BOL Uit de Provincie. Kerknieuws. Zoeklichtjes. Gemengd Nieuws. „Eiken dag één Glaasje" De K.L.M.-dlamt op BerH/n. De Koniriklijice Luchtvaart Maatsch. heeft gisteren het verkeer Rotterdam Berlijn, zonder tusschenlanding, opgeno men. Hot eerste vliegtuig is te 9.33 van Waalhaven vertrokken en te 12.50, dat is 5 min. voor den vastgestelden tijd, te Berlijn aangekomen. Er was te Berlijn veel belangstelling. Op het vliegveld van het Tempelhoferfeld wapperde aan hooge masten de Nederlandsche driekleur. Uit het vliegtuig stapten zes passagiers, waar onder enkele vertegenwoordigers van de Nederlandsche pers. Ze werden begroet door onzen gezant, graaf van Limburg Stirum, gezantschapsraad mr. Thorbecke en gezantschapsattaché Star Bussman; yoorts door vertegenwoordigers van de jRijiksregeering en het Berlijnsche ge meentebestuur, alsook door de te Berlijn gevestigde Nederlandsche kolonie. Het vliegtuig werd bestuurd door Smirnoff, die den tocht naar Indië eveneens met succes heeft medegemaakt en Aler. Een aantal photographen was eveneens op het vliegveld aanwezig. Na de eerste begroeting vond in een zaal van de restauratie van het vliegveld de ontvangst plaats. Op alle tafels prijk ten oranjebloemen met rood-wit-blauwe linten. Womsky, de directeur van de Deutsche Lufthansa, heette hier de aanwezigen wel kom. Spreker wees op de hartelijke betrek kingen, die steeds hebben bestaan tus- ischen de K. L. M. en de Lufthansa. Deze ziet in de nieuwe lij'n geen concur- reerende onderneming, maar alleen een verbetering van het verkeer. Spreker heet te het eerste vliegtuig op de nieuwe lijln hartelijk welkom te Berlijn en deelde mede, dat naar aanleiding van de ope ning van de lijn de Lufthansa haar har telijke groeten aa,n de K.L.M. had ge zonden. Nadat een vertegenwoordiger van het Berlijnsche gemeentebestuur de Neder landsche vliegers te Berlijn had begroet en gewezen had op het vele dat Neder land mot Duitschland verbindt, zeide Z.Exc. graaf van domburg Stirum, dat Nederland hoopt eens in de lucht een rol te zullen spelen, die het reeds op zee speelt. De Nederlanders genieten een goede reputatie als zeevaarders; ze wil len ook goede luchtvaarders zijn. Dit doel hopen zij te bereiken door goede samen werking dor K. L. M. en de D. L. H. De vertegenwoordiger van de K.L.M. de heer Lasonder, dronk op de .welvaart van het Duitsche rijk, de Duitsche lucht vaart, de Duitsche hoofdstad en op den vader van de K. L. M., de Deutsche Lufthansa. Het Nederlandsche vliegtuig is na een oponthoud van anderhalf uur weer naar Rotterdam teruggekeerd. Door tegenwind is het ongeveer een kwartier na den vastgestelden tijd op Waalhaven teruggekeerd, op tijd nog voor aansluiting op het vliegtuig naar Londen. Zeldzaam brutaal of ongelooflijk dom. Nauwelijks, zegt de „Rotterd." was ons artikeltje verschenen, waarin we wezen op de voornamelijk door de soc.-demo craten mislukte poging van Mr Bijleveld, om nog vóór het reces het wetsontwerp inzake den rechtstoestand der ambtena ren te behandelen, of daar lezen we in „De Ambtenaar", het orgaan van den Centralen Nederlandschen Ambtenaars- bond, het volgende berichtje: „De Soc.-Dem. Kamerfractie heeft er 26 April bij monde van onzen vriend J. ter Laan op aangedrongen, de Amb- tenaarswet nog voor de verkiezingen te doen behandelen, hetgeen ook door het antirevol. Kamerlid Bijleveld werd be pleit. Succes hadden hun pogingen ech ter niet." „Onze vriend" deed precies het tegen overgestelde. Doch wie ter wereld brouwt daar zoo'n leugenbericht van? Verkiezing lid Eerste Kamer. De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer had tegen gisterenmiddag .4 uur een voor de kiezers toegankelijke zitting van dat stembureau uitgeschreven, in welke zitting voorzien moest worden in de vacature, ontstaan door het over lijden van het lid der Eerste Kamer, Jhr F. X. A. Verheyen. Het centraal stembureau bleef echter tot biji half zes in geheime vergadering bijeen, waarna in openbare vergadering werd medegedeeld, dat tot lid der Eerste Kamer is benoemd verklaard, de heer C h. A. J. Frencken te Oosterhout (N.B.j. Naar de N. Rott. Crt. verneemt, was de langdurige geheime vergadering een ge volg van een verschil van gevoelen, dat in den boezem van het centraal stembu reau was ontstaan omtrent de vraag, wie als 3e opvolger van jhr Verheyen moest worden beschouwd, óf het Tweede Kamer lid mr Van Sasse van IJsselt óf de heer Frencken. De heer Van IJsselt is indertijd tot lid der Eerste Kamer benoemd verklaard, maar heeft voor die benoeming bedankt. De quaestie was nu, of de heer Van IJsselt bij een volgende vacature wederom geacht moest worden voor een benoeming in aanmerking te komen, welke mogelijk heid, zooals men weet, bij de Tweede Kamer bestaat. Het centra,al-stembureau heeft blijkens zijn beslissing deze vraag ten aanzien van de Eerste Kamer in ont- kennenden zin beantwoord. Naar verluidt, zou dhr Frencken, die lid is van Gedep. Staten van Noord- Brabant, voor deze benoeming bedanken, waarna dan als opvolger de heer "Van Best in aanmerking zou komen. Radio tijdens de verkiezingen. In aansluiting aan het bericht Over een regeling door den Radioraad ontwor pen .omtrent het omroepen van verkie zingsredevoeringen, vernemen wjj thans, dat de min. van Waterstaat een regeling heeft getroffen voor de uitzending van verkiezingsredevoeringen der thans in de Slaten-Gcneraal vertegenwoordigde politie ke partijen. Deze partijen zijn met de re geling in kennis gesteld. De politieke partijen, die niet in de Staten-Generaal zqn vertegenwoordigd en verkiezingsredevoeringen zouden willen uitzenden, kunnen zich daartoe tot dear minister van Waterstaat richten. Deze ver zoeken moeten uiterlijk voor 21 Mei op het departement zijn ontvangen. Het budgetrecht der Tweede Kamer. Do heer Lingboek hoeft aan den Minister van Financiën de volgende vragen gesteld: le. Is het waar, dat het herziene Bezol digingsbesluit reeds tot uitvoering is ge komen? 2e. Indien zulks het geval is, op grond van welke overweging is gemeld besluit dan in werking gesteld zonder dat te voren door den Minister die aanvrage van gelden is gedaan waarvan ondergetee- kende melding maakte in zijn vraag nn. 3 van 28 November 1928, en die Zijn Ex cellentie in uitzicht stelde in zijn ant woord no. 3 van 20 December 1928, en alsmede zonder dat bedoelde fondsen door de Staten-Generaal zijn gevoteerd? 3e. Op welke gronden acht de Minister in dat geval zoodanige wijze van behande ling der onderhavige aangelegenheid te zijn in overeenstemming met de vereischte eerbiediging van het budgetrecht der Sta ten-Generaal, hetwelk zooveel te meer mag worden gevraagd, waar het Zijn Excel lentie niet onbekend was, dat tegen het toestaan van een deel der sub 2 bedoel de gelden in den boezem der Tweede Kamer ernstige bezwaren zijn gerezen? Luchtdienst tusschen Neder land en Ned.- Indië. Bljjkens de memorie van antwoord zijn inderdaad nog verschillende moeilijkheden, ook van politieken aard, te overwinnen. Met sommige landen wordt nog onderhan deld om de zekerheid te verkrijgen, dat de dienst ongestoord zal kunnen worden voortgezet. Daarbij is echter in de eerste plaats noodig deze andere zekerheid, dat de plannen der maatschappij op een hech ten fimancieelen grondslag steunen. Is deze grondslag gelegd, dan vertrouwt de regea ring, dat de onderhandelingen met succes zullen worden bekroond. Het denkbeeld van bet inrichten vain internationale routes, onafhankelijk van de landen, waarover gevlogen wordt, is vooralsnog niet voor verwezenlijking vat baar. Voor den beoogden luchtdienst zal aanvankelijk uitsluitend van landvliegtui- gen worden gebruik gemaakt. Het is in tus schen niet uitgesloten, dat in de toekomst althans over een deel der route van wa tervliegtuigen, zal worden gebruik ge maakt. Bij de ramingen is gerekend op een ta rief voor passagiersvervoer van f2500; voor het postvervoer is gedacht voor brie ven aan een extra luchtrecht van f0.75 per 20 gram en voor briefkaarten aan een extra luchtrecht van f0.40. Beoogd wordt, eerst in 1931 de gere gelde wekelijksche verbinding met de daar voor noodige groote vliegtuigen tot stand te brengen. De invloed van den staat op het bestuur en het beheer der maat schappij is, naar de meening der regee ring, voldoende te aahten. Kinderarbeid in den Landbouw. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot voorbehoud der bevoegdheid van toe treding tot het ontwerp-verdrag betref fende den leeftijd, waarop kinderen mo gen worden toegelaten tot den arbeid in den landbouw (Genève 1921), verklaart de ro,geering, aan de toetreding groote moreele waarde te hechten ten opzichte van landen, welker sociale wetgeving min der ver gevorderd is dan bij ons. De staking te Zaandam. In het conflict in het Zaansche hout- bedrijf is nog geen verandering gekomen. In verband met de staking heeft de firma Bruinzeel van de Holland-Deuren- fabriek aan van haar personeel ont slag aangezegd wegens gebrek aan mate riaal. Het aantal bootwerkers dat mede in staking gaat neemt voortdurend toe. Gisteravond is het bij het naar huis brengen van een vijftal werkwilligen tot een botsing gekomen met de politie, die er tenslotte met de blanke sabel op in sloeg. Het conflict t e Scheveningen. In zake de bemiddeling van den Rijks- bemiddelaar, den heer v. IJsselsteijn, in het conflict in het Scheveningsche vis- schersbedrijf, .wordt gemeld, dat waar schijnlijk reeds vandaag de heer v. IJssel steijn een bemiddelingsvoorstel zal doen, dat dan direct zal worden besproken in een bijeenkomst van besturen der reeders- vereenigingen en van de werknemersbon den. Indien men tot overeenstemming komt, ligt het in de bedoeling met den mees ten spoed dit voorstel voor te leggen aan de ledenvergaderingen. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. Het Bureau C. C. verzoekt ons nogmaals er de aandacht op te vestigen, dat het voor de kiezers, die zich op den 3den Juli a.s. niet in de gemeente zullen be>- vinden, waar zij op de kiezerslijst staan, mogelijk is te stemmen daar waar zij zich op dien dag wei ophouden. Om van dat recht te kunnm gebruik maken, moeten zij uiterlqkveertien dagen vóór de stemming dus uiterlijk op Dinsdag 18 Juni a.3. in persoon daarvan mededeeling doen op de secretarie van de eene of andere gemeen te in Nederland, 'tkomt er niet op aan waar. 't Behoeft niet in de gemeente te z\jn, op welker kiezerslijst ze vermeld staan, 't behoeft niet in de gemeente te zijn, waar ze wenschen te stemmen. De kennisgeving kan overal in Nederland plaats hebben. Iemand, die kiezer is in de gemeente Zuidbroek (Groningen) bijv. kan in Broekhuizen (Limburg) kennis ge ven, dat h(j op 3 Juli in Spanbroek (N.-H.) weftscht te stemmen. Hij moet bij die mededeeling opgeven zijn naam, voornamen, datum en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de kiezerslijst voorkomt en een adres in de gemeente, waar hij wenscht te stemmen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. 't Zal goed zijn, dat de besturen onzer kiesvereenigingen ten opzichte van deze zaak mede een oogje in 't zeil houden. Voornamelijk ten aanzien van kiezers, die na de vaststelling van de kiezerslijst ver hinderd zijn en die zelf misschien op deze dingen geen acht nemen. Er moet op gelet worden, zoowel van de zijde der kiesveneeniging uit welker plaats van ves tiging een kiezer vertrok als in de gemeen te waar hjj zich vestigde. Om zulks ge makkelijk te maken stelt het Bureau C. C. zich, evenals in 1925, gaarne beschikbaar voor het overbrengen van adressen. Ieder die hieromtrent iets te melden heeft, doe zulks zoo spoedig mogelijk aan het adres C. C., Dr Kuyperstraat 3, Den Haag. Dit Bureau zorgt dan voor onmiddellijke door zending aan het adres van den betrok ken K.V.-secretaris. Men doe dit evenwel zoo spoedig mogelijk Dinsdag 18 Juni is, gelijk boven ge zegd, de fatale datum. Ieder zal begre pen, dat modedeelingen op 17 Juni in gekomen stellig en. die op 16 of 15 ont vangen, als ze wat veel in aantal zou den zijn, vermoedelijk telaat zullen zijn. Laat ons afspreken, dat we deze din gen, behoudens onvoorziene gevallen, vóór 1 Juni a.s. afhandelen. Faillissement. Door de Recht bank te Middelburg zijn failliet ver klaard: P. Doets en P. J. Doets, koop lieden te Middelburg, handelende onder de firma A. v. d. Weele te Middelburg. Rechtercommissaris Mr J. H. Bijbau, Rechter. Curator: Mr P. W. Adriaanse, advocaat 'te Middelburg. Goes. Gisteravond hield de Chr. Be- waarschoolvereeniging haar jaarvergade ring, die, zooals gewoonlijk, zeer druk be zocht was, vooral door de moeders der schoolkinderen. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer L. Duvekot, de vergadering met gebed en het lezen van Mare. 10:1116, waaraan hij een kort inleidend woord ontleende. De secretaris, de heer E. van der Zee, las de notulen en gaf een jaarverslag. De heer Laport, die periodiek aftrad, werd bij acclamatie herkozen, waarbij de voorz. zei, dat het ook gelukt is om het 7e be stuurslid te vinden in een lid der Ge reformeerde Gemeente. Hierna gaf mej. Breel, het hoofd der schoiol, een z.g. schoolverslag, waarin zij op de bekende aangename manier het leven schetste wat weer dit jaar was geleefd in de school. In de pauze werd een kopje thee en een koekje rondgediend, waarna twee der ond er wij z er es s en een causerie hielden over „de eerste schooldag" en over „de fröbelmethode als ontwikkeling der kin deren". Zeer verdienstelijk werden die zaken m 't licht gesteld en jnet veel belangstelling aangehoord. Dat de verschillende stukjes, ook de zang van het onderwijzend personeel, 'in den smaak vielen, bleek wel uit de har telijke instemming die telkens betoond werd. Ook had het werk van jle Ideintjes, wat ze zoo in de school hadden gemaakt, veel bekijks der ouders. Te ruim half elf werd deze aangename, gezellige vergade ring met een kort woord van dank aan allen die aan het welslagen hadden mee gewerkt, door den voorzitter gesloten, nadat een lied was gezongen en de heer Laport in dankgebed was voorgegaan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ee, 0. S. Cazemier te Stavo ren. Te Reeuwijk, J. G. Terlouw, cand. te Utrecht. Te Hengelo, H. W. Obbink te Gel- dermalsen. Bedankt voor Groningen (10e pred.pl.), L. D. Poot te Haarlem. Voor Terneuzen, Joh. A. Raams te Kloetinge. Voor Olde- broek, A. F. P. Pop te Vaassen. Geref. Kerken. Bedankt voor Wageningen, Th. Dolle man te Giessen-Nieuwkerk. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Delft, W. Bijleveld te Haarlem. W.-Souburg en Ds A. H. Wi era inga te Vlissingen en de ouderlingen Polderman te Meliskerke en Coppoolse te Seroos- kerke. A1 g. Syn. Comm. der Ned. Herv. Kerk. Over het verzoek om voorlichting van den kerkeraad te Dirks- land betreffende een erflating 'welke deels aan de kerkelijke deels aan de burger lijke gemeente ten deel is gevallen, zal het advies .van den rechtskundigen ad viseur der Synode worden ingewonnen. De „Deutsche Evangelische Gemeinde" te Athene heeft steun gevraagd voor een nieuw kerkgebouw in die stad. Het ver zoek wordt gesteld ter fine van advies in handen van de Commissie voor cor respondentie met buitenlandsche kerken. De Belgische Zendingskerk zal op 24 26 Juni haar Synode houden te Fra- meries bij Mons. De heer baron E. Prisse zal worden uitgenoodigd de Synode der Ned. Hervormde Kerk op de bijeenkomst te vertegenwoordigen. De Raad van beheer heeft geantwoord op het verzoek van de Algemeene Sy nodale Commissie, om een lijst over te leggen van gemeenten, aan welke de in art. 4 van het reglement op de .bijdra gen bedoelde faciliteit is verleend. De Raad van beheer acht het opnemen van zulk eene lijst in zijn jaarverslag prac- tisch onuitvoerbaar, omdat ook alle rede nen zouden moeten worden gepubliceerd welke voor het verleenen van die fa ciliteit bestaan. Hij is echter bereid, aan de Algemeene Synodale Commissie over elk geval volledige inlichtingen te ven schaffen. P r o v. Synode. In de Dinsdag gehouden vergadering van de classis Mid delburg werden gekozen tot afgevaardig den naar de Provinciale Synode: Ds A. C. He ij te Koudekerke en Ds D. Scheele te Middelburg en de ouderlingen K. Pol derman te Biggekerke en G. v. d. Putte te Vlissingen, primi. Tot secundi werden aangewezen Ds G. B. Wurth te 0.- ,en N. J. BASTMEIJER. 1849 1929. Een van onze voortrekkers, de heer N. J. Bastmeijer te Goes, hoopt a.s. Za terdag zijn 80steh verjaardag te vieren. De heer Bastmeijer is in Zeeland, waar hij een groot deel van zijn leven heeft doorgebracht, een bekende figuur. In zijn jongere jaren was hij werk zaam als onderwijzer te Middelburg en daarna te Gorinchem. Reeds in 1874 ech ter keerde de heer Bastmeijer naar Zee land terug. Hij werd toen "benoemd tot hoofd der Christelijke school te Brui- nisse, in welke functie hij werkzaam bleef tot hem in 1920 bij het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ontslag werd verleend. God heeft aan den heer Bastmeijer uitnemende gaven geschonken en Hij heeft hem ook dein lust gegeven om "met die gaven te woekeren, niet alleen in de school, maar ook in het publieke leven. Natuurlijk nam de school bij den heer B. de voornaamste plaats in. En op dat gebied is zijn arbeid clan ook niet onge zegend gebleven. Had hij aanvankelijk geheel alleen de zorg voor 130 kinderen, bij zijn heengaan bad hij naast zich twee onderwijzers, en was de oude school door een nieuw doelmatig gebouw vervangen. Naast de school had ook de kerk zijn belangstelling. Jarenlang heeft hij de Geref. Kerken te Bruinisse en Goes als ouderling gediend. Maar ook de politieke strijd liet hem niet onbewogen. Te Bruinisse werd on der zijne leiding een A.-R. Kiesveree- niging opgericht en het was vooral aan zijn voortdurende actie te danken, dat eindelijk de Gemeenteraad daar ter plaat se werd omgezet. Maar daarbij bleef het niet. In samen werking met den heer D. Mulder te Zierikzee, die, zoo God hem het leven spaart, in Augustus a.s. 80 jaar hoopt te worden, werd in geheel Schouwen en Duiveland een krachtige politieke actie ontwikkeld, met het gelukkige resultaat, dat "hier zelfs een tijdlang een man van rechts naar de Tweede Kamer werd af gevaardigd. Na zijn vertrek uit Bruinisse werd de heer Bastmeijer gekozen tot voor zitter van de A.-R. Kiesvereeniging te Goes, van welke vereeniging hij thans nog eer-e-voorzitter is. Ook de jeugd had voortdurend de bet langstelling van den heer Bastmeijer. Ja renlang was hij lid en daarna eereiid van de afd. Zeeland van den Ned. Bond van Jong. Vereen, op G. G. En nu hoopt de heer Bastmeijer a.s. Zaterdag zijn 80sten verjaardag te vieren. Hij is oud, maar nog niet op. Zijn haren zijn grijs, maar zijn hart is nog jong en zijn belangstelling voor de Christelijke actie pp allerlei gebied is nog niet "Verzwakt. Met zijn jeugdig vuur is 'hij nog altijd vele jongeren ton voorbeeld. De levensweg- van den heer Bastmeijer was niet altijrl even gemakkelijk. Aan strijd en moeite heeft het hem niet ont broken. Maar hjj is ook rijk gezegend. Wat zit de angst voor de coalitie er toch diep in, in sommige kringen. Men heeft de coalitie niet eens mai tientallen keeren dood verklaard, mi heeft officieel laten vaststellen dat er vi schijndood geen sprake kan zijn en dat zo waarlijk morsdood is en toch, bij het min ste gerucht dat men in de omgeving van den doodgewaande hoort vliegt men op met een bleek gezicht en vraagt zich af of er ook nog een vergissing in hot spel kan zijn. Gisteren was 't ook weer zoo. De Kamer verwierp bij oen rechts-link- sche stemming een voorstel van Dr Vos om gescheiden echtgenooten niet in totaal f 5 maar elk f 3 ouderdomsrente uit te keeren en daarna een voorstel om het mogelijk te maken dat de Burgerl. Armbesturen in be paalde omstandigheden de nelft van de bestuurszetels in de Armenraden kunnen bezetten. Daar vliegt de overzichtschrijver van het „Vaderland" op af. „Met een weinigje demagogie, zegt hij, kunnen de voorstanders van coalitie-her- stel hier een aanval op de kerkelijke en particuliere weldadigheidsinstellingen van maken en van eerstgenoemd geval een los- wrichting van den huwelijksbandl" Of de angst er ook diep in zit! OPMERKER. God geeft hem het groote voorrecht, dat hij na een werkzaam leven, nu hij den leeftijd der zeer .sterken heeft be reikt, nog groen en frisch is en dat hij nog altijd naast zich heeft zijne echt- genoote, die hem zoovele jaren tot hulp en steun was. De heer Bastmeijer is in Zeeland een bekende en bij velen geliefde figuur. Wij weten dan ook te spreken namens zeer velen wanneer wij de hoop uit spreken, dat de dag van Zaterdag voor hem een gelukkige dag mag zijn en dat God de Heere die hem tot hiertoe sterkte hem nog menig jaar mag sparen. Staking aan de Zuiderzeewer ken. Omtrent do staking der grondwerkers op de Oude Zeug (Zuiderzeeweften), kunnen we melden, dat 90 arbeiders van do 160 het werk hebben neergelegd en het eilandje heb ben verlaten. De opengevallen plaatsen wei den zooveel mogelijk aangevuld met perso neel, reeds werkzaam bij do M. U. Z. op andere plaatsen. Het werk kan eohter niet met volle capaciteit doorgaan. Gistermorgen had te Den Oever (Wielingen) een bespreking plaats tusschen de bestuurders van den- be trokken bond en den Ilaad van Behoor, waarin het echter nog niet tot een beslissing is ge komen. Verwacht wordt, dat de stakers op de oude voorwaarden het werk zullen her vatten. (Tel.). Een trein naar den zin der handelsreizigers. Speciaal in han delsreizigerskringen heeft de invoeging van trein 405, die te 6.55 uur van Arn hem vertrekt en een goede verbinding tot stand brengt met Zuid-Limburg, Bra bant en Zeeland, groote vreugde ver oorzaakt. Die blijdschap hebben de han delsreizigers Woensdagmorgen in alle vroegte geuit, door den eersten trein, die te 6.55 vertrok, aan het station Arn hem te versieren, de locomotief met een krans te behangen en aan het treinper soneel, machinist en stoker, kistjes si garen aan te bieden. Na vertrek van den trein heeft de afdeeling Arnhem van de R.K. Handelsreizigersvereeniging „Christoffel", namens de handelsreizigers een telegram gezonden aan de directie van de Ned. Spoorwegen, om hulde en dank te betuigen voor de inlegging van dezen trein. (Tel.) NU F 4.- PER KRUIK „Onze verheven superioriteit". Onder dit opschrift schrijft Henri Polak in zijn Wekelijksche Kroniek in „Het Volk": „Wanneer zullen de Nederlandsche sociaal-democraten toch eens wat min der zwaar op de hand worden, wat min der vallen over kleinigheden, wat min der zich verbeelden zuiverder klasse- strijders te zijn dan partij,genooten van andere nationaliteiten? Gebeurtenissen, waar elders geen haan naar 'kraait, worden, indien er hier iets van gelijken aard voorvalt, beschouwd als ontzettende ketterijen. De afgevaar digden van de Arbeiderspartij in het Brit- sche parlement zijn altijd aanwezig als de koning met het voorlezen eener troon rede de zitting opent. Daar was niemand in Engeland, die er aan dacht het te misprijzen. Maar toen hier voor de eer ste maal iets dergelijks gebeurde, was de Partij1 in rep en roer en werd bijna een geheel congres door het gehaspel over deze zoo weinig beteekenend© aangele genheid in beslag genomen; en op de agenda van het jongste congres ston den zoowaar alweer voorstellen over deze quaestie. De Prins van Wales heeft eenige maan den geleden iee<n treffende radiorede ten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2