No. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. De heer Schuit is overtuigd, dat, gezien de financieele toestand onzer gemeente, er meerdere verbeteringen in de gemeente noodig zouden zijn vóór deze rioleering. Het voorstel, in stemming gebracht, werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Vóór de beide wethouders. Tegen de heeren Puijpe, Schuit, Van Eenennaam, Crucq en Van de Ketterij. Een schrijven van de oudercommissie werd gerenvoyeerd naar B. en W. Verder was nog ingekomen een schrij ven van den hoofdonderwijzer om van ge meentewege een electrische leiding in zijn woning aan te leggen. Hij stelt voor, om 5 pet. der aanlegkosten jaarlijks te betalen Na eenige besprekingen werden de huur voorwaarden aangevuld met de bepaling, dat de eventüeele bewoner 5 pet. van de aanlegkosten moet betalen. Hierna sluiting met dankgebed. Wissenkerke. Maandag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr S. J. de Regt. Ingekomen een schrijven van de verschil lende polders, dat zij de subsidie voor het onderhoud van den weg weer handha ven. Een yerzoek van do Oudercommissie om het landbouwverlof voor schoolkin deren op andere tijlden te stellen, werd na door verschillende leden besproken te zijn, aangehouden. Verzoek van dhr Flik- weerd en dhr Luik, om vergoeding voor standplaatsen voor woonwagens werd in gewilligd. Hierbij gaf dhr Abrahamse zijn ■wensch te kennen dat bij vertrek der woonwagens door den reinigingsdienst de standplaatsen worden gereinigd. Verzoek van de Oudercommissie te Kamperland tot aanstelling van een vierde leerkracht, werd verdedigd door dhr van Nieuwen- huizo. Do ^voorzitter merkt op, dat dan ook do andere scholen met een dergelijk verzoek' konden komen en dat bij in williging de kosten buitengewoon hoog werden. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt. Een verzoek .van de afd. Wissenkerke van Volksonderwijs en van. de afd. Ncord-Bevoland van het N. O. G. om het schoolgebouw te Geersdijk ge heel voor het bijz. onderwijs af te staan en een nieuw gebouw voor het Openb. Lager Onderwijs te bouwen of een nieuw gebouw voor het Bijz. L. Ond. en het oude weer geheel voor heit Openb. Ond. te bestemmen, werd na door alle leden besproken te zijn, wegens de hooge kos ten afgewezen. Het verzoek om adhaesie van stad Hardonberg tegen opheffing der belastingkantoren op het platteland werd door den voorzitter nader toegelicht. Hij deelde mede, dat door do burgemeesters van Noord-Beveland reeds een adres aan den Minister is verzonden om de belas tingkantoren op hot platteland te behou den. Dhr Schippers stelde voor dat de Raad zich in dien geest ook uitsprak. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. om dit jaar den Veerweg te Kamperland te verbree- den en den aanleg van het trottoir uit to voeren en voor dit trottoir tegels te gebruiken. Dhr Noordhoek informeert naar de wijze, waarop de reeds vroeger ge plaatste afheiningen terug geplaatst moe ten worden. Do voorzitter leest voor, dat dit geschieden moet. ten koste van de gemeente en ten genoege der rechtheb benden. Vele leden bespraken hot. voorste) hetgeen aangenomen werci met de bepa ling dat het tijdstip waarop het werk gereed moet zijn valt vóór den aanvang van het bietenvervoer. Voorstel van B. en W. tot verkoop van de oude brandspuiten to Kamperland en Wissenkerke werd bestreden door dhr de Boer, als zijnde niet verantwoord in geval van stagnatie met de motorspuit. Be sloten werd om de spuiten te verknopen. Voorstel van B. en W. tot het aan schaffen van hekwerk voor de begraaf plaats te Wissenkerke om de reeds vroe ger geplante Olmeveeren langs de ingang te kunnen aanbinden, werd aangenomen. Bij de rondvraag informeert dhr Schip pers naar de vorderingen met het wegen plan. De voorzitter zegt dat met de eigenaren van der dijk nog accoord ge maakt moeten worden. Dlir Noordhoek informeert naar de betaling der buizen aan de eigenaren, die reeds vroeger gedo leerd hebben aan den veerweg. Daar is iemand die nog geen betaling ontvangen had. Na toelichting door den voorzitter bleek hier een onduidelijkheid in de op gave te schuilen, die onderzocht wordt. Dhr Buize wenscht op de haven een gedeelte te bestraten met oude keien die aldaar aanwezig zijn, hetgeen wordt goed gevonden. Terneuzen. Gisteren speelden op de hof stede van den landbouwer K. D., aan den Baandijlk, bij' het wagenhuis, waar een driewielskar opgeklapt stond, eenige kin deren. Tijdens het spel sloeg de kar neer én trof een 7- en een 5-jaxig knaapje, met het gevolg, dat de eerste zijn been brak en do ander een beenkneuzing op liep. (Tern. Crt.) Sf. Phir'pslaind. Woensdagmiddag had de vtouw van J. v. M. alhier terwijl ze bezig was het kippenhok te witten, het ongeluk een stukje kalk in één der pogen te krijgen. Geneeskundige hulp moest voor de patiënte, die verbazend veel pijn had, worden ingeroepen. Overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom, bleek noodzakelijk. Bij do Europeosche Motorkampioenschappen, te Potsdam gehouden, werd Sir Henry Segrave eerste met zijn boot „Miss Alacrity". Segrave in volle vaart. P jf n 1 ij k e incidenten bij een begrafenis. De teraardebestelling van 1 ot stoffelijk overschot van vrouw B., die Donderdagavond door haar man in haar woning in de Faber van Riemsdijkstraat ta Den Haag met vier revolverschoten werd gedood, heeft, naar de Tel. meldt, tot verschillende pijnlijke incidenten aan leiding gegeven. De begrafenis had Za terdag plaats op de Israëlietiseh® begraaf plaats te Wassenaar. Vele agenten en re chercheurs waren aanwezig ter handha ving van de orde. Do lijkauto werd gevolgd door zes auto's uitsluitend met familieleden van het slachtoffer, daar men ten gevolge van de zeer gespannen verhoudingen met do familieleden van den man, deze niet bij de begrafenis wenschte toe te laten. Van do kinderen van de vrouw volgde alleen de lG-jarige zoon, tegen wiei reeds bij het vertrek door tal van toeschouwers bedreigingen worden geuit, omdat hij partij voor zijn vader had getrokken. Dn de begraafplaats waren ook vele marechaussees en politieagenten, bene vens rechercheurs aanwezig. Hier werd de kist naar het graf gedra gen. Onderweg werd eensklaps do 16- jnrige zoon, die weenend achter de lijk baar van zijn moeder liep., door twee rechercheurs vastgegrepen en onder groote ontsteltenis der omstanders uit den stoet verwijderd en tien meter terzijde genomen, waar hijl ten aanzien van iedereen werd gefouilleerd. Er was n.l. der politie tij dens do begrafenis toegefluisterd, dat de jongen wapens in zijn bezit zou hebben, hetgeen ten eenenmale fantasie bleek te ztt" Daarna mocht hij zich weer bij den oegen, hetgeen hij hevig snikkende deed. Hoewel de rabbijn gezegd had, dat er niet gesproken mocht worden, trad toch een broer van de overledene naar voren, de heer A. S., die een korte toespraak wilde aanvangen. Toen hij zijn eerste woorden uitte, drong plotseling de zoon van het slachtof fer naar voren en riep hevig ontdaan: „Hier mag niet gesproken worden". En kele rechercheurs verwijderden den jon gt u en wilden hem niet meer bij de begra fenis toelaten, ma,ar op het protest van één der Israëlitische voorgangers, die zei- do dat de oudste zoon er bij moest zijn, mocht hij zich weer tusischen de anderen voegen. De heer S. vervolgde daarop zijin toe spraak en herinnerde er aan, hoe zijn zuster een gewelddadigen 'dood was ge storven, maar dat geen gevoelens van wraak de harten vervulden. „Wel van bit terheid jegens den moordenaar en ^zijn eventüeele medeplichtigen", aldus spr. Als' de gestelde machten, de gezagsorganen hun taak hadden gekend en de gevraag de bescherming hadden verleend, zou spr. zuster nog in leven zijn geweest. Nog zijn je vijanden niet tevreden, zegt Spr. Ze zijn reeds begonnen je nagedachtenis te besmeuren. Maar wij zullen je beschermen, wees daarvan ver zekerd. Deze strijd zal levensgevaarlijk zijn, want ook ons is 'tlot beloofd dat jou beschoren is". (Beweging). Namens de familie, rust zachtI, aldus i eindigde spreker, waarna één der broers zoo overstuur .geraakte dat hij moest worden weggeleid. Toen daarop het ritueele handenwas- schen zou plaatsvinden, weigerde de fa milie den oudsten zoon hierbij toe te laten. Door het ingrijpen yan één der voorgangers werd dit echter belet en kon hij snikkend aan deze ceremonie deelnemen. Nadat nog enkele gebedsplechtigheden waren verricht, reden de auto's weder voor. De zoon moest alleen in de eerste auto plaats nemen, daar de andere fa milie weigerde met hem mee te rijden. Een vondeling. Te Heel wexd Zondagmorgen aan-de huisdeur van het hoofd der school eein kistje gevonden, waarin zich een levend pas geboren kind bevond van het vrouwelijk geslacht. De Dj ignite n-k o z a k k e n. Tij dens een voorstelling der Djigniten-feo- zakken Zondagmiddag op het Sportpark Reeweg te Dordrecht bestond een der laatste nummers uit het maken van eenige salto's door twee ruiters op één paard. Toen hierbij de laatste sprong van een der kozakken mislukte, werd deze in denzelfden vollen ren overgedaan, waarbij het paard echter ondertusschen te dicht bij de afrastering van palen en rjzerdraad was genaderd. Het dier zag op het laatste moment het jjzerdraad, wilde er nog over springen, doch strui kelde, waarhij de ruiters over het paard werden geslingerd. Een van hen, die ge deeltelijk onder het paard terecht kwam, bleek, zich zoodanig te hebben gebles seerd, dat hij per brancard moest wor den vervoerd. Eenige op het terrein aan wezige doktoren constateerden echter al leen eenige lichte inwendige kneuzin gen. V. P. z. Op initiatief van het bestuur der Vereen, tot bevordering van de Pluimveehouderij in Zeeland, afd. Schouwen en Duiveland, is dit jaar .een keuring van kippenhokken gehouden. De prijzen werden als volgt toegekend: M. C. Boot, Renesse, le pr. J. Roggeband, Zierikzeo, 2e pr. H. J. Gast, Brouwershaven, 3e pr. J. Timmerman, Zierikzee, 4e pr. J. Schouls, Zierikzee, 5e pr. In de eerste plaats werd gelet, of de ven tilatie en de verlichting wel in orde waren, Verschillende hokken waren te warm, doordat do ramen vastzaten, of niet genoeg op lucht konden worden gezet. Ook werd opgemerkt, dat sommige ramen te laag waren geplaatst, waardoor de kippen te veel aan den binnen vallenden wind zyn blootgesteld. Voorts kon niet voldoende geventileerd worden wegens het ontbreken van schuiven in de zijwanden. Uit de inrichting van sommige hokken bleek, dat de waarde van een goede verlichting te laag getaxeerd wordt. Wanneer te .veel glas gebruikt wordt, treedt onherroepelijk snot onder do kippen op, doordat de kippen tengevolge van het groote tempe ratuurverschil, binnen en buiten het hok kou vatten. Ryj onvoldoende verlichting kunnen de kippen, vooral in den winter, niet voldoende voedsel opnemen. Hierin Jigt dan ook de groote beteekenis van het raam onder den mestvloer. In een donker, vunzig hok kan men nooit gezonde hoenders kweeken. Suikerfabriek stopgezet. Wegens gebrek aan bieten zal de suiker fabriek „Frisia" te Franeker den komenden herfst niet werken. Het vaste personeel is ge deeltelijk ontslagen. !D© met bieten beteelde oppervlakte in het Noorden is ongeveer 30 pet kleiner dan het vorige jaar, zoodat, ooft al werkt „Frisia" niet, de beide andere fabrieken nog maar een gedeeltelijke campagne zullen kunnen maken. Van 16 tot 31 Mei 1929. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: J. A. Huis- zoon, jm. 24 jaar en J. C. van Iren, jd. 27 jaar. P. Harpe, jm. 32 jaar en M. Kesteloo, 22 jaar. GehuwdC. Jobse, jm. 20 jaar en E. Wié- lem aker, jd. 21 jaar. A. de Buck, jm. 24 jaar en L. Geschiere, jd. 24 jaar. Bevallen: J. Boone, geb. Brasser, z. Overleden: G. Louwerse, 84 jaar, wedr van S. Janse en S. Franse. N. Hage, 31 jaar, gehuwd met J. Reijnhout. Wi. de Witte, 67 jaar, wed. W. Rosendaal. D. van -Maldogen, 71 jaar, wed. van I. Allaard. J. Schoolmeester, 48 jaar, geh. met M, Francois. Van 17 tot 30 Mei. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Jacobus Jo hannes de Baar, 22 j. jm. era Maatje Pieter- nella Leendertse, jd. 21 jaar. Gehuwd: M. Vleugel, jm. 25 jaar en J. M. Meloen, jd. 21 jaar. M. Eversilijk, jm. 25 jaar en C. Vleugel, jd. 26 jaar. F. M. Koopman, jm. 25 jaar en F. Burger, jd. 22 jaar. Geboren: Neeltje, d. v. J. Deigevos en M. Wabeke. Carolina Constance, d. v. O. de Bock en M. de Kind. Mina Janna, d. v. D\. de Witte en C, Willemsen. Jannetje Maria Jacoba, d. v. P. Schouwenaar on A. Paauwe. Overleden: Jacobus van der Schraaf, 74 jaar, echtg. van D'ina Lauwereins, eerder van Adriana Dominicus. (Kr. Crt.) KORTGENE. Geboren: 25, Elizabeth, d. v. Joost Lieven van Hakken en Pieternella van Sluijs. Overleden: 25, Neeltje Maria, 8 mnd. d. v. Jan Versluis en Elisabeth do Smit. COLIJNSPLAAT. Getrouwd: 23, Pieter Kar- reman, jm. 24 jaar te Wjssenkerke en Maria Maatje de Smit, jd. 21 jaar. Jacobus Jacob Goulooze, jm. 22 jaar en Catha'rina Neeltje de Looff, jd. 21 jaar. 'Geboren: 13, Magdalena, d. v. Hendrik Edu- ard de Regt en Cornelia Schrier. Overleden29, Cornelis Jacobus, 4 mnd., z. v. Jozias Johannis Marinus de Krijger en Maria de Putter. (Adv. .BI.). Over de maand Med||929. WOLF AARTSDIJK. Gehuwd2, Adriaan Ja cobus Kallemedn, jm. 21 jaar en Hendrica Gelok, jd. 21 jaar. 23, Guiljam Leendert Slab- bekoom, jm. 28 'jaar en Janna Thorenaar, jd. 29 jaar. 30, Jan Lobbezoo, jm. 41 jaar en Neeltje Korstanje, jd. 26 jaar. Geboren: 3, Martina Catholina, d. v. Ja cobus van den Bosse en Eliza van de Kree- ke. 7, Pieter Maarten, z. v. Maarten de Regt en Mina Neeltje Tramper. 11, Adriana Apolo- nia, d. v. Jacobus Rentmeester em Jobina Goense. 21, Johanna, d. v. Janus Katsman en Catharina Adriana van Loo, 23, Jacomina, d. y. Lieven de Noojjer en Francina Bliek. Overleden: 8, Clasina Catharina Meulen- berg, 48 jaar, wed. van Abraham Remijnse. 21, Jacobus Florijn, 84 jaar, echtg. van Adri ana Huisson. OVEZAND. Gehuwd: 17, Adriaan Zuidweg, 25 jaar en Cornelia Bakker, 22 jaar. '24, Pie ter Braainse, 27 jaar en Maatje van de Velde, 25 jaar. 31, Franciscus de Winter, 32 jaai en Adriana Boudens, 33 jaar. Geboren8, Adriaan, z, v. F. Menheeira en A. A. Vermeule. 8, Willem Pieter, z. v. C. Westerweele en C. Mogson. 24, Aalbrecht, z. v. A. van 't Westeinde en J. de Jonge. 26, Huibregt, z. v. H. van Antwerpen en N. Hoogenboom. (Overleden: 1, Cornelia de Bie, 19 jaar, te Goes. ZAAMSLAG. Huw.-aang.8, Pieter de Blaejj, van Hoek, jm. 23 jaar en Krina Eli zabeth Schieman, jd. 21 jaar. Michial de Poo- ter, jm. 23 jaar en Adriana de Vos, jd. 23 jaar. 16, Francois Marinus Moens, jm. 25 jaar en Maria Hamelink, jd. 23 jaar. Johan nes Leunis, jm. 22 jaar en Maatje Heynsdyk, jd. 25 jaar. 30 Maarten Witte, van Axel, jm. 31 jaar en Jacomina Rareman, jd. 25 jaar. Francois Hamelink, jm. 35 jaar en Krina Ha- melink, jd. 32 jaar. Govert Ilamelink, jm. 26 jaar en Elisabeth Suzanna van Tatenhove, van Axel, jd. 25 jaar. Pieter Krijn de Jonge, van Ter Neuzen, jm. 21 jaar en Martha Ila melink, jd. 22 jaar. i Gehuwd: 8, Piet Stoel, van Duivondyke, jm, 31 jaar en Cornelia Willemina Steendijk, jd. 22 jaar. 9, Anthonij Abraham de Footer, van Axel, jm. 21 jaar en Rachel Bareman, jd. 20 jaar. Abraham Adriaan Dobbelaar, van 'Axel, jm. 25 jaar en Maatje Dieleman, jd. 23 jaar. 23, Michiel de Pooler, jm. 23 jaar en Adriana de Vos, jd. 23 jaar. Pieter do Elaey, van Hoek, jm. 23 jaar en Krina Eli zabeth Schieman, jd. 21 jaar. 30, Francois Marinus Moens, jm. 25 jaar en Maria Ha melink, jd. 23 jaar. Johannes Leunis, jm. 22 jaar en Maatje Hejjnsdijk, jd. 25 jaar. Geboren: 10, Johannes, z. v. Jacob do Bruijne, en Janna Kempe. 16, Johanna Cor nelia, d. v. Jan Johannes Bujjze en Jacomina Bakker. 29, Suzanna, d. v. Hermanus Jan Rie- mens en Lijntje Scheele. Overleden: 6, Willem Scheele, 80 jaar, wedr van Neeltje de Bruijne. 24, Magdalena de Pooter, 23 jaar. echtg. van Michiel Cornelis Wilhelm. 26, Janna Hamelink, 76 jaar, echtg. van Jan Johannes Buijze. (Tern. Crt.). AXEL. Huw.-aang. 16, Izaak Marinus Mee- sen, jm. 21 jaar en Geertruida Goossen, jd. 19 jaar. 23, Pieter Daniel van Alten, jm. 23 jaar en Anna van Dixhoorn, jd. 20 jaar. 23, Marinus Jan Brandes, jm. 24 jaar en Helena Anna van Alten, jd. 20 jaar. 27, Jo hannes Petrus de Waele, jm. 25 jaar en Chris tina de Kraker, jd. 19 jaar. Gehuwd: 2, Marinus de Kooijer, jm. 26 jaar en Francina Scheele, jd. 20 jaar. 2, Cor nelis Overdulve, jm. 24 jaar en Geertruida Witte, jd. 23 jaar. 2, Edumondus Leonardus van den Bos, jm. 24 jaar en Maria Jaooba Maas, jd. 23 jaar. 16^ Pieter Jacobus Leunis, jm. 23 jaar en Cornelia Elisabeth Cové, jd .19 jaar. 16, Abraham Maas, jm. 26 jaar en Maatje Santina Wjjna, jd. 19 jaar. 23, Franciscus Albert Voss. jm. 23 jaar en Mag dalena Francina Wieland, jd. 27 jaar. 23, Adriaan Reeke, jm. 33 jaar en Christina Cor nelia Jonkman, jd. 21 jaar. Geboren: 5, Mathilda Louisa Adriana, d. Johannes van Ecke en Pieternella Jaooba Stouthamer. 9, Anthonie Maria, d. v. Bastiaan Hendrik Pot en Elizabeth Buyze. 14, Suzanna Wilhelmina, d. v. Pieter Jansen en Maria Martha Willemina Meert--ns. 14, Jan Levinus, z v. Levinus Jacobus Rienens en Jacomina Maria Dieleman. 15, Elizabeth, d. v. Jarig Braak en Levina Witte. 18. Cornelis Johannes z. v. Jan Pieter van Driel en Kommerina Carolina Oostdijk. 24, Maria Suzanna, d. v. Markus Dieleman en Pieternella Christina Wiemes. 25, Jozias Jacobus, z. v. David Ba- reman en Ebrina Cornelia Kost-r. 29, Ja cobus, z. v. Meerawis de Bruijne en Dina Ver- poorte, 29, Louise Elizabeth, d. v. Willem Joris Elve en Janna Zagers. Overleden8, Pieter van de Wiego, 91 jaar, wedr van Adriana Dieleman. 11, Boejje An thony, 40 jaar, echtg. van Maria Wieland. 22, Ebrina Goossen, 29 j., d. v. Jacob Goos sen en Neeltje Dieleman. 21, Clementina Ma ria Wiemeersch, 80 jaar, wed Antheunis van Ply carpus. ST LAURENS. Ondertrouwd: W. Marinis- sen, jm. 22 jaar en E. Maas, jd. 18 jaar. G. van Keulen, jm. 25 jaar en D. Markussen, jd. 25 jaar. Z Getrouwd: J. Passenier, 23 jaar en W. P. Marinissen, 24 jaar. N. Mesu, 25 jaar ,en D. A. Sturm, 22 jaar. W,. Marinissen, 22 jaar en E. Maas,. 18 jaar. eb orenJacob,, z. y. A. Looise en W. Melis. Jacob en Pieter, zoons van J. Willetm- se en R. Willerryse. Huibregt .en Adriana. z. en d. J. „Wjllemse tvi M. Huybregtse. Ma ria Maalde Jacoba. d v. J. A. Kasse era M. P. Kwekkeboom. Maatje, ft, v. J. ..Wisse en C. Dekker. Levenloos kind van P. Francke en J. Lou werse. Overleden: C. Francke, echtg. van J. Dob belaar, 59 jaar. BIGGEKERKE. Gehuwd: Gilles Geschiere, jm. 27 jaar en Willemina Boogaard, jd. 22 jaar. Johannes Cornelis Melse, 25 jaar jm. en Tannetje Stroo, jd. 24 jaar. Elizias de Korte, jm. 24 jaar era Katharina Lampert, jd. 23 jaar. Johannes Cevaal, 32 jaar jm. era Johanna Wijkhuys, jd. 26 jaar. Geboren: Pieter, z. v. Jan Schreyenberg en Lena Janse. VROUWEPOLDER. Gehuwd: 15, P. Looi se, jm. 23 jaar en A. P. Verhage, jd. 24 jaar. 15, J. Besuyen, jm. 25 jaar en S. de Voogd, jd. 25 jaar. 29, A. Meyers, jm. 23 jaar en M. de Bruyn, jd. 23 jaar. "Bevallen: 1, A. Versluys, geb. Jobse, zoon. 7, J. Wondergem, geb. LouwerSe, d. 9, J. J. Joosse, geb. van Tatenhove, d. 9, C. Duvekot, geb. Boogaard, z. 16, L. Joosse, geb. Besuyen, z. r ZOUTELANDE. Geboren: Pieter, z. v. Pie ter Stroo en Neeltje de Bree. Maatje Jannetje d. v. Kornelis Labruyère en Martina Dina Hoefkens. Jan, z. v. Jacobus Flipse en Adri ana Bommel jé. Johanna, d. v. Jan Pleyte en Lourina Riemeras, ELLEWOUTSDIJK. Gehuwd: 2, Jacobus Geleyn Verheyke, 25 jaar en Johanna Cor nelia van Doorn, 25 jaar. 16, Leunis Jan van Boven, 26 jaar en Katharina Spruijt, 23 jaar. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 16, Jacobus Meulblok, 34 jaar, wedr van Jans Heeman en Melania Maria Blornmaert, jd. 26 jaar, onlangs wonende te Kloetinge. Jacobus Ryk, jm. 22 jaar, te 's Ileerenhoek en Catharina de Punder, jd. 22 jaar. Jan Murre, jm. 35 jaar te Baarland en Maria Tanneke Murre, jd. 25 jaar. 23, Christiaan Huissen, jm. 28 jaar te Baarland en Neeltje de Bart, jd. 25 jaar. Geboren7, Goerard Cornelis, z. v. Ja- Cobus Nagelkerke, en Johanna de Jonge. 8, Francina Louwerina, d. v. Jan Cornelis Paauwe en Antje Zarmevijlle. Overleden: 3, Adriana Elizabeth Pikkaart, 5 maanden. KAPELLE. Gehuwd: 10, Frederik Meijer, oud 30 jaar en 'Pannetje Schipper, 26 jaar. 10, Leendert Leendertse, 27 jaar en Maria de Koeijer. 18 jaar. 31, Jacob Murre, 21 jaa» en Elisabeth Hoogstrats, 20 jaar. 31, Adriaan Nieuwdorp, 22 jaar en Geertruida Poortvliet, 22 jaar. Geboren: 1, Tannetje Klazina, d. v. Cor nelis van Iwaardeu en Geertruida Weststraïe. 26, Willem, z. v. Jacob .Daniëlse en Janna Pieternella Lamper. NIEUW- EN ST JOOSLAND. (Jehuwd: 1, J. Vinke, jm. 25 jaar en II. Jansen van Rosendaal, jd. 23 jaar. 24, C. van Belzan, jm. 26 jaar en Ca. de Klerk, jd. 25 jaar. Geboren: 4, Willem, z. v. J. Jansen van Rosendaal en S. Overwijk. 3, Maria, d. v. Jan de Hamer en N. Crucq. 13, Lein-, z. v. I. de Kraker en J. Antheunisse. Levenloos geb. kind van L. Sluimer en M. Moerman. WESTKAPELLE. OndertrouwdPieter de Vos, 27 jaar en Jannetje Huibregtse, 27 jaar. Getrouwd: Johannes Huibregtse, 25 jaar, te Middelburg, en Adriana Minderhoud, 25 jaar. Willem Jt>bse, 26 jaar on Fransina Verhulst, 29 jaar. Geboren: Adriana, d. v, Adriaan de Pagter en Jakomina Hengst. Gabriël, z. v. Adriaan Lous en Jakoba Gabriëlse. Janna, d. v. Jo hannes de Visser en Elizabeth Polderman. Lourus, z. v. Joost Gabriëlse en Adriana Minderhoud. Zacharias, z. v. Johannraes Klaas- se en Lourina Roelse. Levenloos aangeg-ven een kind van Levinus Hengst en Fransina Lievonse. Overleden: SonLina Verstraate, 76 jaar, echtg. van Jan Lievense. Willam Brasser, 25 jaar, ongeh. DOMBURG. Gehuwd: Pieter Maljaars, 22 jaar en Janna Roelse, 22 jaar. Jacoba de Visser, 22 jaar en Maatje Wisse, 21 jaar. Geboren: Jan Abraham, z. v., Cornelis Maas en Jacoba Leuntje Dingoman.se. Leunis Jo zias, z. v. Jozias Carlier era Catharina Maas Overleden: Maatje Lourense, 59 jaar, echtg. van Willem Trieller. Hendrik Dekker, 58 jaar, gosch. echlg. van Catharina Dingeinanse. Neel tje Passenier, 21 jaar, d. v. Jacob Karei Pas- Banier en Johanna Huibregtse. 'SEROOSKEBKE (Walcheren). Getrouwd: 15 Mei, Leendert Jobse, jonkman 24 jaar en Maria Johanna de Voogd, jd. 23 jaar. 15, Jan Wagenaar, j.n. 26 jaar ei Leuntje Alewy'nse, jd. 30 jaar. 24, Jan Wonderg'-m, jm. 24 jaar en Janna Verhage, jd. 23 jaar. 29, Jacobus Francke, jm. 32 jaar- en Jan netje Jobse, jd. 26 jaar. Geboren: 5, Leintje, d. v. Pieter Cornelis Inyelse en Pannetje de Later. 4, Jacoba d. v. Adriaan Maljaars en Johanna Flipse. 29, Gerard Pieter, z. v. Jasper Jobse en Maria Jozi.isso. GRIJPSKERKE. Geboren: 11, Johanna Leun tje, d. v. Jan Koets en Willemina Johanna de Wolf. 23, Martina, d. v. Leijn Louweisu en Pannetje Francke. Overleden: 16, Johannis Geerard van Schaik 78 jaar, echtg. van Marina Maria He isevcldt. 21, hry'n Huysinan, 61 jaar, ongehuwd. MEL1SKERKE. Gehuwd: 10, Jakobus Jobse, jm. 26 jaar en Frederika Poppe, jd. 26 jaar. 15, Lein Geschiere, j.n. 23 jaar en Cornelia Boogaard, jd. 21 jaar. 17, Llisias de Korte, jm. 26 jaar en Louwerina Wouters, jd. 23 jaar. Geboren: 7., Hester Ddrika, d. v. Maarten Vreugdenhil en Emke Hofman. 19, Antheu- raiist, z v. Laurens Wagenaar en Leuntje Wisse. RILLAND BATH. Huw. aang.31, Pieter Lobbezoo, 32 jaar jm. en Adriana van Dries- sen, jd. 30 jaar. Gehuwd: 2, Dirk Jacobus Lobbezoo, 23 jaar jm. en Cornelia van 't Leven, jd. 23 jaar. 16, Cristoifel Johannes Smits, jm. 25 jaar, te Krabbendijke en Jacoba Maria La gendijk, jd. 22 jaar. Geboren: 6, Jan, z. v. Marinus Cornelis Lobbezoo en Adriana Goeree. 8, Krina Pie ternella, d. v. Jan Eliza Vogelaar en Jaco mina Blok. 23, Margaretha Johanba, d. v. Willem Marinus Lambreghtse en Maria Traas. Overleden: 11, te Bergen op Zoom, Tan netje de Kok, 68 jaar, wed. van Cornelis Rutijn. 19, Frederik Edmondus Joanna Maria Joseph de Pril, 30 jaar, te Antwerpen ge huwd met Elsa Joanna Itschert. 19, Elsa Joanna Itschert, 26 jaar, te Antwerpen, wed. van Frederik Edmondus Joanna Maria Joseph de Pril. 19, Hubert Remny Edmorad Marie Joseph de Pril, 4 jaar, z. v. Frederik Ed mondus Joanna Maria Joseph de Pril era Elsa Joanna Itschert, beiden overleden, wonende Antwerpen. 19, Mare Ferdinand Frederic Marie Joseph de Pril, 2 jaar, z. v. Frederik Edmon dus Joanna Maria de Pril en Elsa Joanna Itschert, beiden overleden, wonende te Ant werpen. 28, Janna Johanna Blok, 80 jaar, wed, van Jacob Blok. O

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6