Slapeloosheid Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes Ingezonden Stukken. Telegrammen. haar voldoening er over uitgesproken, dat zij ieder en dag zonder eenige moeite met haar familie in Nederland heeft kunnen spreken, aangezien zij een eigen telefoon met eigen nummer gekregen had. De Koningin heeft haar groote voldoe ning over liaar verblijf uitgesproken. Zij heeft talrijke uitstapjes ondernomen en was bijna iedoren dag in de onmiddellijke omgeving van het hotel aan het schilde ken. H. M. hoeft dagelijks Alpenbloemon naar Nederland gezonden: blauwe gentiaan, rose primula, vere, witte anemonen en andere. Uit het Metaalbedrijf. In de te Nijmegen gehouden vergadering van den Christelijken Metaalbewerkers- bond heeft de voorzitter de heer Eiker bout in zijn openingswoord nog enkele beschouwingen gewijd aan de staking bij „De Schelde" te Vlissingen. Deze staking, zoo zeide hij, was van beteekenis voor 'het geheele land. Im mers uit dit conflict zijn voortgevloeid de onderhandelingen, die sinds eenigen tijd gaande zijn om te komen tot afslui ting van een collectief contract met den Metaalbond. Deze onderhandelingen zijn thans zoover gevorderd, dat reeds op Za terdag 11 Mei j.l. het voorloopig con cept kon worden behandeld met onze Alg. Raad die tot aanvaarding en afsluiting van het contract heeft besloten. Spr. doet daaromtrent verder enkele mededeelingen en zegt, dat binnenkort op speciale leden vergaderingen de zaak verder zal worden behandeld. Dezer dagen kwam ook een schrijven binnen van de R.K. Vereeniging van werk gevers in de Metaalnijverheid, waarin wij werden uitgenoodigd tot een voorloopige bespreking eveneens over het afsluiten van een contract. Deze besprekingen zul len waarschijnlijk begin Juni worden ge houden. De nieuwe sluizen te IJmuiden. Om eon beeld te vormen van de af metingen vau de in aanbouw zijnde Noord- zeesluizen te IJmuiden, welke binnen af- zicnbaren tijd voor het scheepvaartver keer zullen worden geopend laten we hieronder eenige gegevens volgen van an dere groote sluizen In de wereld. De sluizen te IJmuiden hebben een lengte van 303.00 meter, een breedte van 49.2 motor; die van Bremerhaven welke thans in aanbouw zijn, 350 meter lang en 45 meiter breed; in het Kaiser-Wilhelm ka naal 330 meter lang en 45 meter breed; de Gladstonesluis te Liverpool 326 meter lang en 40 meter breed, terwijl de sluizen van het Panamakanaal een lengte van 305 meter en een breedte van 33.5 meter hebben. Do sluizen te IJmuiden zijn dus verreweg de grootste. De staking te Zaandam. Uit Zaandam wordt gemeld, dat het aantal aan do houtwerven werkzame werk willigen met veertig man is vermeerderd. Ook de Schegpvaartveroaniging Noord •zal nog eenige arbeiders voor de lossing van in de haven liggende stoomschepen beschikbaar stollen. Toen de arbeiders van den houthandel van de Firma Nachtegaal te Dordrecht, die naar Zaandam waren gekomen om hout te laden, dit later wei gerden te doen, daar de stakingsleiding dit hout besmet heeft verklaard, beeft do firmant, die hen vergezelde, zich direct telefonisch met zijn firma in verbinding gesteld met gevolg dat enkele uren later de schuiten door de patroons zelf werden 'bevracht. In den loop Van don middag hebben gisteren stakers mot stecnen naar een vertegenwoordiger der N.V. Dokker's Hout handel, die zich met een motorschip in do omgeving van de Jaap Haver,sluis bevond, gegooid. Deze hooft daarop uit een ro- voivr-r een schot in do lucht gelost. De revolver is later door de politio in beslag genomen. Het bestuur van het N.A.S. 'heeft be sloten een uitnaodiging te richten tot hot N.V.V., het R.K.W.V. on hot C.N.V. om to komen tot oen gemeenschappielijfc end'erzoek naar liolgoen met hot in Zaan dam geloste en daar niet verwerkte hout geschiedt. In oen schrijven aan genoemde vakcentralcn wordt gezegd, dat de weige ring dor Zaanschc bootwerkers en Zweed- sche zeelieden om aangevoerd hout te lossen do positie dor stakende arbeiders heeft versterkt, doch daarentegen het aan werven van krachten voor dc lossing door do schoepvaartveroeriiging „Noord" het effect van 'Hen strijd verzwakt. Eveneens, zoo wordt aangevoerd, wordt hot resultaat van de staking zelf verkleind door den afvoer van hout uit Zaandam met behulp van do binnenvaart en het spoor. Eerste Kamer. De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer maakt bekend, dat hij een telegrafische mededeoling heeft ontvan gen van den heer Ch. A. J. Frencken, dat hij zijn benoeming tot lid 'der Eerste Kamer niet wenscht te aanvaarden. De openbare zitting van het centraal stembureau ter voorziening in rte -0I1t- stane vacature is bepaald op Maandag 3 Juni des middags 6 uur in de vroegere raadszaal in het Haagsche stadhuis. K. Wïjbrand's. f De heer K. Wijbrands, directeur van „Nieuws v. d. D. voor N. I." heeft gis teravond bij Soemedang een ernstig onge luk gehad. Met oen andere auto is hij naar Bandoeng vervoerd. Hij had inwen dige kneuzingen en een hoofdwonde ge kregen, waarom hij naar een ziekenhuis werd overgebracht voor het ondergaan van een operatie. Zijn toestand is levens gevaarlijk. Nader wordt gemeld dat de heer Wjj- brands tijdens het ondergaan van de ope ratie is overleden. Frauduleuze uitvoer. In den nacht van een dezer dagen ontdekten een tweetal dienstdoende kommiezen on der de gemeente Sas van Gent een 6-tal personen ,die met zich 2 koeien vervoer den in de richting van de Belgische grens. Vermoedende dat deze dieren frauduleus werden uitgevoerd, werden de personen aangeroepen, doch in plaats aan deze vordering to voldoen, gingen deze op de vlucht en waren spoedig met een der koeien op Belgisch grondgebied. Eeh der vluchtenden, die als geleider dienst deed, kwam echter met een koe in een sloot, die de grensscheiding tusschen Nederland, en België vormt, terecht, doch kon nog juist bijtijds ontsnappen maar moest de koe, die nog op Hollandsch gebied was, achterlaten. Het dier werd door de kom miezen in beslag genomen. De Zeeuwse h-V 1 a a m s c h e waterleiding. In de laatstgehouden raadsvergadering van Boschkapelle stelde de burgemeester het jongste rapport in zake de Z.-Vl. Waterleiding voor de raads leden ter inzage; ook de notulen der gehouden aandeelhoudersvergadering zul len voor hen beschikbaar zijn, zoodra deze zijn ingekomen. Verder deelde Z.Ed. mede, zijne "be noeming als afgevaardigde naar deze ver gadering neer te leggen, 'daar hij het bindend mandaat, om slechts die voor stellen te steunen, die leiden tot ontbin ding der Maatschappij, een onoverkomen- lijk bezwaar acht. (Tern. Crt.) Vlissingen. B. en W. stellen den raad nog voor, overeenkomstig het verzoek van Regenten over het Gasthuis te be palen, dat voor het onderzoek met den electro-cardiograaf hetzelfde tarief geldt als voor röntgenologisch onderzoek, met dien verstande, dat als Rijksverzekerings banktarief wordt aangenomen f 12. Ver der, dat de vergoeding voor het gebruik van bet laboratorium in voorkomende ge vallen wordt bepaald door het College van Regenten naar den grondslag van het tarief in .gebruik bij den Raad van Arbeid. Aan den gemeente-geneeskundi ge zal van een en ander 50 pCt. worden uitgekeerd. EllewoutSdijk. Heden is alhier een cur sus voor landbouwhuishoudkunde begon nen met 15 leerlingen. De lessen worden; gegeven vanwege de Z. L. M. Als leerares treedt op mejuffr. Koom© uit Goes en als leeraar dhr Leijs uit Baarland. 's-Heer Arendskerke. Nu ook dhr C. Schippers heeft verklaard de benoeming als raadslid niet aan te nemen, is als zoo danig benoemd verklaard dhr Jac. de Schipper Jacsz. Arnemuiden. Zaterdag had een zekere A. J., alhier werkzaam in de fruitkwee- kerij1- van dhr Braat te Nieuwland, het ongeluk te vallen van een wagen, met het gevolg, dat hij een inwendige bloed wonde opliep aan het rechterbeen, en de hulp van Dr v. d. Bijl moest wor den ingeroepen. St. Pfiiiipsland. Donderdagavond 23 Mei werd alhier een ledenvergadering ge houden van de Chr. Landarbeidersbond. Spr. was het hoofdbestuurslid dhr. L. v. Vliet. Van do workgeversvereeniging al hier was een schrijven ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat zij niot bereid was bot uurloon te verhoogen. Wel wer den enkele tegemoetkomingen gedaan, die ongeveer hierop neerkwamen, dat de ar beiders plm. f 20 naar boven zouden gaan in jaarloon, terwijl er naar alle waarschijnlijkheid in don vervolge minder werkeloosheid zal heerscben in onze ge meente. Bij meerderheid van stemmen werd besloten, 'do voorstellen van do werkgeversorganisatie te aanvaarden. Hiermede is dus hot conflict in de ar beidersbeweging alhier teneinde en zullen de stakingsplannen niet uitgevoerd bo- hoovon te worden. (Z. Nsb.) Zierikzee. Het adres, 'dat dezer dagen in de gemeente circuleerde ter verkrijging van handteekeningen tegen het besluit van 't Waterschap Schouwen ,tot het heffen van polderlasten op 't gebouwd eigendom, is aan Ged. Staten van Zeeland .opge zonden. Het bevat 558 namen. Ned. Horv. Kerk. Beroepen te Sprang, J. Vermaas, cand. te Heinenoord. Te Nieuweschans, N. R. Hefting, cand. te Eist. Aangenomen naar Vlaardingon (4o pred.pl), G. Grootjans Tbz te Doorwerth Bedankt voor Kruisland, A. H. Magen dans te Maasbommel. Voor Moercapelle en Wilnis, Jac. Vermaas, cand. te Heinen oord. Voor Ureterp, G. Boerendonk te Schermerhorn. Geref. Kerken. Beroepen te Capelle a. d. IJssel, J. Koppe, cand. te Groningen. Te Moerdijk, B. E. v. Buuren, cand. te Eelderwolde. Aangenomen naar Ede (als hulppr.), E. Theunissen van den Born, cand. te Ren- kum. Geref. Gemeenten. Tweetal te Paterson (N.-A.) H. Hofman' te Krabbendijke en A. Verhagen te Mid delburg. i I Beroepen te Paterson (N.-A.) A. Ver hagen te Middelburg. B eroepings werk. T© Ambt-Vol- lenhov© zijn de Geref. Kerken A en B beid© vacant. Deputaten der Classis Zwol le hebben den betrokken kerkeraden ge adviseerd gecombineerd te beroepen. Jeugddiensten. Te Alkmaar werd in de ICapelkerk der Ned. Herv. Ge meente Zondagmorgen een jeugddienst ge leid door Ds P. A. E. Sillevis Smitt, predikant der Geref. Kerk in Hersteld Ver band te Haarlem. Dr M. C. Slotemaker de Bruïne. Tot secretaris van de Neder- landsche Christen Studenten Vereeniging met name voor de bijbaLstudie en voor de afdeelingen in de vacature, die sedert het vertrek van Prof. Dtr M. van Rhijn nog niet vervuld was, is benoemd Dr M. C. Sloteimaker de Bruine, predikant te Leeg- en Hoogkerk. In September hoopt vDr Slotemaker de Bruine van zijn gemeen te afscheid te nemen en zijn nieuwen werkkring te aanvaarden. 's-Heer Arendskerke. In de vacature, ontstaan door het overlijden van dhr J. v. d. Poel, is benoemd tot lid van het Kies college der Ned. Herv. Kerk, dhr M. de Boot. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Gecommitteerden. Tot ge committeerden bij de eindexamens der H.B.S. A (Hoogere Handelsschool) en de Middelbare Handelsdagschool te Middel burg heeft het bestuur der Vereeniging Handelsonderwijs benoemd dr S. Elzinga, inspecteur van het M.O. te Haarlem; P. Dumon Tak, burgemeester, W. Berdenis van Berlekom, industrieel; J. A. van Door- ninck, directeur Z. Voeder- en Kunstmest handel; J. J. van Eupen, secretaris be stuur der visscherijen op de Zeeuwsche stroomen; mr W. F. E. baron v. d. Feltz, subs.-officier van justitie; dr H. G. Ghij- sen, directeur Vitrite Works; G. K. A Nonhebei, apotheker; mr Th. Portheine, rechter; mr A. A. de Veer, directeur Zeeuwsche Hypotheekbank, allen te Mid delburg; J. C. E. Massee, industrieel te Goes; M. 0. Braat Jr., directeur Vlismar; M. J. Harts, voorzitter Raad van Arbeid en M. Laernoes, industrieel, allen te Vlis singen. Renesse. Op de voordracht voor onder wijzer aan de openbare lagere school al hier zijn geplaatst: 1. J. Westerweel te Kloetinge; 2. D. G. Steur te Haamstede; 3. A. H. Moeliker, tijdelijk te Renesse; 4. G. J. Elenbaas, tijdelijk te Renesse. Geslaagd voor machinisten-examen (voorloopig diploma) de heeren I. van der Zee, J. B. J. G. Zeebuit, R. Fagels, allen Vlissingen. DE LANGZAME V0LKSM00RD IN DUITSCHLAND. Aan een correspondentie uit Berlijn in de „Maasbode" is het volgende ontleend; In een rede, welke de P.ruisische minis ter voor volkswelvaart onlangs in den landdag hield, stelde hij vast, dat Berlijn in 1927 voor do eerste maal een geboorte- deficit te boeken had. Hierin schuilt waarschijnlijk een vergissing, want Berlijn is al sedert jaren sterker in het fabricee- ren van doodkisten dan van wiegen. En het zondenbabei aan de Spree staat in dat opzicht niet alleen, want van de 47 groo- tere Duitscho steden zijn er nog maar zes, die zichzelf in stand kunnen houden. Alle andere zouden uitsterven, wanneer de jaarlijks door den dood ontstane hiaten niet van buiten af aangevuld werden. Dat geldt van het heidensche Berlijn evengoed als van het Israëlietische Frankfurt of het Katholieke Aken. Inmiddels behaalt Berlijn op dit gebied toch een record, dat moeilijk geslagen zal kunnen worden. Goede cijferaars hebben berekend, dat de hoofdstad tegenwoordig het sehrikaanbrengend getal van driemaal honderdduizend kinderen minder telt, dan in 1910 en dat, ofschoon het inwonersaan tal sedert dien bijna verdubbeld is. Want de volkstelling van 1925 geeft 486.000 kin deren beneden de 12 jaar en die van 1910 770.C00. Trouwens Berlijn is bij uitstek de stad van do rijpere en niet van de opbloese- mende jeugd en de oorzaak daarvan moet al weer in den oorlog gezocht worden en in den totaal veranderden opbouw van de bevolkingsleeftijden, die er het gevolg van was. Tegenover een sterke geboortevermin dering staat b.v. de omstandigheid, dat Berlijn als laatste redmiddel aangezien wordt door onoverzienbare scharen van bannelingen, die met name uit Posen en Opper-Silezië van huis en hof verjaagd werden. Voegt men hier nog aan toe, wat door den oorlog weggeschoten is, alsmede een paar kleinere oorzaken, dan bevindt men, dat het aantal mannelijke Berlijners tusschen 19 en 35 jaar sedert 1910 met 78.000 verminderd is, terwijl het aantal vrouwen van dien leeftijd met 20.000 toe nam. Gaat men in leeftijd verder naar be neden zoeken, dan wordt het verschil met 1910 steeds schrijnender, totdat men ten slotte op het boven genoemde haast onge looflijke deficit van 300.000 kinderen on der de 12 jaar stuit. Gaat men daarentegen in de hoogere sferen boven de 35 zoeken, dan vindt men daar een sterken aanwas van bevolking en wel van 1.280.000 op 1.880.000. Terwijl het aantal kinderen aldus met 37 pet. is gedaald, is dat van de grijsaards met 47 pet. toegenomen. De oorzaak daarvan moet gezocht worden in het ouder worden van de kinderen uit de tachtiger en negentiger jaren, welke in dien tijd van bloei in groote getalen hun entrée in de wereld deden en welke nu bezig zijn de hoogere ouderdoms- klassen tot berstens toe vol te stoppen en ze geheel uit het evenwicht te brengen met de jongere klassen, die haast geen natuur lijke aanvulling meer hebben. Hoe gering die aanvulling is, blijkt b.v. uit de volgende getallen: In 1925 werden er in de hoofdstad 20.267 huwe lijken door den dood ontbonden. Hiervan waren er 5.319 of meer dan 25 pet. kin derloos; 4104 echtparen hadden één kind en 3662 hadden twee kinderen; 13.085, oftewel 2/s van het totaal hadden derhalve aan minder dan *3 kinderen het levens licht geschonken, 'hetgeen nog vleiend uit gedrukt is, want de gestorven of levenloos geborenen zijn bij' deze cijfers inbegre pen, evenals ook de kinderen, die allang volwassen en op hun beurt weer getrouwd zijn. In genoemd jaar werden er 39.035 wet tige kinderen geboren. Hiervan waren de helft of 19.434 eerstelingen en 11.242 tweede kinderen. Samen 30.676 stuks of 3/4 van alle geborenen. Gerekend naar den stand der ouders, hebben de hoogere ambtenaren in doorsnee één kind, de middelmoot 1,5 en do onderste laag 1,9 kind." De geboorten, zoo schrijft deze corres pondent verder, kunnen op den duur de bevolking van Duitschland niet meer op het tegenwoordige peil van 65 millioen houden. Een tijdje lang zal het nog gaan, maar wanneer de groote sterfte onder de verhoudingsgewijs onmatig veel ouden van dagen in begint te treden, worden er 9 pet. te weinig Kinderen geboren om het rijk op zijn tegenwoordig niveau te hou den. Berlijn komt daarvoor 67 pet. goboon- ten te kort, de andere groote steden hebben een tekort van 42 pet. en de mid del- en kleinere steden 31 pet. Op het platteland staan de b evolk'i n gs aan d e el en alleen nog boven pari, maar ook hier is een sterke koerszinking waar te neimen en porlang zal het oogenblik aanbreken, waarop het laad niot meer in staat zal zijn, den onverzadigbareu Moloch der groote steden te verzadigen. Deze zullen dan verder in bevolkingsaantal afnemen, een bedroevend verschans el, dat trouwens allang vooruit wordt gezien en o.a. ook een rol speelt in de womingbouwpolitiefc der groote steden. Lastige treinreizigers. Gis terenavond kwam bij de stationschef te Leiden, van het station "Haarlem, tele fonisch bericht binnen, dat een vijftal Engelsche zeelui, die met den trein van 21.15 van Amsterdam naar Rotterdam waren vertrokken en die ©enigszins onder den invloed van sterken drank waren, het hunnen mederei zigers zeer lastig maakten. De stations chef te Leiden gaf hiervan ken nis aan de politio. Bij aankomst van den trein was toen een tiental agenten aan wezig, die de zeelieden er uit verwijder den en overbrachten naar een politie posthuis. In een ander rijtuig van den zelfden trein zat een Hagenaar, die het eveneens zijn medereizigers lastig maak te. Hij onderging het zelfde lot. Het overbrengen naar Tiet posthuis veroor zaakte een grooten volksoploop. Nadat zij een half uurtje waren vast gehouden „en hun identiteit was vastge steld en de gemoederen wat waren ge kalmeerd heeft de politio hen weer los gelaten. De trein had een tiental minuten vertraging. Tragisch sterfgeval. Zater dag had te Oss een tragisch sterfgeval plaats. De 16-jarige zoon van W. van Vlijmen van Dinther, was met eenige zijner kameraden aan het zwemmen, toen hjj in de diopte wegzonk en als leven loos uit het water gehaald werd. Aan stonds verspreidde zich het gerucht in Oss, dat de jongen verdronken was, zulks werd ook aan zij no ouders gezegd. Do moeder schrok hiervan zoo hcwig dat z'ij plotseling ineonzakte en op haar stoel dood bleef. Onderwijl waxen echter bij' den jongen door kunstmatige behandeling do levens geesten wederom opgewekt, en kwam deze eenigen tijd later gezond en wel thuis. Weer een boschbrand. Door dat arbeiders onder leiding van een op zichter van de Heide-Maatschappij, voor ontginning bezig waren stukken hei af te branden, ontstond een boschbrand in de gemeente Bathmen. Ongeveer twee H.A. bosch, voornamelijk dennen, en hei gingen reeds in de vlammen op. Men vreest, dat de brand zich nog verder zal uitbreiden en op Górsselsch gebied zal overslaan, waardoor een huis reeds ge vaar loopt. Heide braïrd op d'e Veluwe. Gistermiddag omstreeks half twee is door tot nu toe onbekende oorzaak een stuk heide van 10 H.A. afgebrand. Het stuk heide was gelegen onder het dorp Dee- len bij Arnhem. Gistermorgen omstreeks 10 uur ont stond tengevolge van militaire schiet oefeningen brand in de heide nabij Wezcp. Het vuur is dooT do militairen zelf om streeks 1 uur des middags gebluscht. Ongeveer 200 H.A. grond zijn afgebrand. Het begint weer. Op Zondag 2 Juni, zal naar ik in bladen lees een goedkoops trein rijt van Rotterdam naar Utrecht, 'Arnhem Nijmegen. Vanwege de spoorwegen wordt d.. weer het veikeer op Zondag uitgelokt en bevorderd, terwijl aan lion die geen be zwaar hebben pp Zondag te reizen een voordeeltje geboden wordt boven hen die deni Zondag wenschen te eerbiodigen. Dat is nu weer een van do vruchten van de door Ds Kersten in 1925 be haalde „overwinning". Als hot Kabinet-Colijh aan het bewind gebleven was, dan zou in elk geval het gewone Zondagsverkoer zijn beperkt en het rijden van extra-treinen op Zondag zeker niet zijn bevorderd. Maar het Kabinèt-Colijn moest weg. En de heer Kersten verklaarde dat hij do gevolgen gaarne voior zijn reke ning nam. 't Zou me echter niet verwonderen, of hij huivert toch wel eens als hij zoo do gevolgen voor zich ziet. En velen zijner volgelingen zullen toch ook wel moeten erkennen, dat zulk een politiek toch niot tot het gowenschto doel kan leiden. OPMERKER. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik voor het volgen de een plaatsje in Uw blad. Als huurder en bewoner van een huis, dat door den afstand (ongeveer 130 M.) van de hoofd leiding der Waterleiding-Maatschappij „Zuid-Beveland" niet is aangesloten, be gaf ik mij door gebrek aan goed drink water gedrongen naar het kantoor der Maatschappij1 met het beleefd verzoek eenigen tijd water van de leiding te mo gen koopen. Mij werd een onderzoek toe gezegd onder opmerking ,dat zuilke hui zen maar leeg moesten staan, wat mij niet veel moed gaf. Op mijn vraag waar ik het water bij' eventueele toestemming zou kunnen halen werd mij gezegd mis schien te Kloetinge. (ik woon N.B. on der Kattendijko). Kort daarop ontving ik een beleefde weigering, onder opmerking, dat mijn perceel behoort tot een groep woningen, die kan aansluiten;. Da'ar er m.i. geen scliijn van kans bestaat op aansluiting is het resultaat der weigering: geen geld voor de Maatschappij en ik aangewezen op slootwater. Allerminst is het mijn doel het wettelijk recht dezer weigering te betwisten, doch onwillekeu rig denk ik aan het „Draagt elkanders lasten". Daar er, naar ik vermoed ,in dezen tijd 'van abnormale droogte wel meer zulke gevallen zullen zijn, en dat bij' het drinken van slootwater hét ge vaar voor besmettelijke ziekto niet slechts denkbeeldig is, zoodat dit dus ëen maat schappelijk gevaar beteekent, wensch ik door middel van Uw geacht blad de aan dacht van alle belanghebbenden hierop te vestigen, en -de hoop uit te spreken, dat ook hooger autoriteiten aanleiding mogen vinden (zoo mogelijk) te maken, dat ieder, die dit wenscht zich' goed drinkwater kan verschaffen. Geachte Redacteur, ontvang bij voor baat mijn dank voor do plaatsing. JACS. STAAL 'Jz. Kattendijko, 21 Mei 1929. HEVIGE BOSCHBRAND. TWEE ARBEIDERS |N EEN BRANDEND BOSCH. OORSCHOT. Gistermiddag brak' hier een groote boschbrand uit. Door den fei len Oostenwind verspreidde het vuur zich in den tijd van 10 minuten over een afstand van een uur loopen. Het toege stroomde publiek geraakte op een gegeven oogenblik in sterke opwinding, toen. het gerucht de rondo dood, dat enkele arbei ders door de vlammen in het bosch waren ingesloten. Onder leiding van de politie werd een krachtige poging gedaan aan de eene zijlde het bosch vrij te hou den, teneinde deze personen gelegenheid te geven te ontkomen. Plotseling zag men twee mot hout bela den wagons, die in volle vlam stonden, uit hot bosch te voorschijn, komen. De bestuurders werden door do angs tige paar den als het ware meegesleurd. Gelukkig bleek, dat ze weinig letsel hadden beko men. Tijdens den brand 'sloeg het vuur over op twee boerderijen, resp. bewoond door P. Raymakcr en J. Wouter, die beide tot den grond afbrandden. Eerstgenoemde is door den brand o.a. een bedrag van f 2500 aan baar geld kwijt geraakt. Ook een 'koe, vier varkens, een geit en eenige kippen kwamen in de vlammen om. R. was slechts laag verzekerd. De brand weer uit Oorschot en Middelbeers stond vrijwel machteloos. TILBURG. Om 'half 9 vanmorgen is op den Rijksweg Den BoschTilburg bij Quatre-Bas een Chevrolet-auto in de flank aangereden door een Nash-auto. Do bot sing was zóó hevig, dat de Chevrolet to taal was versplinterd, In de Chevrolet zaten do heer Eysbouts, klokkenf abri kant te Asten, die een arm brak en door glasscherven In het gezicht werd gewond, dei zoon, van dhr Eysbaut», die met den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2