Rechtzaken Naam van den schipper niet op zijn Land- en Tuinbouw Leestafel. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. I nstandsvereenigingen me verstandhouding len voor de belangen middenstand, ie vereen. „Handels enoegen terugdenken Het hoopt dat e.u; opkomst der lede a Woensdag alhier ge g en Koeien-demon vo-erd 3 stieren en Alle 3 stieren kon- prijs in aanmerking nde eigenaren: Stie- n; Jan Blok, Rilland te Kruiningen. n de heeren L. Kos- ise en P. Polderman opgericht een strijk- elijk 13 leden, werden als voorloo- terwijl zoolang geen is, dhr Joh. v. d. ch neemt. ing Kapelle der ver- rzorging van Krank- kwam onder voorzit- Zegers in vergade-, jkaal Obadja. Ie in zijn jaarverslag iwe leden waren to-e- g telt ruim 80 leden >or haar op Ds de adorp. deed rekening en angen was in totaal f 97.60, batig saldo rden de aftredende Jager, secr. J. van ster en J. Ganse- voor de algemeene gekozen de heeren: igen, en M. de Jager, benoemd de heeren A. de Groene en J. Ier voor het te hou- af te dragen. Ook cutgenoodigd worden de stichting Vrede bond werd de jaar- n van de Coöpera- alhier. an in actief een be- en in passief het- e winst over 1928 oten werd de winst servefonds dat daar- .34. als bestuurslid Joos rvangende bestuurs- J. A. Rh. Bommel,jé Raad van Toezicht ericht, dat door do Valkenisse ongetwij- il worden vernomen, ie duinen, welke tot lik een verwaarloos de, dat beklimming as, thans door de n heer van Ham ge- 1 en verder zoodanig el in orde kan wor- der bevolking over uw- en St. Joosland uit Middelburg: J- lit Wissingen M. de liddelburg J. Koppe- eist J. J. v. Schaik; westraat 3, M. Blaas- •g E 9, C. M. Gilde- rg, Jasmijnstraat 227 Belzen; Wo-lferts- liddelburg, Seisplan iddelburg, O 33, J- er, J. C. Vader en J. v. d. Louw. ag werd ter herden- verjaardag van H. Eeest gevierd, dat in- ;wijde muziek door „Apollo" op de herdenkingsrede in door Ds Tonsbeek jewisseld door de a" en het Wissen- gevolgd door zang ip het kerkplein en e. De kindertractatie a den smaak. De al- ok veel belangstel- zooals mastklim- tonnetje steken wer- cht gevolgd. zanguitvoering van lannenkoor en ,,Ho- irt van „Apollo" te joop slaagde goed. egenbuien kwamen, j-est niet mislukken. waaraan door vrij- ;enomen. (Pas Don- ui. Red.) l vergaderde de Ge- ingekomen stukken tn diverse bewoners mte-politie, dat dhr an'leiding geeft den dat de politie tac- lieraan toevoegende selterrein in de kom enkele terreinen en gevoetbald wordt, naar het oordeel kwestie, terwijl de ing wenscht te hou- gheden. In aanslui- f zegt de voorzitter, ier gewraakte maat- rt regelen niet waren genomen dan na voor afgaand bespreken door het corps van agenten. En dhr Hamelink zegt, dat het geen eertijds in de politieverordening vast gelegd is, nu toch ook uitgevoerd moet worden door de politie. Vervolgens wordt gesproken over het terrein dat voor de opgerichte IJsclub in orde gemaakt moet worden. Dit werk kan door werkloozen geschieden, en dit zal tweeërlei voordeel hebben; zoowel voor de gemeentekas als voor de kas der betref fende vereeniging. Daarom vragen B. en W. den raad: Indien blijken mocht dat dit werk door werkloozen is uit te voeren, kan het college dan met Burg. Armbestuur en het bestuur der IJsclub in overleg treden? Dhr Hamelink komt tegen deze wijze van uitvoering op. Het geldt hier produc tief werk, en hij is er altijd tegen, dat daarvoor minder dan de normale loonen zou betaald worden. Dat de loonen gedrukt worden, wordt echter door den voorzitter tegengesproken. Dhr van Driel vat het op als werkverschaffing. Tegen dezen vorm ziet hij geen nadeel. Dhr Hamelink zou vastgelegd willen zien, dat een normaal loon zal uitbetaald worden. Hij wil B. en W. geen vrij mandaat geven in deze zaak. Het voorstel B. en W. blijkt bij stemming te zijn verworpen. Vervolgens stellen B. en W. voor, een wijziging in de verordening op het bouwen sloopen, enz. in de gemeente Terneuzen, zulks in verband met de vragen van dhr N. A. Hamelink. Dit voorstel wordt aange nomen. Artikel 6 der bouwverordening wordt thans te lezen als volgt: „1. Het is verboden, te bouwen anders dan aan bij de in werking treding dezer verordening bestaande openbare wegen, die voldoen aan de eischen in het tweede lid gesteld, of aan nieuwe wegen, die zijn aangelegd overeenkomstig de voorschrif ten van de artikelen 55 e. v. der bouwver ordening, of waarvan de aanleg overeen komstig deze voorschriften naar het oor deel van burgemeester en wethouders vol- •doendq verzekerd is. 2. De eischen, die voor bestaande straten worden gesteld zijn: a. de wegen moeten aansluiten aan het plaatselijk net van verharde wegen en een breedte en hoogte hebben, als in elk geval door -den gemeenteraad te bepalen. b. De wegen moeten over door burge meester en wethouders aan te wijzen ^breedte verhard zijn met keien, klinkers of "eenig ander materiaal, een en ander onder goedkeuring, van burgemeester en wethou ders, terwijl langs die wegen trottoirs, ter breedte en ter hoogte als door burgemees ter en wethouders voor elke straat zal worden bepaald, moeten worden aange legd. c. De wegen moeten behoorlijk worden gerioleerd. De riolen moeten een voldoend afvoervermogen hebben en moeten aan sluiten aan het gemeenteriool, of uitwa- teren in een daartoe geschikte lei-ding of sloot. Dè -zinkputten moeten worden aan gebracht op afstanden van minstens 30 Meter in de as van het riool, als-mede daar, waar het riool van richting verandert. De van stankschermen voorziene syphons moeten geplaatst worden ter weerszijden in de goten van den weg en door ijzeraar den buizen, wijd inwendig minstens 15 c.M., verbonden zijn met de zinkputten. Van -de eischen, gesteld onder c tweede alinea, kan door Burgemeester en Wet houders ontheffing worden verleend, of daarvoor kunnen minder strenge eischen worden vastgesteld. 3. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd, van het verbod sub 1 ontheffing te verleenen bij het oprichten van: a. Een boerenhofstede, een fabriek met daarbij behoorende kantoren en woning, een villa, een bergplaats, een werkplaats, een tuinhuis of andere bijgebouwen bij een woning; b. een voor den openbaren dienst be stemd Rijks-, provinciaal-, gemeente- of waterschapsgebouw, een kerk, een gesticht of een gebouw van weldadigheid, een schoolgebouw of een andere inrichting van openbaar nut of van ontspanning. In het belang van veiligheid en gezond heid kunnen Burgemeester en Wethouders nadere eischen stellen omtrent de plaat sing van deze gebouwen. 4. Wanneer aan een bestaanden openba ren weg geen -gebouwen zijn opgericht en door den gemeenteraad, voor dien weg nog geen rooilijn is vastgesteld, dan mag aan -dien weg niet worden gebouwd vóór dat de rooilijn door -den gemeenteraad is vastgesteld. Zijn aan een bestaanden openbaren weg gebouwen opgericht voordat een rooilijn werd vastgesteld, dan moet deze voor dien weg ook nog door den gemeenteraad wor den vastgesteld". Inzake de electrificatie van het buurt schap Koedijk en het adres van 14 bewo ners te dezer zake, wordt besloten, deze zaak nog aan te houden. Na uitvoerige bespreking en -toelichting wordt besloten aan I. de Lijser, sedert on geveer 16 jaar in lossen dienst der ge meente werkzaam geweest te zijn en bet bereiken van den 70-jarigen leeftijd, een pensioen toe te kennen met een minimum van f 300. B. en W. stelden voor, bet vermenigvul- digingscijfer voor de gemeentelijke inkom stenbelasting dienst 1929/1930 vast te stel len op 1.15. Uit de discussie blijkt, dat dhr Scheele dit cijfer wenscht vastgesteld op 1.05. Doch dhr Hamelink, er op wijzende dat er nu een belangrijk overschot aan het begin was, voelt meer voor de houding van B en W. (1.15). Hij zegt dat de inkomsten 5dt forensenbelasting ditmaal lager zullen zijn. Met 7 stemmen voor wordt het voor stel van B. en W. aangenomen, en het ver- menig-vuldigingscijfer vastgesteld op 1.15. Aan de agenda wordt nog toegevoegd bet rapport inzake de laatst gehouden ver- Een geweldige brand heeft Woensdagmorgen de gebouwen der N.V. Vereenigde Touwfabrie ken te Maassluis voor het grootste gedeelte in de asch gelegd. De ge heel uitgebrande weve rij, die de bakermat van het vuur was. gadering inzake de Waterleiding. Dhr Scheele, als vertegenwoordiger voor Ter- neuzen, -zegt dat deze vergadering een goed verloop heeft gehad, dat verschillende be langrijke punten aan de orde kwamen, zooals inzake waterwinplaats, grondsla gen, tarieven, begrooting en rentabiliteit. Maar de kwestie van het bestuur werd het struikelblok; men achtte het wenschelijk, dat eerst de gemeenteraden werden gepolst en derhalve werd dit punt uitgesteld. Nu is dus de vraag: Hoe denkt de gemeente raad van Terneuzen over punt 6 dier agenda: het bestuur der N.V. De destijds ingestelde commissie kwam tot de conclu sie, dat het wenschelijk was, dat het tegen woordige bestuur zou vervangen worden. Kan de gemeenteraad zich met dit rapport en ook met deze laatste zienswijze inzake den raad van commissarissen vereenigen? Dhr Verlinde zegt dat hij in de verga dering van Juni 1928 zich heeft uitgespro ken tegen deze waterleiding, doch dat hij na gehouden besprekingen in de commis sie, van -zienswijze is veranderd. Hij gaat accoord met het door de commissie inge diende rapport, vooral inzake het tarief. Hij wil voorstellen om accoord te gaan met het voorstel der commissie in zijn ge heel, dus ook wat betreft de bestuurs- kwestie. Hij wil, nu hij een beteren kijk in de zaak gekregen heeft, een voorstel doen om tot uitvoering der plannen mede te werken, en zoo zijn besluit van Juni 1928 terug trekken. Dhr Scheele merkt op, dat alleen uit spraak over de kwestie aftreden commis sarissen gewenscht is, wil dus niet zoo ver gaan op 't oogenblik als dhr Verlinde wil. Het gaat thans immers voor of tegen het bestuur, niet voor of tegen een waterlei ding. Dhr Hamelink zegt nog dat, als commissarissen het belang van de water leiding willen dienen, zich moeten terug trékken. De commissie die rapporteerde, achtte dit toch noodig. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen -den vertegenwoordiger der gemeente op te dragen te stemmen voor aanneming van het g e h e e 1 e rapport der commissie, waarin dus o. m. geadviseerd werd dat de raad van commissarissen zou aftreden. Voorts werd besloten hieraan toe te voegen het voorstel, dat er inplaats van 15, 9 leden zouden zijn. Woensdagavond ontstond bij Drie kwart een botsing tusschen twee auto's, waarvan de eene uit de richting Terneu zen, de andere van Philippine kwam. Beide chauffeurs zeiden voldoende signa len te hebben gegeven, welke zij echter niet gehoord hebben. De auto's werden zeer ernstig beschadigd, doch de inzittenden kwamen men den schrik vrij. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Het zoeken van eieren van waterwild: P. K., Goes, een berisping. Leerplichtwet: J. M., Goes, J. N. Hans- weert f2 of 2 d. h. Straatschenderij: B. v. D., J. d. J., L. M. Baarland f5 of 5 d. h., C. A. D., Rilland-Bath, f 10 of 10 d. h. Te Goes bouwen zonder vergunning: C. D., Goes f 10 of 10 d. h. Te Rilland op den openbaren weg vloe ken W. v. B., Rilland-Bath f2 b. s. 1 d. h. Reclame te Kloetinge aanplakken an ders dan op eigen erf: J. H., Amsterdam 6 m. f 1 of 6 m. 1 d. h. Overtreding Paardenwet: D. O., Waar de f25 of 25 d. h. Met een te zware vracht rijden met opdooi: A. P., J. V., F. D., f5 of 5 d. h., J. d. J., ICats f 10 of 10 d. h. Met auto met aanhangwagen rijden met opdooiD. H., Ruephen f 10 of 10 d. h. Alsvoren rijden zonder rood en zonder achterlicht: C. L. R., Bergen op Zoom 2 m. f2 of 2 m. 2 d. h. Z. v. loopen langs spoorweg: "H. V., 's-Heerenhoek f5 of 5 d. h. Op openbaren weg een wapen bij zich rebben: P. v. H., Hansweert f25 of 14 d. h. vaartuig hebben: J. W., Weisbach, L. V., Rumpst 15 of 5 d. h. Geen reglementen aan boord hebben: J. S., Willebroeck, J. C., Werkendam 2 m. f 2 of 2 m. 2 d. h. Met een auto rechtsverkeer niet voor laten gaanA. J. v. H., Goes _f 15 of 15 d. h. Sloot niet delven: J. v. D., Wolphaarts- dijk, ontslag van rechtsvervolging. Met een rijwiel zonder noodzaak links rijwielpad houden: C. L., 's-Heer Arends- kerke f 2 of 1 w. t. s. Met een rijwiel zonder noodzaak links houden: C. d. D., Hoedekenskerke f3 of 3 d. h. Met een rijwiel in een bocht niet rechts houden: A. d. B., Rilland fö of 5 d. h. Met een rijwiel geen teeken geven: A. d. B., Rilland f3 of 3 d. h. Met een rijwiel geen signaal geven: idem, f3 b. of 3 d.h. Met een rijwiel de veiligheid yan het verkeer in gevaar brengen: L. H., 's-H. Arendskerke f 10 of 10 d. h. Onder invloed van drank j^jwiel be sturen: A. D., Wolphaartsdijk, vrijge sproken. Te Kapelle met een auto te hard rij den: J. B. M. E., Njjmegen fö of 6 d. h. Te Goes met een auto in verboden richting in een straat rijden: R. M., Goes f3 of 3 d. h. Met een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: D. L., Elle- woutsdijk f 20 of 20 d. h. Met een auto de vrijheid van het ver keer belemmeren: P. L. d. M., Hansweert f 15 of 15 d. h., A. B., Kapelle f 15 of 15 d. h. Met auto niet behoorlijk uitwijken naar rechtsJ. V., Middelburg f 15 of 15 d- h. Met auto rijden zonder achterlicht: C. L., Ellewoutsdijk f2 of 2 i h, Met motorfiets rijden zonder twee vol doende remmen: A. E., Kapellö, f 10 of 10 d. h. Met auto rijden zonder rood en zonder achterlicht: J. A. D., Goes 2 m. fö of 2 m. 6 d. h. Met motorfiets rijden zonder spiegel: H. M. H., Middelburg, J. M. S., Bergen op Zoom f0.50 of 1 d. h. Met auto rijden zonder spiegel: K. L., Krabbendijke fö of 5 d. h. 's-Avonds fietsen zonder licht: P. M. V., Kats f3 of 3 d. h., A. D., Wol phaartsdijk f 10 of 10 d. h., K. S., al daar f 5 of 5 d. h. Hooger beroep aangeteekend door: J. "C. d. J. te Heinkenszand, veroor deeld wegens Straatschenderijtot f 15 of 15 d. h. Door J. A. d. W., Goes veroordeeld wegens met een auto rijdende rechts niet laten voorgaan, tot f50 of 1 m. h. en ontzegging het recht om motorrijtuigen te besturen voor den Tijd van vier maanden. Warmoezerijigewassen onder glas. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der warmoezerijgewassen onder glas op "24 April 1929 is, onder mede werking der Rijkstuinbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der Directie van den Landbouw. De stand van deze warmoezerijgewas sen is in het algemeen zeer onregelmatig. Door de strenge vorst hebben vrijwel alle gewassen in meerdere of mindere mate geleden en niet alleen in de koude bakken, doch ook in de stookkassen, waar de normale centrale verwarming in ver schillende gevallen bij de heerschende lage temperaturen onvoldoende bleek. Verder heeft ook het voortdurend gure voorjaarsweer op de niet verwarmde cul tures nadeelig gewerkt. 'Vrijwel alle ge wassen zijn dan ook achterlijk. De aardbeiplanten, welke in Augustus van het vorig jaar zijn uitgeplant, blijken nu na de vorst het glas op de planten gelegd wordt, zeer zwak te zijn. Te-Ie planten zijn in den winter verloren ge gaan, bij andere zijn de bloemknoppen bevroren of zjjn de bloemen geheel weg gebleven, zoodat slechts een klein ge- deelte bloemen voortbrengt. De stand van de aardbeien is in het Westland en de omgeving van Roelofarendsveen slecht, in zuidelijk Zuid-Holland vrij goed. De tomaten staan in de voornaamste cultuurgebieden goed. Enkele berichten melden slechte vruchtzetting bij de to maten. De stand van de komkommers is goed tot vrij goed in het "Westland, in den Sloter- en Akerpolder goed, in Groningen en Utrecht vrij goed, in noordelijk Zuid- Holland is de stand matig. Van sla en bloemkool gingen vele plan ten door de strenge vorst verloren, zoo wel in de koude kassen als in de bak ken. Door het daarop gevolgde inboeten is de stand onregelmatig geworden. De stand van beide gewassen is dientenge volge in de voornaamste cultuurgebieden slechts matig. De wortelen hebben in enkele streken in den afgeloopen winter zooveel gele den, dat vele kweekers na de vorst er toe zijn overgegaan opnieuw te zaaien. De stand kan thans over het algemeen worden aangeduid als matig tot vrjj goed. „Het huisje aan den zeedijk". De firma W. Boekhoven Zonen, uit geefster van 'de „Maas- en Scheldebo-de" te Sommelsdijk, deelt ons mede, dat bij -haar ter perse gaat, om binnen -zeer afzienba- ren tijd te verschijnen, het alom bekende verhaal van H. Zeeberg (pseudoniem van Hugo Kingmans), getiteld: „Het huisje aan den zeedijk", dat in verschillende bla den ook in dit blad als- feuilleton een plaats vond en met zóó groote waardee ring en enorme belangstelling werd ont vangen (de feuilletons werden en worden eenvoudig verslonden), dat van allen kant om uitgave in boekformaat werd en wordt verzocht, ook aan de uitgevers van de „Maas- en Scheldebode". Aan dit algemeen uitgesproken verlan gen wordt dan nu voldaan. Het verbaal dat, zooals men weet, uit twee deelen be staat, wordt een royaal uitgevoerd boek werk van 300 pagina's, met flinke letter op goed papier gedrukt, -gevat in een speciaal daarvoor geslagen band. Aan de uitvoe ring wordt alle zorg besteed. Zooals men in een advertentie in dit nummer ziet, is de prijs bij onmiddellijke bestelling beduidend lager dan bij ver schijning. Van 25 April tot 2 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: V. Norman, 25 jaar en J. S. A. Lagendijk, 31 jaar. E. H. Berkhuijsen, 26 jaar en J. Vader, 22 jaar. I. M. de Waal, 24 jaar en C. P. Begtbel, 24 jaar. J. T. Visser, 24 jaar en C. M. van de Grijp, 23 jaar. J. A. Bevers, 25 jaar en S. A. Tielrooij, 23 jaar. Wi. P. Kokelaar, 22 jaar en D. Olijslager, 19 jaar. J. de Klerk, 30 jaar en L. van Oosten, 24 jaar. Getrouwd: P. G. Kamermans, 27 jaar en A. Verhagen, 25 jaar. F. Bus's, 22 jaar en J. Cremers, 29 jaar. Bevallen: E. J. C. Willem-se, 'geb'. Bijleveld, d. L. Mejjers, geb. Theune, z. C. L. Cloet, geb. Loones, z. E. Schmucker, geb'. Nischk, z. J. Volkers, geb. van Keulen, z. J. J. Weug, geb. Schot, d. F. Poppe, geb. Dekker, z. C. Wier- singa, geb. de Niet, z. A. C. Wjjtenburg, geb. Bellaart, d. A. M. Boogard, geb. Aarsen, z. (1-evenl.). Overleden: W. Legué, jd. 84 jaar. H. de Koek, vrouw van J. P. Meertens, 65 jaar. A. van Steveninck, man van T. W-eststrate, 73 jaar. A. Th. Volk, man van P. van der Hof, 82 jaar. M. M. Schippers, vrouw van M. Sa- muelse, 66 jaar. W. G. de Kam, vrouw van P. G. Laernoes, 47 jaar. (Vliss. Crt.). SOUBURG. Ondertrouwd: Jozias Adriaan v. d. Vijver, 24 jaar en Johanna Theodora Maria Nootenboom, 21 jaar. Willem Joosse, 25 jaar en Johanna Comelissen, 23 jaar. Pieter Baljeu, 26 jaar en Wilhelmina Pouwer, 24 jaar. Adri aan Floris Walraven, 26 jaar en Jacomina Jobse, 23 jaar. Leonardus Suurmond, 35 jaar en Anna Maria Elisabeth Kan, 51 jaar. Abra ham Jan Sanderse, 21 jaar en Adriana Jerina Goedhart, 24 jaar. Getrouwd: Comelis de Rjjcke, jm. 23 jaar en Leintje Suzaima Janse, 20 jaar. Geboren: Janna, d. v. Willem Goedhart en Jacomina Bassie. Comelis Adriaan, z.v. Wil lem Daniëlse en Adriana Simonse. Van 26 April tot 3 Mei. IERSEKE. Huw.-afk. Joost Sandee, jm-. 25 jaar en Marigje Slottje, jd. 19 jaar te 's Gra vendeel. Frederik Meijer, jm. 30 jaar te Krui ningen- en Pannetje Schipper, j.d. 26 jaar, te Kapelle, onlangs te Ierseke. Ondertrouwd: Jacob Rijkse, jm- .26 jaar te Vlissingen en Nealtje Cornelia van Noorden, jd. 23 jaar. Meeuwis Minnaard, jm. 23 jaar en Maartje Johanna Zuijdwegt, jd. 22 jaar. Gehuwd: Marinus Rijkse, jm. 23 jaar te Baarland en Adriana Christiaanse, jd. 18 jaar. Jan Rottier, jm. 26 jaar te Rilland-Bath en Maria Johanna Poleij, jd. 27 jaar. Overleden: Johannes de Waal, 48 jaar, echtg. van Elizabeth Jozina Le-ijs. Over da maand April 1929. AXEL. Huw.-aang.11, Edumondus Leonar dus van den Bos, jm. 24 jaar en Maria Ja- coba - Maas, ,jd. 23 jaar. 15, Abraham Maas, jm. 26 jaar en Santina Maatje Wjjna. 18, Marinus de Koeyer, jm. 26 jaar en Francina Scheele, jd. 20 jaar. 19, Comelis Overdulve, jm. 24 jaar en Geertruida Witte, jd. 23 jaar. 29, Adriaan Beeke, jm. 33 jaar en Christina Cornelia Jonkman, jd. 21 jaar. Gehuwd: 11, Jan Adriaan de .Regt, wedr 36 jaar en Elisabeth van de Velde, jd. 28 jaar Geboren2, Pieternella, d. r. .Johannes Her- manus Boer en Suzanna Cornelia van Oort. 5, Hermanus Levinus, z. v. Levinus Herma- nus de Kraker en Cornelia Haak. 14, Maatje Adriana, d. v. Louis Jannes Wiemes en Pleun- tje Dieleman. 17, Martina, d. v. Hermanus Dieleman en Martina Dees. 21, Alphomse Jo seph Marie, f. v. Emile Karei Misseghers en Emma Isabella Baert. 29, Bastiaam, z. v. Jacob den Engelsman- en Catharina de Groote, 30, Pieter, z. v. Karei Buyze en Cornelia Wolfert. 29, Elizabeth Francosei, d. v. Rocus Jozua de Kraker en Francina Jerina Rlankert. Overleden: 4, Jacomina Cornelia de Bruyne, 86 jaar, wed. van Petras Dieleman. 6, Euge nia Barbara Seghers, 52 jaar, echtg. van Pe tras Jacobus Vale. 6, Dingetje Adriana Haak, 65 jaar, echtg. van Adriaan Koster. 13, Comelis Witte, 63 jaar, echtg. van Cornelia Floras. 14, Magdalena de Ritter, 79 jaar, echtg. van Martinus WjeJand. 17, Anthonie de Putter, 44 jaar, echtg. van Catharina Chris tina van Hermon. 21, Martina Dieleman, 3 d-, d. v. Hermanus Dieleman en Martina Dees. 26, Floras Dieleman, 63 jaar, echtg. van Geertruy Goossen. 28, Janna Dekker, 30 jaar, d. v. Jacobus Dekker en Janneke Vinke. ARNEMUIDEN. Gehuwd6, Marinus de Nooyer, 22 jaar, te Vlissingen en Theuntje Cierevéld, 22 jaar. 6, Joos de Nooij-er, 35 jaar en Theuntje van Belzen, 30 jaar. 12, Pieter Jansen, 22 jaar en Adriana Siereveld, 20 jaar. 19, Aamoud de Hamer, 24 jaar en Elisabeth de Nooy'er, 19 jaar. 20, Jacobus Meerman, 24 jaar .en Johanna Ventevogel, 21 jaar. Geboren: 6, Wilhelmina, d. v. Jacobus da Nood en Tannetje Coppoolse. 10, Elisabeth, d. v. Abraham Bnij-s en Elisabeth Meerman. 19, Joos, z. v. Pieter van Belzen en Krina van Belzen. 28, Elizabeth, d. v. Jands Bliek en Cornelia Crucq. Overleden: 1, Comelis van Belzen, 79 jaar man van Maatje Meulmeester. -22, Wjilemina van Hemert, 93 jaar, wed. van Salomon van Eenennaam. Programma van Zaterdag 4 Mei. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. K.R.O. Uitz. 11.30—12.00 Gods dienstig halfuurtje. 12.151.15 Con cert. 1.152.00 Gramofoonplatencon- cert. 3.004.15 Kinderuurtje. 5.30 6.40 Gramofoionplatenconcert. 6.45 7.00 Literaire causerie. 7.007.30 Gramofo|onplatemconcert. 7.308.00 Causerie over de grolt van Bethleihe-m. 8.0111.00 Concert. Orkest en ko,or. 11.0012.00 Vroodijlk! programma. HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert. 2.004.00 'Aansl. van het Tuschinsky- Theater te Amsterdam. 4.00—4.30 Ita- liiaansch voor beginners. 4.305.00 Italiaan-sch voor gevorderden. 6.30 6.30 Concert. 6.307.45 Jeugdtooneel. DAVENTRY, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 12.201.20 Orkestconcert. 3,55 Con cert. 5.20 Muziek. 6.05 Bach's pianomuziek. 6.50 Concert. Militaire PARIJS „Radio-Paris", 1744 M. 11.50 Orkest. 5.55 Gramof-oonmuziefc. 7.35 Concert. C BRUSSEL, 511.9 M. 5.50 Gramo-foonp-la- ten, 7.35 Orkestconcert. Een poging om de Varaniit -zending te beletten. „Heit Volk" meldt: Dinsdagavond hebben fascisten gepro beerd om de Vara-uitzending te beletten. De Hilversumsche politie was van te voren! gewaarschuwd en had een post bijl het Vara,-gebouw geplaatst, terwijl de leden van de Hilversumsche Vara en van den Arbeiderssportbond in den tuin van de studio en op de toegangswegen zich hadden geposteerd. Fascisten reden voortdurend in een auto rond de studio. Om 9 uur werd de politiepost weggelokt en de fascisten stapteu uit, doch er ,gei- beurde niets. De uitzending vond gewoon doorgang en geen van de luisteraars noch iemand van de bewaking heeft gemerkt dat da fascisten toch werkelijik een schot hadden gelost. Ziji hadden n.l. de telefoon draden- doorgesneden. De Vara-uitzending ondervond daarvan geen schade, daar de muziekkabel naar den zender onder den grond ligt De Hilversumsche politie zal au da zaak verder onderzoeken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7