Sproeten komen vroeg in Gemengd Nieuws. Voor huis en hof. Land- en Tuinbouw Uit de Provincie. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutofl. Bij alle Drogisten. Radio-Nieuws. Er is nog één uitkomst: de deur! Als de stemming komt is Jonkheer in genieur de Muralt afwezig. Natuurlijk met keunisgeving. En het overschot der liberalen, dat niet, als hij, gesproken heeft, stemt voor. De eer van het liberalisme is gered. De Muralt was over boord gezet. Ja, het is tijd, dat hij in de Tweede Ka mer komt. Daar kan er nog best een politieke clown bijl" Naar men aan de Tern. Crt. van betrouwbare zijde meedeelt, is de Spo-o-r- wsgmaatschapj ij Moche'.enTerneuzen voornemens binnenkort een halte te ope nen tusschen de stations Sluiskil en Axel in. Dit zou verband houden met de nieu we in aanbouw zijnde ammoniak-fabriek De werkzaamheden voor dit fabriekscom plex zijn in vollen gang. Reeds circa '200 menschen zijn bij de verschillende aan nemers in dienst, waaronder zeer ve len van elders. Spoorweg Gent Terneu zen. Naar gemeld wordt heeft de raad van beheer der Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen zijn instem ming betuigd met het voornemen der regeering betreffende het terugkoopen van het op Belgisch grondgebied gelegen deel van den spoorweg GentTerneuzen. Deze zal vervolgens in het net der Nationale Maatschappij worden opgenomen. Middelburg. Ondanks het koude weer kan toch gezegd, dat het kinderfeest van gisteren goed geslaagd is en wel in de eerste plaats door de goede voorbereiding en uitstekende leiding. In dit verband noemen wij de namen van de heeren J. A. Tavenier en A. van der Mijle, be stuursleden, ,hun medebestuurders, een groot aantal onderwijzeressen en onder wijzers en ook zeer vele andere dames en heeren, die voor het grootste deel buiten de vereeniging, „Uit het Volk Voor het Volk" staan, maar voor haar mooie streven zeer veel sympathie ge voelen en die in daden omzetten. Den geheelen middag was er vrij groote belangstelling van de zijde van. het pu bliek. In de belangstelling van het publiek mocht zich ook het Middelburgsch Mu ziekkorps ten zeerste verheugen. Dit speel de er lustig op los en toen de Commis saris der Koningin en de burgemeester op het feestterrein aankwamen werden deze met de volksliederen begroet. De prijswinsters en prijswinners wa ren: Groep I, ballen rapen voor meisjes van 7 en 8 jaar: 1. Jo Vereist; 2. A. Wets de Swart; 3. Betsie Groosman; 4. Jan netje de Visser; 5. Marietje Everaart; 6. Nelly van Galon; 7. Debora Roose; 8. Annie Lambermont; 9. Santje de Wolf; 10. Jo. Sul; 11. Maatje van de Oude; 12. Maatje Simons; 13. Mina Burgers; 14. Annie Schot; 15. Mies Bosschaari; 16. Catha. Bolier; 17. Jaantje de Kam; 18. Marie van den Berge; 19. Nellij Vleugel; 20. Joh. Wevers; 21. Stientje van de Ende; 22. José Wolsky; 23. Joh. de Boks; 25. Beppie v. d. Bout; 16. Maatje Min naar; 27. Jac. Walenburg; 28. Annie Val kier; 29. Kaatje Wattel; 33. Corrie Entink; 31. Greta Izeboud; 32. Nellij Sturm; 33. Marietje Sies; 34. Annie v. d. Pol; 35. Mientje Geerse; 36. Henny de Neeling; 37. Joh. Hengstmangers; 38. Willy de Wolf; 39. Lientje Geerts; 40. Maatke Ver daasdonk; 41. Leintje Boone; 42. Annie Adriaanse; 43. Adr. Gambier; 44. Franc Dirven. Groep 2, hardloopen voor jongens van 7 en 8 jaar: 1. J. Adriaanse; 2e B. Been hakker; 3. L. Louwerse; 4. C. Vrooland; 5. P. Koster; 6. J. Tavenier; 7. A. Hen- drikse; 8. A. Lamain; 9. K. v. d. Pas; 10. K. Francois; 11. W. Schonis; 12. L. Brasser; 13. P. Tange; 14. J. van Hoeve; 15. J. Verhage; 16. G. Eigelen- boom; 17. W. van Miert; 18. J. Jon- gepier; 19. J. Volmer; 20. M. Burgers; 21. J. de Klerk; 22. F. Nortier; 23. B. Hoek; 24. Fr. v. d. Zee; 25. J. Klaver; 26. W. v. d. Putte; 27. P. v. Ro-o; 28. C. de Rijke; 29. T. Snijders; 30. A. Bout; 31. J. Crucq; 32. K. Davidse; 33. A. Verstraate; 34. J. Dirven; 35. I. Leijnse; 36. P. de Pagter; 37. H. v. d. Plasse; 38. B. Rosendaal; 39. S. de Rijke; 40. K. Barendse; 41. K. Biesen; 42. A. v. d. Broek; 43. A. Viléé; 44. J. de Groot; 45. L. Jc-osse; 46. E. Graafhuis. Groep 3. Ballen gooien voor meisjes van 9 en 10 jaar: 1. Jo Geldof; 2. Jaantje Flipse; 3. Tine Flo-russe; 4. Cor. van Kerkvoort; 5. Keetje Vogel; 6. Lena Akkena; 7. Wilh. Versluijs; 8. Joh. Dun nes; 9. Dina Entink; 10. Mar. Groenen dijk; 11. Lena de Leeuw; 12. Jopie Smei- link; 13. Joh. Dekkers; 14. Jannie van Dijk; 15. Maria Hooftman; 16. Eliza Koo- man; 17. Aaltje Schut; 18. Mina Baljeu; 19. Evira v. d. Bunder; 20. Marietje Flipse; 21. Johanna Francois; 22. Anna Hertogs; 23. Neeltje van Keulen; 24. Nel- lij Ro-ssel; 25. Jaantje Vreeke; 26. Saartje van Aartsen; 27. Cath. v. d. Berg; 28. Sientje v. d. Berg; 29. Corry den Ex- ter; 30. Nellij Flipse; 31. Annie Heijboer; 32. Truus de Klerk; 33. Jaantje van Krie ken; 34. Magd. de Ruijter; 35. Cath. Plan ken; 36. Louisje Stevens; 37. Jans Scho- nier; 38. Jaantje de Boer; 39. Corry van Giimeken; 40 Nelly Hesseling; 41. To Remmerswaal; 42. Tannij Heiigs dijk; 43. Lien Leijnse; 44. Nelly Hubregtse. Groep 4. Vlagganwedstrijd voor jon gens van 9 en 10 jaar: 1, H. Hariot; 2. J. Burg; 3. P. Koppejan; 4. L. Francois; 5. Ruben; 6. W. Geerman; 7. 3. r. d. Berge; 8. J. Womdergeia; 9. F. Geijp; 10. C. Orbaan; 11. P. Greep; 12. P. Delle- beeke; 13. K. W. Guiran; 14. H. Rück; 15. P. Haaijmaa; 16. J. Wisse; 17. G. Simons; 18. W. Hendrikse; 19. N. v. Hilst; 20. A. Houtermans; 21. P. de Bos; 22. A. Carro; 23. S. Barendse; 24. K. Valkier; 25. G. Bouwes; 26. C. Abra- hamse; 27. L. van Hilst; 28. J. Dronkers; 29. B. Blom; 30. P.NJonkheer; 31. B. v. d. Weel; 32. W. den Hollander; 33. J. v. d. Broek; 34. D. de Kuijper; 35. W. Caljouw; 36. M. Boone; 37. J. de Kwartel; 38. I. Tange; 39. B. v. d. Stelt. Groep 5. Flesschenwedstrijd voor meis jes van 11 en 12 jaar: 1. Tinnie Jan sen en Corry Jansen; 2. Elizabeth en Emma v. d. Kam; 3. Jaantje van Ouwer- kerk en Rika v. d. Pas; 4. Nora Goeman en Koos de Graaf; 5. Mina Hendrikse en Willy Hendrikse; 6. Nelly Drost en Annie van Dijk; 7. Tannie en Willij Schippers; 8. Nelly de Graaf en Iza Graafhuis; 9. Cath. de Roos en Marietje Rück; 10. Maatje Riemens en Lena Plo-egaart; 11. Jeanne Steijle en Rika Steutel; 12. Suz. Verhage en Betsie Verdaasdonk; 25. Jo. Wagenaar en 'Neelie Walcheren; '26. Suus en Maatje van Tatenhove; 27. Cor Mei aart en Joz. v. d. Moer; 28. Anna Dirven en Adr. Drinkers; 29. Corn. Versluis en Jeanette van Sluis; 30. Mies Harick en Nelly v. d. Harst; 31. Corrie Vermeulen en Jac. Versluijs. Groep 6, ringen werpen voor jongens van 11 en 12 jaar: 1. J. Izebouw; 2. Th. Petiet; 3. Hub. Huibrechtse; 4. Jo Visser; 5. R. Willeboordse; 6. C. Hui start: 8. D. Wielemaker; 9. A. Gelline; 10. M. de Kroo; 11. Gerard Versluys; 12. K. Snijders; 13. M. de Kroo; 14. N. Moes; 15. W. Lomans; 16. L. Hertogs; 17. W. Dingemanse; 18. Jan Timmer mans; 19. Jan Hesseling; 20. D. v. d. P ;'dt; 21. H. Smoor; 22. Jan Hendrikse; üo. -j. Nijse; 24. Jan Boon; 25. Jan Sturm; 26. P. v. d. Weel; 27. P. Roose; 28. J. de Visser; 29. Joh. Cevaal; 30. H. Reinders; 31. Th. Carol; 32. J. Klerk; 33. P. Ungels; 34. P. Midavaine; 35. J. Poortvliet. Groep 7 was vervallen. Groep 8. Touw tje springen voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Jo Nolet; 2. Joz. Faassen; 3. Nellij Vreeken; 4. H. Schuit; 5. Adri de Rooy; 6. J. van Elsacker; 7. J. van Hoeve; 8. Nora van Miert; 9. Betsij Mul ders; 10. M. Niesthoven; 11. P. Marijs en 12. J. Leijnse. I""r>ep 9. Ringsteken op de fiets, voor 3 van 13 en 14 jaar: 1. Theo Rechtsteiner; 2. W. v. d Hofstede; 3. A. Leenhouts; 4. I. Lamain; 5. W. Mows; 6. A. Petiet; en 7. J. Pouwer. Groep 10, wedloop met hindernissen: I. G. Loomans; 2. J. Smoor; 3. N. Mes- ker; 4. W. Mannie; 5. J. de Boks; 6. S. Simonse; 7. A. van Iren; 9. W. Boone; 10. P. Dorleijn; 11. C. Adriaanse; 12 F. Meeuwse; 13. G. Verdaasdonk. Even na de prijsuitdeeling was het sportterrein verlaten. De koude wind blies er nog overheen, maar het is droog ge bleven. Dit is ook het geval geweest gedu rende het avondfeest. Niettegenstaande het frissche weer (vooral de muzikanten zullen het ook nu op de tent weer verre van warm hebben gehad) was bij de muziekuit voering op het Molenwater een zeer tal rijk publiek aanwezig, dat genoot van de goede wijze waarop het programma, nu onder leiding van den heer Joh. Caro, werd ten gehoore gebracht. Het bevatte o.a. bekende volks- en vaderlandsche lie deren. Na deze uitvoering werd op den Zuid singel een stoet geformeerd bestaande uit: de Band der padvinders, het bestuur van „Uit het Volk"; het Middelburgsch Muziekkorps met den heer A. Calatz als directeur; en daarachter de tumveree- nigingen „Medioburgum" en „Achilles", de padvinders, de Mondharmonicaverse- niging „Crescendo", en het aardige groep je kinderen van school K met Oranje- giorno's, waarbij zich enkele van andere scholen ook voegden. Te kwart over 9 zette deze stoet zich in beweging door de volle straten en trok langs den reeds vermelden weg, terwijl de muziek niet van de lucht was. In de Abdij werd halt gehouden, terwijl als typisch oud gebruik teer brandde rond de pomp, wat het goed deed. Het Dag. Bestuur maakte zijn opwachting bij den Commissaris der Koningin, die zich met den burgemeester en mevrouw Du- mon Tak op het bordes van zijn woning bevond. Het muziekkorps deed het Wilhelmus en het Wien Neerlandsch bloed hooren en ook „Crescendo" gaf hier een nummer ten beste. Voort ging het nu weer tot op den Dam, waar het Zeeuwsch Volkslied en In Naam van Oranje werden gespeeld. Langs de kaden ging het naar de vol gende halte, de Varkensmarkt, waar het muziekkorps het Wilhelmus deed hooren en waar „Crescendo" zich niet onbe tuigd liet. Spoedig was nu de Markt bereikt, waar voor het Stadhuis halt werd gehouden en het Dag. bestuur zich op de pui bij den burgemeester aansloot om van daar af een kijkje te nemen over de duizend-koppige menigte. Nogmaals klonk het Wilhelmus door de avondlucht, „Crescendo" speelde en zong het club lied, de padvinders, gesteund door het Muziekkorps sloegen en floten de taptoe. Nogmaals een Wien Neerlandsch Bloed en met een driewerf hoerah op de jarige Prinses besloot .de voorzitter van „Uit het Volk", de heer W, de Graaf, het ondanks het weinig aangename Aprilweer, in alle opzichten geslaagde feest. Goes. Gisteravond is in een gehou den vergadering opgericht de Chr. Zang- vereeniging „De Lofstem". Staande de De Minister van Defensie Ex. Lambooy, bracht gisterenmiddag een bezoek aan de werf Feyenoord te Rotterdam, ter bezichtiging der daar in aanbouw zijnde torpedo jagers voor de Ned. Marine. De Minister bekijkt een van de kanonnen aan boord van de „Van Galen". vergadering traden 17 personen als lid toe. Als bestuursleden werden gekozen Mej. L. Smallegange en de heeren A. Hil- lebrand en C. Bustraan. Tot directeur werd benoemd dhr H. Wolzak. Kapelle. Met medewerking van het fan farekorps „Ons Genoegen" en de gymna- stiekvereen. „Olympia" te Kapelle en op initiatief van 3e Ouderco-mmissie van de openbare school werd gisteravond een lichtstoet gevormd teneinde ter gelegen heid van den jaardag van Prinses Juliana een rondgang te maken door het dorp Niettegenstaande .het koude weer was er veel volk op de' been. De kinderen van de beide scholen zijn gisteren gehanteerd. Koudekerks. Door den Burgemeester werd gisteren het volgend telegram ver zonden: H. K. H. Prinses Juliana, 's Gravenhage Gemeentebestuur van Koudeke-rke wenscht Uwe Koninklijke Hoogheid en Uwe Koninklijke Ouders van harte geluk en bidt dat God U vele jaren nog zegene en stelle ten zegen van ons Volk. Bakker, Burgemeester. Westkapelle. De prijs van de melk is -deze week per liter met 2 cent verlaagd en gebracht op 12 cent. Arnemuiden. Ook te dezer plaatse is de jaardag van H. K. II. Prinses .Juliana rniet onopgemerkt voorbij gegaan. Het mu ziekgezelschap „Ames Genoegen" bracht des avonds een serenade bij den burge meester en maakte tevens een muzikalen rondgang door het dorp. Bij een zekeren K. M., in het Tuin dorp had een begin van brand plaats, doordat de kinderen met lucifers had- oden gespeeld, tengevolge waarvan de gordijnen vlam hadden gevat. Het brand je werd door spoedig toegeschoten buren met eenige emmers water gebluscht. Stakingsrelletjes te Zaan dam. Zooals bekend, wordt, te Zaandam door de arbeiders in het houtbedrijf bestaakt. Van werkgeverszijde is men er nu in g-slaagd eenige Spakenburgsehe visschers bereid te vinden in de bedrij ren, waar .gestaakt wordt, te komen werken. Een groep van d^ze werk willigen is gisteren onder sterk politiegeleide aangekomen. Bij schipper S., die met een motorboot d9 Spakenburgers had afgehaald, is gistermiddag door een 23-jarig jongmensch, die op gee nerled wijze bij de stalling is betrokken, met een geopend zakmes een ruit ingegooid. De vrouw van S. was met haar drie kinderen in de kamer, doch geen van allen bekwam eenig letsel. De dader was spoedig bij de politie bekend. Bfj het naar buis begeleiden van werkwil ligen is het in tegenstelling met de laatste dagen weer zeer rumoerig geweest. Bij de uitoefening van haar taak werd de politie door de geheele stad door een groote groep stakers gevolgd. Slechts schoorvoetend werden de bevelen van de politie opgevolgd. Kort, nadat een werkwillige naar zijn woning was gebracht, wierp men bier met een rijwiel sleutel een ruit in. Voor de woningen van werkwilligen, waar op deze vjize molest wordt gepleegd, plaatst de politie een vasten post. Begrijpelijkerwijze ging de belangstelling van de stakers ook uit naar de gisteravond ge houden raadszitting. Toen burgemeester Ter Laan (Soc. Dem.) de zitting opende, was de publieke tribune geheel met stakers bezet. Direct na de behandeling van de ingekomen stukken, stelde de voorzitter de aangevraagde interpellaties en de motie van den heer Bos man, om de stakers tijdens den duur van het conflict gratis gas en eleotriciteit te le veren, aan de orde. Na ampele debatten werd het afwijzend advies van B. en W, aangeno men. De heer Plooyer (S. D.) was van oor deel, dat er de laatste wekon te veel politie- vertoon is, waardoor de arbeiders, die op kalme en waardige wijze hun strjjd voeren, wrmoodïg worden geprikkeld. Het optreden van enkele hoogere politieambtenaren veroorzaakt de moeilijkheden. De stakers wordt bidet con tact te krijgen met de werkwilligen om hen tot andere gedachten te brem-gen. De voorzitter onderschrijft de klachten te gen de politie niet. Dat het pofitieverto-on groot is, ontkent spr. In- normale tijden is het corps reeds te klein. Het familiedrama te Haarlem. De 38-jarige schilder K. te Haarlem, die zijn vrouw heeft vermoord, heeft een volledige bekentenis afgelegd en een verhaal gegeven van den moord en hoe hij er toe gekomen is. K. vertelde, dat hj Zondagavond ruzie kroeg met zijn vrouw, omdat hij vertelde geen zin meer te hebben in zijn- werk. Hj wilde Maan dagmorgen thuis bijven. Ziin vrouw maakte hem op zjn plicht opmerkzaam en gaf hem te kennen, dat er toch geld in huis moest komen, om haar en de kinderen eten te geven. De ruzie lielp zoo hoog, dat een worsteling ontstond, waarbij K. met zjn voet door de deur van een kast kwam te vallen. Hij had slechts weinig kracht noodig om zich te ver dedigen, want zjn vrouw was klein en fen- ger, terwijl hj een robuste kerel is. Na een langdurige worsteling heeft hj een broodmes genomen, dat naast hem op de tafel lag, de vrouw op den grond geslingerd, zjn knie op haar borst gezet en in een- oogenblik den halsslagader doorgesneden, waardoor zj dood bloedde. Na zjn daad heeft hij verschillende manieren verzonnen om een eind aan zjn eigen leven te maken. Hj heeft b"kend zich zelf en zjn dochtertje door gasvergiftiging om het leven te hebuen willen brengen. Hj bedacht zich echter en hoeft h't gaskraantje weer uitgedraaid. Vervolgens is hj e-m brief gaan schrijven aan zjn broer. Dit deed hj in de keuken. TOen is hj niet zjn dochtertj" naar zjn zwager gegaan en liet zjn 10-jarig zoontje op den zolder slapen. Hj is naar het Huis van Bewaring overge bracht. Nadat hj met het Ijk van zjn vrouw geconfronteerd was, toonde hij geen spjt en maakte opmerkingen tegen de politie, waaruit deze de conclusie meend? te moeten trekken, met een simulant te doen te hebben. Intusschen staat het wel vast, dat een psychiatrisch onderzoek zal worden ingesteld naar de toerekeningsvatbaarheid van den ver dachte. Schilderj gestolen te Am sterdam. Naar wj vernemen, kwam men gisterenmiddag in het Rjksmuseum te Am sterdam tot de ontdekking, dat een schil derj was gestolen. Het doek, dat uit de Ijst was gesneden, stelt voor Anna van Brunswjk, de gemalin van Prins Willem IV en is van de hand van Johann Heinrich Fischbein. Het schilderj dateert van 1753. Het is 48 X 38 c.M. groot en werd in 1818 voor het Rjksmuseum aangekocht. Het feit, dat het hing in het gedeelte van het museum, dat niet voor het publiek toe gankeljk is, maakt het geval nog vreemder. In den Tuin. We staan aan den vooravond der Mei maand, hoog o-m haar liefelijkheid bezon gen en geprezen, doch die ondanks al deze uitbundige e-n dichterlijke lof, vooral wat de eerste h-elft betreft, vo-or den groentenkweeker weinig betrouwbaar is. Overdag kan het bepaald warm-e dagen ge ven, doch niet zelden volgen zulke koude nachten, dat de thermometer tot om of onder het vriespunt daalt. In dit verband behoeven w-e slechts te herinneren aan de meteorologische reputatie der ijsheiligen, 11, 12 en 13 Mei. Alle groente-nso-orten welke een hooge temperatuur vere-ischen en door nachtvorsten wor.lea ten gronde gericht, worden niet voor de- tweede helft van Mei naar hun standplaats overge bracht. Vooral augurken en komkommers zijn erg gevoelig vo-o-r lage temperaturen en eenige koude- dagen en nachten, zonder dat de temperatuur ondeir nul daalt, zijn reeds voldoende om de planten een kwij nend bestaan te verschaffen. In heel wat gevallen is er dan van een krachtig herstel geen sprake meer en de opbrengst blijft ver beneden normaal. Eén zwaluw maakt nog geen zomer, zoodat voorzichtigheid geboden blijft. Het gunstige weer der laatste dagen heeft natuurlijk eveneens den groei van het onkruid aanmerkelijk bevorderd, re den waarom we ook dit direct te lijf gaan. Vooral bij droog weer moeten schof fel en hark danig worden gehanteerd, en hoe eerder we tegen het onkruid optreden, hoe beter. In het begin is het nog moge lijk met, weinig tijd en moeite te bereiken wat later alleen ten koste van zeer veel moeite en tijd mogelijk is en bovendien is het bevorder'ijk vo-or snelle ontwikkeling cvnzer planten. Een ander voordeel is dat de oppervlakte van het land los en kruimelig wordt, wat bij een mogelijke droogte van veel belang is. Wanneer de bovenlaag fij-n verdeeld is, sluit deze als het ware de onderliggende lagen van het zonlicht af, waardoor het vocht in die lagen beter behouden blijift. Waar de tijd van het gieten weer aan breekt, gaan we nu het materiaal als gieters, slangen en spuiten nazien. Er niet mee wachten tot het o-ogenblik dat wo zo direct noo-dig hebben, want dan moed er maar al te vaak lang naar gezocht worden, en als ze dan eindelijk op een onmogelijke plaats ontdekt worden, hapert er natuurlijk het een en ander aan, waar door nogmaals kostbare tijd verloren gaat. Haast je als je tijd hebt, dan heb je tijd als jo haast hebt. Deze gulden regel mag ook de tuinbe-zitter niet uit het oog verliezen. Onnoodig gieten moet echter vermeden worden omdat dit vo-or de planten ver keerd is. Zoolang w* het maar eenigszins vermijden kunnen gieten we niet. Over het algemeen wordt er veel te vaak en tevens onoordeelkundig gegoten. Na een paar zonnige dagen ziet men ijverige luin- bezitters zich 's avonds in het zweet wer ken, door een geweldig aantal emmers water te sjouwen, hoewel de ondergrond nog voldoende vochtig is. Vo-or corpu'ente heeren mag het een gezonde bezigheid zijn, e-etlustopwekkend en zelfs bevorder lijk voor de slanke lijn, doch de planten worden er maar slap door, zoo-dat ze bij het minste windje knakken. Bovendien maakt het den grond maar zuur. We gaan alleen dan gieten, als de aarde zichbaar droog wordt en bij- eenige geoefendheid is het aan de planten spoedig te zien dat ze behoefte aan water hebben. Natuurlijk hangt zeer veel af van de- grondsoort, de stand-laats en het weer, terwijl elke plan tensoort. we-er haar bijzondere eischen steit. Hel gieten kan nooit den regen vervangen en een héél klein buitje doet meer dan Lentailen emmers water. Onze p-e>rfc|ilanten in den bloementuin moeten bij aanhoudende droogte zo-u no-o- dlg begoten worden, terwijl eveneens ver plante bo-omen en heesters gebrek aan water kunnen krijgen. Vo-orlo-opig alleen 's morgens gieten, opdat de planten weer voor den avond droog zijn. Planten die droog zijn hebben n.l. gro-oter weerstands vermogen tegen, koude dan die nat zijn. Da dit jaar met Suikerbieten beteelde oppervlakte. Hoewel de uitz lai nog niet geheel be eindigd w is, he du directie van d -n Land boaw naar aanleiding van een ver.oek oin de desbetreffende. inlichting-n van het Inter nationaal Landbouw-Instituut te Rome op 20 April j.l. tot de verschillende suikerfabrieken in Nederland het verzoek gericht, gegevens .te mogen ontvangen omtrent de te verwachten inkrimping van de suikerbietenteelt in ons land in vergelijking met het "vorige jaar. Lit die ontvangen berichten blijkt, dat o\ er hl t geheele land de bezaaide oppervlakte tusschen 15 en 20 pet kleiner is te schatten dan in 19.8. Programma van Donderdag 2 Mei. HUIZEN, 336.3 xM. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. N. C. R. V. uitz. 11.00—11.30 Korte Ziekendienst. 12.301.45 Solistenconcert. 5.00 6.30 Concert. Vocale en instrumentale solis ten 6.307.00 Causerie over verschen-n mu ziekwerken. 7.008.00 Orgelconcert. 8.00 Or kestconccrt. Redevoeringen o-vvr: De Christelij ke pers en de radio. HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Mor genwijding. 12.152.00 Concert. 2.002.30 Electriciteils-praatje. 2.30—3.00 Gramofoonmu- ziek. 3.004.00 Knipcursus. 4.005.00 Zie kenuurtje. 5.005.30 Sport-causerie. 6.01- 7.15 Concert. 7.15—7.45 Boekenhalfuurtje. 8.15 Aansl. aan het Concertgebouw te Amsterdam. Feestconcert ter eere van Anton Dirks. DAVENTRY, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Solistenconoert. Ba riton, viool, piano. 12.201.20 Gramofoon- ziek. 2.10 Muziek. 2.20 Vesper van de West minster Abbey. 3.20 Concert. 6.05 Pianomuziek van B-ach. 6.35 muziek. 7.05 Pianoconcert. 7.20 Orkestconcert. PARIJS, „Radio-Paris", 1714 M. 11.50 Sym- phonieconce-rt. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.55 Gramofoonmuziek. 7.55 „Faust", opera van Goethe. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.40 Gra mofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconoert. 5.05 5.50 Jeugdconcert. 6.50 „Der Rosenkavalier" com-edie voor muziek in drie acten van Rich. Strauss. ZEESEN, 1649 M. 4.20—5,20 Orkest-concert 7.20 Uitzending van de opera „Rigoletto", van Verdi. BRUSSEL, 511.9 M. 4.20 Trio-concert. 5.50 Gramofoonplaten. 7.35 Orkestconoert.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6