Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Land- en Tuinbouw. Subsidiëering bijzondere be waarscholen. Ingevolge opdracht van den Raad bieden B. en W. wederom aan een verordening voor de subsidiëering der bijz. bewaarscholen. Aan B. en W. werd opgedragen een verordening samen te stellen, waarin de volgende beginselen .naar voren komen: het jaarlijksch subsidie wordt bepaald op een maximum van f 35 per leer ling; te berekenen aan de hand eener over te leggen rekening over het afge- loopen dienstjaar; in geval van niet-overlegging der reke ning wordt het subsidie bepaald op f20 per leerling per jaar. B. en W. willen niet verhelen, dat de samenstelling daarvan buitengewoon veel moeite heeft gekost. Het door den Baad aangenomen principe, dat het be drag ad f35 per leerling per jaar een maximum zal zijn, heeft het nood zakelijk gemaakt, verschillende bepalin gen in het leven te roepen, teneinde te voorkomen, dat de Gemeente over eenig jaar een te hoog bedrag zal bijdragen. Verder doet zich de moeilijkheid voor, dat op het personeel der bijzondere be waarscholen niet van toepassing zijn de bepalingen der Pensioenwet 1922, die wel voor dat van de openbare bewaar school geldt. B. en W. hebben daartoe voorgesteld de vorming van een pensioen fonds, hetwelk zal worden gesteld onder het beheer eener commissie, die de uit- keeringen zal regelen. B. en W. meenen erin geslaagd te zijn, een verordening samen te stellen, die een oplossing geeft voor de ver schillende vraagstukken. Mochten enkele bepalingen daarvan op het eerste gezicht misschien wat streng lijken dan willen zij gaarne de verzekering geven, dat zij tegenover de tegenwoordige besturen der beide alhier gevestigde bijzondere be waarscholen niet het minste wantrouwen koesteren, doch men bedenke, dat de verordening zeer waarschijnlijk voor een reeks van jaren zal moeten gelden en dat een verordening, zal ze goed zijn, niet op vertrouwen mag worden geba seerd, doch zooveel mogelijk dient reke ning te houden met alle gevallen, welke zich kunnen voordoen. Het recht van beroep, op den Raad, vastgelegd in ar tikel 1G, geeft waarborg voor een billijke oplossing van geschillen, welke nog zou den kunnen rijzen. Daar het noodzakelijk is, dat deze aan gelegenheid waaraan thans sedert onge veer twee jaar wordt gearbeid, eindelijk tot een oplossing komt, geven B. en W. den Raad in overweging, deze veror dening ongewijzigd aan te nemen. Rioolbelasting. De verordening op de heffing eener rioolbelasting blijkt een leemte te bevatten. In artikel 4, tweede lid, toch wordt bepaald, dat de belasting niet wordt geheven wat be treft perceelen, welke .eigendom zijn der gemeente, voorzooveel ze niet behooren tot de takken van gemeentedienst, welke een afzonderlijke financiëele .administra tie voeren. Er is dus geen rekening gehouden met perceelen, welke door de gemeente zijn verhuurd of in gebruik gegeven, zulks vermoedelijk als gevolg van de omstan digheid, dat destijds in al die gebouwen nog privaten met tonnenstelsel aanwe zig waren. Sedertdien zijn zoowel het gebouw der Rijks H. B. S. als dat der Rijksland- bouwwinterschool en het Gebouw voor Rijkskantoren, welke alle drie zjjn ver huurd of in gebruik gegeven, van septic- tanks voorzien. B. en W. stellen daarom een aanvulling der verordening voor. Vermenigvuldigingscqfer 1929 1930 der Gemeentelqke Inkomstenbelasting. Vorig jaar werd het vermenigvuldigingscijfer vast gesteld op 1.03. Dit bljjkt achteraf niet voldoende te zijn geweest. De opbrengst werd geraamd op f 185.473.82, maar blijkt in werkelijkheid f 170.815 te hebben be dragen. Het gevolg zal zijn, dat voor het be lastingjaar 1929/1930 het vermenigvuldi gingscijfer wat zal moeten worden ver hoogd. Toch zijn er factoren aanwezig, die zonder bezwaar kunnen worden aange wend om deze verhooging te temperen. Op de gemeente-begrooting voor 1929 toch is f4000 uitgetrokken tot .storting in het reservefonds voor bijzondere doel einden. Dit fonds, hetwelk is 'ingesteld hoofdzakelijk om schokken in den be lastingdruk te voorkomen, bedraagt thans f24.000.B. en W. achten het niet dwingend noodzakelijk, daaraan dit jaar gelden toe te voegen. Verder is op de begroeting voor 1928 wegens aandeel der gemeente in de winst van het gemeente-gasbedrijf geraamd f3571.97. Zeer waarschijnlijk zal dit aan deel bedragen f 10.000. B. en W. stellen voor, om voor het dienstjaar 1929'30 het vermenigvuldi- ginlgscijfer te bepalen op 1.09. Het momenteel bij! de Staten-Generaal in behandeling zijnde ontwerp van wet tot regeling der financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten, ge steld dat het tot wet wordt verheven waarop alle kans is zal in werking treden ojpi 1 Mei 1931, gedeeltelijiki reeds op 1 Januari tevoren. Krachtens die wet zal het geheele gemeentelijk belasting stelsel een ingrijpende verandering onder gaan en komt in elk geval de gemeento- lijik'o inkomstenbelasting te vervallen. De vaststelling van den factor voor die be lasting zal dus' na dit jaair nog slechts éénmaal plaats hebben. Vermoedelijk zal do nieuwe wet den belas tingdruk inde zege m eentedoen ver mind eren. Salarisregeling parson eel Openbare Bewaarschool. Krach tens de bestaande regeling bedraagt het salaris van hot personeel aan de Open bare Bewaarschool f200f700 per jaar en wordt het maximum-bedrag bereikt met 10 tweejaarlijiksche verhoogingen van f 50. Het maximum-salaris wordt du3 eerst genoten na een diensttijd van 20 jaar. Dat deze termijn te lang is, behoeft wel geen nader betoog. B. en W. hebben daarom aan de Commissie voer Georgani seerd Overleg de vraag voorgelegd, hoe haar meening was aangaande een rege ling, krachtens welke het maximum in 10 jaar wordt beroikt. De commissie heeft medegedeeld, zich met dit denkbeeld vol komen te kunnen vereenigen. Mitsdien geven B. en W. den Raad in overweging, de bestaande regeling zoo danig te herzien, dat de maximum-jaar wedde wordt bereikt na 10 jaar en wel met tweejaaxlijksche verhoogingen van f 100. Sal aris Commissaris van Po litie. Door den Minister van Justitie is door bemiddeling van den Commissaris der Koningin in handen van den Burge meester gesteld om daarover het gevoelen van den Raad in te winnen, een adres, hetwelk door den Commissaris van Po litie alhier is gericht tot H. M. de Ko ningin, houdende verzoek om verhooging van zijn salaris. Bijl onderzoek is gebleken, dat in geen enkele .gemeente waaronder er zijn kleiner dan Goes de Commislsiaris van Politie zoo laag is bezoldigid als hier. Ook in gemeenten, waar een inspecteur vani politie aanwezig is in plaats' van een Commissaris, is de bezoldiging meest al honger. De Commissie voor Georganiseerd over leg heeft zich unaniem met de gevraagde salariisjverbetering vereenigd. Op grond van een en ander stelt de 'burgemeester voor, aan den Minister van Justitie mede te deelen, dat de Raad er zich mede kan vereenigen, dat de jaarwedde van den Gommissarisi van Po litie wordt vastgesteld op f3500£4000 (5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100). De tegenwoordige titularis zal dan, in verhand met zijln diensttijd, on middellijk het maximum-bedrag erlangen. Schietbaan. Reeds vrij lang ge leden werd door het Bestuur der Go-e s- sche Burgerwacht tot B. en W. het ver zoek gericht om het daarheen te leiden, dat de schietbaan tot op 100 M. zou worden verkort. Aanleiding tot dit verzoek was die om standigheid, dat alle banen in den omtrek deze lengte hebben en de afwijkende maat van de Goessche baan daardoor moei lijkheden oplevert bij schietwedstrijden. Aanvankelijk zijn B. en W. op dit ver zoek, met het oog op de daaraan verbon den kosten, niet al te sterk ingegaan, maar toen de Burgerwacht bleef aandrin gen en tenslotte de hulp van haar leden aanbood, hebben zij in de verkorting toe gestemd. Overeengekomen werd, dat de wijziging op kosten der Burgerwacht zou worden uitgevoerd en dat haar leden aan dit werk zouden behulpzaam zijn, waartegenover zij toezegden een bijdrage van f75 welk bedrag uit de toegestane som voor onderhoud van gemeente-eigen dommen kon worden gekweten. De totale kosten waren geraamd op f 125. De Burgerwacht i.s hierop aan het werk getrokken en heeft eenige veranderingen aangebracht. Toen B. en W„ teneinde te genover de gebruikers der baan verant woord te zijn, en het Rijkssubsidie niet te missen, deze evenwel door de Nor maal-Schietschool lieten keuren, bleek, dat nog verschillende kleinigheden moesten worden verbeterd ter verzekering van de veiligheid. Deze verbeteringen zullen een uitgaaf vorderen van plm. f 170. B. en W. verzoeken machtiging om de baan overeenkomstig de gegeven voor schriften te doen inrichten. Vergoeding onderwijzeres. Vanaf 24 Januari tot en met 16 Februari 1929 heeft de lieer C. Kloosterman, hoofd der O. L. School A, wegens ongesteldheid, zijn functie niet kunnen waarnemen. Mej. N. van Nieuwenhuijze heeft dien ty'd ge holpen. B. en VV. stellen voor, haar daar voor een vergoeding toe te kennen van £75.69. Secretarie. Dé werkzaamheden ter secretarie zijn geleidelijk van zoodanigen omvang geworden, dat het onmogelijk moet worden geacht, om met het bestaan de personeel de administratie op een behoorlijk peil te handhaven. Er zou reeds betrekkelijk veel te be reiken zijn door aanstelling van een per soon, die het schrijfmachine-werk en ver deren lichten arbeid kan verrichten. De gene, die daarmede thans belast is, en wiens practischc en theoretische be kwaamheid in den loop der jaren belang rijk is toegenomen, kan dan werk ver richten van meerdere beteekenis. Daar het niet in de bedoeling van B. en W. ligt, de aan te stellen nieuwe werk kracht onmiddellijk in het ambtelijk ver band op te nemen, geven zij' in overwe ging, op den post „Schrijflóonen" een bedrag uit te trekken, waaruit een per soon als door hen bedoeld kan worden betaald. Voor het tijdvak Van I Juni 31 December 1929 lijkt hun f200 wel voldoende. Vergoeding buitengewone diensten politie-personeel. Ion handen van B. en W, werd om advies gesteld een adres van het Hoofdbestuur van den Alg. Nederl. Politiebond, hou dende verzoek, om verhooging van de vergoedingen, door de agenten van po litie genoten wordende voor het verrich ten van overwork. Inderdaad zijn deze vergoedingen zeer gering. Door den hoofdagent wordt' nX genoten voor extra-diensten op Zon- en Feestdagen f0.60 en op werkdagen 30 cent per uur. Voor de agenten bedragen deze vergoedingen resp. 50 en 25 cent. Gezien hetgeen door de werklieden voor overwerk genoten wordt, achten B. en W. verhooging der genoemde bedragen ook alleszins billjjk. De Commissie voor Georganiseerd Overleg adviseert dé volgende vergoedin gen toe te kennen 150 pCt. van het ge wone loon voor overuren in dagdienst, 200 pCt. voor nachtarbeid, 200 pCt. voor Z-ondagsarheid en 300 pCt. voor arbeid op feestdagen. B. en VV. zoeken liever aansluiting aau de schaal, welke is neergelegd in artikel 25 van het werkliedenreglement, neer komende op 25 pCt. extra voor werk zaamheden op den dag, 100 pCt. voor werk des nachts en 125 pCt. voor werk op Zon- en daarmede gelijkgestelde dagen. Innemen van gemeentegrond. Door den heer S. van Strien Jr, garage houder alhier, wordt verzocht om hem de beschikking te geven over een stukje gemeentegrond aan den Keizersdïjk', ten einde daarop, wanneer zulks noodzake lijk is, automobielen en rijwielen te kun nen plaatsen. B. en W. hebben jgien toestand ter plaatse in oogenschouw genomen en zijn van meening, dat er momenteel geen be zwaar bestaat om aan den heer van Strien een strook, groot plm. 80 vierk. M. in gebruik te geven. Evenwel dient de Gemeente de bevoegdheid te behou den om dit gebruik te allen tijde op te zeggen, voor het geval dat de toestand daar ter plaatse zich zoodanig mocht wijzigen, dat het niet langer wenschelijk zou zijn dit geD-ruik te bestendigen. De te betalen recognitie dient te wor den vastgesteld op f0.25 per vierk. M. per jaar. Verzoek inzake erfpacht. De heer O. Verstrenge, wagenmaker en ga ragehouder alhier, vraagt in erfpacht te mogen ontvangen een stukje gemeente grond, gelegen achter zijn garages aan de J. A. Blanckstraat aan de zijde van het Jacob Valckeplein. B. en W. hebben den toestand ter plaat se in oogenschouw genomen en zijn van meening, dat dit verzoek onmogelijk kan worden ingewilligd. Dak van het gebouw der Vak school voor Meisjes. Door het Be stuur der Vereen. „De Ambachtsschool" is verzocht om verandering en verbe tering van het gebouw der Vakschool voor Meisjes. De kosten zullen omstreeks f2000 bedragen. Door de Rijkstelegrafie wordt hierin een bijdrage verleend van f250, terwijl rente en aflossing van het gedeelte van het werk, hetwelk als verbetering is aan gemerkt, wordt gedekt door meerdere huur, bedragende, volgens huurcontract 2 pCt. boven het rente-percentage van het te leenen bedrag, dus vermoedelijk ongeveer 68/4 pCt. De kosten, welke zui ver voor rekening der Gemeente blijven bedragen dus ongeveer f 1000. B. en W. stellen voor, tot bovenbedoelde verbete ring te besluiten. Motor- en Rijwiel ver ordening Bij Besluit van 28 Februari j.l. werd opnieuw vastgesteld de reeds bij Raads besluit van 28 September 1928 vastge stelde Motor- en Rijwielverordening. Ged. Staten deelen thans mede, dat de Hoofdingenieur van den Provincialen Wa terstaat tegen de omschrijving Van de kom der gemeente enkele bezwaren heeft gemaakt. B. (en W. stellen voor, een nieuwe omschrijving op te nemen, in de hoop, dat deze zal worden geaccepteerd. Plantkundige platen en pla ten kist. Het Bestuur der R'.-K. Jon- ensschool verzoekt, om overeenkomstig et bepaalde bjj artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 beschikbaar te stel len een bedrag groot f80 ten behoeve van de aanschaffing van plantkundige platen en een platenldst. B. en. W. advi- seeren tot inwilliging. De heer M. Beneker vraagt ontslag alB onderwijzer aan de O. L. School A tengevolge van zijn benoeming tot on derwijzer aan de O. L. School te Schie dam en wel met ingang van 27 Augustus 1929 of zooveel eerder als mogelijk is. B. en W. Btellen voor, het gevraagde ontslag te verleenen met ingang van 29 Augustus 1929 of zooveel eerder alsi iin de vacature zal zijn voorzien. Benoeming onderwijzer. Ten gevolge der wet van 29 December "28 zullen aan do Openbare School voor U. L. O. met ingang van dien datum 4 on derwijzers voor Rijk'svergoeding in aan merking komen, zoodat een vierde leer kracht benoemd moet worden. De volgende voordracht wordt door B. en W. aangeboden: 1. F. J". A. L. Visser, te Middelburg; 2. H. G. Brus- see te Hillegersbergen 3. J. R. F. van Duijnen te Noorden, gem. Nieuwkoop. Deze voorstellen komen in behande*- Iing in de Raadsvergadering van a.s. Donderdagnamiddag half - drie. Nod. Herv. Kerk. Drietal te Watergraafsmeer, G. Grootjans te Heerjansdam, ;H. J. Hak te Alkmaar eu J. F. Roth te Scheveningem. Beroepen te De Lier, J. C. Neeletnan te Krabbendjjke. Te Scharnegoutum, W|. A. Dek ker te Hollandsch-eveld. Te flazerswoude, H. Stolk te Goutum. Te Loohem', J. P. Sanders te Nijega. Aangenomen naar Siddebureu, R. J. Aldiej Oost-Indisch pred. met verlof to Den Eaag, Bedankt voor Kockongen, J. Vermaas, cand te Hamenoord. Voor Utrecht, S. van Dorp te 's Gravenhage. Geraf. Kerken. Aangenomen naar Ylst, N. J. Hommes, cand. te Nieuw-Ruin-en. Naar .Wagenborgen, J. Kop- pe, cand. te Groningen. 1 Bedankt voor Schoondijke en Zwammerdam, N. J. Hommes, cand. te Nienw-Ruineti. Voor Mildam, Vries, Westerlee (Gr.), Oudega, Ten Post, Nijeveen, Stadskanaal-Pekelderweg, en Kapelle a. d. IJsseJ, J. Koppe, cand. te Gro ningen. Geref. Kerken (H. V.) Beroepen te Amstelveen, Dor C. Koppenaal pred. in alg. dienst te Den Haag. Vrijo Evangelische Gemeente. Aangenomen naar Veendam, J. Brouwer te Echten. Bidstond. De Kerkaraad van do Ned. Herv. gemeente te Scheveniingen heeft den Kerkeraad van de Geref. Kerk te Sche- veningen voorgesteld, gezamenlijk een, bidstond te houden, in verband met den strijd, die thans in het visschersbedrijf zooveel tweedracht teweeg brengt. Emeritaat. Dir A. F. Krull, Ned. Herv. predikant te Rotterdam,, zal tegen Oc tober zijn emeritaat nemen. Gezondheidsrede nen nopen dr Krull tot dezen stap. De voorganger der Baptistengemeente te Deventer, de heer K. Kuipers, heeft we gens gezondheidsredenen tegen 1 Juni emeritaat aangevraagd. Nieuw kerkorgel. Naar de Tern. Crt verneemt, is in eein daarvoor belegde ver gadering van Kerkvoogd-en, Kerkeraad en de Orgelcommissie, hert leveren van een nieuw pneumatisch orgel in de N-ed. Herv. Kerk te Terneuzen opgedragen aan de Kerk- en Con- certorgelfabriek van de Firma Valcks en Van Kouteren te Rotterdam, te bouwen met .eleo- trische windvoorziening. Het orgel zal worden uitgerust mot 2 klavieren, ieder met 66 toet sen en een- vrij pedaal met 30 toetsen. Het geheel zal hebben 22 sprekende registers, met een totaal van 1306 püpen. ARNEMUID-EN. Gekozen tot ouderling der Geref. Kerk (vacature J. Mesu) dhr S. Koets en tot diaken (vac. A. Com-edisse) dhr C. Mesu terwijl da heer C. GeertvJiet als diaken heeft bedankt. 'Da heer Mesu heeft echter voor zijn be noeming bedankt. Ongelukken. Vrijdagmorgen is in de ondergron-dsche werken van de mijn Willem-Sofie te Spekholzerheide, gemeen te Kerkrade, de 42-jarige K. uit Heerlen door neervallend gesteente getroffen en gedood. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Te Noordwijkerhout is gisteren het 6-jarig zoontje van den arbei der D., dat met zijn vader mee naar bet land was gegaan, in een onbewaakt oogen- blik in bet water geraakt en verdronken. De vader heeft bet lijkje later drijvende gevonden. Schip in brand. Toen schipper Wieggers, uit Groningen, Zaterdagavond trachtte met zijn met stroo geladen 60 ton metend schip „De vijf gebroeders" nog voor bet donker bet Boterdiep te bereiken, stegen, toen hij zich bij Zandeweer bevond, plotseling vlammen uit de lading op. Het vuur greep zoo snel op zich heen, dat men het schip dadelijk moest verlaten, zonder iets te kunnen redden. De brandweer van Uithuizen trachtte nog den brand te blus- schen, echter zonder resultaat. De bezit tingen van den schipper en de lading, be staande uit 550 pak stroo, gingen geheel verloren. Het ijzeren schip bekwam ern stige schade. De oorzaak van den brand is onbekend. De lading was slechts laag ver zekerd. Vier personen door gas omgekomen. Zaterdag werd de brand weer gewaarschuwd dat in een buis in Adlershof een gaslucht hing. Bij onder zoek vond men een weduwe, Anna Dehmel, alsmede haar beide kinderen van 10 en 15 jaar en een inwonenden 14-jarigen jon gen, in levenloozen toestand. De genees- beeren stelden vast, dat de -dood reeds eenige uren tevoren was ingetreden en dat hier waarschijnlijk een gasvergiftiging in het spel is. Onschuldig veroordeeld? Het vorig jaar werd op de kermis te De venter een paardenkoopman in een café beroofd van een bedrag van f 185. Als ver dacht van dit misdrijf werd -door de politie iemand aangehouden, die door het Arn- hemsche Gerechtshof werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De verdachte heeft echter steeds volgehouden, dat zekere „Rooie Karei" de berooving zou hebben gepleegd en thans heeft de Deventer politie dezen man, genaamd G. C. J. en gedomici- eerd te Breda, aangehouden. Hij is ter be schikking van de justitie te Zutphen ge steld. Een knoeier. De politie te Voort huizen heeft proces-verbaal opgemaakt te gen een jongen landbouwer, die den eier- handelaar F. B., te Barneveld, voor een waarde van ruim 1800. eieren heeft opge licht. De landbouwer had zijn eieren ver kocht, en na telling daarvan achter het ge tal een cijfer gezet, zoodat hij, inplaats van ruim 200, voor ruim 2000 eieren geld ont ving. Bovendien had hij een valschen naam opgegeven. Een schipbreuk. Vrijdagnacht is in een zwaren storm op de Middelland- sche Zeekust het stoomschip Bilbane ge strand. Het schip stootte zoo hevig op de klippen, dat een der stuurlieden en een lichtmatroos op slag gedood werden en de andero 21 opvarenden allen gewond werden. Popingen van Bleepbooten uit Toulon en Marseille om het schip vlot te brengen zijn tot dusver vergeefs geweest De bemanning heeft het schip verlaton, dat zij als verloren beschouwt. Proeven mot luchtpost o een s c h i p. Op de uitreis van de Lev than zullen deze week proeven genom worden met het oppikken van postzakl 1 door een vliegtuig van boord van stoomschip. Op het schip is een draai1- turbine geconstrueerd, die van boven 9 x. wijd is en van onder nauw toeloopt en in welke het vliegtuig een 50 M. lang touw met een haak zal neerlaten om den postzak te grijpen. Bijzondere voorzieningen zijn getroffen tegen schokken en zoodra do haak binnen den mond van de turbine ij, wordt de postzak er, mot een soort cata pult, aan geschoten. De turbine is draai baar om zich naar elke windrichting to kunnen bewegen. Botsing in de luciht. Twee Belgische militaire vliegtuigen hadden Za terdag oefeningen gedaan en keerden naar 't vliegveld Weselghem in Wast-Vla,ande ren terug. Toen zij de wieken van oen molen wilden ontwijken, kwamen de beide machines met elkaar in botsing. De ver schrikkelijke schok had tot ^gevolg, rlat beide vliegtuigen zijn neergestort en ge heel vernieJd werden. Een dor vliegers werd o-p slag gedood en de andere zoo zwaar gewond, dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. (Tel.) De moord fe Giessen-N'euwkerk. DEN HAAG. Betreffende de moordzaak te Giessen-Nieuwkerk, waarvan de revi sie-behandeling heden voor den Hoogen Raad diende, heeft Mr Roobol gepleit ten behoeve van Teunissen en Klu-ndcr. Na er op gewezen te hebben, dat ten nadeele van beide verdachten vóór den moord niets bekend was, betoogde plei ter, dat nu de Kroons volledig hebben toegestemd, den hamer (een der bewijs stukken) niet te kennen en dat het ge heele verhaal door hen vroeger gedaan, gefantaseerd was, er ernstige reden is om te twijfelen aan de betrouwbaarheid van de door hen afgelegde verklaringen. Daarbij is tevens vast komen te staan, dat Meinster (politie-agent) en consorten zich, om het maar zacht te zeggen, heb ben vergist. In verband met een en ander bracht pleiter vervolgens het optreden van den Rijksrechercheur de Jong ter sprake, er op wijzende, dat uit -diens eigen handschrift is aangetoond, -dat hij bepaalde verklarin gen van de Kroons aan de Rechtbank adviseerde. Spr. meende dat er voor inwil - liging van het revisie-verzoek voldoende aanleiding bestaat. Geeft uw Raad, aldus eindigde pleiter, aan Teunissen en Klunder de vrijheid te rug -door de zaak te verwijzen naar een naburig Hof, zonder last tot inhechtenis neming, dan zal hij voldoen, volledig, aan de schoone taak, door mij in den aanvang van mijn pleidooi geteekend. Van uwen Raad zal het afhangen of het in deze zaak tot volledig rechtsherstel zal komen. AMSTERDAM. Zondagmiddag zijn twee kinderen van schipper W. liggende in den Amstel, al spelende te water ge raakt. De oudste wist zich te redden, maar het jongste, een 2-jarig meisje, werd levenloos opgehaald. LICHTENFELD. Z-ondagmiddag is een groote vrachtauto met 17 voetballers te gen een schoolgebouw gereden, met het gevolg, dat 7 personen ernstig gewond werden. De toestand van twee hunner is levensgevaarlijk. LONDEN. Gistermiddag is in Argentinië in de provincie Mendoza -opnieuw een ondergrondsche aardverschuiving waar genomen. Bij- het reddingswerk werden nog 4 doo-den geborgen, zoodat het aan tal slachtoffers thans tot 52 is gestegen. BERLIJN. In den afgeloopen nacht is een groote brand uitgebroken in de mo toren- en machinefabriek aan de Ziegras- strasse. De brandweer was spoedig ter plaatse; mot 15 stralen werd getracht het vuur te blusschen. Eerst na 6 uren was men den brand meester. De schade is nog niet geschat. Nieuwe besproeüngs-methode. Deze week zullen Mr Sandwith en- Mr Bruff uit Engeland een- bezoek aan Zeeland brengen, teneinde in samenwerking met den Rjjkstuinbouwoonsulent enkele demonstraties te geven met de bestrijdingsmiddelen van do Niagary Spraying Co., die in poedervorm op de bogmen worden gestoven en het spuiten met Californische en Bord-eauxsche pap, lood- areenaat, enz. zouden kunnen vervangen. In Amerika wordt reeds een belangrijk deel der bedrijven hiermede behandeld, terwijl de in En geland vorig jaar genomen proefnemingen zeer gunstige resultaten opleverden. De proeven zullen onder meer worden ge nomen in Zeelands Proeftuin, het bedrijf van dhr F. Kakebeeke, Lenshoek, enz. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. In de jongste vergadering van het dago- Hjksch bestuur der Zeeuwsche landbouw-Maat- schappij is instemming betuigd met het voorstel van den Algem. Nederl. Zuivelbom-d, het Kon. Nederl. Landbouw-Comité, om te samen met de andere centrale landbouworganisaties een commissie te benoemon, welke zal hebben- na te gaan, hoe do productie van boter regel matiger over het gohoolo jaar verdoold kan wordon. Hot dagelijkBch bestuur meende, dat, indien de R. K. en de protestantsch christelijke orga»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2