Land- en Tuinbouw. Berichten over onze Adverteerders. ridderorden toe te kennen, en het repu blikeinsche Duitsehland, door ze tege lijk met de adeltitels af te schaffen, heel verstandig gedaan hebben. Indien ridder orden werkelijk een onderscheiding be teekenden, ware het wat anders. Maar nu ze met bosjes uitgestrooid worden, als een vorst of president een ander land bezoekt, of als een koning jarig is, en ze bijvoorbeeld automatisch ten deel val len aan kamerleden met een bepaalden zittingstijd, vinden wij het in bet alge meen een tamelijk inhoudlooze vertoo ning en achten wij het een goed gebruik in onze rijen om er voor te passen. Dat sommigen onzer partijgenooten in België er blijkbaar anders over denken, kunnen wij nu ook weer niet zoo ver schrikkelijk vinden. Het laat ons even koud, als dat heele lintjesgedoe. En in elk geval zullen wij onze Belgische vrien den er al 3 flinke strijders niet minder om hoogachten." „De Maasbode" merkthierbij op ii Ons dunkt, als het beweerde in de eerste alinea werkelijk uw overtuiging weergeeft, dan moet gij, Volk-redactie, het wel verschrikkelijk vinden, dat uw geest verwanten aan dit soort komediespel mee doen. Twee omstandigheden worden in deze goedpraterij intusschen handig vermof- feld. Vooreerst, dat het hier monarchis tische onderscheidingen betreft, .die al hebben ze ook werkelijk beteekenis, door een volbloed republikein niet mogen wor den aanvaard. En dan het verzwarende feit, dat de Belgische socialisten voor het begeerde lintje zooiets als een knie val hebben gedaan. Zelfs dat schijnt „Het Volk" koud te laten. Men kan er mee tobben 1 Liberale neutraliteit. Do vorige week, zegt onze Rotter dammer, stelde de gemeenteraad van Gouda een nieuwe instructie vast voor het onderwijzend personeel aan de open bare lagere scholen. De A.-R. Raadsfractie nam het initiatief tot een amendement ter bevordering van de Nationale eenheid, waar de Liberalen zich zoo op "laten voorstaan. Dit amen dement, ingediend door de Raadsleden Mr Verkerk (A.R.), Muijlwijk (A.R.), Kamphuizen (C.H.) en Dr Hoffman (R.K.), luidde: Bevordering door de onderwijzers van: de goede zeden, de eerbied voor het Koninklijk Huis en bevordering van den nationalen zang. Ieder Raadslid begreep waar het om ging; de zich noemende democratische roomsch-katholieken voeld'en dat zij bij rechts hoorden. Helaas, het amendement werd verwor pen met 10 tegen 9 stemmen, links to gen rechts, dank zij het tegenstemmen van den heer De Witt Wijnen, de ver tegenwoordiger van den Vrijheidsbond. Het Goudsche liberalisme js blijkbaar van meening, dat men de nationale een heid het beste dient, door er zooveel mogelijk over te zwijgen. Er zijn nu eenmaal onderwijzers, die oo-rdeelen, dat de overheidsschool niet mag spreken of zingen van Oranje; omdat achterlijke .so ciaal-democraten dat niet kunnen heb ben en dus buigt de liberaal voor deze bedenkelijke neutraliteit. Althans in Gouda. Maar de Goudsche siroop-wafelen zijn „echter en opregter" dan de Goudsche liberalen. Het ziet er treurig uit met de natio nale eenheid zonder inhoud 1 Een Indië-Album. I n d i voor velen een land met herinneringen aan hard werken, hitte, geld verdienen en eenzaamheid. Voor an deren het oord, van waaruit vrienden en familie Jang verwachte brieven schrij ven. Het land met toekomst, ruimte, nieu we mogelijkheden. Maar ook: voor Hoeveel Nederlanders is I ndië slechts een vaag begrip? Wel is waar is ook hier verbetering in te bespeuren en komt I n d i meer en meer in 'het centrum der belangstelling. Groote dagbladen laten speciale cor respondenten hun reisindrukken boeksta ven, troonopvolgers, binnen- en buiten- landsche politici bezoeken en bestudee- ren het uitgebreide eilandenrijk en ge raken onder den indruk van al wat daar door Kunst, Wetenschap en Techniek ge wrocht wordt. En toch wat weet de opgroeiende jeugd, wat weet de doorsnee Nederlan der ^eigenlijk weinig van Indië af! Alles, wat niet om de een of andere reden zijn toevallige belangstelling heeft, is hem vrij wel volkomen vreemd. Om deze reden is het dan ook zoo^ toe te juichen, dat er thans een popu lair werk populair in den besten zin van het woord is verschenen over dit, zoo uiterst belangrijke deel van grooter Nederland. Wij bedoelen het Album „Indië", waarmede de Firma Droste Voor den dag is gekomen en dat wordt uitgege ven op een wijze en in een uitvoering, die getuigt van een uiterst serieuze en zorgvuldige voorbereiding. De keuze van het onderwerp voor dit album viel op Indië, omdat, zooals wij uit de voor rede citeeren; „Omdat wij hopen, naast propaganda middel, te helpen bevorderen, wat ons land zoozeer noodig heeft: de belang stelling in, en de liefde voor dat andere Nederland waaraan ons Nederland zoo ontzaglijk veel te danken heeft en wat een zoo bij uitstek gunstig veld van werk zaamheid is voor de ondernemende en voortvarende jonge menschen onder ons." Onder de zeer deskundige leiding van den heer J. C. Lamster, Conservator aan het Koloniaal Instituut te Amsterdam, ont stond een boekwerk, dat volkomen vol doet aan de eischen, die men tegenwoor dig aan populaire, doch nauwkeurige voorlichting mag Stellen. De talrijke illustraties in den tekst en de 144 kleine- en 6 groote gekleurde pla ten werden gereproduceerd van origineelo teekeningen. Deze werden geteekend, naar de vermaarde ethnografische en fotogra fische verzamelingen van het Koloniaal Instituut te Amsterdam, zoodat de heer H. J. Wolff wel onder zeer gunstige omstandigheden zijn goed geslaagden il lustreerenden arbeid kon verrichten. Geen enkel onderdeel der Oostersche samenleving is er, dat niet op een onder houdende wijze in dit leerzame werk wordt behandeld. Woning, jacht en vis- scherij, landbouw, zoowel als godsdienst, kunst en kleeding, ivorden met tal van interessante bijzonderheden uitvoerig be schreven. Ook de Indonesische Maatschappij, het adatrecht, de oude gebruiken, de feesten, de handel, de geschiedenis, van Houtman tot Koppen, van reiswagen tot express- trein, komen tot hun recht. Dit alles maakt het Album „Indië" tot een bezit, dat door talloozen buitenge woon gewaardeerd zal worden en dat velen tot het sparen der Drosteplaatjes zal inspireeren. Wij vertrouwen, dat dit werk zijn weg wel zal vinden naar tal van huisgezin nen en vooral ook naar de scholen en wij brengen de Firma Droste onze hulde voor het aandurven van een dergelijke dendijke en leerzame reclame. Chr. Landbouwschool te Axel. Dinsdag werden aan bovengenoemde school de jaarljjksehe openbare lessen gegeven, waar bij de leerlingen bevorderd werden of de school verlieten. Zoo-ais gebruikelijk, werden de gediplomeer den geluk gewenscht door den Rijkslandbouw- consulent, den heer C. Stevens, uit Goes, die daaraan vastknoopte ©enige wenken voor de toekomst, dia er voor den landbouw niet zoo irig uitziet, waarom het juist wensche- hjK ,s, dat degenen, die het boeren tot hun vak willen maken, aan de practisch© kennis de theorie verbinden en omgekeerd. Ook enkele andere heeren voerden nog het woord, waarna het hoofd der school, de heer Le Febar, zooals ieder jaar, weer een ge schenk had in ontvangst te nemen van de cursisten. Bevorderd werden van 3e eerste naar de tweede klasse: A. de Feijter te Boschkapelle, S. de Feijter Jz„ J. Dieleman Jz., te Axel, J. van Alten te Terneuzen, J. Diieleman Hz. te Zaamslag. Van de tweede naar de derde klasse: J. P. Ramondt te Sas van Gent, D. van Alten te Axel, C. de Putter te Zaamslag, J. Dees te Zaamslag, E. Wolfert te Hulst, Wi. do Feijter te Walsoorden, J. de Regt Jz. te Axel, en F. de Regt Pz. te Axel. Van de derde naar de vierde klasse: A. de Putter te Zaamslag, L, Dioleman te Axel, P. Ramondt te Sas van Gent, M. Dekker te Zaamslag, M. de Feijter Pz. te Axel. J. van de Ree te Zaamslag, H. M. van Hoeve te Terneuzen en H. de Feijter te Axel. Met diploma hebben de school verlaten; J. Dekker Fz. te Axel, Wi. G. de Feijter te Boschkapelle, F. Dieleman Hz. te Zaamslag, P. Dieleman Jz. te Axel, S. van Hoeve Jz. te Terneuzen, C. de Regt Jz. te Zaamslag en W. van Cadsand te Axel. Eigenaardig mag het heeten, dat voor het eerste cursusjaar dezer school zioh geen en kele leerling aanmeldde. Men schrijft dit toe aan de gewijzigde Leerplichtwet. (M. C.) Nieuwe bollenvelden. Bij Ddnteloord zijn bij wijze van proef eenige stukken land in het vorige jaar met tulpen bezet. Het blijkt thans, dat de teelt bijzonder goed gelukt is. Wegens den lagen prijs van de verschillende landbouwproducten zal de tul penteelt daar waarschijnlijk groote afmetingen aannemen. Ook op het eiland Tholen zijn gunstige resultaten bereikt. Ken. Ned. Landbouw-Comité. In de vergadering van de eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouw Comité is be sloten, om aan de beide andere centrale land bouworganisaties voor te stellen, gezamenlijk een verzoek te richten tot den Minister van Financiën, om het daarheen te willen leiden, dat bij de schatting van de verkoopwaarde der gronden als grondslag voor de vermogens-, verdedigings- en successiebelasting rekening wordt gehouden met den ongunstigen toestand, waarin da Nederlandsche landbouw in het al gemeen verkeert. Het voorstel van dan F. N. Z. aan de drie centrale landbouworganisaties om een commissie te benoemen, die studie zal heb ben te maken van de wijzigingen in het veehoudersbedrijf, welke eventueel noodig zou den zjjn om te komen tot een regularisatie van den boterinvoer, is toegejuicht. Besloten werd twee heeren te verzoeken als leden dier commissie te willen optreden. Besloten werd een onderzoek in te stellen naar de resultaten der wettelijke runderhor- zelbestrijding in Dienemarken, de laatste jaren. Siand van de kersen en bessen op 30 Mei. Het onderstaand overzicht betreffende den stand dor kersen en bessen op 30 Mei is, pnder medewerking der Rijkstuinbouwconsulen- ten, samengesteld naar gegevens, versterkt door de correspondenten der directie van dpn land bouw. De bloeitijd van de meeste kersensoorten ia De Derby-rennen, de grootste races van Engeland, zijn het middelpunt der belang stelling van vele duizenden geweest. Groote menigten hebben de wedstrijden, waar aan 26 der beste renpaarden deelnamen, gadegeslagen. Een moment nabij de eind streep. Trigo wint van Walter Gay en Brienz. dit jaar samengevallen, zoodat voldoende kruis bestuiving kon plaats vinden. De stand der vroege kersen is dientengevolge goed tot zeer goed. Echter is de droogte oorzaak, dat vele jonge vruchtjes afvallen, terwijl verder in de Over-Bietuwe en in da omgeving van Uden schade wordt ondervonden door de vreterij van dei trekmade. De latei kersen staan in Limburg vrij' goed. Men neemt daar aan, dat de korte 'tijd, gedu rende welken de bijen de hoornen, in 'de bloei periode hebben bevlogen, daarop van invloed is geweest. Elders is do stand goed tot zeer goed. Ook bij de bessen wordt tengevolge vun de droogte ruien waargenomen. De kruisbessen en zwarte bessen hebben op verschillende plaatsen in den afgeloopen winter nogal ge leden. Sommige kweekers zijn zelfs voorne mens de struiken na den pluk ta rooien. Van beide soorten is de stand vrij goed; in Zee land blijven de zwarte fessen nog daar be neden. In het Rijk van Nijmegen hebben do zwarte bessen van rondknop te lijden. De rooda en witte bessen beloven goed tot zeer igoed. Het veilen van aardappelen. Zooals in de plaatselijke dagbladen per ad vertentie wordt bekend gemaakt, doet de Vei- lingsvereeniging „Zuid-Beveland" een oproep' tot de telers van aardappelen, om op'Dinsdag a.s. te 2 uur in het veilingsgebouw een be spreking ta houden over hot veilen van aard appelen. Begonnen zal worden met de vroege aardap pelen, terwijl de bedoeling is om opk |den ver koop van Eigenheimers en late aardappelen zich in de richting yan „veilen." te doen ont wikkelen. Dit streven moet ten zeerste worden toege juicht, omdat het de mogelijkheid opent, dat eindelijk voor de op Zuid-Bweland geteelde vroege aardappelen ook de prijs zal worden gemaakt, die deze in den wereldhandel waard zijn en de teelt op grootere schaal ter hand kan worden genomen. i Wat aardappelen als Eigenheimers en late soorten betreft, hiervan loopt de handel in ons land nog wel niet overal over de veilingen doch zeer zeker kan men bevestigend ant woorden op de vraag: „Of het niet meer dan tijd wordt, dat zij, die dit product telen, een voorbeeld nemen aan de telers van groenten en fruit en den ver koop ervan ook over de veilingen doen loo- pen". 1 I i I I Het systeem heeft zoowel voor teler als voor handelaar haar deugdelijkheid bewezen. Immers een veiling is een telersorganisatie, die, gelegen op een centraal punt, gunstig voor aan- en afvoer, de geteelde producten te koop aanbiedt, met als gevolg, dat op gezonde wijze de prijs tot stand komt. Wie van nabij met het veilingwezen heeft kennis gemaakt, weet dan ook maar al te goed, welk een groot voordeel het is, dat men de verkoop van zijn product kan stellen in han den van zijn eigen organisatie, en zich geen zorgen behoeft te maken, of het gekochte product tenslotte ook zal worden afgenomen en de bedongen prijs ook werkelijk zal worden betaald. Als een der grootste voordeelen mag, in verband met den tijd, waarin we leven, nog wel worden genoemd de mogelijkheid, om langs dien weg de handelswaarde van de aard appelen nog belangrijk te verhoogen. Terecht klagen de handelaren, dat het pro duct hun niet wordt aangeboden zooals de tegenwoordige handel dit e'scht en allerlei moeilijkheden bij de aflevering daarvan het gevolg zijn. Hoewel er de laatste jaren wel eenige .ver betering is gekomen, zal het toch wel beter zijn om de tijd niet af te wachten, dat elke aardappelteler zoover is opgevoed, dat hij uit zichzelf het product goed in orde maakt. Het is meer dan tijd, dat men een andere weg inslaat, omdat vooral de export van .aard appelen meer en meer gevaar gaat loepen, wanneer er niet meerdere controle wordt uit- beteren, door zich aan te sluiten bij het U. C. Bi. (Uitvoer Controle Bureau.) Natuurlijk zijn er bezwaren aan te voeren, doch die zijn te overwinnen, zoo goed als zfi ook voor andere producten zijn overwonnen. Het grootste bezwaar, zaj wel blijken te zijn, dat men zeer moeilijk afstand doet van bepaalde methodes, niet, omdat ze zoo goed voldoen, maar meor omdat men ze reeds zoo lang toepaste. Laat men echter begrijpen, dat, als men vooruit wil, dat er dan nieuwe banen gezocht moeten worden en men niet angstvallig aan het oude moet vasthouden. Vooral voor exportartikelen moet de waarde als handelsproduct hooger opgevoerd worden, want do afzetgebieden kunnen eorst te kust en te keur koop-en van eigen bodem of van onze concurrenten, en de kwaliteit, so-rteering en verpakking, kortom de groote handelswaar de zal de prikkel moeten zijn, dat men aan het Hollandscha product de voorkeur geeft We willen hopen, dat do Veiling „Zuid- Bieveland" succes beeft bij haar poging tot veilen van aardappelen en de telers blijk zullen geven te begrijpen, dat het tijd wordt, dat zo uit eigen beweging een betere -methode van verkoop van hun product tor hand nemen. De Aardappelprijzen. Uit den Tiel-erwaard wordt gemeld, dat in de laatste kwarteeuw de prijzen der aardap pelen niet zoo laag geweest zijn als dit voor jaar. Hier en daar zijn in der Tiel-er- en Bom- m-olerwaard reeds partijen verkocht tegen 60 cent .per H.L., welke abnormaal lage markt het gevolg is van do groote voorraden, -die nu nog .begin Juni, op koop-ers wachten. In het jaar 1929 overtrof de oogst verre het middelmatige gewas, terwijl bovendien dat jaar veel m-eor land met aardappelen was verbouwd dan totnogtoe het gwal was. Do winter werd dan ook begonnen met een voor raad voor twee winters. Niemand beeft echter op een d'irgelijken lagen prijs gerekend als thans wordt besteed. Honderden landbouwers, welke hun landpacht met de opbrengst van de aardappelen betalen, kunn-en thans nieit aan hun financdëefe ver plichtingen voldoen. Gewoonlijk varieoren de aardappelprijzen tusschen f 4 en f 5 per H.L., zoodat de schade, die in den TieJer- en Bo-m- melerwaard wordt geleden, .geschat wordt o-p f 60 f 70.000. De maatregelen, die er mogeljjk van Regee- ripgpwege in de toekomst zullen worden ge nomen, behoeven niet te worden afgewacht. Doch laat men liever zorgen, dat men klaar is. .wanneer ze van kracht worden. De weg daartoe is. dat reeds au -de verkoop over de veilingen wordt ter hand genomen, en langs georganiseerd-en weg getracht wordt de handelswaarde van de aardappelen te ver Resultaten prijsraadsel drinkbak. Op de drinkbakp-rijisvraag kreeg ik ver scheidene brieven, waarop ik natuurlijk niet alle in kan gaan. Toch waren deze brieven.zeer interessant omdat ze er van getuigden, dat de lezers belangstelling hadden voor het onderwerp en dat zij de punten waar het bij de drinkwater-hy giëne o-m ging, goed begrepen hadden. Dit i's natuurlijk hoofdzaak. Iemand, die het gelezene begrijpt en verwerkt, plukt er zelf de voordeelen van en daar gaat het toch om. Sommige inzenders hebben zeer mooie teekeningen bij hun ontwerp ge voegd en het spijt mij- dat ik deze niet repro-duceeren kan. Ik zou de door mij als 'de beste op lossingen beoordeelde systemen kunnen verdeelen in twee groepen, waarvan de ee-ne groep en dit waren de meesten, zochten de drinkwaterhygiëne in stro-o mend water, zoo-dat de kuikens voort durend versch onbesmet water krijgen. Op plaatsen waar men niet zijn toevlucht wil nemen tot ontsmettingsmiddelen lijkt mij dit systeem -ook het veiligst. Het is natuurlijk meer ingewikkeld dan de syste men met stilstaand water, die ik tot de tweede groep zou willen brengen. De heer J. G. d. B. te Meppel zond mij een zeer duidelijke teekening met eenige opmerkingen die ik hierbij over neem. Uit uw artikel bleek mij duidelijk dat het practisch vrijwel niet mogelijk is om het drinkwater vrij van besmetting te houden. Voortdurend ververschen is dus ge-wenscht. De heer de B. zoekt het nu in een voortdurende aanvoer in zeer kleine bakjes waaruit slechts één kui ken, doch niet meer tegelijk kan drinken, terwijl het teveel aangevoerde water di rect afvloeit, de vuil- en smetstoffen me denemend buiten het hok. De drinkbakjes zijn als kleine ovaal ronde napjes gedacht van 5 bij 3 c.M. Het toestro-omende wa ter uit een reservoir buiten het hok komt dusdanig in de drinknapjes, dat het water daarin doet ronddraaien. Het water vloeit door een gootje weer af. In tijden van ge vaar voor ziekten kan in het water bu vendien nog een onlsmettingsvloeistof wor den gedaan. Het principe lijkt mij goed maar in de practijk met honderden kui kens zou het direct vastloopen met de betrekkelijk ingewikkelde inrichting van reguleerkraantjes, talrijke drinknapjes enz. Het systeem vereischt een be,rekkelijk in gewikkelde installatie zooals men die in koeienstallen al jarenlang heeft en danr ook goed bevalt, doch voor kuikens lijkt het mij niet geschikt. Een vereenvoud'ging van dit systeem n.I. oen flink waterreservoir in hef. hok ('s winters is dan het water vorstvrij) benevens een vlotter inrichting en eenige drinkfonteintjes in het hok zag ik eenige jaren geleden al bij verschillende groote pluimveefokkers le Barnevel 1 en verleden jaar ook bij pluimveehouders in de prai riën van Canada. Bij een dezer prairie boerderijen zag ik in een bodrijf van 4909 kippon dat gedroven werd door één man mot één jongen. In elk hok van ongeveer 300 kippen was een waterreservoir van ongeveer 1000 L. en van hieruit worden de drinkfonteinen in het hok geregeld. Daar op deze plaats (Calgary) soms koude van 30° C. voorkwam kon het drink waterreservoir nog verwarmd worden ook. De heer B. heeft dus werkelijk een goed systeem duidelijk aangegeven, maar voor de kleinere pluimveehouders die slechts een paar honderd kuikens opfokken lijkt hot mij te ingewikkeld. Het systeem is mot wijziging die ik noemde (enkele drink fonteintjes) zeer arbeidsparend bij groote bedrijven. Het wegvloeiende en hot over tollige water is natuurlijk heel mooi, maar kan aanleiding geven tot watervennorsing en geknoei, natte rommel. Vandaar dat de zelfreguleerende drinksvstemen meestal zoo ingericht zijn, dat het water ot> de zelfde hoogte blijft staan als de dieren er uit drinken. Het stroomt dan dus iets minder snel door dan het systeem van den heer de B. Voor een-dkuikens deugt het systeem minder, want deze moeien werkelijk drink nappen waar hun heele kop ingedompeld kan worden, anders krijgen ze spoedig vieze oogen met korstjes ex pin heen en verstopte neusgaten. De heer J. v. H. te Eindhoven gaf een beschrijving van een eenvoudiger systeem, dat op hetzelfde principe-door - strooming berust. Het komt er op neer, dat het waterreservoir een emmer is en van hieruit door middel van een buis met kraan het water loopt op ©en rirink- bakje in den vorm van de bekende ci- troonp-orsen. Het te veel aan water vioeit dan weer in den on lersten bak weg. Deze drinkbak lijkt mij betre .keli.de eenvoudig en voior plaatsen waar men geen ont smettingsmiddelen gebruikt (lie metaal aantasten wel geschikt. Een bezwaar blijft weer de kraan die den watertoevoer re gelt en -die steeds goed in orde gehou den moet worden. De heer v. Z., journa'ist., relacleur van een der bladen, maakt het stroomende principe nog eenvoudiger en zet gewoon een cementbakje, waarin Jiet water aan den een-en kant door een slangetje bin nenstroomt en aan den anderen kant weg loopt. Het bezwaar is hier dat dit zeer eenvoudige systeem aanleiding zal geven tol veel geknoei, tenzij men den bak van boven weer bedekt, zoodat de kui kens er niet in kuimen gaan staan. Vei dor is dit voortdurend water aanvoeren en weer afvoeren zonder kranen niet ge makkelijk en met kranen al evenmin ge makkelijk. De heer F. C. v. d. A. te Aalten be dacht een vernuftig toestel waarbij door mi-ldel van een. balans, welke het kuiken als liet er op staat aan den eenen kant neerdrukt en daardoor tegelijkertijd met den anderen arm een waterreservoir op-ent e-n de bodem van het drinkwaterbakie sluit. Dergelijke inrichtingen durf ik in kippenhokken waar alles gauw stoffig wordt en dergelijke draaiende deelen gauw vastloopen, niet aan te b welen. Bij valneslen, voerbakken enz. gebruikt men ze ook wol en mijn idee is altijd, dat ze op tentoonstellingen heel aardig lijken maar in een kippenhok minder be vallen. Nu kom ik tot de- systemen mot stil staand water. Sommige lezers, o.a. mej. v. d. B. te Krabbendijke, geven een be schrijving van de bestaande aardewerk- bakjes, waarbij men op een bakje met drinkwater een ,plat of bolvormig deksel zet met gaten, waardoor de kuikens kun nen drinken. Deze bakjes zijn heel bruik baar voor kleine partijtjes kuikens maar de tusscbenruimten tusschen de gaten ne men veel ruimte in en daardoor geeft een bak maar aan betrekkelijk weinig kuikens drinkruimte. Ditzelfde bezwaar heeft het ontwerp van den heer W. R. L. te Eindhoven. De bak van geglazuurd aardewerk staat me wel aan, maar het aantal drinkope- ninge-n is te gering. En nu kom ik op het ontwerp van den heer G. S. A. te Sluiskil, die mij een antwoord vraagt. Ik heb hem Vandaag op zijn verzoek het door mij aangeboden broedsel Wit Wyandottes gestuurd, hoewel eigenlijk een lezer van mijn artikelen zoo laat goen Wyandottes meer moest vragen, als hij ze ten minste voor winterleg wil gebruiken. Goede Wyandottes moeten in Mei al een eind op scheut zijn. De beschrijving van dien bak geef ik den volgenden keer. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abonné's worden ingezonden. Postzegel van 71/2 cent voor antwoord insluiten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 10