Wetenschap en Kunst Telegrammen. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Scheepstijdingen. Advertentiën. gunste van hulp aan de noodlijdende mijnwerkers gehouden. Onlangs bevond Cook, de bekende secretaris der Mijn werkers-Federatie, zich ergens, waar de Prins 'tegenwoordig was en hij nam de gelegenheid te baat, om dezen voor zijn optreden dank te zeggen. Zoo iets had hier eens moeiten gebeuren! Het zou in gezonden stukken, artikelen in het we tenschappelijk bijvoegsel en moties van afkeuring geregend hebben; misschien zou zelfs een buitengewoon congres noo- dig zijn geweest. In Engeland heeft nie mand in de Arbeiderspartij er over ge kikt, omdat men daar zooiets zeer na tuurlijk vindt. De Engelsche spoorwegarbeiders mee- nen, dat zij1 iets ter bevordering van den wereldvrede doen, door jaarlijks een o, schrikkelijk woord „koningin" te kiezen, een meisje van een jaar of vijf tien, en haar naar het buitenland te zen den, tot het overbrengen van een vredes boodschap. Naar onze opvatting is het misschien een beetje naief. Maar padden onze spoorwegmannen dhkrom moeten weige ren het meisje te ontvangen? Begrijpt men niet, dat zij, aldus doende, een grofheid jegens hunne Britsche kame raden hadden begaan, die weinig minder dan een beleediging ware geweest? En met welk recht zouden wij, Nederland- sche vakvereenigingsmannen, geringschat tend optreden tegen de Britsche, die de pioniers der vakbeweging zijn geweest, die een eeuw van strijd en van bloedige offers achter den rug hadden vóór er in ons land een spoor van vakorganisatie te bekennen viel en die na den oorlog herhaaldelijk hebben getoond den strijd niet te schromen tot handhaving en ver betering hunner positie? Als er een enkele maal iets geschiedt, dat uit het hart komt en tot het hart spreekt, al is het dan pok niet 18-ka- raats gewaarborgd onverzoenlijke klas senstrijd, moeten wij dan onveranderlijk het traditioneel vaderlandsche uitgestre ken gezicht trekken en eigengerechtelijk ons vastklampen aan onze rechtzinnig heid? Een ietsje minder starheid en zelfin genomenheid zou ons heusch niet schaden. MacDonald en de zijnen hebben her haaldelijk hoffeesten bijgewoond. Is hun optreden daarom minder sociaal-demo cratisch geworden? Cook heeft den Prins van Wales dankend de hand gedrukt. Heeft dit hem tot een minder deugdelijk vakvereenigingsleider gemaakt? Is Molt- maker een onnoozele dwaas geworden, die niet weet hoe de wereldvrede ver kregen en bevestigd moet worden, omdat hjj het Engelsche „koninginnetje" vrien delijk ontvangen heeft? Is Albarda een minder voortreffelijk leider onzer Pa'tij geworden, nu hij op den derden Dinsdag van September tien minuten in de Rid derzaal zit? Laat ons toch allen ons best doen, orn de resten van het Hollandsche secta- risme, van welke wij ons nog niet geheel bevrijd hebben, uit te bannen en ons te genezen van die kleurenblindheid, die alles zwart doet zien. Mel-oorrceirf „Toonkunst" te Goes. De afdeeling Goes, van de Mij. tot be vordering der toonkunst, directeur de heer Otto Lies, gaf gisteravond in de groote zaal van „De Prins van Oranje" haar Mei-concert. Gezongen werd „Die Zerstörung Jerusa- lems", oratorium van August Klughardt, met tekst van Leopold Gerlach. Dit is een prachtig werk (hoewel zeer lastig en ingewikkeld) dat goed uitgevoerd, zeker het beluisteren waard is. Wiji mogen hier aan direct toevoegen, dat het aan een goede vertolking niet heeft ontbroken. Er is door alle partijlen met groote toewijding gezonden, zoodat wijl dit concert schit terend geslaagd kunnen noemen. Opvallend was ook voor dit niet groote koor (enkelen waren wegens ongesteld heid verhinderd mede te werken), de flinke krachtsontwikkeling, waar die ver- eischt werd. Voor een groot deel ligt ook de oorzaak daarvan in den uitnemenden steun dien het orkest bood. De samen stelling daarvan was nogal uitgebreid. Aan de gewone bezetting van strijkinstrumen ten waren toegevoegd: pauken, koper, klarinet, enz., zoodat alles tezamen een krachtig geheel vormde. Wij! spreken gaar ne onzen lof uit voor de medewerking van dit orkest. Een kleine maatvergis- sing deed geen afbreuk. Voorts werd door niet minder dan een zestal solisten medewerking verleend. Als eerste sopraan-soliste, Mevr. Héléne LudolphGeysen, Haarlemi, met haar mooie, ontwikkelde stem en levendige voorstolling. Zij zong stralend „Ein Bote", enz. De tweede sopraan-soliste, mej. L. G. v. Iwaarden, Goes, heeft ook zeer verdienstelijk haar taak vervuld. Iets meer vrijmoedigheid zou haar geen schade doen. ,r Mej. Jo Immink, alt-soliste, Amsterdam, heeft zeer goed voldaan. Een mooie stem! en ©en passende vertolkingsgavo ken merkten haar optreden: „Eine Engelstim- me", was wel het mooiste dat wjji van. haar hoorden. Dat de heer Marcus PIooijler, tenor- solist te Laren, sinds Januari 1.1. voor de derde maal in Goes optrad is een spre kend bewijs dat deze tenor groote vol doening geeft. De vertolking van zijh isoli, vooral in het tweede deel, was zonder uitzondering voortreffelijk. Wegens ongesteldheid van den bas-so list Dr v. d. Kamp, had de heer Zweede te Goes de bas-partg voo-r zijn rekening ge nomen, en deed dat op een manier die bewondering afdwong, vooral in aanmer king genomen de korte voorbereiding. Zijn stem en weergave zijfn zeer te waardee- ren. Dat de pianiste, mej. M. Bareman, Wol faartsdijk, bij de huldiging der solisten van achter den vleugel werd geroepen verwonderde ons niet. Zij verdiende om haar correct spel mede gehuldigd te wor den. Wie deze uitvoering heeft bijgewoond en bedenkt, dat dit werk in den korten tijd van drie maanden is ingestudeerd, zal zeker met ons instemmen als wij den leider, den heer Otto Lies, een hoog begaafden directeur noenuen. De huldiging na de uitvoering was welverdiend. De dames-solisten waren reeds vóór den aanvang door den voorz. vereerd met prachtige bloemen en het is geble ken, dat dit niet ten onrechte is ge schied. De belangstelling voor dit concert had in verhouding tot het gebodene wel groo- ter mogen zijn. Voor wie, nevens het muzikale gedeelte van het programma, nog iets wil lezen be treffende den tekst van dit werk, verwij zen wij naar „De Zeeuw" van Dinsdag 14 Mei. DEN HAAG. Als resultaat van de giste ren door den rijksbemiddelaar, den heer Van Ysselstein gehouden samensprekin- gen met de beide partijen in het conflict in het visscherijbedrijf te Sc'heveningen heeft hij heden aan de partijen voorstellen toe gezonden. DEN HAAG. Blij kens een aan het De partement van Defensie ontvangen tele gram zijn de Dornier Wall vlieghooten Woensdag te 5 u. 11 pi. tijd te Sabang aangekomen. Alles is wel. TILBURG. Uit het Wilhelminakanaal is opgehaald het lijk van den kostganger N. J., die eenige weken werd vermist. GRONINGEN. De landbouwer Koon uit Westerbroek is hedenmorgen als door een wonder aan den dood ontsnapt. Hij reed met twee aan elkaar gekoppelde wagens naar het land en za't op den voorsten te slapen. Toen de wagens den onbewaakten over weg zouden passeeren, kwam juist een trein aan. Gelukkig bleven de paarden uit zichzelf staan en remde de machinist uit alle macht. Toen de trein stil hield, ston den de paarden met de koppen tegen een der wagons. Tegen den slaper is proces-verbaal op gemaakt. HAARLEM. Hedenmorgen half acht heeft voor de remise van de Noord- en Zuid-Hollandsche Tramweg-Mij. een ont sporing plaats gehad, waardoor gedurende eenigen tijd de geheale dienst op Amster dam is stopgezet. Een: trein voor Zand- voort reed achteruit de remise uit, toen een bjjlwagen ontspoorde en dwars over den weg kwam te staan. Een paal van de bovenleiding werd afgeknapt en kwaim terecht in de bovenverdieping van een woonhuis. Daar werd veel materieels schade aangericht, miaiar piersoooilijke on gelukken kwamen niet voor. Zoowel de 'ljjia naar Amsterdam1 als naar Zandvoort werd versperd. Onmid dellijk werd met het opruimingswerk be gonnen. Om 8 u. 25 was de weg weer vrij'. LONDEN. Uit Simla wordt gemeld, dat de laatste berichten er op wijben, dat de hoofdstrijdmacht van Aman-oelah zich on geveer 70 mijlen ten Zuiden van Ghanzni tengevolge van het plotseling ontrouw worden van Chilzais in een moeilijken toestand bevindt. De vijand omsingelde haar. Van de positie van de overige troepen van Aman- oelah is niets bekend. De troepen van Habib-oelah bezetten Herat. Nu kan Aman-oelah geen munitie meer uit Rusland ontvangen. De ramp te Cleveland. De omvang van de ramp te Cleveland (men zie onder Buitenland) blijkt nog grooter te zijn, dan eerst werd vermoed. Er zijn reeds 95 dooden, terwijl het aan tal gewonden meer dan 100 bedraagt. In het ziekenhuis waren 360 patiënten opgenomen. Hun redding was tengevolge van de giftige gassen zeer moeilijk. Het ziekenhuis is totaal afgebrand. Ook artsen en leden van het verplegend perso neel zijn omgekomen. Door de eerste ontploffing werden 25 zieken, doktoren en leden van het verple gend personeel gedood. Deze ontploffing werd veroorzaakt door ontbranding van een hoeveelheid chemicaliën. Toen volgde een tweede en al spoedig een derde ontploffing. De laatste was de ernstigste. Toen ontwikkelden zich de gif tige gassen. Men weet nog niet precies, welk gas het was. Het had een bruine kleur. De onge lukkige slachtoffers kregen eerst een gele en dan meer en meer een groene tint. Het gas had een verschrikkelijke uitwerking. Bij de uitgangen ontstonden hevige ge vechten tusschen de naar buiten dringende menschen. Het trappenhuis lag vol met lijken. Het gas drong ook naar buiten en ver richtte onder de talrijke nieuwsgierigen op straat zijn doodelijke werking. Velen wer den blind. Toen bekend werd, dat er zich giftige gassen verspreidden, ontstond er op straat een onbeschrijfelijke paniek. Alle lijken worden nauwkeurig onder zocht. Er spelen zich onbeschrijfelijke toonee- len ai. r De Zeppelin vertrokken. FRIEDRICHSHAVEN. Hedenmorgen te 5 u. 54 is het luchtschip Graf Zeppelin voor zijn tweede vlucht naar Amerika gestart. Reeds tegen vijf uur heerschte er op de werf een groote bedrijvigheid. Het lucht schip werd toen. voor het vertrek gereed gemaakt. Even vjjf uur werden de groote deuren van de hal weggenomen. Alle passagiers hadden hun plaatsen ingenomen. Precies kwart vóór zes werd het luchtschip uit de hal gebracht. Het weer was uitstekend voor de start: windstil, alleen wat nevelig. De cabine was feestelijk versierd. Over al waren bloemen aangebracht. Een laatste afscheidsgroet ento 5 u. 54 zette de Zeppelin zich langzaam in beweging en vertrok in Zuidelijke rich ting. Uit Bazel wordt gemeld, dat de Zep pelin daar om 7 u. 20 is gepasseerd. Te 10 u. 10 bevond het luchtschip zich boven Lyon. Het bericht van het vertrek van de Zeppelin werd te New-York met vreugde ontvangen. Op den Atlantischen Oceaan is het op de Noordelijke route uitstekend weer. Aan boord van de Zeppelin bevinden zich behalve de bemanning achttien pas sagiers. De aankomst te Lakehurst wordt Zaterdagavond of Zondagmorgen ver wacht. HUIZEN ZONDER RAMEN. In Amerika heeft men weer eens wat nieuws uitgevonden. In een vergadering van de vereeniging van architecten te New-York werd on langs, naar wij in „De Courant" lezen, een voordracht gehouden over den nieu wen bouwtrant, dien men in Noord-Ame- rika tracht door te voeren. Wanneer deze nieuwe bouwstijl ingang vindt, dan zullen er in New-York en in de overige steden van Noord-Amerika geen huizen of kan toren meer gebouwd worden met ramen. De voorzitter van de organisatie Dr Dan. C. Lindsay, beweerde in zijn inleiding, dat de ramen absoluut overbodig waren, daar ze nergens toe dienden dan om op straat te kijken. Alle voordeden, die de ramen ons bieden, kunnen veel beter op een andere manier verkregen worden Het bewijs is reeds geleverd, dat in kerken, theaters, kantoren of warenhui zen de atmosfeer niet slechter behoeft te zijn dan in huizen waarin wel vensters zijn. Moderne ventilatoren kunnen veel beter voor verachte lucht zorgen dan open ramen, want behalve den last, dien men heeft van het lawaaierige stadsverkeer, komt er door de openstaande vensters al leen .nog meer lucht naar binnen, die verpest is door afgewerkte olie- en ben zinedampen. Ook voor de verlichting heeft men geen ramen noodig, want het zonne licht kan geheel en al door electrische lampen vervangen worden, vooral wan neer men tegelijkertijd maatregelen treft om ook de ultraviolette stralen haar wel- dadigen invloed te laten verspreiden. In ieder geval is goed kunstlicht veel beter dan slecht daglicht of het schemerdon ker, waarin nog altijd gewerkt wordt. Verder noemde Lindsay de huizen zon der ramen een groot voordeel, omdat de kostprijs aanmerkelijk lager zou zijn, daar de metselaar regelmatig kan door werken, zonder telkens behoeven te on derbreken bij de vensteropeningen. Bo vendien zou men dergelijke huizen meer gelijkmatig en veel goedkooper kunnen verwarmen, daar door de ramen onge veer 20 procent van de kamertemperatuur verloren gaat, terwijl muren zonder ra men in den zomer de hitte tegenhouden en daardoor voor een buitengewoon fris- sche koelte zorgen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Zendingsdag Classis Goes. Deze Zendingsdag zal D.V. worden ge houden Maandag 20 Mei a.s. des namid dags half 2 (Zomertijd) in den welbeken den boomgaard van den weled. heer J. de Bokx, 's H. Hendrikskinderendijk bij Goes. Bij ongunstige weersgesteldheid staat door welwillende beschikking van den gaad der Geref. Keik van Goes de kerk' in de Wijngaardstraat voor ons open. De Heere geve prachtig zomerweder, zoodat wij in het midden der vrije en schoone natuur ongehinderd vergaderen kunnen, vooral nu Zuid-Beveland is ge tooid met prachtig ontluikend groen en daarbij een kleur van allerlei bloesem der Ivruchtboiomen het oog boeit. Bovenal geve een krachtige werking van den Heiligen Geest in aller harten een opbloei voor eigen geestelijk leven en meerdere aanvuring in het midden der Keiken in de Classis toch te verstaan de hooge roeping het Evangelie te predi ken aan alle creaturen en alzoo te zijln medewerkers Gods in het werk der zen ding. Zoo kome die dag in het bijzonder het Zeeuwsche zendingsterrein te Mage- lang Jen goede. Komt ook ditmaal getrouw op. Een zangconcours vermocht dezer dagen dui zenden menschen'te trekken. Waarom een Zendingsdag niet? 'tGaat hier toch om de komst van Gods Koninkrijk en de eere van den Koning Zelf. Alleen zeer dringende redenen mogen doen achter blijven, want waarachtig geloofsleven doet niet alleen bidden, maar ook werken voor de komst van Christus rijk. Een Kerk, die haar zendingsroeping vergeten zou, gaat onherroepelijk te gronde. Laat de opkomst ditmaal door alga- meeme actie en opwekking da voiriga verre overtreffen en dat te meer, waar mannen, die in Indië thuis zjjn, bereid gevonden werden voor ons op te treden. Immers na het openingswoord, dat gesproken zal worden door Ds Beukema van Nieuwdorp, dat naar we vertrouwen een waar dige inzet vormen zal, hopen we eerst te hooren den Weled. Achtb. Heer P. Bergmeijer, burgemeester van Almkerk, die vroeger tal van jaren weikte in Indië bij het onderwijs en tot onderwerp koos: Sprekende Getallen. Daarna Ds H. A. Wiersinga van Vlis- singen, die voor zijln repatriatie van Me- dan uit arbeidde onder de verstrooiden in een gedeelte van Indië en daarover prachtbrieven schreef. Hij wil ons laten hooren: Hoe Christus in der heidenen hart werkt. En eindelijk onze Zeeuwsche Missionaire Dienaar des Woords, die wel weer met het oude élan oproepen zal zijne hande te steiken. oepen zijne handen tot den arbeid in Magelang Eind Juni hoopt bij D.V. weer naar zijn standplaats terug te keeren. Dat het meeleven van de Keiken onzer Classis hem zoo verkwikken moge dat ook zijn hart met blij verlangen tot zijh werk weer uitga. Zijn woord wordt dus ook een af scheidsgroet. Gaarne zal hij nog giften voor het hos pitaal ontvangen. De zangvereeniging „De Lofstem" van Nieuwdorp zei medewer king toe. Voor meerdere zitplaatsen is gezorgd. We deden wat we konden. Denkt s.v.p. aan den Zomertijd. Doch alles wacht op Gods onmisbaren zegen. Zij de kracht des Geestes in ons mid den. A. SCHEELE) Kapelle-Biezelinge. 15 Mei '29. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Med, 2 uur. Berlijn 69.0959.11. Brussel 34.5334.55. Parjja 9.71—9.73. Londen 12.063/i12.07. New York 2.48%—2.48%. GOES. Huw.-aang.Willem den Boer, 25 jaar en Catharina Bal, 23 jaar. Gtfsbertus Verhoeven, 22 jaar en Cornelia Mejjler, 20 jaar. Gehuwd: Prudent Johannnis Crombeeoke, 23 jaar en Jacoba Johanna Pietemella Yerbeem, 23 jaar. Geboren: Johanna Maria, d. v. Coenraad Jacobus Luijks en Johanna Maria dj Boer. Johanmj, d. v. W1- A. B. A. Walrave en R. M. Lipiijn. Petrus Albrecht, z. v. Hendrik Anthonius van Hooij on Cornelia Remijn. OverledenCornelia Lokerse, 2 jaar, te Kruinirigem. f Van 1 tot 15 Mei 1929. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: 0. Jobse, jm. 26 jaar en E. Wielemaker, jd. 21 jaar. A. de Buck, jm. 24 jaar en L. Geschiere, jd. 24 jaar. 'GetrouwdP. Hollebrandsle, jte. 26 jaar en S. P. Roeise, jd. 22 jaar. P. Abrahamse, jm. 25 jaar en S. van Maldegem, jd. 23 jaar. I. Groenenberg, jm. 25 jaar en D. P. Gans, jd. 24 jaar. A. Boogaard, jm. 31 jaar en E. J. Jacobse, jd. 30 jaar. Bevallen: J. Daane, geb. de Nooijer, z. A. de Witte, geb'. Wisse, z. J Vader, geb. van Moolenbroek, d. W'. P- Geljon, geb. Hart- hoom ,d. Overleden: W. van Vlaanderen, jm. 25 jaar. Over de maand April 1299. ST MAARTENSDIJK, Ondertrouwd: J. A. Duijzor, wedr 30 jaar, en J. van Burgh, jd. 24 jaar. f Geboren: Dingana Pietemella, d. v. L. M. Schot en E. F. van Djjke. Hubertus, z. v. Cbr. Hoek en E. Wi. Zwagemaker. Maartje Wilhelmina, d. v. M. Bazen en M. C. Slager. Overleden: J. van Nieuwenhuifze, 71 jaar wedr van A. J. van Almekerk. W. F. Lind- hout, 87 jaar, wed. van J. M. Franke. W. Man neke, 89 jaar, echtg. van G. J. Groemewege. ST ANNALAND. Gehuwd: 0. G. Goedege- buure, jm. 20 jaar en D. Burgers, jd. 21 jaar. G. van Beveren, jm. 29 jaar eni N. P. Scher- penisse, jd. 25 jaar. Geboren: Simon Marinus, z. v. P. J. Hen- drikse en M. Moeliker. Adriana, d. v. O. Scherpenisse en J. A. Fase. Jannetje Johanna, d. v. D. den Haan en W. E. Daane. Jacobus Cornelia, z. v. L. M. Poortvliet en R. Goedege buure. Maatje, d. v. J. van der Graaf en D. Vroegop. Cornelia Pieter, z. v. A. M. van Bendegom en L. J. GoedegebUure. Overleden: Pieter Goedegebüure, 69 jaar, echtg. van J. van Dij ka. MIDDELBURG, 16 Mei. Op de graanmarkt was geen aanvoer en werd geen noteering opgemaakt. Aangevoerd door Walch.ersc.he boerinnen: Boter f 0,90, kipeieren 5,10, eendeneieren 6,60, kalkoeneieren 7, ganzeneieren, 13. Aangevoerd door bandelarenBloter 0,85, kipeieren 4,90, eendeneieren 6, Particuliere prijsboter 0,97,5, kipeieren 6, poeljeeieren jjj. eendeneieren 6. ROTTERDAM, 14 Mei. Rotterdamsöhe vei ling, vertegenwoordiger J. Rus, M. A. de Ruyterlaan 23. Goes. Kipeieren f 6.05—5,60, eendeneieren f 6, p. 100 Stuks. VLISSINGEN. Veiling van 15 Me! '29- Spinazie 37.5, Koolrapen 0.5, Wijnpeen 5, Witlof 14—20, Snij sla 10—13, Pos telein 2931, (asperges Ie soort 69, ld. lie soort 5%, asperges Ille .Soort 37; Bruine boonen 18 —19 alles per K.G. Bloemkool 10—21, Sla 5—10 beide jper stuk, Raapstelen 24, Radijs 2—2.5, Sel derie 46.5, Prei 7.5—15, Rhabarber ,2.0 3, Narcissen 79, Tulpen 1153 alles per bos. Zuring 7—21 per kist of manclje' KAPELLE. Kleine veiling van 15 Mei* Aardappelen 3, Spinazie 25, Uien 2, Postelein 2529, alles per 100 K.G, Rhabarber 12, Radijs 1.202, Peter selie 12 per 100 bos, Kropsla A kw. 6,709, B kw. 5.20, C kw. 1.10 per 100 krop. Bloemkool A kw. 1428, B. kw. 1012, Komkommers witte 16, Aard beien 2.60 alles per 100 stuks. Bloemkool- planten (Rémmes) 1420 per 100. OOSTBURG. 15 Mei. Tarwe f 11.50 f 11.76, Gerst Chevalier f 11.25f 11.50, Rogge f 11.25, Haver f 10.75fll, Kroon erwten f 16.50f 17.50, Bruine Boonen f35—f38. Middelburg. Door Ged. Staten is gister aanbesteed het uitvoeren van bestra- tingswerken aan den Provincialen weg van Schoondijke naar IJzendijke met bij- levering van Straatklinkers of ander ma teriaal. i De inschrijvers waren: P. J. van de Sande, Breskens, met vlamoric f52.390; met blokklinkers f47.760; briques extra duxes f39.970 en klinkers f37.270; M. Watndel, Schoondijke f50.400 met vlam oric; f 40.400 met briques en f 37.390 met straatklinkers; Th. Cambier, BreskenS f48.880 met vlamoric; f42.095 met blok klinkers en 36.895 met straatklinkers Iz. Dubois, Breskens f36.865 met straat klinkers; J. H. v. d. Ven te Vlissingen f49.300 met vlamoric; f40.950 met blok klinkers, f39.540 met briques en f35.980 met straatklinkers. 's HEERENHOEK. Woensdag werd alhier tem overstaan van notaris J. O. Kram' te Kar pelle, krachtens bevel der Arrondissement» Rechtbank te Middelburg, publiek verkocht een winkel- en woonhuis met schuur, open grond' en erf, op het dorp, groot 2.45 A. Kooper werd dhr J. J. de Hond te 's Hearenboek voor f 2220. 1 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Mei: Zwakke tot matige, N.W. tot Noordel. wind, gedeeltelijk bewolkt, kans op nacht vorst, mogelijk enkele lichte regenbuitjes, vooral des ochtends koeler. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van gistermiddag 2 uur 760. Licht op voor fietsers. Vrijdag 9 u. 14. Stoomvaart Mij. Nederland. CHR. HUYGENS, 15 v. Batavia n. Am'at. P. 0. HOOFT, uitr., 14 v. Algiers. POELAU ROEBIAH, uitr., p. 15 Gibraltar. RIOUWi, uitr., 16 v. Suez. SALABANGKA, uitr., p. 14 Perim. SALEIER, thuisr., 15 te Sabang. BORNEO, thuisr., p. 13 Gibraltar. J. P. 'C'OEN, thuisr., p. 13 Gibraltar. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. ARES, 14 v. Limni te GavaJla. BAARN, uitr., 14 te Valparaiso. COTTICA, 13 v. Curacao n. P. Cabello. NEPTUNUS, Cadix/Genua, p. 13 Gibraltar. ZEUS, 14 v. Palermo n. Catania, Rotterdamsche Lloyd. INDRAPOERA, 15 v. Rott. n. Batavia. MEDAN, uitr., 15 te Beiawan. SCHOUWEN, thuisr., 15 K. del Armi gep. SLAMAT, uitr., 15 te Beiawan. BANDOENG, thuisr., p. 14 Ouessant. TABANAN, uitr., jp. 15 Sagres. TAMB0RA, uitr., 15 te Pt Said. KOTA BAROE, thuisr., 15 te Suez. Zaterdag 18 Mei hopen onze geliefde Ouders, MARINUS DINGEMANSE en JOHANNA LUITWIELER. hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, Is de wensch van hunne dankbare Kinderen, ELIZABETH. CATHARINA. PRIENA. JANNA. Gapinge, 16 Mei 1929.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3