Gemengd Nieuws. Financieëls Berichten. ingekomen van den heer J. Brevet, hoofd der school, en mej. D. Wesdorp. onder wijzeres, beiden als zoodanig elders be noemd. Op verzoek van de Gezondheidscom missie werd de woning, laatst hewóond door I. Bemijnse, onbewoonbaar ver klaard. De rekening van don Vleeschkeurings- dienst 1928 tot een bedrag van f 2850 en de begrooting 1930 idem tot een be drag van f 3000 (vorig jaar f 2950) wer den goedgekeurd; van de eerste ontvangt deze gemeente nog terug f 10.50. Voorts werden B. en W. gemachtigd nieuwe ijzeren grafpaaltjes aan te schaf fen en werd toegestaan de benoodigd- heden voor het Groene Kruis onder ze kere voorwaarden jn een leeg school lokaal op te bergen. Het heffingspercentage gem. Inkom stenbelasting 19291930 kon nog niet worden vastgesteld, terwijl het verzoek van den Bouwvakarbeidersbond om toe treding der gemeente tot het werkloos heidsbesluit 1917 werd aangehouden tot de volgende vergadering. Krabbendijke. Zaterdag j.l. speelde op het voetbalterrein alhier D. V. G. I en II gecombineerd tegen Volharding II. De uitslag was 42 ten gunste van D. V. G. Het Rillandsche publiek, dat op het terrein aanwezig was, oefende hevige cri- tiek op beide elftallen en scheidsrech ter uit. Gisteren bezocht de Commissaris der Koningin deze gemeente. Ook be zocht hij de conservenfabriek. Serooskerke (W.). Gisteren vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Mej. Pauwe be richt, dat ze haar benoeming aanneemt. B. en W. hebben op de voordracht ge plaatst voor assistent-grafdelver dhr P. Joziasse en N. den Hollander. Met 5 st. wordt P. Joziasse benoemd (2 stemmen waren uitgebracht op N. den Hollander). Van de gezondheidscommissie, zetel Veere, is de rekening 1928 ingekomen. Ze bedraagt in ODtvangst f 2149,57 met sal do's van vorige jaren, in uitgaaf f 1085,14, goed slot f 1064,43. Wordt voor kennisge ving aangenomen. Met alg. stemmen wordt goedgekeurd de door B. en W. opgemaakte instructie voor gemeentebode. Met alg. stemmen wordt medewerking toegezegd aan de Vereeniging voor Ger. lager onderwijs tot. aankoop van drie nieu we kachels en nieuwe schoolbanken. Aan een schrijven van den gemeente raad van 's Heerenhoek aangaande gelijke electriciteitsprijzen voor het platteland en de steden, waarvoor te Middelburg een vergadering zal gehouden worden, stellen B. en W. voor, adhaesie te betuigen door deze vergadering te doen bezoeken door B. en W. Goedgevonden. Een verzoek van den raad van Vrouwe polder om van 't gemeentelijk slachthuis gebruik te mogen maken voor de nood- slachtingen. B. en W. stellen voor, de prij zen te berekenen die in de verordening zijn vastgesteld plus f 125 per jaar bij drage. Dhr Iz. de Buck kan zich met het voorstel vereenigen. Dhr P. Melis vindt de bijdrage nog al hoog, doch gehoord heb bende de toelichting, kan hij er zijn stem aan geven. Van A. Gideonse en andere bewoners van den Kokerheideweg een verzoek om onder goedkeuring van den Raad steenen aan te koopen om den weg te verharden en 't bijwerk en den onderhoud voor rekening van de gemeente te nemen; eveneens 'tbe- noodigde zand kosteloos beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen in verband met de subsidie van den Polder Walcheren. Alzoo besloten. Dhrn A. Melis en W. Jobse wordeD aan gewezen om de steen te keuren. Tegen 't veranderen van de rooilijn Vrouwepolderscheweg zijn na publicatie geen bezwaren ingekomen, zoodat B. en W. voorstellen vergunning te verleenen. Alzoo besloten. In een schrijven wijst de Minister van Binn. Zaken naar aanleiding van den brand in 't Leidsche stadhuis er op, de archieven een goede brandvrije bewaar plaats te geven. B. en W. stellen voor, een goede brandkast voor een en ander aan te schaffen, waarvoor de raad in besloten vergadering gaat. Bij de rondvraag merkt dhr Iz. de Buck op, dat 't hout aan den Boumeesterweg nog niet opgesnoeid is. De voorzitter zegt er werk van te zullen maken. Dhr Allaart vraagt wat B. en W. denken te doen met de puin die uit den Lampers- weg komt. Hij zou willen, dat die gegeven werd aan de bewoners van den Molenweg om 't lage gecPeelte vanaf de keibestrating tot bij Olree op te hoogen. De bewoners zijn bereid, de vervoerkosten te betalen met de aangelanden. Na bespreking wordt besloten de puiD daarvoor te bestemmen. Nu komt in bespreking het voorstel om door 't met keien bestrate gedeelte van den Rijkebuurf.weg er midden in te leggen een fietspad van een halven meter breedte. I Dhr P. Melis vraagt of B. en W. daar al j een besluit op genomen hebben. Weth. Wondergem zegt: waar moet 't heen als de gemeente daarmede begint. Er zullen dan meer dergelijke aanvragen ko men. Dhr A. Melis is van gelijk oordeel Dhr Iz. de Buck zegt: als de aangelanden de steen zelf koopen, zooals andere wegen gelegd worden, hij dan geen bezwaar heeft nu de verlegging toch moet plaats hebben. Dhr P. Melis wordt verzocht om 't met zijn buren te bespreken. Dan kan 't in de volgende vergadering behandeld worden. Op een aanvrage om een subsidie voor de op 3 Mei a.s. te houden veekeuring wordt met 61 st. afwijzend beschikt. Sluiting met dankgebed. De brand te Rotterdam. De „Maasbode" had een onderhoud met den door het vuur het meest getroffene, den heer P. N. van Reeuwijk, wiens huis, boven de meest westelijke étalage gelegen totaal is uitgebrand en wiens groote zaak volkomen werd verwoest. Deze gaf de volgende lezing van het gebeurde De winkel wordt Zaterdags te half elf uur gesloten. Tien minuten voordien kwam ik den winkel binnen om te kijken, of alles naar wensch was en ging. na nog even met eenige bedienden te hebben ge sproken, naar mijn woonhuis. Hier sliep op de vierde étage mijn 13-jarig zoontje, die een bloeduitstorting in zijn knie had en niet kon loopen. Op de derde étage sliep mijn dochtertje, verder waren mijn vrouw en de kinderjuffrouw thuis. Mijn oudste jongen was uit, doch dit wist ik niet. Hoogstens twee minuten na half 11 werd ik gewaarschuwd dat er brand was i- expeditie-afdeeling. eerste gedachte was, de kinderen te redden, want reeds hoorde ik het springen van ruiten. Ik holde naar boven en nam mijn dochtertje uit haar bedje, liep snel naar beneden en gaf het kind over aan een juffrouw. Toen ik direct daarop weer naar boven rende om den jongen te halen, kwam een man met het kind in zijn armen mij halverwege reeds tegemoet. Ik ben toen met hem meegeloo- pen naar de voordeur, op de trap hing reeds een verstikkende rook. Mijn vrouw en nog een brandweerman waren inmiddels ook naar boven gehold den jongen te zoeken en konden, ..ij bemerkt hadden, dat hij al gered was, nog zonder levensgevaar weer uit het pand komen. Omdat ik dacht, dat ook mijn oudste jongen nog in huis moest zijn, en omdat onder de brandweerlieden het gerucht de ronde deed. dat er nog kinderen in het toen reeds brandende huis waren, renden drie a vier vrijwilli gers het huis in. Twee van hen zijn op de 4e étage gekomen, een hunner was de man, die met levensgevaar over een reeds brandend zonnescherm en langs de uitbouwsels aan den gevel zich op het dak van van Nierop heeft weten te red den. Inmiddels was de kinderjuffrouw ook het huis uitgevlucht. Zij kon de ijze ren geldkist waarin geld en geldswaardige papieren zaten voor een «vaarde van 14 duizend gld en welke om half elf door een bediende boven aan de trap was neergezet dit was hetgeen Zaterdag ontvangen werd mede nemen en in veiligheid brengen. Overigens zijn al mijn eigendommen verbrand, gelukkig had ik geen geld of zeer belangrijke boeken in huis. De huishoudster, die was uitgeweest, moet kort na. half elf, toen het vuur snel om zich heen greep, zijn thuisgeko men en is, in de meening verkeerende, dat de kinderen nog in huis waren, de trap opgestormd. Of zij op de 4e étage is geweest, weet ik nief, doch zeker is, dat de kamer op de 2e étage, waar zij even later voor het raam verscheen, ach ter haar brandde, zoodat zij met geen mogelijkheid terug kon. Omtrent de redding van deze vrouw werd reeds gisteren bericht. Omtrent de oorzaak kon de heer van R. ons geen bijzondere inlichtingen ge ven!" Hij vermoedt, dat er kortsluiting is ontstaan. Het vuur is in elk geval dicht bij een groot schakelbord het eerst ge zien. Een electricien had dienzelfden dag nog aan dit schakelbord wat gewerkt doch er geen belangrijke werkzaamheden aan verricht. Dat een achteloos wegge worpen sigaret of lucifer de oorzaak zou geweest zijn, wordt vrijwel onmogelijk geacht. Het was aan het personeel ten strengste verboden te ronken. Het vuur heeft zoo bliksemsnel om zich heen kunnen grijpen omdat er in het gebouw vele kleine kamers waren, welke onderling geventileerd worden. Bo vendien werd de verwarmde, of in den zomer, de afgekoelde lucht door exhaus ters door den vloer binnengelaten en had het pand voor een groot deel een glazen kap, welke zeer spoedig is bezweken, zoodat het geheele gebouw toen een soort oven werd met een enorm trekgat. De uiterst brandbare inhoud tenslotte heeft aan de vlammen gemakkelijk voed sel gegeven. Het eenige. dat gespaard is gebleven, was de brandkast die in het midden van het gebouw in een betonnen brandvrije kluis stond. Van deze kluis zijn de wan den alleen op enkele plaatsen gescheurd. Dat de boeken alle gaaf bleven is voor de N.V. een groot geluk, anders was voortzetten der zaak een haast ondoen lijk werk geweest, want de namen van alle debiteuren en crediteuren, kortom alles wat de zaak ten nauwste betreft, was hier op schrift. De meubelzaak was niet zoozeer een fabriek als wel een groote bergplaats, waar de meubels voor den verkoop ge Wéér heeft een zware brand gewoed, ditmaal in de Kipstraat te Rotterdam, waar in den nacht van Zaterdag op Zondag 15 Perceelen in de asc.h wer den gelegd. Overzicht van het terrein van den brand. heel in orde werden gemaakt. De N.V. fabriceert zelve niet, doch betrekt de goederen van diverse fabrieken in binnen- en buitenland. Wij vroegen den heer van R. tenslotte naar zijn plannen. Het personeel, zoo verzekerde hij, in totaal ongeveer 60 man, wordt aangehouden; we zijn van plan het bedrijf zoo spoedig mogelijk voort te zetten yn de afgebrande gebouwen te herbouwen. Intusschen zullen we trach ten alle nog loopende bestellingen zoo vlot mogelijk uit te voeren en in een noodmagazijn de zaak zeer spoedig te heropenen, totdat de nieuwbouw gereed is gekomen. Ongelukken. De 60-jarige D. fietste gistermorgen langs een pad, het welk de spoorlijn BoekeloHengelo kruist. Een trein uit de richting Hengelo heeft hem gegrepen en hem beide beanen afgereden, in zeer ernsligen toestand is de man naar het ziekenhuis te Enschedé vervoerd. Zondagavond wilde de 25 jarige grondwerker K., wonende in de Kaag (Haarlemmermeer), bij een café te Oegstgeest op een stoomtram springen. Hij kwam te vallen en werd eenige meters meegesleurd. Ernstig aan een voet gewond wfrd hij, na voorloopig te zijn verbonden, naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hem werd medege»- deeld, dat hij de voet zal moeten mis sen. Zaterdagmorgen is in een stoom- wasscherij te I.Ts elmuiden, bij Kampen, het 16-jarige knechtje T., uit Kampen, bij het loggen van een drijfriem, vermoe do'.ijk met de spil van de as der stoom machine in aanraking gekomen en voor dat. men de machine stop kon zetten, herhaalde malen rondgeslingerd. Hij is Zondagmorgen in het ziekenhuis te Kam pen overleden. Een automobiel in het pu b 1 i e k. Zondagnamiddag heeft in de Kerk straat te Antwerpen een ernstig auto mobiel-ongeluk plaats gehad, waarvan een Nederlandsch chauffeur te Princen- hage de schuld schijnt te dragen. De chauffeur beging de onvoorzichtig heid een stilstaande tram links te pas- seeren en reed daardoor te midden van een groep personen, die uit de tram stap ten. Twee der getroffen personen werden slechts licht gewond, maar een derde moest zwaar gekwetst naar het ziekenhuis worden overgebracht. De chauffeur werd aangehouden terwijl de auto, welke aan een Nederiandsche 'u:amwegmaatschappij behoort, in beslag werd genomen. Dubbele inbraak te Vink©- veen. Vrijdagnacht is te Vinkeveen in gebroken in de woningen van den Bur gemeester, den .heer Wouters, en van Dr De Jongh. Bij laatstgenoemde was alles overhoop gehaald. Ontvreemd is eenig tafelzilver en enkele voor den dokter waardevolle papieren; ook de spaarpot der 'kinderen is leeggehaald, terwijl er ver der geen geld vermist wordt. Ook bij den Burgemeester werd tafelzilver gestolen, doch geen geld gevonden. Van dein) da- der(s) ontbreekt e'k spoor. Nader wordt bericht, dat het ontvreemde kistje, inhou dende papieren, die voor Dr de Jongh waarde hebben, doch die voor de inbre kers waardeloos bleken te zijn, Zaterdag middag in een waterput bij het Patronaats gebouw teruggevonden is. De abdij van Tongerloo in vlammen opgegaan. Zondagmid dag tijdens het lof in de abdijkerk van Tongerloo klonk plotseling de noodklok, weldra gevolgd door de kreet: „De abdij staat, in brand". Onmiddellijk spoedden paters en no vicen zich naar buiten en daar zagen zij tot hun groote ontzetting, hoe het vuur, dat in het noviciaat was ontstaan, reeds een groote uitbreiding had. Zoo snel grepen de vlammen om zich heen, dat in enkele oogenblikken zoo goed als alle gebouwen waren aangetast. De brandweren der omliggende gemeen ten en van Gheel, Aerschot en Mechelen kwamen ter plaatse. Later verscheen ook die van Antwerpen op het terrein. Maar al deze bulp kon het hoofdgebouw niet meer redden. De kerk en de rechter vleugel werden een prooi der vlammen. De linkervleugel, die pas nieuw gebouwd is en waar de drukkerij is ondergebracht bleef behouden. De kerk, die in 1852 gebouwd is, werd geheel vernield. De klokken smolten weg en ook het prachtige orgel ging in vlam men op. Verder werd verwoest het koloniale museum, de cellen der paters, het gasten huis en de groote bibliotheek, alle gedeel ten van het oude klooster en dateerende uit de 16e eeuw. De schade beloopt verschillende millioe- nen francs alleen reeds aan gebouwen, terwijl het verlies van vaste gebeeld houwde kunstvoorwerpen zooals trappen enz. natuurlijk niet te schatten is. De scha de wordt slechts voor een gedeelte door verzekering gedekt. De abdij van Tongerloo, telde onder leiding van mgr. La.my ongeveer 120 paters en een 80-tal broeders. De paters, de broeders en novicen heb ben zich buitengewoon dapper gedragen. Ondanks de felle hitte en het gevaar, dat zij.liepen, hebben zij alle kunstsicraden, beelden, archieven, kostbaarheden, hand schriften en boeken weten te redden. De beroemde schilderijen van Quillijn en van den Nederlandschen pater Esser o.a. zijn gered, maar veel werd bescha digd, want er moest in groote haast wor den gehande d. Verschillende doeken kon den slechts door uitsnijden weggenomen worden. Andere moesten door de vensters geworpen worden, waarbij1 de schilderijen gescheurd werden. Ook de kostbare bib'iotheek werd gered door de boeken uit de vensters te werpen. Ongelukkig werd do hitte zoo groot, dat vele der boeken nog vuur vatten en dat de brandweer genoodzaakt was te blusschen. Man uit den trein gevallen. Zaterdagavond deelden reizigers van Ir.-in 2827 te America den stationschef mee, dat tusschen Helenaveen en America een reiziger uil een compartiment derde k as- se was geval.en. De stationschef te Ame rica liet dade'ijk do lijn inspecteeren en bij wachtpost 19 werd een man gevonden mei een bloedende hoofdwonde en ont wrichte schouders. Met een goedei entrein heeft men hem naar Helenaveen overge bracht en vandaar per trein naar Venio, zijn woonplaats. De man, W. v. G., lag tusschen de reils en zou waarschijnlijk door een an deren trein zijn overreden, indien hij niet gevonden was. Zijn toestand is tamelijk bevredigend. De noodrem, waaraan men getrokken had, werkte niet. Onze gezanttePraag in den trein bestolen. De Nederl. gezant te Praag, dr Muller, is op een verlofs- rr-is bestolen van 7000 kronen en 3000 lire. Men vermoedt, dat het vertrek van den gezant met den Parijschen trein -opge vallen was door het uitgeleide van het ge 1 zantschap-spersoneal en bovendien door dat op zijn coupé een etiket was aange bracht met de woorden: Gereserveerd voor den Nederlhndschen gezant. Op het zelfde traject is nog onlangs een beroo- ving gepleegd. Kort na het vertrek van den trein is de gezant naar den restauratiewagen gegaan, doch heeft zijn coupé niet laten afsluiten. Kort voor Pilsen terugkomend, bemerkte hij, dat een koffertje was open gebroken en daaruit het genoemde bedrag was ontvreemd. Fabrieksbrand te Helmond. Gisteravond is te Helmond brand uitge broken in de magazijnen van de firma L. Bezemer en Zoon, Houtwaren-fabrie ken, aldaar. In een pogwenk waren de magazijnen door de vlammen aan getast. Een groote hoeveelheid courante dameshakken werd mede een prooi der vlammen. Met verscheiden stralen van de auto- tractie der vrijwillige brandweer werd het vuur, nadat de uitbreiding was tegenge gaan, gebluscht. De magazijnen brandden geheel uit. De schade bedroeg naar schatting f 15.000. Het bedrijf zal geen stagnatie ondervin den en verzekering dekt de schade. Boerderij ve rib rand. Gister morgen is brand uitgebroken in een boer derij van Philips te Strijp. Do boerderij was de vorige week door den bewoner verlaten. Thans overnachtten er enkele arbeiders van Philips, die in de buurt een karwei hadden. Zij konden bijtijds worden gered. De hevige wind maakte het gevaar voor overslaan van het vuur op een paar aangrenzende gebouwen zeer groot. Met veel moeite heeft men deze behouden. De brandweer kon eerst na een "half uur water geven. De boerderij en bijgebouwen zijn totaal verbrand. De oor/aak is onbekend. Duinbrand. Tusschen Noordwjk aan Zee en Katwijk aan Zee is Zondag een duinbrand ontstaan, die zich eerst ernstig liet aanzien. De brandweer van Noordwijk trok er met de motorspuit op uit, maar kon het terrein van den brand niet bereiken. Door ijlings toege scholen hulp werd de brand door midd I van opgeworpen zand bedwongen. Over een groote oppervlakte zijn de duindistels en duindoorns verbrand. De helm bleef gespaard. De ontvluchting uit de b ij - zondere strafgevangenis. De ge vangenbewaarder K. die terecht heeft ge staan voor de Haagsche rechtbank als verdacht van het verleenen van hulp hij het ontvluchten van vier gevangenen uit de Bijzondere Strafgevangenis te Scheve- ningen, maar die door de rechtbank van het hem ten laste gelegde werd vrijge sproken, terwijl het door den officier van justitie ingestelde hooger beroep dezer dagen weder werd ingetrokken heeft zich thans tot de Haagsche rechtbank gewend met 'het verzoek om schadeloosstelling zoowel op grond van de ondergane voor- loopige hechtenis als van de bij het pro ces gemaakte kosten. In het request wordt echter geen bepaald bedrag ge vraagd. De slooping der Paleis-res ten. Gisterenmiddag zijn aan de Frede- rikspleinzijde te Amsterdam eenige stuk ken van het Paleis voor Volksvlijt om gehaald, waardeer het hoofdgebouw meer vrij kwam te staan. Een groot gedeelte van den muur, die het ijzeren tooneel- scherm flankeerde, is naar heneden ge haald. Nog enkele deelen zullen volgen- Ook aan de tuinzijde heeft men een en ander opgeruimd. Wanneer het hoofdge bouw zal vallen, is nog niet bepaald. In de puinhoopen heeft men de brand kast van den heer Bouwmeester gevon den. De "kast was van buiten ernstig be schadigd. Omtrent den toestand van den inhoud kon nog niets worden medege deeld. <i—m—mi tv «H—a—a—^iw—hmh"" N. V. Zeeuwsche Hypotheekbank. Volgens het verslag over het 31e boekjaar 1 Maart 192828 Februari 1929 blijkt, dat weer vooruitgang blijft te constateeren. Hel uitstaand bedrag aan hypotheken steeg van ruim f 16 millioen tot ruim f 17 millioen. Hot netto winstcijfer bedraagt f 114.884,26. Hit toont eenigen achteruitgang, die gedeelte lijk is toe te schrijven aan ~de verlaging van den rentevoet der hypotheken, welke door de directie reeds in het vorig jaarverslag werd voorzien. Ook werd een verlies van f 4500 geleden bij de d -confiture van e -n firma, met welke de b ink ged irend- vele jaren in relatie stond. Toch kan wederom worden voorgesteld het dividend te bepal-n op 20 pet en f 13.425 in het reservefonds te storten, waardoor dit met de gekweekte r n e zal stij gen tot f 422.982,44. Met maatschappelijk ka pilaal ten bedrage van f 2 mill'oen is v.er (ieeld over 2000 aandeelen, in h--t bezit van 589 aandeelhouders. Achttien aandeelen zijn olgestort, op de overige is 10 pet gestort. Over de onverplicht gestorte 90 pet wordt volgens de statuten uit de winst, 4 pet rente uitgekeerd. Het aantal hypotheken bedraagt 1299 mei een totaalsom van f 17.170.560. De rente loopt van 4tot 6V2 pet. De gemiddelde rente der in dit boekjaar gesloten leeining bedraagt 5.2595 en van alle Iaeningen thans 5.4088 pet. Er hadden in den loop van 't jaar 12 exe cutes plaats, waarvan bij 9 de vordering ge heel uit do opbrengst kon worden voldaan. Bij één executie had de bank f 459 verlies: bij twee werd het onderpand door de bank inge kocht. Op 28 Februari stond aan pandbrieven, inclusief die van de Maas-hypotheekbank, uit f 16,880.250. De gemiddelde jjandbrief-rente bedraagt t.hans 4.6915 pet. De winst- en verliesrekening wijst een winst aan van f 114.884,26. Hiervan komt f 77.736,26 voor belasting en overbrenging op nieuwe re kening; f 648 voor 4 pet over het onverplicht gestort kapitaal; 5 pet over f 200.000 ver plicht gestort kapitaal, rest f 96.500; hiervan aan aandeelhouders 45 pet is f 43.425; op- richtersbewijzen f9650: tantièmes enz. f43.425 gld. Voor aandeelhouders is dus beschikbaar f 53.425 en stelt de directie voor 20 pet uit te keeren is f 40.000 en in het reservefonds f 13.425 te storten. Op de 170 oprichtersbewijzen kan f 56,80 worden uitgekeerd. Rotterdamsche Lloyd. Aan het verslag van den Rotterdamschen Lloyd over 1928 ontleenen wü het volgende: Het passagiervervoer was in alle klassen zeer bevredigend. Het aanbod van lading van Europa toonde een stijging aan. Toch was deze verbetering niet voldoende om de sche pen met volle lading op weg te breng-n. Het thuiskomende vervoer vertoonde opnieuw een stijging Er .is een saldo van f 2.964.244 (2.704.242), waarvan voorgesteld wordt een uitdeeling van 11 pet over het kapitaal te doen. (v. j. 10 pet.). Twentsche Bank. Het dividend over het afgeloopen jaar werd vastgesteld (met inbegrip van het reeds uitbe- taalde interim-dividend van 4 pet) op 71/» pet over het in contanten gestorte maatschap pelijk kapitaal on 2Va pet over het kapitaal waarvoor effecten zijn gedeponeerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6