Rechtzaken Gemengd Nieuws. EE dien post van f 100 in de rekening en begrooting gezien. Dhr Hundersmarck: bun jij dat zien in den tijd van een kwartier? Je hebt meegeholpen om in een kwartier de begrooting aan te nemen I De voorzitter zegt, dat het salaris vóór 1927 was: f1250 (waarbij inbe grepen de toelage groot f 100 van het waterschap). Dhr M o I h o e k wil de notulen nagaan, waarbij besloten is f 1250 te geven. Dit zal in 1922 geweest zijn. De voorzitter zal dit nazoeken. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan een adres van den gemeenteraad van Ilardenberg, waarin gevraagd wordt, bestendiging van het zitting-houden der rijksontvangers ten plattelande voor het innen der belastingen. De voorzitter leest nu voor de be slissing van den Raad van Beroep inzake den aanslag van G. van Huysstede in de hondenbelasting. Diens be zwaarschrift is niet ontvankelijk verklaard. Het is te laat ingediend. Dhr Hundersmarck vraagt, of het verzoek nu is afgewezen. De voorzitter: Ja, hij is niet ont vankelijk verklaard. Dhr Hundersmarck: Hij is niet afgewezen. Dan zou hij „afhankelijk" ver klaard moeten zijn. Devoorzitter begrijpt dit niet. Dhr Hundersmarck noemt het stuk, dal B. en W. hebben geschreven aan den Raad van Beroep allemaal valschhedd en groote leugens. Zelfs dhr Hanken wordt er bij gehaald. Deze heeft er niets mee te maken. (Tegen den voor zitter:) Je liegt het. Je moest je scha men. En de wethouders er bij. Ik wil de heffingsverordening zien. De voorzitter: je komt maar eens bij me aan daarvoor. Ik ga ze nu niet direct halen. Dhr Hundersmarck: dus U wei gert die verordening af te geven? De voorzitter: ik ga ze nu niet ha len, U kan daarvoor bij me komen. Dhr v. d. Kemp: Het is een stuk vol leugens. De voorzitter: Jullie liegen. DhrHundersmarck: Ik zal het ding eens aanplakken. Dan kan iedereen het lezen. En dan mijnheer Hanken er nog bij halen. Foei. Als 'twaar is, wat er over hem in dat stuk staat, moest hij zich ook schamen. De voorzitter: Wel ja, iedereen moet zich voor jullie schamen. Dhr Hundersmarck: heeft Van Huysstede indertijd gereclameerd? Dhrn Molhoek en v. d. Kemp: Ja zeker. De v o o r z i 11 e rHij heeft afschrijving gevraagd. Jullie weten met z'n drieën nog niet het onderscheid tusschen recla- meeren en afschrijving vragen. Dhr Hundersmarck: ik wil de hef fingsverordening. De v o o r z i 11 e rik ga ze niet halen. Ik weet ze niet te liggen. Dhr Hundersmarck: Je weet ze wel te liggen. Ik ga niet van de secre tarie af, vóór ik ze heb. Weth. Timmerman: Het is wel vreemd, dat ze in Middelburg al die groote leugens gelooven. DhrHundersmarck: ik zal het stuk wel eens aanplakken. Dhr Timmerman: wel ja, met groote letters. Dhr Molhoek: In '25 of '26 heeft Van Huysstede gereclameerd. Toen heb ben wij geholpen die reclame te laten kelderen. Spr. vraagt nog eenige nadere inlichtingen. De voorzitter: ik antwoord niet meer. Ik maak me maar dik. Dhr Molhoek: dat moet je niet doen, dat doe ik ook niet. De voorzitter: Jullie zitten te kan keren. Dhr Hundersmarck: dit muisje zal wed een staartje hebben. •Dhr Molhoek vraagt nog nadere in lichtingen. De voorzitter: ik geef ze niet. Ik heb het al zoo dikwijls gedaan, maar je blijft met een plank tegen je kop loopen. Je spreekt met twee monden. Je moet hier eens durven zeggen, wat je tegen de menschen buiten zegt. Dhr Molhoek: het gaat om het recht. De voorzitter: Jawel. B. en W. stellen thans voor het kohier 1929 vast te stellen, zooals door hen is voorge steld. Dhr v. d. Kemp is er tegen. Dhr .Hundersmarck kan het niet doen aan de hand van deze verordening. Dhr Molhoek: ik dacht, dat er een nieuwe verordening zou komen. De voorzitter: Ja. Hundersmarck zou die indienen. Dhr Hundersmarck: als v. Huys stede zijn centen terug krijgt. Dhr F e 1 e s (tot dhr Hundersmarck) je kunt hier wel voor opschepper ^jtten. Heb je nog meer qp je papiertje? ,Dhr Hundersmarck: Jonge ja. Dhr F e 1 e s (tot den voorzitter)Ik zou dan maar opschieten en vlug laten stemmen. Dhr Hundersmarck (tot den heer Feleüs): jij praat buiten anders dan hier. Dhr Hundersmarck zegt, dat de ontvanger om schoolgeld komt, zonder kwitantie. De voorzitter: dat is niet in orde. Maar de ontvanger is te goed. En nu krijgt hij stank voor dank. Dhr Hundersmarck: de ontvanger heeft 'gezegd, .dat hij de biljetjes allang geschreven had, maar hij had ze nog niet terug. Maar dit zal volgens den voorzitter ook wel een groote leugen zijn. Dhr Molhoek: hebben de menschen, betaald Dhr Hnnd ersmSrck: Ja. De voorzitter: Het zijn hier alle maal zulke stomme menschen 1! Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim (vac.-v. Weele) wordt be noemd met alg. stemmen dhr Minnaar (onderwijzer). Mede was aanbevolen dhr Jac. v. d. Schraaf. Benoeming onderwijzer. De voorzitter leest voor een schrijven van den Minister van Onderwijs, waarbij wordt goedgekeurd, dat een niet-wacht- gelder wordt benoemd. Benoemd wordt met 6 st. dhr de Klerk te Zuidzande, nr 1 der voordracht, terwijl 1 st. is uitgebracht op dhr Polderman, nr 2 der voordracht. B. en W. willen bepalen, dat de be noemde in de gemeente moet wonen. Dhr Molhoek ziet de noodzakelijk heid daarvan niet in. Als hij maar op tijd op school is. Weth. de Groene zegt, dat de on derwijzers moeten inburgeren. Dhr Molhoek vindt het onbillijk dit van den een te vragen en van een ander (mej. v. d. Ende b.v.) niet. De voorzitter wil toch de bepa ling stellen. Dan kan altijd ontheffing ge vraagd worden. Aldus besloten. Rondvraag. Dhr Hunders marck vraagt, of er anders geen stuk ken van den Raad van Beroep' zijn geko men inzake Van Huysstede. De voorzitter antwoordt ontken nend. Alleen de kohieren zijn ook terug ontvangen. Dhr Hundersmarck: dus de hef fingsverordening wordt me geweigerd. De voorzitter: U kunt ze komen inzien en ik wil ze U in een volgende vergadering ook wel geven. Dhr Hundersmarck: dank U. Dan is de pers er misschien niet bij. Dhr Molhoek vraagt, wie indertijd ui i. 7 der verordening op de honden belasting heeft geschrapt. De voorzitter: het is zeker door den voorzitter gevraagd. Dhr Hundersmarck: wanneer en aan wie? Devoorzitter: Ja, het is goed hoor. Zoek het maar uit. Ik bedank jullie. Weth. de Groene: da's een vraag voor een oud-wethouder. Dhr Hundersmarck: ze knoeien maar raak. Weth. de Groene: voorwienzou den we dat toch doen? Het is geen ver ordening voor ons plezier. oorzitter: Stel nu maar voer, om je vriend Van Huysstede vrij te stellen, want dat is toch jullie eenige bedoeling. En ook, om tegen B. en W. te ageeren. Dhr Molhoek: doe ik dat? Dhr v. d. Kemp vraagt, hoe het staat met de leges-verordening. De voorzitter antwoordt, dat het ontwerp bij Ged. Staten in onderzoek is. Het komt later wel ter tafel. Dhr Molhoek heeft gevraagd om de politie-verordening. De veldwachter is toen bij mij gekomen. Ik moest toen een recutje tcekenea. Dat heb ik niet gedaan. De voorzitter: da,t begrijp ik. Je bent recalcitrant. Zelf heb je indertijd ■gezegd: doe niets meer zonder een briefje. Ik geef geen verordening meer af, zonder onderteekening van een briefje. Dhr Hundersmarck heeft gehoord, dat de burgemeester bezwaar maakt, als de vader bij het aangeven van een ge boorte aan zijn kind meer dan één naam wil geven. (Gelach.) De voorzitter: Jal, dat zal wel. Het is ook zoo'n werk om een naam of wat meer te schrijven. Dhr Hundersmarck: je moet doen, wat de burgers bevelen. Daar ben .je ambtenaar van den Burg. Stand voor. Maar de meeste menschen zijn bang voor den burgemeester. De voorzitter: Alleen jullie niet, dat is jammer. Dhr Molhoek: ik zou straks den bur gemeester wel even willen spreken. Dhr Hundersmarck: kan dat niet in het openbaar? Dhr Molhoek: Iaat dat nou aan mij over. De voorzitter: Dat valt me nou toch mee van je. Je bent anders al knecht genoeg. Dhr Molhoek: knecht? Van wie? Hierna sluiting dezer bewogen zitting. De moord te Giesse n-N i e u w- fcerk. Naar het Vad. uit de beste bron verneemt, heeft de Hoog© Raad bepaald, dat de zaak van Klunder en Theu- nissen, veroordeeld wegens moord op den spoorwegwachter te Giessen-Nieuwkerk zal worden behandeld op een openbare terechtzitting. De vo<arzitter van den Hoogen Raad heeft als zoodanig daarvoor aangewezen Maandag 3 Juni e.k. Vier* boerderijen afge brand. Gistermorgen 7 uur is brand ontstaan in een complex van zes wo ningen te Maryraten (Limb.). De brand weer uit Maastricht, die om 9 uur ge alarmeerd werd, kon met het water, uit een plas, het eenige aanwezige, twee huizen behouden. Vier boerderijen zijn geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Ernstig ongeluk te Papen- drecht. Meester en leerling ver dronken. Gisteren was het tijdelijk hoofd, van de Oostelijke openbare lagere school te Papendrecht, de heer H. C. Sterkman, met zijn klas in de Merwede De spoorweg ramp te Fulda, waar de vorige week de FD-ex- press Bazel-Ber- lijn ontspoorde. Dertien personen werden hierbij gewond. aan het zwemmen. Een van de school meisjes, de ongeveer 10-jarige Jannetje Bekker geraakte in een draaikolk en ver dween in de diepte. De heer Sterkman sprong haar na, doch kwam evenmin boven. Eenigen tijd later zijn beide lijken opgehaald en door de gemeente-politie en de Kon. Marechaussee voorloopig aan boord van in de nabijheid liggende sche pen gebracht, om later naar de lijken huizen te Papendrecht en Dordrecht te worden vervoerd. Fabrieksbrand te Helmond. Gisteravond om kwart voor twaalf werd te Helmond de brandweer gealarmeerd voor een feilen brand, die was uitge broken aan de achterzijde van de textiel fabriek van de firma Raymakers te Hel mond. Onheilspellend roode wolken dreven over de stad. Weldra waren twee motor spuiten in actie. Om kwart over twaalf had het vuur de spinnerijen reeds aan getast. Een 16-tal woningen achter de fabriek liep ernstig gevaar. Van alle kanten stroomden de belangstellenden in dichte drommen toe. Nader wordt nog gemeld, dat de brand is uitgebroken in het midden van het complex gebouwen, waar zich bevonden een timmerwinkel, een garage en een opslagplaats. Toen de brandweer de slan gen uitgelegd had kon zij niets meer doen dan de aangrenzende gebouwen nat houden. De spinnerijen liepen het grootste ge vaar, doch konden behouden worden. Telkens sloegen de vlammen hoog op door de zich in het gebouw bevindende olietonnen. Vier luxe auto's zijn een prooi der vlammen geworden, evenals een groot aantal balen fijne wol. De schade kon nog niet geraamd worden. Om kwart vóór twee kon de brandweer inrukken. Een brandende lont in het bosc-h. Door een surveilleerend arbei der werd Zaterdagmiddag nog juist bij tijds een brandende jont gevonden in het boschrijke gedeelte van den Dassen berg te Hoog-Soeren. Alle bosch- en heide branden schijnen 'dus niet aan een on voorzichtigheid te wijten te zijn. Stelende zigeuners. Eenige dagen geleden zag een rechercheur in de Hoofdsteeg te Rotterdam een zigeu nersvrouw loopen, die een winkelportiek binnen ging, kennelijk met de bedoeling om iets van haar gading mede te nemen. Hij volgde de vrouw, die over haar klee- ren een ruime mantel droeg en zag nog eenige keeren, dat zij hier en daar wat weg nam. Op het plein van het D. P.- station kwam zij tenslotte drie landge- nooten tegen, een vrouw en twee man nen, die bagage bij zich hadden. De politieman achtte toen het oogenblik ge komen om zich bekend te maken en het viertal te verzoeken, mee te gaan naar het hoofdbureau. Daar werden zij gefouileerd. Het bleek dat de vrouwen verschihende damesgoe deren onder hun ruim© kleeren verbor gen hadden, terwijl in een koffer nog een aanzienlijke voorraad goed werd ge vonden, dat bijna allemaal uit winkels in de binnenstad gestolen was. Drie van de vier zigeuners, die uit Tripolis en Tunis bleken te komen en resp. 23, 25 en 33 jaar oud zijn, n.l. de twee vrou wen en een man zijn daarna opgesloten en naar het Huis van Bewaring over gebracht. In het „Journal of the Am. Med. Ass." wordt een merkwaardig Engelsch vonnis gemeld, waarin de eischeras een eisch toegewezen kroeg van 4.81 pond sterling wegens overlast, haar aangedaan door haar onderburen. Deze hadden in het café, dat ziji hielden, veel etensafval zonder bijzondere zorg opgestapeld, met het gevolg, dat er een groote invasie van 'kakkerlakken had plaatsgevonden, ten gevolge waarvan ook de woning van de eischeres door deze diertjes werd bezocht. De dame in quaestie was door deze plaag nerveus geworden: zij had niet meer kunnen slapen haar kamers en haar gordijnen waren door de dieren bezoedeld en zij had veel geld moeten uitgeven om deze te vernietigen. Het is wel niet waarschijnlijk, dat een dergelijk vonnis ook bij ons zou worden gewezen; toch is het misschien niet de slechtste wijze van bestrijding van der gelijk ongedierte. De eigenaars van wonin gen, waarin kakkerlakken oï wandluizen aanwezig zijn, zouden dan gedwongen worden met groote energie dit kwaad te bestrijden. Meestal zijn de gewone „zui veraars" niet bijl machte, de dieren geheel en al uit te roeien; dit gelakt het beste met „gifgassen", maar deze kunnen na tuurlijk niet door een particulier worden aangewend zonder gevaar voor de omge ving. Het is echter wel van belang, dat de autoriteiten zich hiermede wat intensie- ver gaan bemoeien en de eigenaars zou den dus in deze richting pressie kunnen uitoefenen. Weliswaar brengen noch wandluizen, noch kakkerlakken, voorzoo- ver men weet ziekten bij menschen over, maar de overlast die zij de menschen aandoen door ze van hun slaap te beroo- ven, is toch nog groot genoeg. Over Ba tie rij- K uns f m oe d ers. Kui kens opfokken op Gaas-vloeren. Centrale Kuiken-Opfokkerijen. Op mijn prijsvraag van verleden week ontving ik reeds eenige zeer interessante beschouwingen, waarover ik binnenkort een en ander hoop te vermelden. Niet iedereen grijpt na lezing van zoo'n stukje direct naar de pen en dus wachten we nog even of er meer liefhebbers komen. Inmiddels gaan we door met m'n serie die beoogt kuikens zoo hygiënisch moge lijk op te fokken. Op het gebied der huis vesting heeft men n.l. in den laatsten tijd interessante nieuwigheden inge-voerd van uit Amerika. Het eigenaardige is dat het feitelijk geen nieuws is, doch al zeer oud. Al jaren lang worden n.l. bij de poeliers en pluimveemesters de kui kens en kippen gemest in kleine hokjes met een bodem van latten. Hierdoor werd de zindelijkheid zeer bevorderd omdat de mest tusschen de latten door naar bene den valt in de laden die gemakkelijk gereinigd konden worden. Hier gold dus hot principe: de bodem open maken, zoo dat de dieren niet in den mest kunnen loopen of pikken. Welnu, eenigszins gewijzigd komt deze methode, eveneens gebaseerd op vermij ding van vuil, uit Amerika nu weer tot ons. Amerika heeft men centrale broe- derijen waar honderden, duizenden, zelfs millioenen kuikens uitgebroed worden e'k seizoen. Daar gebeurde het wel eens dat men als zoo'n reuzen-machine uitkwam, niet direct weg wist met de kuikens. Wat te doen? Ruimte om ze in opfok- huizen te zetten had men niet en liet men ze in doozen enz. eenige dagen staan, den werden ze geweldig bevuild en stier ven bij hoopen. Gelukkig kwam er iemand O'p het idee ze in een soort ijzeren kooi te zetten en deze kooi in een warm ver trek te plaatsen. De bodem der kooi werd gemaakt van ijzergaas en de voer en drinkbakjes werden buiten de tralies aangebracht. De mest viel dus door het gaas heen en zoodoende konden de kui kens zich niet bevuilen of besmetten. Deze schijnbaar eenvoudige uitvinding bleek een geweldig succes te worden. Men maakte kooien in den vorm van vierkante laden en zette deze doodeenvou- d:g boven elkaar. Ziedaar de nieuwe Ame- rikaansche batterij-kunstmoeder. Een kast van ongeveer 2 M. hoog, geheel van ijzerwerk. Hierin vijf of zes laden, een twintig c.M. hoog, met ongeveer een vier- 'kanto metef oppervlakte. In elke lade ongeveer 150 kuikens, dus op een. ruimte van één vierkante meter, 1000 kuikens tegelijk. De heele kast werd op wieltjes gezet en zoo solt men de heele verdieping- kunstmoeder van de eene plaats naar de andere. Werk nu dit idee nog verder uit en zet desnoods 40 van die batterijen in een klein vertrek en ge hebt voor u de moderne Amerikaansche opfokinrich- ting van millioenen kuikens. Het systeem is pas een paar jaar oud doch vindt steeds meer ingang. Hoe gek het dus op het eerste gezicht lijkt het moet voor- deelen hebben, anders .gingen de Ameri kanen er niet toe over. Natuurlijk gaat het niet zoo gemakkelijk als ik het daar in de gauwigheid zeg. Er komen tallooze technische moeilijkhe den te overwinnen, die niet gering zijn. Denk b.v. eens even aan deze opfok-ka- mers als we dat zoo eens noemen willen. 40.000 kuikens in een kleine ruimte bijeen, hebben geweldig veel zuurstof en frissche lucht noodig. Verder hebben ze warmte noodig en nu is het geen kunst boven in de kamer warme lucht te krij gen, maar de onderste kuikens mogen toch ook geen koude of tocht hebben. Ziedaar dus al direct een groote moeilijk heid. Goede ventilatie, geen tocht, de lucht zoo gemengd, dat de bovenste lagen niet te warm zijn en de onderste niet te koud. Hiervoor nu zijn aparte installaties aan gebracht. De frissche lucht wordt als het ware do<or een kachelpijp van buiten aan gezogen, wordt door een groote electrische ventilator tegen verwarmingspijipen ge blazen en wordt dan weer door het ver trek geleid en afgevoerd. De kuikens zit ten dus In een voortdurende luchtstroom van wantje, frissche lucht. De jongste kuikens, die de meeste warmte noodig hebben, kamen in de bovenste laden en verhuizen al naar mate ze ouder worden naar de onderste koelere laden. Naast dit Systeem van onverwarmde batterij-kunstmoeders in verwarmde ka mers is zich weer een ander systeem aan hot ontwikkelen, dat werkt met apart ver warmde laden in onverwarmde ruimten. Bij dit systeem is feitelijk elke lade een kunstmoeder apart, die van boven af elec- trisch wordt verwarmd Hoe het ook zijl, als eerste principe hebben we dus: een geweldige massa kuikens op een ongekend kleine opper vlakte. Wat moet daar nu van terecht komen? Tot voor enkele jaren was er absoluut niets van terecht gekomen. Men wist toon niet hoe men kuikens binnenshuis groot moest brengen, zonder dat ze als ratten stierven aan beenzwakte (Engelsche ziek te) of aan pullorum of coccidiosis. Dank zij de moderne voedingsleer die de vitamine, minerale zouten, enz. nader bestudeerd heeft, is het opfokken van kui kens zonder directe zonnestralen geen groote kunst meer. Levertraan en gist bleken hier de weeg- en meetbare vita minebronnen in fleschjes en zakjes, die men anders in groenvoer en zonnestra len, die niet door glas mochten vallen, vond. liet voer was dus ook "geen probleem meer,maar de ziekte bleef over. Welnu, hier kwam nu de ouderwetsche kuikenmester met zijn tralievloer voor den dag. De bodem der laden wordt gemaakt van gevlochten ijzerdraad dat mazen heeft van ongeveer een halve duim wijd. Op deze gaasvloeren zitten en loopen nu de kuikens den geheelen dag en nacht, van af dat ze uit het ei gekomen zijn. Weer zal iedereen direct zeggen: dat kan niet, dat houden die stomme diertjes geen 3a.g uit, ze kunnen op die ijtceren mazen niet loopen, ze loopen zich de voeten stuk, heit is dierenmishandeling, enz. enz. Welnu laat mij u gerust stel len; tegen alle verwachtingen in gaat het uitstekend. Natuurlijk zouden de Amerika nen het heusch niet doen als het niet ging, maar laat ik u zeggen, dat ik het direct zelf ben gaan probeeren en het gaat goed. Zooals bij zooveel dier-proeven, be kijken we de dieren te veel met ons men- schelij'k verstand en maken daardoor vaak groote fouten. Een pasgeboren kuikentje dat overal aan pikt en we gaan het voeren in ons medegevoel. Het gevolg is, dat het beestje doodgevoerd wordt. Zoo is het ook met de gaasvloeren. Als men ze maakt, staat men verbaasd hoe han dig die kleine apen er op rondspringen en loopen, geen stap mis en van voot- gebréken geen spoor. Ik beken u eerlijk dat ik zelf eerst ook in groote spanning het resultaat afwachtte en verbaasd ge staan heb. De gaasbodem is dus voor de kuikens absoluut niet schadelijk. Of ze het nu prettig vinden daarop? Neen, dat geloof ik niet en als ze de kans krijgen, gaan ze er gauw af en op zand of turfmolm loopen, krabben en zich besmetten. We begrijpen echter dat we door dit systeem opeens van een enorme onder linge besmetting af zijn, van drinkwater- vervuiling door strooisel materiaal, enz. De batterijkunstmoeder doet hvg ënisc.h echter nog meer. De voer- en drink bakies zitten n.l. aan den buitenkant en de kuikens kunnen door de tralies heen er uit eten of drinken. Er is dus geen kans dat zij er in kunnen gaan loopen of het ven uilen en wat er uit gegooid wordt valt naar beneden en kan niet meer op gepikt worden. Van een tijdelijke bewaar plaats om de overtollige kuikens een paar dagen te bewaren, werd de moderne bat terijkunstmoeder al heel gauw van veel grooter beteekenis. n.l. werkelijk' een op- fnkgelegenheid waar men thans reeds kui kens tot drie maanden leeftijd in groot brengt. Natuurlijk moeten de Iaden vorr oudere kuikens grooter zijn en moeten er meer wijzigingen in aangebracht worden en bezwaren overwonnen worden, doch het gebeurt al op het oogenbl k. Mijns inziens moeten we echter deze groote nieuwigheden nog eens eerst kalm probee ren voor we ze zelf in het groot gaan aanbevelen, maar de goede principes van het systeem kunnen we overnemen. Voor al voor de pullorum-bestrijding (en later de coccidiosis) zag ik er direct groot voordeel in. Naar mijn idee zullen zich in ons land even goed als elders in de toe komst centrale opfokkerijen ontwikkelen in aansluiting aan de centrale broederijen en ik geloof zeker, dat in dat btadrij.f nog wel wat zit. Ik kan dat niet alles uitvoerig uitleggen thans, maar dit is een feit, dat als besmette kuikens onder goede behandeling komen, zien we vaak geen pullorum en komen ze in minder goede behandeling, dan sterven ze allen aan deze ziekte. Op die manier gaan er jaar lijks millioenen kuikens te gronde die van de broederijen naar de pluimveehou ders gestuurd worden en daar verongeluk ken. Welnu, waarom de teere diertjes ge durende de eerste gevaarlijke levenspe riode niet toevertrouwd aan de zorgen van een bekwaam specialist kuikenopfok- ker en als ze dan over den gevaarlijken leeftijd heen zijn, geen zware zorgen meer stellen aan voedering, temperatuur der kunstmoeders, enz. dan naar de pluim veehouder „Jan en Alleman", die er nu niet veel kwaad aan kan doen in zijn onschuld. Ik zie aankomen dat we dien kant uitgaan. Volgende keer meer hierover. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abonné's worden ingezonden. Postzegel van 7V2 cent voor antwoord insluiten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6