No. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken EE Dit nur uit, maar werd ten slotte met 24 tegen 16 stemmen verworpen. Door het hoofdbestuur werd voorge steld zich af te scheiden van den Nati- onalen Vrouwenraad, omdat bij dien raad enkele gebruiken traditie zijn geworden, in strijd met de principes van een groot deel der leden van den Vrouwenbond. Dit voorstel werd na ampele bespre king aangenomen met 28 tegen 12 st. De commissie voor bcstudeering van de mogelijkheid een eigen orgaan uit te geven, deelde mede, dat dit voor f800 kan als het een maandblad wordt. De afdeelingen zullen dan ieder lid abonné moeten maken voor 50 cent per jaar, terwijl ieder lid 25 cent zal moeten geven om een stamkapitaal te vormen. De afdeelingen zullen binnen twee maan den melden hoe zy over dit voorstel denken. Besloten werd de jaarvergadering in 1930 te Winkel te houden en in 1931 te Deventer. Bij de rondvraag werd o.a. besloten, een adres aan den Volkenbondsraad te zenden, waarin op ontwapening wordt aangedrongen. Des avonds werd door de Broederband een feestavond aangeboden, terwijl heden Vrijdagmorgen een autotocht door Wal cheren werd gemaakt. lemeke. De heer G. Polderman, A.-R. heeft voor zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad bedankt. Waarde. Woensdagnamiddag vergader de de raad dezer gemeente en waren 5 leden aanwezig. Wegens de noodzakelijk geworden uit breiding van de gasfabriek „Oosteindo" in verband met het toetreden tot do com binatie van de gemeenten Kruiningen en Schoxe, wordt besloten tot het aangaan eener geldleening van ten hoogste f 11.000 en wordt in verband hiermede de gemeen- tebegrooting en de bedrijfsbogrooting voor 1929 gewijzigd. Aangeboden werd het verslag van den toestand der gemeente over 1928 en wordt liet percentage van de gemeentelijke in komstenbelasting voor 1929 vastgesteld op 2.2. Vorig jaar 2.4. Zware loodsbrand in Rot terdam. Gisteravond 8 uur verrieden dikke rookwolken in het Zuid-Westen van Rotterdam, dat er een zware brand moest woeden. De brand bleek te woeden in een loods op bet terrein van Win Miiller, waarin bouwmaterialen waren opgesla gen. De hevige rook en de vlammen deden een groote menigte wandelaars toestroo- men. De brand is met 13 stralen aange tast. De motorspuit en de drijvende stoomers, die in de Jobshaven lagen, werkten aan de Zuidzijde; de loods werd zoodoende geheel omsingeld en brandde geheel uit. Noodlanding. Gisteravond heeft een watervliegtuig ten Noorden van het eiland Schiermonnikoog op zee een nood landing gemaakt. Het is van Duitsche nationaliteit. Het was een nieuw vliegtuig, dat zijn eerste reis deed en door benzinegebrek genood zaakt werd een noodlanding te doen. De eendekker is in goede orde te Oost- mahorn binnengebracht. De bemanning bestond uit twee personen. Hedenmorgen zuilen zij vertrekken. Veenbrand. Men meldde gister avond uit Emmen: De veenbrand laat zich te Emmererf- scheiderveen thans minder ernstig aan zien dan 's middags. Woningen loopen geen gevaar. De burgemeester, deheer Bouma, oordeelt het echter noodig, meer brandweermateriaal tot zijn beschikking te hebben in verband met de kans, dat de wind zuidwaarts zal draaien. Is dat het geval, dat kan bet vuur overslaan op groote hoeveelheden turf en wordt zelfs het dorpsgedeelte, dat verleden jaar een prooi der vlammen werd, ernstig be dreigd. In verband daarmede heeft de bur gemeester eenige brandspuiten ontboden van de firma Van Bergen te Heiligerlee. De hoeveelheid verbrande turf is ongeveer gelijk aan die, welke Zaterdag en Zondag verloren ging. Voor de brandende streek is het verboden baggermachines in wer king te hebben. Het werk ligt nu stil voor zoover de machinale turf betreft, hetgeen voor vele arbeiders een schadepost betee- kent, daar zij nu geen uitkeoring ontvan gen. Vossen gevangen. Te Zwarte- meer hebben twee arbeiders in het veen een nest met zes jonge vossen uitgegraven. Ook de oude vossen konden worden ge vangen. Brand te Geldrop. Gisteren is te Geldrop bij Eindhoven een woning af gebrand van de weduwe Van Genucbten Bij het vernemen van den brand was de weduwe, die op dat moment in de buurt verkeerde, van achteren in bet brandende perceel gesneld, met het gevolg, dat zij zich spoedig ingesloten zag en slechts met groote moeite kon gered worden. De vrouw had ernstige brandwonden bekomen. Vier personen, die bij het red dingswerk behulpzaam waren, liepen min of meer ernstige 'brandwonden op, doordat eensklaps een gedeelte van het brandende strooien dak naar beneden stortte, waar onder de slachtoffers terecht kwamen. Hun toestand is gelukkg niet van ernsti- gen aard. De woning is, zooals gezegd, af gebrand. Een aangrenzend perceel be kwam eenige schade. Assurantie dekt de schade van den brand, waarvan de oor zaak onbekend is. Stelende zigeuners. De! laatste jaren werden uit de 'buiten-etalages van verschillende winkels in Parijs goe deren gestolen, terwijl de dief of dieven niet werden gevonden. Dezer dagen werd door de politie een Spaansche vrouw ge arresteerd, die op diefstal betrapt werd. Zij woonde in een zigeunerkamp buiten Parijs. Toen in baar woonwagen een on derzoek werd ingesteld werden daar groo te hoeveelheden zijden stoffen en kleeding- stukken gevonden. Ook andere woonwa gens werden onderzocht en daaruit kwa men te voorschijn honderden paren schoe nen, linnen ondergoed, kousen, enz. De Spaansche bekende dat zij de leid ster was van een bende van negen dieven, die in de magazijnen allerlei artikelen sta len om op de markt te verkoopen. Daar er veel meer gestolen werd dan verkocht, was haar plan geweest om met de buit naar Spanje te vertrekken en daar een winkel op te richten. De gestolen goederen hebben een waar de van 1.000.000 fr. Do moordaanslag op" den veldwachter te Zegge. A. B., de broeder van den eersten verdachte inzake den moordaanslag te Zegge, is op zijn aanvankelijike ontkenning teruggekomen en heeft thans een volledige bekentenis afge legd. Hij' verklaarde op den rijksveldwach ter wraak te hebben willen nemen, omdat deze hem en zijin broer reeds meermalen bad bekeurd. Do dader is naar Breda overgebracht en. ter beschikking van de justitie gesleld. Zijn broer, J. B., is voorloopig in vrijheid gelaten. De toestand van het slachtoffer is nog steeds ernstig, doch men heeft alle hoop hem in het loven te behouden. Met het geld van zijin pa* 'i. op stap. De expediteur K., te Delft, deed gisteren aangifte, dat zijn knecht, W., aan wien hij f500 had mee gegeven om deze te Botterdam te betalen, niet was teruggekeerd. De auto-, waarmee hij naar Rotterdam was gegaan, was daar onbeheerd gevonden. De politie wist W. 's avonds nog in Rotterdam oip te sporen, terwijl hij1 goe den sier van het geld maakte. Een be drag van f 475 werd nog op hem bevon den. De man 'is in arrest gesteld. Wonderbaarlijke visch- v angst. Uit Cannes wordt gemeld, dat daar aan de kust sinds eenigen tijd de vn in overvloed voorkomen. Dage lijks worden er op de reede en in de golf van Napoule duizenden kilo's ge- vischt. De prijs is reeds van twaalf tot twee frank per kilo- gedaald en het blad zegt, dat wanneer de overvloed van viscli a.an dat gedeelte van de kust blijft aanhou den, de visschfers zich in hun vangst zul len moeten beperken omdat zijl voor den al te grootem overvloed geen afzetgebied hebben. Er is 'geen enkel© conserven-fa- briek in de nabijheid gelegen. Oude munten. Te Reesterzwaag kwam, zoo meldt de „Leeuw. Ct.", bij het .afbreken van een oude woning een pot te voorschijn. Eerst schonk men hieraan geen aandacht, doch toen de pot later stuk werd geslagen, rolde (laar een aantal oude munten uit. Het bleek, dat in totaal een 75 oude muntstukken, dateerende van 1500 tot 1600 in den pot waren. Ver moedelijk is er één gouden munt bij, de rest is van zilver. De munten zijn tor luind gesteld a.an den eigenaar der woning, Mr J. Bieruma Onsting. Reeds een1 slachtoffer van de warmte. Een tuiiynan, die werkzaam was geweest in een weeshuis te Ostende, is op straat dood gevallen, toen hij zich van zijn werk naar buis begaf. Een geneesheer heeft geconstateerd, dat het overlijden moet toegeschreven worden aan een door de warmte veroorzaakte congestie. Ook een decoratie. Zondag heeft te St. Niklaas-Waas in België de maatschappij „De Breuklijders" onder het voorzitterschap van dr Hertogks van Ant werpen op een zeer plechtige wijze haar 25-jarig bestaan gevierd. Deze machtige vereeniging telt meer dan 600 leden en heeft tot haar lokaal „Den Engel". Vooraf werd door de leden een wandeling gedaan in de stad met de Kon. Harmonie „De Kunstvrienden" aan bet hoofd, waarna men stoetsgewijze naar de kerk trok om de jubelmis bij te wonen. Na de Mis werden de leden plechtig op het stadhuis ontvan gen door den heer burgemeester, omringd door gemeenteraadsleden. Na een korte toespraak door den heer burgemeester werden verschillende leden der maatschappij, waarvan zij 25 jaar deel uitmaken, door den heer burgemeester het eerekruis op de borst gestoken. Wat men met een breuk al niet kan be reiken! Afd. Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Zooals wij gisteren reeds meldden, hield deze afdeebng gisteren te Goes baar jaarvergadering. Na afloop daarvan vereenigde men zich aan een gemeenschappelijken maaltijd, waarna de excursie een aanvang nam. In 'auto's, daartoe door verschillende leden beschikbaar gesteld, werd een rit door een der mooiste gedeelten van Zuid- Beveland gemaakt. Eerst werd een bezoek gebracht aan den proeftuin te Wilhelminadorp, die nog gedeeltelijk in bloei stond. Hier was het de rijkstuinbouwconsulent, dhr v. d. Plas- scke, die allerlei inlichtingen verstrekte. Het bleek ons ook nu weer, van boe groot belang deze proeftuin voor onzen In het land waar de asperges groeien Bergen op Zoom's omstreken is het thans een groote drukte en bedrijvigheid: jong en oud zijn den ganschen dag in het touw, om den asperge-eetlust van Hollands smulpapendom naar believen te bevredigen. tuinbouw is. Onder leiding van den heer v. d. Plassche worden hier al-door proe ven op verschillend gebied genomen (zoo nu b.v. weer met een nieuwe besproei ingsmethode, die .wanneer ze slaagt, veel gemakkelijker is dan de bestaande), waar van de belanghebbenden kunnen profi- teeren. Het mag ook nog wel eens herinnerd worden, dat deze proeftuin sedert 1912 zichzelf bedruipt en zelfs een aardig be drag op de bank heeft staan. Vervolgens werd over den Scheldedijk met zijn altijd mooie uitzicht naar We- meldinge gereden. Ook hier werd de schoonheid van de streek nog verhoogd door den fleurigen bloei der vrurhtboo- men. Het bedrijf van den beer J. A. Domi- nicus werd hier bezichtigd. Ook dit was voor de kenners de moeite waard. Het was een flinke wandeling door dit uit gebreide complex kweekerijen en boom gaarden. Nadat de deelnemers zich in bet café- Smits even hadden verfrischt, werd naar Kape-lle getuft. Hier in dit tuinbouwdorp b'i uitnemendheid worden achtereenvol gens bezichtigd de kassen van dhrn Hoog- strate en Mol. Het bleek ons, dat onze Zuid-Beve- landsche fruit- en groentetelers bet. wer kelijk reeds ver gebracht hebben. Het is een lust, om hun bedrijven te zien. Had do rit tot dusver gestaan in het teeken van den tuinbouw, de Bond is óók een organisatie van boerefi en dus werd ten slotte een bezoek gebracht aan de boerderij van den beer Wisse te Ka pelle. waar de koeien machinaal zouden worden gemolken. Zoodra de gasten daar aankwamen, werd de motor aangezet en de pompen begonnen te werken. De koeien stonden allen op stal. Een paar melkknechten deden het werk, dat zeer veel belang stelling van de excursisten genoot,. Vooral op het vlugge en ook op het hygiënische werd gewezen. De melk gaat direct uit den uier door de gummi-slangen in de melkbussen. Er kan dus geen vuil bij komen. De koeien moeten nog wel even worden nagemolken. De aanwezigen wprden door dhr Wisse op limonade onthaald, die zich uitstekend lief smaken. De voorzitter dankte alle aanwezigen voor bun opkomst en dhr Wisse voor de ontvangst. Met dankbaarheid kan op een welgeslaagden dag worden teruggezien. Den heer P. Scheele zij een woord van dank gebracht voor de regeling van den tocht. Uitbreiding van den Tuinbouw. Over dit onderwerp schrijft het Han delsblad: Is het geen merkwaardig verschijnsel, dat de omzet over 1928 der bij1 het Cen traal. Bureau aangesloten veilingsvereeni- gingen, vergeleken bij1 het jaar daarvóór, is gestegen van 81,9 tot 100.2 millioen gulden, dus met f 18.3 millioen of circa 221 pet. Alléén Noord- en Zuid-Holland namen daarvan reeds bijna f 15 millioen voor hun rekening; zij kwamen n.l. van f 62i'3 op f77L/2 niillioenl Wij zeiden een „merkwaardig" ver schijnsel, want men kan het op twee wijzen beschouwen: als verheugend óf als benauwend. In zijn openingswoord op de vergadering van het Centraal Bu reau in begin April heeft de heer Val- star er al op gewezen, dat deze bijna phenomenale vooruitgang niet een gevolg is van hoogere prijzen, doch van uitbrei ding der cultuur. Nu nog is men niet aan het eind, nog steeds wordt de met tuin- bouwgewassen beteelde oppervlakte en de hoeveelheid glas sterk uitgebreid, niet in een geleidelijk en natuurlijk, doch in een onnatuurlijk en kunstmatig tempo. En daarom zijin wij geneigd, liever van be nauwend dan van verheugend te spre ken ten aanzien van dit verschijnsel. Wat ziet men vaak gebeuren? Dat in tal van streken, waar het den boeren slecht gaat, waar nijpende landhonger be staat óf waar werkloosheid, onder de landarbeiders heerscht, „van boven af" door burgemeesters, die daartoe vaak samenwerken propaganda wordt ge maakt voor omzetting van gras- en bouw land in tuingrond. Dikwijls worden dan met gemeentelijken, soms provincialen steun proeftuinen en demjonstratiebedrij- ven gesticht, alles om de menschen voor uit te helpen, dus met de allerbeste be doelingen, maarde tuinbouw is geen kapstok, waaraan men alle boerenzorgen kan ophangen, geen reddingsboei, waarop ongestraft maar steeds meer benarde land bouwers en .veehouders veilig kunnen drij ven op de woelige golven der bedriifs- rentabiliteit. Men bedenke zéér wel, dat het kwee ken van goede groenten en vruchten weliswaar een 'kunst is, die degelijk ge léérd moet worden, maar dat het een "nog jréél gróótere kunst is, om de tuinbouw producten in steeds grootere mate tegen loonende prijzen te verkoopen. En we denk m hierbij dan wel in de eerste plaats aan den export, want dé-arvan moet het toch voor het grootste deel komen. Wanneer men om zich heen ziet, ont waart men zoowel in Engeland, als in Duitschland een sterk en ernstig streven, om zoo vlug en zooveel mogelijk onaf hankelijk te worden van het buitenland, niet het minst wat betreft groenten en fruit en de regeeringen werken daartoe mede. Men denke aan de „Merchandise Marking Act" en de actie „Buy British Goods" in Engeland en aan de invoer rechten, land- en tuinbouwcredieten (Zins- verbilligung) in Duitschland. Als men de zaak 'zóó beziet, moet men een omzetstijging onzer tuinbouwveilin gen in één jaar met b jna een vierde, met allen eerbied voor de voortvarendheid en besluitvaardigheid van onze boeren en tuinders, toch wel met andere oogen be kijken ep zich de vraag stellen: kan dat ongestraft zoo blijven doorgaan; kan de buitenlandsche markt die zoo ontstellend groeiende quanta wel blijven opnemen, zonder dat de prijs tot beneden de renta- biliteitsgrens daalt. Wij bedoelen niet te zeggen, dat wij bang zijn voor energie en voortvarendheid, maar hier staat de zaak toch wel wat anders. Immers deze uit breiding is voor een groot gedeelte een gevolg niet van grooter wordende afzet mogelijkheden, doch van den nood in aanverwante takken der bodemproductie. De omzetting van landbouw- en veehou derij-bedrijven in tuinderijen, is in zeer vele gevallen een kiezen tusschen twee kwaden, een zich vastklampen aan de betere of minder slechte kansen, welke een meer intensief bodemgebruik kèm bie den, zeg gerusteen wanhoopsdaad en uit dien hoofde is de uitbreiding van den tuinbouw o.i. grootendee's onna tuurlijk, hypertrophisch. Het gevaar, dat deze bedrijfstak topzwaar zal worden, mag daarom niet onderschat worden zij, die met welke goede bedoelingen dan ook als hulp aan boeren, die onder de ongunst der tijden gebruld gaan, als heilbrengende oplossing den tuinbouw voorhouden, dienen hieraan vooral te denken. Zeker, dank zij de meer dan actieve organisaties van tuinbouwers wordt al het mogelijke gedaan door qualiteits- waarborgen en -standaardiseering, door reclame enz. om het verbruik in het binnenland en den afzet in den vreemde te vergrooten, doch of dit alles op den duur opgewassen zal blijken te zijn tegen d'e „tuinbouwmanie" staat vooralsnog te bezien. Het komt ons voor, dat hier de zaak toch wel wat donker wordt voorgesteld. In een onderhoud, dat wij dezer dagen hadden met een erkend deskundige op dit gebied, werd ons verzekerd, dat men zich over de uitbreiding van den tuin bouw niet ongerust behoeft te maken, integendeel, dat er alle reden is het beoefenen van den tuinbouw in Zeeland aan te moedigen. Mits, en hierop werd volle nadruk gelegd dit gedaan wordt met ernst en met kennis van zaken. De tuinbouw is niet ieva, waar men maar zoo'n beetje met de muts naai kan gooien. Maar goed aangepakt is er dan ook voor den tuinbouw, nog een goede toe komst. En er is heelemaal geen reden om smalend van „tuinbouw-manie" te spre ken. ooral sommige gcdceden van Zee land leenen zich uitstekend voor de beoefening van dit vak, dat veel kennis en liefde eischt, maar dat dan ook de moeite zoo rijkelijk loont Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: met een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. J. L., Hansweert, f50 of 50 d. h. en ontzegging van het recht motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden; zonder vergunning autobusdienst on derhouden: P. v. K„ Waard© f20 of 20 d.; spoorwegovergang niet sluiten als tram nadert: O. II. S„ 'sH. Arendskerke f50 of 50 d. h., civiele vordering toegewezen groot £41; oveitr. Arbeidswet: P. L., Go-es le herb. 3 maal f5 of 3 maal 5 d., M. L. D., 's Gravenpolder f 10 of 10 d. overtr. Leerplichtwet: J. G„ Wolfaarts- dijfc f2 of 2 d.; jagen in gesloten jachttijd: P. M. v. W., Go-es f 10 of 10 d„ geweer verb-, verkl.; straatschenderij: J. M. S., Goes f 15 of 15 d„ J. M. A., J. H., Krabbendijlke, 1 rund t.sch. voorw. proeftijd 2 jaar; trekdier onbeheerd laten staan: M. R., Ovezande f5 of 5 d.; na sluitingsuur bezoeker in tapperij aan wezig hebben: M. N., Driewegen f 15 of 15 <1., na sluitingsuur in tapperij als bezoeker zijn: J. L., Oudelande f5 of 5 d.; te Goes bouwen zonder vergunning J. C. D„ Goes f20 of 20 d., J. A. D., Goes vrijgesproken; overtr. Paarde-nwet: J. d. J., Schore f 10 of 10 d. h. geen reglementen aan boord hebben C. D„ Rupelmonde, Z. A. v. D., Rot terdam 2 maal f2 of 2 maal 2 d. onder invloed van drank een rijwiel besturen: D. B. B., Colijnsp-laat f 15 of 4 w. t.sch.; 's avonds fietsen zonder licht: D. F. N„ Kloetinge e-en berisping; zonder noodzaak fietsen over rijwielpad aan do linkerzijde van den weg: J. d. K„ lersc'ke f3 of 3 d.; fietsen zonder rem: C. v. D„ Baar land f3 of 3 d.; motorrijtuig niet stilhouden als de vei ligheid van het verkeer zulks vordert: C. P. IL, lerseke f 10 of 10 d. h., A. v. V., Woensdrecht f5 of 5 d.; gekoppeld ve-e langs den weg laten lo-o pen: D. M. M., lerseke f3 of 3 d.; met motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: C. D. K., lerseke f25 of 25 d.; mot auto rechts niet voor laten gaan-, A. d. B.. Wemeldinge f 10 of 10 d.; met auto rijden zonder voor-, achter en rood licht: J. d. .1., Kloetinge 3 maal f.3 of 3 maal 3 d. h.; met auto zonde-r noodzaak links bon don: 0, v. d. K., Goes f 10 of 10 d.; -dronkenschap: L. V., Goes, A. Q., Gro ningen f 15 of 15 d. Hooger beroep aangeteekend door: P. v. K., Waarde, veroordeeld tot, f20 of 20 d. wegens het in werking hebben van een auto-busdienstoinderne-ming; doo-r G. H. S., te 'sH. Arendskerke veroordeeld tot f 50 of 50 d. h. wegens het niet neerlaten der afsluitbo-oimeu van spoorwegovergang als een trein nadert; door W. A. v. d. V., te Wilrijc'k ver oordeeld tot 3 maal f3 of 3 maal 3 d. en f 5 of 5 d. wegens overtreding mo tor- en rijwielreglement; door O. T„ te Goes veroordeeld tot f 5 of 5 d. wegens het als bestuurder van een rijwiel het rechtsche verkeer niet voor laten gaan. Door A. W„ 45 jaar, Directeur van de Conservenfabriek „Zuid-Beveland", wonende te Krabben-dijke is cassatie aan geteekend tegen het vonnis der Recht bank van 15 Mei j.l., waarbij hij ter zake van overtreding der Arbeidswet is ver oordeeld tot f 50 b. of 50 dagen hechtenis. Verzorging der melk bij warmte. Met het oog op het zuurworden van de melk, raadt het Melk-Gontrolebureau Am sterdam, het volgende aan: Koopt slechts zindelijke melk van zin delijke menschenl Ontvangt de melk in goed gereinigd vaatwerk of slechts in flesschen, die be hoorlijk gesloten zijn! Neemt de melk onmiddellijk in huis, laat ze niet op stoep, trap of in de gang staan! Kookt uw melk direct en niet te kort, het opstijgen van schuim wil niet zeggen, dat -de melk voldoende doorgekookt is! Na koken moet ge de melk onmiddel lijk zoo diep mogelijk koelen en niet een voudig van het vuur zetten! Hoe kouder de melk is en blijft, hoe lan ger ge ze goed houdt! Zet daarom uw melkkan of flesch op een koele plaats en verversch het water dikwijls! Zorgt dat geen stof of vliegen in uw melk komen en zet ze niet in de zon! Spoelt vaatwerk, waarin zich melk heeft bevonden, ten spoedigste met voldoende koud water om en gebruikt daarna heet water. Burea Tel.: Rel Firma F| Door nen, wij als een de geestd het ontbil met Coif Daar de rnassJ Op de de heer verdacht I geprikkel| wonnen Gelukkl partij aaj hoefte. mannen ren en iil Zij kan df heffen v;f de laagst! Omdat f Omdat I beginselel tuigd als achtige den gedil Wat dl kiezingenl uit de s| van actie den verkil de bewail slagen vJ stemmingl selen en f wordt opJ t. Hetl die de onl 2. De f ven; 4. De rechtighe-il 5. De standi gh ei 6. De F Dat is oan er vc Het is I En het| Wie zu niet de zwart t.e van de ding te kalmte, dl nadruk eel ■de candidl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6