sanatogen Keurig zittend Haar Verkwikkende slaap Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. proefnemingen is besloten alle geëmail leerde reflectoren te doen vervangen door reflectors van Berlln-zilver. Tevens wordt er voor gezorgd, dat de vlam nauwkeurig in het brandpunt van den reflector wordt beplaatst. Zoodoende is de lichtsterkte verviervoudigd. Reeds zqn bij 750 loco motieven deze verbeterde lantaarns aan gebracht en de rest zal spoedig vol gen. Prof. Mr V. H. Rufgera. Prof. mr V. H. Rutgers is, naar de Stand, meldt, uit Zwitserland terugge keerd. Zijn geneesheer heeft hem ten min ste drie weken volstrekte rust voorge schreven. Zijn liartspieren zijn van 'de inaweiking van de griep nog niet hersteld. De toestand van den landbouw. Het lid der Tweede Kamer, de heer Lovink, heeft aan den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw gevraagd: In de minister bereid mede te deel en, wanneer het verslag der Staatscommissie, ingesteld bij Kon. besluit van 15 Dec. 1927 nr. 34, aan welke is opgedragen een ondersoek in te stellen naar de oorzaken van den minder goeden toestand van den landbouw en de mogelijkheid hierin ver betering te brengen, kan worden tege moet gezien? Leger des Heils. Het jaarlijksch nationaal congres van het Nederlandsch Leger des Heils zal dit jaar weder in Den Haag worden gehou den op de beide Pinksterdagen. Het feest van Jas. Jas van Duindal was gisteren 25 jaar in dienst bij de familie Greup op Duindal bij Den Haag. Oorspronkelijk was hij in dienst gekomen voor het werk op de boerderij, maar door de uitbreiding van de thee- schenkerij is Jas bediende geworden. Dat bediendeschap heeft hem populair .ge maakt bij de vele bezoekers van Duin dal, ondanks het feit, dat Jas bijna nooit een woord zegt en altijd stil zijn gang gaat. Gisteren was er op dien levensregel van den degelijken Zeeuw een uitzonde ring gemaakt door zijn beide patrones sen, de dames Greup. De vlag stond op Duindal te wapperen en in de nieuwe kamer was prachtig groen gemaakt. Jas had zijn 71-jarige moeder met alle broers, zussen, schoonzusters en zwagers uitge- noodigd om naar Den Haag te komen. Gerrit is het Zeeuwsche gezelschap in auto's van den trein gaan halen. Voor Jas was eergisteren het feest al begonnen. Want toen had minister Kan de rij der bezoekers geopend. Ook de commandant van het regiment Jagers, was voor het feest begon al komen ge- Iukwenschen. Na de begroeting werd de Zeeuwsche familie in het groen geplaatst. Eerst kwa men de dames Greup hem gelukwen- schen. Zij brachten een gouden horloge met ketting, een nieuwe fiets en een album vol oude foto's, mee. De leden der familie Greup vólgden. Allen brachten cadeaux. De collega's uit keuken en zalen brachten bloemen en gouden manchetknoppen, huurlieden en goede kennissen volgden. 't.Was alles heel eenvoudig, maar ongekend hartelijk. Nauwelyks was het intieme gedeelte geëindigd of daar kwamen amazones, rui ters en pikeurs, vaste klanten, hockey- menschen, wandelaars; om kort te gaan, toen kwamen alle goede bekenden van Duindal, alle vrienden van Jas. Gisteravond was er in intiemen kring feestelijk eten met napret. Vandaag gaat de heele familie naar de bollenvelden. Wat zal er morgen in Oostkapelle over den Haag en .over Duindal gepraat worden. (Vad.) Booten en treinen. Blijken» een in dit nummer voorkomende adver tentie zullen op Maandag 20 Mei a.s- (2en Pinksterdag) extra-booten varen tus schen Neuzen en Hoedekenskerke. In ver band daarmede zullen tusschen Goes en Hoedekenskerke extra-treinen jijden. Nadere bijzonderheden vindt men op de biljetten, die aan de stations koste loos verkrijgbaar zjjn. De autobusdienst Goes Hoedekenskerke. Gelijk in dit blad reeds is medegedeeld, is in hooger beroep door H. M. de Koningin aan den heer de Graag te Goes, aan wien door Gedep. Staten van Zeeland een vergunning voor een autobusdienst GoesHoedekenskerke vice versa was geweigerd, alsnog deze vergunning verleend en wiel tot 1 Januari 1933. Aan de overwegingen dier beslissing zij het navolgende ontleend: „dat betwijfeld moet worden of op den duur de eischen van eene goede verkeers- vocrziening gedoogen om naast den tram weg HoedekenskerkeGoes, die ook voor het goederenvervoer overwegende betee- 'kenis heeft, een in hoofdzaak concurree renden autobusdienst Hoedekenskerke 's GravenpolderGoes toe te laten, te meer wijl het streekverkeer op dit tra ject ook door andere autobusdiensten wordt bediend, dat intusschen moet worden erkend, dat, zoolang de aanlegplaats der veer- booten van 'den Provincialen Stoomboot dienst Oip vrij grooten afstand van het tramstation Hoedekenskerke is gelegen, de autobusdienst ook aan de doorgaande reizigers gerief biedt, hetwelk de tram yooralsnog niet kan geven. dat Gedep. Staten van Zeeland, terug komende op hun beschikking van 15 April 1927 nader de wenschelijkheid hebben be toogd om den appellant in beroep alsnog de gevraagde vergunning te vorleenen. dat onder deze omstandigheden geen bezwaar bestaat om de gewenschte ver gunning voor een beperkten termijn te go- ven, teneinde bij afloop daarvan opnieuw te kunnen onderzoeken of aan dezen busdienst duurzaam behoefte bestaat. De vergunning wordt verder verleend onder de gewone voorwaarden, die aan deze vergunningen altijd verbonden wor den, als daar zijn: rookverbod voor pas sagiers en chauffeurs, dienstregeling en tarieven aan de goedkeuring van Gedep. Staten onderworpen, goedkeuring van dat Collego op het aantal autobussen, merk motor, chassis, model der carosSerie, aan tal plaatsen voor reizigers en grootste afmetingen in lengte en breedte, verzeke ring tegen vervoer- en brandschade, vol doende hoeveelheid reservemateriaal, ter beoordeeling van Gedep. Staten, alsmede het vormen van een reservefonds, naar de voorschriften van dat College. Middelburg. Gistermiddag werd in de Langedelft het verkeer belemmerd door de 'belangstelling in de opening van den winkel van de firma Simon de Wit. De genen, die aasden op een extra-prijsje, verdrongen zich in de portiek of op de stoep, tientallen nieuwsgierigen posteer den zich aan de overzijde van de straat en de politie had de handen vol om bet verkeer mogelijk te maken. Schore. Te Utrecht slaagde voor Rijks gediplomeerd hoefsmid dhr C. N. de Pree alhier. lerseke. Dit seizoen zal wederom een kleine partij oesters op de Zuiderzee (onder Zoutkamp) worden uitgezaaid. Dit is na de oorlogsjaren niet meer geschied en wel een bewijs, dat ook nu weer gezocht wordt naar gronden, die ge schikt zijn voor uitplanten van zaai-oes- ters en bovendien aan groei een goede kwaliteit visch paren. De gronden zijn in concessit aangevraagd en verkregen. Mocht deze proef slagen, dan zullen na tuurlijk grootere partijen oesters worden uitgezaaid. Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinig Purol even tusschen de han den wrij'ft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opge nomen en het gevolg hiervan is dat na het kammen LTw haar den geheelen dag keu rig blijft zitten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wapenveld, L. van Mastrigt te Harderwijk. Te Dan Ham (O.), J. H. van Paddenburgh te Elspeet. Aangenomen naar Lathum, Mr C. J. Bar- tels, em. pred. te Amersfoort. Bedankt voor Loon op Zand, P. de Looze te Renkum. Voor Wanswerd, J. G. Woelde- rink te Hoornaar. Voor Hoogvliet,. Fred. J. Broeyer, cand. te 's Gravenhage. Voor Zoe- termeer-Zegwaart, W. H. A. Nelck te Nes en Wierum. Voor Sprang, M. Ottevanger te Papendrecht. Geref. Kerken. Tweetal te Wolphaartsdjk, C. M. Huizen- ga te Scharnegoutum en H. J. Kouwenhoven Jr te Leidschendam. Beroepen te Oldebroek, G. Staal te Culem- borg. Te Kampen (vac. Westqrbeek van Eer ten), I>. v, d. Sluys te Onstwedde. Te Ys- selmuiden-Grafhorst, R. Wi. Huizing te Har- lingen. Te Zwammerdam, N. J. Hommes, cand. te Nieuw-Buinen. Te Stadskanaal-Pekel- derweg, J. Koppe, cand. te Groningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Baarn, J. de Blruini te Vlaar- dingen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Opheusden, J. D. Barth te Vlaardingen. Dr Wi. G. Harrenstein. Naar de Amsterd, verneemt, is Dr W. G. Harren stein, Geref. predikant te Amsterdam, lijd ent- de aan longontsteking. Ztfn toestand is, vol- gens verklaring van den behandelendan ge neesheer, bevredigend te noemen. D b. J. Quasi Naar de „Stand." verneemt, is Ds J. Quast, de oudste der Hervormde predikanten te Utrecht, door ziekte aan bed gebonden en zal hij de eerste maanden geen dienst kunnen doem- Hem is volstrekte rust voorgeschreven. Ds Quast hoopt in Juni 77 jaar te worden en staat dan 41 jaar in Utrecht. Samenwerkende Zending:» Corporaties. Gedurende de maand April bedroegen de inkomsten f 48.000; zj ble ven dus met f 29.000 benoden de raming van het voor die maand bemoodigde. Over de eerste vier maanden van dit jaar is er reeds een achterstand van f 128.000, terwijl die ver leden jaar over hetzelfde tijdperk f 66.500 bedroeg. De Besturen van genoemde Corpo raties verwachten, dat de maand Mei, in zonderheid door de Pinkstercollecte, ertoe zal meewerken om den achterstand van de boude maanden in te halen. Wjaarom zou die col lecte op Pinksteren niet de hoogte van de Zendings week in November kunnen halen? Ala ieder maar meedeed I Egypte-zending. Te Groningen is gisteren de 43ste Jaarvergadering van de Ver. tot Uitbreiding van het Evangelie in Egypte gehouden, onder Voorzitter schap van Ds A. de Haan van Zwolle, die een openingswoord sprak naar aan leiding van Hand. 1:13 en 14. Uit de Jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester bleek, dat het afgeloopen jaar zeer gunstig is geweest. De arbeid van Zendeling Bijl en zijn medehelpers te Calioub is rijk .gezegend. Te Bar rage wordt binnenkort een nieuwe school gesticht, waarvoor reeds een onderwijze res, Mej. H. Kat te Zutphen, is benoemd. Het zendingsterrein is o.a. bezocht door Ds en Mevr. De Haan, maar ook door Ds Joh. Rauws, Zendingsdirector te Oegstgeest, die in het Ned. Zendings blad op zeer waardeerende wijze over de Nederlandsche-Egypte-Zending heeft geschreven. De geneeskundige dienst te Calioub heeft zich in 1928 weer in ,een drukken toeloop, vooral van oogpatiënten mogen verheugen. De Oogheelkundige Kliniek der Zending staat zoo goed bij de Egyptische Regeering aangeschreven, dat deze aan het Ziekenhuis te Calioub geen Oogheelkundige Afdeeling wenscht te ver binden. De binnenlandsche propaganda werd verzorgd door den heer E. P. de Haan, Havenkade 63, te Heemstede, die in on geveer 150 plaatsen lezingen en licht beelden-avonden over Egypte en de Egyp- te-Zending heeft gehouden of in gods dienst-oefeningen in onderscheidene ker ken en lokalen is opgetreden. Ten aanzien van de geldmiddelen "had het jaar 1928 een normaal en gunstig verloop. Er werden geen legaten ont vangen, maar toch konden de ontvang sten de uitgaven dekken, terwijl boven dien een niet onaanzienlijk bedrag ver zameld was voor den schoolbouw te Bar rage. Veel was ook te danken aan de Kinderzendingsvereen. „Egypte", die f800 had afgedragen, terwijl uit de z.g. „Gi-« deons-collecte" f328.75 was ontvangen voor den arbeid der Bijbelvrouw. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd en vastgesteld. Door enkele aanwezige leden en gas ter werden nog vragen gesteld waarop uitvoerig werd geantwoord. Uit die ant woorden bleek o.a., dat de Egvpt&Zen- ding niets ontvangt uit de Georganiseer de Guldenscollecte en evenmin iets uit de opbrengst van de Week van Offer, Toewijding en Gebed: de reglementen schijnen te verbieden, dat dit geld be steed wordt voor de zending buiten 0.- en W.-Indië. Als lid van het Bestuur werd herkozen de heer H. J. de Jong Schouwenburg te Amsterdam, en gekozen de heer F. T. Pahud de Montagnes, Okkenbroek (Ov.). Des avonds werd er een samenkomst met 'de gemeente gehouden in de Mar tinikerk, waar als sprekers optraden D.s J. ,T. van de Wall en Prof. Dr. Wi, J. Aalders van Groningen en Ds A. J. A. Vermeer van Doom. Ds Van de Wall sprak over het „Ver leden, het 'Heden, en de Toekomst der Egypte-zending"; Prof. Aalders over: „Oud en Nieuw Egypte" en Ds Vermeer over: „Bijeenzijn en Verstrooid worden", naar aanleiding van Hand. 21 en Hand- 8 vers 4. Het Hervormd Kerkkoor, onder leiding van den heer R. W. Kuiper, verleende op uitnemende wijze zijn medewerking, evenals ook de heer H. P. Steenhuis, die een drietal orgelnummers ten beste gaf. De bij den uitgang der kerk gehouden collecte bracht f231.91 op. Vlissingen. De nieuwgebouwde Geref- Kerk aan de Paul Krugerstraat alhier zal D V. op Donderdag 30 Mei a.s. in ge bruik worden genomen. Des avonds 8 uur zal een godsdienstoefening worden gehouden, waarbij als sprekers hopen op te treden de tegenwoordige predikant, ds H. A. Wiersinga, en ds P. N. Kruijs- wijk, thans predikant te Hilversum, vroe ger alhier. Op de voordracht voor onderwijzer aan de 0. L. school te Wilhelminadorp zijn geplaatst: A. J. de Klerck te Zuidzande, J. J. Polderman te Ellewoutsdijk en I. Zuid- weg te 's Gravenpolder. Ongelukken. Zondagmiddag is te Lis se de 10-jarige K. uit Den Haag, die deel uitmaakte van een gezelschap kinderen uit deze gemeente, dat een uit stapje maakte naar de bollenvelden, door een auto aangereden. Het meisje kwam op het spatbord en vervolgens met het hoofd op de straatsteenen terecht. Het is in het Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. Maandagmorgen is het IV2-jarig zoontje van den arbeider L. te Buitenveldert in een tobbe kokend water gevallen. Alhoewel het ventje on middellijk uit het water werd gehaald, be kwam het dusdanige brandwonden, dat directe opname in een zieken-inrich- ting noodzakelijk werd geacht. Ook de moeder bekwam brandwonden aan beide handen. Wordt de „Christiaan Mi- chelsen" gesloopt? Naar "wordt ver nomen, zal het Noorsche stoomschip „Christiaan Michelsen"-, dat bij de Novem berstormen van het vorig jaar te Hoek van Holland strandde, waarschijnlijk niet meer afgebracht worden, daar de pogingen die tot op heden ondernomen zijn, alle hebben gefaald. Het op het strand lig gende bergingsmateriaal is weer wegge bracht. ZeeT waarschijnlijk zal de boot nu in sloopershanden vallen en op bet Hoek- sche strand afgetakeld moeten worden. De belasting achterhaalt, een cent. Een inwoonster van Bata via, die in Juni 1927 uit Malang vertrok ken is, ontving dezer dagen van de in spectie van Financiën te Malang een of ficieel gedrukt stuk van den volgenden inhoud „Vermits u tot dusverre in gebreke ia gebleven jneer dan een verschenen termijn der door u verschuldigde inkom stenbelasting te Malang over 1927 te vol doen, waardoor het ontbrekende bedrag van f 0.01 opvorderbaar is, verzoek ik u dat bedrag plus de daarop gevallen boete ad f2.14 voor 15 April 1929 in zijn geheel bij 's Lands kas te Malang te voldoen, dan wel u voor evengenoem den datum te mijnen kantore aan te mel den tot het treffen van een regeling voor de aanzuivering dier belastingschuld. Voor het geval u aan dit verzoek niet voldoet zal tot ongelimiteerde korting op uwe landsinkomsten worden overgegaan." Was geteekend, de inspecteur van Fi nanciën, hoofd van enz. De dame, die aan een Aprilmop dacht, heeft na het ontdekken van den hoogen ernst van dit geval eenige slapelooze nachten doorgebracht. Gelijk een misda digster achtervolgd van uit Malang naar Batavia en daar gevonden (de dame woont op huisnummer 13) en verder door de wreede hand gedwongen ineens den bronzen cent en de boete van f2.14 te betalen, het is te kras. De belasting dienst, welke toch al oorzaak is, dat vele zenuwinrichtingen floreeren, gaat te ver. En hoeveel ambtenaren zijn er weer niet voor dien cent in touw geweest. EEN BLIK IN DE WERELD VAN WEENEN's ELLENDE. Men had zoo hooge verwachtingen ge koesterd van de sociale wetten, die in Oostenrijk vooral, werden vervaardigd, schrijft de Weensche correspondent van de Maasbode. De werkelijkheid heeft echter een heel bedenkelijke keerzijde; er is geen werk voor allen; duizenden zoeken vergeefs hun krachten te stellen in dienst der gemeenschap; het aantal werkloozen blijft zoowat stationnair; de paar honderd dui zend in Weenen worden nog verhoogd met enkele duizendtallen, die buiten de hoofdstad eveneens zonder werk moeten rondloopen. Hoe had men verder gehoopt, de huis nijverheid te kunnen ondervangen, ten minste het harde en bittere ervan weg te nemen. Ook hierbij heeft men een fiasco beleefd, dat des te treuriger is, naarmate men heelemaal niet over middelen heeft te beschikken, om aan een en ander een einde te maken. De Weensche kamer van arbeid heeft, door haar referendaris voor vrouwen beroepen, dr Leichter een enquête doen houden, waarbij de toestanden in do huis nijverheid aan een onderzoek werden on derworpen. Bedoelde dame heeft duizend personen bezocht, die in hun eigen wo ning werkzaam zijn in de confectie, het witnaaien, schoenen- en laarzenfabricatie, papier- en chemische industrie. Bijna al len, die in de huisnijverheid werkzaam zijn, zijn vrouwen; enkel de stukwerkers der confectie maken hierop een uitzon dering. Zonder overdriving kan men hier van een vrouwenberoep spreken, en men dient dan vrouw te nemen in den strikten zin van het woord. Het zijn verreweg het grootste gedeelte gehuwde vrouwen, tus schen 20 en 45 jaren, terwijl jonge meis jes slechts heel sporadisch voorkomen. Het zal wel niet vermetel zijn te bewe ren, dat de werkloosheid van het gezins hoofd, de vrouwen dwingt in de hnisnij- verheid werkzaam te zijn. Het spreekt vanzelf, dat de meesten. dier vrouwen ook nog haar plichten als echtgenoote en. moeder, hebben te vervullen, die in onze dagen, in de kringen der armen en veriatenen, nu juist geen kinderspel mo gen genoemd worden. Meer dan twee-derden van alle werk sters moet dagelijks negen tot veertien uren weilten, om, voor zich en het huis gezin, het karig stukje brood te verdienen. Zoo zijl dan pok al niet genoodzaakt zijn, 's nachts te werken, zij moeten toch voor- ai in den winter, urenlang bjji kunstlicht aan het werk zijn, wat voor oogen en zenuwen zoo betreurenswaardige gevolgen pleegt te hebben. Nog erger blijken de toestanden, wan neer men de woningen, waarin die pnen- schem moeten huizen en hun werk ver richten, in beschouwing neemt. De mees- ten van deze huiswerksters leven, met haar heele gezin en dikwijls nog een kostganger, in een kamer met keuken. Wie de Weensche keukens in de wijken van het proletariaat kent en weet, dat het een, kunst is, zich er behoorlijk in om te draaien, maakt zich over bedoelde kamer en keuken heelemaal geen illusies. Het zal wel geen verwondering baren, wanneer geconstateerd werd, dat heel wat kinderen weer 'hun moeders moeten hel pen bij het werk. Is het niet een schande, dat in onzen tijd, die er zoo groot op gaat, de eeuw van het kind te heeten, in een we reldstad, wier burgemeester onlangs open lijk beweerde, dat er geen enkel kind is, dat honger moet lijden, de arme kleinen weer worden misbruikt, om werk te ver richten, dat zeker hun krachten te boven gaat en dat de toch al niet te sterke kinde ren hopeloos uitlevert aan de tuberculose, die natuurlijk onder zulke levensomstan digheden steeds grooter triomfen moet vieren. Nog treuriger wordt het, wanneer men uit de enquête verneemt, dat twee derden der thuiswerksters minder dan twintig schilling, dat zijn zoowat zeven gulden, per week verdienen. Van dit geld moeten zij dan nog de kosten van het licht bestrij den, maar ook en, dit weegt wel het zwaarste, zij moeten daarvan het garen koopen, dat zij bij het werk noodig hebben. Het treurigste zijn de toestanden in de papier-industrie, waar zoowat een derde gedeelte der werksters niet eens tien schil ling, of zoowat drie en een halve gulden per week verdienen. En juist bij deze is IIIIIHIIIIIMimilllllimTWWTTIHHIIIIIJ Doordat Sanatogen nieuwe kracht in de verzwakte zenuwcellen opbouwt, zult ge met Sanatogen - Uw slapeloosheid op geheel na tuurlijke wijze overwinnen. «De gunstige invloed van Sana togen. speciaal op slapeloosheid bij zenuwachtige personen, dient fe worden vermeld", schreef Dr. Rybiczka te Weenea. Geniet een verkwikkenden slaap met Het Zenuwsterkend Voedsel lo allo Apoth. cn Drog. vaogf l, per bu9 s........ het werk niet te beschouwen als een neven baantje, maar het is het hoofdberoep, waarvan de arme vrouwen dikwijls met heel het gezin moeten leven. Het behoeft geen betoog, dat bij zulke loonen het eten wel zeer veel te wenschen moet overlaten, dat kinderen en zieken heelemaal niet kunnen krijgen, wat zij feitelijk zoo hard zouden noodig hebben. De naweeën van den oorlog, de jaren, na de omwenteling, in welke zoovelen tot ar moede vervielen, hebben, zooals de sta tistieken uitwijzen, zich vooral doen ge voelen in de kringen der huiswerksters. Vele gezinnen, waar de vrouw door huis werk in de levensbehoeften trachtte te voorzien, zijn, in die jaren, tot den bedel staf geraakt. Op het oogenblik zijn weer honderden op weg, dit voorbeeld te volgen; vele uit die kringen schijnen gepredesti neerd te zijn, het leger nog te vergrooten der armen en ongelukkigen, die zonder dat alle sociale wetten bijeengenomen hen kunnen helpen, in armoede en ellende ver zinken en jammerlijk ten gronde gaan. De moord te Waterlandkerkje, DEN HAAG. De advocaat-generaal bij het Gerechtshof heeft vandaag bevestiging gevraagd van het vonnis der Middelburg- sche Rechtbank, waarbij de arbeider J. de R. is veroordeeld tot 12 jaar gevangenis straf wegens moord op een 17-jarig meisje, met wie hij een ongeoorloofde ver houding had. De verdediger, mr Kuypers uit Middel burg, pleitte clementio. Uitspraak 29 dezer. De malversaties te Barendrecht. DORDRECHT. De Rechtbank alhier ver oordeelde heden 3e 28-jarige kassierster van do Boerenleenbank te Barendrecht wegens verduistering van gelden ten na- deele van die bank tot een bedrag van f 62000 tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch luidde 1 "2 jaar met. aftrek. Haar echtgenoot werd veroordeeld tot. drie jaar gev.straf met aftrek van 6 weken preventieve hechtenis. De eisch luidde drie jaar zonder aftrek. Jhr W. C. van Panhuy's. f N00RDWJJK. Na een korte ongesteld heid is in don ouderdom van 58 jaar overleden Jhr W. C. van Panhuys, bur gemeester van Noord wijk. De overledene was van 18971901 burgemeester van Veere en Vrouwepolder, van 19011908 van Koudekerke en van 1908 tot heden van Noord wijk. DEN HAAG. In het Gemeentelijk Zie kenhuis heeft de gerechtelijke schouwing plaats gehad van het lijk van mej. B., die Maandagavond in Het park Zorgvliet werd doodgeschoten. De dader zal mor gen naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. AMSTERDAM. Tengevolge van onacht zaam oversteken iseen oude vrouw op de Plantage Middenlaan door de tram overreden en gedood. ROERMOND. De Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak der vijif perso nen, die verdacht worden van den nach telijken roofoverval te Li erop'. T. H., J. K., en A. M. M. werden ieder tot vier jaar, J. d. S. tot 2 jaar en 6 maanden en E .d. S. tot 8 maanden gevangenis straf veroordeeld. De eisch luidde tegen do eerste vier ieder 6 jaar en tegen E. d. S. 2 jaar gevangenisstraf. MIERLO. Gisteravond is op den weg MierloGeldrop een auto met vijf per sonen tegen een telefoonpaal gereden. Een vrouw werd ernstig en een jonge man licht gewond. De auto is zwaar be schadigd. in het C« zinetank oogwenk neer op gers. De vlam. Vij gers moe: vervoerd, is lovensj WASHI gen oen Middelburg van het stuurdor v den weg geldboete Een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2