Uit de Provincie. Kerknieuws, Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw laria geniet, zich in loondienst bij particu lieren bevond, waardoor 'hij dus een dubbel salaris opstreek. Verder schijnt men in sommige kringen ook ontstemd te zijn over de veelvuldige afwezigheid van den burgemeester, welke o.a. toegeschreven wordt aan zijn lidmaat schap van de Tweede Kamer en Provinci ale Staten, en zijn optreden als propagan dist der S. D. A. P. Daar men verschillen de misstanden in de gemeente, waarvan enkele bovengenoemd zijn, hieraan toe schrijft, heeft een aantal burgers, o.a. het oud-raadslid en de oud-gemeente-ontvan ger Ten Gate, hieromtrent een klacht in gediend bij den Comissaris der Koningin in de Provincie Overijsel. De staking te Scheveningen. Naar het „Vaderl." verneemt, heeft de burgemeester, mr Patijn, die optreedt als bemiddelaar in het Scheveningscha vis- schersconflict, gisteren een voorstel ge daan aan beide partijen. De ledenvergadering der Reedersver- eeniging heeft gistermiddag het voorstel reeds aanvaard. De werknemers zullen heiden hierover een beslissing nemen. De staking te Zaandam. Gistermorgen heeft het geheels vaste personeel van de N.V. Houthandel v.h. P. Rot Czn. te Westzaan het werk hervat. De stakingsleiding merkt in verband hiermee op, dat. de vaste arbeiders van nu af aan als „onderkruipers" zullen worden behan deld en de houtleveranties van de firma „hesmet" zullen worden verklaard. Naar nog wordt medegedeeld, zijn gis terochtend meer Elburgers te Zaandam teruggekomen dan Zaterdag vandaar naar hun woonplaats zijn vertrokken. De Elbur gers, die hier nu al enkele weken aan de verschillende houtwerven werkzaam zjjn, doen in hun woonplaats blijkbaar uitvoerig verslag over de wijze waarop zjj in Zaandam werken en zijn onderge bracht. Natuurlijk dan ook niet in het minst over de omstandigheden waaronder zij hun werk verrichten. Dit heeft een aantal van hun dorpsgenootea doen be sluiten de reis naar Zaandam mede te maken in de hoop eveneens aangenomen te zullen worden. Het groepje, dat dit risico op zich had genomen, is er in geslaagd te werk te worden gesteld, doch naar wij uit wel ingelichte bron verne men zal de aanneming van nieuwe werk krachten voorloopig worden stopgezet. De Scheepvaartvereeniging Noord zal vandaag nog een 25 arbeiders naar Zaandam zen den, om de lossing van de vier in de haven liggende houtbooten te bespoedigen. Zij zullen, evenals de andere Elburgersl die in de haven werken, in een daartoe ingerichte lichter worden ondergebracht Prov. Staten. De .ppening der eerste gewone zitting der Provinciale Sta ten van Zeeland is bepaald op Dinsdag 25 Juni, des avonds half acht. Goes. Tot 2en fitter aan het Gasbedrijf alhier is door B. en W. benoemd de heer M. J. de Dreu, thans werkzaam aan het gasbedrijf te Wemeldinge. In het door ons aan de „N. Z. Crt." ontleende verslag van de „Hanze" komen, naar men ons meedeelt, enkele onjuisthe den voor die verbetering behoeven. Niet juist is de mededeeling van de „N. Z. Crt.", dat reeds f500 werd ingezameld. Men hoopt dit bedrag bijeen te bren gen, maar het is nog niet bijeen. Verder zullen niet» alleen door „Euphonia", maar ook door „Hosanna" concerten worden gegeven. Heinkenszand. Maandag vergaderde al hier de ingelanden van het waterschap 's H. Arendskerke, onder voorzitterschap van. den. Dijkgraaf H. v. Jwnanlen. Tegen woordig waren 32 stemgerechtigde inge landen, uitbrengende 62 stemmen. Do re kening over 1928—'29, sluitende in ont vang op f30.705.66 en in uitgaaf op f29.536.16, dus met een goed slot van f 1169.50, wordt goedgekeurd. De begroo ting vóór 1929'30 wordt na bespreking vastgesteld in ont.v. en uitg. f28.49G.81, met een onvoorzien van f 1365.11. Tot gezworene werd gekozen in de plaats van den heer Jac. Nyiase, die zich niet her kiesbaar stelde, dhr N. Otte te 's H. Arendskerke. Serooskerko (W.). Gisteren vergaderde de gemeenteraad voltallig. B. en W. van Vrouwepolder berichten, dat de raad hunner gemeente besloten heeft de voorwaarden te aanvaarden, zijn de f 125 per jaar te betalen aan de ge meente Serooskerke (W.) voor 't mogen gebruik maken van 't slachthuis voor noodslachtingen tegen 't zelfde tarief dat is vastgesteld voor Serooskerko. B. en W. stellen voor om den aschbak en puinplaats in de Vlasstraat te doen herstellen; ze hebben kostenopgaaf ge vraagd; dit zou zijn met hout f 80, met steen f 120. Zij geven de voorkeur aan steen. Dhr Iz. de Buck vindt 't bedrag hoog Dhr Jobse stelt voor den bak op te ruimen, aangezien er nu een puinplaats in den zandput is, wat met 6 stemmen tegen I vóór (van dhr W. Jobse) verworpen wordt. Zonder stemmen wordt nu besloten in steen te herstellen. Een verzoek van J. Minderhoud om Yt jaar ontheffing van hondenbelasting we gens vertrek wordt ingewilligd. Een schrijven van A. Seijs, dat hij eer vol ontslag vraagt als gemeentebode tegen 1 Juli a.s. B. en W. stellen voor, dit te ver- leenen en vragen machtiging voor 't oproe pen van sollicitanten voor die betrekkin? op oen salaris van f 125. Eerst wordt nog een wijziging aangebracht in de instructie waarna met algemeene stemmen machti ging wordt verleend. Een schrijven van den Ghr. Landarbei- dersbond om, evenals vorig jaar, een bij drage uit de gemeentekas, zoodat van 't normaal loon kan worden uitbetaald bij werkloosheid. Weth. Goedbloed stelt voor, dit loon te bepalen op f 12. Alzoo besloten. Dhr Iz. de Buck dringt aan op goede con trole. Een schrjjven van dhr J. de Graaf om eervol ontslag als onderwijzer tegen 1 Aug. a.s. in verband met zijn benoe ming te Ellewoutsdijk. B. en 'W. stellen voor dit te verleenen. B. en W. ontvan gen machtiging voor het oproepen van een nieuwe leerkracht, n.l. -*een onder wijzeres. De voorzitter deelt mee, dat op Don derdagavond 13 Juni a.s. een vergade ring zal worden gehouden, waarin als spreker zal optreden 3hr Slooves, direc teur der P.Z.E.M. over de elecfcrificatie der gemeente. Bij de rondvraag zegt dhr P. Melis, dat de aangelanden niet bereid zijn klin kers aan te koopen voor een rijwielpad in 't gedeelte met keien bestraat, aange zien zij meenen, dat het meer een alge meen dan persoonlijk belang is. Tevens doet hij een verzoek om een paar zoo genaamde wissels aan te brengen in dat gedeelte, omdat daar moeilijk gepasseerd kan worden. Dhr A. Melis voelt er niets voor wat punt a betreft. Hierop volgt een langdu rige bespreking, waarbij Weth. Goedbloed voorstelt te bewilligen ails de aangelanden het vervoer op zich namen van klinkers en keien en zand. Dhr W. C. Allaart zal er zijn stem niet aan geven. Wie de luxe wil hebben van een klinkerpad door den keiweg, moet zelf de klinkers aanschaffen. De voorzitter brengt in stemming of er een klinkerpad van 5 dM. breed in gelegd zal worden bij de herbestrating, als de aangelanden de steenen en zand kosteloos vervoeren. Wordt verworpen met vier tegen en drie voor. Tegen de Buck, Allaart, A. Melis en J. Wonder- gem, voor Weth. Goedbloed, Jobse en P. Melis. Sluiting met dankgebed. Zierikzee. Zaterdag 1.1. bad da voor- geinomen excursie plaats van de Ned. Vereen, tot bescherming van vogels. Na Vrijdagnacht in verschillende hotels te Zierikzee en bij particulieren gelogeerd te hebben, werd Zaterdagvoormiddag in een 40-tal auto's daartoe welwillend door verschillende autobezitters van het eiland aangeboden, de tocht naar Wester-Schou- wen aanvaard. Onder leiding van den heer J. J. Steur, opzichter bij de duinbeplan ting, werd een bezoek gebracht aan kweek tuin en bebosisching 1923'26, die met belangstelling werden bezichtigd. Vervol gens werden broedplaatsen van zilver meeuw, Scholekster, kleine stern en berg eend bezocht. Na een vermoeiende, doch interessante duinwandeling werd de reis voortgezet naar de bekende Schouwsche inlagen om daar eveneens de verschillen de kolonie's zeevogels te bezichtigen. (M. Crt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ureterp', G. Oldeman, oand. te Velp. Bedankt voor Mastenbroek, K. van A4 te Rouveen. Voor Huizen, M. Ottevanget te Papendrecht. Voor Wapenveld, L. van Mastrigt, te Harderwijk. Voor Ter Aar, A. J. Westra Hoekzema te Zegveld. Gereif. Kerken. Bedankt voor Stellendam, J. Snoek, te Vrijhoeven 's Grevelduin Capelle. Voor Abcoude, J. Koppe, cand te Groningen. Voor Kampen, P. v. d. Sluis: te Onstwedde. Chr. Geef. Kerk. Aangenomen naar Baairn, ,T. de Bruin te Vlaardingen. Ds IJ. L. A. Foykes) Ned. Herv. pred. to Colijlnsplaat (cl. Goelsi), herdenkt vijf Jun.i den dag, waarop hij1 25 jaar ge leden, in zijn tegenwoordige standplaats Intrede deed. Voordien stond d's Fey- kes te Marken (18971901) en te Arne- muiden (19011904). Inwendige Zending. Tot rei zend secretaris van de Vereen, voor In wendige Zending in Noord-Holland is be noemd de hoor Joh. J. van Kempen te Haarlem, thans verbonden aan de Her vormde Stadszcnding te Amsterdam. D s II. W. L am an, Geref. predikant te Asöen, heeft Zondagavond in de over volle Zuidersingelkerk afscheid genomen van de Geref. Kerk' aldaar, wegens verkre gen. eervol emeritaat. Ds Laman had als tekst zijher predikatie genomen 1 Car. 3:9: Want wijl zijn Gods medearbeiders!; Gods akkerwerk, Gods gebouw zijit gij. Nadat gezongen was Ps'. 119:1 dankte Ds Gerbcr den 'scheidenden dienaar voor zijin overvloedigen arbeid in het midden der gemeente yerricht. God gaf Ds L. bijzondere gaven en talenten waarvan spr. in bijzonder diens wijsheid en voorzichtig heid noemde, welke hij! steeds in de ver gadering van don kerkeraad en in de ge meente had bewonderd. Toegezongen werd Psalm 131:4. Niouwe pr edikantsplaat- sen. Te Delfshaven (Rotterdam) werd door de Ned. Herv. Gemeente voor de vestiging van een zesde prodikantslplaats oen aanvrage om Rijkstractement voor de komende begroeting aangevraagd. Het Mi nisterie van Financiën heeft bericht, dat deze aanvrage niot kan worden ingewil ligd. Toref. Kerk in II. V. Dinsdag: 11 Juni komen te Haarlem alle Getref. Kerken in H. V. als „voorloopig© classis Amsterdam" in classical© vergadering bijeen. ï>e agenda bevat o.m. een motie van de Kerk van Rotterdam, waarvan de strekking is, de kerkeraden vrij te laten in de vervulling van vacante beurten, met dien verstande, dat het optreden van predikanten van rechtzinnige richting, doch niet tot het herst. kerkverband behoorande, in bijzondere gevallen niet ale onjuist zal worden beschouwd. Tot buitengewoon hoogleeraar in de koloni ale politiek aan de Nod. Handels-Hooigeschool is benoemd de heer Prof. D. G, S t i b b e, zulks in de plaats van den heer Prof. l>r E. Mo- resco, aan wien op zijn verzoek eervol ont slag als zoodanig is verleend. Tot lector in de rakenwetenschap aan de Ned. Handels-iHoogeschool „is benoemd de heer C. A. Blazer te Bussum. Vrije Universiteit. Bij Dis T. J. Ragen te Delft kwam onder de letters A. E. een gift van duizend gulden voor de Vrije Universiteit te Amsterdam in. Ta Rotterdam slaagden voor het prao- tijk-examen Fröbelonderwijs akte A, de da mes M. Boutens, W,. Meouwse, P. Wisse te Vlissingen, J. van Willigen te Kapalle, M, Bom te Iersake, C. Jansen te St Laurens, A. Grashuis te Oost- eu West-Souburg. Geslaagd voor het diploma van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel, de heer J. v. d. Bergen te Wemeldinge (met aanteekening van de Commissie voor Chr. Nat. Schoolonderwijs en van da Commissie v. Geref. Schoolverband). Weinig animo. Na herhaalde oproei pingen heeft zich voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school te Scha- gen slechts één sollicitant aangeroeid. .Geslaagd aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor doctoraal examen wis- ©n na tuurkunde, (hoofdvak natuurkunde) .de heer Wi. Elenbaaa te BorsseJen. Tot tijdelijk onderwijzeres in de hand werken aan de O. L. school B te Goes js benoemd Mevr. H. Kranenbocg-ResLmga, al daar. f I I I I DE ANTIREVOLUTIONAIRE CANDIDATENL1JST. De Antirevolutionaire candidaten voor Zeeland zijn: 1. J. J. C. van Dijk. 2. Mr Th. Heemskerk. 3. Dr J. Severijn. 4. C. Smeenk. 5. C. van den Heuvel. 6. H. Amelink. 7. Mr H. Bijleveld. 8. Mr H. A. Dambrlnk. 9. P. A. Schwartz. 10. J. F. Heemskerk. 11. J. A. Dominicus. 12. D. Scheele Azn. Blijde incomste. Vrijdag had te Giethoorn de installatie plaats van den Burgemeester den heer J. Voetelink. Nergens in de gemeente viel eenig t.eeken van feestelijkheid waar te nemen. De eenige vlag, die er wapperde was die op het gemeentehuis terwijl de alge meene belangstelling zich bepaalde tot drie of vier personen op de publieke tribune. (Telegr.) De moordzaak te Giessen- Nieuwkerk. Zooals gisteren reeds ge meld, heeft de Ilooge Raad in openbare zitting behandeld het verzoek om revisie in bovengenoemde moordzaak. De ver dediger, mr Roobol, bepleitte invrijheid stelling der veroordeelden en verwijzing der zaak naar een gerechtshof. De procureur-generaal, mr Tak, wees op de stemming, welke den laatsten lyd in den lande over deze zaak is gewekt. Waarom dit geschiedt, weet spr. niet, maar wel wil spr. zeggen, dat der Neder- landsche justitie absoluut geen en kele blaam treft, zooals uit een inter view met mr Roobol is op te maken. Spr. tart mr Roobol, om in het dos sier ook maar één plaats aan te wijzen, waaruit zou blijken, dat der 'justitie in deze zaak eenige blaam treft, of dat de rechterlijke macht zich over haar be slissing in deze zaak zou behoeven te schamen. Wat het cahier betreft, dat mr Roobol heeft overgelegd en waarin vrouw Kroon aanteekeningen heeft gemaakt, merkt spr. op, dat mr Roobol daarbij niet heeft gezegd, dat het overzicht gedu rende de laatste maanden was gemaakt, maar het heeft doen voorkomen, alsof vrouw Kroon haar aanteekeningen had gemaakt sinds den dag van het vonnis. Aangezien hierover twijfel rees is door Dr van Ledden Hulsebos een onderzoek ingesteld naar den ouderdom van het schrift. Mr Roobol heeft verder gebruik ge maakt van een waarzegsterl Hier over heeft spr. geen oordeel. Dat moet aan den raad van toezicht en discipline te Arnhem worden overgelaten. De verklaringen van de Kroons zijn in dezen stand van hot geding absoluut on waar, naar spr. meent. Aangezien echter ook met de andere mogelijkheid rekening moet worden ge houden, zou spr. er toe willen mede werken, om een nieuwe behandeling mo gelijk te maken. Aan de revisie-aanvraag is voorts toegevoegd een verzoek om Teu- nissen en „Klunder onmiddelijk in vrij heid te stellen. Hiertegen wenscht spr. zich echter met nadruk te verzetten, om dat hij beide menschen zeer gevaarlijk acht voor de maatschappelijke veilig heid. Aannemen van giften door een ambtenaar. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van J. J. K., secretaris der gemeente Wychen, die wegens het aannemen van giften als amb tenaar is veroordeeld tot f 300.boete door het Hof te Arnhem. KUIKENS OPFOKKEN. Hoe het wèl en hoe het niet moet. Het principe van den gaasbodem heb ik nu duidelijk gemaakt en ook laten zien hoe men er eigenlijk toe gekomen is. De batterij-kunstmoeders zijn natuurlijk meer bedoeld voor de groote centrale broederijen, doch het opfokken op gaas bodems valt binnen ieders bereik. Ik praat natuurlijk weer niet van bedrijven waar alles goed gaat, waar men geen ziekte kent, .waar men ruime kuikenrennen in boomgaard of beste weide heeft en waar de bodem niet besmet is. Op zulke bedrijl ven gaat alles vanzelf, doch ik moet menschen raad geven, waar het nu een maal niet zoo geweldig ruim is wat oppervlakte of geld betreft en waar men met kleine plaatsjels als het ware moet woekeren én waar men groote kans heeft besmette kuikens te krijgen. We weten nu dat we door de mest direct van de kuikens te verwijderen de meeste besmetting kunnen tegengaan. De gaasbodem, bestaande uit ramen van lat ten bespanning met gaas, ligt ongeveer 12 c.M. boven den grond. Op den bodem zelf strooit men .wat turfmolm, dat dus alle mest opneemt en. tevens sterk stank- werend werkt. Teneinde de ramen wat ste viger te maken heb ik de planken, die als het ware het raam vormen, met "hoekijzers versterkt. Deze planken van 12 c.M. breed staan op hun 'kant en de bovenkant ia scherp afgewerkt, zoodat er op deze rand geen plaats is voor de mest om op te blijven liggen. Verder liggen de ramen ongeveer een halve duim van elkaar, wat gemakkelijk is bij het uitnemen en waar door men weer voorkomt, dat er mest op de randen blijft liggen. De Tarnen neemt men natuurlijk geheel naar verkie- zing. In een hok van 3 bij 4 M. bijv. zou ik er 6 maken, n.l. 6 van 1 M. breed en 2 M. lang. In een hok' van 2 bijl 3 M. heb ik eir ook een zestal kleinere aan gebracht. Men moet alleen zorgen dat de plaats waar de laimp of de kachel van Be kunstmoeder staat flink gesteund wordt en zuiver vlak ligt. Doet men dat niet, dan staat de kachel te wiebelen op heit gaas en dit kan tot ongelukken aanleiding ge ven. Bij mij viel er b.v. de eerste dag de pijp door uit den zolder en beleefde ik heel wat misère eer ik de boel weer goed in orde had. Verder is natuurlijk deze verhoogde open vloer bij grondtocht veel kouder dan een dikke turfmolm-laag, dus moet men tocht voorkomen en de kunstmoeder wat meer stoken. Doet men dit dan is het oen lust te zien hoe prettig de kuikens zich gevoelen en zich 's avonds in een groote kring in de buurt, van den rand van het kunstmoederscherm groepeer en. Denk er om de eerste dagen rondom het scherm der kun'stmoeder een rand van gaas te zetten, zoodat de kuikens niet te ver weg kunnen gaan en de fcunstmoeder niet terug kunnen vinden. Wil men nu weer niet het geheele hok bedekken met gaas, dan kan men alweer een hoop goeds bereiken door aMeen onder de kunstmoeder gaas-1 aan te bren gen. Dit zag ik heel mooi in een Ameri- kaanscho prijscourant. Het gaais is daar n.l. op driehoekige ramen gespannen en nu passen juist zes van zulke driehoeken mot de punten ineen en vormen dan de bodem van de kunstmoeder. Aan den bui tenwand worden schuine plankje® gelegd, zoodat de kuikens gemakkelijk opi den gr|a,sbodem kunnen komen. Wat ik on langs in Holland aanraadde gebeurt thans al in Amerika. Men kan daar thans at kunstmoeders koopern met volledige gaas bodems. Dit is dus een heel gemak voor de pluimveehouders. Toen ik een goede maand geleden dit nieuwe systeem beschreef moest ifc mijl nog beroepen op Amerikaansche en Duit- sche proeven. Thans kan ik gelukkig op eigen proeven wijzen en ik moet zeggen, dat bij deze eerste proef het resultaat mijn verwachtingen ver heeft overtroffen. Van een besmette toom kuikens die boven dien heel slecht en zwak waren uitgeko men, zijn er slechts enkele in den beginne aan pullorum gestorven en de rest is op 't oogenblik prachtig in conditie. Van voet- bezwaren, teenpikken, enz. waarvoor wel gewaarschuwd is, heb ik niets gemerkt. Ik zeg er echter bij, dat ik de diertjes veel ruimte gegeven heb. Trouwens wat het teenpikken betreft, men kan de kui kens veel afleiding geven als men mijn methode volgt door ze droog meel te geven en de drinkbak een flink eind van den meelbak af te zetten. Ze moeten dan steeds heen en weer loopen. Ook kam men bosjes gras of raapstelen of ander groenvoer een eindje boven den vloer ophangen, zoodat de kuikens moeite moeten doen om er aan te pikken. A1- leen moet men oppassen als er zwakke kuikens bjj komen. Kuikens zijn echte kannibalen en als zo do kans krijgen eten ze elkaar haast op. Bij' dik strooisel kan een ziek kuiken min of meer wegkruipen en wordt als het dood is half vertrapt, doch op zoo'n gaasvloer kan zoo'n beestje nergens heen en blijft er liggen, zoadat de anderen er steeds aan blijven pikken. Zieke of zwakke kuikens dus direct oprui men. Op het oogenblik leg ik onder de voer- bakjes een krant. Het meel dat nu uit de voerbakjes gegooid wordt, (ik voer vanaf den tweeden dag niets dan droog meel dat den geheel en dag voor de kuikens staat) valt door het gaas op de courant en dit meel voer ik op aan de oude kippen van dit jaar als ze uitgelegd zijn en de laan uit moeten. Op deze manier heb ik in dit opzicht weer niets geen schade. Over de drinkbakken een volgende keer. Ik gebruik thans nog de gewone aarde werkmodellen die in den handel zijn, doch met behulp van enkele lezers hoop ik een goed model te krijgen. In het drjnkwater zit per emmer 1 pastille chi- no'sol, wat me uitstekend bevalt, 't Drink water blijft op den gaasbodem prachtig schoon. 'Naast dit gaasbodemrproefhok heb ik een turfmolm-proefhok, waarin ik een honderdtal jonge eendjes opfok en waarin dripkbak en droogmeelbak op een gaas vloertje staan. Ook dit gaat heel goed tot nu toe. Ik geloof dat ik nu wel van de inrich ting van de kuikenhofcjes af kan stappen. Wie wil kan een proef nemen en ik ben overtuigd dat men tevreden zal zijn. Daar do zaak nog geheel nieuw is doet men mij en alle lezers een groot genoegen mij van tijd tot tijd eigen resultaten eens te schrijven. Deze week schreef een groot- fokker miji: „Wij hebben de kuikens op het gaas, het bevalt best, maar de kuikens kunnen geen. groenvoer krijgen. De kui kens zijn nu drie weken en hebben nog geen groenvoer gehad, het is haast on mogelijk ze hiervan te voorzien." Maar wat te denken van een lezer, die mij kalmweg schrijft: Ik lees uw artikelen steeds met aandacht en nu heb ik 100 kuikens, die zijn goed gezond opgegroeid tot er nu enkele per dag dood vallen. Ze eten tot het laatste oogenblik, gaan achterover zitten, vallen op den rug, maken nog eenige benauwde bewo gingen en zijn dood. Wat zal dat voolr ziekte wezen, wat er tegen te doen? Uw brief mot belangstelling tegemoet ziende, enz." Waarde heer, verknoei geen tijd meer mot mij artikelen te lezen, het zal u niet meer baten. Wie als lezer van mijn artikelen nog zoo iets schrijven kan zon der eerst een paar doode kuikens op1 te sturen naai- de Rijksseruminrichting te Rotterdam of Utrecht, die is hopeloos verloren. Wie nu na al mijn moeite in mij een koffiedik-kijker ziet, die zonder behoorlijk onderzoek kan zien waaraan een kuiken sterft, kan bij' mij' beter geen advies vragen. Mijn raad is ten allen tijde: Bijl sterfte onmiddellijk opsturen, verlies geen, tijd met eerst brieven te schrijven, dat komt falikant uit. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abonné's worden ingezonden. Postzegel van 71/2 cerit voor antwoord insluiten. Het S/ac'htfondsenconflict. Naar aanleiding van het voorloopig on derhoud, dat Donderdagavond j.l. te Den Haag werd gehouden tusschen het co mité van actie uit de slagers- en gros siersbonden eenerzijds en het dagelijksch ^bestuur van den Bond van Boerenslacht- veefondsen anderzijds, is gistermiddag te Amsterdam een langdurige vergadering gehouden van het hoofdbestuur vau den bond. Zooals reeds gemeld, stelden de ge machtigden der grossiers en slagers-or ganisaties voor, den toestand van vóór i Mei te herstellen. Daarna wilden zij dan het geschil tot oplossing trachten te brengen. Het voorstel om eerst den toestand van vóór 1 Mei te herstellen, vond zoo veel bestrijding, dat er niet eens over gestemd werd. Aangezien men algemeen van oordeel was, het recht aan zijne zijde te hebben, wilde men den strijd met meer kracht dan tot dusver en gebruikmakende van de verkregen ervaring, voortzetten. Bij acclamatie werd besloten, om aan de tegenpartij het volgende te berichten: De Bond van Boerenslachtveefondsen is bereid, het geschil te onderwerpen, aan de voor beide partijen bindende uit spraak eener commissie van rechtskun digen, door partijen gezamenlijk in te stellen. Bij aanvaarding Van dit voorstel zal geen vee meer uit de markt v. orden geno men, terwijl de al dan niet uitbetaling van afgekeurde organen in den tijd tusschen de aanvaarding van dit voorstel en de uitspraak der in te stellen commissie afhankelijk zal zijn van die uitspraak, welke dus in zooverre van terugwerken de kracht zal zijn. De crisis in de Suikerindustrie. Naar wordt gemeld, zal ook de Neder- Betuwscho Beetwortelsuikerfabriok te Gel-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2