Binnenland TEN VOLLE TEVREDEN Kleedingmagazijn van J. Hooftman ir Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Evenals in on» land z$n er ook ia België tal van gevaarlijke overwegen. De Raad van Beheer der Spoorwegen heeft dezer dagen besloten om de aller gevaarlijkste onmiddellijk op te heffen. Zij zullen vervangen worden doop tunnels of bruggen. De reis van de Koningin. De „Neue Zürcher Zeitung" meldt nog enkele bijzonderheden over het bezoek, dat onze koningin en prins Hendrik aan Bern zullen brengen, waaraan wijl het volgende ontleenen: De koningin en de prins vertrekken! Vrijdag a.s. met den gewonen trein, waar aan een koninklijk rijtuig is aangehaakt, om 1P.38 uur uit Bazel en komen om 2.13 uur in Bern aan. Minister Dinichert, chef van de afd. buiteml. zaken van het politiek departement, zal de hooge gas ten aan het station begroeten en hen naar het Hotel „Bellevue-Palace" verge zellen. In den namiddag zal de koningin incog nito de stad bezichtigen, waarna om 5 uur het bezoek met prins Hendrik en klein gevolg aan het parlementsgebouw volgt. De ontmoeting met den voltalligen Bondsraad zal geschieden in de zaal van dien raad, waar het vorig jaar ook ko ning Amanoellah is ontvangen. De deputatie juit den Bondsraad, die in het Nederlandsche gezantschap daarna een tegenbezoek zal brengen, bestaat uit den Bonds-president Haab, vice-president Scheurer en het lid van den Raad Motta. Daarmede is het officieele gedeelte van het bezoek aan Bern afgelo-open. De koninklijke gasten zullen in Bern overnachten, om den volgenden morgen joaai' Montana door te reizen. De nieuwe wet op de N. V. Het Tweede Kamerlid de heer Knotten belt heeft den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Zijn de berichten juist, dat bij'«de behan deling ten dep. van justitie van aanvra gen der ministerieele verklaring, bedoeld by art. 36e van het Wetboek van Koop handel a. bezwaar wordt gemaakt tegen opneming in statuten van de bepalingen, vervat in de artt. 43g en 43h van ge noemd wetboek, daartoe strekkende, dat ook wanneer geen oproeping der aan deelhouders tot de algemeene vergadering heeft plaats gehad en. hun de te behande len. onderwerpen niet zijn medegedeeld, de algemeene vergadering van aandeelhou ders met algemeene stemmen wettige be sluiten kan nemen, wanneer het geheele maatschappelijke kapitaal is vertegenwoor digd; b. bezwaar wordt gemaakt tegen op neming in de statuten van een bepaling, daartoe strekkende, dat er één of meer commissarissen zullen zijn, wanneer de algemeene vergadering van aandeelhou ders tot benoeming zal besluiten, terwij] voor dat geval de statuten de taak der commissarissen omschrijven? Zoo deze vraag op beide onderdeelen of op één daarvan bevestigend zou worden beantwoord, aan welke wetsvoor schriften meent de minister dan de be voegdheid, om die bezwaren te maken, te kunnen ontleenen? Zoo de minister mocht meenen een be zwaar als in de eerste vraag sub b, be doeld, te kunnen ontleenen aan het voor schrift van art. 50 van het Wetboek van Koophandel, is die meening dan ge grond op een gebleken bedoeling van den wetgever, om door de tegenwoordige be paling van art. 50 af te wijken van de onder vigueur van het voormalige art. 44 regelmatig door de Kroon gehuldigde opvatting, dat facultatiefstelling van be noeming van commissarissen in statuten is geoorloofd, of door wolk ander motief Iaat de minister zich dan bijl zijn bezwaar leiden? Vreemdelingen in Indië? In het orgaan van den N.-I. Apothekers assistenten-bond kwam het volgende be richt voor „Blijkens een bericht in het Pharmac. Weekblad is bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië, als apotheker-leeraar aan de Apothekers-Assistentenschool te Weltevre den, de heer A. Larsen, Kopenhagen. Uit den plaatsnaam is men geneigd op te maken, dat de heer Larsen buitenlander van origine is, hetgeen de vraag doet stellen: Was er geen Nederlandsche apotheker voor deze functie te engageeren?" Wij antwoordden, voegde het „Nieuws" er aan toe: vermoedelijk niet. En het blad voegt aan dat antwoord toe: „De lust om naar Indië te gaan is in bepaalde kringen in Nederland zéér ge ring. Men lijdt ginds óf aan groote onver schilligheid óf aan groote vrees voor Indië." Volledigheidshalve stellen wij! nog de vraag: Sprak wellicht een onvoldoende regeling van safaris en vooruitzichten een woordje mede? De particuliere apothe kers-firma's in den Archipel kunnen wél steeds op Nederlandsche apothekers do hand leggen. Wqziging Arbeidsbegroo- t i n g 1929. Ingediend is een ontwerp tot aanvul ling en verhooging van hoofdstuk X der negrooting voor 1929. Van de rijksbijdrage in het Ouderdoms- fonds over 1926 ten bedrage van f31.600.000 werd een bedrag van f 28.523.000 niet rechtstreeks aan de Rijks verzekeringsbank betaald, doch aan het hoofdbestuur der P. en T. overgemaakt in mindering op de schuld van de Rijks- verzekeringsbank aan de posteryen. Deze overmaking geschiedde echter een maand te laat, tengevolge waarvan de bank een renteverlies leed van f 118.845.83. Ver meerderd met de rente sinds die over making, zal het verlies op 1 Juli 1929 zjjn aangegroeid tot rond f 140.700. Voorge steld wordt dit verlies aan de bank te vergoeden. De kosten van deelneming aan de in 1930 te houden tentoonstellingen te Ant werpen en te Luik zijn geraamd op f 726.000, waarvan uit de Indische schat kist f 127.000 beschikbaar zal worden .ge steld, terwijl aan gemeentelijke subsidies en aan bijdragen van Kamers van Koop handel en Fabrieken en van particulieren gerekend wordt op f 19.000. Thans wordt hiervoor nog een bedrag van f575.000 aangevraagd (5000 was reeds toegestaan). Voer dekking van do kosten van de in verband met de strenge koude geno men maatregelen (verhoogde subsidies aan werkloozenkassen) wordt thans een. bedrag van f 1.550.000 op de begrooting gebracht, waarvan de helft door de be trokken gemeenten aan het Rijk wordt terugbetaald. De stemmen verkeerd geteld. In de gistermiddag gehouden zitting van de Tweede Kamer werd gestemd over het amendement-Oud tot invoeging van een artikel 19bis in het wetsont werp tot herziening van 'de financiëele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten, beoogende den gemeenten de bevoegdheid te geven tot het heffen van een woonforensen-belasting in den geest van het ontwerp 1926/27. De uitslag van de stemming werd be kend gemaakt, waaruit bleek, dat het amendement was verworpen met 41 37 stemmen, waama art. 15 werd goed gekeurd. In den "loop der verdere besprekingen deelde de voorzitter echter mede, dat bij de verificatie der stemmen pver het amendement-Oud was gebleken, dat dit was aangenomen met 3736 stem men. De discussies over art. 15 werden toen opnieuw geopend, de heer Oud diende zijn ingetrokken amendement weer in, waarna, dit z.h.s. werd aangenomen. De Zuiderzee-werken. De Zuiderzeewerken vorderen gestadig; men voorziet, dat de afsluitdijk van het IJselmeer in 1933 gereed zal zijn. Het is niet onaardig, zegt het Hbld., om eens te zien, welke de beteekenis van een Spoorweg tusschen Anna Paulowna en Tlarlingen via dezen dijk zal zijn. „Spoor- en tramwegen" berekent, dat de afstand Groningen via Schagen met Amsterdam en Den Haag 12 en 10 K.M. korter zal zijn dan via Zwolle, en met Rotterdam 21 K.M. langer. Noch verkor ting van reisduur, noch verlaging van vrachtprijs, zijn voor Groningen in ge- noemcl verkeer van groote beteekenis. De afstand LeeuwardenAmsterdam zal echter 56 K.M. korter dan die via Zwolle zijn, terwijl de reisduur twee uur 31 min. zal bedragen bij! een verkeerssnelheid van hechts 60 K.M., tegen drie uur 29 min., via Enkhuizen en drie uur '41 min. via Zwolle. Het arbitrageverdrag met A m er i ka. Op 25 dezer heeft op het ministerie van buitenlandsche zaken de uitwisseling plaats gehad van de akten van bekrach tiging van het op 27 Februari 1929 te Washington gesloten verdrag tot verlen ging van den duur van het op 2 Mei 1908 tusschen Nederland en de Vereenig- de Staten van Amerika gesloten Arbi trageverdrag. LUCHTVERBINDING NEDERLAND— INDIE. Bij de Tweede Kamer is ingediend eer- wetsontwerp tot. bevordering van het on derhouden van een luchtdienst tusschen Nederland en Nederlandsch-Indië door de K. L M. In de Memorie van Toelichting wordt opgemerkt, dat art. 2 der overeenkomst van 1927 de K. L. M. verplicht zooveel mogelijk de totstandkoming van de lucht- verbinding met Indië na te streven. De maatschappij rekent den dienst in 1931 geregeld, waarschijnlijk éénmaal per week heen en. terug, te kunnen aanvangen. Met het oog bp de voorbereiding, de aanschaffing en beproeving van daarvoor bestemd materiaal en de opleiding van personeel, zullen reeds spoedig uitgaven moeten worden gedaan. Het is begrij pelijk, dat onder de tegenwoordige om standigheden voor dit doel zonder waar borg nog geen particulier kapitaal is te verkrijgen. De staat zal daarbij dienen te helpen. Het nationaal belang, dat bij de luchtverbinding is betrokken, spreekt naar de meening der Regeering voor zich zelf. De kapitaalverschaffing is gedacht deels in door het Rijk te nemen aandeelen, deels in een 'geleidelijk en naar behoefte te plaatsen obligaLieleening, waarvan het Rijk rente en aflossing waarborgt. Voor het bedrag, noodig voor de voorbereiding en de eerste aanschaffing van materieel, t.w. omstreeks 2i/2 millioen gulden, is de eerste vorm gskozen. Voor het verder noodige zal de uitgifte van obligaties dienen. - Aangenomen wordt, dat op de exploi tatie geen aanmerkelijke verliezen behoe ven te worden geleden, omdat verwacht mag worden, dat hot publiek voor deze verbinding met. haar groote tijdwinst in vorgelijking met andere middelen van ver voor voldoende hooge prijzen, zal wil lei) betalen. De Staat zal in den Raad van Bestuur bet grootste aantal vertegenwoordigers hebben; hun getal wordt daartoe van twee op vijf gebracht door een wijziging van art. 10 der overeenkomst, die het totaal getal leden brengt van vijf op ne gen. Evenals tot dusverre moet de aanwij zing van de niet namens den Staat geko zen leden geschieden naar genoegen van den Minister. Het ligt in de bedoeling voor twee 'der drie nieuwe namens den Staat te vervullen plaatsen aan te wijzen een vertegenwoordiger van den Minister van Financiën en een in overleg met den Minister van Koloniën te benoemen lid. Om de vertegenwoordiging van den Staat niet uitsluitend ambtelijk te doen zqn wordt bepaald, dat althans één lid uit het bedrijfsleven zal worden gekozen. In den uit ten minste zeven leden samen te stellen Raad van "Commissa rissen zal de Staat twee leden aanwij zen, terwijl de aanwijzing van de overigen naar genoegen van den Minister moet zijn. Omtrent de tevens voorgenomen uit breiding van het aandeelenkapitaal van f5.100.000 tot 10 millioen wordt opge merkt, dat met de thans voorgestelde uitgifte van 2ya millioen ten name van den Staat het bedrag aandeelen in porte feuille zou zijn uitgeput. Uitsluitend om ter wille van een verdere toekomst maer ruimte te scheppen, worth, van de thans zich voordoende gelegenheid tot verrui ming eenvoudigheidshalve alvast gebruik gemaakt. zijn diegenen, welke hun kleeding in het Vlasmarkt, Middelburg, koopen. Reclame-Costumes f26.—, alle kleuren, prijzen en modellen. Jongenspakjes, sportmodel, zeer voordeelig. D r Jenny Weijerman zal pl.m. 23 Mei e.k. per s.s. „Nickerie" uit Suri name terugkomen om half October weer daarheen te vertrekken. Nu hij het vroe ger nooit geweten feit heeft bewezen, dat voor Paramaribo goed grondwater le krijgen is en de plannen voor de water leiding aldaar rijp zijn voor uitvoering, is hem verzocht geworden om ditzelfde ook voor andere deelen der Kolonie (Nic kerie, Coronie, Albina en verschillende plantages) te onderzoeken. Dit onderzoek zal ongeveer een jaar in beslag nemen. De Motorclub „Zeeland" heeft een kampioensschapsrit voor Zee land georganiseerd, welke op (Zaterdag 4 Mei a.s., gehouden zal worden. Reeds een dertigtal deelnemers, zoowel auto bestuurders als motorrijders hebben zich voor dezen rit opgegeven, welke in to taal 301 K.M. bedraagt. De-deelnemers moeten de wqgen volgen, welke aange geven staan op de aan hen uit te reiken route-kaart en op welke wegen verschil lende controleposten geplaatst zijn. Zaterdagmorgen 8 uur vertrekt de eer ste deelnemer van het clubhuis (Melk- saJon „De Landbouw") op de Markt te Goes en vervolgens wordt om de twee minuten gestart, 's Middags 1 uur komen de deelnemers .van het eerste traject weer terug bij het clubhuis om een uur rust te hemen, waarna weer in dezelfde volg orde gestart wordt voor het tweede traject. Ongeveer 7 uur 's avonds kunnen de eerste wagens of motorrijwielen bij het Clubhuis terug verwacht worden. Als allen „binnen" zijn, gaat het naar het „Schuttershof", dat voor deze gelegen heid prachtig versierd en electrisch ver licht is, om den voor de deelnemers ongetwijfeld zwaren dag met een feest avond te besluiten. Aan dezen rit nemen o-.a. ook deel de heeren Broekstra en Louisse, led-en der Motorclub Zeeland, welke in de Elf Pro vinciale Hoofdsteden Rit van j.l. Vrij dag en Zaterdag een schitterend figuur hebben gemaakt. De heer Louisse welke ook meereed voor het Chevrolet merkenteam wist zelfs met 0 strafpuntan de finish te bereiken. Voorwaar een mooie prestatie. Dinsdag 7 Mei a.s. bezoekt de Com missaris der Koningin de gemeente Aag- tekerke, Westkapelle en Zoutelande. Goes. A.s. Vrijdag, des namiddags 4.30 uur, vergadert de Gemeenteraad. Aan de orde komt het verzoek van de N.V. Provinciale Zeeuwsche „Electriciteits- maatschappij om beschikbaarstelling van gemeentegrond voor den bouw van trans formatorenhuisjes. Vlissingen. Ter gelegenheid van den 20sten jaardag van H. K. H. Prinses Ju liana hield de „Vlissingsche Oranjebond" gisterenavond een feestavond voor haar leden in het Grand Hotel „Britannia". Aan dezen avond verleenden medewer king de heer Feijten, declamator, uit Utrecht, de Christ. Zangvereeniging „Ho sanna" en een orkest onder leiding van mej. de Hondt. De heer Pp den Zieke, 2e voorzitter, heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. hoopte, dat deze avond den band zal versterken met het Oranje-Huis en wees op flen zeer bijzonderen dag van heden, daar H. K. H. 20 jaar wordt. Nadat door allen staande de bekende 2 coupletten van het Wilhelmus waren gezongen werden door het orchest twee nummers zeer verdienstelijk gespeeld, waarna de heer Feijten met daverend applaus begroet, zijn programma opende, met het voordragen van „Van Noord tot Zuid", een gedicht van trouw aan H. K. II. Prinaea Juliana. „Holland de Bruid" was een prach- r tig, allegorisch gedicht, waarin de schoon heid van Holland's beemden en velden bezongen werd, met de zilveren schui mende zee. Vervolgens zong „Hosanna" een drie tal nummers. De heer Qp den Zieke betrad daarna weer het podium om den directeur van „Hosanna" een hartelijk woord van dank te brengen voor de medewerking met zijn koor verleend en tevens hulde voor de w(jze waarop gezongen werd. Het was hem een voorrecht de verguld zil veren medaille van den Oranjebond aan den directeur te mogen overhandigen als blijk van waardeering. Vóór de pauze gaf het orkest nog twee nummers. Ook nu weer was de heer Op den Zieke de tolk van alle aanwezigen met de leidster van het orkest hartelijk te danken voor haar groote bereidwilligheid dezen avond met haar verdienstelijke mu ziek te willen opluisteren. Onder spon taan applaus werd mej. De Hondt hier op een bouquet rozen, versierd piet Oranjelint aangeboden. Na de pauze werden door den heer Feijten nog enkele humoristische stukjes voorgedragen. „Hosanna" gaf nog eenige zangnummers en het orkest vergastte de aanwezigen nog op eenige nummers en liet tot slot van den avond het Zeeuw sche Volkslied hooren. De waarnemende burgemeester, dhr M. Laernoes, bracht namens de aanwezigen een hartelijk woord van dank aan het bestuur van den „Oranjebond" voor den kostelijken avond, den leden geboden. Souburg. Met ingang van 1 Mei a.s. heeft de gemeente-ontvanger van deze gemeente, de heer A. Marijs, eervol ont slag aangevraagd als zoodanig zulks we gens voortdurende ongesteldheid. Waarde. In de op Maandagavond ge houden vergadering, van den raad dezer gemeente werd tot onderwijzer benoemd de heer M. C. van Weele, thans assis>- tent alhier. De rekening van het Burg- Armbestuur werd goedgekeurd in 'ont vang een bedrag van f 4098.74, en uit gaven f 3520.42, alzo-o met een batig saLdo van f 578.32. Vervolgens werd vastgesteld een verordening tot heffing van school geld met de daarbij behoorende veror dening op de invordering en werd vast gesteld een gemeenschappelijke regeling voor de gasvoorziening met de gemeenten Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde en Kruiningen. Tot slot werden alsnog ge wijzigd de bedrijfsbegrootingen voor de gasfabriek „Oosteinde" over de diensten 1928 en 1929. lerseke. Heden arriveerde alhier het Duitsche stoomschip „Klausi", om een lading van plm. 3 millioen zaai-oesters in te nemen, bestemd voor Denemarken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wouterswoude P. Bon- gers te Kamerik (U.). Te Siddeburen B. Audier O. I. predikant met verlof te 's-Gravenhage. Te Oudega (H. O. N.) O. Hokwerda te Gaastmeer. Te Schoo- nebeek (toez.) 'H. Boersma, cand. te Engwierum. Bedankt voor Mastenbroek A. Dekker te Bleiswijk. Geref. Kerken. Beroepen te Tienhoven c.a. J. M. Kroes cand. te Zeist. Aangenomen naar Voorschoten J. C. Houtzagers "te Reeuwijk. Bedankt voor Katendrecht (4e pr. pl.) J. C. Houtzagers te Reeuwijk. Geref. Kerken (H. V.) Bedankt voor Bussum P. A. E. Sillevis Smitt te Haarlem. Geref. 'Gemeenten. Tweetal fg 'Utrecht A. Verhagen te Middelburg en R. Kok te Gouda. Da J. H. van 'tHoff. Op Zaterdag 4 Mei a.s. zal het 45 jaar geleden zijn, dat Ds J. H. vani 't Hoff, Ned. Herv. predikant te St Laureins, zijn dienst werk aanvaardde. Da van 't Hoff, geboren in 1857, werd Op 4 Mei 1884 te Goudswaard bevestigd. Van daar vertrok hij in 1887 naar Hoek, welke gemeente in 1892 met die te Den Bommel verwisseld werd. Op 25 Juni 1899 deed Da van 't Hoff zijn intrede to St Laurens, welke gemeente hij dus bijna 80 jaren heeft mogen dienen. Kerkbouw. Onder groote belangstel ling heeft gisteren de aanbesteding plaats ge had voor den bouw van de (Ned, Herv.) Beth- lehomkerk aan de Laan van "Meerdervoort te 'a Gravenhage. Hoogsia inschrijver was da fa. Gasman e» Zoeternijer te Alphen a. Rtfn voor 278.000 gld.laagste inschrijver was de heer Korevaar te Alblasserdam voor f 218.000. Geen vrouwelijke predikan ten. Op de Synode der Hongaarsche Gerefor meerde Kerk is beslist, dat vrouwen, ook wanneer zij aan de desbetreffende examen eischen hebben voldaan, van het vervullen van het predikambt uitgesloten blijven en slechts als catechetenleeraressen aan de mid delbare scholen en als diaconessen mogen optreden. .Geestelijke armoede. De Bijzon dere Kerkeraad der Ned, Herv. Gem. te Am sterdam heeft, zoo meldt het „Kerkbaurten- blad", een voorstel tot oprichting van een officieele „Stadsevangelisatie der Hervormde Gemeente" in handen gesteld van het mini sterie van predikanten en van het presbyterie om prae-advies. Het voorstel bedoelde, dat er vanwege de Gemeente onder haar leden zou worden ge arbeid. De Biz. Kerkeraad was eenstemmig van meening, dat de Geestelijke nood in de Herv. Gemeente te Amsterdam hoog gestegen is. Men maakt zich vooral bezorgd over de ver mindering van het aantal doopeliingen, cate chisanten en- huwelijkssluitingen, maar ook over het geringe .percentage van kerkgangers. Ds Biakker, die in het „Korkbeurtenblad" aan deze zaak een beschouwing wijdt, wil den achteruitgang niet geheel op rekening van het groote-stads-probleem schrijven, al heeft dit veel beteekenis; een andere groote factor is het ontkerstening s-proces van dezein tijd. „De tijdgeest, de wereld en hare begeerlijk heid heeft onze paenschen bij den kraag, of laat ik maar zeggen, bil' de ziel gepakt. Wat Stanley Jones van- Indië vertelt, kan met een kleine wijziging geizegd worden van honderden gezinnen in onze naaste omgeving, wier na men toch nog in da boeken der gemeente ge registreerd staan. Hier valt tegelijkertijd een wisselwerking te constateeren. De gemeente voelt zich teleurgesteld in haar leden, dia wegzwerven en hare samen komsten en haren arbeid niet meer begeeren. Doch omgekeerd voelen de leden zich „teleur gesteld in hun gemeente, die niet langer bij machte is met haar organisatie, haar te wei nig voorgangers en ambtsdragers, haar geheel onvoldoenden arbeid hen vast te houden, te dienen en te helpen in leven en sterven". Vergadering van District IX van den schoolraad. Met een enkel woord moge ook hier herin nerd worden aan de vergadering van de bij den Schoolraad aangesloten scholen in Zeeland welke D. V. Vrijdag 3 Med a.s. te Goes zal gehouden worden. Uit het feit, dat do laatste jaren deze ver gaderingen zich in oen druk bezoek mochten verheugen, mag wel worden afgeleid, dat al gemeen de behoefte werd gevoeld, jaarlijks eens saam te komen om over de belangen van onze scholen .met den Bijbel en het daal te geven onderwijs met elkander te handelen. Daarin ligt een reden van dankbaarheid aan den Heere, onzen God. Want wij hebben el kander noodig en het is dus kostelijk, wanneer dat ook wordt beseft. We hopen, dat ook dit jaar weer moge blijken, dat onder ons leeft de wensch, als waaraan Paulus uitdrukking gaf in Rom. 1 11, 12„Want ik verlang om u te zien, opdat ik u eenige geestelijke gave mocht mededeelen, teneinde gij versterkt mocht worden: dat is, om mede vertroost te worden onder u, door het onderling geloof, zoo het uwe als bet, mijr.e". De onderwerpen, die aan do orde zullen komen, betreffen èn- het te geven onderwijs op onze scholen èn de positie onzer scholen in 't midden van het leven. Meerdere helderheid over deze twee zaken kan niet anders dan èn de scholen èn- het onderwijs ten goede komen. Door de welwillende beschikking der heeren Inspecteurs, die daarin ook het belang der vergadering blijken „te erkennen js niet noodig een correspondentie over de in richting van den .rooster der lesuren. Wat als een bezwaar zou kunnen gelden is daarmee vervallen. En is de zaak van onze scholen met den Bijbel, een zaak van allen-, die den Heere vreezen en de bevordering van Zijn Konink rijk verwachten, ook door onze scholen, zoo zijn allen welkom, die, ook door hun aanwe zigheid op die vergadering, willen zoeken dien onderlingen opbouw in het geloof. A. C. HEY. Geslaagd voor het candidaatsexamem aan de Theol. school te Kampen, dhr L. WL Wesseis te Goes, (cum laude). Tot tijdelijk onderwijzer aan .de O. L. school te Oud-Vossemear is met ingang va» 1 Mei benoemd dhr Bj. van der Reeipo te Heinkenszand. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr, school te Numansdorp, Mej. H. W„ Welmers, thans als tijdelijke leerkracht werkzaam aan de Geref. School voor L. O., Heerengracht, Middelburg. Benoemd tot tijdelijk opzichter bij den Rijkswaterstaat in het arrondissement Breda, de heer J a c. Geluk te Tholen, leerling van den cursus voor waterbouwkundig op zichter te Goes. Weinig liefhebbers. Te Oost- wold (Old.) was één sollicitant opgekomen voor de benoeming tot onderwijzer met hoofd, acte aan de Ilerv. school voor L. O. aldaar Gisteren heeft deze sollicitant zich wegens benoeming elders terug getrokken-, zoodat ej geen sollicitanten voor da vacante betrekking zijn. Restitutio Ponsloonbijdra- g e n. Op da vragen van Mej. Wiesterman betref fende restitutie van te veel gestorte pensi-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2