Gemengd Nieuws. Het 75-Jarlg bestaan der Vereenlglng van Christelijke Onderwijzers in Nederland. Dinsdagmorgen heb ben B. en W. van Am sterdam het Hoofdbe stuur der Ver. en het moderamen der rege lingscommissie ten Stadhuize ontvangen. Ie rij v. 1. n. r. H. Nieuwonhuyzen, H. J. Emous, J. Th. R. Schreuder, J. Hobma," Mej. H. L. J. Rijken, H. Visser, Dr J. G. v, d. Does; 2e rij v. 1. n. r. A de Jong Gzn., G. Meima, P. van Aalten, A. v. d. Borg, R. v. d. Welle, B. J. Anstein, G. B. Dre- wes (deze zijn allen le den van het Hoofdbe stuur). 3e rij v. 1. n. r. A Kiewit'h (secr. Reg.- Comm.), G. v. Deijl (Voorz. Reg. Com.), P. G. Luyten (2e voorzitter Reg. Gom.). luttel, óf ze is behoorlek, maar dan vraagt men plaatsen, die wij niet kunnen toer staan. Dhr Jeronimus: inschrijven 1 De voorzitter: nu moet u van B. en W. niet eischen, dat ze met inschrij vingsbiljetten gaan werken. De voorz. zegt, dat B. en W. in hun voorstel opnemen, dat er geen zuilen op de Markt zullen mogen komen. Ook zullen ze het bedrag van f 12 schrappen. Het voorstel van B. en W., aldus ge wijzigd, wordt aangenomen met 11 tegen 6 st. (tegen dhrn v. d. Weel, Onderdijk, v. d. Feltz, Streefkerk en Paul). De voorzitter: er zit absoluut geen politiek inl (Gelach.) Dhr Jeronimus: maar ze hebben ook niet kunnen confereeren 1 Versterking en uitbreiding gasbuizennet. Dhr v. d. Weel, s.d., wil liever het wegdek opbreken. Legt men de gasbuizen langs den wegkant, dan gaan de boomen dood, door het afkappen der wortels of door gasvergiftiging. Het is bij een vorige gelegenheid gebleken. De voorzitter wijst er op, dat er van den Koudekerkschen weg tot den Noordweg al een buisleiding ligt van de Vlissingsche gasfabriek. Het kwaad is dus toch al gebeurd. Lag er aan den kant nog geen gasleiding, dan zou Spr. voor het idee-v. d. Weel voelen. Weth. De Veer zegt, dat de nieuwe gasleiding niet aan den kant, waar de Vlissingsche buis ligt, kan gelegd worden. Er moet ook een waterleidingbuis gelegd worden. De zaak is zoo eenvoudig niet. Weth. Onderdijk zegt foe, dat B. en W. al het mogelijke zullen doen, om een oplossing te vinden. Van de Joden- ang tot aan de Griffioen zal de gaslei- ing aan den buitenkant der boomen ge legd kunnen worden en van de Grif fioen tot aan den Koudekerkschen weg zal gevraagd worden aan den Polder Wal cheren een strookje sloot te dempen, ten einde daarin de buis te leggen. Dhr H o n d i u s bepleit uitvoering van het werk in het najaar. Dan kan dezen zomer de singel nog worden gebruikt. Da voorzitter: het werk beeft haast. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. (aangenomen. Vaststelling vermenigvuldi gingsfactor inkomstenbelas ting. B. en W. stellen voor dezen factor te bepalen op 1.2 (vorig jaar 1.325). Dhr Jeronimus vraagt le hoeveel bedraagt het batig saldo van den dienst 1928 hetwelk voor 1927 was geraamd op f 40.000 en 2e wélke zijn de financieele resultaten van gasfabriek, duinwaterlei ding en clectriciteit. De voorzitter weet dit' niet precies. Dhr Jeronimus: vorig jaar werd het wel gezegd. De voorzitter zegt, dat het sub 1 bedoelde batig saldo ongeveer f65.000 zal bedragen. Weth. De Veer antwoordt, dat het ver lies op de waterleiding f 200 k f 800 hooger zai zijn dan geraamd was, dat de winst op de gasfabriek belangrijk hooger zal zijn dan de raming (maar dat gaat in het reservefonds) en dat de winst op het electriiciteitsbedrijf f9000 hooger dan de ijaming zal zjjn. Dhr Jeronimus noemt de meening van B. en W. even speculatief als de zijne van vorig jaar, die dan nu door de feiten is gelogenstraft. Spr. stelde vorig jaar als democratisch voelend mensch, zander klasse-vertegen woordiger te zijn (geroep: sedert wanneer is u democratisch? antwoord: „al tijd geweest") voor, de vermogensbelasting te verlagen en in het licht der nu bekende feiten had de vermogensbelasting nog ver der verlaagd moeten worden. Spr. noemt deze belasting de meest onsympathieke, te meer daar lijfrente wordt omgerekend tot vermogen, maar premievrjj' verleend pensioen niet wordt omgerekend. Spr. noemt de sneer van B. en W. aan z(fn adres (de voorzitter: wjj' spreken van snier, want het is een Engelsch woord) misplaatst. Het is onbillijk aan Spr. sedert ver anderde gunstige factoren- te verwijten. Is er reden tot juichen, vraagt Spr., als we zien, dat indien de opcenten vermo gensbelasting over 1928 niet verhoogd waren, de opbrengt daarvan ongeveer 10 pet. minder als in het vorige jaar zou zijn geweest en dat de dividend- en tan- tième-belasting voor 1928 geraamd op f 18.700, later op f 25.000, slechts f 13.542.42 blyfct opgebracht te hebben? De heeren zijn wel blij, mij in een boekje te kunnen zetten De voorz.: het is mij' nooit een ge noegen als ik een lid moet zeggen, dat b\j| onjuiste dingen heeft gezegd. Dhr Jeronimus: Men zegt wel eens wie de schoen past, trékke hom aau. Ik heb de schoen gepast, maar B. en W. zijn slechte schoenmakers, ik stuur hun den schoen terug. Overigens gaat Spr. accoord met het voorstel van B. en W. Dit wordt hierna z.h.st. aangenomen. Bouw nieuw transformator- huisje in den Helm. Mevrouw De Graaf, v.-d. begrijpt niet, dat indertijd zoo weinig met den groei van het bedrijf is gerekend. Dhr Streefkerk, C.-H., antwoordt, dat het toenmalig college van B. en W. zeer geringe verwachtingen had van den groei van het electriciteitsbedrjjf in Mid delburg. Overigens heeft het bedoelde huisje langer dan den gemiddelden tijds duur meegegaan. De voorzitter merkt op. dat men een kleinen jongen toch geen heerenpan talon kan aantrekken. Zoo heeft mevr. de Graaf met haar jongens ook niet ge- 8mb> De heer Jeronimus vindt de plaats voor hét transformatorenhuisje zeer on gelukkig gekozen. Is er geen andere op lossing? Dhr v. d. Weel geeft in overweging, een deel van het aangrenzend plein ta koopen. De voorzitter zegt, dat B. en W. alle mogelijke oplossingen hebben be proefd, maar zonder resultaat. Het voor stel wordt z.h.st. aangenomen. Bijdrage in de kosten wegs verbetering Westkapell e-M i d- ilij.i arg. De meerderheid van B. en W. stelt voor daarin voor 6000 gld bij to dragen. Dhr Paul, s.-d., spijt het, dat de meer derheid der commissies een afwijzend standpunt inneemt. Het is voor Middel burg van groot belang, hoe de toegangs wegen naar de stad er git zien. Spr. zet de voorgeschiedenis van deze wegs- verbetering uiteen, zooals dat indertijd uitvoerig in de Gemeenteraden van Kou- dekerke e.a. is uiteengezet. Het is een openbaar belang, dat de weg Koudekerke-Middelburg wordt ver beid. Zoo denkt ook het Prov. Bestuur - Het bedrag, dat van Middelburg wordt gevraagd, is niet groot, zeker niet, als we 'het vergelijken met wat de betrok ken dorpsgemeenteraden doen. Spr. wijst ook op het toenemende vreemdelingenverkeer. Daarvoor moet ook het wegennet zoo goed mogelijk zijn. De weg wordt inderdaad belangrijk ver beterd. De Polder Walcheren gaf f 9000 bijdrage. Deze Polder heeft ook geen di rect belang bij deze wegsverbetering. En toch werd de gevraagde bijdrage toege staan. Middelburg mag voor dit doel we] een paar honderd gulden per jaar gedurende 40 jaar afstaan. De voorzitter wijst ook op het groote belang voor onze slad, Hat deze weg verbeterd wordt. De toestand op den Koudekerkschen weg is nu treurig. Hoevele Middelburgers zullen niet van dezen weg profiteeren. H nevel en gaan er niet ioderen zomer naar Valkenissel Mid delburg is het centrum van Walcheren. Is het nu niet een mooi gebaar om één keer f 6000 te geven als appreciatie voor wat de stad voortdurend aan de boeren verdient? De dorpen hebben voor hun doen aar dig wat gedaan. Ged. Staten hebben zich loyaal ge toond in hun houding t.o.v. den Vlis- singschen weg, waarvoor zij 75 pCt. bij droegen. Ook zullen Ged. Staten eenzelfde loya liteit aan den dag leggen voor den weg Veere-Middelburg, al kan Spr. daarover nog niet alles meededen. Ook hopen wij, dat Ged. Staten ons ter wille zullen zijn inzake den weg BlauwendijkPoel end ale. De provincie heeft sommen bijgedra gen. waarbij de gevraagde f6000 in het niet verzinkt. De weg komt toch Wel, als Middel burg de f 6000 niet geeft. Maar zoo moet men toch niet redeneeren. Mevr. De Graaf, v.-d., vindt, dat Middelburg niet mag nalaten, om bij te dragen in deze wegsverbetering- Hoe- vele Middelburgers maken geen uitstapje k naar Valkenissel De weg is nu levens gevaarlijk. Het is niet alleen een mooi gebaar, maar ook een plicht voor Mid delburg. Dhr Jeronimus voelt niet veel voor deze bijdrage. Ged. Staten hadden zich tegenover den Polder Walcheren zeer loyaal gedragen. En daarom had de pol der eenige verplichting. Maar hieT is da zaak anders. Middelburg zal later nog voor groote uitgaven komen te staan, voor verbinding tusschen de Provinciale en de groote rijkswegen. Als Ged. Staten een toezeg ging willen doen inzake den Blauwendijk en Poelendale zou spr. voor stemmen. Dhr Paul: dat is glad ijs. De voorzitter merkt op, dat Ged. Staten èn t.o.v. den Nieuwen Vlissing- schen weg het maximum (75 pCt.) ver leenden en dat ook t.o.v. den Veerschen weg waarschijnlijk zullen doen. Middel burg en Veere zullen dan voor de rest moeten zorgen. Dhr v. d. Feltz, C.-H., wij mogen alleen geld uitgeven, als dit in het be lang van Middelburg is. Ook merkt Spr. op, dat wel op den Nieuwen Vlissing- schen weg, maar niet op dan Koude kerkschen weg ongelukken zijn gebeurd. De toestand is daar dus zoo gevaarlijk niet. De voorzitter acht hier positief een belang voor Middelburg aanwezig. Spr. wijst op het platteland en het vreem delingenverkeer, waaraan Middelburg zeer veel te danken heeft. Dhr v. d. Weel is van meening ver anderd en zal nu vóór de subsidie stem men. Spr. vraagt te probeeren een deel der Middelburgsche werkloozen bij dit werk te plaatsen. De voorzitter: B. en W. zullen het probeeren, maar er zal veel animo zijn. Dhr Vertregt, A.-R., erkent het be lang van goede toegangswegen tot de stad. Maar schept het gebruiken van dit argument geen precedent voor de toe komst? Ook deze spr. vreest groote kosten voor de wegsverbetering Blauwendijk Poelendale. Weth. Onderdijk acht dit laatste zeer onwaarschijnlijk. Meer kan hij hier omtrent in het openbaar nog niet zeg gen. De voorzitter meTkt op, dat we voor Seisweg en Noordweg niets te vTeie- zen hebben. Die behooren aan den Pol der Walcheren. Veersche en Vlissingsche weg zijn reeds door hem genoemd. Weth. De Veer is de minderheid in het college van B. en W. Het komt niet vaak voor, zegt spreker, dat de voor zitter een uitgaaf wil doen voor een mooi gebaar. In den regel is de voorzitter aan den zuinigen kant. Zeker, hier is een algemeen belang bij betrokken, maar geen speciaal 'Middel- burgsch. Voor onze eigen wegen hebben we nog ontzaglijk veel uit te geven. Moe ten we nu voor dezen weg, die voor rekening van anderen ia, gaan bijdragen? De houding van Gedep. Staten is hee- lemaal geen mooi gebaar. Ze krijgen het geld uit het Wegenfonds en geven het weer uit. De voorzitter: ze behoeven toch geen 75 pCt. te geven. Weth. De Veer: maar dan krijgen ze te doen met den Minister van Waterstaat. Die wil de hoofdwegen verbeteren. Er is in Middelburg nog zoo ontzaglijk veel aan verkeersverbetering te doen, dat We geen geld kunnen missen voor onverplichte werken. Dhr Paul merkt op, dat Ged. Staten zelfs nog gelden aan Middelburg heb ben uitgekeerd voor wegsverbeteringen, die reeds hebben plaats gehad. Middelburg zou misschien in de toe komst graag van het onderhoud van den Nieuwen Vlissingschen en Veerachen weg worden verlost. En de mogelijkheid daar toe wordt grooter, als Middelburg nu van haar kant ook eens wat doet. Dhr De Veer: Ged. Staten manen ons altijd tot zuinigheid aanl Dhr Vertregt er is hier toch zeker geen plaats voor willekeur van Ged. Staten. Dhr Paul zegt nog, dat het zijn per soonlijke meening is, dat de weg Blau wendijkPoelendale op het wegenplan zal komen. De houding van Ged. Staten is wel zóó, dat we ons niet zoo schriel moeten toonen. De voorzitter wijst nog eens op het belang, van Middelburg hij deze zaak. Middelburg leeft voor 3/4 van het platte land. Dhr Den Hollander, A.-R., zegt, dat bij de laatste begrootingen telkens beknibbeld werd op de verbetering van de straten in de stad. Het geld was er niet voor. Moeten we nu voor onzen buurman doen, wat we voor onszelf niet doen? Middelburg heeft voor den Vlis singschen weg al een groot bedrag uit gegeven. Spr. vreest, dat de gevaren op den ver beterden weg voor de voetgangers niet zullen verminderen. Er zal nu meer snel verkeer komen. Dhr 'Paulmaak er dan een land weg van. Dhr den Hollander: ik heb alleen maar bedoeld te zeggen, dat het argu ment: „het verkeer wordt zooveel vei liger" niet opgaat. Spr. is niet tegen die wegsverbetering. Da belanghebbende gemeenten hebban hier echter alleen een taak. Dhr Hondius, A.-R., gelooft niet, dat de Middelburgsche middenstand van deze wegsverbetering zal profiteeren. De groote firma's sturen hun auto's steeds jneer naar de dorpen. Spr. is niet tegen deze wegsverbetering, maar ziet er geen be lang voor Middelburg in. Dhr Streefkerk, C.-H., ziet het be lang voor Middelburg bij deze wegsver betering niet in. Maar hier is ook in bet spel het spierinkje om den kabeljauw te vangen. Daarom zal spreker vóór het voorstel stemmen. Voor moreele ver plichtingen voelt spr. niets. De voorzitter: dus u ziet toch' ook een Middelburgsch belang? Dhr Streefkerk indirect. Dhr v. d. Feltz zal om dezelfde re denen vóór stemmen. Weth. Onderdijk is niet voor be knibbeling op bestratingsposten. Het gaat hier echter slechts om een paar honderd gulden per jaar. Hier is voor Middelburg inderdaad een moreele verplichting. De mogelijkheid bestaat, dat Ged. Staten twijfelen, of zal verbeterd worden het weggedeelte KoudekerkeVlissingen, dan wel KoudekerkeMiddelburg. Daarmee mogen we wel rekenen. De voorzitter: als Middelburg deze bijdrage weigert en Ged. Staten gaan naar Vlissingen en het weggedeelte Koude kerkeVlissingen wordt verbeterd in plaats van Koudekerke-Middelburg, dan kan ik het niet helpen. (Gelach.) Dhr Paul gelooft ook, dat het wei geren van de f 6000 wel eens haken en 0ogen kon geven. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. om de f6000 toe te staan, aange nomen met 11 tegen 5 stemmen. (Tegen dhrn De Veer, Hondius, Vertregt, en den Hollander, allen A.-R. en Jeronimus). De voorzitter: al weer geen partijstemming! De andere voorstellen worden z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Dhr V e r t r e g t zegt, dat de bewoners van de Kapoenstraat, nadat er voor de waterleiding in die straat is gegraven, water in de kelders hebben gekregen. De voorzitter zegt onderzoek toe. Dhr v. d. Weel wijst op het gevaar, dat kinderen op wagens klimmen en daar van afspringen. Spr. zou de voerlui s'raf- baar willen stellen en den- onderwijzers verzoeken hierop de aandacht der kin deren te vestigen. De voorzitter zal deze zaak in studie nemen. Dhr W ondergem vraagt naar het werk aan den Kleverskerkschen weg. Hoe moet het met de aan de Oranjezon ont slagen werkloozen? Weth. Onderdijk antwoordt, dat in de vorige week 41 werklieden aan den Oranjezon zijn ontslagen. Maar aan den Kleverskerkschen weg is men nog niet zoover, dat het werk kan beginnen. De voorzitter onderstreept, dat er hierover nog niets is te zeggen. Dhr v. d. Feltz zou eeu inspecteur van politie op1 de scholen onderwijs wil len doen geven in de verkeersvoorschrif- ten. De voorzitter antwoordt, dat de onderwijzers daarvoor meer geschikt zijn. Er bestaan goede boekjes hierover. Dhr Mes wijst op de vele putten in den Kleverskerkschen weg. De voorzitter antwoordt, dat er den laatsten .tijd, gezien het op handen zijnde werk, niet veel meer aan dien weg is gedaan. Dhr Mes komt terug op de radio-distri butie en gelooft, dat de ambtenaren B. en W. indertijd niet go-ed hebben ingelicht aangaande de firma, aan wie die distribu tie is gegund. Dat is geen uitsluitend Middelburgsche combinatie, zooals toen is gezegd. Volgens het handelsregister zitten er ook twee niet-stadgenooten in. Spr. verzoekt deze zaak niet met een lolletje af te doen. en protesteert tegen dergelijke onjuiste rapporten. De voorzitter antwoordt, dat aan B. en W. van andere namen dan Van 'tWestende en Blécourt niets hekend was. Die anderen zijtn er later bijgekomen. Dhr Mes: het blijkt nu toch, dat de radio-distributie niet uitsluitend aan stad- genooten is gegund. Dhr Cornelisse heeft ook den in druk gekregen, dat de radio-distributie alleen aan Middelburgers zou w'orden op gedragen. Dhr Den Hollander brengt ter spra ke de watervoorziening van 't Zand en vraagt in verband met de droogte, of daarmede spoed wordt betracht. De voorzitter antwoordt: Koude kerke heeft geen nrooten haast gemaakt. B. en W. van Middelburg wel. Er zal in de volgende vergadering een voorstel komen. Dhr Hondius brengt het autoverkeer in Middelburg ter sprake. Er wordt b.v in de Segeerstrnat met vliegende vaart gereden. Ook zou het verkeer met fiet sen meer geregeld moeten worden (inrol den van een straat in slechts één rich ting). Hier moet ingegrepen worden. De gevaren zijin te groot. Dhr Streefkerk zou het fietsen in de Lange Delft gedurende bepaalde uren wil len verbieden. De voorz. zal de zaak bestudeeren. Dhr Paul komt terug op het werken voor particulieren door de Ambachts school. Er wordt nu weer gewerkt voor de huizen op den Blauwen dijk. Ook wor den artikelen naar de Vendu gebracht. Dezelfde vraagt, wat er met de ont slagen arbeiders aan den Oranjezon moet gebeuren. Weth. Onderdijk weet hierop geen antwoord te geven. De Comm. voor Steun- verleeaing zal er over moeten vergaderen. Ze zal zeker trachten zoo spoedig mo gelijk werkloozen op straat to drijven. Dhr J eronimus brengt ter sprake de waterlevering aan Borsselen. Spr. meent dat zooveel mogelijk water tegen zoo hoog mogelijken prijs moet worden verkocht. Daarvan is de Zuid-Beveland- scha Waterleiding-Mjj. niet gediend, maar daar hebben we niet mee te maken. Da voorzitter vraagt, hoe dhr Je- tttnimus heit zou vinden, als straks de watervoorziening van Walcheren tot stand komt en één dorp weigert toe te treden en dit dorp door de Zuid Bovelandsche wa terleiding wordt geholpen. Weth. De Veer merkt nog ap: finan cieel belang hebben we er niet bjj. Die waterverkooip beteekent niets. Hierna sluiting. -Een berooving. Gisternacht is J. v. E. uit Delwijnen op den rijksstraat weg onder Zaltbommel aangevallen door vier personen. De aangevallene werd be roofd van zijn portefeuille, inhoudende f890. Nadat de aanvallers zich hadden verwijderd, heeft v. E. aangifte van het gebeurde bij de Zaltbommlsche politie ge daan. Deze trok er direct in een auto op uit en het mocht haar gelukken, te Gelder - malsen de dieven te achterhalen. Zij wer den in het bezit van het geld gevonden. Ook was een van hen in het bezit van een fiets, die vermoedelijk ook van diefstal af komstig was. De aangehoudenen zijn naar Zaltbommel vervoerd en vandaag voor den officier van justitie te Tiel geleid. Twee van hen, zekere K. en zekere R. zijn uit het R.-K. gesticht de Lasella ta Boxtel ont vlucht. Flakkee waterloos. Nu de droogte reeds lang aanhoudt, zit men voor het grootste gedeelte op Flakkee zonder drinkwater, daar er geen waterleiding is. Indertijd werden plannen daartoe verwor pen. Er wordt nu water aangevoerd per tank van de Rott. Tramweg Mij. en afkoms ig van de waterleiding te Hellevoetsluis.. Dit water wordt tegen de vervoerkosten aan de gemeenten verstrekt. Belangrijke bedragen ver duisterd. Onlangs is de notaris dr Karl Cohn uit Berlijn verdwenen na belangrijke bedragen verduisterd te hebben. Hij is ver moedelijk naar Amerika gevlucht. Volgens het door de politie ingestelde onderzoek heeft hij zijn vlucht reeds sedert eenigen tijd voorbereid. Niet alleen heeft hij gelden tot een bedrag van ongeveer 250.000 mark verduisterd, doch bovendien 3 a 400.000 mark schulden achtergelaten Sedert maanden heeft hij ook de klein ste bedragen, -die krachtens zijn ambt door zijn handen gingen, achtergehouden. Deze bedragen beloopen in totaal ongeveer 100.0ÖO mark. Voorts zijn er nog vorderin gen te zijnen laste tot een bedrag van on geveer 300.000 mark. Ernstig aut0-0ngeval. Drie personen gewond. Te Opende heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto, geladen met varkens, bot ste tegen een boom, waardoor de 22-jarige chauffeur C. de H., van Surhuisterveen, ernstig aan de buik werd verwdnd en een pols en een knie brak. In zorgelijken toe stand is hij naar het Academisch Zieken huis te Groningen vervoerd. Bovendien werden twee personen aan het hoofd ver wond. De auto is erg gehavend. Heidebrand. Gistermiddag is een boschbrand ontstaan bij de spoorbaan AssenGroningen ter hoogte van het sta tion Vries-Zuidlaren. Een groote opper vlakte heide ds verloren gegaan, 's Avonds is de brand gebluscht. Vermiste vliegers. Een Reu- terbericht meldt uit Sydney: Op de Nederlandsche autoriteiten wordt een beroep gedaan op het eiland Timor navorschingen te doen plaats hebben naar de vermiste vliegers van Engeland naar Australië. Het bericht dat, toen zij werden waargenomen boven Koepang, hun ma chine in N.N.O. richting vloog, beschouwt men als een aanduiding dat zij waren te ruggekeerd en pogingen deden om Atam- boewa te bereiken. Hevige twist. In een lunchroom aan de Montaubanstraat te Zeist ontstond Dinsdagavond twist tusschen den groente handelaar v. d. W. en den buffethouder v. D. Laatstgenoemde gooide daarbij een melkflesch naar v. d. W., die ernstig aan het hoofd werd verwond en veel bloedver lies had. Na geneeskundige hulp werd het slachtoffer per autobrancard in ernstigen toestand naar het ziekenhuis overge bracht. De dader, die voor de politie be kende, werd in arrest gesteld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6