DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Uit de Pers. Uit de Provincie. FEUILLETON. Het huisje aan den zeedijk Onderwijs. VAN MAANDAG 29 APRIL 1929. No. 176. Colijn en de Coalitie. Sommige bladen van links hebben ge juicht over de rede van den heer Colijn bij de behandeling van de Indische begrooting en het Volksraad-voorstel. Hier kwam zoo meende men, een scher pe tegenstelling tusschen het standpunt van den heer Colijn en dat van de R.- Kath. aan het licht. Samenwerking, zoo werd en niet zon der vreugde gezegd, zal nu wel niet meer mogelijk blijken. De (R.-K.) „Maasbode" oordeelt anders, meer nuchter, en zegt o. m.: „Het Indische vraagstuk zal inderdaad vooral na de reis van Colijn bij het „scherp accoord", waarop een eventueele coalitie- regeering alleen zal kunnen worden aan gegaan, scherper dan ooit in het oog moe ten worden gevat. Maar dan zal overeenstemming niet zoo moeilijk blijken. Golijn zal niet terug wil len treden op den weg, dien hij vroeger mede vrijwillig is opgegaan. En anderzijds zal er geen bezwaar be staan hem althans een eind weegs te vol gen op de baan, die hij daarnaast wil zien ingeslagen. Althans niet van Katholieke zijde. Ons program van 1922 wenschte voorbe reiding van staatkundige zelfbeschikking binnen het Rijksverband, van de deelen des Rijks buiten Europa, o.a. „door krachtige ontwikkeling van plaatselijke autonomie en zelfbestuur". In het program van 1929 komen deze woorden niet meer voor. Maar dat behoeft niet te beteekenen, dat men het in 1922 verlangde in 't geheel niet meer wil, mits slechts niet worde terug getreden op hetgeen ook in andere richting reeds werd bereikt. Voorloopig stopzetten van de centrale ontvoogding met serieus aanpakken van de regionale lijkt ons de zeer voor de hand liggende oplossing. Ook al is men het over het na een uiterst langen ontwikkelingsgang te bereiken eindstation niet aanstonds volkomen eens. Vereen, voor Ziekenhuis ver pleging op Zuid- en Noord- Be v e 1 a n d. Zaterdagmiddag hield bo vengenoemde vereenigipg onder voorztt terschap van den heer Mr Mes te Hein- kenszand haar eerste alg. vergadering in het Schuttershof te Goes. De secretaris, de heer A. de Lange, te Goes, bracht jaarverslag over het eerste boekjaar (1 Juli31 Dec. '28) uit. Spr. herinnerde eerst aan hetgeen vooraf was gegaan aan de oprichting der vereeniging en aan de oprichtingsvergadering van 10 Mei 1928 en kon verder getuigen van den sterken groei en verblijdenden bloed der vereeniging. Op 1 Juli 1928 werd het» boekjaar aangevangen met 3628 ingeschre-. venen (waarvan 3014 betalenden) en op 31 Dec. werd bet afgesloten met 5454 ingeschrevenen (waarvan 4724 betalen den), terwijl er in 1929 reeds afdeelingen tot stand kwamen te Borsselen, Kamper land en Wissefcerke en ook nog propa ganda is gevoerd in RillandBath, Kort- gene en Nieuwdorp. Aan 46 ingeschrevenen werd vergoeding voor ligging in een ziekenhuis verleend met een totaal aantal verpleegdagen van 709 (700 k f2.50 en 9 h f2). Het. Bestuur vergaderde zes maal. De actie van het Wit-GeleKruis belem merde niet den groei der vereeniging. Ze beperkte zich slechts tot enkele plaat sen. Ernstiger dreigden de moeilijkheden met het pas opgerichte Ziekenfonds der dok toren, dat zich voor een deel ging be wegen op het terrein der vereeniging. Na door HUGO KINGMANS. 111) -o- Even zat zij besluiteloos. Zij had zich voorgenomen, om, evenals deizen winter, nu weer geregeld te schreven. Waarom zou zij nu er niet een begin mede maken? Haar vulpen grijpen was het werk van een oogenblik. En uit de volheid van haar hart schreef zij, na den datum bo ven aan de nieuwe bladzijde te hebben geplaatst„Weer terug bij Grootmoeder, die het arm heeft naar de wereld, maar die schatrijk is in God. Weer terug in het kleine huisje, waar ik de zee hoor rui- schen, een geruisch, dat als muziek in de ooren .klinkt. Weer terug dóAr, waar ik, en dan voor goed 1 God hoop te vinden, ik, ellendige zondares 1" Ondanks haar vermoeidheid, veroor zaakt door de reis en door de emo ties van dezen avond, kon Lia don slaap niet vatten. Heel uit de verte kwam het geluid van de dorpsklok, die twaalf slagen hooren deed. liet was duidelijk hoorbaar door het geopende raampje. een tweetal conferenties werd echter een bevredigende regeling getroffen, die hierop neerkomt, dat de doktoren de contributie voor hun fonds met een evenredig per centage zullen verlagen voor die leden, welke van beide corporaties lid zijn, zoo dra ook de Vereen .voorZiekenhuisver- pleging een deel der ziekenhuiskosten gaat vergoeden. Aan het verslag van den penningmees ter, den heer J. H. Klooster te File- woutsdijk is ontleend, dat de inkomsten bedroegen f4857.94 en de uitgaven'(waar bij kosten van oprichting der vereen, en opzet administratie) f2484.50, zoodat er een batig saldo is van f 2373.44. Beslo ten werd dit geheel in het reservefonds te storten. Eenige discussie werd gevoerd over de verhouding tusschen Centrale vereeniging en onderafdeelingen. Waar hierover een principieel verschil bleek te bestaan, zeg de hot Bestuur 'toe deze kwestie in stu die te zullen nemen en zoo noodig in een volgende algemeene vergadering met voorstellen te zullen komen. Als bestuursleden werden herkozen dhm Mr Mes te Heinkenszand, en M. Scheele te lerseke, terwijl gekozen werd in een vacature de heer M. Maas te Schore. Als lid der controlecommissie werd gekozen dhr A. Tollenaar te Krabbendijke. Aangenomen werd een voorstel van het Bestuur om in 1929 te vergoeden a. 90 pet. van den in rekening gebrachten ver- pleegprijis tot een maximum van f2.50 per dag en f62.50 per jaar en per ziekte geval (tot welk jaar het ziektegeval be hoort, wordt beslist door den dag van op name in het ziekenhuis) en b. 50 pet. van alle bijkomende ziekenhuiskosten tot een maximum van f20. In 1929 wordt dus aanmerkelijk meer vergoed dan in 1928, terwijl bet bezwaar van de verschillende tarieven der zie kenhuizen is ondervangen. Aangenomen werd ook een voorstel- Kapielle en 's H. Arendskerke om op in wonende dienstboden, indien deze door hun werkgevers als lid zijlu opgegeven, den wachttijd van drie maanden niet toe te passen. De begrooting werd in ontvang en uit gaaf vastgesteld op f 10.628.40. Na rondvraag volgde sluiting. Raden van Beroep. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 1 Mei 1929 tot secretaris bij den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Middelburg mr A. J. v. d. Weel, advo caat te Middelburg. Verkoop grond Terneuzen. Ingediend is een wetsontwerp tot goed keuring van den onderhandschen verkoop aan de w'oningbouwvereeniging „Werk- mansbelang" te Terneuzen van grond, ge legen aan de N. J. Hartestraat aldaar, groot 11.10 A. voor de som van f 2500. In de Vrijdagmiddag te Stavenisse gehouden vergadering van ingelanden van het Waterschap „Stavenisse" is besloten tot het maken van een betonmuur op den Zeedijk, ter lengte van ongeveer 1100 M. Verbetering van het ver keer van en naar de Zuid- Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en West-Brabant. Naar aanleiding van het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over de begrooting van het wegenfonds van 1929 heeft het comité voor verbeteringen van het ver keer van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden én West-Brabant zich per request tot de regeering gewend met verzoek o.m. alsnog in 'het rijks wegenplan te doen opnemen den weg van Willemstad naar Halsteren, zoodat de verbinding RotterdamNumansdorp Bergen op Zoom een doorgaande weg van het rijkswegenplan wordt met het daarin gelegen veer, om 'zoodoende, mede als basis voor verdere verbindingen met de thans zoo geïsoleerde Zuid-Holland- sche en Zeeuwsche eilanden, hun ver binding met Rotterdam en ook met West- Noord-Brabant te bevorderen. Het gedeelte RotterdamNumansdorp staat reeds van den aanvang af in het rijkswegenplan vermeld, als zijnde een bestaande of aan te leggen hoofdver bindingsweg voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen. Het comité heeft met groote verwon- Het slaan deor klok deed haar mijmeren over de pastorie, die naast de kerk stond, méér u^g over haar bewoners. 'tWas toch verbazend aardig van dominó en Hemien, om zóó gauw haar te ver welkomen I Zij zou er morgen eens vlug heengaan, als Grootmoeder het goed vond, en dat zou wel, in den voormiddag al. Zij verlangde er naar, hot sympathieke gelaat van Mevrouw Meinema weer te genover zich te zien, Mevrouw Meinema, die dezen winter als een Moeder voor haar geweest was. Maar eerst moest zij toch naar oom Adriaan en tante Mart je. Wat was het toch heerlijk, dat oom zoo veranderd ■was I Het zou nu dubbel prettig zijn op de boerderij». Het was gelk: van de boerderij' dwaalden haar gedachten onmiddellijk weer naar de piastorie: wat vreemd en stil 'zou het zijn, dat Hans en Lies er niet waren. Want 'tjwas toch buiten 'kijf, dat die twee de grootste vroolijkhoid brachten, Hermien twas veel stiller van aard. 't Was waarljjjk geen wonder, dat Lies de huishouding van Hans in Maarveen deed. Die tweie waren voor elkaar geknipt. Toch kon zij zich moeiljfk voorstellen, dat het zoo blijven zou. Eenmaal zou Hans zich toch wel een vrouw kiezen, Lia vond, dat die vrouw te benijden zou zijn. De vrouw van een predikant dering kennis genomen van de memorie van antwoord op dit voorloopig verslag, waarin als aanvankelijke meening van den minister van waterstaat wordt mede gedeeld: „dat voorloopig onderzoek be doelde hoofdverbinding, die van Willem stad over Numansdorp naar Rotterdam zou moeten worden doorgetrokken, niet verkieslijk doet schijnen omdat de be staande weg NumansdorpBarendrecht moeilijk voor hoofdverkeersweg is in te richten wegens de geringe breedte, de vele bochten en de bebouwing, zoodat kostbare aanleg van een geheel nieuwen verkeersweg hier zou noodig zijn". Benoemd tot plaatsvervangend lid plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen le Middelburg mr H. F. Lantsheer, aldaar. Goes. Het concert van „Hosanna" op 30 April is uitgesteld tot Dinsdag 7 Mei." A.s. Dinsdag 30 April hoopt „Hjjsanna" een muzikale wandeling te maken ter ge legenheid van den jaardag van H.K.H. Prinses Juliana. Vertrek van het Beursgebouw 's avonds half negen uur. Er beeft zich alhier een Dames- Comité gevormd, om in de maand No vember a.s. een Bazaar te organiseeren, voor den arbeid der Vereeniging „Het Hoogeland", onder ontslagen gevangenen, zwervers, alcoholisten en maatschappe lijk ongeschikten ,in bare kolonies „Het Hoogeland" te Beekbergen, „Filadelfia" te Vries (Dr) en „Wilhelminahoeve" te Opende (Gr.). Om dezen zwaren maar toch ook beer lijken arbeid onder de gevallen mensch- heid krachtig te steunen, besloot de Drie Cents Fondsafdeeling Goes met medewer king van velen, een Bazaar te houden. Men hoopt op aller medewerking. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hield de ijsclub „De Weel", aangesloten bij den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond haar jaar vergadering in de zaal van dhr J. Po- leij. Tegenwoordig waren slechts 16 van de ruim 150 leden. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 4.841/2. Als bestuursleden werden herkozen dhrn H. van Iwaarde en L. de Jager Gz. en gekozen in de plaats van M. Kloosterman 'dhr P. Lin- denbergh. Vorige week hield de afd. van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" een vergadering. Als bestuursleden wer den gekozen J. A. Koert, voorzitter; M. Kloostexman, 2e voorzitter; J. Linden- bergh, secretaris; P. Lindenbergh, pen ningmeester en A. C. J. Noteboom, com missaris. Een voorloopig program van actie voor de eerstvolgende Tweede Ka merverkiezing werd vastgesteld. West'kapelie. Vrijdagavond hield de Kantklosvereenigmg „Het Molenwiek]®.", alhier, haar druk bezochte jaarvergade ring. De voorzitter, Ds W. Reus, memo reerde in korte trekken den toestand der vereeniging. De penningmeesteresse, mevrouw Wol- dringh van der Hoop, bracht daarop het financiëel verslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten hebben bedragen f6391.02 en de uitgaven f 6302.63!/2. Het vorig jaar bedroegen deze respectievelijk 4699.91 en f 4838.921/2- De winst bedroeg een be drag van f 362.111/2- Onder dank voor het accuraat beheer werd de penningmeester esse gedéchargeerd. Uitgeloot werden daarop acht rente- liooze aandeelen, n.l. de nummers 3, 21, 73, 2, 69, 72, 4 en 27. Tot bestuurslid werd herkozen Se heer P. Huijbregsen. Daarop deed de voorzitter de mede- deeling, dat oudere meisjes meer ervaren in het kantklossen, zich bereid hadden verklaard, een cursus te leiden voor hen, die begonnen met kantklossen en die nog wat zwak daarin stonden. Daarna stelde de voorzitter, namens het bestuur, voor, dat bij ontbinding der Vereeniging, de gelden ter beschikking zullen gesteld worden van een plaatse lijke Vereen., welke een dergelijk maat schappelijk doel voorstaat. Mocht evenwel een dergelijke vereeni ging ter plaatse niet 'bestaan, dan zullen de gelden verdeeld worden aan de drie plaatselijke diaconieën, onder voorwaar de, dat deze armbesturen de gelden zullen aanwenden voor dergelijke doeleinden. zij had het wel gezien aan Mevrouw Meinema had een heerlijke taak in het leven te vervullen. En als dat dan nog was aan de zijde van Hans, die, hoe jong hij dan ook nog was, in geloofszaken zoo vast in de schoenen stond, wel, het zou zijn, om jaloersch te worden op haar, die vroeg of laat, meesteres in de pastorie van Maaxveen zou zijn. Zj} dacht aan de lange wandelingen, die zij, in de gezonde winterkou, met. Hans, Lies en Hermien, had gemaakt. Dat waren uren geweest, die haar gan- sche leven haar bij zouden blijven. 'tWas de onbezorgde jeugd geweest, die langs de wegen liep. Vroolijk had hun gelach geklonken, gul en hartelijk, terwijl hun adige stemmen opschalden. Maar tóch ook de ernst niet ontbroken. En de kinderen van den predikant hadden haar verteld van hun zdkler weten, kinde ren van God te zijn. En dan de wandelingen met Hans al leen! Als hjf haar sprak van zijn idealen, straks in een pastorie te zijn en tè mo gen brengen het Evangelie van Jezus Christus! Toen had zij pas gevoeld, wat rpeping was. En als zjjn donkere oagen dan in de hare staarden, dan had zij, in verwarring, de hare wel eens neergeslagen. Maar noen, zij mocht dat niet donken. Ho© was het mogelijk, dat zij er toe kwaml Hans, Mocht één dezer diaconieën weigeren deze gelden te aanvaarden dan zullen die onder de andere ponds-ponds-gewijze ver deeld worden. Dit voorstel werd aange nomen. Medegedeeld werd nog, dat demonstra ties van kantkloswerk gegeven zijn in Leeuwarden, Hengelo, Amersfoort, Gro ningen, Bilthoven, Amsterdam, Haarlem, Dordrecht, Den Haag, Delft en Leiden. In de zes laatstgenoemde plaatsen de monstreerden telkens 2 Wiestkapelsche meisjes het kantklossen. Daarop sloot de voorzitter, onder dank voor de opkomst, de vergadering. Domburg. De in de afgeloopen week gehouden bazar, ton bate van het Ver- eenigingslokaal heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. Vele kunst- en andere voorwerpen werden verkocht. Ook werd een druk gebruik gemaakt van in de zaal geplaatste vermakelijkheden. De muziek- en zangvereenigingen benevens de mandolineclub hebben bet hunne er toe bijgedragen om de gezelligheid te verboogen. De laatste avond werden eeni ge schilderstukken en andere artikelen verloot, waama het overgeblevene voor de helft van den prijs werd verkocht. Toen Zaterdagavond alles was afgeloo pen, kon bet comité met voldoening 'op zijn werk terugzien, daar het door dezen bazar in s1^.at wordt gesteld een aardige som ten behoeve van het vereenigings- lokaal af te dragen. De voorzitter J. Maas Joh.z. braebt allen hartelijk dank voor de ruime medewerking. Ook werd daarbij een woord van lof niet vergeten aan dhr S. Frank en diens gezin, die belangloos hebben medegewerkt, alsmede voor bet gratis afstaan van zijn groote zaal. De opbrengst zal later worden be kend gemaakt. Tholein. Op 30 April a.s. hoopt de heer M. C. van Elsacker, deurwaarder bij bet kantongerecht alhier, bet feit te herden ken, dat hij 25 jaar in deze functie werk zaam is. Na eerst werkzaam te zijn geweest aan de Arrondissements-Rechtbanken te Zierikzee en Breda, werd hij na bet over lijden van zijn vader in 1914 aangesteld tot deurwaarder te Tholen. Als een bizonderheid zij vermeld, dat op 24 Mei 1836, zjjn grootvader werd be noemd als deurwaarder, zoodat deze func tie reeds 93 jaar door de familie Els- ëcker wordt waargenomen. Bevorderd tot adjunct-commies bij de posterijen, Mej. E. Griep en de heer M. van Egmond, klerk le klas ten postkan tore te Tholen. Avondschool voor Nijver- heidsonderwijs te Middelburg. Be vorderd van de le naar de 2e kl.C. J. Adriaanse, P. Adriaanse, F. J. Alewjjnse, P. J. van den Berge, H. van dan Bliek, J. de Bree, C. Broodman, F. C. Boel, C. Caljouw, P. Caljouw, C. J. Corró, A. Dekker, A. H. Eiff, M. Eversen J. M. Flips©, W|. Goe man, L. D. Hertogs. P. Jellema, O. Joosse, J. Joosse, P. Klap, J. Koning, J. Ci. vao Loo, J. J. Mannie, J. F. H. Meerman, O. Melse, L. Nijssen, W, Pieterse, J. Sanderse, P, Sink®, St. Sinteur, A. Spruit, G. Sukkel, J. Torbijn, A. P. Walraven, J. C. van der' Weel, H. J. van Weezenpoel, C. J. Wisse- link, E. van Zweed-en*, allen te Middelburg. A. Siereveld, Arnemuiden. J. Lampers, Oost- Kapelle. Wi. Barendsen, J. F. Dominicus, H. M. van Iren, J. Schoolmeester, Koudekerk». A. M. van Zweden, Serooskerke. J. Davidse, J, Meijer, J. van Schijndel, A. P. Withagen, J. Witte, P. J. Willemse, Oost- en West-Sou- burg, L. van den Biroeke, Vëere. 8 leerlingen werden niet bevorderd. Bevorderd van de 2o naar de 3e klasse; M, J. Adriaansen, J. da Boa.ro, Wi. II. Beek», J. 0. Boel, A. Boon, 'P. Bufjé, J. Crucri, A.. A. Geuse, L. Hendrikso, C. J. Ilanegraaf, G. H. Hollebrandse, C. M. Jansen, L. ,W„ Kingmans, B. Kleinjon, L. Koekraan, I. J, de Klerk, J. Leijnse, W|. van Maaren, A. P. Meijers, L. Moens, J. van Molenbroek, F. Wi. Niesthoven, G. do Pagter, B. T. M. Polderman, C. P. Polderman, H. C. Remeij'n, C. Reijnhout, L. Sturm, P. A. Torbijn, L. A. Verhuist, J. Vermeulen, M. Verstraate, C. M. Villée, A. Th. Verkleij, allen te Middelburg. J. C. Meliefste te N.- en St Joosland. iW. Machielse te Koudekerke, C, W|. Cijsouw, P. die nu predikant was, zou er geen" oogen blik aan denken, een vrouw te nemen, die zich niet een kind van den Heiland wist. Zij moest die gedachte uitbannen. Zij was hem niet waard. En hij had er, dat moest zij niet vergeten, er ook niet de minste aanlei ding toe gegeven. Vriendschappélijk waren zij met elkaar omgegaan, omdat zij vrien din des huizes van de pastoriebewoners was. Er was niets meer geweest. Zou zij het anders willen? Lia wist, zelf niet, waar op dat moment haar ge dachten heen gingen. Zij was blij, dat zij Hans niet zou ont moeten, omdat hij nu met Lies een eigen pastorie bewoionde. Maar aan den anderen feant hunkerde zij naar het oogenblik dat hjj, over vier welken zou het zijn, dat met vacantie komen zo»u. Wat waren dat voor tegenstrijdige gedachten? Komaan, rij moest niet zoio dwaas zijn I Het was a! te gek! Ho© kwam het in haar hersens op, aan Hans Meinema te 'denken! Alsof bij ooit aan haar liefde schenken kon, aan haar, die in geestelijk opzicht zoo ver beneden hem stond I Dan een blos van schaamte steeg baar naar de kaken. Was zij dan hier gekomen, om bevrediging te vinden in aaxdscbo liefde? Of was bet haar te doen om dal, 'wat in dor eeuwigheid niet ver gaat: om Gods liefde voor dan zondaar? BIJ DEN 20EN GEBOORTEDAG VAN H.K.H. PRINSES JULIANA DER NEDERLANDEN. Twintig jaren thans geleden Klonk de maar van strand tot strand: „Een Prinses is ons geboren, „Een Prinses van Nederlandl" In 't paleis te 's-Gravenhage Loofde 't Vorst'lijk Paar den Heer, Voor den zegen Hun geschonken Na het lijden van weleer. Vol verrukking zagen Reiden 't Kind, met onbewusten lach, Spruit©, Hun van God gegeven Op dien zonn'gen lentedag. Blijde hoop was in Hun harte, Bij 't aanschouwen van de Loot, Die d'Oranjestam zou sieren, Straks als Zij wierd schoon en groot. Vlaggentooi en klokketonen Meldden toen van wijd en zijd, Hoe het Volk van Neerland juichte Om het bpil dat was bereid: Een Prinsesse der Oranjes Schonk de Heer aan 't lage land, Een Prinses, wier roem moog' klinken Tot het verstgelegen strand! Twintig jaren vloden henen; 't Koningskind zoo blij begroet, Werd tot lust en vreugd van allen Groot en schoon en vroom en vroed. Blijve God met Zijn genade Juliana immer bij, Dat Zij eenmaal Koninginne Als Haar dierb're Moeder zij! Middelburg. H. DEN ENGELSMAN. II iM Jacobse, A. J. van dar Meer, P. G. Sturm1 te O.- en W-.-Souburg. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: J. M. van den Borge, J. van Driel, I. van Helleman, D. P. Klaassen*, P. J. Klaassen, C. P. van de Koorde*, A. Lindenbergh, J. J. Mannie, J. C. Net, A. Neuféglise, A. Pauli, J. Poene, G. Remeijn J. Roose, W. C. Sturm, O, Tatenhove, J. P. den Toonder, P. Visser, allen te Middelburg. Wi. la Soe, Arnemuiden, J. Geschiere*, Bdggekerke. J. van der Hagen, H. Slabber, Domburg. J. G. Fritz, C. de Goffau, N.- en St Joosland. J. Boone, C. Jongepier, C. P. Klaassen*, A. Schoe, J. C. Vinke, Koudekerke. W„ Cijsouw, J. Jo-zi- asse, C. de Karn, D. de Smit, O.- en Wj.- Souburg, J. P. de Muijnck, P. van S'orgen, Veere. Eén leerling werd niet bevorderd. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: W. C. Baas, P. Boersma, J. Buijs*, H. A. de Kok, G. ICoole, L. Koppejan, L. Meerman, J. Melis, O. H. Polderman, P. C. Schroevers* Wi. ,P. Vergouwe, P. de Vos, allen te Mid delburg. C. Pattenier, Domburg. J. Suur- mond, Gapinge. J. Klein, N.- en St Joosland. S. de Kam, W-. Maas, Koudekerke. P. van Eenennaam, G. Polderman, O.- en Wi.-Sou. burg. Aan de volgende leerlingen pier 5e klasse kon het einddiploma worden .uitgereikt: J. J. de Baare, G. Boon, K. Cornelisse, P. Cornelisse, J. Dingemanse, W. Dijke, M. Griep, J. L. R. van Hecke, M. v. Helleman, J. C'. Hendrikse, A. Jacobse, P. C. Jarise, J. Klap, K. Kokké, G. vaje Loo, A. van der Maas, P. A. Meerman, A. J. Mesu, P. Moeleker, M. Molhoek, M. Overbeeko, W,. J. Petiet, A. C. van Rial, J. de Schrijver, Wi. A. Streef kerk, A. I. Tazelaar, P. Walraven, P'. Wil- lems, P. Zoutewelle, allen te Middelburg. C. Joosse, M. .Toosso, Arnemuiden. G. A. de Moor, Biggokerke, H, Wondergom, Oost- kapelle. D. C. Klaassen, Vos, N.- en St Joos land. A. Boone, L. II. J. Neugobauer, A. de Priester, Koudekerke, C. Antheunisse, E. P. Davidse, St Laureins. J. Wi. Machielse, Rittbem. A. Clarissa, Serooskorfco. J. J. Been hakker, P. de Kam, M. Marinisson, O.- en Wt.-Souburg, M. P. Schouwenaar, E. A. Plou- vier, Vlissingeai. Aan één leerling kon .hek einddiploma niet worden uitgereikt. Is voorwaardelijk bevorderd. TERNEUZEN. Aan, de Chr. school te Sluiskil (gem. Terneuzen) is benoemd Mej. J. v .d. Ree, als onderwijzeres voor nuttige handwerken. R. Rijksen t Te Bemmel ie, na een kortstondige ziekte, overleden de heer R. Rijksen, sinds 22 jaar hoofd der school aldaar. Hij1 was voornemens geweest met September Haar hoofd, nu moe geworden, was vol elfeaar tegensprekende gedachten. En in die warreling viel Lia in een niet rustigen slaap. HOOFDSTUK XII. „Goeden morgen, vrouw Goedegebuure. Hoe maakt u het?" De buurvrouw, die aardappelen zat to schillen, veegde haar ruwe handen af aan haar wei'kschort en gaf Lia, die juist binnengekomen was, de hand. „Dag, juffrouw. U is er dus ook weer? 'kHad het wel gedacht." „Waarom?" glimlachte Lia. „Omdat u nog eens terug moest ko men," meende de ander. Eeni ni et-ingewijde zou dit orakeltaal hebben gevonden, maar Lia begreep de vrou'wterugkomen, am God te vinden en dan sterk ta staan. Lia keek het zindelijke vertrek rond. Een beklemming kwam ©ver haarden af- geloop-en winter stond in gindschen hoek de teenen wieg...., Dg vrouw van don landarbeider, wier kinderen, behalve de jongste die in hot tuintje, sp-coldo, naar de school op hot, dorp waren, zag den blik. „De wieg is weg, juffrouw," zoide zij met een stem, dio op een snik geleek, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5