 29, 30, 34 en 35. Wit: 13 sch. op 11, 21, 31, 37, 38, 39, 41 tot 45, 47 en 50. Oplossing. Wit: 38—33 50—44 42—38 37X10 45X3 3X5. Zwart: 29X40 6X26 34X32 26X46 5X14. Oplossing probleem No. 93. Auteur: J. H. Bakker, Amsterdam. Stand. Zwart: 12 sch. op 5, 8, 9, 13, 17, 19, 22, 23, 25, 27, 28 en 31. Wit: 12 sch. op 20, 30, 34, 35, 38, 39, 41 tot 44, 46 en 47. Oplossing. Wit: 39—33 41X14 46—41 34—29 35— 30 44—39 41—37 47X20. Zwart: 28X37 19X10 25X14 23X25 25X34 34X32 31X42 of 32X41. Oplossing probleem No. 94. Auteur: R. v. Glinstra Bleeker, Den Haag. Stand. Zwart: 12 sch. op 7 tot 10, 12,13, 16, 18, 22, 23, 24 en 29. Wit: 12 sch. op 21, 26, 27, 32, 33, 35, 38, 42 tot 45 en 48. Oplossing. Wit: 33—28 42—37 35—30 30X17 45X5. Zwart: 22X33 gedw. 33X22 16X40 12X21. Goede oplossingen ontvangen van: J. Daane en J. Geelhoed te Zoutelande en P. Boone te Nieuwdorp (nos. 91, 92, 93). Probleem No. 96. Auteur: J. Daane, Zoutelande. 1. 2 3 4 5 Zwart: 9 sch. op 7, 8, 9, 13, 15, 18, 19, 30 en 35. Wit: 9 sch. op 22, 25, 27, 32, 34, 37, 40, 43 en 44. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Beroepen voor vrouwen. Aan de inlichtingen, die het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid te Den Haag in zijn Maandbulletin geeft omtrent de toekomst, die in verschillende beroepen voor vrouwen is te vinden, ontleenen wij het volgende: 0 n d e r w ij z e r e s. Het onderwijs lokt jaarlijks nog heel wat vrouwelijke arbeids krachten, ondanks het feit, dat de mees ten heel lang moeten wachten, eer zij een volledige betrekking 'kunnen krijgen. De opleiding tot dit vak loont alleen de moeite, wanneer een meisje werkelijk buitenge woon vlug en gemakkelijk kan leeren, zoo dat zij lust heeft om de Lager-onderwijs- acte later aan te vullen met Lagere taal- acten, een middelbare taai-acte of hoofd- acte. Niemand denke dat zij er met het be halen van de Lager-onderwijs-acte is. Wie daarbij zou willen blijven staan, kieze lie ver een ander vak, waarvoor minder intel- lectueele inspanning vereischt wordt. Verpleegster. Mooie perspectieven opent de verpleegstersloopbaan. Niet al leen voor de krankzinnigen-verpleegster, maar evenzeer voor degenen, die het di ploma voor gewone ziekenverpleging (di ploma A) verwierven. Aanbeveling verdient om er de aantee- kening voor kinder- of kraamverpleging bij te behalen, of de aanvullingsopleiding voor wijkverpleegster te volgen. Ook kan men na bet behalen van het verpleegsters diploma een 10 maandschen cursus aan een school voor Maatschappelijk werk vol gen. Voor de volledig toegeruste en prac- tisch bekwame verpleegster staan er tal van wegen open: de carrière in het zieken huis zelf; de werkkringen van geleidster, adjunct-directrice, directricebij een Va- cantie-kolonie of Herstellingsoord; de be trekkingen van wijkverpleegster, schóól- verpleegster, zuster voor maatschappelijk ziekenhuiswerk, enz. Huishoudelijke vakken. De tijd is voorbij, dat men meende, dat elk meisje, waarmee men eigenlijk geen raad wist, maar in de huishouding moet en dan vanzelf later een plaats als huishoudster zou kunnen vinden. Het Maandbulletin zegt, dat uitstekende krachten in de huis houding, ook kinderjuffrouwen en kinder verzorgsters, die het Tesselschade-diplo- ma behaalden, uitermate gewild zijn in onze hedendaagsche maatschappij. Hier ligt dus een wijd arbeidsveld voor meisjes met praetischen aanleg, die geen geschiktheid of lust tot studie hebben. Maar: middelmatige huishoudkun digen zijn er veel te veel. Men vrage ook eens inlichtingen aan de vakscholen voor Meisjes te Middelburg en Goes. Kantoorbediende. Laat men toch niet denken, dat het zoo gemakkelijk is om een kantoorloopbaan te volgen. Ook hier is de markt overvoerd met als gevolg lage loonen. Wie in den handel werkelijk haar brood wil verdienen, moet tegen extra in spanning niet opzien. Overdag op kantoor en des avonds cursussen volgen, dat is vooral in de eerste jaren beslist noodzake lijk. Dan kan men als steno-typiste, als zelfstandige correspondente, als boek houdster, als hoofd van een afdeeling zich een goede positie verwerven. Men zij daarom voorzichtig in de keuze van een vak en late zich liefst door een Bureau voor Beroepskeuze voorlichten. Enkele recepten. Eierkoekjes. Laat een half pond basterdsuiker met 3 eieren al roerendo smelten op een heel klein vlammetje. Als alles opgelost is, neem het dan van het vuur en roer er een X pond tarwebloem door met 'n snufje zout. Besmeer een bak blik met boter, steek koekjes van het deeg en laat die bakken in een warmen, maar niet te heeten oven. Ze zijn gauw klaar en smaken heerlijk. Tomaten met garnalen. Een zeer in den smaak vallend voorgerecht, dat vooral eerstdaags, als weer volop to maten te 'krijgen zijn, zeer zeker in aan merking zal komen om eens te worden op gediend. Wasch vrij groote, tomaten, die men als 't kan, alle van ongeveer dezelfde afmetingen moet nemen, flink in koud wa ter, snijd ze overdwars in tweeën, hol de helften uit en vul ze met versch gepelde garnalen, die met een beetje mayonnaise worden gegarneerd. Serveer deze gevulde tomaten met geroosterd brood. Een fruit-dessert. Schil sinaas appelen en snijd ze in vrij dikke schijven. Doe hetzelfde met een versche ananas (of neem ananas uit het blik, die al in schijven is verdeeld) en beleg eiken ananasschijf met een plak sinaasappel. Leg de dubbele schijven naast elkaar op een platte schaal en overgiet te met bet sap van de vruch ten, dat naar smaak met wat suiker ver mengd kan worden. Men kan desge- wenscht den schotel afmaken met slag room of deze er apart bij opdienen. (Hhld Bereiding van rabarber. Het is, in den laatsten tijd vooral, ge woonte geworden, groenten niet meer af te koken, maar met het water, waarin ze ge kookt zijn, te consumeeren. Dit verdient aanbeveling, omdat, door het afkookwater weg te gooien, een meer of minder belang rijk gedeelte van de voedingswaarde (zou ten, zuren, vitaminen enz.) verloren gaat. Bij de toebereiding van rabarberstelen en, meer nog van rabarberbladeren, is bet echter gewenscht, deze groente of toespijs, niet, zooals gebruikelijk is, met zoo weinig mogelijk water te koken, maar integendeel veel water te gebruiken en af te gieten Rabarber toch bevat belangrijke hoeveel heden oxaalzuur, dat als een giftig be standdeel moet worden aangemerkt. Wel is de giftigheid niet zoo heel groot; maar het nuttigen van groote hoeveelheden ra barberstelen en vooral van rabarberblade ren, is toch niet geheel onbedenkelijk. De giftige werking van oxaalzuur (en z'n in water oplosbare zouten) berust op de eigenschap om kalk aan het bloed en an dere organen te kunnen onttrekken. De vergiftiging openbaart zich als storing in de werkzaamheid van het hart en verlam mingen van het centrale zenuwstelsel en treedt op bij bet gebruik van groote hoe veelheden. Men doet derhalve goed, met rabarber wat voorzichtig te zijn en deze eerst af te koken, waardoor een zeer be langrijk gedeelte van het oxaalzuur met het afgietwater wordt verwijderd. Beste jongens en meisjes, Zooals jullie ziet heb ik deze week tenminste voor de kleineren eens een ander raadsel gegeven. Ik denk dat de oplossing wel niet veel moeilij'kheden zal geven. Altijd dezelfde soort raadsels is ook niet zoo prettig. Schrijf me maar eens wat voor raadsels jullie liever heb ben. Een paar nichtjes die een prijsje kre gen, schreven of het boek geruild mag worden voor een ander. Ja, dat mag wel. Zij die een boek kregen dat ze al hebben, moeten 't dan maar even te rugsturen, dan zal ik een ander opzoeken. Ik zal nu maar niet veel meer schrij ven dan blijft er wat meer ruimte over voor 't verhaal. Hoe vinden jullie het? Ik hoop maar dat het in dein smaak valt. Hier volgen nu eerst de raadsels. I. Voor de grooteren. Mijn geheel bestaat uit 45 letters: De 17. 18. 38. 20. 21. 43. .14. 7. is voor Zeeland van veel belang. 42. 29. 2. 45. is een plaats in Zuid- Beveland. 6. 24. 8. 9. 25. 37. 39. is een getal. 13. '23. 27. 40. is de naam jan een maand. De 20. 26. 34. 35 behoort bij de boer derij. 35. 11. 15. 31. 2. 41. wordt gebleekt. De koekoek bouwt nooit zijn eigen 3. 44. 32. 6. In Goes heeft men deze maand een 10. 1. 5. 33. 30. 22. 9. 32. 28. 4. 36. 36. 16. 19. 12. II. Voor de kleineren. Vul onderstaande puntjes in, zóó, dat de eerste jegel van boven naar beneden gelezen, de naam vormt van een der nichtjes. Van links naar rechts gelezen: z een kleur; een stadje bij Naarden; een kleine slang; een heerlijke drank; een fijn .gebak; de tweede helft van den naam; heeft men om te zien; iets dat gemalen wordt; tijdperken; een heidebloempje. X. HOOFDSTUK III. De Prins van Oranje. In het park van het huis Ten Bosch in Den Haag draafden twee vurige paar den. Vooral het paard van den eenen ruiter, die enkele passen vóór den an deren retv1 wa? prachthengst. De ruite,, Xe ajn dier meesterlijk be reed en het volkomen in zjjn niacat had, leidde het om het terras heen, om het te doen stilstaan vóór het bordes. Dan sprong hij kuchend van zijn beest, welk voorbeeld door een anderen ruiter werd gevolgd. Onmiddellijk daarop vatte deze het paard van zijn meester, om het met het zijne 'den stalknecht te gaan overhan digen. ,,'kHeb je voorloopig niet noodig, Bromley. Wü alleen Bentinck zeggen, als hij terugkomt, dat ik hem aanstonds ver wacht. In de torenkamer." De spreker stond op de eerste trede van het bordes. Hij was jong en siank. Zijn gelaat was zeer bleek en hij zag er moe .uit. Maar zijn bruine oogen, wier kleur overeenstemde met het lange, over de schouders golvende haar, schitterden met een vreemd vuur. Er lag een ge biedende blik in. Hij was gekleed in een fluweelen wambuis met een dito rijbroek, die gestoken was in hooge gespoorde laarzen. In de rechterhand hield hij ach teloos een rijzweep. Het bevel aan zijn bediende, die van Engelsche afkomst was, werd gegeven met een schorre stem, die onderbroken werd door een drogen kuch. „Tot uw dienst, Hoogheid", zeide Bromley, wachtend op het tijdstip, dat zijn gebieder naar binnen zou gaan, zoo dat hij dan vrijheid had te vertrekken. Maar Willem Hendrik van Oranje-Nas- sau had daarin schijnbaar nog geen trek, want hij bleef staan, starend door het park, terwijl hij langzaam zijn leeren handschoenen uittrok, zoodat een slanke, bleeke hand te voorschijn kwam. „Je kunt wel gaan, Bromley", zeide hij dan vriendelijker dan hij zooeven had gesproken. De bediende, die heel wat ouder was dan zijn heer, al zag hij er veel jonger uit dan de Prins, die wel veertig geleek in plaats van twee en twintig, gehoorzaamde onmiddellijk. In stede van het bordes verder op te gaan, keerde Willem van Oranje te voet naar het park terug. Zoo nu en dan slaande met zjjn rijzweep tegen de strui ken, vervolgde hij vol gedachten zijn weg door de smalle paden. Hij liep half gebo gen. Zoo nu en dan steeg er uit zijn borst een rochelend geluid op, terwijl hij' op die momenten een kanten zakdoiek tegen zijn mond drukte, in der haast uit één der zakken van Zjjn fluweelen wambuis gehaald. 1 i Dan propte "hij de bandschoenen tot een bal in yijn hand samen, een vaste gewoonte van hem, wanneer hij in een hevige gemoedsbeweging verkeerde. Opeens werd de aandacht van den Prins gericht op naderende voetstappen. Hij bemerkte, dat hij gekomen was bij een zij-ingang van het Huis Ten Bosch, waardoor iemand binnengekomen was. Hij kneep zijn oogen even samen, waar na op zijn niet onknap gelaat met den scherpen adelaarsneus even een glimiach verscheen, die echter onmiddellijk weer verdween, toen de naderende persoon vóór hem stond. „Uwe Hoogheid", zeide de man op gejaagden toon. „Mijnheer Fagel? Is er nieuws?" vroeg de Prins. „Er kan thans met zekerheid worden gezegd, Hoogheid, dat koning Lodewijk in het Kleefsche is binnengerukt. Bij Visé is het geheele Fransche leger de Maas overgetrokken. Dat beteekent, dat Maas tricht afgesneden is en voor ons geen waarde meer heeft". „Dat spreekt als ©en 'boek, mijnheer Fagel. Ik had niet anders verwacht. De vijanden zouden wel oerdomme generaals moeten hebben, wanneer zij niet hadden gedaan, wat nu geschied is". Caspar Fagel, de griffier van de Sta ten van Holland, vroeger een heftig re publikein, maar sinds kort een aanhan ger van den Prins, wiens benoeming tot kapitein-generaal voor één veldtocht hij, door zijn stillen invloed, mede had hel pen doorzetten, keek met verbazing naar de slanke figuur tegenover hem. Hij had verwacht, dat de tijding, die hij bracht, bij den Prins verwarring, zoo geen vrees, stichten zou. Het tegendeel was het geval. De mededeeling werd met de meest mo gelijke kalmte opgenomen. Voor de zoo- veelste maal „vermocht de griffier het karakter van den "Prins .niet te door gronden. Het was dan ook wel een scherp con trast, daar in het park van het Huis Ten Bosch. Een man, in 'de volle kracht zijner jaren, schitterend gekleed, in al les een man van "de wereld, die gewoon was met alle mogelijke menschen om te gaan, stond daar tegenover een jongeling, bleek en mager, vrij eenvoudig gekleed, met linksche manieren, gevolg van het feit, dat hij tot nu zeer weinig in de wereld had vertoefd, doch in afzonde ring had geleefd. Maar Caspar Fagel stond daar blootshoofds, de steek in de hand, met op het gelaat verwrongen trek ken, terwijl op het gelaat van den Prins niets te bespeuren viel dan den scha- duwrand van zijn driekanten steek, die getooid was met .een oranje veer. Willem van Oranje glimlachte opeens raadselachtig. „Kom mee, mijnheer Fagel. De hoo rnen kunnen ooren hebben", zeide bij, toonend met deze woorden, dat hjj zijn aangeboren voorzichtigheid niet uit het oog verloor. Vlugger dan zooeven liep 'de Prins terug, vergezeld door Fagel. In het mooie park zongen de vogels hun hoogste lied, nu het weer zoo J^ostelijk was. Maar de beide mannen hadden er geen oor en oog voor. Vol gedachten betraden zij het bordes "n *^aren weldra verdwe»- nen in h huis, dat als verblijf der Oran jes dagh'akesAe 'ten tijd van Arnalia van So.ms.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7