Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. BERTEISWFOKVOEDERCO- BERTELS KUNSTKORREL" DE MIIKENVOEDING IN NIEUWE BONEN DOOR vartheid van overtuiging verkregen door degelijke voorbereiding en iaat van U uitstralen dat enthousiasme, dat oude ren weer zal aanwakkeren om te staan voor de zaak van Christus, onzen Ko ning. (Langdurig applaus.) Hetzelfde onderwerp werd in de filiaal- vergadering waar Dr K. Dijk 's morgens de openingsrede had gehouden, behandeld door Drs J. van An del te 's-Graven- hage. De tweede spreker in de groote ver- adering was de beer J. Schouten, ie tot onderwerp had „De Gereformeerde levensbeschouwing en de toekomst". Jonge menscben, aldus Spr., richten hun oog op de toekomst. Ze zijn met heden en verleden bezig, ze pogen de geschie denis van het tegenwoordig leven te ver staan maar zij wprkon niet voor het he den, zij werken voor do toekomst. Zij wil len vooruit, zij willen over de toekomst handelen. Maar zal er voor ons nog wel een toekomst zijn? Voor ieder onzer geldt: bereidt U ten leven met al Uw kracht maar ook: bereidt uw huis, want gij weet niet of er nog een dageraad zal zijn. God heeft ons de toekomst niet in de tails geopenbaard, maar wij hebben toch houvast in Zijn Woord. Velen luiden de doodsklok over de Geref. levensbeschou wing, pessimisten voorspellen de onder ging van geheel Europa, een geweldige ineenstorting. Wat dit laatste betreft: we weten het niet, maar dit weten we: wat uit God is blijft in eeuwigheid. Dit zegt ook iets over de onheilspredikers ten aan zien van de Geref. levensbeschouwing, die zeggen, dat deze voor onzen tijd heeft afgedaan omdat de nieuwe mensch is geboren, die een nieuwe religie zal schep pen. Zijn wij de greep op het volk kwijt? Alle critiek mag niet zonder meer wor den afgewezen. Wij moeten komen tot zelfbeproeving en reformatie, maar de kern er van moeten we beslist afwijzen. Het modern© denken heeft God verloren en mist daarom alle vastheid. De tijd zal komen, dat de menschen haar vloe ken, omdat het relatieve denken geen vrede brengt. Redding is slechts in de onwankelbare vastigheden van Gods Woord te vinden. Daarom heeft ons Gereformeerd begin sel een toekomst, ook al is ze onderwor pen aan de golven van den tijd. Het brengt vastheid en zekerheid, verlossing en herstel. 'Het werk der J. V. heeft groote waarde als het biddend wordt ver richt. Een gevaar is de toename van op pervlakkige kennis. Werkt, roept Spr. uit, en dan hebt ge een schitterende roe ping en een schitterende toekomst. Jezus Christus heeft de overwinning behaald. Hjjl is het Licht en het Heil der wereld. De daverende toejuichingen, die op deze rede volgden, gingen in een ovatie over. Daarna heeft het woord gevoerd Mr S. Baron van Heemstra, de Commissa ris der Koningin, die wees op het vader lijk erfdeel uit het verleden, dat in het heden en in de toekomst bewaard moet bljjiven en hij' bracht hulde aan den Bond, die dat doet. De voorzitter zeide den Commissaris hartelijk dank voor zijn woord en richtte zich daarna tot den heer J. van der Molen, de aftredende raadsman van den Bond. Met een krachtige opwekking om voort te arbeiden sloot hij, daarop de ver gadering, waarna de menigte uiteenging, nadat nog gezongen was Ps. 898 en in geebd was voorgegaan. In de filiaalvergadering werd hij. ont stentenis van oud-Minister Heemskerk, de opwekkende rede gehouden door Mr H. Bijleveld. De Nederl. Spoorwege-nt. In verband met het dezer dagen door den Minister van Waterstaat gepubliceer de rapport inzake de onbewaakte overwe gen, waarin o.a. de wenschelijkhoid wordt uitgesproken om de palen on hokken van de overwegen in plaats van mot zwarte en witte blokken, voortaan mot roode en witte 'blokken te beschilderen, kun nen wjj mededeelon, zegt het H d b 1., dat de Nederlandsche Spoorwegen reeds geruimen ïijd een dergelijke beschilde ring toepassen en dat het de bedoeling is om daar geleidelijk mede voort te gaan, zoodat in afzienbaren tijd bij alle overwegen het zwa.rt-wit vervangen zal zijn door rood-wit. Vermoedelijk zal bin nenkort ook internationaal op deze wijze voor de spoorwegovergangen het kleuren- vraagstuk worden opgelost. Ook omtrent het vraagstuk van een betere verlichting der locomotieven, om daardoor te voorkomen dat die koplichten verward worden met andere lichten, kun nen wij mededeelen, dat do liclitverster- king der locomotieflantaarns bij de spoor wegen reeds geruimen tijd geledon is ter hand genomen, n.l. door vervanging van de geëmailleerde reflectors door reflec tors van Berlin-zilver, waardoor de licht sterkte verviervoudigd 'is. Ongeveer de helft van de spoorweglocomotieven is reeds van deze verbeterde lantaarns voor- zein. De Kamerverkiezingen. Men meldt, dat, naar aanleiding van den uitslag der Tweede Kamerverkiezin gen van 1925, waarbij de 'heer A. Staal man met 15.546 stemmen gekozen werd verklaard, en de heer Henri ter Hall met 25.742 stemmen niet, welke uitslag destijds bij velen verwondering heeft ge wekt, in October 1928 het Federatief Verband tot stand is gekomen voor de Tweede Kamerverkiezingen van 1929, het welk den heer Ter Hall heeft uitgenoo- digd, zich beschikbaar te stellen voor de eerste plaats op een candidatenlijst. De volledige ljjst is thans vastgesteld en luidt als volgt: l. H. J. ter Hall, Rijswijk (Z.-H.); 2. I Alkema, 's-Graven- hage; 3. C. Booij, 's-Gravenhage; 4. An toinette van Dijk, Voorburg; 5. F. W. Langhorst, "Hoek van Holland; 6. Chr. \V. F. de Vos-Amsterdam; 7. W. Wes- sel, Amsterdam; 8. B. Niewold, Amster dam; 9. J. den Hollander, 's-Gravenhage; 10. K. A. Pronk, Ulrum; 11. P. Brasser, Vlissingen; 12. E. Bekkering, Haren Haren (Gron.); 13. H. van Woudenburg, Utrecht; 14. C. F. Nassette, Santport; 1.5 dr W. Koster, Amsterdam. Hel verbond van nationalisten heeft tot candidaten voor de Tweede Kamer gesteld de heoren dr Van der Myle, Am sterdam; C. J. M. van Eysden Jr, Am sterdam; D. Houtzagers, Loenen a. d. Vecht; J. L. Ch. van Beetem, 's-Gra venhage; B. van Spanje, Apeldoorn; C. J. Minck, Haren; P. Th. van Munnek- rede, Haarlem. Telefoonstreeknetten. Op vragen van het Eerste Kamerlid den heer Briët, inzake het uitbrengen van advies over telefoonstreeknetten, heeft de minister van Waterstaat geant woord, dat verschillende organisaties wel ke haar zienswijze kenbaar maakten, en andere belanghebbenden, aanvankelijk aangenomen hadden, dat de streeknet- ten, zooals men die hier te lande nu kent, behouden zouden blijven en tot vestiging van nieuwe zou kunnen worden overgegaan. Ook de nadien gevormde inzichten van vorenbedoelde organisaties zijn den mi nister voldoende bekend, zoodat hij voor het nemen van een beslissing nader ad vies harerzijds niet noodig acht. Keurmeesters van vee en v 1 e s c h. Onder voorzitterschap van den heer Glonde te Schiedam is te "Utrecht de jaarlijksehe algemeene vergadering van den Bond van keurmeesters van vee en vleesch gehouden, welke flink bezocht was. Do heer Van Dorsten te Haarlem had bedankt als secretaris. Bij. handgeklap werd nu da heer Gloinde te Schiedam gekozen als secretaris; in diens plaats werd als voorzitter benoemd de heer Van Dorsten te Haarlem. De aftredende be stuursleden, de hecran Voorman te Utrecht en Do Vries te Almelo, werden herkozen. Besloten werd een actie te beginnen voor salarisverbetering voor verschillende leden en tevens, waar zulks nog niet is gebeurd, bij de gemeentebesturen aan to dringen op verzekering tegen ongevallen in en door den dienst aan keuringsamb tenaren overkomen. Hij de regeering zal er op worden aan gedrongen, zoo mogelijk de nog niet ge plaatste keurmeesters aan een betrekking, bij het rijk te helpen. Besloten werd voorts, bij overlijden va,n ,een collega, aan diens weduwe of recht matige nabestaanden een vrijwillige bij drage door de. leden van den Bond te verstrekken. De Zomertijd. Wij herinneren er aan, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag a.s. de zomertijd ingaat. Men zette dus Dinsdagavond, vóór het naar bed gaan, de uurwerken één uur vooruit. Vanaf Woensdag geldt de zomerdienst regeling bij de spoorwegen, die wij van daag publieeeren. Het bestuur van het Waterschap Oud-Vossemeer heeft aan den machinist van het stoomgemaal P. den Engelsman eervol ontslag verleend en in zijn plaats benoemd zijn zoon W. den Engelsman, thans hulp-machinist. De minister van Waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter hij den aanleg en verbetering van de Rijks wegen in het arrondissement 's-Graven- hago dhr F. J. Warren te Borssele. Uitkeering uit de wegenbe lasting. Ged. Staten hebben besloten: I. Uit het aandeel, aan de provincie Zeeland toegewezen in de uitkeering uit de opbrengst der Wegenbelasting over 1928, de volgende bedragen toe te ken nen: 1. aan de provincie Zeeland over een totaaluitgave van f 107.374, 50 pCt. uit het aandeel der provincie Zeeland in de uitkeering uit de opbrengst der we genbelasting f 53.687; 25 pCt. uit de uit de Provinciale fondsen beschikbaar go- stelde gelden f26.843.50. 2. aan den polder Walcheren, over eene totaaluitgave van £8437, 50 pCt. ais vo ren f 4218.50, 25 pCt. als voren f 2109.25. 3. aan de gemeente Middelburg, over een totaaluitgave van f1315, 50 pCt. als voren f 657.50 ,25 pCt. als voren f 328.75. 4. aan de Commissie van den Steen weg van Westdorpe, over eene totaal uitgave van f79.800, 50 pCt. als voren f 39.900, 25 pCt. als .voren f 19.950. II. Hot onverdeeld gebleven bedrag der beschikbare gelden te voegen bij de gol den, welke beschikbaar zullen worden gesteld voor wegsverbeteringen volgens de wegenlijst 1929. Tot waterbouwkundig opzichter bij de gemeentewerken va.n Eindhoven zijn benoemd "L. A. van Bers, geboren te Kloetingo en C. Kosten, afkomstig uit Womeldinge, beiden thans opzichter aan do Zuiderzeewerken te Kornwerderzand en opgeleid aan den Cursus voor Water bouwkundig Opzichter, te Goes. Benoemd tot referendaris bij de Pos terijen, Telegrafie en Telefonie dhr T. van Houwelingen, thans adjunct-inspec teur op het bureel van den Inspecteur der Pcsterjjen, Telegrafie en Telefonie te Middelburg. Aanrijding. Donderdag j.l. reed een auto, waarin de heoren v. L. met hun gezinnen gezeten waren, op den straatweg tusschen 's-Gravenpolder en Goes. Een wielrijder reed in dezelfde richting aan den linkerkant van den weg, waarom signaal gegeven werd. Daar het scheen, dat hij een poging deed om naar het rijwielpad uit te wijken, wilde de bestuurder hem passeeren. Maar juist op dat moment stak de wielrijder zonder om te zien of den arm uit te steken, den weg dwars over naar rechts. Om hem ,geen doodelijk ongeluk te bezorgen, week de bestuurder zoover mo gelijk naar rechts maar kon niet voor komen, dat de man aangereden en op den grond geworpen werd, echter zonder noemenswaardig letsel te bekomen. Do wagen botste evenwel tegen een jongen boom, die geheel omboog en zoo den schok verzachtte, maar na tot stil stand gekomen te zijn gleed hij lang zaam op zij de sloot in. De acht inzit tenden wisten er met eenige moeite uit te klauteren en kwamen gelukkig met den schrik vrij. Met het toestel van den heer Louisse uit Goes werd de auto weer op den kant gebracht, waarna de politie proces-verbaal opmaakte en na een oponthoud van anderhalf uur de tocht 'kon worden voortgezet. Dit onge luk, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen, maar aan verscheidene per sonen het leven had kunnen kosten, ves tigt de aandacht op een euvel, dat op het platteland van Zeeland nog veel valt waar te nemen. De verkeersregels worden vooral door de wielrijders als een overbodige luxe beschouwd. Alvorens van richting te ver anderen, moet een arm worden Uitge stoken om eventueel achterop rijdenden daarvan kennis te geven, en wanneer men niet van het rijwielpad wil gebruik maken, moet men den rechterkant van don weg houden. Eenvoudige regels, die men echter maar al te dikwijls verzuimt in acht te nemen. Laat men toch niet vergeten, dat men door dat verzuim zich zelf en anderen, bij het toenemende snel verkeer ,in levensgevaar brengt. Middelburg. Gistermiddag reed de plm- 17-jarige Ch. Dronkers pp zijn rijwiel door de Langedelft in de richting van de Markt, toen van de andere zijde on geveer ter hoogte van den winkel der firma de Gruijter, een vrachtauto van A. B. te Kapelle aan kwam rijden. Deze auto mpost voor een stilstaande auto ©enigszins naar links rijden. D. reed te gen de vrachtauto aan, viel achterover en werd bewusteloos en met een groote wonde aan het hoofd opgenomen en bij de genoemde firma binnengedragen. Per brancard werd de jongen naar het gast huis overgebracht. Gisteravond laat was hij even bij kennis gekomen, doch de toestand blijft ernstig. De vrachtauto was voorloopig in be slag genomen, maar is later, toen rem men enz. in orde bleken en van schuld wel geen sprake zal zijn, weder vrij gegeven. Vlissingen. Op de algemeen© begraaf plaats alhier had gisterenmiddag de ter aardebestelling plaats van wijlen dhr H. J. Voorloop. Aan de geopende groeve schetsten de heer Th. de Meester als oud-directeur en president-commissaris en de heer Jhr W. Boreel namens de huidige directie, Wm Muller Co, de groot© verdiensten van den overledene, vooral in het belang van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". Goes. Donderdag j.l. vierden alhier de afdoolingflin Zeeland van den Centraten Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonper soneel het herdenkingsfeest van het 10- jarig bestaan van dien bond. Begunstigd door het prachtige weer gaf do Vlissing- sehe Postfanfare een uitstekend geslaagd concert op de Groote Markt. Nadait in optocht naar het Slot Ostende was gemar cheerd ein allen deelnemers en deelneem sters een plaatsje was bezorgd in de ruime bioscoopzaal speelde de Postfan fare het 'Bondslied, dat door alle aan wezigen staande werd moegezongen. De heer Pitlo, voorzitter van het feest comité, opende daarna het feest. Ongeveer 350 personen vulden do zaal. De Bonds- penningmeester hield een korte herden kingsrede. Tooneel, zang en voordracht maakten verder het programma uit. Door het feestcomité werd den Bondsbestuur- iders een souvenir aangeboden als herman©- ring en als blijk van waardoering aan hetgeen het voor het lager en middelbaar personeel heeft gedaan. Door afwezigheid van den voorzitter van het Bondsbestuuf bracht do tweede voorzitter ook namens alle medebestuurders zijn dank voor dit blijk van waardeering en nog meer voor de hartelijke en kameraadschappelijke w.ijize waarop zij door de Zeeuwsche af- dealingen in Goes zijn ontvangen. Tot Iaat in den avond heerscht© een prettige en opgewekte stemming in de feestzaal. Naar wij vernemen hoopt Mr H. Bijleveld, bekend om zijn strijd' tegen den vaccine-dwang op Vrijdag 24 Mei voor de A.-R. Kiesvereeniging op te tre den. Tijd en plaats zullen nader- worden bekend gemaakt. De Zendingsdag vanwege de Geref. Kerken Classis Goes zal op 2en Pink sterdag te Goes gehouden worden. De weide van den heer J. de Bokx aan den 's Heer Hendrikskindorendijk is daartoe bereidwillig afgestaan. Do sprekers, die D.V. wenschen op te treden zijnBurge meester P. Bergmeier te Almkerk, Ds H. A. VViersinga te Vlissingen en Ds A. Merkeleijn, Miss. Dienaar des Woords te Magelang. lersekie. Op 2en Pinksterdag zal hier het 20e Zendingsfeest van het Sangir en Talaud-Comité voor Noord- en Zuid Be veland gehouden worden en wel op de boomweide van Mej. Wisse daartoe be reidwillig beschikbaar gesteld. Het Muziekgezelschap „Hosanna" zal medewerking verleenen. Als sprekers hopen D.V. op te treden Ds Th. van Beusekom, openingswoord, Ierseke; Ds II. J. C. Hoogendijk, Ned. Herv. Tredikant te- Kats, Ds I. J. Vas- seur, Vrij Evang. predikant te Ierseke, Ds A. van Kooten, Ned. Herv. Predikant te Rotterdam, Ds J. K. F. Mantz, Nod. Herv. predikant te Wolfaartsdijk. Schore. Nu de verordening, regelende het luiden der klok bij begrafenissen Ko ninklijk is goedgekeurd, wordt vanaf 1 Mei j.l. de klok bij iedere begrafenis gratis geluid. Heinkonszand. Gisteravond is een atn- derhalfjarig kind van den heer A. Goense alhier te water geraakt en verdronken. Kunstmatige ademhaling door den spoedig aanwezigen geneesheer mochten geen re sultaat opleveren. Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Wil sum, H. Ewoldt te Raams- donksveer. Te Leimuiden, J. Broeyer, cand. te 's Gravenhage. Te Oudemirdum, J. van Amstel te Putten. Te Drogekam, G. Bargcr (Herv. Evang.) te Hoorn. Bedankt voor Rijkoord, H. Bogers te Klaas waal. Voor Woudrichem, G. J. van Rootsedaar te Blauwkapel. .Geref, Kerken. Beroepen te Nijeveen, J. Koppe, cand. te Groningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Dordrecht, H. Visser te Leeu warden. Geref. Gemeenten. Bteroepen te Utrecht, A. Verhagen te Mid delburg. Doopsgezinde Gem-: Beroepen te IJmuiden, F. v. d. Wisse] te Aardenburg. Kerkvoogdijen Ned Herv. Kerk. De algemeene vergadering van de Vereen, van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk heeft te Utrecht vergaderd. In die ver gadering heeft o.a. de rechtskundig adviseur dor veireeniging, Mr N. H. van Voorst van Beest, te Utrecht, een uiteenzetting gegeven vair de moeilijkheden, die zich voordoen bij den hoofdelijken omklag. Doopleden, die geen knrkelij'ke handelingen hebben verricht, moeit men niet aanslaan; lidmaten, die als meerderjarigen belijdenis de den, kunnen allen worden aangeslagen; bij lidmaten, die dit als .minderjarigen deden is het resultaat van den aanslag twijfelachtig. Het bijhouden van ëen goede ledenlijst is bij deze kwestie oen eerste vareischte. Een andere moeilijkheid wordt gevormd 'dooi het verschil in grenzen jusschen kerkelijke en staalkundige gemeente. Velen maken hiervan gebruik om zich aan htm verplichtingen te onttrekken. ï!ij de nu volgende gedachten wisseling werd' door den afgevaardigde van Hilversum ge vraagd, wat er gedaan kan worden togen een lidmaat, die weigert zijn hoofdelijken omslag te betalen en demonstratief andore leden op wekt hetzelfde te doen. Mr van Voorst van Bieest meende, dat hieraan niets valt te veranderen. Het eenige wat men' kan doen is, hen 3ie verplicht zijn te betalen ,te dagvaarden. -Evangelisatie. De evangelist J. Sevensma, die dezer dagen een reis naar Rome maakte, hoopt binnenkort met den evangelist J. Stam uit Noord-Amerika een rondreis met spreekbeurten door ons land te maken en vanwege de Amerikaan- sche Inwendige Zending (Star of Hope- Mission) eenige evangelisten in Neder land, n.l. "in Noord-Holland, van waar de heer Stam zelf herkomstig is aan te stellen. Ned. Heirv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Hoogendijk van Kats, nm. ds Homburg, Hoedekonskerke, vm. ds v. Lindonk, nm. geen dienst. Geref. Gemeenten'. Ierseke, vm., nm. en av. dhr Schothorst van Lunteren. SCHORE. Benoemd tot tijdelijk onderwijze res aan da O. L. school alhier, Mej. C. A. Kaboord te Wolphaartsdijk. IERSEKE. Geslaagd te Utrecht voor theo retisch tandheelkundig examen, 2e gedeelte, Mej. M. J. Pols. Een viertal inbraken. Woens dagnacht hebben onbekenden zich door opetnschuiving van een raam toegang ver schaft tot de woning van Baron van Brakell van Wadenoyen en Donrwerlh te Doonverth. Er werd een belangrijke hoeveelheid tafelzilver ontvreemd. De waarde hiervan bedraagt ongeveer f5000. Ook in Zeeland wordt hard gewerkt om handteekeningen te verzamelen voor don j. „neutralen" radio-omroop, da A. V. R. Deze organisatie is buitengewoon hese) den. Zij is al tevreden als zij ééri van twee zenders, maar dan die met de beste gou lengte, tot haar beschikking krijgt. Al de andere organisaties kunnen dan samen ge bruik maken van dan, anderen, minder goe den zender. Dit bescheiden optroden wordt gemotiveerd met het argument, dat neutraliteit toch je ware is. Do andore organisaties zijn partijdig, maar de A. V R.. O. is neutraal, en dus voor ieder beschikbaar. Een konnis van me wilde van die neu traliteit eens meer weten en kroeg zoo onlangs het volgende moois in de huiskamer: „Ik hebwoor gedroomd, dat ik was dood gegaan: ik moest toen naar de hol en sprak daarvoor den duivel aan; die zegt: dat zal niet gaanga jij maar naar don hemel toe yerdor schrijf ik niet af, omdat 't bepaald Godslasterlijk wordt. Ziedaar de neutraliteit van de A. V. R. O. En dan tracht men zelfs in Christelijke kringen handteekeningen to krijgen om deze organisatie de grootste macht te verzekeren, cn onze Christelijke Omroep in het achterste gelid te plaatsen. OPMERKER. Van de (laders is nog geen spoor be kend. Te Renfcum is gisternacht in de Kerk straat op oen drietal plaatsen ingebro ken. Bij den kleermaker G. werd een raam, dat niet gesloten was, onthoog geschoven en in de kamer werd alles overhoop gehaald. In het bureau vonden de indringers den sleutel van do brand kast, zooidat het hen nogal gemakkelijk werd gemaakt. Een bedrag van ongeveer f 1000 wordt vermist, terwijl uit den kel der nog eenige mondvoorraad werd mede genomen. In een andere woning kwam m:en op dezelfde wijze binnen, ook daar weird alles overhoop gehaald, doch hier werd' niets gevonden. i Bij do wed. G. werd eveneens een raam opengeschoven. .De daders zijn toen blijk baar gestoord en gingen op tien loop. Di erentrouw. Een duivenhou- der te Buitenveldert had eenige maan den geleden oen duif verkocht aan ,e©n. inwoner van een dorpje in het Zuiden van Frankrijk. Tot zijn groote verwon dering werd het dier Donderdagmorgen in uitgeputten toestand in het hok aan getroffen. Het dier, dat per trein was ver zonden, had dus kans gezien na ruim drie maanden vastgehouden to zijn, den weg terug te vinden. De bl oem boll euvel den. Een enorme drukte is er Donderdag in de bollenstreek geweest, waar de velden thans in vollen bloei staan. Voetgangers, fietsers en auto's het was één file op de wegen naar de velden. Op een dergelijk druk bezoek had men niet dur ven rekenen en ongetwijfeld zal daarom deze dag de bewoners van plaatsen als Hilleigom, Sassenlieim en Lisse, nog lang heugen. Vechtpartij in een woonwa genkamp. Te Assen is Woensdagnacht in het woonwagenkamp aan de Looner- straat, hevig gevochten. Een zekere Jar cob Veldkamp is daarbij ernstig aan zijn hoofd vermond geworden. De vermoede lijke dader, K. A. T., is gevangen geno men. Geschoten op jachtopzie ners. Te Zorgvlied (Dr.) heeft de 19- jarigo strooper J. J. op twee jachtopzie ners geschoten. De heer Steffens word ernstig aan zijn gelaat gewond en de heer Kramer kreeg eenige hagelkorrels in zijn kin. De dader is naar Assen getransporteerd. De nachtegaal. In de eerste helft van doze week werd in do bosschen ton zuiden van Hulzen (N.II.) de nachte gaal weer golioord. Ilij was reeds gued op slag. Vollediq voeder5 voor kippen- kalkoenen- en eendenkuikens van 2-30 daqen oud,aansluitend aan de voedinq met uitsluitend Alle foutief voederen wondt hierdoor opgeheven. Eenvoudiger, voordeeliger en betere voeding Door de wetenschappelijke samenstelling.de groei- en beenversterkende Vitaminen en Voedingszoufen worden qezonde, sterke en mooie dieren verkregen, die laten het maximum aantal eieren leqqen Alom verkrgqbaar,waarnoq niet verkrygbaar»: zakjes van 5kg. 10kg. 20kg. 50 kg. f direct af fabriek R. H.410 R.S?° fil5l° post's» Vraagt brochure! is in ieder zakje dif ri.v BERTELS' OLIEFABRIEKEN AFD.„kUNSTKORREL" AMSTERDAM Let op ons Loodje en kaartje aan ieder z

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2