DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Uit de Pers. Het huisje aan den zeedijk Staten-Generaal. Uit de Provincie. Zoeklichtjes. FEUILLETON. „Vertrouw op God, kind. Hij begeeft en verlaat ons niet," troostte hij. Er volgden dogen van groote betlom- ,,'kWeet het niet," antwoordde hjj. „God alleen .weet het. MUachian moet VAN WOENSDAG 15 MEI 1929. No. 189. Leerplicht "van 13-jarlgen. Onlangs, bij de behandeling van het ont werp tot wijziging van de Leerplichtwet, stelde de heer Tilanus voor de wet in dien zin te wijzigen, dat alleen geëischt zou worden dertien jaren oud en alle zeven leerjaren doorloop-en. Daarbij zou aan de onbillijkheid dat 13-jarigen die aan den 7-jaxigen leerplicht ten volle voldaan hebben, toch nog de school moeten blijven bezoeken, een ein de zjjn gemaakt. Dit voorstel werd echter verworpen. Alleen de Ghr. Historischen en de Antire volutionairen stemden er voor. Naar aanleiding daarvan schreef de Vrijzinnig Democraat: „De regeling der wet is, dat de kinderen die de zeven klassen van de lagere school doorloop-en hebben voor zij den leeftijd van 13 ]aren bereikt hebben, toch de school niet aanstonds mogen verlaten. Zij moeten dan blijven, totdat zij de klasse, waarin zij op hun 13en verjaar dag zaten, hebben doorloopen. Voor kin deren, die op jongeren leeftijd dan zes jaar op school komen, duurt daardoor de leerplicht inderdaad langer dan zeven jaar. De antirevolutionairen en christelijlk- historischen vinden dit verschrikkelijk. Verleden jaar stelde een amen dement-Van den Heuvel voor, dezen kinderen te ver gunnen de school te verlaten, op den dag, waarop zij den leeftijd van 12 jaar en zes maanden hebben bereikt. Dit amendement is toen ver-worpen. De heer Tilanus wilde thans bereiken, dat de kinderen in ieder geval op 13-jarigen leeftijd de school zou den mogen verlaten, ook al was het midden in het schooljaar." De Nederlander merkt hierbij op: Onze eerste opmerking is, dat de strek king van het amendement-Tilanus in deze woorden niet voor ieder duidelijk wordt weergegeven. De heer Tilanus wilde niet „bereiken, dat de kinderen in ieder geval op dertienjarigen leeftijd de shcool zouden verlaten"; hij wenschte dit verla ten van de school op dertienjarig en leef tijd mogelijk' te maken, alleen v o o i het geval, dat de leerling vóór zijd dertienden verjaardag de zeven klassen der school, alle had. doorloopen. Maar bovendien, de Christelijk-Histèri- schen en Anti-revolutionairen, die den hoer Tilanus volgden, vinden het niet verschrikkelijk', dat de leerplicht langer dan zeven jaren duurt. Zij' erken nen, dat voor vele kinderen zulk een jaar van vervolgonderwijs zeer goede vruchten kan opleveren. Zjj! vinden het aanmatigend van de Overheid,hier te treden in het recht der ouders. Evenmin, als het aan de volksvertegen woordiging toekomt, te trachten zich te plaatsen op den stoel der Overheid, even min komt het toe aan de Overheid, zich te zetten op den stoel der ouders. In land- en tuinbouw mogen de jon gens op dertienjarigen leeftijd aan den arbeid deelnemen. In de vaak groote ge zinnen zit moeder dikwijls naar de hulp van haar oudste dochter te verlangen. Des winters is er gedurende de lange avonden voldoende gelegenheid voor aan vullend- envakkundig onderwijs. Boven dien 'leert de ervaring, dat sommige jon gens, na den leeftijd, waarop anderen naar buiten mogen, geen rust of aandacht meer hebben 'in de school; het is of de (schoolbank onder hen brandt. Wat eischt nu een gezond moreel-po- litiek beginsel? Dit, uat, bjj zoodanige verhoudingen, de Overheid, met haar dwingende hand, niet verder ingrijpe dan het strikt noodzakelijke. De school telt zeven klassen, deze moeten zijn door loopen; bovendien is het kind vóór het bereiken van den dertienjarigen leeftijd niet geschikt voor arbeid. Tot zóóver kan in den dwang van de Overheid' worden bernst. Nu is het zeker te verdedigen, dat het door HUGO KINGMANS. 123.) o— „De omstandigheden zijn zoo ontzettend droef," zeide Mevrouw Van Meersma dan. „maar ik moet toch zeggen, dat ik u met vreugde als onze aanstaande schoonzoon ontmoet. Sinds Lia zoo veranderd is, kan geen betere echtgenoot voor haar worden gewenscht." Hans boog hoffelijk. „Ik dank u wel voor uw toestemming tot ons engagement. Het is droef, dat het onder deze omstandigheden plaats vindt, maar wij hebben het te aanvaarden, als ons niet toekomende uit menschenham- den." „Lia heeft je de geschiedenis van An nie .verteld?" „Ik ben op de hoogte, mevrouw," „Het liad zoo anders kunnen zjjn, wan neer ik verstandiger was geweest," zeide z\i vol zelfbeschuldiging. Hans kon er moeilijk een antwoord op geven, omdat hjj de omstandigheden dio hij niet gekend had, alleen van hoo- Ten-zeggen wut, moeiljjk kon beoordeelen. twee malen geheel doorloopen ran het zevende leerjaar voor vele kinderen uiterst nuttig is; en de onderwijzer kan zeer goed, door het varieeren van de leerstof, bevorderen, dat het herhaal- d e zevende leerjaar iets anders zij' dan een duplicaat van de gewone zevende klassen. Maar de beslissing, of het dertienjarige kind, dat alle klassen doorliep, nog lan ger op school zal blijven, of dat het verder, onder moeders leiding, zal mee werken in de huishouding of wel vader zal helpen in den tuin deze beslissing komt toe aan vader en m o e d er, die het kind kennen en liefhebben en in( de eerste plaats voor zijne toekomst ver antwoordelijk zijn. De Overheid matigt zich een recht aan, dat haar niet toekomt, met ten deze, door hare macht, tot meer dan het noo- dige misschien tot het overbodige in enkele gevallen zelfs tot het schade lijke, te dwingen." TWEEDE KAMER. Wijziging Ouderdomswet. In de vergadering van gisteren werd voortgezet de behandeling van het wets ontwerp tot wijziging van de Ouderdoms wet. Minister Slot e mak er de Bruine betoogt, dat dit ontwerp niet gaat in de richting van een staatslevens verzekeringsbedrijf, doch het opent de gelegenheid tot premierestitutie en tot het verkrijgen van een weduwerente. Naar aanleiding van de opmerkingen van den heer Van Gijn zet spr. uiteen, dat er van concurrentie met het particuliere verzekeringsbedrijf geen sprake is. Het ge middelde der weekrenten bij de V.O V. is f 4.70 tegen'f 6.30 bij de particuliere maat schappijen. De meeste volksverzekerings maatschappijen bemoeien zich ook heele- maal niet met de pensioenverzekering. Spr. spreekt zeer beslist tegen hetgeen de heer Van Gijn beweerde, nl. dat de V.O.V thans hoofdzakelijk de beier gesitueerden zoekt. De heer Kuiper, R.-K., verdedigt twee amendementen om de weduwenrente tot f 10 mogelijk te maken en de ouder domsrente zelve niet tot f 10 maar tot f 15 te beperken. De heer v. G ij n, Lib., licht twee amen dementen toe om de mogelijkheid van pre mierestitutie en de weduwenrente uit het ontwerp weg te nemen. De heer S a n n e s, S.D.A.P., verdedigt een amendement, strekkende om de maxi mum ouderdomsrente te handhaven op f 20 per week. De heer B e u m e r, A.-R., heeft ern stige bezwaren tegen het voortdurend peu teren aan de sociale wetgeving. Bij de voortdurende incidenteele wijzigingen kan van een vaste lijn geen sprake meer zijn. Spr.'s bedenkingen zijn niet van principi- eelen aard, doch van technisdh-legislatie- ven. Het artikel is niet fraai, niet duide lijk, geeft de bedoeling van den Minister niet weer en is onbetamelijk. Spr. stelt een redactiewijziging voor ter tegemoetkoming aan eenige zijner bezwaren. De heer Snoeck Henkemans, C.- H., meent, dat de amendementen-Kuiper van een zeer juiste gedachte, uitgaan. Spr. steunt deze amendementen. Echter be strijdt hij de amendementen-v. Gijn, die z. i. het hoofddoel van de wet aantasten. Wel is spr. het met den heer v. Gijn eens, dat de staat eenigen steun moet verleenen voor de verzekering van den kleinen man. De M i n i s t e t kan de toezegging, door den heer v. Gijn gevraagd, om den staat de verzekering te doen steunen, niet doen. Tegen de redactiewijzigingen, door den heer Beumer voorgesteld, heeft spr. geen bezwaar. Voor de amendementen-Kuiper valt veel te zeggen, doch het amendement- Sannës ontraadt spr. Ook de amendemen ten-v. Gijn bestrijdt spr. De amendementen-v. Gijn worden ver worpen bij zitten en opstaan. Het amendement-S a n n e a wordt aangenomen bij zitten en opstaan. Het amendement-Kuiper '(maximum f 15) is daarmede vervallen. Het andere amendement-Kuiper wordt aangenomen, waardoor de maximum-weduwenrente wordt gebracht op 10 gulden. Na bestrijding door den minister wordt Tóch dééd hot hem goed, dat zjj zóó sprak. Zij toonde er mede, te hebben ingezien, hoe verkeerd haar streven naar eer en aanzien was geweest. Wel had zij een harde leerschool doorloopen en hét zou alleen winst beteekenen, als het afgedwaalde schaap daardoor weer te recht 'kwam. Ietwat later stonden, zij aan het bed, waarop het doode lichaam yan Annie was uitgestrekt. Hans ken er geen gelijkenis mat 'Lia in aantreffen al begreep hij, dat het geesteslyden der laatste weken zijn stempel op het arme kind had gedrukt. Stilzwijgend staarden zij op het stof felijk overschot van de geliefde dochter, om dan weer heen te gaan, terwijl Me vrouw Van Meersma, overmand door ver driet, gesteund moest worden door Lia. Hans vertrok naar zijn hotel, tot aan het hek van het pension uitgeleide ge daan door Lia. „Ik zal vanavond nog naar huis schrij ven," zeide. hij. „Moet ik ook aan je Grootmoeder schrijven?" „Laat itïij dat morgen zelf maar doen. O Hans, wat is het alles diep droevig. Die arme, arme Annie verworpen een amendement-Sannes, om 1 de ouderdomsrente voor personen, tus- schen tafel en bed gescheiden, op 3 gulden te stellen inplaats van f 2.50. De eindstemming heeft plaats Vrijdag I uur. Regeling Armbestuur. Aan de orde is het wetsontwerp: Wijzi ging van de wet van 7 April 1912 tot rege ling van het Armbestuur. De beer Dr V o s, V.B., juicht verschil lende wijzigingen toe, die tegemoet komen aan bezwaren o.a. tegen de afschuiving van invalide armlastigen op groote ge meenten. Minder kan hij zich vereenigen met het geen is voorgesteld ten aanzien van de be stuursmacht in den Armenraad. Spr. is van meening, dat de burgerlijke gemeente minstens de helft der bestuursleden moet kunnen aanwijzen. Voor een Rijksinspectie inzake armenzorg voelt spr. niets. Als een bezwaar tegen de huidige ar menzorg gevoelt spr., dat de plattelands bevolking zeer sterk wordt getrokken naar de groote steden. Zoo zijn in één jaar 2586 armlastige gezinnen in Amsterdam komen wonenl Hierop is een correctief noodig, b.v. decentralisatie van de industrie, want het uiteenrukken van de plattelandsbevol king benadeelt ons vol'ksorganismo. Het is bovendien volstrekt onbillijk, dat al deze menschen voor rekening komen van de steden, waarin zij zich vestigen. De heer Snoeck Henkemans, JU. H., sluit zich aan bij den heer Vos om trent den trek naar de steden, maar waarschuwt, niet terug te keexen tot het beginsel van het domicilie van onder stand. Minister Kan gelooft niet, dat men op de punten, die dr Vos noemde, een principiëele wijziging zou kunnen pro- voceeren. Bij de beginselen van domicilie van onderstand hadden verschillende mis bruiken plaats. Het is dus niet gewenscht, daartoe terug te keeren. Zoolang er steden zijn, is de trek daarnaar toe er geweest. Aan de bezwaren der groote gemeenten wordt ook wel tegemoet gekomen door het nieuwe ontwerp betreffende de gemeente- financiën. Wat het andere punt betreft, wijst de minister er op, dat aan den fei- telijken toestand weinig veranderd wordt, aangezien de begrooting niet door het bestuur van den Armenraad wordt vast gesteld, maar door den raad zelf, terwijl de gemeenteraad het laatste woord heeft. De minister neemt over een amende ment van dr Vos, dat beoogt te doen uitkomen, dat de gemeente-instellingen niet slechts vanwege, doch ook door de burgerlijke overheid zelf kunnen worden bestuurd. De heer Kuiper, R.-K., verdedigt een amendement om ten aanzien van tegen werkloosheid verzekerde arbeiders in ge vallen van strenge vorst, watersnood, enz. een uitzondering te maken op het beginsel, dat zonder het in het oog hou den van individueele behoefte geen steun verleend wordt. De Minister acht dit amendement verkeerd. Dat in den afgeloopen winter steun kon worden verleend gedurende de vorstperiode, is juist te danken aan het feit, dat wat de heer Kuiper wil, niet in de wet stond. Ware dat het geval ge weest, dan had spr. geen rijks steun in uit zicht kunnen stellen. Zulderzeefonds. In de avondvergadering, onder presi dium van Dr De Visser, werd een aan vang gemaakt met, de begrootingen van het Zuiderzeefonds voor 1928 en 1929. Watergebrek te Borsselen. Men meldt aan de Midd. Courant: Voor eenige jaren werd, met mede werking van den directeur der ZuidBeve- landsche waterleiding-Mij alhier de Ver eeniging „Algemeen Belang" opgericht, ter verkrijging van drinkwater, dat te 'sHee- renhoek aan de leden der vereeniging werd verstrekt. Vorig jaar echter ontving het bestuur van „Algemeen. Belang" een schrijven van den directeur der waterleiding,, dat „hij geen vrijheid meer vond op de over eengekomen wijze aan de vereeniging water te verstrekken". Elke poging, tot nog toe door hem gedaan, om de Bors- mering. Het Ink moest naar Utrecht over-* gebracht worden, om daar ter aarde be steld te worden. Alle formaliteiten moes ten worden vervuld. Hans bood in alle opzichten zijn diensten aan, die gretig werden aanvaard, te meer, daar de ar chitect door het leed geknakt was. Hans begreep het wel: de arme man zocht naar verklaringen, maar kon die niet vinden. Hij was er, als het er op aankwam, nog erger aan toe dan zijn vriouw, die Wonderlijk tot rust kwam, wat Hans maar niet verklaren kon. Gearriveerd in de Utrechtsche woning, waaruit de begrafenis.zou plaats hebben, vonden zij brieven van Grootmoeder en Adriaaa Blankert en van het predikants gezin. Het waren brjeven vol deelnemende woorden en vol troost. Vooral de slechtge- stelde brief van de oude Vrouw Blankert, dien zij richtte tot haar dochter, al werd Lia niet vergeten, was aangrijpend. Me vrouw Van Meersma vergoot njkeljk tra nen Mj het lezen. En toen Lia hem later nog eens met Hans wilde herlazen, was de brief verdwenen. „Mama heeft hem opgeborgen," zeide zjj. „O, Hans wat groeit uit dit ont zettende leed?" selsche ingezetenen te bewegen tot aan sluiting leed schipbreuk. De Borsselsche contractanten maakten zich over de me- dedeeling niet bezorgd, tot de nood thans weer aan den man komt, en die nood is nu werkelijk groot. Nadat een lid der vereeniging op zijn verzoek om water nul op het request had gekregen, wend den zich eenige dagen geleden twee be stuursleden tot den heer Van Poel geest, in de hoop hun recht tegenover hem te kunnen verdedigen. Zij kregen echter daartoe niet de gelegenheid, daar genoemde heer zijn bezoekers deed weten dat hij over deze zaak voor hen niet te spreken was. Borssele zou dus thans aan den lijve voelen, hoe verkeerd in het verleden gehandeld was. Thans wordt men te Middelburg ge holpen. Inmiddels heeft de raad van Borsselen besloten de helft der vervoer kosten van het water uit Middelburg door de gemeente te doen betalen. Goedkooper stroom. In de te Hulst gehouden vergadering van de afdeeling der R.-K. Hanze i3 besloten, om met alle afdeelingen in Zeeuwsch- Vlaanderen een gemeenschappelijke actie te voeren tot het verkrijgen van goedkoo- pere electriciteitstarieven en zich daar voor te wenden tot de P.Z.E.M. en 'de gemeentelijke en particuliere electrici- teitsbedrijven, die in dit gewest stroom leveren. (Tem. Crt.) De reorganisatie van het Belgische Loodswezen. In regee- ringskringen te Brussel wordt bevestigd, dat, in den loop van dezen zomer, nog maals een deel van het personeel van het Belgische loodswezen van Vlissin- gen naar Oostende zal worden overge plaatst. Tegen den winter zal dan slechts nog een derde van dit personeel te Vlissingen verblijf houden. Beweerd wordt dat, daar het salaris der loodsen te Oostende in francs in plaats van in gul dens wordt uitbetaald, de Belgische schat kist aldus jaarlijks een besparing van frs 1.200.000 zal "hebben, wat het depar tement van Zeewezen in de mogelijkheid stelt, het materieel te modemiseeren en vier nieuwe zeekotters aan te schaffen. Verder heeft dit departement nog drie nieuwe motorbooten voor den dienst op de reede van Vlissingen en twee snel varende booten, bestemd om de lood sen van de schepen naar den vasten wal te brengen, besteld. Middelburg. Gistermorgen is wederom gebleken welk een gevaarlijke hoek in het Domburgsch Schuitvlot alhier wordt aangetroffen. Toen een wielrijder, komen de van de zijde van de Langeviele bui- tenbrug goed rechts rijdende bij genoem den scherpen hoek kwam, naderde van de andere zijde een vrachtauto uit Vlissingen, waarvan het nummer bekend is. De chauf feur achtte het blijkbaar niet noodig een rechtschen breeden bocht te maken, doch reed den gevaarleken hoek links om en slechts door een vlugge beweging kon de wielrijder een aanrijding voorkomen. Vooral ook nu deze weg, tijdens de af sluiting van den Poelendaalschen singel nog drukker zal worden bereden, waar schuwen wij alle bestuurders van auto's en andere vervoermiddelen nog eens met klem voor dezen hoek en brengen een ons gestelde vraag over, of het niet mogelijk is b.v. door een rij in kleur afstekende steenen in het midden van de straat, den weg in rechts en links te verdeelen. In de 1.1. gehouden vergadering der Chr. Jonge Mannenvereen. Ram. 1:16 a, die tot nu toe haar gebouw heeft gehad in de Spanjaardstraat E 69, werd be sloten tot aankoop van een nieuw pand teneinde dit in te richten tot vereeni- gilngsgebouw. In het algemeen was men van meening, dat het oude gebouw niet meer voldoet, zelfs al stelt men zeer bescheiden eischen, vooral in verband met de opvattingen van dezen tijd. Nu de kans zich voordeed om voor een zeer matig bedrag het pand Singel straat N 182 te koopen, mocht hierinede niet langer worden gewacht, te meer waar de vereen, meende door den ver koop van het oude gebouw, dat onbe zwaard haar eigendom is, het grootste deel van de koopsom van het nieuwe huis beschikbaar te zullen hebben. Echter moeten er nog zeer veel onkos ten worde" gemaakt, wil men van het huis een eenvoudig maar goed en gezellig langs dezen diepen weg worden hersteld, wat jaren geleden bedorven is. Laat ons er niet stil bij staan. Gods weg alleen is volmaakt. Onze toekomst is in Zijn hand." „Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijiven", had gestaan onder de adver tenties en de officieele aankondiging van het overladen. Dus verscheen er nie mand in het axchitectenhuis, waarbij trou wens het vermoeden rees, dat er niemand zou zijn gekomen na al wat er voorgeval len was. Ook van de Van Zeggelens liet zich niemand zien. Het kostte Lia geen moeite, gedaan te krijgen, dat oom Adriaan en tante Martje ter begrafenis werden genoodigd en ook verschenen. Voor Grootmoeder was de reis te ver. Aanvankelijk was er nog over gesproken, dominé en mevrouw Meu- nema Ie verzoeken, maar Hans had het afgeraden, daar beide families elkaar ab soluut nog niet kenden. De Rotterdamsche Van Meersma's wa ren er wel, maar zij konder, zich in de woning van den rouw niet thuis gevoe len. ZJ hadden eenige banale woorden van troost, terwiU Simon Meersma in zijn hart vond, dat zijn broer, evenals hij dat steeds had gedaan, zijn vrouw weer in "alles toegegeven had. Van het e«ue De dagen, die aan de verkiezingen vooraf gaan, kenmerken zich gewoonlijk door de ge boorte van allerlei partijtjes, die meestal na de verkiezingen weer even snel verdwijnen als ze gekomen zijn. Zoo is Maandag de Middenstaadspartij' weer uit het stof verrezen en met een ietwat ge- wij'zigden naam door den heer Abr. Staalman aan de kiezers gepresenteerd. Deze heer Staalman speelt een zonderlinge rol. Tot voor kort was hij lid van do Liberale Unie, die hom naar de Kamer bracht en van welks optreden pn beginselen hij1 een over tuigd voorstander scheen te zijn. Het tegen deel is althans nooit gebleken. Toen hij echter bij de vaststelling van de candidatenlijst niet de door hom gowensehte plaats kreeg, kwam hij1 plotseling tot de ont dekking, dat de partij;, die hjj- ook wkt graag in de nieuwe periode had willen vertegen woordigen, hare beginselen verzaakt en de belangen van de verschillende volksgroepen niet naar behaoren behartigt. Wat een treurige vertooning toch.. 'Met een variant op wat deze teleurgestelde politieker ten opzichte van de liberale staats partij opmerkt, zou men kunnen zeggen, dat alleen menschen met gebrek aan zelfrespect aan dergelijke weerhanen hun stem1 kunnen geven. Ik dweep niet met de liberale Unie. Maar ze had een gelukkig oogenblik, toen ze dezen Staalman, die allerminst een man van staal blijkt te zijn, een beetje op den achtergrond plaatste. Dergelijke elementen kan iedere partij missen OPMERKER. vereenigingsgebouw maken met zalen die door de leden, der hoofdvereeniging en die harer afdeelingen tot aangename ver blijven dienen en die zoo mogelijk kunnen worden verhuurd. Om te trachten de gel den voor heit aan de koopsom ontbre kend bedrag en die voor de allernoodza kelijkste verbouwing en inrichting bij' el kander te brengen, werd oene commissie gevormd, die dit doel zal trachten, te be reiken, door het plaatsen van rentelooae aandeelen en het bijeenbrengen van gif ten. Hieruit volgt, dat er voor de leden der Jonge Mannenver. een tijd van hard werken zal aanbreken. Vlissingen. Gisteravond hield de Wo- ningbouwvereen. „Gemeenschappelijk Be lang" haar 11e jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer Chr. Sto- ketee. Door den secretaris, den heer W- de Ridder, werd het jaarverslag uitge bracht en een overzicht gegeven van den toestand der verschillende complexen woningen. De woningen waren het ge heels jaar door verhuurd, terwijl nog een groot aantal adspirant-huurders te boek staan. De nieuwbouw heeft de voortdurende aandacht van het bestuur. Hiermee kon echter nog niet begonnen worden. Het verlies over 1928 van bouwplan 1919 bedraagt f 10.122.17 of f2,20 per woning per week en van bouwplan 1920 bedraagt het verlies f20.798.62 of f3.55 per woning. Met ingang van Maandag 27 Mei zal de werktijd op de Kon. Mij „De Schelde" gebracht worden op 48 uur per week en als volgt geregeld worden: Van Maandag tot en met Donderdag van 712 uur en van 1.46 tot 6.16 uur. Op Vrjjdag van 712 en van 1.455.45 uur en des ZaterdagB van 7—12 uur. Goe». Gelijk wij onlangs meldden, had het bestuur der Landbouwtentoonstelling aan H.M. de Koningin verzocht, de ten toonstelling te openen of met Haar be zoek te vereeren. Thans is officiéél bericht binnengeko men, dat H.M. aan dit verzoek tot Haar spijt geen gevolg kan geven. Met dank voor verleende hulp ont vingen Zr. Visser en Zr. van Gorp voor de Wijkverpleging: een gift van f20, zeS van f 10, twee van f 7.50, een van f 5, twee van f 2.50, en twee van f 1. Voor de zieken een gift van f 25 en hij den penningmeester een gift van f 5. HongaarBche kinderen. 4 Juli a.a. zal er weer een HongaarSche va~ cantietrein uit Budapest in Holland aan- uiterste was zij in het andere gevallen. Als hjj wat verstandiger opgetreden was, was het nooiit zoover ook met haar ge komen, dat zij meer geleek op een be- gijintje, zooals hij zich uitdrukte, dan op een vrouw van de wereld, zooals hij haar vroeger gekend had. Hij voor zich hield het meer met zijn schoonzuster uit vroeger dagen. Maar er scheen niet veel kans op te zijn, dat het ooit weer zoo wordon zou. Zij was dan wel redicaal veranderd, vond hij. Daarbij kwam dan nog dat Lia don laatsten tijd toch al zoo raadselachtig, nota bene verloofd was met een „zwaren" predikant, die in dit gezin, meende hij, wal voor de noodige hervormingen zou zorgen. Als er iemand te bdklagen was, dan was het wel zijn broer, die zich af deze ellende over den hals gehaald had. Dus oordeelde de Rotterdamsche Van Meersma, zonder er ook maar met één woord van te reppen. Alleen behandelde hjj, zeer tot leedwezen van Lia, Hans in het oogloopend kool. Deze trok zich daar- van evenwel niets aan en leidde de be grafenis, wat hem verzocht was. I I (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5